REISSEIZOJEN1952 DE 7e SPORTWEEK v T. Goedewaagen Zonen voorzitter dat deze zaak in de vori ge vergadering reeds voldoende be sproken was. Het had i.z. geen zin meer dit principiële debat nog voort te zetten. De wijziging werd goed gekeurd met de stemmen ,-yan -de heren Schouten en Van Egdom, beiden P.v.d.a. tegen. Aan de Nutsspaarbank werd ver kocht een perceeltje grond ter groot te van 70 m2 gelegen aan de Zuid zijde van de Stationsstraat. Voorts sprak de burgemeester er zijn vreugde over uit dat de Centra le Grondkamer de beslissing van de Kamer inzake de verpachting van gronden gelegen aan de Sniepweg vernietigd had. Door de Grondkamer was uitspraak gedaan dat de desbe treffende gronden voor zes jaar ver huurd waren. Hiertegen is de ge meente in beroep gegaan, waardoor de verpachting slechts een jaar gel dig is. De onderhavige gronden zijn bestemd voor woningbouw. Ook een hoopvol teken was, dat de winst over 1951 van het gasbe drijf 11.434.33 bedraagt. Hiervoor was een verlies geraamd van 4382.45, zodat dit een meevaller is. Het waterleidingbedrijf boekte over het afgelopen jaar een winst van 1394.07. De uitkomsten vari het elec- triciteitsbedrijf waren nog niet be kend, hetgeen voornamelijk zijn oorzaak vindt in het feit, dat de Stedelijke Lichtfabrieken in Leiden met voorlopige afrekeningen wer ken. Ook de ondernemingsbelasting over 2 jaren bracht een meevaller van 57.504 als na-uitkering. Verder konden de opcenten op de grondbe lasting met 3000 verhoogd worden. Hierdoor is het mogelijk dat de ge meente voor de sluiting van de dienst 1951 geen gebruik behoeft te maken van de reserves. De heer Van Tol (k.v.p.) vestigde er de aandacht nog op, dat de zie kenauto de diensten in deze gemeen te zou staken. In het kader van de bescherming van de bevolking vond hij dit niet wenselijk. Ook vroeg hij de aandacht van het college voor de stichting van een centrum voor bejaarden, zoals dat in diverse ge meenten o.a. Leidsendam is tot stand gekomen. Er is geen hofjessysteem, een ieder woont zelfstandig. Volgens de heer Van Tol zouden er mogelijk heden zijn tot het verkrijgen van een financiële tegemoetkoming in deze stichtingskosten. De voorzitter antwoordde dat hem hieromtrent niets bekend was. De heer Buitelaar merkte op, dat hij deze stichting ten zeerste zou toejuichen. Voorts zou het hierdoor mogelijk worden de woningnood enigszins op te lossen, aangezien de woningen, welke thans niet volledig bewoond worden, dan ten volle benut kunnen worden. De voorzitter zegde toe naar deze mo gelijkheden te zullen informeren en indien mogelijk een bezoek te bren gen aan een van deze centra. Nieuws uit onze woonplaats In de gehouden ingelandenver gadering van de Oostpolder in Schieland werden de aftredende be stuursleden, de heren P. Rehorst en M. van Eijk, als zodanig herkozen. 2 Juli was het 25 jaar geleden dat het zwembad geopend werd. Het was in die tijd een hele onderne ming tot het stichten van zulk een zwembad over te gaan, maar de uitkomst heeft toenmalig gemeente bestuur in het gelijk gesteld, want al die jaren bleek het bad te heb ben voorzien in een behoefte. Als eerste badmeester werd be noemd de heer J. J. Mosies. Toch wordt het bad door een deel der bevolking niet gebruikt en wel voornamelijk het jonge deel, dat life- ver van het Gouwe water gebruik maakt. Iedere zwemmer zal hiervoor wel een verontschuldiging hebben, toch was het juist van de oprichters de bedoeling dit soort zwemmen tegen te gaan. Ook de politie neemt zo nu en dan ook speciale maatregelen, welke dan tijdelijk onder de zwem mers enige schrik veroorzaken, maar ook weer spoedig veronachtzaamd worden. DE AVONTUREN VAN „HUMPO HOTSFLOTS" DEVIEZENBANK - GOUDA Boskoop - Oudewater - Schoonhoven Woerden Zoetermeer Vreemd geld en reischèques voor alle landen voorradig (maximum f 400.-, kinderen tot 14 jaar f 200.-, auto's afhankelijk van de te bezoeken landen f 100.