RIJWIELEN Filmvoorstelling (m iwmX/ (md&ipM J. W. H. Helleman, Een Onderduiker in Napoleonstijd. AFWEZIG Dienstmeisje Net Dagmeisje „VICTORIA6 een Kippenhok GFRO Transportfiets voor weinig geld Afgelopen Zaterdag speelde het le 12 tal van onze Korfbalclub „Unitas" haar eerste competitie wedstrijd tegen het le 12 tal van „Sportlust" uit Woerden. Daar dit een zeer sterke club is be loofde dit een spannende wedstrijd te worden. Direct bij de aanvang van het spel nam „Sportlust" de leiding en de aanvallen volgden zc snel op elkaar dat bij ons de moed begon te zinken. Doch de verdediging van ons die het zwaar te verduren had, gaf het goede voorbeeld, zij wisten van geen wijken, en elke aanval van Woerden, hoe goed opgebouwd, werd door de onzen gebroken. De rust ging in met een stand van 0-0. Na de rust kreeg „Unitas" haar moed terug en waren wij het die het die het spel in handen. Aanval na aanval volgde. Nu was het de verdediging van Woerden die de handen aan onze aanvallers vol hadden, doch hoe de onze doorbraken de aanvallen hadden geen succes, geen doelpunt kon ge maakt worden. Zo eindigde deze zeer spannende wedstrijd in gelijk spel, 0-0, hetgeen voor „Unitas" geen slecht begin is. Schaakvereniging W.S.V. S. Versloot-C. Broer 1-0 C. Alblas-A. Brouwer 1-0 J. Scheele-J. Stolker 1-0 J. Kleiweg-A. A. v. Oort 1-0 H. Kerver-M. v. Bergen 1-0 Damvereniging »Excelsior« Uitslag 32ste ronde P. Vink-H. Troost 1-1 C. H. Kramp-A. v. Hoven 2-0 A. Blonk-D. la Grand 2-0 W. v. d. Heijden-A. Blom 0-2 De eerstgenoemden speelden met wit. Maandag 23 April laatste clubavond. Uitslagen persoonlijk kampioenschap G.D.D. A. Mesker-G. Barbier 1-1 J. B!om-C. Molenaar(D) 1-1 C. Molenaar(B)-W. v. d. Heijden 0-2 Zaterdag 26 April laatste ronde te Gouda Postduivenver. »De Sperwer* Wedvlucht vanaf Tilburg Afstand 60 km- Uitslag P. Vink 1 29 47, J. Fens 2 34, J. v.d. Zijden 3 10 15 18. W. v. d Jagt 4 7 50- P. Metselaar 5 33, W. v. d. Water 6 16 28 32 36 39 45, Jat:, de Beer 8 9 12-25 48 52, Abr v. d. Graaf 11 17, P. Bonefaas 13 27 30, H. v. d. Berg 14 23 35 44, C- Hofman 19 20 54, Nic v. d. Zijden 21 40 41 42, Fr. Rip 22 49, A- Lam 24 37, H. van Dijk 26 31, P. Kerbergen 38, L. P. Hoogerdijk 43 51 53, J. Roggeband 46- Aankomst eerste duif 9 09 49. Aankomst laatste duif 9 35 58. 'n Heitje voor een 'n Karweitje Langs deze weg willen wij allen, die op enigerlei wijze hebben mee gewerkt om onze actie te doen sla gen hartelijk bedanken. Het is een succes geworden. Welpen én Ver kenners hebben tesamen een zeshon derd karweitjes opgeknapt. Het totaal ontvangen bedrag daarvoor isf244,93. De Pieter Maritzgroep heeft met dit resultaat een zeer goed figuur geslagen. Zonder Uw hulp hadden we dit echter niet klaar gespeeld en wij zijn daarom zeer dankbaar te weten dat de Waddinxveense be volking meegeleefd heeft met de pad vinders, die niet collecteerden maar bet geld verdiend hebben. Ook namens de gebrekkige pad vinders en het Nat. Hoofdkwartier nogmaals onze hartelijke dank. Voor de leiding van de Pieter Maritsgroep, M. Ververs (Vaandrig) Gevonden en Verloren voorwerpen Gevonden1 bruine want, 1 vul potlood, 1 broche, 1 kinderbroekje Verloren1 millitaire