•ï-S-r1 a"al Toerwagen Ralley - 12. Jullie h.»» SS,»"' Ï?S iTSSSrSUS*? IP i hoeve van de burgerlijke ver dediging. Tijdens de onderhandelingen bleek dat de firma Pander het pand destijds illegaal had ver bouwd. Zij had dus de bouw voorschriften overtreden. Minis ter In 't Veld echter kocht deze bouwovertreding af voor 25.000.— Met dat bedrag werd de koopsom dus verlaagd. Met een krappe meerderheid (de k.v.p. stemde voor zonder aan het de bat te hebben deelgenomen) werd het ontwerp dus aangenomen. Het was de laatste keer dan minister In 't Veld voor de Twieede Kamer moest verschijnen en en ieder zal er van overtuigd zijn, dat 'hij een slechte beurt heeft gemaakt. Een ontwerp om de duur van de herhalingsoefeningen te verlengen voor reserve-officieren en onder officieren bracht grote critiek van de zijde der Kamer. De fracties waren ongerust omdat de organi satie in tal van gevallen niet deugt. Men kan beter de dienst plichtigen naar huis sturen als men geen oefeningen voor hen heeft. De critiek was op tal van punten terecht. Ook minister Staf onderschreef haar wel. Maar hij riep op tot beter begrip. Het is uiterst moeilijk om de per soneelsorganisatie aan te passen aan de materiaalvoorziening, zo zeide de bewindsman, die goede hoop had, dat de fouten niet meer zullen worden gemaakt. Verheul-bussen behalen 4 prijzen „Rallye" is tegenwoordig een ge vleugeld woord. Wat vroeger wed strijd heette, is nu rallye. En dat komt nog al eens voor, want er worden talloze wedstrijden gehouden in ons land. Men houdt er nu een maal van de krachten te meten met elkaar in een sportieve strijd. Zo ook de toerwagenondeinemers die Dinsdag j.l. zulk een Rallve organi seerden in N.V.T.O. verband, ten einde te demonsteren het vakman schap van de chauffeurs, het comfo«j tabele van de toerwagens en niet te vergeten „veiligheid voor alles In de loop der jaren heeft het toerwagenbedrijf een rijke plaats ge kregen in de vacantiebesteding en om hiervan enige indruk te geven, diene dat momenteel 3600 toerwagens in gebruik zijn, war rvan de onder nemers alle aangesloten zijn bij de N.V.T.O. Het aantal buitenlandse reizen is hiervan wel een bewijs dat de toeringcar de weg veroverd heeft en aan duizenden passagiers een prachtige reis bezorgd heeft. De eis van veiligheid is zeer hoog gesteld en de ondernemers voeren een strijd in het geven van service. Zo hadden dan Dinsdag j.l. een 40-tal ondernemers gehoor gegeven aan de uitnodiging van genoemde organisatie om deel te nemen aan een vreedzame strijd. Van Noord en Zuid, Oost en West waren zij gekomen, gevuld met passagiers en „persmannen" naar een der start plaatsen in en om Zeist, waar van daan met tussenpozen van 15 minu ten gestart werd om al kaartlezende de weg te zoeken naar Zandvoort, een route van- 108 km. Zou hierbij de „Citosa" ontbreken? Neen, daar is de heer Kok een te voortvarend man voor om aan zulk een wedstrijd niet mee te doen, en in de heer Hooftman vond hij die dag een waardig vertegenwoordiger. De toerwagen van deze onderneming, bestuurd door de heren Kroon en Koolwijk, deed het prachtig. Het was de heer Kroon toevertrouwd, wat geen wonder is, als men in aan merking neemt dat hij een millioen drie honderdduizend kilometer op zijn naam heeft staan en zijn assistent een slordige 300.000. Zo gezegd, te acht uur gestart en na veel kronkelwegen, al kaart lezende de