Zal Augustus doen op zulk een wijze, dat er geen prestige-verlies wordt geleden. Zo wel de socialisten, als de a.r. moe ten gespaard worden. Als wij ons niet vergissen heeft hij de oplossing gevonden in de richting van de k. v.p. Moet deze partij een veer la ten? Economische Zaken, een dei belangrijkste departementen die zijl bezitten, kan in a.r. handen komen, f Uiteraard moeten de katholieken! dan op de een of andere manierI worden gecompenseerd. Daarvoorl zijn verschillende mogelijkheden. Inl de eerste plaats is het departementl van Buitenlandse Zaken vacant. Een| k.v.p. Minister op het Plein is onge twijfeld een prachtige tegemoetko ming. Zou Prof. Beel zelf Minister! President willen worden, dan kanl hij schuiven met het belangrijkej benoemingsdepartement Binnen landse Zaken, dat echter wel inl rpchtse handen zal blijven. Mocht] Dr. Drees er geen bezwaar tegen1 hebben om als vice-premier op te treden onder Beel - iets wat niet zo verwonderlijk is, daar beide po litici uitstekend met elkaar over- weg kunnen - dan kan het departe ment van Sociale Zaken weer aan Drees komen. Het probleem van de „vooraanstaande N.V.V.er", Suur- hof, is dan verdwenen. De fracties hebben druk vergaderd over'de imgste voorstellen van de nieuwe for nateur. Komen er on verhoopt toch weer moeilijkheden, dan zitten wij in een heel aoeilijke situatie. Het nadeel van vorming van parlementaire Kabinetten is ongetwijfeld, dat de fracties teveel worden gekend. Loopt de fr natie goed, dan is dat geen bezwaar. Mis lukt het echter, dan hebben de deel nemende partijen zich zo vastge praat, dat-zij moeilijk een andere kant meer op kunnen. De gevoelig heden worden dan steeds groter, evenals de angst voor prestige ver lies. Een extra parlementair kabi net' zou dan wellicht voor de deur staan. De kabinetsformateur dr. Beel is er niet in geslaagd de Partij van de Ar beid mee te krijgen bij zijn poging tot vorming van een kabinet op ba sis van vier partijen, de P.v.d.A., de K.V.P., de A.R. en de C.H.U. De an dere drie partijen waren bereid, het door prof. Beel voorgestelde schema voor de zetelverdeling te aanvaar den. De Kabinetsformateur deelde gisteravond aan de parlementaire pers mede, dat hij zich op de nieuwe situatie zou beramen. „Ik behoef u niet te zeggen, dat de toestand ui terst moeilijk is", aldus de forma teur. De mededeling van prof. Beel, dat hij de situatie thans uiterst moei lijk acht, duidt er op, dat de forma teur overweegt, de opdracht tot vor ming van een, kabinet aan H.M. de Koningin" terug te geven. In verband met het verblijf van de Koningin in Orange mag echter worden aan genomen, dat een eventueel besluit tot teruggave van de opdracht niet eerder kan worden geëffecteerd dan na terugkeer van de Vorstin. weer koud zijn De oude legende van de regen op St. Margriet, die zes weken boeren verdriet zou opleveren, Heeft veel van zijn kracht ingeboet, maar toch staat het weer gedurende hondsda gen nog altijd in het middelpunt van onze belangstelling. Daar is ook de vacantie schuldig aan, die juist in deze weken hoogtij viert. Wij turen dus vlijtig naar het luchtruim in deze. weken en hopen maar dat de zon meer invloed zal uitoefenen dan de regen. Ook het K.N.M.I. wordt nogal eens geraadpleegd maar tot een be trouwbare weersvoorspelling op lange termijn is dit wetenschappe lijk instituut nog niet gekomen. Wel heeft men kunnen vaststellen, dat omstreeks 20 Juli de luchtdruk vrij constant is. De wind na die datum is regelmatig en heeft zij een lage vochtigheidsgraad