Amor-Glasbril Dir. Oplicien J. GRIT NIEUWS uit öftze u/oahjdaats-. steeds in de eerste plaats kalme ren. Men poge zijn of haar angst te verdrijven door er deonge grondheid van aan te tonen. Als een kind, zelfs op wat rijpere leef tijd niet alleen naar boven durft te gaan, loop dan mee. Spreek onderhand met hem en lijdt zijn gedachten af. Voorkomen is zo vaak beter dan genezen en een kind, dat nooit opzettelijk bang gemaakt wordt, zal ook geen vrees kennen. Onnodig te zeggen? dat het een verkeerde paedagogie is om te dreigen b.v. met: Als je stout bent, zet ik je in een don kere kast (kelder of schuur). Over dit onderwerp zou nog veel meer te vertellen zijn, doch ik moert het hierbij laten. Maar ik houd me aanbevolen voor Uw zienswijze en zal er, zo nodig, te zijner tijd 'gaarne nog eens op te rug komen. Volgende week hoop ik een aantal nuttige wenken te geven; daarvoor was ditmaal geen plaats meer. DORA WERTH. DE AVONTUREN VAN „HUMPO HOTSFLOTS' Vragen op het terrein van de vrouw in de uitgebreidste zin des woords kunnen door onze leze ressen gesteld worden. U gelieve Uw vragen te richten: ,.Aan het het bureau van dit bladmet ver- welding in de bovenhoek van de briefkaart of de brief „Moeder de Vrouw". Beantwoording ge schiedt zo mogelijk binnen 14 de gen in deze rubriek. Wenst men perajov.lijk antwoord, dai gelie ve men eer. postzegel v.ü: 10 ct. in te sluiten Vragen op medisch gebied kunnen niet nean'.woord worden. De keur van de Zuidplas- polder bepaalt, dat de ingelanden verplicht zijn te gedogen, dat de specie uit de door de polder te schieten watergangen, tochten of- sloten komende op de aangrenzen de particuliere grond wordt ge worpen. Deze bepaling bestaat reeds meer dan een halve eeuw en de toe passing ondervond geen moeilijk heden, totdat een landbouwer uit deze gemeente zich benadeeld achtte en om schadevergoeding vroeg. Toen deze geweigerd werd, heeft de landbouwer de polder een proces aangedaan. Thans heeft de Arrondisse- ments-Rechtbank te Rotterdam in deze zaak uitspraak gedaan. Zij heeft de vordering van de betrok ken landbouwer afgewezen en hem niet ontvankelijk verklaard. Sinds lange tijd heeft het bestuur van het district Holland- Brabant van de C.B.T.B. zich in gespannen om in onze gemeente een Chr. Landbouw-huishoud- school gevestigd te krijgen. Reeds in 1949 werd de, in ver band met de bepalingen van de Nijverheidsonderwijswet noodza kelijke, medewerking verkregen van de gemeenteraad voor de op richting van jieze school. Nadat gedurende enkele jaren niets meer van de stichting van een dergelij ke school werd gehoord is op op richting van een landbouwhuis- houdschool alhier weer een stuk naderbij gekomen. In de rijksbe groting van 1953 is n.l. met de bouw van deze school rekening gehouden. De secretaris van genoemde af deling deelde ons mede dat mo gelijk in 1952 met de bouw van deze school kan worden begonnen. De Toneelvereniging T.O.G. welke reeds meerdere malen voor „Oog en al" te Utrecht, een avond ten beste gaf, zal dit jaar weer yoor dit doel optreden en wel op Za terdag 15 November a.s. Nieuwe telefoonaansluitin gen: 348 N.V. van der Heem, Noord kade 36. 355 M. P. van Tol, Noordeinde 18. 361 P.A. Lammers, Zuidkade 143. 467 Chr. M. van Hattum, Sniep- weg 7. Vervallen aansluitingen: 262 J. A. de Gelder. 361 G. A. Moons. 