Morgen 15 November KLAPROOSDAG NIEUWS uit «toze waiih-piaaU. Sport Ut 't Uod. Voor het Kind. IV naar het feit, dat hun kindèren werk op krijgen en dit thuis moeten ma ken, te schikken .En het is zeker in het belang van het studentje, dat zij deze in het volbrengen van hun taak "steunen, waar mogelijk is. Dit houdt evenwel niet in, dat wij Onze kinde ren moeten helpen bij het huiswerk. Afgezien nog van de vraag, of dit mogelijk is. De tegenwoordige onderwijsme thoden verschillen aanmerkelijk met die van enkele generaties geleden. De ouderen vergeten veel, wat niet dagelijks in de practijk nodig is en zo zal het kunnen gebeuren, dat me nige vader en moeder niet in staat zijn om hun kroost bij het huiswerk te helpen, omdat ze het zelf niet kun nen. En dat is helemaal geen schan- 3estaat die mogelijkheid om te wel, dan moeten we dit af- Als het huiswerk niet zoda- .g is, dat het kind dit zonder hulp kan maken, dan deugt het niet voor hem, of hij heeft bij de behandeling in de klas, niet voldoende opgelet. In beide gevallen is het beste, dat de onderwijzer of leraar dit te weten komt. Natuurlijk is men dikwijls instaat om het kind door een simpel ant woord, een wedervraag of een tipte helpen. Maar geregelde hulp, tenzij bij kinderen, die door een of ande re oorzaak ziekte b.v. tijdelijk wat achter zijn geraakt, is meestal niet wenselijk. In dit laatste geval is hulp van en bevoegde repetitor natuurlijk het beste. En wat vooral beslist verkeerd is, dat is de hulp, die door oudere broers of zusters dikwijls verleend wordt en meestal enkel hierin be staat, dat het vraagstuk of de thema wordt voorgemaakt, zodat de per soon in kwestie niets heeft te doen dan naschrijven. Behalve dat 'het kind hiervan niets leert, „wordt ook de leraar op een dwaalspoor ge- DE AVONTUREN VAN „HUMPO HOTSFLOTS" 40. Evelientje en Humpo Hotsflots namen plaats in de taxi, die me teen wegred. Ze gingen eerst weer door een groot bos en kwamen toen aan de grens. De grenspost wilde ze eerst niet doorlaten, omdat ze geen paspoorten hadden, maar toen het papier liet zién met „Ministerie van oorlog van Boel-Gemenie", bo gen alle grensposten als knipmes sen en lieten ze de taxi ongehinderd passeren. Ze moesten daarna nog wel een paar uur door Boel-Gemenie rijden, voordat ze aan de hoofdstad kwamen. De hoofdstad heette Boe- kofia en was erg groot. De chauf feur van de taxi moest wel een uur zoeken, voordat hij het gebouw ge vonden had, waar het Ministerie van Oorlog zetelde. Het was een statig gebouw met allemaal boog-ramen en prachtige zuilen en gebeeldhouw de berenkoppen boven de poort. „Hier moeten we zijn," vertelde Evy, die onderweg aan Humpo Hots flots niets had willen vertellen. „Dat is een verrassing,' had ze gezegd. Ep dat was voor onze Humpo een verrassing, dat verzeker ik je. Hij snapte er nog steeds niets van. Ze gingen het gebouw binnen en de portier vertelde ze, dat ze naar bo ven moesten. „Trap op, vijfde gang links, weer een trap op, tweede gang rechts, kamer acht honderd negen en veertig." bracht voor wat betreft zijn be kwaamheden. En dat zai tot uit drukking komen tijdens de repeti ties en op het rapport. Eén soort van hulp is er, die de huisgenoten zonder vrees of nadeel kunnen