-, f 500.- 21. Humpo Hotsflots liet nu alles maar op zijn beloop. Hij verwonder de zich nergens meer over en rende achter Evelientje aan, of hij nooit anders had gedaan. Hij hoorde Evy bij de controle zeggen: „abonnement' en dus zei hij het ook en liep door. Hij wist wel niet precies, wat het betekende maar het was wel ge makkelijk, want de controleur vroeg nergens naar. Ze kwamen nu in een onderaardse tunnel, waaroverheen Humpo treinen hoorden donderen. In de verte zagen Evy en hij nog juist een glimp van de dief van de lijst. „Daar gaat-ie!" riep Evelientje uit. „Hij gaat net de trap op! Er achteraan!" Ze voegde de daad bij het woord en spurtte weg. Humpo was haar in twee seconden uit het oog verloren. Hij keek wel een beet je dwaas, nu hij zo plotseling aan zijn lot overgelaten was, maar be sloot dan, zelf ook eens iets te onder nemen. Evelientje was ondertussen de trap opgehold, waar ze de dief had zien verdwijnen. Ze kwam op het perron, waar de stationschef juist klaar stond met zijn „gebakken ei-aan-een-stokje" om een trein te laten vertrekken. Evy zag nog juist de dief in de eerste wagen van de trein stappen. Zij rende naar de trein toe en kon nog net in een coupe springen. inhalen van een andere auto tegen een taxi, die uit Utrecht kwam, ge botst. De auto, waarin de Rotterdam mers zaten, werd geheel vernield. Drie van hen werden zwaar gewond en twee licht. Zij zijn te Gouda in het ziekenhuis opgenomen. De in zittenden van de taxi, t.w. de chauf feur en een Haagse dame, werden licht gewond en zijn in het Zieken huis verbonden. Vrijdag hebben B. en W. in het openbaar aanbesteed het verbe- beteren van de Noordeindseweg in de gemeente Waddinxveen vanaf de-- z.g. Witte Brug tot aan de grens van de gemeente Boskoop. In totaal wa ren vijftien inschrijvingsbiljetten ingeleverd. De laagste inschrijfster waren Fa. Van Staveren en Versluis te Gouda voor 50.450,—. De raming van de architect was 54.000.— De gunning werd aangehouden. Als reactie op de verbetering van de Zuidkade, werd bij de opening van het nieuwe ge- deelté op de grens van het oude stuk een bord geplaatst met het opscjiriff: „Hier bent u aan het ende Wij krijgen nog 'd ellende", waarbij de vlag halfstok hing. Op weg naar de TT-races te Assen hebben vijf Rotterdammers Zaterdagmorgen onder Waddinxveen een ernstig auto-ongeluk gehad. Op een wegversmalling zijn zij bij het De Anjer collecte heeft vorige week 140.86 opgebracht. Nabij het opgebroken gedeel te van de Rijksweg had deze week een tweede aanrijding plaats, ten ge volge van het inhalen. Twee auto's werden zwaar beschadigd, terwijl 1 persoon zwaar en twee licht gewond werden. In de plaats van de heer Bos man, die naar Canada emigreerde, werd bij de Rijkspolitie alhier be noemd de heer Niezing uit Bruinisse. Vorige week slaagde te Al phen a.d. Rijn onze plaatsgenoot Aart de Joode voor het examen vak groep Schildersbedrijf van het leer lingstelsel der Nijverheidsonderwijs wet. Hij werd opgeleid door de heer G. van Tilburg, schilder, alhier. Aan het postkantoor alhier werd gedurende de maand Juni '52 ingelegd ƒ11013.69, terugbetaald 12342.54. Het laatste door het kan toor uitgegeven boekje draagt het nummer 6372. De geschiedenis van een Oud-Waddinxvener Het was op de langste dag van het jaar 1877 (21 Juni), dat in een woonschuit in Waddinxveen gelegen Cornelis M. Vermolen het eerste le venslicht zag als zoon van een ker misexploitant. Op jonge leeftijd hielp Nelis zijn vader in de schiettent en in de ca- roussel en tijdens het rondtrekken van de ene plaats naar. de andere ontmoette hij op 25-jarige leeftijd de jonge Maria Johanna, dochter van de kermisexploitant- Hom merson. Maria's vader zag wat in de on dernemende Nelis qn al spoedig mocht hij met een derde aandeel in de winst het beheer voeren over een draaimolen, welke op de Goudse kermis werd opgesteld. Aanvankelijk