467 S. Bestebreurtje. 512 Wed. Jac. van Tol. De Chr. Besturenbond is voornemens 1 Dec. a.s. de Jaar lijkse propaganda-avond te hou den, op 25 Januari 1953 zal voor haar optreden de bondsvoorzitter, de heef Ruppert. Maandagavond hield de Oranjevereen. „Waddinxveen" haar jaarvergadering onder lei ding van haar voorzitter de heer H. K. v. d. Loo in de Lunchroom van de Water. Bij de opening memoreerde de voorzitter het vele werk dat in het afgelopen verenigingsjaar werd verricht. Hij bedankte een groot aantal leden voor hun spon tane hulp en hoopte ook volgend jaar hiervan weer te mogen pro fiteren. Uit het verslag van de secreta ris bleek, dat de vereniging nog steeds groeiende is. Vorig jaar was er een ledental van 868, dat dit maal steeg tot 933. Ook de penningmeester liet een prachtig geluid horen en deel de mede dat de ontvangsten dit jaar f 17587,45 bedroeg en de uit gaven f 14075,15 zodat een batig saldo aanwezig is van f 3512,30. In vele plaatsen hebben de Oranjeverenigingen te kampen 35. Evelientje had geluk. De auto stopte. Ze deed het portier open en vroeg de chauffeur: „Kunt u mij ook zeggen, waar ik telefoon toestel 'kan vinden? Ik moet di rect de politie opbellen! Heft is dringend!" „Ja," zei de chauffeur, „een telefoontoestel? Een half uur lopen verderop ligt Sloomburg en daar zal wel zo'n ding zijn, wat u daar noemt. Bedoelt u niet zo'n ver-prater? Zo'n ding waar je aan draaien moet? Met een bel eraan" „Juist," zei Evelientje, „U hebt het best begrepen. Zou het veel moei te zijn, om me daarheen te bren gen? Ik heb n.l. al een half uur hard gelopen en ik ben hier hele maal niet bekend." „Da's wel goed," antwoordde de chauffeur. „Stap dan maar in. Ik geloof, dat de kruidenier nogal een modern man is. De zal wel een bellefoon hebben!" Evelientje stapte dank- in en het auto'tje knarste weg. Na tien miunten rijden waren ze in Sloomburg en de chauffeur zette haar bij de kruidenier voor de deur af. Evelientje bedankte hem uitbundig. met een groot tekort aan geld middelen. Waddinxveen schijnt hierop een grote uitzondering te maken. De afredende bestuursleden de heren H. K. v. d. Loo, C. Borg en K. v. Tilburg werden bij schrifte lijke stemming herkozen. Ook Werd getracht enkele pun ten te verzamelen voor het a.s. verenigingsjaar en werd o.m. ge dacht aan volksspelen, ballon vaart, openluchtspel en allegori sche optocht. Aan het einde van de avond werd nog een filmpje vertoond over de bouw van de autopolo- auto's en enkele auto-polowedstr- den. Maandagavond werd een aanvang gemaakt met een E.H.B. O.-cursus, georganiseerd door de plaatselijke vereniging voor E.H. B.O. Toen de voorzitter der ver eniging, de heer R. H. Bezoen, de ze cursus met een toespraakje opende, bleek wel, dat dit keer voor deze cursus zeer veel be- langsteling bestaat. Zo veel, dat het lokaal van de o.l. school B. dit keer te klein zal zijn. Ook bur gemeester A. Warnaar Jz. gaf met zijn tegenwoordigheid blijkt van zijn belangstelling. Van genoemde vereniging zal een ploeg van drie leden deelne men aan de bekerwedstrijden, uit gaande van de kring Gouda, die a.s. Zaterdag te Woubrugge ge houden worden. De ploeg bestaat uit mej. J. van Vliet en de heren B. Perridon en N. Vink. De Kath. Jongeren (N.K.J. K.) hield deze week een ouder avond voor een overvolle zaal. Als