m Een: confectieverkoop als nooit tev« Voetbalweds 10 pCt kor Meester van Gent T. Goedewaagen Zonen REISSEIZOEN1952 WASKUIP Gegadigden gezocht Schoolagenda's Bezoekt Zaterdag 1 Waddinxveen I I Op al onze Herenmodi geven wij tijdens de u Kinderjurkjes, leuke modellen, van 4.95 voo, Damesjaponnen van 14.90 nu Damesrokken van 13.90 voor Huishoudjaponnen 8.90 „u Meisjesmantels (restanten) van 29«"~~ voor jj Heren Costuums 59.75 Heren Costuums Heren Demi's zuiver woi Heren Sportcolberts Jongens Costuums 39.— 27.50 19.75 6.90 VERRAKEL] waaraan de formateur zoveel moge lijk trachtte te voldoen. Daarvoor was een bespreking van acht uur nodig. Het gevolg was, dat het pro gram op tal van punten moest wor den gewijzigd. Het gewijzigde con cept werd weer besproken in de fracties en eerst Donderdag jTvuslf de formateur definitief of hii het fiat der vier fracties zou krijgen of niet. Op het moment dat wij dit schrijven, is ons de uitslag van de jongste frac tiebesprekingen nog niet bekend. Wel weten we, dat er is afgespro ken om niet meer bij elkaar te ko men om over het program te spre ken. Men hoopt, dat dr. Drees op de juiste wijze de gemaakte opmerkin gen heeft verwerkt. Zou dit niet zo zijn, dan is het uiteraard niet ver wonderlijk dat nog één der fractie voorzitters een nadere bespreking zal aanvragen. Als deze poging van de heer Drees niet zou lukken dan zal het moeilijk zijn om een alter natief te vinden. Eén ding blijft tot nu toe duidelijk. De v.v.d. wordt buitenspel gehou den. Niet alleen het veel gesmade communiqué waarover we verleden week reeds geschreven, maar ook de wens dat de „derde macht" zou worden gebroken, zal daaraan wel debet zijn. Men weet dat het een stokpaardje is van de heer Oud om tegen de twee grote partijen een „derde macht" te vormen, bestaande uit de v.v.d., a.r. en de c.h.u. Dat zou kunnen betekenen, dat er in een Kabinet 5 socialisten, 5 k.v.p.ers, 5 ministers afkomstig uit de „derde macht" zitting konden nemen. Zowel de heer Schouten (a.r.) als de heer Tilanus (c.h.) hebben deze idee ech- afgewezen. Onbegrijpelijk is dat niet. Beide partijen, die der a.r. in het bijzonder - als oudste partij - zijn in het verleden groot geworden door de strijd tegen het liberalisme. Zij doen uiterste pogingen om het nationale karakter van haar partijen te handhaven. Arbeiders, werkge vers, middenstanders en boeren ver garen zijn onder haar vanen. Het is begrijpelijk, dat deze Christelijke partijen er niets voor voelen om als partner in een „derde macht" op te trekken. Ook al stemmen de drie partijen wel eens gelijk. Geen af spraken met het liberalisme, zo re deneren zij, want zij vrezen daar door in een hoek te geraken, waar zij krachtens haar overtuiging niet thuis horen. Zo zit mr. Oud, als ge- pensionneerd man, buiten de be raadslagingen. Zijn enige daad die hij tot nu toe heeft moeten verrich- DE AVONTUREN VAN „HUMPO HOTSFLOTS' G.Z.C. 2 A.Z.C. Gouwe 2 D.O.N.K. B.Z.P.C. 2 Afdeling B Gouwe B.Z.P.C. A.Z.C. G.Z.C. b 5 4 0 1 8 29— 8 5 4 0 1 6 17—10 4 2 0 2 4 17—21 4 1 0 3 2 15—14 4 0 0 4 0 2—27 5 5 0 0 10 24— 1 5 2 0 3 4 9—16 0 4 1 ft 3 2 4—11 0 4 1 ofe 2 2—11 Reserve 3e klasse 22. Waar was intussen onze bra ve, goede Humpo Hotsflots geble ven? Jullie weten, dat hij op een ge geven ogenblik Evenlientje uit het oog verloor in de tunnel van het station, maar verder hebben we niets meer van hem gezien. Nu was het zo gegaan: Humpo had hard achter Evelientje aan willen hollen, maar hij stond vlak achter een hele dikke meneer, die maar niet op schoot. Dat was erg vervelend voor hem, want nu kwam hij pas op het perron, toen de trein allang