m— Matras Interieur matrassen 98.00 Stembus-uitslag. een kwaliteits populaire prijs! erlmtziiig'cii Fa G. v. d. Akerboom uitgedrukt moreel als de sterkste partij uit de strijd gekomen. Hoe het kabinet ook zal uitvallen, de socia listen kunnen niet meer weggecijferd of uitgeschakeld worden. De kiezers hebben gesproken en meer vertrou wen in de P.v.d.A. is duidelijk tot uiting gekomen in de stemmencijfers. De K.V.P. zal daarom ongetwijfeld voor een lastig dilemma gesteld wor den, want willen ze mee regeren mèt de socialisten, dan zullen ze beslist hun politieke koers min of meer moeten richten naar die van de so cialisten. En of het zal komen tot een kabi net op de brede basis? Het zal te bezien zijn, of de heer Schouten met zijn mannen onder de nieuwe om standigheden er veel voor zullen voelen voor een ministersportefeuil le. Summa summarum ligt hét voor de hand, dat de regeringskoers zal blijven, zoals ze de laatste jaren was, met dit verschil, dat zij vóór de ver kiezingen van 1952 was: rooms-rood, terwijl zij nu ongetwijfeld wel rood- rooms zal worden. Waaruit ten slótte blijkt, dat de heer Welter met zijn winst de P.v.d.A. in de kaart heeft gespeeld, wat waarschijnlijk wel niet zijn bedoeling geweest zal zijn! S. Nederland heeft gekozen en, in tegenstelling tot veler verwachtin gen, zijn er verrassingen uit de stem bus gekozen. De grootste verrassing is wel de uitzonderlijk grote winst der socia listen, die van 27 op 30 zetels spron gen. waar de Katholieke Volkspartij 2 zetels verloor en van 32 op 30 kwam, zijn deze beide partijen thans in zetel-aantal gelijk. De zetelverde ling van de nieuwe Tweede Kamer zal er als volgt uitzien (tussen haak jes de zetels van de thans zitting hebbende kamer): Katholieke Volkspartij 30 (32) Partij van de Arbeid 30 (27) Anti Revolutionaire Partij 12 (13) Christelijk Historische Unie 9 (9) Volksp. voor Vrijheid en Dem.9 (8) Communistische Partij 6 (8) Staatkundig Geref. Partij 2 (2) Kath. Nat. Partij 2(1) Dat de heer Wel ter winst zou be halen, werd algemeen verwacht; dat de communisten verder zouden te ruggaan eveneens. Verder werd ver wacht, dat de V.V.D. een zetel zou winnen, hetgeen ook uitgekomen is. Ten aanzien van de overige partijen werd hier en daar geopperd, dat de K.V.P. wel eens een zetel zou kun nen verliezen aan de heer Weiter. Dat het er 2 geworden is, had wel licht niemand voorzien. De overige partijen konden niet het gemiddelde (ruim 53.000 stem men) voor één zetel behalen. Dit is voornamelijk voor de A.R. een scha depost geworden, want de zetel, die deze partij verloren heeft, moet ge schreven worden op de rekening van het Gereformeerd Politiek Verbond dat met een eigen lijst uitkwam. Het stemmenverschil tussen de K. V.P. en de P.v.d.A. is thans zeer mi niem. Voor de P.v.d.A. betekent dit, dat 'zij minstens evenveel zeggen schap zal hebben als de Katholieken. Wat de plaatselijke uitslagen be treft, verwijzen wij de lezers naar de lijsten elders in dit blad. De Anjercollecte Op 29 Juni a.s. hoopt Z.K.H. Prins Bernhard zijn verjaardag te vieren. Zoals U bekend zal zijn wordt op initiatief van Z.K.H. elk jaar om streeks zijn verjaardag een collec te georganiseerd ten bate van het werk van het Anjerfonds. Gezien het hoge culturele belang dat door dit Anjerfonds wordt be oogd, ware het gewenst, dat ieder Nederlander zijn schouders onder dit werk zou zetten. Het moge voor U wellicht een aan sporing in deze richting zijn, te ver nemen, dat een der plaatselijke ver enigingen een bijdrage uit dit fonds is toegezegd. Het Bestuur van het Anjerfonds heeft nl. aan het fanfarecorps Con cordia alhier de toezegging gedaan een bijdrage te verlenen ad f 150.