Damesfietsen enHnnpoffiHP RIJWIELEN I' Verhuizingen en Expeditie Fa G. v. d. Akerboom Reis Ouden van Dagen net Dagmeisje Afwezig P. VAN DER LINDE Algemene Vergadering Hulp in de Huishouding SpoHi'ijnioleii J. KRAIJESTEIJN net Meisje W. BROER, Dorpstr. ill Bmidshuis L. WIELAARD Pon Rijwielen L WIELAARD Voor de Feestdagen RECLAME SPRITSKOEK W. BROER Garage Van der Spek schuilkelders dus. De Kamerleden waren door dit betoog allerminst overtuigd. Zij wezen op de dicht bevolkte stadcentra en de ge vaarlijke gebieden, waar wellicht zware aanvallen te wachten zijn. Bovendien begrepen zij niet, dat er bij nieuwbouw geen rekening wordt gehouden met het bouwen van schuilkelders. Dat is echter volgens minister Teulings beslist onmogelijk, daar de woningen dan duizend gulden duurder zouden worden- De woningbouw wordt daardoor gestagneerd. Toen be loofde hij de Kamercommissie op de hoogte te zullen stellen van de besprekingen die over het bouwen van schuilkelders worden gevoerd. Daarmee was de Kamer dit keer tevreden gesteld. Wijzi gingen werden er niet meer in het ontwerp aangebracht. Het werd aangenomen z.h.s., alleen de communisten waren tegen. Der traditie getrouw hield voorzitter Kortenhorst weer een afscheidsspeech tot die Kamer leden, die na de verkiezingen waarschijnlijk niet meer zullen terugkeren. Dat stemt altijd een beetje weemoedig, want de sfeer in ons Parlement is in het alge meen heus wel collegiaal. Onze Kamerleden kunnen terugzien op een zeer belangrijke parlementaire periode. Koningin Wilhelmina deed afstand van de troon, de souvereiniteitsoverdracht werd een feit, de wet op de P.B.Q. werd goedgekeurd en ook be leefden we nog een Kabinetscrisis. Speciaal richtte de voorzitter enige vriendelijke woorden tot de mi nister Drees, Lieftinck en Mans- holt, die zeven jaar lang, dus sinds de bevrijding, en afgebro ken dit hoge ambt hebben be kleed. Hij had uitgerekend, dat onze Minister-president 123 rede voeringen in de Tweede Kamer heeft gehouden, minister Mans- holt 131 en de Minister van Fi nanciën niet minder dan 375, waarvan er één bijna vier uur heeft geduurd. Omtrent de Kameruitbreiding wilde de president natuurlijk geen voorspellingen doen, maar wel constateerde hij, dat deze in het gunstigste geval niet voor Sinter- klaashaarbeslagzaljkunnen krijgen. Zo zijn de vier jaren weer voorbij. Op 25 Juli komen de nieuwe Kamers voor het eerst bijeen. Maar dan heeft de stem bus reeds gesproken. Nieuws uit onze woonplaats Op het Concours d' Elegance voor Touringcars te Noordwijkaan Zee op 28 Mei j.l. werd de Fa. Gebr. Buitelaar in de A klasse de tweede prijs en tevens de prijs van de Hoogstgeclasseerde autobus van carrosseriebouw met een 39-persoons touringcar, chassis Commer 1952, carrosserie fa Domburg te Montfoort. In de afgelopen week is het aantal werklozen met 10 verminderd, Tegen een totaal van 37 in de voor afgaande week waren vorige 27 werknemers ingeschreven, waarvan 10 een uitkering ontvangen volgens de overbruggingsregeling en 17 volgens de sociale bijstandsregeling. houtbewerkers, 1 bouwvakarbeider "en 8 uit diverse beroepen. De agenda voor de openbare vergadering van de gemeenteraad hedenavond te 8 uur, bevat in totaal vijftien punten. Behalve de reeds eerder vermelde voorstellen komen op deze agenda o.a. voor een voor stel van B. en W. tot het verlenen van een tegemoetkoming ex artikel 13 der Lager Onderwijswet, een voorstel tot wijziging van het be sluit tot het maken van een nieuwe loswal aan de Zuidkade, een voor stel tot vaststelling van een ver- haalsverordening van inkoopsommen volgens de