naaide Julirouui Bezoekt... Vacantie Bakkers NIC. VIS, Tel 525 m Een Onderduiker in Napoleoiistijd. NET MEISJE Werkster WONINGRUIL Inschrijving Leerlingen R.K. Waddinxveense Modevakschool Openbare Leeszaal en Bibliotheek wegens Va cautie GESLOTEII foedUape aanbwdiftg> 3 dagen naar LUXEMBURG Biro Ballpennen met BURGER TAX - Dorpsstraat 61 a.§. Zaterdagavond l uur W'VePIl (Veterane^ BUSkOOII (Veteranen) S. KERVER, leplaan Fa K. BROEil, 3. Trooststr. wegens vacantie gesleten zijn. Wasmacliip „Ideal* HOOVER WASMACHINES De.Ster" Deze week extra lage prijzen Groenmarkt 32, Den Haag Telefoon K 1700 - 110893 OSKAR BASS J _r, komt het sterke S.V.H. uit Hilgers- berg op bezoek. De aanvang van de wedstrijden is 7,30 uur. De Gouwe ADe Gouwe B adsp. De Gouwe III—G.Z.C. VI Heren De Gouwe I—S.V.H. Heren Zwem- en Poloclub „De Gouwe" De Gouwe I heeft de afgelopen week twee grote overwinningen be haald resp. op B.Z.C. 7-2 en op L. Z.C. 6-0. Door de schitterende over winningen is De Gouwe I op de 2e plaats geëindigd van de ranglijst. Nu volgen nog enige bijzonderhe den over de wedstrijd tegen L.Z.C. uit Leiden. Direct na het fluitsig naal lanceerde De Gouwe enige aanvallen, die al spoedig een 2-0 voorsprong opleverden, hierna pro beerde L.Z.C. het spel te verplaat sen, maar het lukte niet want de Gouwe nam het initiatief weer over en de rust ging in met 4-0 voor sprong. Na de rust werd er niet best meer gespeeld, er was geen spanning meer en L.Z.C. gaf zich gewonnen. De eind uitslag was ten slotte 6-0 voor de Gouwe. Pinguins 8 6 1 1 13 34-16 De-Gouwe - 8 5 1 2 11 28-17 B.Z.C. 8 5 1 2 11 26-19 A.Z.C. 8 116 3 17-36 L.Z.C. 8 1 0 7 2 13-30 Streekwedstrijd en Ruiterdag van het Streekverband Gouda Deze onderlinge wedstrijddag van de leden van het streekverband „Gouda" waar ook de landelijke rij- vereniging „De Gouweruiters" bij aangesloten is, is voor onze Gouwe ruiters een succesdag geworden. In het totaal hadden zich 45 Ama- zóne's en ruiters voor deze wed strijden ingeschreven, er is door de Gouweruiters in vele rubrieken deelgenomen, wat wel bewijst het grote aantal prijzen welke op deze Ruiterdag behaald zijn n.l. een le prijs in de viertallen. Dit viertal welk al zoveel le en 2e prijzen heeft behaald, zowel op grote en kleine wedstrijden, is steeds gereden door de ruiters L. Lamens, P. Koetsier, W. Schipper en J. Visser met als reserve de ruiter P. van Reeuwijk. In de hogere klasse L behaalde de ruiter Ph. Koetsier met zijn paard Sjors een le prijs. In de klasse B behaalden de ruiters L. Lamens en J. Visser met hun paarden Lilia en Hanni een le en 2e prijs, tevens behaalde de ruiter J. Visser met zijn paard Hanni in de klasse N. een 2e prijs. Met het nummer Vrijheidsdressuur behaal de uit »r L Lanens met Lilii een 1 prijs. Maar in het nummer Stoelendans was de ruiter W. Schipper met zijn paard Jack de gelukkige en behaal de een le prijs. Ook werd er een Tally Hoy verreden en wist de rui ter L. Lamens met zijn paard Lillia beslag te leggen op de le prijs, ter wijl de ruiter