RAADSVOORSTELLEN. li 'ilnaa™™ Jai PLAK ÉÉN MAAND KINDERZEGELSI Sport in 't U&ct. een BEELDHOUWER BUSDIENST DIMESWINTERMMTEL WIT POESJE Henri ISiivos l]w St. Kicolaascadeaux Verlichtingszaak. T. TOEN, H. M SLMGERLAilDT Bonimantels, uossen. enz. Weet wat U eeé Gelderse Worst Slager LAMMERS een OVERSCHOEN 'dat if dexaak cke Ik toek! Door de steeds verder gaande uit voering van het uitbreidings-plan aan de Sniepweg is al eens eerder gevraagd naar en gesproken over een andere plaats voor het woonwa genkamp. B. en W. menen voor dit vraag stuk thans een oplossing te hebben gevonden. Gedurende de afgelopen bezetting zijn aan de Zuidelijke Dwarsweg 3 huisjes ten offer gevallen aan een bombardement. Huizen en grond waren eigendom vgn de heer Sluys Dit terrein nu, gelegen tussen de woningen, bewoond door H. Oskam en P. Visser achten zij buitenge woon geschikt voor bestemming tot woonwagenkamp. De grootte is 1140 m2 dit is 500 m2 meer dan het be staande kamp. Zowel van het bestuur der R.K. H.B.S. als van dat van de Chr. H.B. S., te Gouda kwam een verzoek in om subsidie voor de leerlingen uit Waddinxveen, die deze scholen be zoeken, n.l. 9 op de R.K. school, en 3 op de Chr. school. Doordat beide instellingen pas kort werkzaam zijn is het niet mo gelijk om nu reeds een rekening- en verantwoording over te leggen. Omdat ook aan andere bijzondere middelbare scholen steeds subsidie is verleend, zouden B. en W. ook thans niet van die regel willen af wijken. De kosten per leerling van de Rijks H.B.S. te Gouda worden be groot op f 320.per leerling, nadat hiervan steeds een fictief bedrag voor schoolgeld in rekening is ge bracht. B. en W. stellen derhalve de raad voor aan de genoemde besturen, uitsluitend voor het cursusjaar 1952- 1953 een subsidie te verlenen van f 320,per leerling, waarmede dus een bedrag is gemoeid van 12 x f 320,— is f 3840,—. Het is bekend, dat de Kleikade in een desolate toestand verkeert. Reeds maanden zijn B. en W. in bespreking met de onderhoudsplichtige en ei genaar van. de weg, de heer H. J. Meijs te Scheveningen, om tót een oplossing voor deze hoogst onge wenste situatie te komen. De Kleikade staat op de wegen legger vermeld als koolas en grind pad, zodat het voor de eigenaar al voldoende is, als hij voor de opho ging met koolas zorg draagt. B. en W. zijn echter van mening, dat aan deze weg wel iets meer mag ge beuren en zij dachten de weg goed op te hogen, van een beschoeiing te voorzien en langs de huizen een smal trottoir te leggen. De eigenaar van de weg kunnen zij tot een dergelijke uitgaaf niet verplichten. Zij hebben hem echter' bereid gevonden de weg te verko pen. B. en W. menen, door aldus te handelen, dat weer een belangrijke verbetering tot stand komt. Zij stellen verder voor een klein stukje weg, dat nog ten name van de heer van Kooten staat, om niet in {lit plan mede te nemen. De besturen van enkele sportver enigingen, daarbij gesteund door het sportweekbestuur, hebben zich tot de raad gewend om te komen tot verbetering van de toegang naar de sportvelden in de Putte polder, c.q. tot het aanleggen van nieuwe sport velden. Het is bekend ,dat de polderweg bij „Ziekenzorg" vooral bij nat weer zeer slecht is. B. en W. hebben de gemeente architect laten nagaan of op een voudige wijze verbetering is te ver krijgen, bijv. door er een verhard pad van 2 meter breedte te maken, dus bedoeld als voet- en rijwielpad. Het zou dan tevens uitgesloten moeten zijn, dat van de weg gebruik gemaakt werd door auto's en paard en wagens. Deze oplossing is naar hun me ning niet afdoende en zij achten het niet verantwoord voor verder gaan de verbeteringswerken meer geld te voteren. Naar aanleiding van de