Margarine met TlootnMeestnaak NIEUW RM1A NIEUWS uit 6f*ze Sport in 't ktot. Een Ouderduiker iu Napoleonstij d. Waddinxveense Vollybal Club Veilig-Verkeer-Varia DE AVONTUREN VAN „HUMPO HOTSFLOTS' Officieële Mededelingen Spreekuur Burgemeester De Burgemeester is verhinderd om Dinsdag a.s. spreekuur te hou den. In de plaats hiervan is het spreekuur bepaald op Maandag 22 September a.s. tussen 11 en 12 uur v.m. pe opbrengst der gehouden collecte der Kankerbestrijding in deze gemeente was al reeds eerder gemeld ruim f 260, De inhoud der busjes was als volgt: Truus en Annie f 35,05; Marie en Truus f 34,35; Geera en Gerda f 33,10; Lena f 27,85; Adri f 26,41; Miep en Sjaan f 25,30; Geertje en Mej. Ringelenstéin f 24,88; Leen f 20,89; Bep en Jannie f 17,74; Loura en Nel f 12,—; Auke f 17,77. Alle meisjes nogmaals dank voor hun medewerking. Het Bestuur. Te-veel van het goede is ook niet altijd prettig. Zo ook het aantal prikkaarten, welke in omloop is ten bate van „Efatha". Verscheidene inwoners hebben de zer dagen meerdere malen hun deur moeten openen als zulk een scholier deze kaart aanbood. Dat dit niet altijd even vriendelijk ging, is begrijpelijk. Het hoofd der school, die de kaarten onder de schooljeugd distribueerde, deelt ons mede dat de schooljeugd elkaar in ijver wil overtreffen, vandaar het grote aanbod. Het zou hem spijten als iemand daardoor uit z'n hu meur raakte. Hij wilde het op deze wijze verontschuldigen. Vrijdagmiddag kwam het zoontje van de landbouwer M. P. v. T. aan het Noordeinde in de ou derlijke woning zo ongelukkig te vallen, dat een der armen op twee plaatsen gekneusd werd. De ontbo den geneesheer achtte overbrenging naar het ziekenhuis noodzakelijk. Toen de landbouwer van deze reis naar het ziekenhuis op zijn boerde rij terugkeerde, moest hij vernemen dat weer een ongeluk op zijn bedrijf had plaats gevonden. Bij het rijden van aardappels in het bouwland was een van de knechts van de landbouwer, L. v. S. uit de Dorp straat, onder een wagen terecht ge komen. Een zijner benen werd op een plaats verbreizeld en op twee plaatsen gebroken. Ook dit slacht offer moest naar het ziekenhuis worden overgebracht. De collecte die alhier gehou den werd ten bate van het t.b.c.- fonds van „Draagt elkanders las ten", heeft opgebracht f 274, In de Donderdagavond gehou den ledenvergadering van de plaat selijke Middenstandsvereen. werd na een ampele bespreking besloten dit najaar weer een winkelweek te houden. Een commissie werd be noemd, bestaande uit de heren C. van der Linde, Jac.~ Saton, H. van der Loo en C. Kool om binnenkort met voorstellen te komen. Donderdagmiddag had op de Rijksweg, nabij de earrosseriefa- briek Verheul een aanrijding plaats tussen twee vrachtauto's, doordat deze niet voldoende rechts hielden. Een der bestuurders werd lichtge wond, terwijl een jongen een her senschudding opliep en naar het ziekenhuis gebracht moest worden. Door het Jeugdkoor Internos uit Waddinxveen, dirigent Jan Boo- da, zal op Zaterdag 27 September a.s. in de cantine van de N.V. Louis Dobbelmann een concert worden gegeven. Het eerste concert dat gegeven werd in April j.l. met medewerking van den Zwitsers (gezelschap, was reeds een groot succes. Nu zal het koor zich de gehele avond laten ho ren en wel in de grote bekende cantate van Michiel de Ruijter. Zeer velen zullen zeker het koor, hetwelk die avond uit 120 jongens en meisjes zal bestaan, weer komen horen. Zoals uit een in dit blad ge plaatste advertentie blijkt zullen Dijkgraaf en Heemraden van de polder Bloemendaal op 1 October a.s. Schouw drijven over de wegen en wateringen. Men drage dus zorg dat de wateringen gekroost zijn, het vuil is opgehaald en de kanten gemaaid