aan het rijden was. Hij zag nog juist een glimp van Evelientje, die in de trein sprong en begreep, dat hij deze trein moest hebben. Hij holde, wat hij kon, om in dezelfde coupe terecht te komen als Evy, maar dat mocht niet lukken. Het noodlot was tegen hem. - Het wilde namelijk, toen hij vlak bij de laatste wagen van de trein aankwam, dat hij struikelde over een stapel koffers. „Kijk uit, waar je loopt, sukkel!" schold een klein mannetje met een bolhoed en een rafel-snor, maar Humpo trok zich er niets van aan. Hij holde weer verder, toen hij opgekrabbeld was, en had de trein bereikt, toen hij aan het eind van het perron was." De kans om in een coupe te komen is wel verkeken." dacht Humpo. „Er zit niets anders op, dat achter op de bumpers te klimmen!" spreid, ja velen vertoeven zelfs in het buitenland. Gedreven door zijn diepe liefde voor het kind, gaf de heer; Van Gent zich altijd geheel aan zijn onderwij zend en opvoedend werk. En aange zien hij altijd iets zeer persoonlijks heeft gelegd in al zijn werken met de kinderen, is de schoolperiode, doorgebracht bij Meester Van Gent, sterk blijven voortleven in de her innering van al zijn oud-leerlingen. Wat kon hij machtig mooi vertellen! En, wie herinnert zich niet zijn plastische voordracht over de be storming van Den Briel? Dat dit herinneren wel van een zeer pret tige en dankbare aard is, bewijst wel de enorme belangstelling, die er juist in deze kringen bestaat voor zijn afscheidsavond, deze belang stelling is zo groot, dat de Ouder commissie van Oud-leerlingen ge meend hebben een beroep te moeten doen op de Fa. Dobbelmann voor het gebruik op die avond van haar ruime recreatiezaal! Het zal de sympathieke en zeer populaire Meester Van Gent op de 17e zeker niet aan belangstelling ontbreken! Wij wensen hem van harte toe, dat een stroom van een voudige, menselijke hartelijkheid en dankbaarheid de weemoed om het afscheid zal overspoelen en deze dag voor hem en de zijnen tot een onvergetelijke zal maken! ten, was het bezoek aan H M. de Nieuws uit Onze woonplaats Koningin om advies uit te brengen. Juist in deze dagen mag wel eens aan onze Vorstin worden gedacht. Zij staat boven de partijen. Voor Haar geldt slechts één zaak: het landsbelang te dienen en zij moet dat doen in alle objectiviteit. Het aanwijzen van een formateur is een gewichtig ding. Men kan ervan overtuigd zijn, dat zij van dag tot dag meeleeft met de besprekingen, die op het Plein 1813 en het Binnen hof worden gevoerd. Tot nu toe heeft dr. Drees zich nog geen enkele maal naar het Paleis Soestdijk be geven. Het is zo de gewoonte dat de formateur, als hij enige tijd bezig is, verslag uitbrengt van zijn ver richtingen. Maar ook op dit punt is de techniek voortgeschreden. Dr. Drees stelt zich telefonisch met H.M. in verbinding. En bovendien krijgt zij uiteraard een afschrift van alle belangrijke stukken die hij opstelt. Laten we hopen dat dr. Drees succes zal hebben. Weliswaar zou een vijf partijen-Kabinet - met de v.v.d. dus een meer nationaal karakter hebben. Maar anderzijds is het goed als de Regering krachtige opposi tie tegen zich weet. Critiek is één der pijlers van de democratie. En men behoeft heus niet te verwach ten dat Mr. Oud zich als een lam metje zal gedragen. neemt afscheid Op Donderdag 17 Juli a.s. gaat de heer B. van Gent, onderwijzer aan de Openbare Lagere School B. te Waddinxveen, de school en het on derwijs met pensioen verlaten. Na vanaf 1 November 1906 een maand tijdelijk te hebben gewerkt aan een O.L.S. te Amersfoort en daarna gedurende een jaar aan die te Nieuwerkerk a.d. IJsel, trad Meester van Gent op 1 December 