weg gezocht en gevonden naar Zandvoort, telkens min of meer gecamoufleerde controle passerend, waar de tijd moest opgenomen en elke afwijking genoteerd werd en aan de chaufleurs strafpunten bezor gend. Vermelden we nu reeds dat de Citosa-bus op de seconde reed cn 0 strafpunten opliep. Van geheel andere aard was de regelmatigheids- proef, waarbij gereden moest worden met afgedekte snelheidsmeter over een lengte van 2150 meter, door heuvelachtig terrein, met een ge- DE AVONTUREN VAN „HUMPO HOTSFLOTS" ■4?chm 19 zét! wLSnoT»°t"."e™kte plek heeugeeebuifeW .Me Mjn kunstenaarsvoeten. „Grutje met stroop!" zei Humpo, aardig begon te kraken met zijn armen in de lucht zwaaiend. „Ik val, wat nu!" middelde van 43 km per uur. Hiervan was de tijdsduur tevoren vastgesteld, maar geheim gehouden. Op de Zandvoortse circuit steeg de spanning nog hoger, toen de klassementsproef afgenomen werd. De chauffeurs kregen hier een moeilijke manoeuvre te verwerken gen, die de omlijsting was van de autopclodemonstratie v.erd door de Dordtenaren met 5-0 gewonnen. Bijna de gehele wedstrijd beeft Dordrecht de toon aangegeven. Alleen in het laatste gedeelte was Vlaardingen iets in de meerderheid. Doelpunten vielen er echter niet meer. De autopolo-wedstrijd is een succes van f 13,— per hectare. Aanslagen in de polderlasten van minder dan f 10,— zullen in de vervolge uiter lijk 1 Juli moeten zijn betaald, op straffe van een aanmaning van f 0,25. Als leden der comissie voor het nazien der rekening over 1951 zijn aangewezen de heren N. van Ge- meren Azn, A. J. Koster en G. J. waarbij het vooral op motorsterkte ue ^^-^"hët'fclt^daT di va'nNooVdt, allen te Boskoop en lengte der bus t n. «mvan n»afriv»prH^ nieuwe als plaatsvervangers de heren J. J. de bestuurder aankwam. De recordrijder wist dit in 51 seconden te volbrengen, terwijl anderen er 60-70 seconden over deden. Na afloop van deze spannende wedstrijden werd „Keukenhof" even aangedaan en in „Avifauna" de reis beëindigd. Inmiddels was de jury gereed gekomen met de uitslag en konden de prijzen uitgereikt worden aan de winnaars. De eerste prijs werd aan de Overijselse Autobus onderneming tcegekend. Van de diverse winnaars bleken een 4-tal wagens van Verheul-fabrikaat te zijn. Ter afwisseling voerden de Mar- kelose Boerendansers en de Frieske Skots Ploegh enkele boerendansen uit, terwijl het geheel met een ge zellige maaltijd besloten werd. „Citosa" heeft op deze dag ge toond een eervolle plaats in te nemen in de rij van Toer wagen-ondernemin gen in ons land. Oranjefeesten 1952 Stralend zomerweer, Waddinxveen in feestelijke vlaggetooi, zingende kindeten, snorrende auto s, vrolijke muziek, ziedaar enkele indrukken van Koninginnedag 1952, De verjaardag van H. M. Koningin Juliana, door velen reeds lang met spanning afgewacht, is op passende en goede wijze gevierd. 's Morgens de kinderaubade in de Oranjelaan. Een onmisbaar onder deel van „hét feest" is dat gewor den. Iedereen was zichtbaar ver heugd over de mooie kinderzang. Jammer is het, dat bij het zingen van het Wilhelmus nog zo weinig Wad- dinxveners begrijpen wat het volks lied voor ons moet betekenen. Een rustig op de plaats blijven staan en een plechtig zwijgen past ons beter dan druk heen en weer geloop en geklets. Na afloop van de aubade ging men in optocht naar het feestterrein, waar een groot aantal schoolkinderen elkaar op eerlijke wijze heeft be- kampt. De kinderen werden ook rij kelijk getracteerd. Voor dames- en herenleden boven 15 jaar en ook voor kinderen was er een vossenjacht georganiseerd. De namen van degenen die de „vos" het eerst, of in ieder geval heel vlug. hebben gevonden, volgen hieronder Dames 1. Wil Berkhouwer, 2. Annie Kuipers, 3. Sjanie Kuipers. Heren! 