-- in het aanschaffen van de instru menten. Aanvankelijk was dit be drag bepaald op f 300.—, doch het Anjerfonds moest dit bedrag helaas halveren in verband met de slechte kaspositie van dit Fonds. Mocht evenwel het resultaat van de te hou den landelijke collecte de kaspositie aanmerkelijk verbeteren, dan is de mogelijkheid niet uitgesloten dat Concordia meer of zelfs het gehele toegedachte bedrag ad. f 300.— zou ontvangen. Zo ziet U, dat ook het plaatselijk culture lven bij het welslagen dezer collecte gebaat zal zijn. Ik moge dan ook een beroep doen °P dë ingezetenen de collecte ter plaatse te doen*slagen. Ieder tooie zich dit weekend met het Anjerspeldje. De Burgemeeestervan W'veen A. Warnaar Jzn DE AVONTUREN VAN „HUMPO HOTSFLOTS' 20. De dief stopte inderdaad bij het station. Hij liet zijn auto ervoor staan en rende met het pak, waar de lijst inzat, regelrecht de hoofdingang binnen. Guus liet zijn taxi vlak ach ter de auto van de boosdoener stop pen en Evelientje had al een been buiten boord," voordat de auto hele maal stil stond. „Nu wordt het moei lijk!" riep ze tegen Humpo Hots- flots, die nog in de taxi zat met een gezicht of hij nog steeds niet goed begreep, wat er eigenlijk aart de hand was. „Guus, je vertelt me een andere keer maar eens, wat het ge kost heeft, hè? Ik heb nu geen. tijd om m'n portemonnaie tevoorschijn te halen!" Oké, Evy, ik krijg het lie ver van jou dan van de bank van lening! Ik zie je nog wel eens!" Met deze woorden keerde Guus zijn ei gen wagen en stoof brullend weg". „Kom!" riep Evelientje, zich om draaiend. naar Humpo,. „tijd om kaar tjes te kopen hebben we niet! We moeten ér direct op af, anders ver liezen we hem uit het oog. En zoe ken is leuk, maar niet op een druk station als dit Mevr. Lazarus jubileert. In 1922 en wel op de le Juli ves tigde zich in onze gemeente Mevr. F. Lazarus-Weverling als verlos kundige. Dat de inwoners van Waddinx- veen en omstreken haar al spoedig hun vertrouwen schonken, blijkt wel uit het grote aantal patiënten, dat zich reeds in het eerste jaar na haar vestiging onder haar zorgen stelde. Vele moeders in ons dorp zullen ongetwijfeld hun gedachten bij het lezen van dit stukje laten gaan en zich met dankbaarheid herinneren hoe onze „juffrouw" bij nacht en on tij paraat was om daar hulp te bren gen waar nodig was. Haar pad ging ongetwijfeld niet over rozen. Denken wij alleen maar aah de jaren '40-'45. Hoewel zij niet graag over haar werk spreekt, komen toch af en toe de herinneringen aan vroeger bij haar op. Dan pas blijkt hoe zich de sanitaire en sociale omstandigheden in onze gemeente ten goede hebben gewijzigd. Een dertig-jarig jubileum is niet zo ongewoon; een dertig-jarig jubi leum als verloskundige komt echter niet zo veel voor. Een verloskundi ge, welke 30 jaar in een zelfde ge meente werkzaam is, mag wel een zeldzaamheid genoemd worden. Wanneer wij haar op de motor door ons dorp zien rijden, bemerken wij alleen, dat zij ouder geworden is, maar we kunnen er van overtuigd zijn, dat zij nog vitaal genoeg is om haar mooie beroep nog tal van ja ren uit te oefenen. Wij wensen Mevr. F. Lazarus-We verling op deze voor haar zo een be langrijke dag het allerbeste toe en hopen, dat zij nog lange tijd haar zegenrijk werk mag kunnen voort zetten. Nieuws uit onze woonplaats Uitslag Kamerverkiezing. 