m her sloot, r7™; fAULLili Talens (X Inkt Luxe- en/«[ Huishoudelijke cadeaux warme I1R0UIIBTTËR eten Een Onderduiker in Inpoleonstijd. Net Meisje Seizoenwerk Rien Boegheim Jonge Engelse Leraar(es) Gooise Moppen Bmidshuis Nivea-olie SatöK Doeleman Winkelbediende-bezorger Gaat U met Vacantie G. LEEFLANG, Dames- en HerenkieermaKerij ETIJI's K. v. TILBURG, ?S'"4S1 BoeUfes va&c ohz# kleuters BOEKHANDEL VELDWIJK Voor Uw f l|ssalon T. VERVERS Sport in 't kort SPORT IN KORT Vrijdagavond werd een belangrij ke ledenvergadering gehouden van dë voetbalvereniging W'veen. Als voornaamste punt stond op de agenda de bestuursverkiezing. 3 be stuursleden stelden zich niet meer herkiesbaar t.w. voorzitter Lensen, penningmeester dë Leeuw en M. de Heer. In de vacature Lensen werd gekozen Noordërmeerin vac. de Leeuw T. Lammertse en voor M. de Hëer werd N. de Haan gekozen, ter wijl bij de gewone bestuursverkie zing G. de Knikker als bestuurslid werd gekozen. Op voorstel van de vergadering werden de scheidende bestuursleden het eere lidmaatschap van de verei- niging aangeboden. Zaterdagmiddag speelde de Wad- dinxveen-combinatie tegen de sport vereniging Paleis Soestdijk. Deze ontmoeting werd een verdiende 5-1 overwinning voor W,veen. Het was zeer slecht weer en de baten welke geheel ten goede kwamen aan het Uniform-fonds van Concordia lever den dan ook geen winst op, maar een tekort. De leider van het Paleis elftal heeft dë belofte gedaan: „Wij komen dit jaar nog eens terug" en dan zullen wij vragen of Z.K.H. Prins Be rnhard de aftrap komt ver richten, niet dat jullie Burgemeester het niet goed deed. Want als deze zo doorgaat, wordt hij nog eens mid- voor. Met de zwemclub gaat het nog steeds goed. Thans was het A.Z.C. dat met 4-2 klop kreeg. De Gouwe adsp. kunnen de Zaterdagmiddag in de Sportweek kampioen worden. De Wandelsportclub W.I.K. heeft bij de avondvierdaagse twee groeps- prijzen gewonnen. Aan de openings mars doen niet minder dan 500 wan delaars mee. In het programmaboekje van de Sportweek zijn enkele storende fout jes geslopen. De Volleybal-wedstrijd W'veen - Gouda vindt plaats op het plein van de Oranjelaansclfcol. De openlucht iutvoering van T.O.O.S. begint om 7 uur. Wel worden de leden van T.O.O.S. om 6.30 uur aan de Open bare School E verwacht. Van de zijde van het Sportweek- bestuur wordt ons medegedeeld, dat de prijzen van de Sportweek in de etalage van de heer de Weger ten toon gesteld zullen worden. ZWEM EN POLOCL. „DE GOUWE" In hét kader van de Waddinxveen- se Sportweek speelt de zwemclub „De Góuwe" een viertal wedstrij den irï het zwembad aan de Kanaal dijk op28 Juni a.s. Er wordt een competitiewedstrijd gespeeld nl. De Gouwe - G.Z.C. adsp. Wanneer de adspiranten deze wedstrijd winnen zijn ze kampioen van afdeling B. van de Goudse Kring. Ook'wordt er nog een adspiranten wedstrijd ge speeld tussen De Gouwe c en De Gouwe b. Voor de dames I zijn de dames van Schoonhoven uitgenodigd Waaraan de Gouwe dames de han den zullen volhebben. De heren spe len een wedstrijd tegen S.V.H. uit Hillegersberg, dit is een hoofdklas ser en komt met een zeer gerouti neerde en snelle ploeg uit. Zoals men ziet is er Zaterdag een programma waar het aan spanning met zal ontbreken. We aanvang is 3.uur 'smiddags. Uitslagen afgelopen week: De Gouwe b-De Gouwe c 3-1 De Gouwe a-A.Z.C. a 5-0 De Gouwe II - G.Z.C. IV 0-9 De Gouwe II - A.Z.C. I (niet opgek.) De Gouwe I - A.Z.C. I 4-2 Programma a.s. week: Zterdag 28 Juni: De Gouwe c - De Gouwe b adsp. De Gouwe a - G.Z.C. b adsp. De Gouwe I - S.Z. en P.C. I dames