Weekblad voor Waddinxveen No. 370 Vrijdag 11 Juli 1952 (tweede blad) 7e jaargang dig op de korf geschoten, maar he laas zonder resultaat. Deze wedstrijd eindigde dan ook met 0-0 De 2e wedstrijd begon goed voor Unitas, want na enkele ogenblikken gespeeld te hebben maakte Jan de Gier een prachtig doelpunt. Excel sior liet zich echter niet op de kop zitten, en maakte enkele ogenblik ken daarna de stand gelijk. Er werd van beide zijden nog enkele malen geprobeerd de korf te vinden, maar beide clubs waren niet gelukkig, de bal er in te gooien, zodat deze wed strijd eindigde met 1-1. In de 3e wedstrijd moest Unitas het onderspit delven en wel tegen Pernix uit Leiden met 1-0, De laat ste wedstrijd was weer gelijk aan de 2e en eindigde met 1-1. Postduivenver. »De Zwalu w P.V. „De Zwaluw" hield een wed vlucht vanuit Pt. St. Maxcenze afst. 337 km. Duiven los 9 uur 30. Aank. eerste duif 4 43 50, laatste 6 33 51. In concours 55 duiven. De prijzen zijn: T. Boere 1 2 3 9; C.Smit 4; W.v. Ber- kestein 5; W. Boon 6; L.W.Versluis 7; C. de Lang 8 11 12 16; Gebr. Trost 10; C. van Wijngaarden 13; D. la Grand 14; D.de Bruin 15; P. Baan 17.; A. de Bruin 18. Postduivenver. »De Sperwer« P.V. „De Sperwer" hield een wed vlucht vanuit St. Quentin 264 km.. Los 7 30. Aank. Ie duif 11 29 58. 19e duif 12 31 05. Snelheid 1092.10 mtr. W.v.d. Water 1 2 3 9 16 19; H. van Dijk 4 10 18; A. P. v.d. Graaf 5; Jac. de Beer 6 7 14; Abr. v.d. Graaf 8 17; L. P. Hoogerdijk 11; A. Lam 12; P. Vink 13; W. v.d. Jagt 25. Schaakvereniging W.S.V. Zomercompetitie J. Tol—A.v. Dijken A. BrouwerA. Doornheim 1 S. Versloot—J. Scheele 1/2-1/2 C. Broer—A. Brouwer 0-1 A. DoornheimK. v.d. Gaarden 0-1 J. TolJ. Scheele 1-0 P. Broer—A. Brouwer 0"1 „DE GOUWE" IN HET ZILVER Met de meest denkbare eenvoud is 7 Juli in ons leven weggegleden als de dag dat de Waddinxveense Zwem- en Poloclub „De Gouwe" een belangrijke verjaardag beleefde. Een kwart eeuw geleden dat deze vereen, welk een zo'n grote plaats in neemt in de harten van vele Wad- dinxveners als geboorteaangifte in geschreven werd bij die instanties, welke zich belasten met zulk soort feiten. Met grote erkentelijkheid wordt deze eenvoud natuurlijk geapreci- eerd maar aan ons de taak om in het hart dezer jaren de revue te laten passeren. De eerste jaren waren vanzelf sprekend de moeilijkste. Er moest materiaal gekweekt worden en om dit te kweken was niet alleen de training eerste vereiste. Er moes ten wedstrijden gespeeld worden en dat gebeurde ook. Hoe dikwijls was het echter geen ongelijke strijd. Er moest moreel iets gebeuren. De heren N. Bontenbal, v.d. Berg, later A. Brouwer, S. Versloot en anderen gaven als leidende figuren met woord en daad de aanwijzingen, welke basis hebben gevormd voor het heden, waarin gestaalde spelers en speelsters de naam van „de Gou we" weten te verdedigen en hoog te houden. Denken wij terug aan de tijd van spelers v.d. Loo, Noteboom, Hard- ijzer en anderen met 5-0 verliezen van G.Z.C. was heel gewoon. En toch is uit dit grote krachtsverschil iets gegroeid. De oud-siders weten nog wel de wedstrijd Waddinxveen Schoonhoven 1-9. In de eerste mi nuut maakte Arie v.d. Loo al een goal en dit betekende voor de kam pioene het enigste tegenpunt. Of tegen Poelmeer (nu L.F.C.) met 8-0 verliezen. De ploeg kreeg echter enige weken geleden met 3-1 klop. Later kwamen de K.N.Z.B wed strijden, tegen A.Z.C. ondermeer. Denken wij aan de gigantische matches met o.a. Tim en v.d. Velde als tegenstanders. Wat leefde het publiek dan hartstochtelijk mee.. Een nieuw tijdperk brak aan. Er kwamen kampioen kansen in de derde klasse. Een nieuw 7 tal was gegroeid met zichzelf en bestuur en vergroeid