J. Visser met zijn paard Hanni een 2e prijs behaalde in het nummer Gelukspringen, deze ruiter sprong in één parcours 21 hindernissen. Dit grote succes dat de Gouwerui ters behaald hebben in het seizoen 1952, stemt zeer zeker tot grote te- vredenheid, maar wordt door de Instructeur de heer P. van Vliet te Bergambacht gekenmerkt, als een goede verstandhouding onder dele den en een intensief rijden, dat ge daan wordt door de leden buiten de rijlessen om, want deze prestaties komen niet vanzelf zegt hij, door eens per week een les bij te wonen. Maar ik ben trots op mijn ruiters zegt hij „De Gouweruiters" zijn ge lukkig met hun Instructeur want door de grote saamhorigheid en de goede leiding op het gebied van rijden is in een paar jaar heel wat tot stand gekomen. Toch bezit de L.R. „De Gouwerui ters" onder hun oude leden en dona teurs flinke ervaren ruiters en wan neer deze nog eens te paard zouden gaan en nog eens een maand inten sief zouden rijden, dan beweert men in ruiterkringen dat de Gouwerui ters een achttal zouden kunnen for meren, welk een goed figuur zou slaan bij de kampioenschappen van Zuid-Holland en Noord-Brabant op 6 September a.s. te Delft. Het concours-hippique te Dordrecht op Donderdag 24 Juli 1952, waar ook de landelijke Rijvereen. „De Gouweruiters" hebben deelgenomen is weer een succes geweest, want zij behaalden met hun viertal een le prijs. De ruiter Lamens behaalde in de dressuurproef klasse B een le prijs met zijn beroemde Vos Lilia, tevens behaalde hun in afdelings- verband Klavertje Drie een 2e prijs. De ruiter Visser met Hannie in het nummer Tally Hoy een 3e prijs, ter wijl de ruiters Lamens en Koetsier in het nummer Vrijheidsdressuur met hun paarden Lilia en Sjors een 4e en 5e prijs behaalden. 26 door K. JONKHEID. De ijzeren vork is gezonken en heeft zich vastgehaakt in wortels en slijk van de bodem. Arie klemt zich vast aan het bovendrijvende eind van de stok. Hij ligt als een schip voor an ker. Gerrit zou kunnen lachen, als de toestand niet zo ernstig was. Wat moet hij beginnen? Zoekend kijkt hij rond, maar vindt niets. Opeens krijgt hij een inval. Hij trekt zijn bovenbroek uit, loopt een eind in 't water, houdt de ene broekspijp in zijn hand en werpt de andere zo ver mogelijk naar de drenkeling. „Pak hem Arie, pak hem!" Het lukt. Arie heeft de broek beet. Nu trek ken. Voorzichtig, voorzichtig. Kromme Arie roept tot God, hij heeft de dood voor ogen. De dap pere poging slaagt. Ze staan op de walkant, drijfnat, druipend. Krom me Arie kijkt zijn redder in de ogen, pakt hem bij zijnschouders. „Gerrit, jongen, dat zal ik je nooit vergeten. Dank je wel kerel. Ik vergeet het nóóit." Ze lopen samen terug, zo snel mogelijk, want ze zijn doornat. Zodra ze aan de weg zijn, scheiden ze. Vrouw Edelcoert ziet haar zoon naderen. Wat loopt hij vreemd! De kleren kleven aan zijn lijf en het wa ter druipt er uit! „Gerrit!" gilt ze, „wat is er gebeurd? Een ongeluk?" De anderen horen het en schieten toe. Gerrit vertelt, wat er gebeurd is. Anna kijkt misprij