NIEUWS uitftftze een sociaal Boiilevarfl-attractie 9Onze prijzen nopen tot kopen. 4K Sport Ut 't Bent U aak nieuwsgierig, Spinazie. Momenteel is er weer mooie spi nazie te koop, misschien voor me nig beurs wat prijzig, maar als U het klaar maakt op Onderstaande wijze, dan kunt U ongetwijfeld met minder verstaan. Denkt ,XJ er om, dat deze verse groente zeer vitamine- rijk is, hetgeen van groot belang is voor Uw kinderen! Was de spinazie. Laat ze met het aanhangende water even overko ken. Doe ze in een vergiet, maar vang het water op. Maak hiervan met wat aardappelmeel een sausje. Hak de spinazie, doe ze bij het saus je en roer er (van het vuur) een flink stuk boter of margarine door. Op deze wijze hebt U de hoogste voedingswaarde van de spinazie en Uw huisgenoten zullen het zeer lek ker vinden. Bloemkool is er pok nog te koop voor niet te veel geld. Geeft U voor de afwisse- lings eens een bloemkoolschotel met aardappelpurée. Vooral als U wat oudere aardappelen (overgebleven van de vorige dag) hebt staan, kunt U die er goed voor gebruiken. Maak de bloemkool op de gewo ne wijze gaar en laat ze goed uit druipen. Kook op de gewone wijze aardappelen of- als U nog oude hebt - kook dan minder en als de aard appelen bijna gaar zijn, doet U de oude er bij en laat ze nog een mi nuut of vijf koken. Giet er bijna al het water af, stamp de aardappelen goed fijn en doe er hete melk bij. Als dit klaar is een stukje margarine of boter er bij geroerd. Leg nu de bloemkool in het mid den op een vooraf warm gemaakte schotel. Schik de puree er omheen; leg enkele klontjes boter of marga rine op de bloemkool en ten slotte raspt U er wat nootmuskaat over (de bloemkool). Dit is een heerlijk, licht verteerbare schotel, die vooral bijzonder geschikt is voor maag- en andere dieëtpatiënten (gal b.v.). Gehakt van soepvlees. Hak een stukje soepvlees goed fijn. Malen kan natuurlijk ook. Doe op een half pond vlees 3 fijngemaak te beschuiten, een eierdooier, wat zout, peper en noodmuskaat. Roer alles flink dooreen, net als U met gewone gehakt doet. Maak er bal letjes van, wentel ze door het over gebleven eiwit en paneermeel en bak er in boter of vet mooie goud gele balletjes van. Lijkt het te wei nig, dan kunt U er b.v. nog een ons DE AVONTUREN VAN „HUMPO HOTSFLOTS" De politiemacht was nog geen minuut op het perron aanwezig, of de trein uit Huizendam stoomde bin nen. Een klein, dik brigadiertje stond uit volle borst bevelen te schreeuwen, die niemand verstond vanwege het lawaai, dat de locomo tief maakte, maar die toch wel erg indrukwekkend klonken.' De agen ten zetten direct het perron af, zo dat niemand er door kon en drie flinke politiemannen doorzochten samen met Evelientje, die inmiddels per taxi was gearriveerd, de voor ste wagen! Al gauw had men Peter Puinhoop gevonden. „Zo, mannetje," zei een verschrikkelijk grote agent, die een paar handboeien te voor schijn haalde .