1. J. Scheele, 2. H. v. d. Loo, 3. A^-Olie. Meisjes: 1. Harmke Ververs, 2. Alie Radder, 3. Bep Hofman. Jongens: Henk de Rooy, 2. Jaap Troost, 3. Jan Janmaat. Extra prijs Jan Verwoerd. 's Middags heeft, zoals was aan gekondigd, de eerste demonstratie van autopolo in Europa plaats gehad. Naar schatting een tienduizend be zoekers hebben de verrichtingen van de autopolo-ers gade geslagen. De middagfeesten werden officieel geopend door de Edelachtbare Heer Burgemeester A. Warnaar Jzn. Hij zij o.m. „Wij eren Koningin Juliana als vrouw, als echtgenote en als moeder. Maar ook als vorstin die al haar kracht geeft voor haar volken haar land". Verder bracht hij een woord van hulde aan het bestuur van de oranjevereniging. De motor- polowedstrijd Dordrecht-Vlaardin- even te voren gearriveerde nieuwe bal in de laatste minuten van de wedstrijd klapte. De spelers, die aan vankelijk nogal voorzichtig aan deden, forceerden de bal toen op dusdanige •wijze, dat een geweldige klap het einde van het leder a nkondigde. De wedstrijd gespeeld tussen Oranje en Wit werd gewonnen door de „Witten" met 5-4. Tijsterman, Van Vliet en Van Nielen waren de voor naamste goalgetters. Een prachtig Buitenhuis en C. den Dunne te Boskoop en H. Gerts te Waddinx veen. Dinsdagmorgen reikte burge meester A. Warnaar Jzn de Ere medaille in Zilver verbonden aan de orde van Oranje-Nassau, uit aan de heer H. Hogebrug alhier. De heer Hogerbrug, die thans 76 jaar oud is, is reeds ruim 60 jaren dienst van de familie van der staaltje van autopolo-kunst werd Torren. Op 15 jarige leeftijd kwam geleverd door twee oranje mensen die de bal tussen twee wagens in geklemd in 't doel brachten. Aan het einde van de middag demonstreerden de spelers de door hen zelf gemaakte bal van ongeveer 80 kg. en lieten zien dat die zeker niet geschikt is. Moeten wij U nog vertellen dat 's avonds wederom een groot aantal mensen op het feestterrein was hij in dienst bij de grootvader van de tegenwoordige werkgever, de heer K. van der Torren. Na trouw 3 geslachten gediend te hebben ziet de 76 jarige er ook nu nog niet tegenop om bij mooi weer met een span paarden een stuk land te gaan bewerken. Bij de uitreiking stelde de burgemeester de arbeids lust van de gedecoreerde ook ten voorbeeld aan de huidige generatie. In het kader van de Nationale herdenking van de gevallenen in de laatste wereldoorlog, zal op Zater dag 3 Mei a.s. een „stille tocht" ge houden worden naar het monument op het Stationsplein. Deze stoet, waarin ook de schooljeugd ver- vertegenwoordigd zal zijn, vertrekt om half acht vanaf het raadhuis. Van kwart voor acht tot acht uur zullen de klokken van de kerken geluid worden. In aansluiting op deze stille tocht wordt een herdendingdienst gehouden in de Geref. Kerk Daar zullen spreken ds. G. Ch. Dulnker, Remonstr. predikant', ds. J. van der Haar, Ned. Herv. predikant; ds. J. Snoeij, Geref. predikant en de heer H. M. van den Dool, hoofd van de St. Jozefschool. Bij deze gelegen heid zullen door de burgemeester een aantal onderscheidingen worden uitgereikt. 