bespre kingen na afloop van de laatst ge houden raadsvergadering stellen B. en W. de raad voor niet over te gaan tot verbetering van toegangswegen naar sportvelden, maar aan het col lege opdracht te verstrekken om een onderzoek in te stellen naar de mo gelijkheden van het aanleggen van nieuwe sportvelden, ter plaa'tse waar deze in het uitbreidingsplan zijn geprojecteerd. De bewoners van de Onderweg in de omgeving van „Eigen Haard" en die van de 6e Tochtweg hebben tot B. en W. het verzoek gericht om aansluiting op het waterleidingnet. De bedrijvencommissie adviseert op dit verzoek niet in te gaan, en wel om de volgende redenen: De bewoners van de 2e Bloksweg, Plasweg en Zuidelijke Dwarsweg zijn op gelijke lijn te stellen met die van de Onderweg-6e Tochtweg. Zouden deze laatste bewoners aangesloten worden, dan Zou er moeilijk een motief te vinden zijn, om dit te weigeren voor de eerst ge noemde gedeelten, indien hiertoe een aanvraag zou binnenkomen. Het geraamde jaarlijkse verlies is f 2278,77. Worden de kosten van de waterwagen hiervan afgetrokken, dan heeft het Waterleidingbedrijf altijd nog een jaarlijks netto-verlies van f1500,rond. Bovendien worden deze bewoners regelmatig van drinkwater voor zien, zodat zij toch niet geheel ten achter gesteldzijn bij andere bewo ners, die wel aan het net zijn aan gesloten. Sedert enkele jaren ontvangen de leerlingen van bijna alle lagere scholen in deze gemeente gymna stiekonderwijs in het lokaal van de openbare lagere school B. De daar aanwezige toestellen zijn niet van de gemeente maar eigen dom van de gymnastiekvereniging „T.O.O.S." Bij besluit van 28 Februari werd aan deze vereniging een jaarlijksè subsidie toegekend van f 200,voor het gebruik van hun eigendommen. Het bestuur van T.O.O.S. bericht thans, dat zijn toestellen, van dit in tensieve gebruik ontzettend te lij den hebben. De kosten van reparatie worden geraamd op f 175,en .T.O.O.S. vraagt deze kosten voor rekening der gemeente te nemen. B. en W. achten dit verzoek billijk en zij stellen de raad voor op het verzoek van T:O.O.S gunstig te be schikken. Gevonden en verloren voorwerpen Gevonden: 1 kinderportemonnaie; 1 paar beenpijpen; 1 dames over schoen; 1 bril; 1 bruine want. Verloren: 1 padvindersriem; 1 en veloppe met f 600,—; 1 bruine gla cé handschoen; 1 vulpen; 1 kinder portemonnaie met inh.; 1 verrekij ker; 1 bril in etui 1 want. BURGERLIJKE STAND Aangiften van 13 t.m. 19 Nov. 1952. Geboren: FranciS' Antonius, z.v. F. M. Vogels en J. M. Hogerbrugge, Onderweg 93; Johanna Jacoba, d.v. T. Schouten en E. I. van Eeden Pe terman, Noórdkade 24; Ewaldina Johanna, d.v. A. C. Hoogendoorn en G.A. de Jong, Wilhelminakade 95; Clasina Maria, d.v. A. Marchand en A.M. van Leeuwen, Noordkade 72. Overleden: Anthonia Maria de Rooij, 73 jaren. Nieuwe Landbouw-Huishoudschool te Alphen aan de Rijn. Deze week werd te Alphen aan de Rijn de nieuw Julianaschool ge opend, waarin de landbouw-huis- hcudschool onderdak kreeg. Deze school werd oorspronkelijk in 1880 opgericht, maar bestond slechts 8 jaar. In 1923 werd deze weer voortgezet en kon in 1926 een nieuw schoolgebouw ,de Juli anaschool betrokken worden. Onder de geschenken bevond zich een plant, namens de Waddinxveen- se leerlingen door Gré Havenaar aangeboden, verder een wapendoek, waarop de gemeentewapens der om liggende gemeenten waren gebor duurd. Verscheidene gemeentebesturen waren bij de opening tegenwoordig, behalve die van Alphen aan de Rijn. Daar Pluvius vorige week nog al rijkelijk met z'n regen gestrooid had, zijn er slechts 2 wedstrijden ge speeld. Waddinxveen I won in Delft van B.E.C. met 2-3 hierdoor stegen de Geel-zwarten twee plaatsen op de ranglijst, overigens een zeer goed resultaat om bij een 2-0 achterstand nog zoveel zelfvertrouwen te heb ben, deze achterstand geheel weg te werken en nog zegevierend uit de strijd te komen. Dat Waddinxveen 2 het bij de leider Woerden 2 het onderspit zou delven, lag in de lijn der verwachting en de 3-0 nederlaag is ook geen schande, volgende keer beter. De stand bij deze elftallen is: Woerden 2 8-15 Donk 2 7-11 Gouda 4 6-8 O.N.A. 4 6-8 Waddinxv.2 8- 7 Gouderak 2 6-5 V.E.P. 2 6-5 Schoonb. 