1. Kath. Volkspartij 587 2. Partij van de Arbeid 1167 3. Anti-Revolutionaire Partij 848 4. Chr. Historische Unie 690 5.Volkspartij v. Vrijheid en Democratie 380 6. Communistische Partij 50 7. Staatkundig Geref. Partij 788 8. Kath. Nat. Partij (Weiter) 57 9. Lijst Broertjes 3 10. Nat. Soc. Partij 2 11. Jong Conservatieven 0 12. Geref. Politiek Verbond 14 13. Middenstands Partij 2 Blanco en onwaarde 91 Uitgebrachte stemmen 4679. Geldige stemmen 4588. Officiële opening van de Zuidkade Heden, Vrijdagavond, een bijzon dere avond voor de Zuidkadebewo- ners, voor zover wat betreft het ver breedde gedeelte. Wat een voorbereiding en plannen zijn er gemaakt moeten worden al eer kon begonnen worden aan dit belangrijke werk. Was in vroegere tijden een smalle kade geen bezwaar, in latere tijden werd dit als een on houdbaar iets. Hoeveel botsingen en verkeerskneuzingen zullen er in de loop der tijden daar niet hebben plaats gehad. Totdat met het werk kon aangevangen worden. Ook toen was het leed nog niet voorbij, want maandenlang hebben de bewoners zich veel ongerief moeten getroos ten, zelfs tot schade van veel daar wonende winkeliers. Maar ook daar is een einde aan gekomen. De smal le Zuidkade werd omgetoverd in een prachtige brede boulevard, waarbij de nieuwe verlichting een zeer ge wenste aanvulling is. Alhoewel de kade sinds kort voor het verkeer werd opengesteld, meen de het gemeentebestuur aan dit feit enige luister te moeten bijzetten en wel hedenavond, tegelijk met de o- pening van de Sportweek, als de Wandlclub, met alle deelnemers aan de sportweek (men spreekt van wel 600 personen) een mars door de ge meente gaat maken. Vanzelf is er dan veel publiek óp de been, dus een welkome gelegen heid de Zuidkade te" feliciteren. Burgemeester Warnaar hoopt te omstreeks negen uur de openings plechtigheid te verrichten. Ook „Concordia" zal van de partij zijn. Men steke de vlag uit! Onder buitengewone belang stelling had Zaterdag alhier de be- grafeinis plaats van het stoffelijk overschot van de 21-jarige leerling vlieger P.J. Verwoerd, die in zijn lesvliegtuig boven Gilze-Rijen naar beneden stortte en om het leven is gekomen. De begrafenisstoet werd vooraf gegaan door enkele trommelslagers met omfloerste trom en enkele hoornblazers, waarna enige groepen Luchtvaarttroepen uit Nijmegen. En kele vrienden fungeerden als slip- pendragers. Toen de met de Neder landse vlag gedekte kist in het graf was neergelaten, werden een aantal saluutschoten gelost. De overste J. van Rest sprak namens de comman dant van de vliegbasis en namens officieren en manschappen enkele woorden van medeleven en noemde de overledene een goed kameraad en een enthousiast vlieger. Majoor Ds van Zanten las o. a. Psalm 23 en een gedeelte van Open baringen, waarna hij een gebed uit sprak. De vader van de overledene dankte voor de laatste eer aan zijn zoon bewezen. Onze burgemeester, enkele predi kanten en enige leraren van de Rijks H.B.S. te Gouda woonden de plech tigheid bij. Hedenavond komt de gemeen teraad in openbare vergadering bij een. Voor het toelatingsexamen aan de in September te Gouda te ope nen Chr. H. B. S., slaagden onze plaatsgenoten Pieter Venema en Theunis verboom. Hoewel de weersomstandighe den vrij ongunstig waren heeft toch nog een tamelijk groot aantal per sonen uit Waddinxveen en omliggen de gemeenten Zaterdagmiddag de landdag bijgewoond, die georgani seerd was door de Herv. Jeugdraad te Waddinxveen. Door de weersom standigheden werd de bijeenkomst gehouden in het Herv. Gemeentege bouw. Na de opening door de voorzitter van de Jeugdraad, Ds J.J. Moll, die o.a. dank bracht aan de Herv. Zang vereniging „Vox Jubilante" voor haar medewerking, kwam de eerste spreker, Ds P. Bouw te Ridderkerk- Slikkerveer aan het woord. Deze had ais onderwerp gekozen „Beest mens of Geestmens" Als tweede spreker trad op Ds N. Kleermaker uit Leiden, met het on derwerp „De herboilw van de toren "van Babel". Door Ds. J. van der Haar werd de ze geslaagde bijeenkomst gesloten. j.l. Dinsdag is de Christen Vrouwenbond gezamenlijk uit ge weest. 