Weekagenda NIEUWS uil waaHptaats» Sport in 't Uó-d. PUZZLE den gestuurd. De binnenlandse po litiek situatie is zo labiel, dat er moeilijk een beter Kabinet te for meren valt.En zo lang dit zo is, zal er niet gauw iemand worden gevon den die het Kabinet op stel en spron naar huis zal zenden. Ook hier geldt het oude spreekwoord Gooi geen oude schonen weg voor dat men nieuwe heeft. Zo is dr. Drees weer eens minis ter-president. Het is langzamerhand opvallend dat hij nooit er in is ge slaagd een nieuw Kabinet te vor men, waarvan hijzelf als leider kon optreden. Het enige Kabinet, dat hij heeft gemaakt, is het Kabinet Schermerhorn-Drees, maar de eerst genoemde werd Premier. Het Kabi net Drees-Van Schaik, werd door de laatste samengesteld. Toen werd hij wel minister-president. Ook het vo rige Kabinet, dat onder zijn leiding stond, is door ismand anders ge vormd, n.l. door Prof. Romme. En nu is hij weer minister-president van een Kabinet, waaraan hebben gewerkt de heren Drees, Beel, Don ker en Staf. DE AVONTUREN VAN HUMPO HOTSFLOTS" H.H. Secretarissen van Verenigin gen worden vriendelijk verzocht vroegtijdig opgaven te willen doen van hun Vergaderingen, Uitvoerin gen enz., ten opname in de Week agenda. 30. Een dame was zelfs uit de trein gestapt, toen hij zo onverwachts stil hield. Ze had en luidkeels schreeu wend jochie bij zich, wiens ene armpje zij als in een bankschroef in een van haar enorme handen gekneld hield. Ze riep luid om de conducteur, die haastig kwam aangesneld. „Heeft u misschien aan de noodrem getrok ken?" vroeg hij hijgend. „Wat is er aan de hand?" Dat is een toppunt!" schreeuwde de dame met een rauwe In de laatst gehouden raads vergadering bracht mevr. F .T. van der Torren-Veendorp ter sprake dat het publiek op het postkantoor soms lange tijd moest wachten, voordat het geholpen wordt. Hoewel twee lo ketten aanwezig zijn, wordt het pu bliek slechts door één loket bediend. De burgemeester zegde toe, dat hij zou trachten in dit opzicht iets te be reiken. De laatste tijd is de situatie aanmerkelijk verbeterd. Bij grote toeloop van het publiek vindt be diening thans bij twee loketten tege lijk plaats, zodat de wachttijden voor het publiek belangrijk worden ver kort .Waarschijnlijk heeft het raads lid dus reeds resultaat gehad met het stellen van haar vraag. Tot penningmeester van de vereniging voor Chr. Nat. Schoolon derwijs is benoemd de heer Hk. Kempkes. Deze komt in de plaats van de heer J. Mijderwijk, die als rzodanig zijn ontslag heeft genomen. Gedurende de maand Augustus werd bij de Rijkspostspaarbank ten postkantore alhrer ingelegd f 10.142.57, terwijl werd terugbetaald f 10.764.84. Het laatste door dit kan toor uitgegeven boekje draagt het nummer 6385. Over Augustus werden 8 nieuwe boekjes uitgereikt. Gedurende de maand Augus tus werd bij de Stichting Spaarbank van de Coöperatieve Boerenleenbank ingelegd f 159.986.63, terwijl werd te rugbetaald f 110.011.51. Het laatst uit gegeven spaarboekje draagt het nummer 6169 .In totaal werden over deze maand 31 nieuwe boekjes uit gegeven. Het nog slechts enkele jaren bestaande Chr. Kinderkoor bleek niet voldoende levensvatbaarheid te be zitten. Het ledental was de laatste