Weekblad voor Waddinxveen B1ACKBIRD Vulpenhouders Dankbetuiging Q&co-adikele*i NIC. VIS Sport in 't kort Verhuisd C, van der Zwaard Te koop ORGEL f 125.- Boekh. VELDWIJK Voor ieder vak een BEVA- pak! A. BROIIIER No. 367 Vrijdag 20 Juni 1952 (tweede blad) 7e jaargang De voetbalwedstrijd ten bate van de kankerbestrijding is een §ucces geworden. Het was alleen jammer dat er concurrentie was van de zwem- club „De Gouwe". Maar bij nader onderzoek is ons gebleken dat de zwemclub hieraan niets kon doen. Het waren compe titiewedstrijden vastgesteld door de Bond en daarvan wordt onder geen beding, voor welke reden ook, vrijstelling gegeven. De wedstrijd is door Waddinxveen verdient met 3-2 gewonnen, zodat de de wisselbeker, geschonken door de Oranjevereniging, thans voor een jaar in Waddinxveen blijft. Onze Burgemeester verrichtte de aftrap. En dan komt a.s. Zaterdagmiddag het personeel van het Paleis Soest- dijk hier voetballen tegen een W'veen Combinatie, samengesteld uit spelers van W'veen, Ibis, Verheul en W.S.E. Ook dan zal onze Burgemeester de aftrap verrichten. De Zwemclub gaat het menen. Zij klopte L.Z.C. uit Leiden met 3-1. Dit was eeh knap staaltje, daar doelman den Oudsten geblesseerd was, ver ving Marchand hem, en met succes. Ook de dames hebben gewonnen. Deze overwinning was niet helemaal verdiend. De Haagse dames hadden een betere techniek. Maar daar staat tegenover dat de Gowe dames over meer enthousiasme beschikten. Programma a.s. week Zaterdag 21 Juni. Bassin Kanaaldijk Aanvang 7 uur. Dames: De Gouwe II - A.Z.C. I 7 uur Adsp.: De Gouwe - A.Z.C. 7.30 uur Heren: De Gouwe I - A.Z.C. 8 uur De Gouwe II - G.Z.C. IV 8.30 uur Adsp.: De Gouwe B - De Gouwe C Dinsdag 24 Juni: Dames: B.Z. en P.C. - De Gouwe II 7.30 uur Adsp.: B.Z. en P.C. A - De Gouwe A 7.30 uur Maandagavond laatste inschrij vingsdatum voor deelname aan de wandelmars. Inschrijving van individuele wan delaars in lunchroom van de Water. De wandelsportclub W.I.K. neemt deel aan de avond-vierdaagse te Gouda, met twee groepen. Gister avond passeerden de groepen de He- negouwerweg. Zwem- en poloclub „De Gouwe,, Zaterdag 14 Juni j.l. hebben de dames en heren zeventallen van de Gouwe hun eerste competitie thuis wedstrijden gespeeld. Dit is een groot succes geworden. Zowel de da mes als heren hebben hun wedstrij den gewonnen. Opmerkelijk was de grote 8-0 overwinning van de dames tegen B.Z. en P.C. II De dames I versloegen het sterke H.W.V. I uit Den Haag en staan nu met 2 gewonnen wedstrijden boven aan de ranglijst. De heren hadden in L.Z.C. een zeer sterke tegenstander. Tot de rust wist L.Z.C. stand te hou den, doch na de rust bevocht De Gou we I e enverdiende 3-1 overwinning. Zaterdag 21 Juni a.s. worden weer belangrijke wedstrijden gespeeld, zo als U uit het programma kunt zien. Zorg ervoor dat U er op tijd bent. WADDINXVEEN G.S.V. 3-2 Uitnemend voetbalweer, vrolijke muzikale klanken van Concordia, zie hier de omstandigheden waaron der bovengenoemdeelftallen zich Za terdag 14 Juni opstelden om hun tradionele wedstrijd te spelen ten bate van de kankerbestrijding. Voor de talrijke bezoekers is het een strijd geworden van een enere- rend gehalte, zo zelfs dat wij ons moesten afvragen of het nu voor de competitie ging of niet. Nadat Burgemeester Warnaar de aftrap had verricht en ook hierna nog enige ogenblikken deelnam aan het spel werden al spoedig de kaar ten blootgelegd, waarbij bleek dat het spel van Waddinxveen iets meer geraffineerd was. Hieruit ontston den ook enige fraaie kansen, waar van Gelooven er een grandioos miste. Later zou dezelfde speler echter alles goed maken. P. Kort trof ver volgens het houtwerk maar juist hiervoor had J. Lakeveld doelman van Vuuren met een uiterst listige boogbal gepasseerd 0-1. Nog feller werden de attaqque van de geelzwarten, nog scherper streed de aanval in de G.S.V. gordel, maar Laterveld enC.S. stonden daar potig weg te werken en tot slot was doel man Vlegeert meer dan safe. Toen scheidsrechter Noorlander uitrustte