zend. Wat een vuile boel! En dat ter vader klopt hem op zijn natte rug en wille van die Kromme Arie!? Maar zegt hartelijk: „Daar heb je goed aan gedaan, jongen, daar heb je goed aan gedaan." X AANZOEK Wat gaat de tijd snel als er veel ge beurt! Niet alzo voor een gevangene. In het begin van zijn gevangenschap heeft Notaris Neuteboom de dagen geteld, daarna de weken en ten slot te de maanden. Worden het jaren? Hoe lang zal het nog duren? Hij wordt maar vastgehouden, onbe paald, en geen mens weet voor hoe lang. Schepen Antoon Edelcoert heeft veel voor hem gedaan, maar niets bereikt. De Bataafse Républiek krijgt het benauwd. Engeland heeft haar de oorlog verklaard, haar koloniën ge nomen, haar handel stilgelegd, haar weinige schepen, die ze nog in, de vaart had1, opgebracht. Ook mensen krijgen het benauwd. Zo is daar de juffrouw van de nota- 'ris. Waar leeft ze van? Van een spaarpotje dat nu leeg is. Van de rente van Staatspapieren, die in de brandkluis van het verlaten kantoor liggen en voortdurend dalen in waarde en in opbrengst. Het nota riaat ligt al lang stil. Vrienden en vriendinnen hebben haar bijgestaan, maar dat kan zo niet voortgaan. Haar zoon heeft zijn studie beëindigd, maar nog geen emplooi gevonden. Als candidaat, desnoods als klerk, heeft hij plaat sing op een nota iskantoor gezocht, maar niemand kan hem gebruiken. Ze ~zit in .laar kamer achter haar servies, maar de zilveren koffiepot is leeg. Ze kan' hem gerust verko pen. Haar tafelzilver heeft ze al ver kocht. En koffie is er niet. Daarbij komt nog die verschrikkelijke duur te! Ze weet geen raad meer. Haar voornaamste steunpilaar is Jacob Edelcoert. Hij heeft inkoms ten uit Zijn boerderij en hij is eigen boer, dus de hoge pachten drukken hem niet. Maar die belastingen! Hol land moet zijn „vrijheid" duur be talen. Het kleedt en voedt vijf en twin ig duizend Franse soldaten en tel'? s worden de gc.ed gevoede en nie /gek'ede regimenten vervangen door haveloze, die straks met war me kleding en nieuw vlees om hun botten heengaan, om plaats te ma ken voor een volgend convooi uitge mergelde vagebonden, die aan de beurf zijn, opgeknapt te worden. Zal ze nog één keer de hulp inroe pen van Jacob Edelcoert? Maar dan voor de laf - te maal. (wordt vervolgd) Heden overleed plotseling, tot onze diepe droefheid, onze geliefde Man, Vader, Behuwd- on Grootvader, de Heer PIET^R DE HEER, in de leefujd van 66 jaar. Wed. DE HEER-Borst Kinderen en Kleinkinderen veen, 1 Aug. 1952 Zui ade 205 Verzoeke %een bloemen De gezongen H. Mis van Requiem zal plaats hebben op Maandag 4 Aug- a.s. te 9.30 uur, waarna begrafenis op het Parochiekerkhof aldaar. Heden behaagde het de Heere, na een langdurige ziekte, van onze zijde weg te nemen, onze geliefde Man en Vader, Behuwd- en Grootvader, Zwager en Oom, de Heer Willem Cornelis Beekenkamp in de ouderdom van 74 jaar W. BEKENKAMP- VAN VUUREN Zeeland, Nieuw Namen P. BEKENKAMP P. BEKENKAMP- MOL Boskoop, A. GROENENDIJK- VAN Eijk P. GROENENDIJK en Kleinkind Waddinxveen, 29 Juli '52 Noordkade 