tijd dermate teruggelopen, dat men besloot tot opheffing van dit koor over te gaan. Begin van de week geraakte de grote stoomhamer, welke wordt gebruikt b ij het heiwerk aan de Gouwe, tussen de R.K. Kerk en de verbinding Kanaaldijk, defect, zo dat het werk stil kwam te leggen. Hedenmorgen werd een nieuwe stoomhamer aangevoerd. De heer Van Pruissen, die vo rige week zijn nieuwe bloemenwin kel opende, deelt mede, dat zijn ver wachtingen ten opzichte van de be langstelling, verre zijn overtroffen. Wij wensen hem toe dat deze be langstelling van blijvende aard zal blijken te zijn. De fa. Joh. Broer is van de Oranjelaan verhuisd naar de Burge meester Trooststraat. Na een tijdelijk onderdak in de bakkerij van de Coop. „Ons Voordeel" is het voor bedoelde firma een vreugde weer een eigen bedrijf te mogen betrek ken. Van enkele bewoners van de bomenwijk kregen we het verzoek de aandacht te willen vestigen op de h.i. ongewenste toestand aan het einde van de nieuw geprojecteerde toegangsweg, langs de spoorbaan. Er zouden daar n.l. enkele auto- bus-carrosseriën staan, waarvan een niet geheel afgewerkt. Aldus de op- merkers. Daar we in deze materie niet het juiste inzicht hebben, menen we niet beter te kunnen doen door een daarop betrekking hebbende passa ge uit het officiële raadsverslèg over te nemen: „Mevr. Van der Torren-Veendorp informeert naar enige autobus-car rosserieën die zij in de nieuwe wijk heeft zien staan. De Voorzitter deelt mede dat de N.V. Carrosseriefabriek Verheul met toestemming van B .en W. daar en kele wagens zal plaatsen. Er is thans evenwel ook een half afgewerkte bus neergezet ,doch de directie heeft toegezegd dat deze spoedig zal wor den afgewerkt .Er zal een beplan ting worden aangebracht terwijl uiteraard ook voor het uiterlijk van deze wagens voorwaarden zijn ge steld". Als bijzonderheid kan worden vermeld, dat de heer J. van der Kraats in zijn tuin achter de Meu belfabriek N.V. Kempkes deze zo mer tot tweemaal toe aardbéien heeft geplukt. Gevonden en Verloren voorwerpen Gevonden: 1 zwarte portemonnaie; 1 badhanddoek met zwembroek; 1 broche; 1 ijzeren ketting; 1 heren regenjas;1 spanningsmeter; Verloren: 1 grijs kindertasje; 1 gouden ring; 1 gulden; 1 rood jasje; 1 rubber regenjas; 1 blauw vest. Voetbal De voetballers maken zich gereed A.s. Zaterdagmiddag speelt Wad- dinxveen I tegen de kampioenen voor de strijd om de punten, van Nederland - Zaterdagmiddag afdeling K.N.V.B. de Zwaluwen. Jarenlang was Quik Boys uit Katwijk kampioen van Nederland. Maar dit jaar zijn het de Zwaluwen die kampioen zijn. En zo zullen wij a.s. Zaterdagmid dag de krachtmeting tussen de Zon dag- en Zaterdagmiddagploegen te zien krijgen. W.S.E. klopte O.N.A. II met 4-3. Wij hebben uit betrouwbare bron vernomen dat hier ter plaatse een sportkeuringsbureau wordt opge richt. Alle plaatselijke Doctoren heb ben reeds hun medewerking toege zegd. Wij juichen dit plan van harte toe. Dan maken wij U er nog op at tent op, met hoeveel elftallen er in Waddinxveen gevoetbald wordt. In totaal nemen 18 elftallen deze win ter deel aan de verschillende com petities. Is het nu een wonder dat de ver enigingen zich tot de raad van onze gemeente gewend