spreker was vooor deze avond aangezocht de oud-Kape laan de Graaff, thans te Amster dam. Deze redenaar bracht in wel sprekende woorden naar voren, wat het betekende een jongeren organisatie, waarin hij als voor beeld stelde welke de resultaten waren in een volksparochie te Amsterdam. Voor de vrolijke omlijsting zorgden enige leden, waardoor het geheel een geslaagde avond ge noemd mag worden. Gisteravond werd in het Kath. Verenigingsgebouw het Winterprogramma der Vereni gingen geopend met een Paro chiële avond welke onder leiding stond van de heer Heemskerk. Na het welkomstwoord zong het Kerkkoor „Ave Maris Stella". Hierna sprak de bekende Radio spreker Pater Jelsma over „Be waar het U toevertrouwde pand", met als onderwerp „Het Gezin". Spreker besprak de verhouding in het gezin zoals deze moet zijn van ouders tegenover de kinderen, waarin de heerlijkheid van het gezin tot uiting kwam en de kin deren in hun levensvraagstukken géén vrees hebben tegenover hun ouders. In de pauze werd door het K ;-k- koor „Jezu Dulcis" en „Succis So- lemnis" ten gehore gebracht. Zo is de openingsavond met een volle zaal tot een schitterend succes geworden. In de gisteravond gehou den vergadering van de leden der beide plaatselijke Middenstands- verenigingen is besloten dit jaar weer de bekende winkelweek-ac tie te houden, ditmaal van Dins dag 25 November tot St. Nicolaas. Het daartoe aangewezen comi té had zich over de plannen bera den en diende enkele voorstellen in, ter goedkeuring aan de deel nemende winkeliers. Vanzelfspre kend moest aan deze voorstellen nog al het een en ander geschaafd worden, 't was als overal „zoveel hoofden, zoveel zinnen", maar het resultaat, na een lange bespreking was, dat de voorstellen in enigs zins gewijzigde vorm werden goedgekeurd. In afwijking van vorige jaren zullen er geen bonnen, maar ze gels worden afgegeven, welke door de kopers verzameld en op kaarten moeten opgeplakt worden en ingeleverd.- Als prijzen zullen aantrekkelijke waardebonnen uit gegeven worden. Bovendien zal gezocht worden iets attractiefs te doen voor de jeugd. Al deze plan nen zullen door het comité nader uitgewerkt worden en te zijner tijd gepubliceerd worden. Het aantal deelnemers was nog niet vast te stellen, maar voorlo pig gaven zich de meeste winke liers voor deelname op. Het comité zal zich beijveren de winkelweek in het midden der publieke belangstelling te plaat sen en rekent vanzelf op de me dewerking van de burgerij. Het comité Bazar kleuter school, uitgaande van Chr. Nat. Schoolonderwijs, verzoekt aan hen die de dames iets hebben toe gezegd, dit gereed te willen leg gen, waarna het dezer dagen zal gehaald worden. Onze plaatsgenoot de heer P. de Graaff slaagde dezer dagen te Wageningen voor het examen leraar bakkerij. De Toneelgroep van de Muziekvereen. „Concordia", al hier, heeft medegewerkt aan een feestavond van de gelijknamige vereniging te Boskoop, en zoals het verslag luidt: mede daardoor is de avond tot een groot succes geworden. Heden Vrijdagavond, wordt in de Geref. Kerk een Zangdienst gehouden, welke verzorgd wordt door het kerkkoor en de organist, de heer H. van Nielen. De opzet van deze zangavond is van zeer eenvoudige aard. Men zal zowel in koor, als in samen zang, het gewone kerklied, de psalmen, ten gehore brengen, wat niet