verlenen; het overhoren der lessen. Dus niet het nazien van schriftelijk werk. Laat dat aan de leraar óver. Maar woordjes overho ren, jaartallen e.d., daar is niets op tegen. In het algemeen dus: geen hulp, behoudens het overhoren. Ik zou hierover nog wel meer wil len schrijven, maar ik meen, dat de moeder in kwestie wel het antwoord gekregen zal hebben, dat ze nodig heeft. En, zoals ik al eerder zei: ik geef gaarne mijn mening voor een betere. Vooral die van vrouwelijke leerkrachten zal op prijs worden ge steld. DORA WERTH. De Burgemeester is verhinderd Dinsdag 18 November a.s. spreekuur te houden. Woensdagavond j.l, hield de Ned. Chr. Landarbeidersbond in het Verenigingsgebouw Stationstraat een familieavond. De grote zaal was zo goed als helemaal bezet. Ds. Moll opende de vergadering, waarna ver toond werd de hoofdfilm „Drentse dreven" .Deze film viel zeer in de smaak. Na het bezielend opwekkend woord van H. Oudekerk werd ge- pauseerd. Nadat de vergadering nog had kunnen genieten van twee bij films sloot Ds. Snoey deze geslaag de bijeenkomst. Dankbaar kan de N.C.L.B. op deze avond terugzien en zo met enthousiasme zich geven aan de propaganda. Voor de door „Concordia" te geven uitvoering op a.s. Woensdag is het volgende programma samen gesteld: 1. Wilhelmus. 2. Opening door de Voorzitter. 3. Bleu Devils (Marsch) Charle§ Williams. 4. Bagatelle (Ouverture) Jos. Rix- ner. arr. P. J. Molenaar. 5. La Petite Valse, Jac. Heyne. 6. American Patrol, Meacham Del- have. 7. Roem en Eer (Marsch), M. Schroder. 8. Weense Parels (Potpourri), Paul Herthom. 9. Dans le Sud, W. H. Myddleton. 10. Gebed voor de Vrede, Straus, met Solozang van de heer G. Hoo- gendoorn. 11. Marsch Finale. 12. Optreden van de Drumband on der leiding van de heer B. Lange- damm. Voor de busdienst naar de zaal van N.V. Dobbelmann zie adverten tie. Woensdag 19 November hoopt de Stichting Herv. Geref. Film Evan gelisatie in het Geref. Verenigings gebouw, Stationsstraat ,een Samen komst voor de schooljeugd te hou den. In deze samenkomst zal dan een natuurfilm en de evangelisatiefilm „Vergeeft elkander" worden ver toond. De aanvang van de samenkomst is 4 uur. Het architectenbureau Stuur man Zoon alhier heeft namens de N.V. Graan- en Fouragehandel v.h. C. Schouten Zn. alhier, de opho ging van een buitendijks Lekterrein te Bergstoep opgedragen aan A.T. de Waard te Lekkerkerk, laagste in schrijver voor f 25.832. -*■ Naar we vernemen is de be langstelling voor de uitvoering van T.O.G. zodanig, dat alle kaarten reeds uitverkocht zijn. Zij die zich dus nog niet hiervan hebben voor zien en toch wilden gaan, zullen te leurgesteld moeten worden. Dinsdagmiddag is een auto mobilist door de afsluitbomen van de Rijksbrug gereden en heeft deze vernield. Persoonlijke ongevallen kwamen echter niet voor. Deze week is een Geref. Vrou wenvereniging opgericht, aanvanke lijk met 18 leden. Als presidente is aangewezen mevr. Berhoef-Faber. De Voetbalvereen. „Waddinx- veen" is voornemens op Vrijdag 28 en Zaterdag 29 November een bazar te houden ten voordele van het ter reinfonds. Voor bijzonderheden raad plege men de advertentie. De fa W. de Wit Zn. doet in de advertentiepagina mededeling van de modernisering van hun win kel in' electrische