dan is de kans op droog weer niet gering. Deze weerkundige heef. een oude beproefde methode gevolgu. Reeds in vroeger jaren heeft men gezocht naar een zekere regelmaat in de weersschommelingen. Eers, bracht men de weersveranderingen in ver band met de sterren, later met de zonnevlekken, waardoor men op de gedachte kwam dat er een zeker rythme in het weer moest zijn. Deze gedachte van het rythme koos de heer Nell als uitgangspunt van zijn' inductieve onderzoek. Hij ontdekte dat het weer gedu- DE AVONTUREN VAN „HUMPO HOTSFLOTS' 25. „Nou, nou!" monpelde de Idief. Wat heeft die vertjoepte kerel [dat pakkie goed ingepakt... Ik kan [de touwtjes bijkans niet loskrijgen! [Maar dat geeft niets, want het zal jme genoeg opbrengen, als lk deze [papieren naar de juiste man op de [juiste plaats breng. Ik denk wel, ik dan een paar jaar niet hoef te werkenAllemachies, weer een stel van die knopenEn ik heb geen zakmes bij me, anders was het zaakje gauw gepiept, zowaar als ik Peter Puinhoop heet, ik heb van m'n leven nog nooit zoveel knopen achter elkaar met m'n vingers los gepeuterd Toen sprong hij plot seling, als door een wesp gestoken op en keek verwilderd naar de deur die open ging. Daar stond Humpo Hotsflots, blij, dat hij eindelijk op de plaats van bestemming aange land was en benieuwd, wat er nu zou gaan gebeuren. „Zo, meneertje?', vroeg Peter Puinhoop met een drei gende klank in zijn stem eh met gefronste wenkbrouwen. „Wat is er van je dienst?" rende en bepaalde tijd afwijkingen vertoont van de gewone gang van zaken, maar tenslotte in de normale banen terugvloeit. Er is dus sprake van een bepaalde lijn. Na het ont dekken van het verband is het zaak de werkelijkheid met de theoreti sche beschouwingen te vergelijken. Dit vergelijkend onderzoek hield de heer Nell zestig jaar lang onafge broken vol. Hij bereikte er opmer kelijke resultaten mee. Zijn grote succes ligt in het voorspellen van de algemene weersgesteldheid in een bepaalde periode en dat is nu juist, waarnaar we zo nieuwsgierig zijn- De resultaten die de nederlandse weerkundige met zijn onderzoek in voorgaande jaren heeft bereikt rechtvaardigen ten volle de vermel ding van zijn verwachtingen in de komende 'weken. Men moet natuur lijk daarbij meer letten op de grote lijnen dan op de détails. Zo kunnen we zien, dat de heer N. voor het begin van Juli warm weer verwachtte, waarvan intus sen de hoogtepunjen achter de rug zijn. Naarmate het einde van Juli nadert zal de temperatuur een da lend verloop hebben en deze ten dens zal zich in Augustus voort zet ten. Er zal in Augustus evenals vorig jaar een tekort aan zonnewarmte zijn, dat zijn dieptepunt zal berei ken in de periode tussen tien en twintig Augustus. Daarna zal een lichte verbetering optreden, doch het blijft koel. Omstreeks eind Aug. begin September mogen we nog wat warme dagen verwachten, waarna het langzaam bergafwaarts gaat met de temperatuur. De heer Nell kan geen optimist zijn, want de gegevens, waarover hij beschikt wijzen het nu eenmaal uit. Al zullen velen hopen dat hij zich heeft vergist, wanneer bij voortduring blijkt dat zijn waar nemingen uit komen, dan mag men hier het begin zien van de weersvoorspelling op lange termijn, waarnaar reeds zo lang onderzoe kingen worden gedaan. De bereikte resultaten zullen dan door de we tenschap dankbaar worden aan vaard, waarmee jarenlange studie tot een succesvol einde zal zijn ge bracht. Wij zien de weersgesteldheid van de komende weken met grote belang stelling tegemoet. Vanzelfsprekend \yordt nog aan de resultaten van de vermelde onderzoekingen getwij feld, maar toch nemen wij de re genjas mee, wanneer we in de ko mende weken op reis gaan! Nieuws uit onze woonplaats »Het Groene Kruis« Dinsdagavond hield „Het Groene Kruis" alhier de aangekondigde al gemene ledenvergadering. Ondanks het feit, dat een zeer belangrijk punt op de .agenda was vermeld, n.l. het rapport omtrent de fusie met „Ziekenzorg", was de vergadering slechts door 15 personen bezocht. In zijn openingswoord releveerde de voorzitter, de heer D. B. van der Most, dat het arbeidsveld van dè vereniging sedert de vorige verga dering is uitgebreid met kleuterr zorg en de' immunisatie tegen in fectieziekten bij kinderen, terwijl het bestuur thans betrokken wordt bij het bevolkingsonderzoek op tu- 1 terculose. Door al deze uitbreidin- jen komt het wijkgebouw meer en meer tot zijn recht. De notulen en het jaarverslag ge ven geen aanleiding tot op- of aan merkingen. De rekening van de pen ningmeester, waaromtrent Dr. W. van den Berg een uitvoerige toe lichting gaf, bedraagt voor wat de gewone uitgaven betreft f 18244,80, terwijl de inkomsten beliepen f 17020,64. Het hierdoor ontstane na delig saldo over 1951kon worden opgevangen door het voordelig slot van voorgaande jaren. Ook omtrent de stichting en in stallatie van het nieuwe wijkge bouw gaf de penningmeester een t volledig overzicht. Hieruit is geble ken, dat weliswaar vrij belangrijke uitgaven voor de inrichting van het gebouw moesten worden gedaan, maar dat de door het damescomité en anderen gevoerde actie een zo danig resultaat heeft opgeleverd, dat alle uitgaven zonder bezwaar kon den plaats hebben. Een uit de vergadering gedane vraag aangaande de door de zusters te betalen huursom voor de gedeel telijk ingerichte en van centrale verwarming voorziene woning, werd met cijfers en toelichting door het bestuur op bevredigende wijze beantwoord. De rekennig, welke is nagezien door de commissie, bestaande uit de heren G.W.C. van Dort Kroon, E.M. L. Hemminga en H. Jenné, en vol komen in orde is bevonden, is hier op onveranderd vastgesteld. Aangezien de zusters afwezig wa ren, heeft de Voorzitter een kort zakelijk verslag uitgebracht omtrent de bestrijding der tuberculose. Van de afgevaardigde, ter algeme ne vergadering is bericht ingekomen dat voldaan is aan de opdracht der vorige vergadering om tegen de ver hoging der contributie te stemmen, doch dat desondanks het voorstel was aangenomen. De voorzitter deelde hierop mede, dat een nieuw onderhoud met het bestuur van „Ziekenzorg" tot resul taat heeft gehad, dat deze heren wel tot het aangaan van een fusie bereid zijn en voorstellen bij de algemene ledenvergadering van die vereni ging aanhangig zal maken, wanneer door „Het Groene Kruis" maar wordt ingestemd met een 7-tal pun ten, waarvan de belangrijkste zijn, dat de nieuwe vereninging zich ver plicht eep magazijn van materialen te stichten en te onderhouden, waar bij voor de exploitatie een magazijn houder zal worden aangesteld, in wiens huisvesting door de vereni ging zal worden voorzien en dat de minimum contributie op een hoger bedrag zal worden bepaald dan f 3,50 per jaar, waarbij uiteraard de hoop wordt uitgesproken, dat zo veel mogelijk van dat minimum zal worden afgeweken en zij, die nu reeds ten behoeve van beide ver enigingen méér pfferen, dat ook in de toekomst voor de nieuwe vereni ging zullen blijven afzonderen. Ver der is o.a. nog overeengekomen, dat de bestuursleden van beide vereni gingen