Pensioenswet, een voor stel tot het waarborgen van rente en aflossing van een bouwcrediet en voorts het behandelen van ingekomen bezwaarschriften tegen een aanslag in het vergunningsrecht en het school geld. Dinsdagmorgen vond ten raadhuize de openbare aanbesteding plaats van de aanleg van een ver bindingsweg met oprit tussen de Ieplaan en de Kerkweg met bij komende werken, voor rekening van het gemeetebestuur. De laagste in schrijvers waren Gebr. de Man te Amerstol f 42.171,—. De hoogste was Aann. bedr. A. J. Huyps, Den Haag f 53.090. De gunning werd aangehouden. Het bestuur der Ned Herv. scholen benoemde tot onderwijzer aan de Eben Haezerschool de heer G. van den Hoff te Huizen (N.-H.) in de plaats van de heer A. W. Wisgehof. Voor een overvolle zaal van het Geref. Jeugdgebouw sprak :.l. Maandag Ds J. Rook uit Sarnia (Canada) over het kerkelijk leven in en het emigreren naar Canada. Op zeer boeiende wijze wist spr. zijn gehoor te bepalen bij het leven in Canada en zijn ervaringen als predikant aldaar. Hij is hier heen gekomen om te trachten predikanten te vinden, die roeping gevoelen daar te gaan arbeiden. Door het steeds groter wordend aantal Hollandse emigranten breidt het getal kerken gestadig uit, zodat er predikanten te weinig zijn. Het dagelijks, zowel als het ker kelijk leven verschilt in vele opzich ten bij het onze, wat uit de cause rie van Ds Rook herhaaldelijk bleek. Dit vraagt een grote aanpassing van de emigrant. Toch is het mogelijk zich er spoedig thuis te gevoelen, maar dan moet men zo vlug moge lijk de engelse taal machtig worden en zich snel aanpassen bij delevens- wijze van dat land. Op dit intressante „babbeltje", zoals spr. dit zelf noemde, volgde een zeer geanimeerde bespreking. Gedurende de maand Juni is het Consultatiebureau niet Vrijdags middags, maar Dinsdagsmorgens van 9.30—10.30 uur. geopend De eerste maal op 3 Juni. Belanghebbenden kunnen zich nog steeds opgeven voor het kleuterbureau, welk half Juli wordt geopend. Eind vorig jaar werd door het gemeentebestuur besloten om in 1952 een aanvang te maken met de uitvoering van het herbouwplan bij de R.K. Kerk. Voor 1952 is hier voor uitgetrokken een bedrag van f 100.000.—. Volgend jaar zal wor den uitgetrokken een crediet van f 235.000.voor de aanleg van de straat vanaf de R.K. Kerk naar. de Zuidkade, terwijl in 1954 het restant van het herbouwplan zal uit gevoerd worden. De aanbesteding middels plaats gehad. Woensdagavond sprak voor de A.R. Kiesvereen. DsJ.Fokkema over „Geloof en Politiek". Na het beeindigen van de oorlog, aldus spr. was het een streven van een deel van ons volk niet meer terug te keren tot de schotjesgeest van voorheen, maar om door aan eensluiting ons land er weer boven op te helpen. Ook de A.R. waren be reid te helpen aan de herbouw van ons land, echter zonder verdoeze ling van de beginselen. Ook al zijn de omstandigheden veranderd en zijn er nieuwe problemen, steeds zal de A.R. zich laten leiden door de erkenning van Christus' Koning schap. Volgens spr. is geloof en politiek niet te scheiden. Niets is aan Gods heerschappij onttrokken, ook niet de politiek. Het calvinisme heeft getoond dat gezag en vrijheid de steunpilaren zijn van de samen leving. Waar Gods Woord ons leidt daar heerst ware vrijheid. Men kan, aldus spr. de A.R. niet verwijten, dat zij in gebreke bleven ten opzichte van de sociale maat regelen. Kuyper en Talma zijnhier- sprekende voorbeelden. Zij hebben een aantal sociale wetten uitgevaar digd ten bate van de arbeiders. Spr. wees de synthese tussen socia lisme en christendom van de hand. Ook het uitbrengen