artikelen en -ap paraten. We kunnen niet anders zeg gen dan dat de winkel onherkenbaar veranderd is en dan in de goede zins des woords. Door het maken van een nieuwe winkelpui en de aftimme ring in blank eikenhout is een ge heel ontstaan, waardoor het voor malig magazijn is veranderd in een moderne showroom van electrische en sanitaire voorwérpen. Een en ander kan niet nalaten de eigenaars van dit bedrijf voldoe ning te geven en naar we hopen de cliënten eveneens. Door de fa Rehorst is een aanvang gemaakt met het bouwen van de 45 woningen aan het Sniep- kwartier. Vijf grote eengezinswo ningen komen aan het einde van de Ieplaan .terwijl de overige 40 ver rijzen zullen aan de nieuw aan te leggen straat, langs de spoorbaan. In deze huizenblokken komen drie winkels en een werkplaats voor de woningbouwvereniging. Gaarne schrijven we nog een woord van aanbeveling voor de morgen te hopden Klaproos collecte. Onder de vele collecten welke thans gehouden worden, heeft de klap rooscollecte wel een bijzondere plaats, gezien het zo sympathie ke doel. De Bond van Plattelands vrouwen zal deze collecte verzorgen. Ten bate van de onlangs op gerichte Hervormde naaischool zal morgen een Oliebollendag gehouden worden. Bedoelde school staat voor grote uitgaven, wegens materiaal aanschaffing en hoopt op deze wijze haar kasmiddelen te versterken. Bij de gehouden aanbesteding voor de rioleringswerken in de Bo- menwijk was de fa Rehorst, alhier, de laagste inschrijver, voor de som van f 47.255. In de vacature van de heer in 't Veld is tot onderwijzer aan de Ned. Herv. School aan de Jan Dor- rekenskade benoemd de heer J. P. van Bergen van Hëerjansdam, zulks met ingang van 1 Februari 1953. ren slechts bij een minderheid aan wezig. Hij vond daarom een lédental van ongeveer twintig voor de afde ling Waddinxveen niet ongunstig. Spreker spoorde de jongeren aan op de ingeslagen weg voort te gaan en daarbij vooral aandacht te schenken aan die zaken, welke de ideële kant raken. De voordrachtkunstenaar Corvan Beek uit Amsterdam droeg op ver dienstelijke wijze fragmenten voor uit „De Gouden Real" van Jan Mens en „Het taaie Ongerief" van Theo Thijssen. Tussen de bedrijven door brach ten de „Maluku Hawaiians" een aantrekkelijk programma van mu ziek en zang. Om half twaalf sloot de voorzitter, de heer Van Leeuwen, de bijeen komst. Aan de heer J. J. C. Masten broek is door de Zangvereen. „Zang en Vriendschap" te Moerkapelle het ere-dirigentschap aangeboden. Deze week werd te Moerka pelle de eerste steen gelegd voor het gebouw van de Chr. Lagere Landbouwschool voor midden Zuid- Holland. Het bouwwerk zal uitge- gevoerd worden doorde fa M. A. Boere, alhier, onder architectuur van het architectenbureau Fledde- rus en Roggeveen, alhier. De leden van de IJsclub „Nooit Gedacht" worden ter verga dering opgeroepen tegen Woensdag a.s. Onder de gewone agendapun ten komt voor een mededeling over het 20-jarig bestaan der vereniging. De opbrengst van de collecte voor practische hulp aan alleen staanden bedroeg f 92.50. De col lecte voor P.I.T. heeft opgebracht f 115.