als zodanig zullen overgaan naar de nieuwe vereniging. Zij zul len volgens een nieuw te maken rooster aftreden, doch telkens tenzij zij zich vrijwillig terugtrekken- her kiesbaar zijn. Mocht anders dan wegens periodieke aftreding in het nieuwe bestuur een vacature ont staan, dan zal de plaats niet worden vervuld zolang de reglementaire be- •stuurssterkte daardoor zou worden overschreden. Na een korte bespreking is de vergadering hiermede accoord ge gaan. Binnenkort zal de vereniging „Ziekenzorg" zich nu uitspreken. Al met al laat zich thans aanzien, dat per 1 Januari a.s. beide verenigingen tot één zullen zijn samengesmolten. Na rondvraag volgt sluiting. Rectificatie: Alleen onderstaande personen slaagden voor het examen Lingerie aan de R.K. Waddinxveen- se Modevakschool: Annie Kuipers, Sjanie Kuipers, Ali Koops, Henny Grootendorst, Cobi Kerver, Thea Hoogenboom, Riet van Rhijn, Mary van der Spek. Lerares Mej. Houdijk. Geen van de leerlingen werd afge wezen. Voor het diploma typen slaagden onze plaatsgenoten Sophia Bakker en Leo Roos. Geslaagd voor het officiële asso ciatiepraktijk! diploma boekhouden mej. M. Steenland en de heer A. Groenendijk. Zij werden opgeleid door de heer R. J. Zuidema., alhier. Bij de Coöp. Boerenleenbank werd gedurende de maand Juli ingelegd f 163727,85, en opgenomen f 109416,25. Laatste uitgegeven boekje bedraagt het nummer 6138. De firma De Man te Ammerstol is begonnen met het aanleggen van een verbindingsweg tussen de Bo- menwijk en de Kerkweg, langs het Station. De Waddinxveense Oranjevereni ging heeft de afdeling autopolo overgedragen aan de leden van de club zelf. Nu de belangstelling voor deze sport vaste vorm aanneemt, de Waddinxveners hebben al in tal van plaatsen in Nederland gespeeld, heeft het bestuur besloten tot op richting van een zelfstandige auto poloclub over te gaan. Acht leden heeft de nieuwe club. De auto's die eigendom waren van de Oranje vereniging zijn overgedragen aan de nieuwe club. De voorzitter van de Oranjevereniging, de heer K. v. d. Loo. zal tevens voorzitter van de autopoloclub zijn. Postduivenver. »De Zwaluw* P.V. „De Zwaluw" hield een wed vlucht met jonge duiven vanuit Roermond. Afstand 133 km. Duiven los 12 uur 30. Aankomst le duif 2 47 25, laatste duif 3 17 18. In con cours 174 duiven. P. Baan 1 12; L.W.Versluis 2 3 35 40 41 44 47 54 58; C. Toor 4 7 27 53; W. Boon 5 11 21 32; A. de Bruin 6 19 29 30 49; H. Noordermeer 8 26 56; W. Ringelenstein 9 22; A. v.d. Kraats 10 16; C. v. Wijngaarden 13 37; P. Loendersloot 14;C. Smit 15 28; W.v. Berkestein 17 23 50; C. de Lang 18 38 39; T. Boere 20 33 46; A. Hooge- brug 24; H. Ruscher 25 43 51; L. de Bruin 31; D. la Grand 34 36 52 55 57; A.de Wit 42; Gebr. Troost 45; J. Tamerus 48. Postduivenver. »De Sperwer* P.V. „De Sperwer'! hield een wed vlucht vanuit Roermond. 133 km. Gelost 9 uur 40. Aankomst le duif 11 58 19, laatste 13 07 20. In con cours 152 duiven. W.v.d. Jagt 1 37 41 42 47; P. Ver woerd 2,4; P. Metselaar 3 11 12 14 16; P. Kersbergen 5 25 40; H.J. v.d. Berg 6 20 26; Fr. Rip 7 23 34 35 48; A. Lam 8 29; G. Burger 9; P. Bone faas 10; Jac. de Beer 13 27 31 38; W. v.d. Water 15 18 19 33 36; Nic. vd. Zijden 17; J. C. Roggeband 21 43 49; J. de Graaf 22 24 46 50 51; Jac. v.d. Zijden 28; P. Vink 30; H. v. Dijk 39; L. P. Hoogerdijk 44 45; P. Boon 31. Burgerlijke stand Angiften van 24-30 Juii 1952. Geboren: Carolina Anna Maria, d.v. A. van Gemert en L. Prins, Noordkade 259; Jasper Cornelis, z. v. C. L. Buurman en D. Kooijman, Zuidkade 