„We zullen jou wel eens opknappen voor een paar jaar. Wist jij niet, dat het verboden was, dingen van een ander weg te ne men? Nee, hé? Dan vertel ik het je bij deze. En denk erom, geen grapjes onderweg, want ik klink je met de ze boeien aan mijn arm vast. Als je dan probeert weg te lopen, ben je nog niet jarig, dat verzeker ik je!" Peter Puinhoop kon niets anders voortbrengen dan enige onverstaan bare lelijke woorden. rauwe gehakt bij doen, doch nodig is het niet. Deze gehaktballetjes kunt U uitstekend bij de bovenge noemde groenten geven. Correspondentie Mevr. J. G. Uw dochter, die graag kinderverzorgster wil worden, zal toch vooraf de primaire opleiding op de Huishoud- en Industrieschool moeten volgen. Heeft ze met goed gevolg doorgelopen, deze kan ze in de secundaire opleiding nog een tweejarige cursus volgen, die geheel gericht is op Kinderverzorgster. ULO-diplo'ma is niet nodig. Spreek dus in de eerste instantie eens met de directrice van de dichtst bijzijnde Huishoud- en Industrieschool. Maar denkt U er om: Niet op een Land- bouwhuishoudschool; deze leidt niet op voor de richting, welke Uw doch ter wenst. Mej. den H.. Heeft een olievlek in een zijden japon, gevolg van het rij den op een bromfiets. U kunt pro beren de vlek te verwijderen met een dot watten, die U flink in de aardappelmeel hebt gedoopt. Hier mede wrijft U over de vlek. Als het niet te hardnekkig is, kunt U geluk hebben, öp wollen stof (Uw mantel) strooit U het aardappelmeel en laat het er een poos inwerken. Daarna met een zachte borstel uitschuieren. Zo nodig een paar maal herhalen. Inplaats van aardappelmeel kunt U ook magnesia gebruiken. DORA WERTH. Dinsdag 4 November a.s. zal een gecombineerde vergadering ge houden worden van de beide plaat selijke Middenstandsverenigingen, teneinde te komen tot een gemeen schappelijke regeling van de ver plichte halve dag sluiting. De aanwezigheid van alle winke liers is met het oog op de urgentie van deze aangelegenheid, dringend gewenst. Een drietal huwelijken trok ken deze week in onze ge meente de bijzondere aandacht en wel dat van de heer Rademaker met mej. Burger, leidster van de Herv. Kleuterschool. Alle leerlingen van deze school waren op de trappen van het gemeentehuis opgesteld en vormden daardoor een ere-haag. Voor bruidegom en bruid en niet het minst voor de kleuters was dit een zeer bijzonder moment. Het tweede huwelijk trok niet minder aandacht, toen de heer P. Bakker, de bekende motorrijder en kampioen, het gemeentehuis betra den, waar tal van motorvrienden uit de Goudse motorclub hun sport vrienden verwelkomden. Een derde bijzonderheid gelijk aan de tweede, viel Donderdag ten deel aan het bruidspaar Jonkheid- Westerhout, welk paar eveneens door motorrijders voorafgegaan naar het Gemeentehuis gebracht werden. Vanzelfsprekend werd van de zij de van het publiek voor deze hu welijks voltrekkingen grote belang stelling getoond. Op dë gisteravond gehouden algemene ledenvergadering van de vereen. „Ziekenzorg" is met een klei ne meerderheid van stemmen beslo ten om op de voorwaarden, welke beide besturen overeengekomen wa ren, een fusie aan te gaan. De tegenstemmers ter vergadering waren niet tegen de fusie maar kon den zich op een punt niet met deze voorwaarden verenigen. Dat punt luide als volgt: „De besturen worden samenge voegd". De tegenstemmers wilden dat bei de besturen in Zijn geheel aftraden, en op een dan nader uit te schrij ven ledenvergadering een geheel nieuw bestuur gekozen zou worden. Dit "werd met een kleine meerder heid verworpen, zodat thans het be stuur van „Ziekenzorg" gemachtigd is om per 1 Jan. 1953 de fusie met het „Groene Kruis" tot stand te brengen. De minimum contributie zal dan f 3,50 per jaar bedragen. Maar er wordt ten stelligste op gerekend