NIEUWS uit totae. wo&nfttaats. Sport i*t 'b Uwb. DE AVONTUREN VAN „HUMPO HOTSFLOTS" Officieêle Mededelingen Spreekuur burgemeester. De burgemeester heeft in de peri ode van 1 tot en met 9 September a.s. vacantie. In verband hiermede vervallen in die dagen de gebrui kelijke spreekuren. De collecte ten bate van de Nederl. Chr. Bond van Doofstom men heeft in onze gemeente 146.55 opgebracht. Reeds zijn een tiental inwo ners van Waddinxveen lid gewor den van de Goudse Reddings Bri gade om deze winter zwemmen of zwemmend redden te leren. Moch ten er nog meerdere personen zijn, die deze winter iets op dit gebied willen leren, dan kunnen zij zich alsnog aanmelden: Donderdags 's avonds van 6.30 tot 10.00 uur in het Spaardersbad te Gouda. In het 12de district van het Hoogheemraadschap Rijnland waar toe behoren de gemeente Hazers- woude, Benthuizen, Boskoop en WADDINXVEEN heeft op 25 dezer de verkiezing plaats gehad vaneen HOOFDINGELAND, 'ter voorzie ning in de vacature ontstaan door de periodieke aftreding van de heer J. K. van der Maas te Leiderdorp, die niet herkiesbaar was. Er zijn uitgebracht 416 geldige stemmen, waarvan 227 op de heer K. VAN DER TORREN JCzn alhier. De heer A. A. van der Maas te Benthuizen verkreeg 174 stemmen. De heer Van der Torren is der halve gekozen verklaart Gaarne vestigen wij de aan dacht op de in dit nummer voor komende advertentie, waarin het Jonkers' Instituut mededeling doet van een op Maandag 1 September te houden proefles. Dit instituut is voor onze plaats geen onbekende. Vorige winter werden hier verschillende cursussen gehouden ter oefening in het open baar spreken en met gunstig re sultaat, want sluimerende spreek- gaven konden ontwikkeld worden tot „Brugmans". Daar gemakkelijk spreken een niet te versmaden deugd is, zal het bezoek aan deze propaganda cursus voor een ieder profijtelijk kunnen worden. Vijf en zeventig jaar gele den bedroeg de begroting onzer ge meente in ontvangst en uitgaaf het bedrag van 30.194. En dit jaar? Het is de heer Van Pruissen gelukt de hand te leggen op een voor hem geschikt pand aan de Kerkweg waar hij zijn bloemen- zaak kan vestigen. Te lang heeft hij zich moeten behelpen met een hier voor ongeschikte ruimte. Na enke le veranderingen is de voormalige ijzerwinkel van wijlen de heer Verhoeff is een bloemenpaleis her schapen, zodat de heer Van Pruissen nu zijn bloemen, planten e.d. kan tonen. De opening heeft plaats a.s. Za terdagmiddag. Wij wensen de ondernemer suc ces met deze zo grote verbetering. De fa. Rehorst, aannemer alhier, was de laagste inschrijver voor de bouw van 45 woningen voor rekening van1 de Woningbouwver eniging „Waddinxveen", in de Bo- menwijk voor de som van f 531.181. Op de te Reeuwijk gehouden Fokvee- en Kaasdagen behaalden onderstaande plaatsgenoten een be kroning: L. Vergeer, 95 p., B. de Vos, 91 p., A. Moons, 90 p., Joh. Boere 88 p., M. A. Boere, 86 p., alle voor eerste soort kaas. C. Breedijk, 3e prijs, W. de Jong, eerv. verm., P. Baars, 2 x 2e pr. en 2 x 3e prijs met hun fokvee. Door het architectenbureau Fledderus en Roggeveen alhier, werd Woensdag te Moerkapelle aanbesteed de bouw van een school gebouw voor de lagere Landbouw school, Uitgaande van de C.B.T.B., aldaar. Van de 16 ingekomen biljetten was de aannemer Boere, alhier, de laagste voor de som van f 40.900. Tot hulp-onderwijzeres aan de Herv. Kleuterschool is benoemd mej. A.W. van Ringelenstein. Mej. P. Burger