hebben met het verzoek „geef ons Sportvelden". Voetbalvereniging W.S.E. De Voorzitter opent de vergade ring met een welkomstwoord en be spreekt het a.s. seizoen .Dringt voor al aan op sportiviteit en het waar deren van tegenstanders. Wijst ook op de aanvraag der div. sportver enigingen aan de Gemeente om nieuwe sportvelden. Na 't voorlezen der notulen en een welkom aan de nieuwe secr. spreekt de Geest. Ad viseur. Een compliment aan de G.D.S. voor de zeer fraaie beker. Jodan Boys gaat met onze beker strijken. De training is het volgend met resultaat elke Donderdag training en wel van 6.307.30 uur junioren, 89.30 uur senioren. Een contactavond zal gehouden worden in Jan. a.s. Bij de rondvraag komen tongen los waarbij vooral dp sportvelden de aandacht trekken door de vele vragen, wensen en voorstellen. Bij de sluiting dankt de voorzitter voor dé grote opkomst en de prettige sfeer in devergadering. Dus mannen opgewekt naar ons' eerste lustrum. Zwemmen. Het zwemmen is bijna afgelopen. Het eerste zevental van de Gouwe stern als van een viswijf. „Vraagt-ie an ïr.ijn, wat ofter aan de hand is. Ik vraag juist aan jou, wat of ter loos is! Ik mot met dit jong naar ze voogd. Daar mot k 'em heenbrenge. En as die pokketrein nou nog een half uur stil staat hier, dan een half uur later naar mijn voogd, begrijp je? De andere passagiers sloe gen deze gratis-voorstelling van het Jordaan-cabaret met vreugde gade. Er was echter niemand, die de con- is Zaterdagmiddag op itournooi in Venendaal geweest, en heeft daar de tweede prijs gewonnen. Zij klopte eerst V.Z.V. met 4-3 om daarna van Neptunus met 1-2 te verliezen. De kampioensploeg van de Adspiranten ontmoeten jl. Woens dag de kampioensploeg van Rotter dam en verloren met niet minder dan 0-5. Donderdagavond was het diploma- zwemmen voor het diploma van de K.N.Z.B. Voor diploma A zijn ge slaagd: Mariel van Kemenade, Jany Tamerus, Nelly de Graaf, Dick Jaap Bakker en Hans Bakker. Voor B: Emmy Kraayenstein en voor C.: Adrie Hoogéndoom. Voor de schoolzwemdiploma's heb- zich 190 leerlingen opgegeven. Vrijdagavond ontmoeten de ploe gen van de Gouwe de A.Z.C. uit Al phen. Dit zullen de laatste wedstrij den van het jaar 1952 zijn. Onderlinge Jeugdwedstrijden T.O.O.S. Zaterdagmiddag 30 Augustus werden voor de Jeugd-leden tot 12 jaar onderlinge wedstrijden gehou den op het schoolplein aan de Oran jelaan. Dank zij het goede weer en de hulp van bestuursleden en leden der Vereniging hadden de wedstrij den, waaraan door pl.m. 200 kinde ren werd deelgenomen, een vlot ver loop. Met volle overgave werd er om de eer gestreden. Voor de kleuter meisjes en jongens werd een behen digheidsloop gehouden. De kleuter meisjes B. moesten al reeds een klein oefeningetje aan de brug ma ken en een boksprong. De school klasse meisjes en jongens hadden als oudste groepen een iets moeilij ker opgave te verwerken en wel door de meisjes een vlagoefening, een oefening aan de ongelijke brug en een loopsprong- De jongens moes ten hun kunnen tonen met vrije oefening, een paard-voltige-oefening een versprong met koprol. Dit alles werd door een aantal jury-leden be oordeeld. Er was voor de wedstrij den een grote publieke belangstel