van een stem moet men als een geloofsbelijdenis zien. Het gaat tenslotte niet om de A R. partij, maar om het beleven in de praktijk van de beginselen. Het Ziekenhuisverplegings- en operatiefonds „Waddinxveen" hield Dinsdagavond haar jaarlijkse algemene ledenvergadering in hotel „De Unie", onder voorzitterschap van de heer C. Moons. De ver eniging, die vorig jaar 10 jaar bestond, had over dat jaar een nadelig saldo van f 1056. Dit saldo werd beinvloed door de kosten van een langdurige verpleging van enige patiënten. Na afschrijven van dit saldo bedraagt de reserve van de vereniging nog ruim f 8000. In het afgelopen jaar werden in totaal 33 patiënten voor rekening van het fonds in een zieken huis opgenomen en werden 622 dagen verpleegd. In 22 gevallen moest ope ratief worden ingegrepen. Aan ver- pleegkosten moest worden uitgegeven f 3400, en wegens operatiekosten f 2284. De 26 jarige A. de B. die terecht stond verdacht van diefstal van f 295 uit de kruidenierswinkel van Mevr. S. v. d. Boom aan de Zuidkade, is door de Rechtbank te Rotterdam veroordeeld tot 2 jaren gevangenisstraf zonder aftrek van preventieve hechtenis. De eis van het O.M. was 8 maanden zonder aftrek van preventief. B. en W. hebben Woensdag aanbesteed het maken van een ver bindingsweg tussen de Zuidkade en Kanaaldijk ten zuiden van de R.K. Kerk, met bijkomende werken, als mede het maken van een gewapend betonnen kokerbrug en gewapend betonnen onderbouw voor een op haalbrug in deze weg. Met dit werk zal een begin worden gemaakt met de uitvoering van het wederop- bouwplan in de omgeving van de brug in de Rijksweg, waar in de oorlog een dertigtal panden op last van de Duitsers werden afgebroken ter verkrijging van een schootsveld. Er waren 18 inschrijvers. Het laagst schreef in de firma Koster De Rooy, alhier voor f 75.700. en het hoogst A. de Kwaadsteniet te Gouderak voor f 104.00. 30 jaar bestaan, kampioen 4e kl. KNVB., gepromoveerd naar de 3e kl. ziedaar de belangrijke feiten welke de V.V. „Waddinxveen" met haar grote aanhang V jjdag j.l. in de cantine van fa Dobbelmann enkele uren in uiterst gezellige sfeer heeft bijeen gebracht. Naast vertegenwoordigers van het gemeentebestuur merkten we tal rijke personen op van diverse ver enigingen in en buiten de gemeente, welke ook na het openingswoord van voorzitter Lensen hun welge meende wensen in duidelijke bewoor dingen ten gehore gebracht hebben. Naast de hartelijke groet van de heer Lensen wees deze op de nood zakelijkheid om in alle opzichten sportman te zijn, dus ook lief en leed met elkander te delen. Met na druk wees hij op de band welke er bestaat tussen spelers en supporters, een verbindenis welke een grote steun is gebleken om tot de thans bereikte resultaten te komen. Als aandenken voor de grootse prestaties welke de eerste elftal spelers bereikt hebben, overhandigde hfl later op de avond aan alle spe lers middels aanvoerder Biesheuvel een prachtig vaantje. Hierna voerden een grote rei spre kers het woord, die in verschillende toonaarden hun gevoelens vertolk ten, gepaard gaande met stoffelijke blijken van medeleven met de geel zwarten. In een korte phase was het to neel herschapen in een schitterende bloementuin, omlijst door een serie „leren knikkers", waar het practi- sche en het symbolische elkaar niets toegaven. De heer Slingerland sprak voor de afd. Gouda KNVB., de heer Muur- ling voor de scheidsrechters vereen. Gouda, de heer van Prooijen voor de plaatselijke scheidsrechters, de heer Bontenbal voor T.O.O.S., de heer Zwartveld voor V.V. Moerkapelle, de heer v.d.Steltvoor „Voorwaarts" de