zal deze school per 1 September wegens huwelijk verla ten. Gevonden en verloren vooorwerpen Gevonden: 1 portemonnaie; 3 ijze ren U-balken; 2 houten balken. Verloren: 1 zwarte plastic dames tasje; 1 blauwe slipover. ORANJEFEEST Wij hadden het voornemen door middel in ons blad de Oranjevereni ging eens te herinneren dat 31 Augustus a.s. heel dicht genaderd was en dat deze datum nog bete nis gehouden had ten opzichtte van ons Vorstenhuis. Het leek er op dat de anders zo actieve Oranjevereni ging te ruste of op vacantie was, want niets wees er op dat het feit van de verjaardag van Prinses Wilhelmina zou herdacht worden. Ons voornemen dit te doen werd echter doprkruisd toen we van de zijde van het bestuur de mededeling ontvingen dat er wel een programma u as samengesteld. De datum was dus niet vergeten. In samenwerking met de Gymna- stiekvereen.Toos zal zowel op Za terdag 30 Augustus als op Maan dag 1 Sept. Oranjefeest worden ge vierd, naar we hopen met pracht resultaat -en onder goede weers omstandigheden. Ten gerieve onzer lezers laten we hier onder het volledige program ma volgen: Zaterdag 30 Augustus 1952. Openlucht-Demonstratie door de Gymnastiekvereen. Toos met mede werking van de Dames- en Heren Keurploeg van de Turnkring Gouda en omstreken op het schoolplein aan de Oranjelaah. Aanvang 7.30 uur. Toegang vrij. Maandag 1 September 1952. Gezellig Avondfeest in de Dorp straat. 5 uur Steppenraces voor kinderen van 35 jaar, 5.30 uur Steppenraces voor kinde ren van 6-8 jaar. 6.30 uur Steltenlopen voor kinde ren 912 jaar. 7 uur Estafettelopen voor jongens en meisjes van 1316 jaar. 7.30 uur Kruiwagen- en Bakfietsen races voor paren. Tijdens en na de westrijden mu ziek van de Muziekvereniging „Voorwaarts" en de Maluku Haa- waïns, uit Boskoop. Deze club brengt Jodelen, Haawaïn- en Cowboymu- ziek. Zoals men z;iet een aantrekkelijk programma. Jammer dat in het hart onzer gemeente nog steeds geen ge legenheid bestaat zulk een feest te vieren. Het eene aan de Brug en het andere aan het Dorp is wel een te gemoetkoming, maar bevredigt niet. Waar echter zulk een terrein te vinden? Mogelijk in de toekomst het gemeentelijk sportveld? „GOVEKA" te Gouda. In de afdeling Paarden behaalde onze plaatsgenoten verschillende prijzen o.a. Afdeling Landbouwrij- paarden: J. Visser met zijn paard Hannie lste prijs. L. Lamens met zijn paard Lilia 3e prijs A. Ph. van der Breggen met zijn paard Import 3e prijs B. Afdeling Fokmerries Gelders type 4 jaar én ouder P. Lamens lste prijs met 25 pt. Lilia. Afdeling Fokmerries Groninger type Kroon merries. A. P. van der Bregen met zijn paard Juliandina lste prijs. A. P. van der Breggen met zijn paard IJbobbie lste prijs. Afdeling Veulens: A. P. van der Breggen lste prijs. P. Lamens 2e prijs. Afdeling 1 jarige: A. P. van der Bregen Groninger type lste prijs. Ph. van der Breggen Gelders type 2e prijs. Afdeling 3 jarige: A. Ph. van der Breggen Groninger type lste prijs. BURGERLIJKE STAND Aangiften van 21 t.m. 27 Aug. 1952. Geboren: Aagje Johanna, d:v. L. G. Voorhout en J. Honkoop, Ieplaan 66; Maria Hendrika, d.v. G. Huizer en A. Hunink, Onderweg 19; Wil lem Gerrit, z,v. E. J. Oskam en M. van Dorp, Dorpstraat 73a; Dirkje Elisabeth, d.v. D. J. Bron en L. van Vuuren, Kleikade 50; Johanna Piet je, d.v. J. van Leeuwen en A. M. van den Berg, Kerkweg 43; Johan nes Adrianus, z.v. D. Geers en N. de Bruin, Lijstrebesstraat 60. Gehuwd: A. Molegraaf en F. Ele- veld; A. Nederhof en M. P. Tiele; J. H. van Beusekom en J. M. Boek horst; H. Riemers en A. van den Berg. Overleden: David Dolfijn Ceelen, 86 jaren; Klazina van Wieringen, 58 jaren. 