zeggen wil dat zulk een avond niets te brengen heeft, we nemen daarentegen, juist zeer veel schoons. De aanvang is te half acht. In de te Utrecht gehouden oprichtingsvergadering van de Bond van Ned. Herv. Vrouwen verenigingen op G.G. werd als presidente gekozen Mevr. van der Haar, alhier. De j.l. Zaterdag gehouden inzameling, ten bate van de ge zamenlijke reclasseringsinstelin- gen, heeft opgebracht een edrag van f 124,88. а.s. Raadsvergadering De raad dezer gemeente is op geroepen voor een openbare ver gadering op Dinsdag 14 October a.s., des n.m. 8 uur ten raadhuize. De agenda van deze vergade ring luidt: 1. Verslag van de vergadering van 19 Augustus 1952. 2. Mededelingen, ingekomen stukken enz. om daarop zonodig te besluiten. 3. Benoeming van de leden van de adviescommissie voor de ver deling van woonruimte. 4. Aanbieding van de bedrijfs- rekening over 1951. 5. Voorstel tot voorlopige goed keuring van een onteigeningsplan. Voorstel tot wijziging van de bouwverordening. 7. Voorstel tot wijziging van het vermenigvuldigingscijfer van het schoolgeld (u.l.o.). 8. Voorstel' tot verhoging van het subsidie aan het burgerlijk armbestuur over 1952. 9. Voorstel tot het toekennen van reisgeld voor leerlingen die een b.l.o, school te Gouda bezoe ken. 10. Voorstel tot opheffing van het rijverbod op de Zuidkade. 11. Voorstel tot verbreding van de Zuidkade. 12. Voorstel' tot verbetering van de hoek Onderweg-Plasweg. 13. Voorstel tot uitvoering van rioleringswerkzaamheden ten Zui den van de Ieplaan. 14. Voorstel tot het maken van een toegang tot de vuilnisstort plaats. 15. Voorstel tot wijziging van de verlichting in de Muloschool. 16. Reclame hondenbelasting. 17. Reclame schoolgeld. 18. Reclame straatbelasting. 19. Begrotingswijziging. 20. Rondvraag. Uit de voorstellen lichten wij >het navolgende: Het in de vorige vergadering genomen principebesluit tot ont eigening van een gedeelte van het perceel van de heer van de Wa ter aan de Dorpsstraat blijkt geen loos alarm te zijn geweest. Het ontwerp-plan voor de ont eigening wordt nu ter goedkeu ring aangeboden, zodat deze zaak dus wordt voortgezet. Voor de ouders, die kinderen óp de u.l.o. school hebben staat een schoolgeld-verlaging voor de deur van 20 °/o. Het burgerlijk armbestuur ziet geen kans dit jaar met het toege stane subsidie rond te komen. Bo ven het bedrag van f 42.000.-zal misschien nog f 12.000.- nodig zijn. Werd de vorige keer het voor stel om het rijverbod op een ge deelte van de Zuidkade op te hef fen aangehouden, het wordt thans herhaald, maar met een beperking van een maximale asbcJasting van 6 ton. B. en W. gevoelen er niet voor om een maximum snel heid vast te stellen. Er staan ook nog drie belang rijke kapitaalswerken op het pro gram n.l. de uitbreiding van de Zuidkade vanaf de R.K. Kerk tot de Wilhelminakade, de omlegging van de riolering op de Sniepweg en het verbeteren van de bocht Onderweg-Plasweg, Hoe belangrijk de Zuidkade- verbreding is behoeven wij hier niet verder uiteen te zetten. De omlegging van de riolering bete kent o.m. dat de stinksloot langs de Meidoornstraat wordt gedempt. Het rioleringsstelsel van de eerste 62 woningen wordt dan 'op het rioolgemaal aangesloten. De bocht in de Onderweg wordt verlegd. De heer Koetsier is be reid gevonden daarvoor grond aan de gemeente te