30 April had in de Plasweg een aanrijding plaats tussen een motorrijwiel en een solex. De heer N. uit Bleiswijk bekwam hierbij een hersenschudding en moest per zieken auto naar huis gebracht worden. Gevonden en Verloren voorwerpen Gevonden 1 actetas met inhoud 1 bruine glacéhandschoen, 1 broche 1 sjaal. Verloren1 witte schapenwollen sjaal, 1 bruine portemonnaie, 1 grijze regenjas, 1 etui met inhoud. Sport in 't kort De Auto-Polo is buiten verwach ting goed geslaagd. Er moeten nog enige' verbeteringen aangebracht worden. De Motorpolo is er op voor uitgegaan. Waddinxveen wist haar laatste competitiewedstrijd tegen Unio te winnen met 2-3. En het tweede elftal versloeg Gouderak 2 met 5-2 ook het derde wist te winnen met 4-3 van Zwervers, de Junioren in groep verlorpn van Boskoop met 1-3. In de 2e klasse van het Gouds damdistrict heeft onze plaatsgenoot W. v. d. Heiden 9 punten behaald en daarmede beslag gelegd óp de Kampioenstitel, onze harteljjke ge lukwensen. De Volleybalclub is met haar training begonnen op het schoolplein „Vrijen Blij" 0.1,v.WesselDekker» uitreikina was mede aanwezig van de Muloschool i s_ TT Tio nindafnnH vai bijna een begrip geworden in Nederland. Over het optreden hier ter plaatse waren de meningen nogal verdeeld. M-ar we mogen toch wel zeggen dat èn Vrij en Blij èn Henk Dorel een ruime voldoende hebben verdiend. De vrolijke film „De Geveltoerist" en een goed geslaagd vuurwerk brachten het einde van een mooie dag. Maar laten we nu niet vergeten dat 30 April de verjaardag van H.M. de Koningin is en dat we op die dag eens extra meeleven met ons vor stenhuis. Brengen we dan nog een maal, saamgebracht door de banden met ons Koninklijk Huis, hulde aan het gehele gezin, gevat in deze leuze „Leve de Koningin". Na de zangaubade van de school kinderen op het schoolplein aan de Oranjelaan, heeft burgemeester War naar namens de jeugd een geluk- wenstelegram aan de Koningin ge zonden. Later besloten de raadsleden die na de aubade in het gemeente huis bijeenkwamen, ook een telegram te zenden. In de Herv. Kerk ging Ds. J. van den Haar voor in een Kerkdienst en bepaalde zijn gehoor bij 1 Thim. 2 1-4. M.V. Nieuws uit onze woonplaats Op Vrijdag 25 April jl. is met bijna algemene stemmen als Heemraad van de Voorofse polder herkozen de heer J. J. Weller Jzn. In de op de verkiezingvolgende ingelandenvergadering had allereerst plaats de vaststelling van de jaar wedden der ambtenaren, waarin op- nomen de verhoging van 16 Maart 1951. Verder werd een besluit ge nomen om het bestuur te machtigen tot het verhuren, verpachten of op andere in gebruik geven van polder eigendom. Aangenomen werd een voorstel van het bestuur om afstand te doen van het eigendomsrecht op de zgn., stijf.-elstaal aan de Noordkade, die indertijd in erfpacht was uitgegeven. De rekening over 1951 werd vast gesteld aan inkomsten op f5747,~, aan uitgaven op f 3393,79, alzo met een batig slot van f 2704,98. De begroting voor 1952 vermeldt een gelijk bedrag van f 5291,46 in ontvang en uitgaaf met een omslag de gemeente-secretaris de heer H. Jenné en de beide werkgevers van de heer Hogebrug, de heren K. en I. van der Torren. Naar we vernemen wordt het Zwembad 19 Mei a.s. geopend. Donderdag waaide de vlag op de eerste in aanbouw zijnde wonin gen in de Esdoornlaan, ten teken dat deze huizen onder