Weekblad voor Waddinxveen »Geel-zwart« Kampioen Sport in 't kort Weekagenda No. 359 Vrijdag 25 April 1952 (tweede blad) 7e jaargang AUTO-POLO Zaterdag j.l. had de Oranjevereen. de pers en vele anderen uitgenodigd om een demonstratie bij te wonen van de sensatie biedende autopolo- sport. Dit spel wordt gespeeld door twee ploegen van drie op een veld van 200 meter lengte, waarop doelen zijn aangebracht van 6 meter met ve rende doelpalen. Een zevende wagen wordt bestuurd door de scheids rechter die de overtredingen van de spelregels te kennen geeft door met een vlag te zwaaien of door het in werking stellen van een luid brul lende sirene, dit om boven het ge. knetter van de motoren uit te komen. De spelregels bevatten verschil- ledde bepalingen, welke de risico's van wagen en berijders zo klein mogelijk maken. Enkele jaren geleden kwam een Amerikaan op het denkbeeld dat het polospel ook wel met auto's ge speeld kan worden. Al heel spoedig werd het dan ook in Amerika wer kelijkheid en duizenden volgden ge boeid de hevige strijd van de voor dat doel geconstrueerde wagens om een imposante bal. Foto's verschenen daar in alle tijdschriften doch in Europa nam niemand dat Ameri kaanse idee over. De voorz. van de Oranjever. Wad dinxveen, de heer H. K. v. d. Loo, zag in een dezer bladen vorig jaar de foto's, werkte dat uit, bracht het ln het bestuur van zijn vereniging en deze, altijd zoekende naar iets oorspronkelijks, besloot om op 30 April a.s. deze sport, die voor geheel Europa nog onbekend is, te intro duceren. De constructie van de bal, welke een doorsnee heeft van 1.35 M. is echter een probleem. Men heeft het met verschillende vulllingen gepro beerd, zelfs met samengebonden op gepompte vliegtuigbanden, doch ook dat bleek niet afdoende. Maar de altijd vindingrijke heer v. d. Loo zal daar ook wel wat op vinden. De wagens werden gekocht op de automarkt te Utrecht. De heer v. d. Loo vertelde hoe dat stelletje af braak, meer was het niet, in de nacht naar Waddinxveen is gekomen en hij, omdat telkens een der vehi kels dienst weigerde, steeds heeft rond gereden om de gestrande wa gens op te halen. „Er deugde totaal niets van die wagens" zei hij. Nachten hebben de a.s. berijders gezwoegd om de wagens op te knap pen en zij smaken nu dan ook het genoegen dat zij best" lopen. Het zfln vreemdsoortige auto's. Rond de chassis werd een ijzeren bumper gemonteerd met daarop in boogvorm metalen buizen om de berijder tegen aanrijdingen te be schermen. Mocht een der auto's bijv. over de bal heenvliegen zodat de wagen zou kantelen, zal deze door een andere wel weer een flinke stoot ontvangen, waardoor hij weer op de grond komt te staan.. De „grote" pers, welke Zaterdag goed was vertegenwoordigd, toonde veel belangstelling, gezien de arti kelen in diverse bladen. Wanneer het Woensdag mooi weer is, zullen niet alleen onze plaats genoten deze wedstrijd willen zien, maar zullen zeker ook duizenden van rndere plaatsen aanwezig zijn. De auto-polospelers zfln W.Tflster- man, T. van Nielen, B. van Nielen, P. van Vliet, J. Hoogendoorn, W. Verklefl en H. van Mourik. Tflster- en van Nielen zfln aanvoerders en van Mourik fungeert als scheids rechter. Van heinde en ver krflgen de spe lers nu al aanbiedingen om wed strijden te komen houden en demon straties te geven. Vossenjacht. Zoals op de raambiljetten mede gedeeld is, zal er op Koninginnedag 's morgens een Vossenjacht worden gehouden voor jongens en meisjes tot en met 15 jaar en dames en heren boven 15 jaar. De bedoeling hiervan is er wordt gestart op het terrein Noordeinde en wel door de groep boven 15 jaar om 10 uur en door de groep tot 15 jaar om 10.30 uur, Na de start de pfllen volgen welke met krflt op de Staande: F. Troost (Best), A. de Joode (Grensr.), J. Monster, H. Romijn, D. Kortlever, C. Hofwegen, H. Bonefaas, de Wolf (Res,), K. Ringelenstein, D- Kaptein (Res.), P. Kant, H. v- Gelooven (Gebl.), Trainer H. Zalm. Knielend: Pellecoren. N. Rupke, W. v. Vuuren en L. Biesheuvel (aan.), Wat vele