heer van der Loo voor de Oranje- vereen., de heer de Knegt voor „Con cordia", de heren Noordermeer vo0r „Ibis", „Verheul" en Zwemclub „De Gouwe" en de heer Speksnijder voor V.V. Stolwijk. Dat ook de grote re- vaal „Vep" aanwezig was, kon als een bijzondere geste gezien worden. Enkele flitsen uit de toespraken verdienen vermelding en wel die van de heer Muurling, die wees op de verdienste van de jubilerende vereen, hij hoopt dat Waddinxveen een pa rel mag zijn onder de derde klassers. De heer Bontenbal wees o.a. op de Door geheel Nederland (W. Los <fc Zn) Waddinxveen Telefoon 216 sportiviteit, welke bleek bfl de prom. wedstrijd tegen Poortugaal en hoopte dat de ballen in de derde klas voor de kampioenen gunstig mogen rol len. Ook de heer Speksnijder onder streepte hoezeer het succes hun ge gund was. Het was voor heer Lensen een hele opgaaf om alle sprekers te woord te staan.' Hij als oud-speler en harde werker zal zeker geroerd geweest zijn bij zoveel sportlievend medeleven. Voorde-nodige ontspanning zorgde het cabaret „Het Masker". Dit is een geweldig succes geweest en zij hebben bewezen een programma te kunnen brengen om plm. 900 men sen te boeien. Als we ons nog even inleven in de verfijnde humor van de Wama's, dan nog kunnen we in een gezond lachen uitbarsten. Met schrik denkt ondergetekende nog aan Miss Carito als acrobate, wat zfl deed is onmogelijk na te vertellen, zo iets moet men gezien hebben. vele anderen, zij zorgden voor een onvergetelijke avond. Een vlot ver lopen verloting toonde de grote sympathie voor de jubilerende ver een., getuige de beschikbaar gestelde prijzen. Gaarne memoreren we nog dat een der sprekers gewag maakte van de noodzakelijkheid van een gemeen telijk sportpark. Dat bfl zoveel officieels de Juioren B vergeten werden, die op benijdens waardige wijze kampioen geworden zijn, het mag vergeven worden. Van deze plaats, proficiat jongens. Als we terugzien op deze avond, denken we aan hen, die in de ver gleden jaren deze gezonde vereni ging de rug toekeerden. Het zal hun een bittere pil geweest zijn deze sportvreugde te moeten missen. Daar zullen in 't bijzonder de oud. gedienden van kunnen getuigen. Wij hebben ze zien staan achter de be stuurstafel, 30 jaar bestuurslid. Dat op hun werk moge voortge bouwd worden in de komende peri ode. Dan zal het zeker gelukken. J. Tr. Gevonden en Verloren voorwerpen Gevondenaan komen lopen 1 bruin-witte fox-terrier, 1 lederen riem, 1 dekzeil, 1 ceintuur, 1 kistje mét tuinmos, 1 kinderstep. Verloren1 kindercape, 1 leren motorhandschoen, 1 rood kinder tasje, f2,50, 1 bruine glacéhandschoen, 1 ring met 5 sleutels. Sport in 't kort Het drievoudig feest van Wad dinxveen ligt weer achter ons. Het was een gezellig feest, veel bloemen en ballen werden geschonken en veel mooie woorden werden ge sproken. De W.S.E.-junioren behaalden Zaterdagmiddag het afdelings-kam- pioenschap en zoals het bij de groten gaat, ook de kleintjes, in dit geval de Waddinxveen junioren, boden de kampioenen bloemen aan. Zaterdagavond speelt W.S.E. I tegen Bodegraven I. Zaterdag 14 Juni speelt Waddinxveen I tegen G.S.V. I uit Gouda ten bat evan het Koningin Wilhelmina fonds. Op Zaterdagavond 21 Juni speelt een Waddidxveen comb., samenge steld uit spelers van alle verenigingen een wedstrijd tegen de sportvereen. „Paleis Soestdijk" ten bate van het uniformenfonds „Concordia". Zoals men ziet de sport ten bate van de lijdende mensheid en sport ten bate van het Culturele werk in onze gemeente. De waterpolo-competitie komt ook weer op gang. Uitslag: Zomercompetitie! G.Z.C. b—De Gouwe a 0-5. De