De Gouwe I - S.V.H. Herén Dinsdag 1 Juli S.Z. enP.C. II - De Gouwe II Heren H.W.V. I - De Gouwe I Dames Donderdag 3 Juli L.Z.C. I - De Gouwe 1 Heren Competitie stand van de Adsp. De Gouwe 4 4 - - 8 22 1 G.Z.C. b 21-1225 B.Z. en P.C. a 3 1 - 2 2 5 14 A.Z.C. a 30-302 11 De Wandelsport, maar ook de Dob- belsteeririt van IJsclub „Nooit Ge dacht" geeft veel belangstelling voor de Sportweek. Vele liefhebbers heb ben zich voor deze sport aangemeld, zodat het geheel er aan meewerkt om de Sportweek te doen slagen. IJsclub „Nooit Gedacht" zal er zich op toeleggen om ieder jaar zoveel mogelijk de Sportweek te steunen door het uitvoeren van sport in 't belang ook van de leden en begun stigers. Volgens de raambiljetten is het aanmelden voor de Dobbelsteen- rit vastgesteld op Zaterdag 3.30 uur, maar tal van mededingers hebben zich al gemeld. Wij geven hier de adressen waar men zich kan aan melden: A.F. Alblas, Dorpsstraat 44; C. Koren, Kerkweg; M. Donker, Noordeinde; P.H. van Geloven, Kerk weg. De afrit zal gepaard gaan met een hindernis vanaf het station, de Dobbelsteen wijst U naar welke post U zich moet begeven en zo vervol gens bij iedere post, welke zijn op gesteld. Post 1: Dobbelmann; post 2: Zwarteweg; post 3: Nieuw Scheve- ningen; post 4 C. Hofman, Tweede Bloksweg, J. Hijkoop, Plasweg; Villa van Dort Kroon, Noordeinde; post 6: en ten laatste de sjoelbak weer aan het station. Schaakvereniging W.S.V. Zomercompetitie K. v.d. Gaarden - C. Broer 1-0 W. Verstoep - A. Doornhein 1-0 J. Stolker - A. van Oort 0-lenenen A. van Dijken - H. Kerver 1-0 P. Broer - H. Schildt 1-0 J. Tol - J, Kleijweg 1/2-1/2 P.V. de Sperwer. Wedvlucht St. Quentin 263 km. Los 7 uur, aank. Ie duif 9-50-09, 21e duif 10-48-58. Snelh. 1539 m. Fl. Rip 1 P. Vink 2-11 H. v.d. Berg 3-10 H. van Dijk 4-14 W. v.d. Jagt 5-16-18-21 A.P. v.d. Graaf 6-7 Jac. de Beer 8 Abr. v.d. Graaf 9 W. van de Water 12-17-20 L. Hoogerdijk 13 A. Lam 15 Jac. v.d. Zijden 19 P.V. „De Zwaluw", wedvlucht uit St. Maxgente, afstand 337km. D. de Bruin 1-18 H. Russcher 2-4 L.W. Versluis 3-13 17 W. Ringelenstein 5 T. Boere 6-29 A. de Bruin 7-16 W. Berkestein 8-22-24 L. de Bruyn 9 H. Noordermeer 10-28 D. Lagrand 11-12 A. Doodewaard 14 S. Versloot 15 C. van Dijken 19 C. van Wijngaarden 20 W. Boon 21 A. de Wit 23 P. Baan 25 Gebr. Troost 26 C. de Lang 27 P. Loendersloot 30 Duiven los 10 uur, aank. Ie duif 2- 13-38, laatste duif 2-42-44, totaal 91 duiven in concours. Men verzoekt ons te plaatsen: KORFBALSPORT Hebt U wel gehoord van de Nu eens niet van de zilvervloot, maar van de „Korfbalclub". Zoals U allen wel gelezen zult heb ben, neemt onze Korfbalclub „Uni- tas" ook dit jaar weer deel aan de sportweek en wel op Donderdag avond 3 Juli. In Waddinxveen is deze sport he laas zo goed als onbekend. Om U van deze sport een betere voorstelling te geven, volgt hier een kleine uiteen zetting. Aan een wedstrijd wordt deelgenomen door 6 dames en 6 he ren van elke partij. Het veld is verdeeld in 3 vakken, n.l. aanval, middenvak en verdedi ging, in elk vak spelen van iedere partij 2 dames en 2 heren. De taak van de aanval heeft na tuurlijk geen nadere uiteenzetting nodig, het middenvak is ook eenvou- voudig, daar moet de bal uit de ver dediging gehaald en naar de aanval gebracht worden. De verdediging is iets moeilijker te volgen. Hier is ech ter de hoofdzaak om de tegenspeler in de gaten te houden en niét de bal, want zolang een aanvaller verde digd wordt, mag hij/zij niet schie ten, dus dit is alles over de vakken. Dan nog enige voorname spelre gels. U begrijpt