de kap kwa men. Dat er spoedig meerdere mogen volgen. In de omgeving van het ge maal in het Sniepkwartier beklagen de omwonenden zich over minder aangename lucht, welke dit gemaal verspreid. Een humorist plaatste met Konin ginnedageen beschilderd bord waarop: Een dag vol feestgenot, maar hier je neus op slot. Van officiële zjjde deelt men mede, dat het rioleringsstelsel in de bo- menwijk slechts een voorlopige op lossing is. Het rioolgemaal wordt t.z.t. aangesloten op een grote zui veringsinstallatie, die voor het ge hele rioleringsstelsel vande gemeente moet worden gemaakt. De kosten van aanleg van deze riolering worden geraamd op meer dan twee millioen gulden! Een en ander zal moeten wachten tot het tijdstip, dat de overheid weer op grote schaal open bare werken kan uitvoeren. Voors hands gaat evenwel de woningbouw voor! Donderdag 13 Mei wordt door de Vereen, voor Chr. Nat. Schoolonderwijs een samenkomst gehouden in de School aan de Oranjelaan, waar men officieel af scheid zal nemen van de heer A. Jonkheid, die de Vereen. 32 jaar als voorzitter heeft gediend. In de gisteravond gehouden In gelanden-vergadering van de Polders „Achterof en de Putte" werden als heemradan herkozen de heren G. W. C. van Dort Kroon, alhier, en R. Oudijk. Boskoop. Aan het postkantoor alhier werd gedurende de maand April 1952 ingelegd f 9699,61, terugbetaald f 19734,51. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 6362. De heer A. W. Wisgerhof. onderwijzer aan de Ned. Herv. Eben Haëzerschool, is benoemd tot leraar aan de Chr. Ulo school te Boskoop. De eindstand van de Wintercom petitie Waterpolo van de kringGouda zjjn als volgt Dames: gesp. gew. gel- verl. p. doelp. S.Z.P.C. I 8 7 0 1 14 30- 5 Gouwe I 8 5 0 3 10 15-17 G.Z.C. II 8 4 0 4 8 27-18 B.Z.C. I 8 3 1 4 7 21-20 C.Z.C. III 8 0 1 7 1 8-41 Heren O.Z.V. 10 8 0 2 16 46-25 G.Z.C. V 10 5 3 2 13 41-32 Gouwe 10 4 2 4 10 30 30 Donk I 10 4 1 5 9 32-33 B.Z.C. 10 4 0 6 8 37-33 G.Z.C. VI 10 2 0 8 4 15-48 Adspiranten: Gouwe a 8 7 1 0 15 34- 5 G.Z.C. b 8 5 2 1 12 29-13 G.Z.C. c 8 2 1 5 5 6-22 O.Z.V. a 8 2 0 6 4 11-18 G.Z.C. a 8 1 2 5 .4 7-27 De Wandelclub W.I.K. heeft Za terdag deelgenomen aan de bollen- march welke op het laatste ogen blik in een merentocht werd omgezet, de afstand bedroeg 35 km., W.I.K. telde geen uitvallers en behaalde hiermede een verenigingsprjjs. Naar wij uit betrouwbare verne men heeft de Toneelclub „Elck wat Wils" een uitnodiging ontvangen om voor de patiënten van een Sanatorium uit Scheveningen een opvoering te geven van de met zoveel succes ge speelde klucht „Tante Jutta uit Calcutta". Deze uitnodiging hebben zij aanvaard en doen dit geheel be langeloos. Op de gehouden wedstrjjd der E.H.B.O. afd. Reeuwjjk (Dorp), op Dinsdag 29 April j.l., behaalde onze plaatselijke afd. de 2e prjjs met 84 pnt. De groep bestond uit de heren B. Perridon (Leiden), W. v. Vuuren en mej. A. Hoogeveen. De uitslag was als volgt Reeuwijk (Dorp) II IOIV2 Pnt- Leiding 21 pnt. Waddinxveen I 84 pnt. Leiding 17 pnt. Reeuwjjk (Dorp) I 81i/2 pnt. Leiding 16 pnt. Waddinxveen III 76i/2 pnt. Leiding 12 pnt. Waddinxveen II 69 pnt. Leiding 11 pnt. Reeuwijk (Brug) I 65i/2 pnt. Leiding 12 pnt. Reeuwjjk (Brug) II 60i/2 pnt. Leiding 9 pnt. De jury bestond uit de doktoren De Groot en Hoeneveld (Reeuwjjk) en Dr. P. v. d. Linde, Waddinxveen

Weekblad voor Waddinxveen | 1952 | | pagina 2