eerste wedstrfld voor deze zomercompetitie is een verdiende overwinning voor de Gouwe adsp. geworden. Programma volgende week Zaterdag 31 Mei heren De Gouwe I—G.Z.C. jeugd, heren De Gouwe II De Gouwe III. Woensdag 4 Juni dames G.Z.C. II De Gouwe II. heren G.Z.C. IVDe Gouwe II. Vrijdag 6 Juni dames B.Z.C. I—De Gouwe I. heren B.Z.C. IDe Gouwe I. De Gouwe heeft het initiatief ge nomen om per autobus naar Berg ambacht willen, kunnen zich opge ven bij de badmeester ln het zwem bad. Het vertrek is 7 uur van het Dorp en 7.05 uur van de Brug. Bij niet voldoende deelname van sup portszijde rijdt de bus niet. Thans is het zover dat het Sport weekprogramma ingedeeld is. Op Vrijdagavond 27 Juni wordt er een Wandelmars door alle deelnemende verenigingen gehouden, ook de scho len zijn hierbij uitgenodigd. Het ligt in de bedoeling dat er ook invidu- ele wandelaars meedoen. Bij aan komst worden giploma's uitfereikt, NICO DE JONG en RUBY VAN DER LELIE geven mede namens weder zijdse Ouders, kennis van hun voornemen om in het Huwe lijk te treden, waarvan de voltrekking D.V. zal plaats hebben op Zaterdag 7 Juni a. s. Kerk. bevestiging in de First Baptist Church, n.m. half drie, Lethbridge Alberta Toekomstig adres: 1701—6 Avenu A North Lethbridge Alberta (Canada) Receptie Lower Church Hall is niet Woensdag 11 Juni, doch gesteld op Dinsdag 17 Juni a.s. Deelnemers zorgt dat U halftien reisvaardig zijt. HET COMITÉ. Gevraagd Mevr. Van Berkestein Wilhelminakade 68 Heden behaagde het de Heere van onze zijde weg te nemen, onze geliefde Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder, Zuster en Tante, Mejuffr. AALTJE HAAK Weduwe van Willem van Es in de ouderdom van ruim 89 jaar Uit aller naam, J. LOEF Waddinxveen, 27 Mei '52 Henegouwerweg 64 De teraardebestelling heeft hedenmorgen plaats gehad op de Algemene Begraafplaats te Wad dinxveen wegens vacantie, van 7 tot 23 Juni, Arts De praktijk sluit Vrijdag 6 Juni, 's avonds 6 uur Denk aan de medicijnen Jaarlijkse van Aandeelhouders in KEMPKES' MEUBELFABRIEKEN N.V. te Waddinxveen, op Woensdag 4 Juni 1952, om 11 uur, in Hotel „De Zalm" te Gouda Het deponeren der aandelen aan toonder, overeenkomstig art. 33 der Statuten, kan tot Zater dag 31 Mei 1952 geschieden ten kantore van de Rotterdamsche Bank N.V. te Amsterdam, Rot terdam, 's-Gravenhage, Utrecht, Gouda of Waddinxveen, of ten kantore der vennootschap De agenda met de te behan delen stukken ligt van heden af voor aandeelhouders ter inzage en is voor aandeelhouders ver krijgbaar bij bovengenoemde kantoren De raad van Commissarissen Een flinke gevraagd Zaterdagmiddag en Zondags vrij Brugweg 17 Koopt in de vreemde niet Wat ,Uw eigen plaats U biedt In onze ruim gesorteerde winkel behoeft U niet lang te zoeken. Prijzen voor iedere beurs. Merken naar ieders keus. Enorme vooorraad: alle kleuren Aangesloten bjj het Financie ringsinstituut, inlichtingen worden gaarne verstrekt. Gevraagd niet beneden 18 jaar G. Huizer, Zuidkade 11 OVERGORDIJNEN chemisch reinigen of verven »DE PELIKAAN« GOUDA TELEF. 3066 Agentschap te Waddinxveen Gebr. SOL, Noordkade 213 Tel. 250 Busjes Amerikaans 55 cent Voor kinderen aanbevolen Te koop: een paar gebruikte Kerkweg 48 H. v. SLINGERLANDT Gouwe 130 - Gouda verhuurt Bruidstoiletten Sluiers Bont-capes Bontmantels Herengelegheidskledingen Alles compleet vanaf 149.50 Agent: vanaf 145. Agent: 60 ct. per 250 gram Dorpsstraat 46 Te koop: Mobilette bromfiets even gebruikt f310 Solex bromfiets f280 Berini bromfiets f 175 Zak-atlassen Provinciekaarten Autokaarten Boekhandel Vele

Weekblad voor Waddinxveen | 1952 | | pagina 2