wel dat niet alles be handeld kan worden, want dan kan er wel een extra krant moeten ver schijnen. Bij elke 2 doelpunten, onverschil lig van welke partij, wordt van vak verwisseld, zodat bijv. een aanvaller niet de gehele wedstrijd aanvalt, dus is hier kennis van alle vakken eén grote vereiste. Het lopen met een bal is evenmin toegestaan, dus di rect na het bemachtigen van de bal, stilstaan, of indien onmogelijk, dan toch afremmen. Wanneer een bal de lijn raakt of daarbuiten gaat, krijgt de tegenpartij van degene die de bal uitgooide een lijnworp toegewezen, deze moet met beide voeten op de lijri, zonder te verplaatsen worden genomen. Wanneer een verdediger tegen de korfpaal stoot, terwijl een aanvaller doelt, krijgt de aanvaller een strafworp, op 4 meter afstand van de korf. Een bal uit de handen slaan heeft ook een strafworp tot ge volg, ook mag men de lijnen van de vakken binnen het veld niet raken, De bal moet over allevakken ge speeld worden zonder het midden vak te raken. Na het lezen van deze kleine uit eenzetting en het zien van de wed strijden zal de Korfbalsport ook in Uw hart wellicht een warm plaats je veroveren. J.d.G. 21 door K. JONKHEID. Het conflict tussen Oude en Nieu we Baars zet zich voort in de kerk. De grens tussen Waddinxveen en Bloemendaal loopt in de lengte mid den door het kerkgebouw. Links van de ingang zitten de Waddinxvèners, rechts de Bloemendalers, beiden op hun grond. Vooral de Bloemendaal- se boeren dulden geen inbreuk op hun rechten. Nu willen zij de revolutiemannen met hun gezinnen niet meer toelaten op hun terrein. Ze willen hun bodem rein houden van revolutiesmetten. Vrouw en dochter van Kromme Arie vonden een zitplaats tussen welwil lende Waddinxveners aan de over zijde. Andere kleine boeren, arbei ders, knechten, werkmeiden en mel kers willen pertinent de kerkdiensten bijwonen op hun eigen kerkgrond, het enige stukje grond in de wereld waar ze recht op hebben. Kerkvoogd Neuteboom steunt de boeren. Bij de boerderij van Edelcoert gluurt Neuteboom door een kier van de kap, maar hij ziet niemand. De optocht nadert het stadje Gou da. Ze gaat de Kleiwegspoort niet binnen, maar slaat linksaf, de Sin gel langs naar de Tiendewegspodrt. Boven die poort is het arrestanten lokaal. Daar wordt de notaris opge sloten. Het gerucht verspreid zich. De re volutiemannen gnuiven. „Heb je 't gehoord? De notaris is op de poort gebracht!" „Ja, op de poort in de stad." De vrouw van de notaris spoedt zich naar de pastorie. Dominee Wil- derik weet van niets en is zeer ver baasd. Ook de Schout kan geen ver klaring geven. De volgende dag brengt de koetsier haar in haar ei gen rijtuig naar de stad. „Kan ik mijn man ontmoeten?" vraagt ze den wachter aan de Tien- dewegspoort. „Wie bent U?" „De vrouw van de Notaris Neuteboom." Kijk daar". Hij wijst naar een stoet, die zich verwijdert en langzaam uit het ge zicht verdwijnt. „Daar gaat hij". „Waarheen?" „Naar Woerden." Woerden is de hoofdplaats van de revolutionaire beweging in de pro vincie. „Ga maar gerust terug." Ze geeft geen antwoord. Ze groet niet. Ze stapt in 't rijtuig. Ze geeft orders aan de koetsier. Hij stijgt in en klapt met de zweep. Spoedig hebben ze de stoet ingehaald en blijven er achter. Zo komen ze te Woerden Ze wil haar man zien. Ze wil hem spreken, daarom zet ze door. Ze rijde het oude stadje door. De smalle straten worden nog smaller. De stoet rijdt een hek binnen. Het natariskoetsje wil volgen, maar dit wordt belet. Het hek wordt geslo ten. Ze stapt uit, ze wil zien wat er gaat gebeuren. Op de