—. Voor het examen diploma Costumieëre slaagden te Gouda de dames T. Kleiweg en A. Koops. Zij genoten hun opleiding aan de Wad- dinxveense Modevakschool, lerares mej. Houdijk. Voor het examen Meubelbeeld- houwen, afgenomen door de Stich ting ter bevordering van het N.O. en de vakopleiding in het houtbe drijf, slaagden onze plaatsgenoten C. Versluis en T. C. v. d. Berg. Zij werden opgeleid in de Meubelbeeld- houwerij „Decoratie" van A. I. de Vlieger. Ter correctie van een verslag van de A.R. Kiesvereen., vorige week, diene, dat niet de heer P. Noordam maar de heer C. Hoogen- doorn Jr. tot bestuurslid werd ge kozen. Zaterdag 8 November hield „Nieuwe Koers", jongerenorgani satie van de P. v. d. A. in zaal „Cen trum" een feestavond ter gelegen heid van hun eerste lustrum. Na een kort openingswoord sprak fie oud-minister Ir H. Vos een rede uit. Hij begon met het maken van een vergelijking tussen de activiteit der jongeren van nu en van een dertig jaar geleden. Ondanks het elkaar napraten als zou vroeger al les leven en beweging zijn geweest en als zou het tegenwoordig de dood in de pot zijn, was hij van mening -dat er op dit gebied weinig of niets veranderd was. Voorheen en thans was en is de belangstelling in en het meeleven met het wereldgebeu- VOETBAL Wegens de grote regenval van vo rige week zijn alle wedstrijden af gelast, daar de terreinen onbespeel baar waren. Waddinxveen I moet weer naar Delft om B.E.G. te ontmoeten, deze wedstrijd kan gewonnen worden. Voor Waddinxveen 2 dat naar Woer den gaat, zou een gelijk spel goed resultaat zijn. Boskoop 3Waddinx veen 3 is voor de gelukkige terwijl Waddinxveen 4 thuis tegen Zwer vers 3 weinig kans zal krijgen of zorgen de jongens van Jan v. Leeu wen voor een verrassing. Groene- W.S.E. 2 zal wel niet in staat zijn maar indien W.S.E. volledig in het veld komt, kunnen de puntjes wel eens naar Waddinxveen komen. W.S.E. 2 zal wel niet in saat zijn Haastrecht 4 te kloppen. Verheul moet in staat zijn Woer den Z 2 met lege handen naar huis te sturen. Waddinxveen Z zal zijn schitterende positie handhaven door thuis van Zwervers Z te winnen. Waddinxveen a gaat naar Bode graven a en zal alles in het werk stellen om volle winst te boeken. Waddinxveen c—Donk c kan door de onze gewonnen worden, terwijl W.S.E. a in Nieuwerkerk hard zal moeten vechten voor een gelijkspel. ZWEMMEN Ook Zaterdag j.l. heeft „De Gou we" het weer niet tot een overwin ning kunnen brengen tegen G.Z.C. II voor de wintercompetitie van de Kring Rotterdam. Het werd een 5-2 nederlaag, maar beoordelen we naar het vertoond spel, dan was b.v. een 3-2 nederlaag beter op z'n plaats. De wedstrijd begon met een licht overzicht voor G.Z.C. II en hier ontstonden 3 doelpunten uit voor de rust. Na de rust verplaatste De Gouwe het spel enigszins en demid- voor Brouwer wist in te lopen tot 3-2. Hierna een gelijk opgaande en goede wedstrijd. Bijna wist Brou wer gelijk te maken, maar de scheidsrechter had van te voren reeds gefloten. Het geluk was ech ter niet aan de Gouwe zijde, maar aan G.Z.C. dat lj voor het einde zelfs nog twee doelpunten aan de score toevoegde door hun doortas tende midvoor de Bruin. TAFELTENNIS Het derde team van de Waddinx- veense tafeltennisclub Kwiek speel de in de cantine van de N.V. Ver heul een wedstrijd tegen Vrienden schaar 7. De wedstrijd eindigde in een 8-2 overwinning voor Kwiek. De