29. Toen Evelientje aan de noodrem getrokken had, stond de trein na een paar meter met een ruk stil. „Nu moet ik ongezien weg te komen, dan kan ik straks naar die lijst gaan zoeken," dacht ze. „Als ze me pak ken, moet ik vijf-en twintig gulden boete betalen en dat heb ik niet bij me! En dan komt er van het zoe ken naar die lijst helemaal niets De zondagsdienst wordt waargeno men op Zondag 31 Aug. door Dr. E. M. L. Hemminga. VOETBAL Waddinxveen is dit weekeind naar Bodegraven getogen om de Wessels Wisselbeker té verdedigen. Daar Waddinxveen deze beker reeds tweemaal achter elkaar gewonnen had moesten zij winnen om hem definitief in bezit te krijgen. Eerst speelde Cromvliet tegen G. S. V. en won met 3-2 daar speelde Waddinxveen tegen Bodegraven I en won met 3-2, zodat de wedstrijd WaddinxveenCromvliet de be slissing moest brengen. Het is de wedstrijd van de dag geworden met in de eerste helft Cromvliet in de aanval. Na de thee was het Wad dinxveen welke de toon aangaf Cromvliet nam op fraaie wijze de leiding, Waddinxveen maakte gelijk 1-1. En door het toegewezen straf- schc't te benutten nam Cromvliet opnieuw de leiding. Om deze on danks de enorme druk, welke onze Geelzwarten op de CromvÜet-veste uitoefende, niet meer af te staan. W.S.E. heeft de derde nederlaag wedstrijd met 8-6 gewonnen van G.S.V. II. W.S.E. was in prima vorm en met dit elftal kan W.S.E. met vertrouwen de a.s. Competitie te gemoet zien. De indeling van deze Competitie is: lste klas G.V.B.: Bergambacht, Bodegraven, Boskoop, Gouderak, Groot Ammers, Nic. Boys, Nieuwerkerk, Unio, W.S.E.,, Zwervers. Het tweede elftal ingedeeld 2e klasse G.V.B. zal de strijd met de volgende ploegen aanbinden: Donk 7, G.D.S. 3, Haastrecht, 4 Moordrecht 4, Stolwijk 4, W.S.E. 2, Woerden 4. Junioren: G.S.V. b, Nieuwerkerk a, Moerkapelle a, R.V.C. a, Boskoop c, Waddinxveen b, W.S.E. a. Zwem- en Poloclub „De Gouwe" Donderdagavond 4 Sept.- a.s. wor den de diploma's verzwommen door de Gouwe. Opgave worden inge wacht bij de badmeester in het zwembad. Het inschrijfgeld is f 0,25. Aanvang 6.15 uur. Gisteravond is de laatste wed strijd van de nederlaagserie ge speeld, nl. tegen de G.Z.C. Jeugd. Het werd een verdiende overwin ning voor de G.Z.C. Zowel in technisch als tactisch waren ze de meerderen. Tot de rust wist De Gouwe zich te handhaven en stond slechts met 1-0 achter. Na de rust voegde G.Z.C. nog 2 doelpunten aan de score toe. De nederlaag van De Gouwe was groter geweest indien de Gouwe keeper den Oudsten niet in zo'n uitstekende vorm was. De winnaar van de nederlaagserie is: Rotterdam I, deze vereniging won namelijk met 6-2 van De Gouwe. De tweede prijs was voor G.Z.C. uit Gouda. Programma a.s. week: Zaterdag 30 Augustus Pijnackér I De Gouwe adsp. Woensdag 3 September De Goüwe ARotterdam A. Vrijdag 5 September De Gouwe I A.Z.C. I Heren. De Gouwe II—-A.Z.C. I Dames. Donderdag 4 September stelt de „Zwemclub De Gouwe" een ieder in de gelegenheid om een K.N.Z.B. Zwemdiploma te halen, 's Avonds om 6.30 uur wordt met het af- zwemfeest begonnen. Tot ieder meisje of jongen van Waddinxveen zou gezegd moeten worden: „Zorg dat je er bij bent" en tot de ouders toont Uw belang stelling bij het afzwemfëest