weigerde het paard, dat de draaimolen op gang moest brengen en toen het ten slotte plot seling idee in de opdracht kreeg, trok het dier met zo'n vaart, dat de gehele draaimolen uit elkaar vloog en de boeren met schuitje en al op de grond werden geslingerd. Dit was echter het begin van een exploitatie, die de benodigde gelden opbracht om de draaimolen en een luchtschommel, welke op dezelfde condities was verkregen, van schoon vader Hommerson over te nemen. Een bedrijf, dat tenslotte uitgebreid werd met meerdere attracties, waar bij de woonschuit allengs plaats maakte voor de moderne salon wagen. Deze maand vierde Cornelis M. Vermolen, nu in een flat aan de Wassenaarseweg in Den Haag wo nende, zijn 75-jarige leeftijd. En thans is er geen voor jaarsfeest, luna park of kerhiis waar de firmanaam C. M. Vermolen Zonen niet met grote letters op een amusementspa leis of festiviteitsattractie voorkomt. E. V E. Sport in 't kort WEDSTRIJD E.H.B.O. Op de gehouden onderlinge wed strijd der E.H.B.O. op 2 Juli j.l„ mocht Waddinxveen het genoegen smaken als eerste winnaar uit de bns te komen. Deze groep bestond uit de heren: N. Vink (Leiden) Door nebal en Mej. C. v.d. Spek. De uitslag is als volgt: Waddinxveen 1118 pntleider 39pnt. Waddinxveen II 123 pnt.leider [42 pnt. Waddinxveen III 91 pnt.leider [26 pnt. Reeuwijk I 107 pnt.—leider 30 pnt. Reeuwijk II 93 pnt.leider 28 pnt. Reeuwijk III 102 pnt.leider 29 pnt. De jury bestond uit: Dr. P. v.d. Linde en Dr. E.M.L. Hem- minga alhier en Dr van de Groot te Reeuwijk. Na afloop gaf Dr. Hemminga een leerzame nabeschouwing van het ongeval. Zwem- en Poloclub „de Gouwe" Uitslagen van de afgelopen week: Zaterdag: adsp. de Gouwe c - de Gouweb 1-4 adsp. de Gouwe a - G.Z.C. b 2-0 dames de Gouwe I-S.Z. en P.C.I 6-1 heren de Gouwe I - Zian 4-3 heren de Gouwe II-S.Z. en PC. II3-0 dames H.W.V. I - de Gouwe I 6-0 heren L.Z.C. I - de Gouwe I niet gp. Door met 2-0 van G.Z.C. b te win nen, zijn de Gouwe adsp. kampioen van hun afdeling geworden. Ze heb ben 10 punten uit 5 wedstrijden, met een doelgemiddelde van 24-1. Er moet nu nog een beslissingswed strijd gespeeld worden met de kam pioen van afdeling A om het kam pioenschap van de Kring. De Gouwe I heeft gisteravond een vergeefse reis gemaakt. De scheids rechter kwam nl. niet op om de wed strijd te leiden. Programma a.s. week: Programma a.s. week:Dinsdag 8 Juli De Gouwe II - De Gouwe adsp. De Gouwe II - G.Z.C. II dames De Gouwe I - S.N.A. I dames De Gouwe I - S.N.A. I heren De zwemclub bestaat 7 Juli 25 jaar en de kampioenskansen stijgen. De Gouwe staat aan de kop van haar afdeling. De P.V. „De Zwaluw" hield een wedvlucht vanuit Orleans Af stand 500 km. Duiven los 7 uur 30, aank. Ie duif 4 42 43, laatste duif 7 14 07. In concours 72 duiven. De prij zen zijn: T. Boere 1 6 9 10 12 19; C. de Lang 2 4; S. Versloot 3; A. de Bruin 5 7 11 23; H. Russcher 8 22; D. la Grand 13 24; Gebr. Troost 14; C.v. Wijngaarden 15; L. de Bruin 16; H. Noordermeer 17; L.W. Versluis 18 C. Smit 20; W. Boon 21. De P.V. „De Sperwer" hield een wedvlucht van Limoges 730 km. (Fr.). Los 6 uur, aank. Ie duif za terdag 19 40 40, 17e duif Zondag 10 11 21. Uitslag: Nic. v.d. Zijden 1 16 17; A. P. v.d. Graaf 2 8 15; Abr. v.d, Graaf 3 6 7; Frans Rip 4 13; W. v.d. Water 5 10; H. J. V.d. Berg 9; J. C. Roggeband 11; Jac. de Beer 12 14. Als wij deze simpele woorden- neerschrijven, beogen wij iets wat een grote tegenstelling vormt van het woord simpel. Immers, wij heb ben de motor van de 7e Waddinx- veense Sportweek nu reeds een week lang op volle toeren zien draaien en daarbij omwentelingen zien maken, waar een niet nuchter mens duizelig van zou worden. Wij zijn echter wel nuchter gebleven maar hebben toch met grote bewon dering stil gestaan bij dit inderdaad grote sportfestijn en met eerlijk er kentelijkheid voor hen die capaci teiten bleken te bezitten om organi satorisch zodanig