kinderpostzegels ten bate van het zwakke en misdeelde kind zijn er weer Met ingang van Zaterdag 15 No vember is de nieuwe serie van deze zegels geldig. Bij schoolkinderen bestelde zegels worden thuis bezorgd en de zegels zijn tevens verkrijgbaar aan de postkantoren. Men weet hetvoor iedere zegel geldt een opslag en dit extra be dragje komt ten goede van de geza menlijke verenigingen op het gebied van de kinderzorg, verenigingen van alle gezindten. Tevens worden er prentbriefkaar ten „Voor het Kind" verkocht; Op een tweedaagse persexcursie heeft de Stichting „Voor het Kind" laten zien waar de opbrengst van de actie zoal aan besteed wordt. Het vorige seizoen bracht de actie f 850.000.op, maar als men ziet hoe onnoemelijk veel kinderen extra zorg moeten hebben, terwijl bijna alle tehuizen voortdurend met ge brek aan geld te kampen hebben, wenst men niets liever, dan dat de ze nieuwe actie een nog beter resul taat zal opleverenj Damvereniging „Excelsior" Uitslag 9e ronde. A. BlomW. v. d. Heijden 2-0 J. Timmerman—T. Twigt 2-0 D. la GrandA. v. Hoven l-i G. HeerenA. Zwanenburg 2-0 A. BlonkA. N. Littooij 2-0 C. Blonk—A.A. Rietveld 1-1 H. TroostC. H. Kramp 2-0 De eerstgenoemde speelde met wit. Schaakvereniging W.S.V. Onderlinge competitie le 10-tal J. ScheeleC. Alblas 0-1 P. Broer—A. v. Dijken 1-0 W. Verstoep—A. Bonefaas 0-1 C. Alblas—A. v. Dijken 1-0 2e 10-tal A. v. OortM. v. Bergen J. Stolker—H. Schildt C. Broer—A. v. d. Starre A. DoornheimH. Kerver le 10-tal A. BonefaasP. Broer W. v. Vuuren—W. Verstoep J. Tol—A. v. Dijken J. Kleiweg—F. Koster 2e 10-tal G. v. 't SlotA. Brouwer J. Stolker—C. Broer H. Kerver—M .v. Bergen 0-1 ö-ï 1-0 H 1-0 1-0 1-0 A. vx. d. StarreA. Doornhein 0 M. v .Bergen—H. Kerver 1 burgerlijke stand Aangiften van 6 t.m. 12 Nov. 1952. Geboren: Dirkje Geertruida .d. v' G P. de Kooter en H. van Noc.it, Kerkweg 15; Hendrika Elizabeth, d. v.. T. Broer en P. Zoetman, Brug weg 25. Ondertrouwd: A. M. Smit en M. de Ruiter; J. L. Boogh en W. Glasbeek; Overleden: J. van der Viet, 80 ja ren, echtg. van C. van den Berg. Gevonden en verloren voorwerpen Verloren: 1 herenhandschoen; 1 bos touw; 1 riem. Verloren: 1 sleutel; 1 nagelgarni tuur; 1 beige dameshandschoen; 1 paar bruine glacé handschoenen; 1 bruine hoed; 1 rode shawl. EEN REIS OM DE WERELD Vandaag gaan we de hele wereld eens door. Hieronder tref je 25 re gels aan met een beetje gekke woor den. Ja, maar als je die nu eens goed bekijkt, zul je zien, dat je van de letters van iedere regel een naam van een land kunt vormen. Niet al leen landen in Europa, maar ook daarbuiten. Als je het niet goed be- grijpt, zal ik eerst evéh een voor beeld geven. Pakistan is een land in Azië, nietwaar? Vroeger een deel van Brits-Indië, tegenwoordig een zelfstandige staat. Als ik nu de 8 letters van het woord „Pakistan" een beetje door elkaar gooi, krijg ik bijvoorbeeld „Pa Natsik". Of: „Sina Pakt". Nu zullen jullie het wel begrijpen. Als je alle vijf en twin tig landennamen gevonden hebt, zul je zien, dat de eerste letter van ieder woord samen ook de naam van een groot land vormen. Doe maar eens je best en als je de atlas er bij neemt, zal het misschien wat ge makkelijker gaan.

Weekblad voor Waddinxveen | 1952 | | pagina 2