ling. Vooral de jeugdige toeschou wers waren haast niet van het schoolplein af te houden. Deze had den ook wel mede willen werken. Hiervoor is ook gaarne gelegenheid. Inlichtingen betreffende oefenuren worden gaarne door de bestuursle den en leider verstrekt. Al met al was deze middag naast een mooie middag voor de jeugdleden en ook voor de zo nodige lichamelijke oefe ning en opvoeding een middag van grote propaganda. Hieronder volgen de uitslagen van de verschillende groepen: Kleutermeisjes A. Knotsen rapen. 1. Wilma Bakker, Truusje Hoger- vorst, Lida Piets, Wiesje Versluis. 2. Corrie Alblas, Cokkie du Frel, Tinie van Hoven. 3. Juultje van Beek, Cobie Hoogén doom, Helga van Leeuwen, Nellie van Leeuwen, Tineke Mulder, Aga tha van der Neut, Treske Verheul. 4. Corrie, van der Eyk, Gerda van der Starre, Ada de Joode, Anke Vis, Dinie Oskam, Sar ie van Vuren. 5. Ada Appel, Henriëtte Helleman, Dickie Hoogendoorn, Dinie Hey. 6. Gerda de Bruin, Cobie Kool, Ti neke de Leeuw, Nelleke v.d. Loo, Truusje van Tilburg, Greetje Vis ser, 7. Irene Helleman. Kleuter jongens. Behendigheidsloop 1. Arie< van Bergen, Bram Gelder- blom. 2. Peter van Laarsen, Piet Oskam, Atie Hilgers, Adrie Peters, Bram v. d. Neut, Adrie Verbree, Ottö Matse, Wim Kloet. 3. Sjonnie v. Elswijk, Wim Sekeris, Ted Hemminga, Jopie Tanens. 4. Janneman v. Leeuwen (h.w.) ducteur kon helpen aan de dader van het trekken aan de noodrem, terwijl ook in de coupe, waar het ge schied was geen levend wezen te be kennen viel. De conducteur besloot daarom maar, het oponthoud niet te lang te laten d ;rer, en blies op zijn fluit Even later zette de trein zich weer in beweging, nagestaard door een van verlichting zuchtend Eve- lientje. Henk Glasbeek, Jan Blonk,, Rinie Boersma, Leen Verzijden, Gert Hui- zer, Sjaak v. Mourik, Cees van Til burg, Hennie van Mourik, Adrie v. d. Zijden. 5. Teus de Beer, Adrie Straver, Bennie Jolink, Arie Troost. 6. Janneman v. Leeuwen (k.w.) Piet Verheul, Corrie Ravenstein. 7. Ivi Verboom. Kleutermeisjes B. Brug en boksprong. 1. Greetje Grootendorst. 2. Joke 't Hart. 3. Jopie Hoogendoorn. 4. Jannie Boer, Marianneke Kraat, Adrie van Bergen, Teunie Goudri- aan,Tonnie Los, Paula Versluis, Jan- neke Slingerland. 5. Hilde Knape, Ineke de Nooy, Swannie Verbree, Lettie Borg, Mari anne Kuiper, Adrie Oskam, Eliza Radder, Joke Versloot, Willie de Wit, Lia Ravenstein. 6. Lea Trouwborst, Pia Alblas, An nie Groen, Anke van Tol, Mies van Veen, Lenie Vink. 7. Tineke Terlouw, Dickie v. Noort, Joke Hofman, Roosje Broer, Pita Asscheman. 8. Nellie Boon, Ada Rehorst. 9. Anka Hoogendijk. Schoolklasse meisjes A. 1. Tonnie v. Tilburg, Joke Boers ma, 3 Lenie Kooien, 4 Adrie Baas, 5 Ineke. Verheul, 6 Nella Rietveld, 7 Annie v.d. Bregge, Cokkie Kraat, Alie van Nielen, Sjanie Versluis. 8 Marrie Asscheman,9 Truusje Ap pel, Gerda de Bruin, Marrie Rupke, Corrie Verboom. 10 Annie van Gils, 11 Annie van Eyk, 12 Pita van Dijk, 13 Hennie Huizer, Hilde van Tol, 14 Alie Blonk, Fientje v. d. Ham, 15 Cora Bakker, 16 Nellie de Knecht. Schoolklasse meisjes B. I Minie Struik, 2 Adrie Scheele, 3 Jannie v.d. Neut, Riet de Bruin, 5 Marrie v.d. Eyk, Lien ten Hove, Re- nie Moraal, Ria Peters, 6 Marijke Visse, Tonnie Hoogendoorn, 7 Tinie Geers, 8 Greetje Hoogendoorn, 9 Hannie ten Hove, Adrie Asscheman. 