met het publiek. Denken wij terug aan die avonden, welke ons stap voor stap dichter bij het doel brachten. Aan een Van Tilburg welke met een „zwemmen, jongens" het vuur deed oplaaien tot een grote vlam, een crack Cor Bos, nog steeds een steunpilaar en veruit de oudste spe ler, schakels in het 7 tal wat de Gouwe door de branding wist te stuwen. Ook de dames zijn niet achter ge bleven en ook zij weten zich thans een goede plaats in de bond toege wezen. Onder voorzitterschap van de heer H. Jenné is een nieuw tijdstip inge leid en thans staat „de Gouwe" aan de top in de 2e klas. Gaat „de Gou we" evenals de voetbalvereen. het meest mooie denkbare cadeau ver overen voor haar jubileum? De wedstrijden welke ter herden king Dinsdag werden gespeeld leken daar wel op. De dames 2 verloren eerst van G.Z.C. en hierna speelden de dames 1 een wedstrijd tegen het Haagse S.N.A. en verloren onver diend met 2-1. De heren deden het tegen de ploeg van die naam beter en eerst was het Brok welke in moeilijke positie schitterend inschoot. Spoedig werd het 1-1 en na een ruk van van Triet werd het 2-1. Twee schoten van Henk en het was 4-1. Met 4-2 werd gedraaid. Doel- puntenvan Brok en Overdam en 1 van S.N.A. bracht een eindstand van 6-3. Vooral het vijfde was van prachtig gehalte, Van der Linde deed hier zeer goed werk. Wij hebben ons verheugd dat deze avond en techniek en vuur paralel liepen. De voorwaartsen zeer achtig, Cor Bos en den Oudsten zeer hecht en zo kunnen wij de komende wed strijd met geruststelling tegemoet zien. Dat oude vuur uit de voor ge- gane jaren, moet terug komen en daar kunnen wij datgene mee berei ken wat een stille droom is van een ieder, die meeleeft met de "Waddinx veense Zwemsport. .1. Tr. VERZOEK Wij verzoeken onze abonne's in Canada, Amerika en Indonesië het abonnementsgeld ,t>ver 1952 te wil len overmaken t»p de voor hun meest geschikste wijze. Het incas seren brengt te veel kosten mede. De Uitgever. IN BLIJVENDE HERINNERING Zo behoort de zevende sportweek ook weer tot het verleden en behal ve Donderdag 8 Juli, toen het gehele program door hevige onweders en enorme regenval uitviel, kon dan Vrijdag de gezamelijke scholen hun troeven uitspelen om de Waddinx veense Weekblad beker. Mulo won weer en R.K. werd no. 2. A. v.d. Starre was de snelste schoolslag zwemmer, terwijl Leen Asscheman dit op z'n rug presteerde. Bij de meisjes was het Willy Kingma die op beide de snelste was. In de avonduren was Dobbelmann in trek vanwege de tafeltenniswed strijd, met als doel de Goudse Courantbeker. Voor de beste presta tie ging Kwiek 3 met de medaille strijken, terwijl de volgende plaat sen werden bezet door „Vrienden schaar" en „Assurantia 3". Zaterdag wederom stralend weer en duizenden bezoekers hadden zich langs dat gedeelte van de Gouwe opgesteld waar de traditioneel ge worden wedstrijden in gekleed zwemmen voor dames en heren ge houden zouden worden. Bijzonder zijn deze wedstrijden belangstellend, omdat het in de zwemkringen bekendheid heeft dat deze wedstrijden tot een van de meest goedverzorgde organisatie ge rekend mogen worden. Als organi sator mag „De Gouwe" zich zeker in deze met trots op de borst slaan. Bij de heren was het A. Kayzer (de Robben) welke opnieuw (en met grote voorsprong) eerste werd. Bey- derwellen (G.Z.C.) en de Bruin (Nep tunes) bezetten de volgende plaat sen. Bij de dames werd de bekerhoud ster Annie Veldhuizen (Robben) door haar 14 jarige clubgenote Tiny van Brink in een duel wat met groot enthousiasme werd gevolgd, ont troond. Dat Jan Stender met z'n „dieg" weer een glorieuze dag aan de vele toevoegde is hem van harte gegund. Van „de Gouwe" kwamen Mej. W. Bonefaas