harten de laatste weken, neen maanden heeft vervuld is einde lijk in blijde vervulling gegaan. Waddinxveen is kampioen! Wat dit voor de jeugd heeft te zeggen is veel, maar wat echter voor de out-sidersl Zij hebben de vereniging vanaf 22 Mei 1922 gadegeslagen en ai heeft deze weg reeds 30 jaar voortgeduurt, weinig of niets zullen zij vergeten zijn. Eerstens de ups en downs tot 1930 in de G.V-B- en toen over naar de 4e klas K.N-V.B. Twee en twintig jaar heeft Wad dinxveen zich geweten daarin en voor de eerste maal laten zij de klopper op de deur van de 3e klas vallen en in spanning wordt afgevraagd of deze klop ook gehoord zal worden. De successen in deze lange periode zijn zeer wisselend geweest. Voor 1940 speelde Waddinxveen menige competitie met een zeer sterk time, wat alom gevreesd werd, tot de hoogste eer kwam het echter nooit- Tijdens de bezetting bleef er wei nig van geel-zwart over, er moest soms met 9 of Uien man gespeeld worden. Dat er toen wel eens een 16-10 nederlaag bij was behoeft nie mand te verwonderen. De tijd werd echter overleefd en een ere saluut aan de spelers die ook toen het hoofd niet bogen maar altijd maar weer het elan bezaten om met een numerieke minderheid de strijd aan te binden met een nederlaag in het zicht. Toen is de krocht gebleken uit deze overtuiging welke z'n weer klank heeft gevonden in de naoorlogse jaren. Er waren echter ook strijders van een ander ras- Van hen willen wij noemen de heer M. de Heer, welke zolang de vereniging bestaat bestuurs lid is geweest. Naast de vele anderen welke verdienstelijk zijn geweest, zal het behaalde kampioenschap voor hem de kroon op het werk zijn ge weest. 1946 bracht een verjongd elftal en het veld wat wel enig perspectief bood. In 1949 bleek echter dat de climax zo niet bereikt zou worden. De heer H. Zalm werd tot trainer benoemd en toen kwamen de kwaliteiten naar vo ren. 1950 en 1951 werd de tweede plaats bezet en thans wappert de vlag in top. Een unicum is het weten dat alle elf spelers in hun adspirant jaren reeds de kleuren van hun club heb ben verdedigd. Een speler blinkt letterlijk en fi guurlijk boven alles uit.nl. Nos Rupke 22jaar draagt hij geel-zwart.Qua-sport- man een voorbeeld voor velen en naast z'n spelkwaliteiten weet hij ook wat oefening baart. Anderen vergaten dit deze winter nog plotseling en toen kwam de terugslag. Dat niemand ver- gete, dat hij alleen slaagt welke men taal en physiek aan de start verschijnt, dat deze wapenen de zo zeer begeerde promotie mag schenken- J. Tr. weg zfln aangegeven, tot aan een punt waar een rood-wit-blauwe vlag op straat staat. De vos, een voor werp dat bfl de start getoond wordt, zit verborgen in een straal van 250 meter rond de vlag en is vanaf de weg zichtbaar. Na de pfllen te heb ben gevolgd en bfl de vlag aange komen, het rijwiel afgeven en lopend naar de vos zoeken en wanneer deze ontdekt is, zich onmiddelflk melden bij de controleur, die bij de vlag staat. Diegene die het eerst de vos ontdekt heeft, ontvangt de eerste prijs. Elke groep heeft een aparte rit en een verschillende vos. Voor elke groep zijn 6 geldprflzen be schikbaar, 3 voor dames en 3 voor heren. De prijsuitreiking heeft plaats 's avonds voor het optreden van „Vrij en Blij" op het feestterrein. Waddinxveen I kampioen 4e klas se K.N.V.B. Het was jammer dat Waddinxveen I de wedstrijd tegen de Lekstrekers niet kon winnen. Zij verloren met 0-2 van Ammerstol. Ammerstol zelf kansloos heeft het gespresteerd de beide kampioens pretendenten te verslaan. Maar desondanks is Waddinxveen toch kampioen geworden, doordat Stolwijk de naaste concurent V.E.P. met 2-1 versloeg. Waddinxveen bestaat op 22 Mei 30 jaar zodat het eerste elftal voor een passend Jubileumgeschenk ge zorgd heeft. Zij speelde tot 1930 in deGoudse Voetbalbond, promoveer de naar de 4e klasse K.N.V.B. be haalde nimmer het kampioenschap, hoewel zij de laatste jaren de titel onder hun bereik hadden, maar te genslag belette beslag op de titel te leggen. Maar thans is het zo ver wij