hadden wij slechts dat ene doelpunt zien maken. Na de thee bleek alras dat het iets hogere tempo van de 3e klasser de doorslag kon geven en na 15 min. was het Geloven welke een weife ling van de Goudse doelman af strafte. Steeds beter combinaties van de thuisclub, waarin Ringelenstein weer een dominerende rol behield en Kortlever zeer actief was, werden even uit verband gespeeld toen de thuisclubverdediging te rustig was en weer Lakeveld z'n kans benutte 1-2. Vanaf dit moment was het slechts één elftal dat speelde en wel Geel-zwart. Als bezetenen stuurde de halfline de aanval op en vooral Hofwegen was hier de grote man. Weer een feilloze voortzet van Ringelenstein en Geloven's inzet was Vlegeert te machtig 2-2. Nog even een stuiptrekkend G.S.V. en dan „het moment". Hofwegen plaatst de bal middendoor, Geloven schuift als een wervelwind weg, passeert in vol le ren de gehele G.S.V. verdediging en met een schitterend schot hoog in de rechter hoek weet hij zich om ringd door nog 10 andere clubmak kers. Doelman Van Vuren benut nu nog enige malen de kans al zijn talenten te tonen en als de scheidsrechter voor de laatste maal fluit, heeft Wad dinxveen een nieuwe zegen aan de lange reeks bestaande toegevoegd. Tr. P.V. „De Zwaluw" hield een wed vlucht vanuit Noyon afstand 298 km. Duiven los 10 uur, aankomst le duif 1 56 36, aankomst laatste 2 54 37. In concours 135 duiven. P. Loendersloot 1 8 18 36; D. de Bruin 2 13 17 33 37; A. de Wit 3 22; W. Berkestein 4 15; A. de Bruin 5 6 39; P. Baan 7 9; D. la Grand 10; W. van Ringelenstein 11; H. Russcher 12 14 19 40 43; D. M. de Gelder 16; S. Versloot 20; Gebr. Troost 21; H. Noordermeer 23 25 30 35; T. Boere 24 29 42: C. van Dijken 26; C. Toor 27 38; L. de Bruin 28 34; C. van Wijn gaarden 31; W. Boon 32 44; C. de Lang 41 45; P.V. „De Sperwer" hield een wed vlucht Chateauxroux 620 km. Los 6 uur. Aankomst le duif 2 14 20, 25e duif 4 09 58. Uitslag: A. P. de Graaf 1 23; Jac. v.d. Zijden 2 13; W. v.d. Water 3 7 25; H. J. v.d. Berg 4 10 17 24; P. Metselaar 5; Nic. v.d. Zijden 6 8; W. v.d. Jagt 9; Jac. de Beer 11 16; A. Lam 12; P. Vink 14 22; Fr. Rip 15; H. v. dijk 18; Abr. v.d. Graaf 19 21 ;J. C. Roggeband 20. Hiermede geven wij kennis van de geboorte van een Zoon en Broertje, HENDRIK J. N. TEN ZIjTHOFF K. TEN ZIJTHOFF— Mulder Lia Jan Waddinxveen, 13 Juni 1952 Noordeinde 46 Bij mt)n vertrek naar Canada een LAATST VAARWEL aan al mijn vrienden en bekenden. P. HOFMAN Gzn Noordéinde 76 De Ouden van Dagen spreken op deze wijze hun hartelijke dank uit aan de beide Midden- standsverenigingen voor de schitterende autotocht en de royale tractatie op Dinsdag 17 Juni j.l. Zij willen hun dank betrekken, o.a. de Autobe zitters, de Burgemeester, de Rijkspolitie, en ver der allen die hebben medegewerkt deze middag tot een onvergetelijke te maken, Nogmaals dank aan allen l Hiermede betuigen wjj onze hartelijke dank aan Zuster van Driel voor haar liefderijke hulp en aan Dr. J. W. H. Helle man voor zjjn goede zorgen, betoond tjjdens de ziekte van onze lieve Vader, de heer P. Asscheman. familie ASSCHEMAN. Emmastraat 9 Mir VIQ Kanaal- V IJ straat i van Burgem. Trooststraat 1 naar Nesse 30 (achter de werkplaats) Schildersbedrijf 1 wit Emailie Fornuis »Etna« zo goed als nieuw 1 Stofzuiger Erres Torpedo zo goed als nieuw 1 Kinderbox met Vlonder 1 Eiken Wieg 1 Damesfiets 6 nieuwe Weckglazen (1 liter) Te bevragen Prunusstraat 16 in prima staat en mooi van toon Qebr. Kooy, Muziekhandel, Boskoop Aan het zelfde adres een Handnaaimachine ter overname, in goede staat, f 90.- VULPEN PARKER SWAN 0SMIA WATERMANN H0VY L0X0R in voorraad bij Boekh. »Veldwijk Wie een Beva-pak tijdens zijn werk draagt, behoeft zich niel te ontzien: Beva kan tegen een stootje. Wij hebben een ruime collectie Beva-overalls, stofjassen en manchester broeken in huis. Kom vooral eens bij ons langs om deze drievoudig ver sterkte vakkleding te passen. Alle Beya-kleding voor- zien van garantiebewijs. NESSE 46

Weekblad voor Waddinxveen | 1952 | | pagina 3