dat, de leden van beide verenigingen hun contributie laten zoals deze thans is en beide contributies sa menvoegen. Het bestuur van „Ziekenzorg" werd door de vergadering bij mon de van de heer N. Krabbendam bedankt voor het vele menslievende werk, welk het in de afgelopen 50 jaar verricht had- twee cursussen in het maken van lampekappen en tot het gezamenlijk aanschaffen van een electrisch stroopwafelijzer. Bij de bestuurverkiezing werd herkozen Mevr. S. Ripping-van der Breggen, terwijl in de vacature van Mevr. Olie-van Nielen werd gekozen Mevr. Mulder-ter Wal. Op Zaterag 8 November be legt de afdeling „Nieuwe Koers" een feestavond in „Het Centrum". Als preker zal optreden Ir. H.Vos, oud-minister. Voorts zal medewerking worden verleend door het bekende Bos- koopse gezelschap „Maluku Ha- waiians". Men zie de advertentie el ders in dit blad. In verband met het a.s. be volkingsonderzoek op T.BB.C. in on ze woonplaats, is er geen consulta tiebureau voor zuigelingen op Vrij dag 7 en 14 November. Op Dinsdag 11 November zal er om dezelfde re den ook geen consultatiebureau voor kleuters gehouden worden. Na deze data zal dit werk weer zijn gewone voortgang hebben. Moeders die tot nu toe nog niet van deze bureaux gebruik maakten, zijn ten allen tijde hartelijk wel kom. Voor ^zuigelingen iedere Vrij dag van 2-3| uur. Voor kleuters, dient men zich eerst op te geven aan de wijkzusters. De heer M. L. Lindhout, die vorige week een benoeming ont ving als hoofdvaah 'tie Chr. School te Aalburg, heeft voor deze benoe ming bedankt. Hedenavond te acht uur zal in de Herv. Lidmatenkring door Ds. Van der Haar gesproken worden over de betekenis van Maarten Lu ther voor deze tijd.- Op de Internat. Slagersvak- tentoonsteling te Utrecht ontvingen een tweetal plaatsgenoten een prijs. De heer Kerver verwierf een twee de prijs met een. inzending bloed worst en de heer Lammers ontving een bekroning voor een inzending kook- en leverworst. Maandagmiddag is met het zelfde vliegtuig waarmede Prins Bernhard naar Mexico vertrok, de heer J. Verheul meegereisd, om te genwoordig te zijn op de Nederland se tentoonstelling „Dit is Holland" een ander pand gezocht worden, en slaagde de heer van Es er in om in zijn omgeving beslag te leggen op het pand van de fa Glasbeek. Na een verbouwing, uitgevoerd door de firma Rehorst en Kloet, werd dit pand in zeven weken tijds omgeto verd in een tweetal uiterst moder ne salons, voorzien van aller nieuw ste snufjes op het gebied van het kappersbedrijf. Een verandering welke een gro te verbetering betekent waarmee we de ondernemer feliciteren. Het was Woensdag de gehele dag af- en aanlopen van relaties en vrien den om te complimenteren, getui ge ook de vele bloemen, waarmede de heer van Es werd verrast. Zaterdag 25 October gaf de toneelvereniging „Morgenrood" ten beste „Eén die niet geteld wordt". Beslist spijtig is het dat door om standigheden geen overzicht gege ven kon worden van hetgeen ten gehore gebracht werd. Hopelijk gaan de plannen, om in December nogmaals hiermede terug te komen door, waarna wij dan op de gebruikelijke manier ook onze vi sie kunnen weergeven. Voor de gemeente be drijven was 1951 een gunstig jaar Aan het verslag van de Ge meentebedrijven over 1951 ontlenen we het volgende: Alhoewel men gerekend jhad op een verlies voor het gasbedrijf van f 43.00,is