1907 in functie aan de O.L. School B. En deze post heeft hij gedurende 45 jaar niet verlaten! Het spreekt vanzelf, dat de heer Van Gent in al die jaren aan school B. vele collega's heeft zien komen en zien gaan, terwijl ook de lei ding der school nogal eens in andere handen overging. Van de 6 hoofden, die hij er meemaakte, heeft hij het langste samengewerkt met de hui dige functionaris, de heer Masten broek, nl. ruim 17 jaar! Honderden leerlingen zijn „door zijn handen gegaan"! zijn oud-leer lingen zijn door het gehele land ver- De Landarbeidersvereniging „Eigen Haard" hield Donderdag haar algemene ledenvergadering. In de plaats van wijlen de heer P. Ma- gré, die vanaf 193Ö als penningmees ter van de vereniging fungeerde, werd benoemd de heer G van der Krans, gemeenteontvanger, die ook tijdens de vacature de financiële administratie heeft gevoerd. De heer Joh. Roubos is als bestuurslid her- De financiële toestand van de ver eniging kan zeer gunstig worden ge noemd. Was indertijd voor zes plaatsjes van het Rijk aan voorschot ontvangen een bedrag van f 21.600.-. door regelmatige voldoening van de annuiteiten is dit voorschot thans teruggebracht tot f 1895,34. Boven dien bezit de vereniging nog een ka pitaaltje van f 675,03. Jammer dat de werking van de Landarbeiderswet zo ongeveer is stop gezet, waardoor de vereniging gedwongen rust moest nemen, want juist in de naoorlogse jaren is het ledental vrij belangrijk toegenomen. Helaas is er nog geen kijk op, dat er van uitgifte van plaatsjes iets kan komen. De Arbeiders Muziekvereen. „Voorwaarts" zal Zaterdag 12 Juli а.s., een concert géven in de mu ziektent aan de Ieplaan. Aanvang 8 uur. Het programma luidt als volgt: 1. Wilskracht - Marsch - Hartman 2. Ouv. Lichte Cavalerie E.v. Suppé 3. Wiener Bloed - Wals - Strauss [Arr. C. v.d. Knaap 4. Doornroosje's Bruidsvaart - M. [Rhode 5. La Grande Victorie - Marsch [Joh. Walls Berlin Wiees Weint und lacht - [A. Conradi 7. Fantasie uit de Operette „Die [Lustige Witwe" - Fr. Léhar 8. Marsch Finale. Vorige week kwam de 60-ja rige mevr. U. van de vlieringtrap te vallen tegen het hekje van de zolder trap, welk hekje afbrak met gevolg dat zij naar beneden viel. Op het leven kwamen de buren af en von den haar hevig ontdaan onderaan de trap liggen. De ontboden dokter constateerde en kele kneuzingen en bloeduitstortin gen. Hoewel de kwetsuren vrij erns tig zijn, had dit geval heel wat slech ter kunnen aflopen. Het Mannenkoor „Onvermoeid Vooruit" behaalde Zaterdag 5 Juli óp het Nationaal Zangconcours in de DEVIEZENBANK - GOUDA Boskoop - Oudewater - Schoonhoven Woerden - Zoetermeer Vreemd geld en reischèques voor alle landen voorradig (maximum f 400.-, kinderen tot 14 jaar f 200.-, auto's afhankelijk van de te bezoeken landen f 1 00.-, f 500. Stadsgehoorzaal te Leiden een le prijs met 311 punten, in de afdeling uitmuntendheid. Bij de stichting Spaarbank van de Coöp. Boerenleenbank, werd in de afgelopen maand ingelegd een totaal bedrag van 164.220.23 en terugbe taald 146.790.47. Het laatst uitge geven boekje van deze bank is ge nummerd 6095. Met dank aan de gevers deelt het bestuur van de E.H.B.O. mede dat de spelt j es verkoop op jl. Zater dag heeft opgebracht 57.50. Voor het Mulo-diploma slaag den Trijntje Jonker en Dirkje de Ruijter, leerlingen der Chr. Mulo- school, alhier. Voor het examen M.T.S. slaagde de heer M. Jonker. Aan hetAannemingsbedrijf Vo- bi te Vinkeveen werd opdracht ge geven tot het verbeteren van de Zuidkade, tweede gedeelte. Door de kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente alhier is tot hulp prediker benoemd, gedurende de