10 Tineke Oudijk, Marrie Verheul, II Fija Klunder, 12 Ida Versluis, 13 Mennie Hilgeman, 14 Nelie de Pater. Schoolklasse meisjes C. 1 Marrie Voshol, Andrea de Bruin, 2 Ineke Sekeris, 3 Aagje an Elk, 4 Nel Versloot, 5 Cockie van Bergen, Lenie 1 k.ogendoor.n. C Wil van Triet, 7 Annie Noorlander, 8 Jannie Kool, Hennie Langendam, 9 Atie 't Hart, 10 Gre Mansfelder, Riet Doodewaard. 4 beste meisjes alle groepen school klasse. 1 Marrie Voshol, 2 Andrea de Bruin, ScOo .lklasse Jongens. 1 Eef Overdam, Albert van Welze- nis, 2 Wim He», Oerard Mulder, 3 Jaap de Goey, Tonnie Hoogendoorn, Jan van 't Wout, 5 Piiet; Hoogendoorn, Sjonnie de Leeuw, Geert Troost, 6 Jan de Bruin, 7 Bert Alblas, Cor Broer, Dick van Laarsen, Leen Sol, Jan Uitenbroek, 8 Bram. Sonneveld. Postduivenver. »De Sperwer* P.V. „De Sperwer" hield een wed vlucht vanuit Tilburg, afstand 61 km. Los 1 uur 30, Aankomst le duif 2 21 43, laatste 2 40 40. In. concours 130 duiven. T. Boere 1 2 7; D. M. de Gelder 3 5 26 40; C. de Lang 4 17; A. de Wit 6 10 35; H. Ruscher 8 9; L. W. Versluis 11; D. de Bruin 12 20; P. Loender- sloot 13 42; H.Noordermeer 14 23 41: L. de Bruin 15 42; S. Versloot 16; C. van Dijken 18 21 22 34 36 37; A. de Bruin 19 29 31; W. Boon 25 32 33; P. Baan 27 28 38 39; A. Hoogerbrug 30; D. la Grand 43. P.V. „De Sperwer" hield' een wed vlucht vanuit Venlo, afstand 129 km. Los 9 10, aankomst le duif 11 25 04, 29e duif 11 56 02, P. Vink 1 3; L. P. Hoogerdijk 2; Jac. v.d. Zijden 4 6 7; W. v.d. Jagt 5 21, Bostelaar 8 12 17 18; Jac. de Graaf 9 15; P. Kersbergen 11; Abr. v.d. Graaf 13; A. Lam 14; H. v. Dijk 15; Jac. de Beer 19; C, Hofman 20. Horizontaal: 1 rivier in Utrecht, 4 vijzel, 6 gemeente in N. Brabant, 7 voegwoord, 9 voorzetsel, 11 een groot aantal, 14 stad in Duitsland, 17 keizer van Abessini18 bitter vocht, 19 opstelling, 20 gemeente in Zee land, 22 eenmaal, 25 stormwind, 27 rekenkundige verhouding (meervoud) 29 teug, 31 werktuig om te persen, 34 dorp in Gelderland, 35 welaan, 36 gebod, 40 militair commando, 41 onb. voornaamwoord, 44 iemand die niet zien kan, 46 dorp in Drente, 47 stad in Duitsland, 48 één der zonen van Jakob, 50 raamscherm, 53 volk, 55 leger (Fr. 57 groep, bouwveld, 59 van elk evenveel (op recepten), 60 oude wijnmaat, 62 stelsel, 63 ge wicht in China. Verticaal: 1 god der liefde, (Gr. Myth.) 2 wandversiering, 3 zware nevel, 4 één der hoofdrivieren van ons land, 5 bergklip, 8 aan land ko men, 10 schaaldier, 11 tegenstemm van vet, 12 muzieknoot, 13 land bouwwerktuig, 15 sluiskolk, 16 stad in België, 20 betaald, 21 kledingstuk voor dames, 23 boom, 24 aaien, 26 tent, 28 nauwer maken, 29 één der zonen van Noach, 30 ijzerhoudende aardsoort, 32 /tijdrekening, 33 sport- term, 39 Mijnheer (Eng.), 40 getra lied afschutsel, 42 met de eg be werken, 43 stenen tafel, als grafte ken, 44 pisang, 45 honingbij, 49 te ken hetwelk ergens ingeslagen is, 50 I bout van een varken. 52 oude Egyp tische zonnegod, 54 onb. voornaam woord. 56 venster, 58 getimmerde bewaarplaats, 59 slotwoord van li turgische gebeden, 61 schuurmiddel.

Weekblad voor Waddinxveen | 1952 | | pagina 2