van Uw kinderen. Gisteravond speelde de Gouwe meer!" Ze spronjg dus uit haar cou pe, waar ze gelukkig alleen in geze ten had en rende weg tussen de struiken, die naast de spoorrails groeiden. Ze verborg zich achter een hoge struik en keek, wat er verder ging gebeuren. Zodra de trein stil stond, werden er raampjes opengeschoven en kwamen er di verse verbaasde kwade, lelijke en haar laatste nederlaagwedstrijd te gen het zeer sterke G.Z.C, De Gou we verloor met "3-0 dank zij het buitengewoon goede werk van doelman den Oudsten. In G.Z.C. was de bekwame Kees van der Tooren opgésteld. Hij heeft het vrij talrijke publiek laten genieten van fraaie staaltjes bal-techniek. De eindstand van de Nederlaagserie is thans als volgt: lste prijs Rotter dam, 2e prijs G.Z.C. 3e prijs Vlaar- dingen. Wandelsportvereniging W.I.K. Zaterdagmiddag heeft de Wandel sportvereniging W.I.K. deelgenomen aan een wandelmars van 30 km te Slikkerveer. Allen liepen deze mars uit en verdienden daarmede de 4e prijs als deelnemende vereniging. De Junioren liepen rnee in de Ju nioren mars van 18 km en wisten als vereniging de derde plaats te bezetten. Gymnastiekvereniging Toos. Zaterdagmiddag zal de Gymna stiekvereniging Toos wedstrijden geven voor de Jeugd op het school plein aan de Oranjelaan. en 's avonds zal zij ter gelegenheid van de verjaardag van Prinses Wilhelmina een Grote Demonstratie met medewerking van de Goudse Keurploeg geven. Het belooft een zeer mooie de monstratie te worden. Verscheidene zullen met .extra licht belicht wor den, ook deze demonstratie vindt plaats op het plein van de Oranje laan school. De Gouweruiters, weer aan de kop Zaterdag 23 Augustus jl. hield het Streekverband „Gouda" zijn kampi oenswedstrijden, voor uitzending naar de Provinciale Kampioen schappen te Delft op 6 Sept. a.s. Deze wedstrijden werden op het terrein van de heer D. Binnendijk té Alphen a.d. Rijn, een gelegen heid welke wij in onze gemeente zo mooi nog niet kunnen vinden, vandaar de reden dat wij ook nooit ons Streekverband „Gouda" uit kunnen nodigen deze wedstrijden hier te houden. Maar als onze ge meentelijke sportvelden er zijn, dan zijn wij klaar om onze ruitervrien- den te ontvangen. Het was voor de Gouweruiters wederom een succes dag, met hun viertal gereden door de heren Ph. Koetsier, 1, Lamens. W. Schipper en J .Visser met lof der jury een lste prijs. De heer Ph. Koetsier met zijn paard Sjors behaalde eën lste prijs in de klasse M. en Z., „en werd In dividueel kampioen. Hij zal te Delft moeten kampen om uitgezonden te worden naar de Nationale Kampi oenschappen in Utrecht. De heer L. Lamens met zijn paard Lilia behaalde wederom in klasse B een lste prijs, en de heer W. Schip per met zijn paard Jack een 4e prijs in de klasse B. Tevens behaalde de heer W. Schipper met zijn paard Fiasco waar hij voor het eerst op een wed strijd uit kwam een 2e prijs in klas se N. Onder leiding van de instructeur van „De Gouweruiters" de heer P- van Vliet uit Bergambacht werd een goed gereden en gecommandeerde parade gehouden, gevolgd door prijs uitreiking. De voorzitter van het Streekver band „Gouda" de heer P. Ripping van de Gouweruiters, sloot de dag met woorden van dank aan de keur meester en aan allen die mede heb ben gewerkt tot het doen slagen van deze mooie en sportieve wedstrijden. Damverniging „EXCELSIOR" De opstelling voor het a.s. sei zoen is als volgt: 1. C. H. Kramp, 2. A. Blom, 