pe riode dat ds. Moll legerpredikant is, de heer G. Mouw te Nijkerk.. Deze zal twee dagen per week huis- en ziekenbezoek verrichten, terwijl Ds. Moll zoveel mogelijk de predikbeur ten zal blijven vervullen. BURGERLIJKE STAND Aangiften van 3 t.m. 9 Juli 1952. Geboren: Petronella Marijtje, d. v. J. Loef en J. Leeflang, Jan Dorre- kenskade 74; Frans, z.v. W. van Rin- gelenstein en E. de Bruin, Jan Dor- - rekenskade 49; Catharina Johanna, d.v. G. F. Rip en M. de Jong, Wil- helminakade 42; Pieter Gerrit, z.v. H. Wentzel en A. J. G.Bos, Ieplaan 86; Wilhelmina, d.v. C: Vos en W. Hoogoendoorn, Meidoornstraat 8. Gehuwd: A. de Bruin en P. Bo nefaas; F. van Hoef laken en G. J. Karreman. Overleden: Jannigje Stuivenberg, 90 jaren, w.v. J. de Wild. Gevonden en verloren voorwerpen 1 paar bruine schoenen; 1 bruine he ren portemonaie; 1 padvindersriem; 1 blauwe overall; 1 onderdeel gras- maaimachine; 1 zilveren armband met steen. Verloren: 1 bril; 1 politie fluitje; 1 centimeterlat; 1 spoorwegabonne ment; 1 deurknop van auto; 1 zilver armbandje; 1 vulpen; 1 zwarte por temonaie; 1 goud armbandje; 1 stel banden lichters. Sport in 't kort Zwem- en Poloclub „De Gouwe" Uitslagen afgelopen week: De Gouwe IIDe Gouwe adsp. 4-2 De Gouwe IIG.Z.C. dames 0-3 De Gouwe IS.N.A. I dames 1-2 De Gouwe I—S.N.A. I heren 6-3 De Gouwe comb.De Gouwe vet. 3-1 Programma a.s. Vrijdag: Pinquin I-De Gouwe I (h.) Zaterdag De Gouwe b-Gouwe c ad's. De Gouwe IIDonk I dames De Gouwe IIS.Z. en P.C. II heren Woensdag 16 Juli A.Z.C. adsp.De Gouwe adsp. A.Z.C. I—De Gouwe II dames G.Z.C. 'IDe Gouwe I heren Dinsdag 15 Juli De Gouwe IIA.Z.C. dames Zaterdag organiseert de L.V.W. uit Leiden een nationale 1 km. zwemwedstrijd. Deelnemers van de Gouwe zijn W. Bonefaas, C. Burger, H. Brok, M. van Bergen en P. de Graaff. Dinsdagavond speelden verschil lende Gouwe zeventallen. De dames verloren van S.N.A. met 1-2 terwijl Gouwe I zich onbetwist de sterkste toonde van S.N.A. I door met 6-3 te winnen. Gouwe comb, tegen Gouwe veteraan ter gelegenheid van het 25 jarig bestaan van de Gouwe werd een jeugdoverwinning 3-1. Hieronder volgen de standen van de polocompetities kring Gouda: Dames afdeling A G.Z.C. 4 B.C.Z. 2 Gouwe 2 S.Z.P.C. 2 3e klasse H Gouwe H.W.V. B.Z.C. dames S.N.A. De Gouwe B.Z.C. Pinquins A.Z.C. L.Z.C. 2e klasse F De Gouwe B.Z.C. Pinquins A.Z.C. L.Z.C. 3 3 0 0 6 28— 1 4 3 0 1 6 8—10 4 10 3 2 3 0 0 3 0 4—24 0 1— 3 2 0 14 6— 4 2 115 16— 2 0 111 2— 1 0 0 1 0 0— 3 2 0 1 5 10 6 4 1 1 9 21 5 3 117 1» 5 1 1 3 3 12- 5 0 0 5 0 6 3 2 1 5 3 1 4 3- 4 1- 4 - - Korfbalclub „Unitas" Vorige week heeft de Chri: Korfbalclub „Unitas" deelgenon aan de districtdag, die elk jaar Duindigt gehouden wordt. Vier wedstrijden stonden „Unitas" op het programma en tegen de Zeemeeuwen, Excels: Pernix 5 en Veo. De le wedsti had de verdediging de zwaar taak, maar zij wisten zich taai houden, zodat de Zeemeeuwen woon niet de kans kregen te doel Op het laatst kreeg de aanval echter nog druk en er werd ook a (zie vervolg 2e bi Te koop gevraagd een in goede staat zijnde Brieven onder no. 507, bur. van dit blad voor het bouwen van een dubbel Woonhuis Brieven onder nr. 370, bureau van dit blad voor H.B.S. en U.L.O. Boekhandel,, Veldwijk' TERREIN NOORDEINDE Fa J. H. Mulder Zn, Ke Nt (pracht dessins) moderne knoopgarnering met lastextaille Evergiaze Damesblouses van 12.50 voo. Damesregenmantels49.75 2 kanten te dragen w alle maten prima Engelse kamgarens en cheviots moderne dessins zuiver wol Lange Herenpantalons Heren Overhemden uu 2 ö9.™™ voor 49.— voor 2 met vast boord licoocft U bofoi

Weekblad voor Waddinxveen | 1952 | | pagina 2