patroontas, 1 portemonnaie met inhoud, 1 pet, 1 fietstas, 1 stofbril, 1 damesglacé handschoen, 1 bruine portemonnaie met inh. 12 door K. JONKHEID. Wat is dat? Het lijkt het geluid van efen bulderende stem en de gelijk matige pas van marcherende solda ten! Hij luistert scherp. Ja, het ru moer komt van het kerkhof. Er staan ook mensen op de weg, die toekijken alsof er iets op het kerk hof gebeurt. Hij versnelt zijn pas en haast zich ■vor de hoek, om te zien wat er e is. ->p het kerkhof staat die man, udse schoenlapper in zijn op- :ige kleren als commandant van l vrijkorps En op zijn commando n de corpsisten heen en weer, js en over de graven, over zoden zerken en dwars over de plek, waar Jan begraven ligt. Verbijsterd kijkt hij toe, een ogen blik verbluft door dit schouwspel. Maar dan rijst een dolle woede in zijn oud gemoed, zijn vuisten ballen zich, zijn borst hijgt, zijn hart bonst tegen zijn ribben. Dit brengt hem tot bezinning. Hij is geen man van veertig jaar, hij moet zich ontzien, zijn hart mocht het eens begeven. Hij voelt zijn knieën sidderen, zijn benen trillen. Onwillig keert hij zich af. Notaris Neuteboom woont aan de overkant, twee, drie "minuten verder. Aan de deur ontvangt hem de jonge man, die zijn schoonzoon worden zal. „Moeder, hier is Eedelcoert." Mevrouw komt binnen. „Wat ziet u bleek, mijnheer Eedel coert. Scheelt u iets?" Ze noemt hem mijnheer, uit verzet tegen de nieuwe gewoonte, elkander aan te spreken als burger en burge res. Is er geen onderscheid meer tussen hoog en laag? „Ik ben geschrokken," zegt Eedel coert. Ze plaatst hem in een grote zetel. Hij ziet er vermoeid en geschokt uit. Zijn hoofd ligt achterover tegen de hoge rug, zijn handen rusten op de leuningen. Spoedig herstelt hij zich. De kleur op zijn gezicht keert terug, de blik wordt vaster. Dan vertelt hij, wat hij gezien heeft. Zijn hoorders zijn niet verbaasd. Ze wisten het al. Maar ze delen zijn ergernis en ze spreken schampere woorden. „Ik wil de notairs spreken." „Mijn man is niet thuis. Maar hij zal spoedig komen." „Dan wacht ik, als het u niet hin dert". „Volstrekt geen hinder". Ze zitten samen en spreken weinig. Ze leven ieder in hun eigen wereld, de notarisvrouw en de boer. Eedel coert voelt het. Zal zijn dochter die overgang kunnen maken Het vrije boerenleven verwisselen voor het gedwongen bestaan van den deftigen burger, waar men alles anders doet, anders denkt, anders praat Hij kijkt de kamer rond. Het ziet er anders uit dan in zijn eigen huis, heel anders en veel deftiger. Rechts en links van de mahonie houten commode staan koperen kandelaars van een meter hoog, elk op een gebeeldhouwd eiken voet stuk van dezelfde hoogte. In elke kandelaar staan zeven kaarsen. Aan de wanden hangt weinig. Boven de commode een klein schilderstukje in vergulde lijst en twee porseleinen miniatuurtjes. Aan de andere wand twee ingelijste platen in kop. rdruk. Het zijn primitive stadsgezichten, een rij echte huizen, een paar wan delaars met stok of parasol en een stijve ruiter op een springend paard op de voorgrond. Het onderschrift zegt, dat het afbeeldingen zijn van een plein in 'sGraven Hage. De porseleinen knop, waaraan ze