zijn, alles ingevolge de be palingen van de polderkeur. Gevonden en verloren voorwerpen Gevonden: 1 kinder zonnebril; I huissleutel; 1 blauwe kinderporte- monnaie. Verloren: 1 regenjas; 1 leren hand schoen; 1 rode ceintuur; 1 shawl; 2 injectiespuiten; 1 catechisatieboek je; 1 vat hars; 1 ceintuur. VOETBAL Zaterdagmiddag begon de Com petitie en al direct was er een vin nige strijd om de punten. Verheul won van Ibis met 5-2, ook Ibis 2 verloor en wel van Verheul 2 met 1-5. Waddinxveen Z boekte een klin kende 8-2 overwinning op S.S.V.G. Jodan Boys 5 won van Waddinx veen 2 Z met 3-1. Bij de Junioren was het W.S.E. a. dat met 2-3 van Boskoop c. verloor, terwijl Waddinxveen gelijk speelde tegen Nieuwerkerk a. 3-3 en Wad dinxveen c. Gouda H klopte met 10-0 In de le klasse G.V.B. was het W.S.E. dat met 7-1 nederlaag terug kwam uit Oudewater. W.S.E', trof de gedegradeerde 4e klasser UNIO in een zeer productieve bui. Waddinxveen 2 won van Bode graven 2 met 5-0. Dit was een prach tige wedstrijd waarin de midden voor opviel door een prachtig kop- werk. Waddinxveen 4 verloor van Oudewater 3 met 2-6. De meeste spanning bracht het eerste elftal van Waddinxveen, dat zijn debuut in de derde klasse met en uitwedstrijd tegen The Rising Hope. Dit is van het begin tot het einde een sportieve wedstrijd ge weest spannend en geen moment verflauwde het spel, hoewel de gast heren na ongeveer 40 minuten gespeeld te hebben de lei ding namen, gaven de Geelzwarten de strijd niet op. De rust ging in en de tweede helft was nog maar 1 minuut oud of Pellekoren presen teerde van Ringelenstein zo netjes de bal dat deze er 1-1 van maakte. Steeds kwamen de Geelzwarten te rug maar konden niet meer doel punten. Het laatste kwartier was voor the Rising Hope. Maar de Wad dinxveen verdediging bijgestaan door de halflinie verzette bergen werk. Wat de gastheren ook pro beerden de stand bleef 1-1. De Geel- 32. Plotseling zag Evy iets, dat haar aandacht trok als een mag neet. „Wat zie ik daar? het lijkt wel een stuk papier, dat daar uit het gebroken stuk van de lijst steekt. Daar moet ik meer van we ten! Ik geloof, dat het nu pas in teressant begint te worden.Ze zette zich op een omgevallen boom stam en trok aan het stuk papier, waaraan enkele centimeters te zien zwarten hebben hun visitekaartje in de derde klasse afgegeven. VOLLEYBAL De Volleybalclub is er eindelijk in geslaagd om een oefenlokaal te vinden. Zij trainen nu in het Gym nastieklokaal aan de Brug. KAMPIOENSCHAPPEN Van de P.V. „De Zwaluw" Vitesse 1 T. Boere, 2 C. Toor, 3 Abr. de Bruin, 4 P. Loendersloot, 5 And. de Bruin. Fond 1 T. Boere. 2 Abr. de Bruyn, 3 C. de lang, 4 L.WtVersluis^ 5 H.Ru- scher. Jonge duiven 1 P. Baan, 2 W. Boon, 3 T. Boere, 4 W. Ringelenstein, 5 A. v.d. Kraats. KAMPIOEN GENERAAL 1 T. Boere, 2 Abr. de Bruyn, 3 W. Boon, 4 H. Ruscher, 5 L.W.Versluis. Postduivenvereniging „De Zwaluw" Hield een wedvlucht vanuit Roermond. Afstand 133 km. Duiven los 12 uur 45. Aankomst le duif 2 40 43, laatste duif 2 55 15. In con cours 90 duiven. L. de Bruin 1 4 17; A. de Bruin 2; D. M. de Gelder 3 5 6 8 10; P. Baan 7 14 15; W. Boon 9 12 20 29; C. de Lang 11 16 18; D. de Bruin 13 21; H. Noordermeer 19; L.W. Versluis 22 25 26 28; C. van Dijken 23; C. van Wijngaarden 24 30; T. Boere 27 Postduivenvereniging „De Sperwer" waren. Er kwam een opgerold stuk te voorschijn. Evy rolde haastig het stuk open en las: NOGAHOEDSKA- NOGAHOEDSKA TANTAN TSJING BONSKI BOEL GEMENIKA. „Dat is boel-gemenisch,', wist Evy, „en dat betekent Ministerie van oorlog van Boel-Gemenie!" Ze was een ogenblik sprakeloos van verwonde ring. Als ik het niet gedacht had!" ~*zei ze dan. „Ik dacht direct wel, dat der inwoners, die in 1910 