's Morgens half negen werd de tocht aangevangen. Begunstigd door mooi zomerweer vertrokken de dames richting Zeist, waar de Sola- fabriek werd bezichtigd. Deze ex cursie was zeer interessant en werd door alle dames met belangstelling gevolgd. Na afloop van de rondlei ding in de fabriek werd door de di rectie een koele dronk aangeboden en ter herinnering een lepeltje. Nadat de lunch gebruikt was in het Jagershuis, werd de reis Voort gezet naar Kasteel Haarzuilen. On der grote belangstelling werd een rondgang door dit Middeleeuws kas teel gemaakt, waarbij de leider vele kunstschatten toonde. Dank zei het mooie weer werd ook van het prach tige park zeer genoten. Hierna werd de tocht voortgezet naar de Loosdrechtse plassen, waar de thee gebruikt werd, om vervol gens via Hilversum naar Utrecht te gaan.' Hier wachtte een heerlijke warme maaltijd. Daarna ging Het weer op Waddinxveen aan, waar allen om half .tien zeer voldaan arriveerden. Het was een prachtige dag. De Zuid-Hollandse Vereniging „Hat Groene: Kruis", afdeling Wad dinxveen, hoopt Dinsdag 15 Juli a.s. een. consultatiebureau voor kleuters te openen. Mejuffrouw Dr Speelman zal de leiding van dit bureau op zich ne mer. Be zittingen zullen iedere week in het wijkgebouw van het Groene Kruis, Stationstraat, gehouden wor den. De kleuter leeftijd, d.w.z. van 1-5 jaar is uiterst belangrijk, daar zich juist gedurende deze periode grote veranderingen, zowel lichamelijk als geestelijk voordoen. Het Consultatiebureau voor kleu ters is evenals dit voor het Consul tatiebureau voor zuigelingen het ge val is, uitsluitend bestemd voor het gezonde kind en werkt zodoende pre ventief. Naast lichamelijk onderzoek kunnen opvoedingsmoeilijkheden be sproken worden. De laatste maanden kwamen steeds meer aanvragen voor een mogelijk onderzoek van de kleuter binnen. Het bestuur van de Vereen, het Groene Kruis kan er dan ook zeker van zijn, dat met het openen van het Consultatiebureau voor kleuters zij in zeer grote behoefte voorziet. De kleuters die in aanmerking ko men, zullen een oproep ontvangen voor een bezoek aan het consulta tiebureau. Staat Uw kleuter eenmaal ingeschreven dan zult U voortaan regelmatig een oproep ontvangen. Mocht U Uw kleuter nog niet op gegeven hebben aan een van de wijkzusters, dan is daar nog gele genheid voor. Tevens delen wij aan belangheb benden mede, dat er vanaf 11 Juli weer op Vrijdagmiddag consultatie bureau voor zuigelingen wordt ge houden van 2(80-3.30 uur. Ook dit Consultatiebureau staat onder leiding van mej. Dr Speelman. met 15 jaar garantie voor Deze matrassen zijn gemaakt door de bekende Peerless fa brieken. De matras met de perfecte stalen binnenvering, de prima afdekking van gestepte vezel plaat, en zuivere watten, over trokken met prima matrastijk, met 15 jaar garantie cp de bin nenvering- Wij verkopen deze drie-delige 2-persoons compleet met 2 Java Kapokkussens nu voor O fficieële Mededelingen OFFICIËLE OPENING ZUIDKADE VERBREDING De eerste verbreding van de Zuid kade is tot stand gekomen. Tijdens de wandelmars bij de aan vang van de sportweek zal de nieu- we*weg door de burgemeester offi cieel geopend worden, terwijl de ver lichting zal worden ontstoken. Deze feestelijke opening zal ge schieden heden Vrijdagavond tussen 9 en 9.30 