toch een winst gemaakt, van f 11.434. Er werd dit jaar aan gas afgeleverd 1.097.280 m3, met een verbruik van 2.549.682 kg steenko len, een toename over 1951 van 78.500 m3. Het aantal straatlantaarns neemt in verband met voortgaande electri- cificatie gestadig af, zodat eind 1951 nog 180 gaslantaarns staan. Ook de resultaten van het gemeen telijk electriciteitsbedrijf over 1951 waren gunstig. Dit 'bedrijf ,;boekte een winst van f 14.662'. Dat deze winst wat tegenviel vindt zijn oor zaak in tariefsveranderingen. Dit be drijf betrekt de stroom van Leiden en (in geringe mate) van Gouda. In totaal werden in 1951 2.236.218 kWh ingekocht, wat een toename betekent van 11.8 pet. Ook voor de straat verlichting krijgt dit bedrijf een Magazijn brengt U Bij aankoop van f 100.een 9-delig THEESERVIES (met pracht decor) gratis Maar ook reeds bij aankoop vanaf f 5.een Forel Collier gratis Bij aankoop van f 7.50 een KOP en SCHOTEL gratis f 10.— een BONBONSCHAAL gratis f 15.een DEJEUNER gratis en nog honderden andere geschenken geven wij gratis, naar gelang het besteedde bedrag, zoals; Speelgoederen, Luxe- en Huishoudelijke Artikelen Zie de Etalage, maat komt ook even binnen, het verplicht U tot niets. De Plaatselijke Prijzen-Com- missie zal op Donderdag 6 Novem ber a.s. des avonds te 7 uur ten ge meentehuize zitting houden. Voor de leden van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen sprak op 23 October Mevr. T. C. C. Schol ten-van Iterson uit Hillegersberg over het onderwerp „De ohtwikke- lingsgang van de vrouw". De spreekster wist op boeiendje wijze haar talrijk, aandachtig gehoor mee te laten leven in de grote strijd die er door de voorvechters voor de huidige onafhankelijkheid van de vrouw is gevoerd. In het huishoudelijke gedeelte werd besloten tot het houden van in Mexico. Door de N.V. Carrosserie- fabriek „Verheul" werd op deze ten toonstelling een stand ingericht voor hun fabricaat en was reeds te vo ren over zee een autobus daarheen verzonden. Laten we hieraan de wens verbinden dat deze expositie mag beantwoorden aan het doel om in dat land een afzetgebied te mo gen vinden voor het „VerheuP'-pro- duct. Inmiddels is de tentoonstelling door Prins Bernhard geopend. Woensdag opende de heer K. van Es zijn geheel nieuwe dames- en herenkapperszaak aan de Zuid- i^ade. Daar de noodzaak van uit breiding steeds meer drong, moest steeds grotere betekenis. Zo werden in 1951 65 electrische straatlantaarns geplaatst, n.l. aan de Bloemendaalseweg, de Dorpstraat, de Oranjelaan en de Stationstraat. Het aantal lantaarns bedroeg aan het einde van het verslagjaar 152. Het waterleidingbedrijf onderging in 1951 ook een uitbreiding. Het bui zennet werd met 3 km uitgebreid. Het bedrijf leverde 165.808 m3 wa ter af. Per hoofd van de bevolking werd over 1951 21,4 m3 water afge leverd. Het aantal aansluitingen ver meerderde in het verslagjaar met 43 tot 1945. Na de plaatsing van de aanjager in de watertoren van Bos koop zijn blijkens het verslag de klachten over te geringe druk zeer sterk verminded. Dit bedrijf leverde over 1951 een winst op van f 1394 (v. j. verlies f 701). BURGERLIJKE STAND Aangiften van 23 t.m. 29 October '52 Geboren: Dirk," z, v. M. Monster en N. Peters, Kerkweg 182. Gehuwd: M. Koole en M. M. Vo gelaar; W. Graafland en C. J. Kooij- man; L. E. Rincheval en E. P. O ver