wensen de Geelzwarten veel geluk in de komende promotiewed strijden. Hes verloor van de kampioen Spirit met 0-6, en H. S. C. speelde gelijk tegen de Rijnstreek 2-2, Wad dinxveen 2 verloot van Jodan Boys 3 met 1-7. In de 62 km peletonrit amateurs georganiseerd door de Rotterdamse Leeuw wist onze plaatsgenoot P. Versluis de eerste plaats bezette in de tijd van 1.30 uur. Vrijdag en Zaterdag werden te Bergen op Zoom de biljartkampioen schappen van Nederland 2e klasse klein biljart libre gespeeld. Als gevolg van de bereikte resultaten zullen de spelers Mienes uit Amsterdam, Vlaassen uit Haaksbergen, Staats uit Waalwijk, L. Blonk uit Wad dinxveen, Makker uit Groningen voortaan in de eerste klasse uitko- Dinsdag 29 April Filmvoorstelling in Lunchroom van de Water Consulatiebureua „Groene Kruis«. Het bestuur van „Het Groene Kruis" heeft besloten tot oprichting van consultatiebureau voor kleuters. Het ligt in de bedoeling de opening met spoed te doen plaats hebben en de zittingen wekelijks te houden. De aan de vereniging verbonden kinderarts, Dr. N. Speelman, zal ook van dit bureau de leiding hebben. Zijn wij goed ingelicht, dan zullen de kleuters in normale gevallen slechts 2 maal per jaar worden onderzocht of gecontroleerd en zijn er voor de ouders geen kosten aan verbonden. Gegadigden kunnen zich nu reeds bij de wijkverpleegsters melden, die dan voor een regelmatige oproeping in volgorde zorgen. Wie zal de eerste zijn «Tante Jutta uit Calcutta» Deze oergeestige klucht heeft de aan wezigen Woensdagavond in Lunchroom Van de Water enige uren van gezonde jolijt verschaft en „Elck wat wils" kan met genoegen op het gebodene terugzien. Tante jutta zit goed in haar slappe was en advocaat Hanneman weet dat. Hij is de man met rechts-capaciteiten, heeft ook nog andere geniale denkbeelden en hij weet de intelligente tante wijs te maken dat hij gaat huwen en dat uit dit huwelijk ook nog productie ontstaat. Dit beweegt tante belangrijke geldsommen te zenden en dit is het juist wat Hanne man op het oog heeft. Zwart is de dag wanneer tante in hoogst eigen persoon ten huize van de jarige verschijnt. Dan is het echter Broeks en de huis knecht, welke de schier onmogelijke si tuatie redden. Mevrouw Hanneman en de baby poseren en tante jutta is het ge lukkigste mens ter wereld. De man met het elastische geweten heet Vollekop en zijn spel bereikt steeds een prima hoogte, zeker de lieveling van het publiek. Naarmate het tweede bedrijf eindigt komt Jutta tot de pijnlijke waarheid en dan breekt pas het toneel los. In het slot echter viert de romantiek hoogtij en worden verliefde harten ge smolten tot één. In tante jutta kenden wij zeer veel waardering hebben voor „Broeks", vooral het uiten van z'n ver driet tegenover Tante Jutta bracht hem op een hoog plan. Ook „Dini" deed het in haar bescheiden rol goed, terwijl de huisknecht uiterst geknipt voor zijn werk was. Tante jutta was zeer rolvast en ver dient een grote rol. Zij had geen ge makkelijke taak. Hanneman was een goed charmeur en dr- Mummelmans een nuttige schakel- Roel Haag opende met een kort woord en eindigde evenzo. Tr, men, de stand was als volgt: 1. Mienes 4 38 5,20 2. Vlaassens 3 26 4,58 3. Staal s 3 32 4,56 4. L. Blonk 3 32 4,43 5. Makken 2 35 3,86 6. Baberts 0 28 3,53 Het was zeer spannend. Op Koninginnedag beleven wij Waddinxveners de meest spectacu laire Sport van Amerika, namelijk het Auto-Polo. Ook het Motorpolo reeds eerder vertoond vraagt Uw aandacht. Dinsdag j.l. werden de laatste wintercompetitie-wedstrijden van de Kring Gouda gespeeld. De Gouwe adsp. hebben de strijd aangebonden met O.Z.V. adsp. Het was geen gemakkelijke wedstrijd voor de Gouwe:, want et werd goed partij gegeven door O.Z.V. De uitslag werd toch 2-0 voor de Gouwe, die hiermee de competitie ongeslagen afsloten. De Gouwe II heren deden het minder goed, ze verloren met 4-2 van een G.Z.C. comb. Door deze onverwachte nederlaag Zijn de heren op de derde plaats geëindigd.

Weekblad voor Waddinxveen | 1952 | | pagina 3