uur. sportgebeuren plaats, omschreven in genoemd programma. Ook de auto polo heeft ditmaal een plaats in het programma gekregen. Veel zal voor het slagen van 'deze week afhangen van het weer. We wensen zowel het bestuur als alle „sporters" een succesvol optreden toe. Deze week is het Sportweek programma verschenen en bij de burgers aan huis bezorgd. Hedenavond heeft de opening plaats van dit sportfestijn met een wandelmars van W.I.K. en de leden der deelnemende verenigingen, van af het schoolplein aan de Oranjelaan. Tot5 Juli heeft elke avond een (W. Los Zn) Waddinxveen - Telefoon 216 Het Fanfarecorps Concordia trok Zaterdag 21 Juni naar het Fes tival in Kralingseveer en wist in de marswedstrijd de zilveren beker te bemachtigen, terwijl bij de loting tussen de 11 deelnemende vereni gingen nog de eerste prijs a f 25.— werd getrokken, zodat succes en ges- luk tesamen gingen. Dit maakte weer goed wat des middags bij de voet balwedstrijd van het personeel van Paleis Soestdijk letterlijk in het wa ter was gevallen. Dat voetballen hoopt Concordia nog een keer te doen. De medewerking is nu reeds door dezelfde vereniging toegezegd... Ook heeft Concordia in Gouda tij-, dens het defile 's Maandags en de, laatste avond bij de intocht van de Avond-vierdaagse zijrf medewerking; verleend, wat door de Burgemeester van Gouda en het bestuur op zeer hoge prijs werden gesteld. Concor dia heeft daar een goede indruk ach ter gelaten. Al met al een drukke week voor de muzikanten, Het bestuur van fanfarecorps „Concordia" heeft van het Anjer fonds een toezegging ontvangen van een bijdrage van f 1.5,0,— inhet aan schaffen van instrumenten, In ver band met de beschikbare middelen van het fonds moest de bijdrage tot dit bedrag beperkt blijven. Ter ge legenheid van de verjaardag van Z- K.H. Prins. Bernhard wordt a.s. Za terdag m onze gemeente een. inza meling gehouden ten bate van het Anjerfonds. Waddinxveen-Soestdyk Het was een verkwikkend ge zicht om de personeelsleden van H.M. Koningin Juliana, gestoken in het Oranje, het veld te zien betre den. Verkwikkender dan de gewel dige plensbuien, welke het onmoge lijk hadden gemaakt om op de vast gestelde tijd te beginnen. Dit had tot gevolg dat van de oor spronkelijke speeltijd moest worden afgeweken en slechts twee maal 30 minuten kon worden gespeeld, aan gezien de gasten op de vastgestelde tijd weer in dienst moesten zijn. Wat wij in de gasten zagen als een symbool in hun shirt, constateerden wij bij Waddinxveen als de eenheid welke gevormd was door de samen stelling uit de verenigingen Wad dinxveen, W.S.E. en Verheul. Deze heren deden het niet slecht en onder leiding van scheidsrechter Lensen wisten zij de doelman van Soestdijk driemaal te passeren, Oranje echter kon doelman Wesse- ling niet eenmaal verschalken. Na de rust deden de gasten po gingen om een tegenpunt te maken. Voorlopig gaf de defensie echter geen krimp en toen de aanval weer enige malen aanrolde, was het van Wijngaarden, welke met een strak schot no 4 op het scoringsbord bracht. Toen enige minuten later de Oranje doelman wederom de toe stand ter nauwernood kon redden snelde van der Klaüw naar voren om het lot te voltrekken. 5-0 Dit' werd de gasten te bar, alles trok ten aanval en het schot door hun midvoor doei trof, was tot en met verdiend. 5-1 Gedoeld werd echter niét meer en broederlijk verlieten twee-en-twin- tig sportvrienden het speelterrein. Tr. Gevonden en verloren voorwerpen: Gevonden: i terra kinder jas je; 1 da mesfiets; 1 camouflagejas. Verloren: lhoofddoek; 1 armbandje.

Weekblad voor Waddinxveen | 1952 | | pagina 2