kamp; C. van der Loo en F. Zwij gers; C. Rademaker en P. W. Bur ger; P. Bakker en T. Hertog. Gevonden en verloren voorwerpen Gevonden: 1 motorbril; 1 bruine portemonnaie; 1 werkjasje; 1 bruine hond; 1 doublé armbandje; 1 horlo ge; 2 et. zooileder. Verloren: 1 autoped; 1 kinderwant; 1 kinderwant (gestrèept); 1 ballpoint; 1 nummerbord; 1 blauwe kinder want; 1 kinderportemonnaie met in houd; 1 parelketting; 1 zak varkens- meel. VOETBAL Waddinxveen I leverde een zeer goede prestatie door uitspelend met 2-1 van Hollandiaan te winnen, Waddinxveen 2V.E.P. 2 werd bij een stand van 1-1 gestaakt wegens beenbreuk van een V.E.P. speler, Waddinxveen 3 won met 7-1 van Nieuwkoop 3, hier was de Knikker met 6 doelpunten topscoorder, Wad dinxveen 4 verloor met 4-1 van Nieuwerkerk 2, Wadinxveen Z zet ten zijn zegereeks voort ditmaal werd S.K.G. met -0 het slachtoffer, Waddinxveen Z 2 verloor met. 1-0 van Sportlust 3. Waddinxveen a won met 1-0 van O.N.A. b, ook Waddinxveen b won uitspelend van R.V.C. a met 2-1, Waddinxveen c speelde 2-2 tegen Sportlust c en de Benjamins verloren slechts met 1-0 van O.N.A. h. De belangrijke wedstrijd Bode- gravenZVerheul eindigde met een gevoelige nederlaag van Verheul met 6-0, Verheul 2 deed het beter want het won met 4-2 van Boskoop Z 2. Voor W.S.E. was het- ook geen gelukkige dag, het eerste verloor met 4-2 van Nic-Boys terwijl W.S.E. 2 met 11-3 door Stolwijk 3 in de pan gehakt werd en W.S.E. a moest met 2-0 de meerderheid van Moer- kapelle erkennen. Wat zal Waddinxveen 1 doen te gen de leider D.H.Z. De Geel-Zwar- ten zijn tot veel in staat maar dit zal wel een te zware opgave zijn voor enig resultaat, Gouda 4Wad dinxveen 2 is voor de thuisclub maar Waddinxveen 3 kan thuis van Nic. Bos 2 winnen. Waddinxveen a kan van Bode graven'a winnen, anders is het voor Waddinxveen c dat naar Gouda f gaat terwijl ook voor Waddinxveen d dat naar Lekkerkerk c gaat, geen winst te bepalen valt. Waddinxveen Z dat thuis Moer- kapelle Z ontvangt kan z'n 8ste overwinning boeken maar oppassen is de boodschap daar Moerkapelle alles zal proberen om een puntje te behalen. Als Verheul z'n schrik vai vorige week te boven is, kan van Z.V.V. gewonnen worden, J. Boys 5 Verheul 2 is voor de bezoekers. W. S.E. zal van z'n reis naar Bodegra ven weinig plezier beleven, terwijl het bij W.S.E. 2—G.D.S. 3 geducht zal spannen. ZWEMMEN Programma a.s. week. Zaterdagavond gaat het eerste ze vental van de heren naar Delft op bezoek bij D.Z.V. Dit zal een span nende kamp worden. Dinsdag 4 November. G.Z.C. IIIDe Gouwe comb, dames. A.Z.C. IDe Gouwe comb, heren. Zaterdag a.s. wordt er in het Spaardersbad te Gouda het num mer 50 m. schoolslag voor jongens verzwommen. Damvereniging „EXCELSIOR" Uitslag 7e ronde A. BlonkA. Blom 1-1 A. BlomC. Blonk 1-1 A. BlonkC. Blonk afgebr. H. Troost—.A. Rietveld 1-1 P. Vink—A. Blom 0-2 C. H. KrampA.N. Littooij afgebr. W. v.d. Heiden—A. Zwanenburg 0-2 De eerstgenoemde speelde met wit. Dinsdag 4 November Damwedstrijd Gouda 2Excelsior 1. In café Duin stee, Markt Gouda. Woensdag 5 November clubavond in 't Centrum. Alle kinderen zijn nieuwsgierig. Als ze het niet zijn, gaat U dan maar naar een dokter, want dan zijn ze niet gezond. Natuurlijk kinderen mógen het niet zijn, en de Uwe zijn het ook niet. Maar hoe zou een kind

Weekblad voor Waddinxveen | 1952 | | pagina 2