achtergrond staat een groot gebouw met kleine ramen. Het rijtuig stopt voor de gro te deuren, het portier wordt geo pend en haar man stapt uit. Ze grijpt de spijlen van het hek, rukt en rammelt, maar er is geen bewegen aan. Haar man wordt door de deur geleid. Ze roept, ze gilt: (wordt vervolgd). Heden overleed door een noodlottig ongeval, onze geliefde Zoon, Broer en Verloofde, Reserve-Korporaal, Le#rling-Vlieger, PIETER JOHANNES VERWOERD, in de leeftijd van 21 jaar P. J. VERWOERD Q. A. VERWOERD—Degenhardt Dit Dik Nels Ina Grèetje FIEN AKKERSDIJK Waddinxveen, 19 Juni 1952 Bodegraafse Straatweg 51 (post Reeuwijk) De teraardebestelling heeft reeds plaats gehad gevraagd Mevr. B. F. Boonstoppel, Ka naalstraat 16 Leerling H.B.S 18 jaar, zoekt (onverschillig wat) van 7 Juli begin September Adres te bevr. bur. v- d. blad Gevraagd nette Hulp in de Huishouding voor dag en nacht, in gezin met 3 kinderen. Meerdere hulp aan wezig AdresMevr. Van Oosten, Charlotte de Bourbonlaan 6, Schiedam te huur Wedv C. de Rooy, Kerkweg Het is gezellig Wonen bij een Salonlamp of Kroon van Oosthaven 19, Tel. 2392, Gouda Gratis thuisbezorgen en plaat sen van bij ons gekochte ver lichtingsornamenten U kent onze zaak I Gezocht voor Instituut Vlot en beschaafd. Vereist: M.O.A (C strekt tot aan beveling). Br. met voll. inl. onder no. 368, Bureau v. d. blad. Vrijdag en Zaterdag voor slechts 60 ct. p- 250 gr. Zuidkade 5 Telefoon 535 H. v SLINGERLANDT Gouwe 130 - Gouda verhuurt Bruidstoiletten Sluiers Bont-capes Boutmantels Herengelegheidskledingen Alles compleet Vergeet niet een flesje op vacantie mee te nemen houdt Uw dure vulpen nieuw f o.zo Boekhandel Veldwijk gevraagd wegens dienstplicht, half 'of eind Juli a.s. Coöp. „Ons Voordeel", Aanmelden kantoor Oranjelaan Waddinxveen Laat cns dan intussen Uw Bontmantel repareren of bewaren. Moderniseren naar de modellen winter 1952—1953, die wij U reeds thans uit onze grote voorraad kunnen aanpassen, IJssellaan 84, Gouda. Tel. 4015 Vraagt Stalen «f bezoek STOPPAGE - INRICHTING voor rijbewijzen Boekhandel Veldwijk Vlees Vet Rookspek 500 gr. 1 -50 Rundvet 500 gr. f1.— Runderlappen 500 gr. f2. (mager) Runderlappen 500 gr. f 1.80 (Doorregen) Kwaliteits slagerij Spek Zaterdags warme Croquetten Vleeswaren Verhalen j Versjes flaar moeder ieest v00r Raadseltjes 1 Spelletjes per deeltje f 1.95 4 deeltjes in één band f 5,90 W Magazijn Ir SS)/A 't Grootste magazijn van Speelgoederen, Luxe- en Huishoudelijke artikelen ZUIDKADE 172 TELEFOON 384 Vanaf heden knnt U bij ons iedere dag Bestellingen hebben wij graag vroegtijdig Ook voor een IJSJE naar Uw smaak zijn Wij de uitgezochte zaak Dorpsstraat 17 Predikbeurten op Zondag 29 Juni 1952 Ned. Hervormde Kerk Voorm- 8.45 en 10.30 uur Ds. J. Moll Nam. 6.30 uur Ds. J. v. d. Haar Gereformeerde Kerk Voor m. 10 en Nam. 6.30 uur Ds. J. J. Snoey N. H Evang. Wet en Evangelie« Nam. 3-30 uur Ds. M. j. C. Visser, Rotterdam Christelijk Afgesch. Gemeente Voorm. 9.30 en n.m. 5 uur Leesdienst Dinsdag 1 Juli, nam, 7 uur, Ds G. Bijkerk, van Sliedrecht Remonstrantsch Gereformeerde Gemeente Voorm- 10 uur Ds. Duinker BURGERLIJKE STAND Aangiften van 19 t.m. 25 Juni 1952 Geboren: Catharina Maria, d. v. G. Vermeulen en C. M Streng, Bloemendaalseweg 70. Gijsbert Nicolaas, 2. v-J J. Geluk en T. van Leeuwen, Brugweg 47 Ondertrouwd H- Altena en A, Blanken. Gehuwd: P. B. Metselaar en H. W. Luijten. Overleden Pieter Johannes Verwoerd, 21 j; yor De Zondagsdienst wordt Zondag 29 Juni waargenomen door Dr. E. M. L. Hemminga

Weekblad voor Waddinxveen | 1952 | | pagina 3