301 De teraardebestelling heeft hedenmiddag plaats gehad op de Algemene Begraafplaats te Wad dinxveen VERLOREN Zondag jl. van W.kade naar Julianasluis, Egypt. Popeline Regenmantel Gaarne terugbezorging bij W. T. Bunnik, W.kade 14 Biedt zich aan 18 jaar, middaguren ln huish. of winkel Adres te bevr. bur. v. d. blad Gevraagd, bij oude Dame te Boskoop, voor gezelschap en lichte hui selijke bezigheden. Brieven onder no. 373, a. h. bur. v. d. blad gevraagd voor Maandagmorgen enVrijdag J. Brouwer, Kerkweg 64 Bewoner van de Puttekade, met flink huis en tuin, zoekt ruiling met iemand uit de om geving van Dorp, Kerkweg, Sniepkwartier, ook flinke woning Te bevr. T. Burger, boekh, voor de Aanvang Cursus 1 Sept. '52 Lerares Mej. H0UDIJK Opleiding voor Lingerie, Costumière, Coupeuse en Praktijknaaien Bij voldoende deelname speciale cursus voor I^aby-, Kleuter- en Kinderkleding. Aanmelding bij onderstaande adressen Mevr. OSKAM, Kromme Esse 3 Mevr. TILLEMANS, Nesse 48 Mevr. DUITS, Zuidelijke Dwarsweg 14, 3e blok GOUDA Correspondentschap Waddinxveen tot 30 Augustus 1952 Waar moeten we met onze vacantie naar toe 4, 5 en 6 Augustus. Nog 2 plaatsen vrij Veldwijk heeft ze. Donderdag 7 Augustus naar het VUURWERK IN SCHEVENINGEN Telefoon 368 da Voetbalwedstrijd TERREIN ^ORDEIND1 Entree 20 cent Kinderen 10 cent A.s. week zullen de bakkerijen en winkels van en in u ma.il itvoering Prijs compleet met pracht Wringer Wast absoluut schoon VRAAGT ONZ TEVREDEN GEBRUIKERS Predikbeurten op Zondag 3 Aug1952 Ned. Hervormde Kerk Voorm- 8.45 en 10.30 uur Ds. J. v. d. Haar Nam. 6.30 uur Ds. J, J- Moll Gereformeerde Kerk Voorm. 10 en Nam. 6.30 uur Ds. W. J. Smidt, Naaldwijk N.H. Evang. »Wet en Evangelie» Voorm. 9.30 uur Ds. A. Offeringa, Scheveningen Christelijk Aféesch. Gemeente Dinsdag 5 August' nam^T^uf Ds. A. Bijkerk, van Sliedrecht Remonstrantsch Gereformeerde Gemeente Geen dienst W De Zondagsdienst wordt Zondag 3 Aug. waargenomen door Dr. P. v. d. Linde Verhuur van Bespreek vroegtijdig om teleurstelling te voorkomen wollen Sportflanel f 1. Mantelstof, grijs, dubbel breed, f 8.50 Spotgoedkoop Dames- en Heren Ondergoed Ons Jaeger Interlock, de kwaliteit bij uitstek, 20% korting Costuums beneden de f 100.- 10% korting en boven de f 100.— 5% korting De allerbeste GABARDINE JAS f 89.- Meisjesmanteltjesprima kwaliteit, f 18.90 leeftijd 3 tot 7 jaar Nog volop koopjes, zoals U op onze circulaire heeft gezien Zaterdag de laatste dag van de goedkope Wolprijzen Doe Uw voordeel bij Weet U dat wij Reiswiegen verhuren Alleen ORANJELAAN 2 Met ingang van 1 Augustus J onze zaak verplaatst van Kleiweg 51 Gouda, nat- Daar wordt onze z: op dezelfde voet en met gelijke service vooih azet Wij verwachten daar ook gaapte onze geachte clientele terug te zien. GEDIPLOMEERD WEENS-BONTWERKER -,v, haafd. Om nog even bij de winkels te blijven: ten aanzien van de rege- Waddinxveense smaak ingericht. „Dan kom ik kijken", was het ant- P=9£te™gr'~««.'°v,n1';:oT8o«ia-» urn.

Weekblad voor Waddinxveen | 1952 | | pagina 3