verkopen in totaal 46 m2. Het kan daar dus wel op knappen. De raming voor al deze werken tezamen is f 108.000, Tenslotte zijn er dan nog de voorstellen om een toegang te maken tot de te stichten vuilnis- bérgplaats, kosten f 750,aan de Zwarteweg, en tot hetwijzigen van de verlichting in de Mulo-school, kosten f 700, De behandeling van reclames te gen belasting, aanslagen en een begrotingswijziging sluiten de rij. Rest dan de rondvraag, waarover wij eerst volgende week kunnen en hopen te schrijven. BUREGERLIJKE STAND Aangiften van 2 t.m. 9 October Geboren: Cornells z.v. G. Bos en en A. T. Weststeijn, Noordeinde 40; Arie Gerardus, z.v. Z. Minnee en J. C. de Zwart, Jan Dorrekens- kade 37; Pietertje, d.v. M. Vos kuilen en K. J. van Klaveren, Noordeinde 112; Ondertrouwd: W. N. Hoogerdijk en J. Boezaard; Gehuwd: P. Verweij en M. van den Hoek; Ingezonden mededeling. Heeft U onze nieuwe al gezien Geen rammelende glazen meer, daar deze glazen niet geschroefd, doch electrisch in het montuur gelast worden. Daar wij onze werkplaats- installatie ook met dit nieuwe las-apparaat uit gerust hebben, zijn even tuele glasreparaties ook weer in 1 dag gereed. Korte Tiendeweg 22 Tel. 3033 - GOUDA L.*4 Officieële Mededelingen BEVOLKINGSONDERZOEK OP T.B.C. Zoals inmiddels wel al bekend is geworden zal ook in onze ge meente de bevolking worden on derzocht op t.b.c. Ik wil graag een dringend be roep doen op de gehele bevolking om hieraan mede te werken. De" t.b.c. is een groot gevaar voor onze volksgezondheid. Gelukkig is en wordt er aan de t.b.c. bestrijding in ons vaderland reeds veel gedaan. En wij mogen dankbaar zijn dat op dit terrein reeds zulke prachtige resultaten zijn bereikt. Maar er kan nog meeer bereikt worden. En daarom moet er meer bereikt worden. Hét nut van een onderzoek van de gehele bevolking is tweeledig. Bij dit onderzoek komen steeds weer enkele gevallen aan het licht van mensen, die zelf niet wisten dat ze door deze gevaar lijke ziekte zijn aangetast. Dat is in de eerste plaats noodzakelijkst voor deze mensen zelf. Zij kun nen, zodra de ziekte is ontdekt, de geneeskundige behandeling ont vangen, die onder Gods zegen tot genezing kan leiden. Maar in de tweede plaats zijn juist de onbekende t.b.c. lijders een groot gevaar voor hun omge ving en de gehele gemeenschap. Daarom moeten wij allen me dewerken om dit onderzoek zo goed mogelijk te doen slagen, dat wil zeggen dat de gehele bevol king daaraan medewerkt. Daarvoor is ontzaggelijk veel te doen. Een groot aantal personen is opgeroepen voor een vergadering op Donderdag 16 October. Ik wil ook langs deze weg, al len die voor deze vergadering werden uitgenodigd, dringend ver zoeken: aanwezig te zijn. En in dien men beslist niet aanwezig kan zijn, maar wel bereid is mede te werken, laat men dit dan even aan de Secretaris berichten. Vele handen maken licht werk. Er zijn zoveel medewerkers uitge nodigd, dat de taak die ieder heeft te vervullen voor niemand een overwegend bezwaar behoeft te zijn, indien allen meedoen. Ik wil nu ook reeds een beroep doen op de autobezitters, omhun medèwering te verlenen, door per sonen, die zich aan het onderzoek willen onderwerpen, maar moei lijk kunnen komen, te vervoeren. De Burgemeester v. Wadinxveen, A. Warnaar Jz. s

Weekblad voor Waddinxveen | 1952 | | pagina 2