en de heer P. de Graaff als eerste binnen. Enige plaatselijke nummers brach ten als eersten: Joke Verbeek, Jopie Brogt, G. van Kemenade en Kees van Mourik. De organisatie was tot in de perfectie verzorgd. Na de be keruitreiking gingen we ons opma ken voor de laatste ronde. Deze be stond uit de momenteel meest sen sationele Auto-Polo. Weer hebben de motoren van de vechtwagefis machtig gedraaid, weer hebben de berijders zich tot het uiterste gege ven. Als beide partijen tweemaal hebben gedoelpunt, moeten twee wagens het veld wegens breuk ver laten Na een 4-2 stand ging men met de zware bal verder en echt op z'n Amerikaans wisten de spelers de sensatie hoogtij te laten vieren en het publiek mee te voeren in tome loze vaart. Die vaart werd overgenomen dooi de motorrijders in de 250 cc. en 350 cc. klasse, waarin het eerste geval K. Verweij van Zevenhuizen superi eur was met als tweede en derde J- de Jong, Reeuwijk en Bertus Olie, alhier. In de zwaardere klasse was het Bertus echter welke zich onbe twist toonde met als tweede en der de de Waddinxveners P. van Vliet en P. Bakker. echter van Polygoon's onderneming en wat we nog verder zagen: Een cowboyfilm van de Drie Musket- tiers in Texas Rangers. Een zomer hoedje en maanlicht.wat fantas tisch! We keren ons nog eenmaal om, en als in trans laten we nogmaals de sportflitsen aan ons oog voorbij gaan. Wat was het een fijne week! Een sportweek, ja, nog meer, een feestweek. De sleur van het alle daagse wisten we verbroken en na de middaghitte is dan vooral de verkoeling zoet, wanneer we ons daarin weten te bevinden. Zo heeft de sportweek gewerkt, ondanks alle warmte; verkoelend, opwekkend, in spirerend tot de strijd, maar ook kwekend een nieuw verlangen om wel te strijden onderling, maar met de meest dankbare wapenen, de sport. En tot slot een laatste groet aan alle sportvrienden en vriendin nen entot de volgende maal. De 7e Sportweek is weer voorbij, over het algemeen viel de publieke belangstelling tegen, alleen voor de laatste dag was deze echter ge weldig. Zaterdagmiddag 2.30 uur heeft de uitgestelde Korf bal wedstrijd plaats tussen de Waddinxveense ploeg Unitas—N.S.A. uit Alphen a.d. Rijn, en om 3.45 uur spelen de eerste klassers TONEGO uit Den Haag tegen V.E.O. uit Voorburg. Alles op het Waddinxveen terrein aan het Noordeinde. „Concordia" verleent hierbij zijn medewerking. De sport- weekkaarten zijn voor deze eerste klas ontmoeting nog geldig. J. Tr. Ter ere van „De Gouwe" Ter ere van de jubilerende poloclub „De Gouwe" wordt Zater dag 19 Juli a.s. een „Kring Polo Tournooi" georganiseerd. Te zien is o.a. een competitie-wed- strijd: De Gouwe I-Pinquins I uit Woerden. Er wordt gespeeld door verenigingen uit Bergambacht, Bo degraven, Gouda, Waddinxveen, Oudewater en Schoonhoven. Voor deze wedstrijd wordt ook en tree geheven voor de leden en hou ders van wedstrijdabb. NOODRECHT EN NOODWEER III Óm duidelijker te zijn: de officier gaat van het standpunt uit, dat er paal en perk gesteld dient te worden tegen het om het leven brengen van echtgenoten, die dronken thuis komen en dan ie mand of iedereen in huis bedrei gen. Hoewel hij het niet met zo veel woorden heeft gezegd, ko men zijn overwegingen hierop neer: de gedachte leeft in be paalde kringen: beneem de steeds maar beschonken thuis komende echtgenoot van het leven onder het motto: noodweer. De officier zegt dus, dat de zaak wordt om- gedraaid: het gaat niet meer om de verdediging van eigen of an dermans leven, eer of wederrech telijke aanranding, waardoor de in feite strafbare handeling on strafbaar wordt wegens nood weer; het wordt: doodslag of

Weekblad voor Waddinxveen | 1952 | | pagina 3