r r r r r r r L 1 m r r T. fioedewaagen Zonen REISSEIZOEN1952 Een Onderduiker in Mapolconstijd. Kruiswoordraadsel H R M ;SPy P 1 r/ Na het grote succes in Klaas waal op 28 Juni 1.1. hebben „De Gou- weruitrs op 19 Juli 1.1. weer hun prestaties getoond en hebben met hun viertal weer een le prijs be haald op het grote Nationale Con- cours-Hippique te Haarzuilen. In afdelingsverband blijkt het toch wel zeer moeilijk te zijn „De Gouwerui- ters" te aèhterhalen in hun kunnen, gezien de successen van het rij sei zoen 1952. Het begint er op te lijken, dat wat eens „De Gouweruiters" vóór 1940 waren, deze jóngere groep de oude veteranen zullen gaan over treffen, temeer daar de eisen veel hoger zijn gesteld en de concurren tie veel zwaarder is door de grote deelname in alle klassen. Ook in de individuele dressuurproe- ven zijn -jzij op streekwedstrijden zeer goed en ook op de Concoursen behalen zij steeds prijzen. In Haar zuilen behaalde de ruiter W. Schip per met zijn paard Jack een 3e prijs in klasse B. met een zeer groot aan tal deelnemers in die ring. Ook de ruiter P* van Reeuwijk behaalde met zijn paard een 2e prijs in de Vrij heidsdressuur. Voor het examen Lingerie slaagden de volgende dames: Annie Kuipers, Sjanie Kuipers, Ali Koops, Henny Grootendorst, Cobi Kerver, Thea Hoogenboom, Riet van Rhijn en Marry van der Spek. Diny van den Berg, Ans Compeer, Ton Compeer en Willy Kingma. Mej, B. Buikema slaagde met lof voor het examen costumière. Deze leerlingen werden opgeleid door de R.K. Waddinxveonse Mode vakschool. Vrijdag geraakte in een onver wachts ogenblik het 5-jarig zoontje van de familie de B. aan de Bloe- mendaalseweg te wafer. Toen de drenkeling op het droge was ge bracht, slaagde men na verschillen de pogingen er niet in de levens- weer op te wekken. Zaterdagmorgen slipte de heer G. met zijn motor aan de Sniepweg. Met een schouderfractuur werd de motorrijder naar huis vervoerd. De motor werd slechts licht beschadigd. Het dochtertje van de heer B. aan de Zuidkade had ook aan de Sniepweg het ongeluk met haar fietsje in het gevaarlijke grint te slippen, met als gevolg dat zij haar been brak. DE AVONTUREN VAN „HUMPO HOTSFLOTS" DEVIEZENBANK - GOUDA Boskoop - Oudewater - Schoonhoven Woerden - Zoetermeer Vreemd geld en reischèques voor alle landen voorradig (maximum f 400.-, kinderen tot 14 jaar f 200.-, auto's afhankelijk van de te bezoeken landen f 1 00.-, f 500. Deze week slaagde voor het Middenstandsexamen de dames: E. Glasbeek-Dammers, M. Havenaar en de heren: G. v.d. Veen, C. Zwij gers, J. Faber, A.C. Buitelaar en A. Ooms. Deze personen werden opge leid door de heren Zuidema, de Vries en Vlieg. Onze plaatsgenote mej. Vis slaagde voor een 1-jarige cursus aan de landbouwhuishoudschool te Al phen aan de Rijn. Onder toezicht van het Rijks- zuivelconsulentschap voor Zuid-Hol land zijn in het afgelopen seizoen in Gouda en omgeving een tiental melk cursussen gehouden. Aan de exa mens, waarmede de cursussen be sloten werden, namen 76 personen deel, waaronder 16 dames. Aan allen kon een diploma worden uitgereikt, waaronder onze plaatsgenoot A. Sluijs. De heer N. Brouwer behaal de in Enschede het diploma textiel techniek. Door het Architectenbureau P. Stuurman Zn werd op Zater dag 1.1. in het openbaar