in totaal 5147 in getal waren. In 1930 had de gemeente Wad dinxveen 7314 inwoners, waarvan 6350 in het dorp Waddinxveen woonden. In 1938 werd de gemeente 3368 ha. groot zijnde, bewoond door 7768 inwoners, waarvan 59 °/o Ned. Herv., 14,7 R.K., 12,3 °/o Gerefen 5,4 °/o zonder kerkgenootschap. De encyclopaedieën uit die tijd noemen in het landelijk deel van Waddinx veen de kaasmakerij en varkensfok kerij van betekenis en geven overi gens de vestiging aan van modern geoutilleerde fabrieken van meu bels, speelgoed, carrosserieën, spie gels, vernis en lak. Naast veeteelt, kaas en fabrieken van meubelen, carrosserieën en aar dewerk, waaraan nog meerdere kunnen worden toegevoegd, wordt Waddinxveen in een dit jaar ver schenen overzicht genoemd meteen totaal aantal inwoners van 8430. E.v.E. (Dit cijfer stemt niet overeen met de officiële opgave ons verstrekt per 1 Jan. 1952. In werkelijkheid telde onze gemeente toen 8896 in woners. Red. er iets bijzonders met die lijst was. Dit is natuurlijk een geheim staats stuk en dat moest op de minst op vallende manier naar Boel Gemenie gebracht worden! Dus heeft die ar me Humpo Hotsflots dat hele schil derij eigenlijk voor niets gemaakt! Maar nu zal ik toch dat stuk aan de rechtmatige eigenaar terug moe ten geven!" (wordt vervolgd) de rijweg te lopen, als daarnaast een voetpad ligt? Waarom zouden we eigenlijk als fietser nalaten een duidelijk teken te geven van richtingverandering, waarom zouden we eigenlijk „snij den", waarom zouden we onbehoor lijk jakkeren? En waarom zouden we eigenlijk niet die allereenvoudigste verkeers regels altijd in toepassing brengen? Het zijn maar twee woorden: K IJ K UIT...! Aanleg van het gedeelte Provinciale weg BoskoopGouwsluis Bij de vele voorbereidingen die getroffen zijn voor de aanleg van de nog ontbrekende schakel in de verkeersweg RotterdamAmster dam is het thans zover gekomen dat op 29 Sept. e.k. het eerste be stek, n.l. no. 18 van 1952, door de Prov. Waterstaat in Z.H. zal wor den aanbesteed voor de verbinding BoskoopGouwsluis. Dit bestek betreft de kruising van de Biezen- weg met de aanleg van de te ver vallen los- en laadplaats bij de fa. Driesprong ter plaatse. Varkensmarkten worden gesloten. De varkensmarkten zullen met ingang van 22 September 1952 voor onbepaalde tijd worden geschorst, althans voorzover het de aanvoer van fok- en opfokvarkens betreft. De maatregel die getroffen is in verband met de ontwikkeling van de varkenspest, heeft geen betrek king op slachtvarkens. PAS OP UW TELLEN Hoe lang denkt u nodig te hebben om van 1 tot 1 milliard te tellen? U behoeft het niet hardop te doen, maar u mag fluisteren, opdat u zich niet nodeloos inspant. Aange nomen, dat u zich stipt aan de achturige werkdag houdt, hoe lang zou u dan moeten tellen, een paar da gen, en paar weken? Rekent u het maar niet uit: u zou er 28 jaar voor nodig hebben. 32 door K. JONKHEID. Arie staat op. Hij ziet het uitge sloofde gezicht van het kleine ma gere vrouwtje, oud vóór haar tijd. het is zo smal geworden. Nu lijkt het weer hetzelfde gezicht van der tig jaar geleden, toen ze een jong meisje was, maar toen fleurig en blozend, nu bleek en rood door koorts en inspanning. Hij strijkt zijn harde werkhand langs haar smalle gezichtje. Dat heeft hij in jaren niet gedaan. Een vleug van blijdchap spreidt zich schielijk over heel haar wezen ,haar mond glim lacht, haar hand strekt zich schuch ter en voorzichtig naar hem uit. Hij pakt die hand. Hij wist niet, dat ze daar zo gevoelig voor was, dat ze nog zo veel van hem hield. Als hij dat geweten had. Heeft hij haar dé laatste jaren ooit geliefkoosd? Hij heeft altijd maar gehaald en ge profiteerd en zo zelden iets gege ven. Dat