3. A. mooie gezichten te voorschijn, die allemaal aan elkaar vroegen, waar om de trein stilhield. En aangezien niemand daar een afdoend antwoord op wist te geven, bleef het noodza kelijk bij vragen. En degene, die er wel een antwoord op wist, lag veilig verstopt achter de struiken en grinnikte zachtjes. (wordt vervolgd) A. N. ittooij, 7. H. Troost, 8. P.Vink 9. W. v.d. Heiden, 10. D. la Grand 11. C. W. van Dam, 12. J. Timmer man, 13. G. Heren, 14. A. v. Hoe ven, 15. P. van Eeuwen, 16. A.Zwij nenburg, 17. A.A. Rietveld. De prijswinnaars zijn: C. H. Kramp lste prijs lste klas. A. Blom 2e prijs lste klas. T. Twigt lste prijs 2e klas. C. W. van Dam 2e prijs 2e klas. Prijswinnaar van de competitie G G.D. C. H Kramp. Woensdag 3 September le club avond. Damliefhebbers meldt U aan all lid. Ciubl.kaa' ,t Centrum, Nesse 33. PV. „DE SPERWER". Hield een wedvlucht vanuit Eind hoven 88 km. Los 9 uur, Aankoms le duif 10 29 31, 50e duif 10 49 32 A. P. v.d. Graaf 1 9; Jac. v.d. Zijdei 2; P Bostelaar 3; W.v.d. Water 1 14 15; J. de Graaf 5 17; Jac. d( Beer 6 12; P .Kersbergen 8; Rog' geband 11 18 19; C. Hofman 7; W v.d. Jagt 10 20; L. Hoogerdijk 13. P .Vink 16. Wedvlucht met jonge duiven vai Marbehan 265 km. Los 7 uur, Aan komst le duif 11 15 57, 30e duif 1 52 50. P. Metselaar 1 19; W.v.d. Water 7 8 15 21; Kersbergen 3; Jac .d Beer 4 20; A. P. de Graaf 5; Fr. Ri] 9; M. A. Lam 14; H.v.d. Berg 18 Jac. de Beer 4 20; J .de Graaf 6 1 13 16; W.v.d. Jagt 10; H.v. Dijk 11 A. v.d. Graaf 17; P. Vink 22; Ja( v.d. Zijden 24; Nic. v.d. Zijden 25. P.V. „DE ZWALUW". Hield een wedvlucht vanuit Gor kum afstand 32 km. Los 2 uur. Aan kost le duif 2 25 52, laatste 2 43 2! In concours 110 duiven. T. Boere 1; L. de Bruin 2 16; I Noordermeer 3 9; L.W.Versluis 1 A. de Bruin 5 19; P. Loendersloc 6 15 37; C.van Wijngaarden 7 34 3S A .de Bruin 8 17 29 36; A.v,d. Kraats 10 27; A. de Wit 11; W. Boon 12 26' D. la Grand 13; D. M. de Gelder^ 23 31 32 33; P. Baan 18 25 30; Versloot 20; C. de Lang 21; 1 Ruscher 22 28;Verwey 24. Wedvlucht vanuit Ar Ion 275 kn Los 10 uur 45. Aankomst le duif 05 30, laatste 3 33 19. In concoui 93 duiven. A. de Bruin 1 2 6 9 11 14; T. Boer 3 10 17 22; L.W.Versluis 4 19 31;V Boon 5 24; P. Baan 7 23 27; D. de Gelder 8; H. Ruscher 12; D. 1 Grand 13 15; P. Loendersloot 16; Smit 18 28 29; C. van Wijngaarde 20; W. van Ringelenstein 21 26; 8 Versloot 25 30. CURSUS BLOKFLUIT. Nu het nieuwe schooljaar van h< Goudsch Conservatorium per 1 Sep tember wederom aanvangt, zijn e enkele nieuwe cursussen geprojec teerd. Naast de gewone lessen in al' vakken der Toonkunst en de reed lang lopende klasse-lessen, word er per 1 September een nieuwe cut sus ingelast in Blokfluitspel speci aal voor onderwijzers(essen). Niet alleen als Directeur van he Goudsch Conservatorium, doch oo als leraar aan de Rijkskweekschol voor onderwij zers(essen) te Schoon hoven, is de heer Verhoeff overtuig van het zeer nuttige effect tijden het geven van zanglessen, wan neer de onderwijzers(es) de Blot fluit bespeelt. Dit instrument immei leent zich bij uitstek tot het mede spelen van liederen, die geleen moeten worden. Bovendien is c Blokfluit heel gemakkelijk mede nemen, het instrument is goedkool en bij enige intensieve studie be reikt men spoedig resultaten. Tevens is er een speciale curst voor onderwijzers(essen) in de „we thode Gehrels" in voorbereid®

Weekblad voor Waddinxveen | 1952 | | pagina 2