aanbesteed het bouwen van een kantoor met bovenwoning en garage voor reke ning van de Gebr. Nieuwpoort te Gouda. Er werden 10 inschrijvingen ingeleverd. Hoogste inschrijver was v.d. Weelde te Nieuwerkerk aan de IJssel voor 59.100, tweede in schrijf ster Fa J. Boer te Krimpen aan de IJssel voor 58.985. Laagste inschrijfster was Fa P. Rehorst te Waddinxveen voor 48.527, op een na de laagste was De Langen en v. d. Berg te Bergambacht voor 48.762 De gunning werd aangehouden. Evenals andere jaren maakt En zo schuifelde onze beroemde kunstschilder dan langs de trein, van coupe tot coupe en van wagen tot wagen. Hij keek in alle comparti menten, want hij kon natuurlijk niet weten, dat de dief in de voorste wa gen zat. Intussen donderde de trein door het heuvelachtige landschap. Humpo Hotsflots' haren wapperden artistiek in de wind en zijn gezicht werd helemaal vuil van de rook van de locomotief. Het scheelde soms niet veel, of hij viel van de schud dende en schokkende trein af, maar daar lette Humpo niet op. „Ik moet die lijst terughebben," zei hij bij zichzelf. ,(Dat moet lukken, want anders ben ik mijn vier honderd gul den kwijt en dan ben ik niet rijk meer Zo denkend schoof hij alsmaar voort, tot hij in de voorste wagen eindelijk de boef ontdekte. „Dat moet hem zijn," dacht Humpo Hotsflots, „Hij is tenminste bezig knopen los te maken van hét pak, waar de lijst in zit De boos doener had Humpo nog niet ontdekt en werkte rustig door aan zijn ont- knoperij. van het Leger des Heils een tournee door Nederland. Ook dit jaar is Waddinxveen in het vaarplan opge nomen en hoopt de bemanning een drietal samenkomsten te houden. De tent die opgetrokken zal worden bij de Hefbrug door de bemanning, zal daar Dinsdag 29 Juli verschijnen t. e.m. Donderdag 31 Juli a.s. Als bij zonderheid kan vermeld worden dat de leider van het Leger des Heils in Nederland Commissioner E. C. Thykjear de slotsamenkomst zal lei den. Hij is een Deen van geboorte, en zal in de Engelse taal tot ons spreken, terwijl zijn secretaris hem Z'-.l vertalen. Voorwaar een grote eer voor Waddinxveen. Hij mocht reeds in vele landen arbeiden. De heilssol daten van Gouda zullen assisteren. Het evangelie zal door lied en mu ziek yvorden gebracht. Aanvang der samenkomsten 8 uur, terwijl het verteluurtje voor de jeugd iedere middag om 5 uur aanvangt. Na het in werking treden van de nieuwe wachtgeld- en werkloos heidsverzekering zijn, in verband met de desbetreffende overgangsbe paling, in onze gemeente zes werk lozen opgenomen in de z.g. Sociale voorziening A, t.w. 1 houtbewerker, 1 metaalarbeider, 1 transport arbei der, 1 electr. techn. monteur, 1 win kelbediende en 1 glasbewerker en 14 werklozen in de z.g. Sociale voor ziening B, t.w. 8 houtbewerkers, 2 transportarbeiders, 2 grondwerkers, 1 bouwvakarbeider en 1 melkcon- troleur. Ook Waddinxveen levert zijn aandeel aan de vierdaagse. Twee plaatsgenoten lopen mee en wel de wachtmeester der Rijkspolitie J. Bu- walda en de heer P. Treffers. De heer Buwalda loopt deze tocht al voor de 5e maal en de heer Treffers voor de tweede maal. Donderdag herdacht de heer A. Brouwer, Nesse, dat hij 25 jaar geleden zijn zaak in textiel en con fectie overnam var. wijlen de heer van der Heid-n Deze z,<ak, welke toendertijd geen grote