uit te blinken, dat zij dit gebeuren wisten saam te bun delen in één kunstig geheel. Het moge eigenaardig klinken, maar eigenlijk was de natuur in een week als deze, wanneer toch ver schrikkelijk gehoopt wordt op „gun stig weer" eigenlijk te zomers. Dit neemt het feit niet weg dat de sport mens op alle fronten echter opwaart dige wijze heeft gestreden, dat ook op dit stukje wereld lief en leed samengaan, maar de sport ver broederd en als zodanig een machti ge schakel vormt in het wereldge beuren waarin de mens gevoelig dicht bij elkaar is. En of het nu de verliezer is dan wel de winnaar het innerlijk gevoel van die twee ver toont alleen een directe afwijking, het indirecte draagt de bevolking van de eerlijke wil om in een faire kamp als overwinnaar de ere palm in de hand te mogen nemen. Dat de ze Waddinxveense Sportweek een steentje mag bijdragen tot nog ster ker saamhorigheidsgevoel, en dat de sport hier voor een uitnemend ter rein voor disponibel heeft, weten velen. „Dat die velen spoedig ver vangen moge worden door „allen". Een grote stoet wandelaars heb ben onder de vrolijke tonen van „Concordia" de 7e sportweek op fris se manier weten in te luiden, geor ganiseerd door de wandelver. „Wil len is kunnen". De drummen van het Boskoops „Exelsior" droegen aan dit geheel grote luister bij. In een 12 km. mars, welke de ge- beleeft weer haar triomphen. hele gemeente te zien kreeg werd gelegenheid gegeven aan een ieder zich te realiseren dat het jaarlijks sportgebeuren een aanvang had ge nomen, en terwijl dit interressant programmapunt naar het verleden gleed, hadden Volleybalploegen van Waddinxveen en Gouda op het O- ranjelaanschoolplein reeds de hand schoen opgenomen in een kamp waarin de punten moeten beslissen. Hoewel deze tak van sport voor velen een onbekendheid heeft volg den toch velen geintresseerd het spannende doel. De Gouwenaars wisten dit doel te winnen. De burgemeester nam, na te zijn ingeleid door de heer Noordermeer, plaats achter de microfoon. Dit al leen lokte een krachtig applaus uit, waaruit wij opmaakten hoe groot zijn populariteit is. Op de hem ei gen wijze drukte hij z'n blijdschap uit over dit sportgebeuren en hoopte hij dat alles zou mee mogen werken tot een zo goed mogelijk slagen. Zaterdag 28 Juni 1952. Wij begeven ons naar het zwem bad waar reeds tientallen polospe lers en speelsters staan te hunkeren naar het startschot, en wij eerlijk gezegd ook. Niemand durft toch te gen te spreken dat waterpolo vooral in ons land een grote plaats heeft ingenomen. Wij zijn niet voor niets Europees kampioen. De eerste wedstrijd was een kam pioensduel en hierin kwamen de Gouwe-adspiranten voor afd. B met 2-0 overwinning uit het water. De Leeuw liet het net van G.Z.C. twee maal trillen en voor dit fraaie suc ces bood de heer Noordermeer na mens het sportweekcommité bloe men aan, vergezeld gaand van har- lijke gelukwensen. De heer Jenné sprak als voorzitter van de zwem club „de Gouwe" andermaal de glundere kampioenen toe, hun ge lukwensend. Gouwe B klopte hierna C met 2-1 en dan wordt onze aan dacht gevraagd voor het treffen van de Gouwe-dames tegen hun dito Schoonhovense tegenstanders.. Andermaal was het d# Gouwe wat de klok sloeg en door doelpunten j van Mej. Rietveld (4) Hofstede (1)1 en van Dijke (1) was het eindelijk Meta Pluut welke voor Schoonho ven de eer wist te redden 6-1. WeerB duiken 14 mensen in het verkwik-1 kende nat en wel de Gouwe I tegen een jeugdploeg van het Haagse Zian. I Er wordt fel gestart en P. de Graaf 1| krijgt z'n eerste kans welke hij niet S accepteerd. Zian beschikt over een snelle 31 ploeg welke door haar positie kiezen en snel geplaats afgeven een iets be- B tere indruk vestigt. Doelman den B Oudsten redt de toestand bij een B hard schot in de uiterste hoek en |j als Zian weer gevaarlijk doorstoot,® schieten zij naast. De volgende aan- 1 val lanceert Brok, van Mourik -■ zwemt te veel met de bal (laat toch 2 a die bal het werk doen jongens) maarB Overdam weet er toch 1-0 van teï maken. Wanneer de Graaff aarzelt met ingrijpen, is het 1-1 en als de- I zelfde speler naast schiet, is het® weer den Oudsten die tweemaal jS prachtig het doel redt, voordat Over- B dam er 2-1 van maakt. Voor de rust fi weet Zian, eerst tegen de paal ge schoten te hebben, weer gelijk te B maken met 2-2. Steeds is het dat B slechte plaatsen van de Gouwe, watB zo remmend werkt en hierdoor gaat B weer een kans verloren. Na een B straf worp wordt het 3-3. Nu ont- B brandt pas de strijd in volle hevig- B heid en het is v,d. Linde, die na een B prachtig opzwemmen, fraai inschiet B 4-3 met deze uitslag kan de Gouwe B meer dan tevreden zijn. Scheidsrech- JB ter van Willigen leidde de wedstrijd 8 correct. De dobbelsteenwedstrijd eiste aanH de andere kant de inzet van dc JS deelnemers wegens het tropische B klimaat. Toch is er lustig getrapt. B Dit gebeuren zal zeker om herha- ling vragen. In de avonduren ontmoette de voet- balvereen. W'veen het Rotterdamse Rising Hope. Geschikt voetbalweer was het niet, maar daar trokken de bezoekers zich weinig van aan. Lus tig combinerend wisten zij al spoe dig de thuisclub voor moeilijke pro blemen te stellen, waarvan op één geen antwoord volgde. 1-0. Ringe- lestein zal het dan ook proberen enB na uitstekend voorbereidend werk B van H. Geloven gaat de bal net naast B het doel. In de 23e minuut is het I Mohring die op z'n weg naar het fl scoringsbord geen tegenstand ont- 8 moet.0-2. Voor de wisseling komt in B deze stand geen wijziging meer. De 8 rust heeft de geelzwarten blijkbaar S goed gedaan, want de motor gaat 'B minder schokkend en al spoedig weet B Kees er 2-1 van te maken. Het fa- M tale moment komt wanneer van Vu- B ren en Bonefaas elkaar finaal in de weg lopen en Versloot gemakkelijk 1-3 laat noteren. Als de Rotterdamse linksbuiten met een prachtschot 1-4 van maakt weet Geloven er nog wel met het mooiste doelpunt van de wedstrijd 2-4 van te maken, maar hier blijft het bij. De grootste winst van deze ontmoe ting was het invallen van de nieu we aanwinst van W'veen in de rechtsbuiten, de Bruin. Hij wist vaart in de aanval te brengen en met een accuratesse z'n ballen zo danig te plaatsen, dat dit rijke be loften inhoud voor de toekomst. De natuur meent het goed met de sportweek en terwijl de wereld zich baadt in een schitterend zonlicht, gaat de week verder. Op menig veld spelen de scholen de wedstrijden om de hoogste eer. We komen hier nog nader op terug. We gaan nu eens kijken bij de voetbal wedstrijd tussen een W'veense com binatie en Boskoop I. In Boskoop hebben wij geen groter ploeg kun- zien, al was de overwinning 0-1 al leszins verdiend. Dit doelpunt werd gemaakt door een buitengewone kop bal van Henk Loef en wat W'veen ook in het werk stelde, doelman Spaarma wist z'n doel netjes scoon te houden. Wij hebben Dinsdagavond op het sportterrein een prettige avond ge had bij T.O.O.S., alleen al om die honderden gymnasten te zien op marcheren, aangevoerd door Concor- j dia. Alle groepen hebben daar, on danks de warmte onder leiding van de heer van Welzenis hun uiterste best gedaan en de vele belangstel- lenden hebben met genot de diverse prestaties met grote belangstelling gadegeslagen. Speciaal vroegen de meisjes met hun vlaggen oefening de aandacht. I In Woerden lieten zij 1314 punten voor zich afdrukken, een overschot van 234 punten. Een luid applaus j was dan ook meer dan verdiend. Het werd al donker toen de heren de hoogrek kozen om in diverse va- l riaties het oog van de bezoekers te strelen. Weer waren een dag verder geko men in de grote ronde. Om de Hageman-wisselbeker bon den het Zaterdagmiddag elftal en W.S.E I de strijd aan. W'veen be zield met de wil om als bekerhou der in het bezit te blijven; W.S.E.

Weekblad voor Waddinxveen | 1952 | | pagina 2