hangen, zit vlak tegen de hoge zoldering, zodat de schilderijen, ondanks de lange koorden, die een grote driehoek vormen op het kostbare behang, voor Keetje de dienstmeid alleen te be reiken zijn met behulp van een trap. Wordt vervolgd Adrianus Johannes Brouwer en Maatje Boon hebben de eer U kennis te geven van hun voorgenomen Huwelflk, waarvan de voltrek king D.V. zal plaats hebben op Donderdag 8 Mei a.s. om 2.20 uur te Rotterdam. Huwelijksbevestiging in de Ned. Herv.Kerk te Rotterdam nam. 3 uur, door de Weleerw. Heer Ds. J. van der Haar van Waddinxveen. WADDINXVEEN, 22 April '52 Nesse 46 Gelegenheid tot feliciteren Maandag 28 April nam. 7-9uur Toekomstig adres Zijde 36, Boskoop Heden overleed zacht en kalm, na een langdurig ziekbed, onze innig ge liefde Vrouw, Moeder, Behuwdmoeder en Schoondochter Mevr. Tannetje van der Gaarden geb. Roozemond, in de leeftijd van 47 jaar K. v. d. GAARDEN A. V. D. GAARDEN C. V. D. GAARDEN W.H.C.V.D.GAARDEN Walther C. B. v.D. GAARDEN- Barth W'veen, 23 April 1952 Noordeinde 30 De teraardebestelling zal plaats hebben op Maandag 28 April, tussen i 1 en 12 uur, op de Al gemene Begraafplaats te Waddinxveen Heden onvingen w(j bericht van het overlijden van ons trouw en actief lid, Mevr. T, van der Gaarden- Rozemond. Haar nagedachtenis zal steeds bij ons blijven Voort leven. Het bestuur van de PARTIJ VAN DE ARBEID Waddinxveen, 23 April 1952 Aan onze Cliënten. Onze colporteur, LEO VERHOEK, zal enige weken ziek zijn, waardoor hij niet, zoals ge bruikelijk, bij U kan aankomen. Wanneer U ons even bericht wilt zenden, dan zorgen wij er direct voor, dat Uw kle dingstukken die chemisch ge reinigd, geverfd of gestoomd moeten worden, bij U worden afgehaald. „DE DRIE NOTEBOMEN Kattensingel 2, Gouda Telefoon (K 1820) 2694 Arts, van Vrijdagmiddag 2 Mei t.m. Zondag 17 Mei Men wordt verzocht de nodige medicijnen voor genoemde da tum te halen Koopt een Germaan, daar heb je wat aan vanaf 146.00 Agent: j. KRAIJESTEIJN Gevraagdper 1 Juni een voor de huishouding. Hulp van werkster aanwezig. W. ROSKAM, Kerkweg 197 gevraagd Mevr. Gkkerse, Wilhelmina- kade 59 A.s. Dinsdag 29 April Toegangsbewijzen gratis ver krijgbaar bij J. ASSCHEMAN, Dorpsstraat 72 Kindervoorstelling 4 uur Avondvoorstelling half 8 Te koopt Te bevr- Henegouwerweg 40b REPARATIES KUNSTGEBITTEN Sneller, beteren., goedkoper J. C. POL, Kerkweg 181, W'veen Komt U eens kijken naar onze sortering U staat versteld en bestelt dan alleen in Kanaalstraat één Te koop aangeboden een in goede staat verkerende Te bevragen H- J. de Rooy, Henegouwerweg 13 ROUWGOED zwart verven. Spoedbehandeling »DE PELIKAAN« GOUDA TELEF. 3066 Agentschap te Waddinxveen Gebr. SOL, Noordkade 213 Tel. 250 De Zondagsdienst wordt Zondag 27 April waargenomen door Dr. P. van der Linde n w» In één woord: een Hollandia onderjurk! Prima pasvorm en afwerking, eerste kwaliteit charmeuse, fraaie kantgarnering. Model Godetia (zie foto) vanaf f. Model Clematis (met volant) vanaf f. Narcis vanaf f. jgi Godetia 4.s0 m° Clema«» 5.» 4"25 Ook allt andere Hollandia tricotage hebben wg steeds in voorraad. Let op onze speciale Hollandia etalage.

Weekblad voor Waddinxveen | 1952 | | pagina 5