omvang had, is gedurende deze periode uitge groeid tot een eerste klas textiel- en meubelmagazijn. Met voldoening mag de heerBrouwer dan ook te rugzien op een tijdperk van gesta dige groei en uitbreiding. Dat hier aan arbeiden, aanpakken en door zetten niet vreemd is, is begrijpe lijk, maar uiteindelijk is hierdoor een hechte zaak opgebouwd, met zelfs een vertakking in Boskoop. Wij wensen de heer Brouwer toe, nu hij het zilver gepasseerd is, het goud nog te mogen beleven onder niet mindere omstandigheden. Burgerlijke stand Aangiften van 17 t/m 23 Juli 1952 Geboren: Gerard, z.v. J. Peters en A. Hemelmans, Jan Dorrekensk. 16; Maria, d.v. J W. Bannink en J. Steenbergen, Bloemendaalseweg 10; Freddy, z.v. M. Loef en J.A. Huis man Acaciastraat 49a; Johannes Adrianus, z.v. T.W. van Dijkhuizen en G. Havenaar, Dorpsstraat 99; Leendert, z.v. P. v.d. Starre en L. Kerseboom, Noordkade 255. Ondertrouwd: A. van der Hoek en M. H. Ver hoef f.' Overleden: Franciscus Jacobus de Bruin, 4 jaren; Cornelia Groeneveld, 70 jaar, e.v. C. Voorkamp. Gevonden en verloren voorwerpen Gevonden: 1 portefeuille; 1 regen jas; 1 bruine sandaal; 1 ketting. Verloren: 1 regenjas; 1 portemon- naie; 1 bloedkoralen armband; 1 plastic tasje; 1 zwart priester cos- ytuum. Sport in 't koi;t Waterpolo is wel de zomersport bij uitnemendheid. Zaterdagavond had het kring-polo töurnooi plaats in hte elkaar. Er werd op twee velden ge- ventallen bonden de strijd aan tegen speeld. Een Polo-tournooi doet altijd enigs zins rommelig aan. Twee scheids rechters die met hun fluit signalen door elkaar bliezen en vier zeven tallen te water. Maar niettemin werd er fel gespeeld om steeds weer in de volgende ronde te komen. Het water was voor een tournooi wel wat koud en het viel niet mee om de deelnemers voor de derde maal in het water te krijgen.. Het slot viel in het water, daar G.Z.C. zich voor de finale terug trok tegen de Gouwe <n zo cie eerste or ijs a.-.n de thuis club liet. Door te laat komen van een hele vereniging en het niet mee brengen van de mutsen, is de orga nisatie, vat het tijdschem-i betreft in de war gebracht, erx moesten de laatste wedstrijden op half verlich te velden worden gespeeld. De prijzen behaalden: Dames: le prijs De Gouwe 2e prijs G.Z.C., Heren: le prijs B.Z. P.C. Bodegraven; 2e prijs G.Z.C. Adspiranten le O.Z.V. Oudewater 2e G.Z.C.; 3e De Gouwe Dames Bond le G.Z.C.; 2e De Gou we; Heren Bond le De Gouwe; 2e S.Z. en P.C. Schoonhoven. Tevens werd op dit tournooi de competitiewedstrijd De Gouwe I - Pinquins I gespeeld, na een span nende kamp moesten de spelers het hoofd voor de Pinquins buigen en verloren met 2-3. Maar Woensdag avond maakte De Gouwe geen fout en wonnen van A.Z.C. met 1-2, zo dat de stand op het ogenblik is: Pinquins 9 pnt uit 6 wedstrijden; 11 pnt uit 7 w.;B.Z.C. 11 pnt uit 7 w.; De Gouwe 7 pnt uit 6 w.; A.Z.C 3 pnt uit 7 w.; L.Z.C. 2 uit 7 w. Zaterdagavond heeft hier de span nende ontmoeting plaats van De Gouwe - B.Z.C. I. Wil B.Z.C. aan sluiting krijgen moeten zij van de Gouwe winnen. vanuit Chateauroux, afstand 620 km. De prijzen zijn: C. de Lang 1-4-13 A. de Bruin 2-7-12 T. Boere 3-14 W. Ringelenstein 5 L.W. Versluis 6-9-10 D. de Bruin 8 A. de Wit 11 W. Berkestein 15 Duiven los 5.30 uur. Aankomst le duif 