knijpt hem in zijn keel. Maar het is zijn schuld niet. Neen. Sensationele vinding op het gebied van margarine. Ligt thans ook binnen Uw bereik, n.l. KOOPT PROEFT ENOVERTUIGT U Verkrijgbaar bij H. H. winkeliers en melkslijters. Firma H. J. en M. DE ROOIJ Hield een wedvlucht vanuit Maastricht. Afstand 150 km. Aan komst le duif 11 10 01, 29e duif 11 26 00. Los 9 uur. H. v. Dijk 1 3 5 29; W. v.d. Water 2 4 7 8 10 18 19 20 23 24; Jac. v.d. Zijden 6 15; W.v.d. Jagt 9; A. Lam 11 21; P. Vink 12 26 27; J. de Graaf 12 14; Bostelaar 16 28; Fr. Rip 17; L. P. Hoogerdijk 22; Nic. v.d. Zij den 25. Schaakvereniging W.S.V. 3e ronde le 10-tal A. van DijkenW. Verstoep W. v. VuurenF. Koster J. ScheeleG. Heijkamp J. TolP. Broer A. BonefaasJ. Scheele 2e 10-tal C. BroerA. Brouwer G. v. SlotA. Doornheim K. SlingerlandT. Brouwer C. VerweyM. v. Bergen C. BroerH. Kerver H. SchildtD. Mulder A. BrouwerJ. Stolker J. KleiwegA. v.d. Starre T. BrouwerK. Slingerland J StolkerA Brouwer Damvereniging „EXCELSIOR" Uitslag 3e ronde. C. H. KrampA. Blom A.A. Rietveld—C. H. Kramp G. HeerenA.A. Rietveld W. v.d. HeijdenD. la Grand C. H. KrampT. Troost C.W. v. DamJ. Timmerman A. BlomC. Blonk 0-1 afg. 0-1 0-1 1-0 0-1 1-0 1-0 1-0 1-0 0-1 1-0 0-1 1-0 0-1 1-1 0-2 1-1 0-2 1-1 afgeb. H. TroostA. N. Littooij afgeb. A. ZwanenburgA. v. Hoven 1-1 De eerstgenoemde speelde met wit. WADDINXVEEN EN ZIJN INWONERS Waddingsveen of Waddinxveen wordt in een aardrijkskundig woor denboek van 1826 den plaats ge noemd van landbouw, papiermolens en veenderijen met een inwonertal van 1700. In 1870 vond de vereniging plaats met de gemeenten Noord-Waddinx- veen, Zuid-Waddinxveen en het grootste gedeelte van de gemeente Broek c.a Met ingang van Maandag 22 September wordt een aanvang gemaakt met de training van junioren (meisjes en jongens van 10-16 jaar. Aanmelden bij Mej. Hoogendoorn, D. Kade 45 W. den Oudsten, Kerkweg 5 A. van der Heiden, Zuidkade 1 Training is in Openbare school (brug) De training voor Dames en Heren is op Donderdagavond. Aanvang 7 uur AUTOMOBILISTEN U heeft wel eens van de reactietijd gehoord? Dit is de pe riode welke er verloopt tussen het waarnemen van een plotseling ob ject op de rijbaan ën het in wer king stellen van de rem. Laten we deze periode eens op 1 seconde stellen. Nemen we b.v. een gang aan van 80 km per uur, dan legt de auto in die ene seconde al tijd nog ruim 22 meter af. En op deze 22 meter gebeurt er niets of een ongeluk Gedurende deze afstand heeft uw auto een eigen wil. U heeft dan weinig over hem te zeggen. Houdt in het verkeer ook reke ning met onverwachte omstandig heden, en... KIJK ITIï 1 OUDERS Uw kind heeft net zolang gezeurd om een autoped tot U er een gaf. Natuurlijk met de vermaning erbij: „Op het voetpad blijven en niet op de rijweg komen" Neemt U wel eens de moeite dit te controleren? Dringt het wel vol doende tot U door dat autopeds en kleine fietsjes verbazend gevaarlijk speelgoed zijn? Kinderen beseffen dit niet ze gaan geheel in hun spel op. En als U dan toch een autoped geeft, wijst uw kinderen op de ge varen die hen op de rijweg bedrei gen en brengt hun (eigenlijk al zo gauw ze lopen kunnen) de regel bij die altijd en overal van kracht is: KIJK UIT! WAAROM? Waarom zouden we de goede vor men, welke we in huis of in onze werkkring in acht nemen, ook niet in practijk brengen op de weg? Waarom zouden we eigenlijk ons Ook in het begin van de twintig-|4verkeersfatsoen niet openlijk tonen? ste eeuw vormden veeteelt. land-f| Wat belet ons eigenlijk om niet bouw en nijverheid voor Waddinx-i|klakkeloos de weS over te s.teken' veen het hoofdmiddel van bestaan*wat belet ona eigenlijk om niet op

Weekblad voor Waddinxveen | 1952 | | pagina 2