180; Agatha Gijsbertha Anna, d.v. A. H. Verklêij en H. G. Wondere Wandelrit Een man rijdt op zijn ezel weg, zijn zoon loopt naast het dier. Een zwerver treedt hem tegemoet en zegt: „Kijk nu eens hier! Daar neemt een vader zijn gemak, zijn zoon, nog zwak ter been, sjokt naast de ezel moeizaam voort. Dat is toch ongemeen!" Dan stijgt de vader dadelijk af; zoon klimt op ezels rug. Een oude man die 't stel zo ziet is met zijn oordeel vlug: „Je moest je schamen, zegt hij wijs jij knaap, al flink ter been, jij laat je vader gaan te voet. Dat is toch ongemeen!" De vader en de zoon tezaam vervolgen dan hun reis, gezeten op des ezelsrug, maar dat was al te grijs naar 't oordeel van een wandelaar die 't dier zo zwoegen zag en hij bespaart de beulen niet zijn afkeurend beklag. De ruiters stijgen beiden af en 't onbereden dier krijgt zelf nu in de wandelrit bepaaldelijk plezier. „Da's dom, beweert een vierde man die 't troepje gadeslaat, het ware wijs als een der drie zich rustig dragen laat." Toen bond men ezels poten vast en aan een sterke stok droegen de vader en de zoon de ezel naar zijn hok. En de moraal? Wat doen we dwaas te geven elk zijn zin. Een ezel op twee benen slechts trapt daar vandaag nog in. van Dijk, Bloemendaalsetweg 39; Anthonie Cornelia, d.v. A. Biesheu vel en A. Bont, Acaciastraat 55; Maria Jeanne Elisabeth, d.v. P. J. Verkleij en A. M. Th. Suijker, Bloemendaalseweg 19. Gehuwd: J. van Pelt en A. van Leeuwen. Overleden: Willem Cornelis Be- kenkamp, 74 jaren. Gevonden: 1 bruine herenport. met inh., 1 kinderport., 1 koe, 1 bei ge regenjas, 1 br. damesport. met inhoud. Gevonden en Verloren voorwerpen Verloren: 1 geruite strik, 1 zwem pak met handdoek en kam, 1 porte feuille, 1 koffer met inhoud. Sport in 't kort Het gesloten voetbalseizoen na dert zijn eind en de clubs gaan zich dan ook weer opmaken voor de nieuwe start, wat zal deze voor de twee pas gepromoveerde vereni gingen brengen. W.S.E. speelt dit jaar in de 1ste klas van de Goudse Voetbalbond. Dit zal een zeer zware competitie worden, W.S.E. is zich dat terdege bewust. Vandaar de zware oefen wedstrijd, welke a.s. Zaterdagavond gehouden wordt, en wel tegen het Goudse Jodan Boys. Ook de 3e Klasse Waddinxveen zocht contact en speelde dit week eind tegen Rijswijk I. Zaterdag avond spelen de W'veen Veteranen tegen de Boskoop Veteranen. Deze wedstrijd begint om 6.45 uur n.m. op het terrein Noordeinde. Woensdagavond heeft Waddinx veen I gespeeld tegen BoskoopI, Waddinxveen won met niet minder dan 6-0. De indeling van de competitie van de 3e klasse D K.N.V.B. is als volgt: D.C.L., O.D.S., D.H.Z., Papendrecht, Schoonhoven, De Hollandiaan, Dub beldam, Hillensluis, B.E.C., Wad dinxveen, The Rising Hope. Een zeer zware afdeling. Wat Waterpolo betreft gaat alles wel zeer goed bij de Gouwe. Zater dagavond speelde de Gouwe dames gelijk tegen Bergambacht 2-2. Heren 2 van de Gouwe eveneens tegen Bergambacht 1-1 en tot slot van de avond klopte de Gouwe I Bergambacht I met liefst 7-2 De Gouwe voorhoede had een produc tieve bui, en van die bui moest L. Z.C. uit Leiden het ook ontgelden daar won de Gouwe, met 6-0. Zo- daar won De Gouwe met 6-0. Zo- plaats bezet, wel geen Goud om in Olympische termen te spreken maar wel zilver. Over de Olympiade ge sproken heel Nederland leeft mede met onze Waterpoloploegen. Hel sinki, wat zal dat worden? (een eervolle nederlaag?) Red. Programma: De Gouwe heeft een nederlaagserie georganiseerd. Zaterdag 2 Aug. f gf

Weekblad voor Waddinxveen | 1952 | | pagina 2