3-41-45, laatste duif Zaterdag 8-11-17. In concours 45 duiven. P. V. De Sperwer hield een wed vlucht vanuit Eindhoven, 88 km. Los 7 uur. Aank. le duif 8-21-04 laatste duif 8-40-09 Uitslagen: Metselaar 1-7-13-25-43 P. Vink 2-28 W. v.d. Water 3-8-9-15-16-23-27-48- 49 K. Woerd 4-10-32 J.de Graaf 5-12-24-40 H. v.d. Berg 6-42 Kersbergen 11-22-29 P. Boon 14 H. van Dijk 17-21-26-41 Jac. de Beer 18-30-34 L. Hoogerdijk 19-46 FR. Rip 20-37-50 A. Lam 31 Nic. v. d. Zijden 33 Bonefaas 35 Roggeband 36-38-52-53 A.P. v.d. Graaf 39 Abr. v. d. Graaf 51 25 door K. JONKHEID. „Zo mag je niet praten." Gerrit Eedelcoert staat er bij. Hij heeft het gesprek aangehoord. Hij is een jongen geworden, die flink uit de kluiten schoot. Nu komen er enkele regendagen. Dagen en nachten regen en geen wind. Het water in de sloten stijgt, want er kan bij windstilte niet ge malen worden. Eindelijk komt er een windje, de molens gaan draaien, de wind schiet in een andere hoek, de regen houdt op. „Gerrit, ga jij naar het land naast het stuk van Kromme Arie. Kijk of er greppels dicht getrapt zijn en haal ze open. Anders kan het water niet weg." „Goed vader." Gerrit gaat. Er waait een fris wind je, dat is prettig. Hij kijkt naar het voortschuivende water. Alles wat er op drijft, glijdt mee, kroos en afge waaide blaadjes en het cadaver van een dode hond. In de vernauwingen, waar een bruggetje ligt, versnelt zich de stroom en vormen zich kleine draaikolkjes. Fluitend loopt hij ver der, op zijn schouder een lange stok, waaraan een soort vork, om de grond aan de kanten van de grep pels omhoog te trekken. Aan de overkant van de brede vaarsloot loopt Kromme Arie. Hier en daar liggen dwarse slootjes met een vlon der of een plank voor overgang. Ze lopen bijna naast elkaar, maar de sloot is er tussen. Arie was eerst ver vooruit, maar Gerrit heeft hem inge haald. Hij kijkt naar Arie's magere benen, zijn gebogen rug, zijn moei zame gang. Arie heeft altijd hard gewerkt. Toch arm gebleven. Zijn gang is onzeker, hij slingert een beetje. Men heeft beweerd, dat hij zich bedrinkt in De Nieuwe Baars, maar dat is niet waar. Arie komt bij de dwarssloot. Daar over ligt een plank. Gerrit weet niet hoe het gebeurt, maar hij ziet, dat Arie in het water stort. Hij ligt in het smalle slootje, maar de zuiging van het water door het malen van de molens, trekt hem in de brede vaarsloot. Een seconde staat Gerrit verstijfd. Dan holt hij vooruit, knielt aan de waterkant, legt de stok op het water 'en houdt de ijzeren vork in de hand. Spartelend komt Arie nader, langzaam meedrijvend met de stroom. Gerrit schreeuwt: „Arie, Arie!" Maar het baat niet. De stok is te kort. Gerrit springt op, kordaat stapt hij in de sloot, de stok voor zich uitschuivend. Arie spartelt wat hij kan, om de stok te grijpen. Ger rit staat tot zijn heupen in het wa ter, verder durft hij niet, want hij voelt de slappe modder onder zijn voeten wegschuiven. Arie heeft de stok gegrepen. Nu trekken Gerrit! Trekken, jongen Gerrit trekt. En dan gebeurt de ramp Hij glijdt onder uit in de weke bag ger. Vlug laat hij de vork glippen en grijpt zich vast aan de biezen en lisdodden in zijn nabijheid. De 'planten staan muurvast in de bo dem. Hij kan zich aan wal trekken. Daar staat hij. Waar is Arie? (wordt vervolgd) A.Z.C. I - De Gouwe I 1-2; De Gou we I - Pinquins I 2-3; S.N.A. I - De Gouwe I 3-4 (Dames). Gisteravond zijn de Gouwe dames er in geslaagd een 4-3 zege te beha len op S.N.A. uit Den Haag. Na 2 min spelen was de stand 2-0 voor S.N.A., doch de rust ging in met een 3-2 voorsprong voor de Gouwe. Na de rust golfde het spel wat heen en weer en beide partijen scoorden nog eenmaal, waarmee de Gouwe een jt f I/J a v - O U Jy SS w verdiende overwinning mee naar huis bracht Programma a.s. week Zaterdag 26 Juli De Gouwe I - B.Z.C. I heren De Gouwe I - B.Z.C. I dames; De Gouwe II - B.Z.C. II heren; De Gou we b - G.Z.C. c. adsp #0 4' i/ Si. ss i T#\ jy jggSjja óo HH x.v. uc iiw.ir.w ïuciu ecu wcuviuuii met jonge duiven vanuit Weert, af- 1 4> - LUUIIIUUI jJictdlS 111 angehsatie motorschip „FEBE" zwembad aan de Kanaaldijk. 22 ze- C. Toor 1-21-29-63 C. de Lang 2-61 L.W. Versluis 3-8-35-36-38-47 50-52-55-56-66-67 A. de Bruyn 4 W. Ringelenstein 5-49 W. Boon 6-7-9-17-27-33 D. M. de Gelder 10-34 C. Smit 11-44-48 H. Ruscher 12-40-42-58 Gebr. Troost 13-22-68 H. -'Noordermeer 14-45 A. Hoogebrug 15-18 D. Lagrand 16-37-54 A. van der Kaats 19-26-70 C. van Wijngaarden 20-41 P. Baan 23-30-32-51-60 A. de Wit 24-28-43-46-59 P. Loendersloot 25-39 T. Boere 31-65-69 L. de Bruyn 53 W. Berkestein 57 A. Doodewaard 62 J. Tamerus 64-71 Duiven los 1 uur. Aankomst le duif 2-16-07, laatste duif 4-35-33 P.V. De Zwaluw hield een wedstrijd Horizontaal: 1 eerste voornaam van de man, wiens karikatuur hierbij is afge beeld. 6 gemorste hoeveelheid; 10 oneffenheid; 12 rector magnificus (afkort.); 13 uitslijting door stromend water; 15 bovenste halswervel; 17 dagroofvogel; 19 universiteit, waar van de afgebeelde man president was; 21 rang in het leger (afk.); 23 de voornaam van de afgebeelde man gebruikt door zijn familie en goede vrienden; 24 slaapmiddel; 25 klank nabootsing; 26 wereldorganisatie; 28 maal; 30 nieuw; 31 aslijn van ont worpen weg; 33 toewijding; 31 ge lukzalig oord; 36 waarnemend; 37 bijwoord; 39 laatstleden; 40 voorko men; 42 ontdaan van de schil; 45 meerwaarde; 47 Engelse Burgemees ter; 48 voor mijn rekening (afk.); 49 met opzet; 53 eerste optreden in het publiek; 56 dik en plomp; 57 rond voorwerp; 59 god de wind; 60 echt genoot (oude spelling); 62 bedrogene; 64 gewoonte zonder betekenis; 65 achternaam van de afgebeelde man; 67 de heilige; 68 oever; 69 vrede. 1 tweede voornaam van de afge beelde man; 2 een zwaar gehavend schip; 3 dwaas; 4 heer (afk.); 5 niet temin; 6 gewicht; 7 prul; 8 genot middel; 9 korte dolk; 10 voorzetsel; 11 stad in Scandinavië; 14 muziek noot; 16 bergplaats; 18 groter klier; 20 bloedverwant; 22 sein; 25 opvol ger van de afgebeelde man; 27 lek kernij; 29 lof; 30 vereist; 32 muziek instrument; 33 hetgeen het Neder landse volk aan de afgebeelde man geschonken heeft; 34 afscheiding; 38 toestel om beweging te vertragen; 41 wildernis; 43 schijnbare onge rijmdheid; 44 snel lopend paard; 46 klein rond venster; 49 afbeelding; 50 onbebouwde ruimte in een ge meente; 51 stok, waarop kippen sla pen; 52 landbouwwerktuig; 54 ver dikking, van de opperhuid; 55 deel van de dag; 58 windvrij; 61 persbu reau; 63 hoofddeksel; 64 stoomschip; 65 en andere; 66 uitroep van verras sing.

Weekblad voor Waddinxveen | 1952 | | pagina 2