2 6-4 U.N.I.O. 2 7-2 B'graven 2 6 1 D.H.Z. 7—U D.C.L. 7—10 S.V.W. 7— 9 T.R.H. 6-8 O.D.S. 6— 7 Hillesluis 6-7 De Holland. 5— 6 Waddinxv. 76 Papend". 6— 5 Schoonh. 7— 5 Dubbeldam 7- 2 B.E.C. 7— 2 Waddinxveen 1Dubbeldam 1 moet door de onze gewonnen wor den, het is dan aardig uit de gevaar lijke zone en het heeft dan einde lijk thuis ook eens goed resultaat bereikt, eens was Waddinxveen be kend als een zeer gevaarlijke tegen stander bij thuiswedstrijden ,nu is er slechts één punt thuis behaald. Rijnstreek-Verneul is voor de be zoekers, terwijl het bij Verheul2 - Waddinxveen Z 2 geduchtig zal spannen maar we houden het op de thuisclub. Waddinxveen 3 dat ook thuis speelt tegen G.D.S. 2, komt niet verder dan een gelijk spel. W.S.E. I komt vol ledig uit tegen Bergambacht I en dat betekend dat W.S.E. winst in het vooruitzicht heeft, ook W.S.E. 2 kan uitspelend tegen U.N.I.O. 4 de pun tjes mee naar huis brengen. Waddinxveen a ontmoet thuis de koploper Boskoop a en bij een over winning (wat zeer goed mogelijk is) troont Waddinxveen a op de hoog ste plaats. W.S.E. a ontvangt Wad dinxveen b en zal alles in het werk stellen om de vorige nederlaag on gedaan te maken, maar of het luk ken zal, dat geloven we niet. Woensdag 26 November houdt T.O.O.S. onderlinge wedstrijden om 7 uur voor adsp. Jongens en om 7.30 voor adsp. meisjes. De dames en he ren om 8.30 uur. Wij waren Maandagmidag te gast bij T.O.O.S. en wij zagen de Sr. he ren aan het werk. Het was er erg gezellig en wij zouden meerdere he ren deze raad willen geven ga Maan dagavond eens kijken. ZWEMMEN. Programma a.s. week: Zaterdag 22 November De Gouwe I- R.P.C. I. Dinsdag 2 5November De Gouwe comb.-G.Z.C. IV. De tweede wedstrijd voor de be- kércompetitie van de K.N.Z.B. speelt De Gouwe tegen R.P.C. I uit Rijs wijk. Het is nog niet zeker of De Gouwe volledig uit zal kunen ko men en daarom is het weer oplet ten. Wanneer deze wedstrijd verlo ren wordt ,is er weinig kans op, dat deGouwe de volgende ronde ge plaatst wordt. Supporters die mee- willen, kunnen gebruik maken van de zwem-autobus vertrek 6 uur brug. J.l. Maandag waren de deelnemen de verenigingen aan de Sportweek ter vergadering opgeroepen. Na opening door de heer Noorder- meer, gaven notulen en jaarverslag een uitvoerig beeld van de voorbe reidingen die aan het organiseren van een sportweek zijn verbonden wil deze goed slagen. Jammer was dat enkele programmapunten ver schoven moesten worden, waardoor de belangstelling voor enkele uit voeringen niet groot was. Er werd besloten om in het vervolg na vast stelling programma's geen wijzigin gen meer toe te laten. Het finan ciële verslag gaf voor dit jaar een klein overschot, ook al een gevolg van het niet precies afwerken van het! programma. Nadat de kascom- •missie zich met bovengenoemd ver slag accoord had verklaard, volgde de bestuursverkiezing. De heren T. Ververs en M. Donker werden met grote meerderheid van stemmen weer herkozen. Medegedeeld werd dat op Maandag 24 November een vergadering gehouden zal worden, teneinde tot oprichting te komen van een medische sportkeuringsbu reau. De plaatselijke doktoren heb- hun medewerking toegezegd. Daarna volgde een bespreking sportweek 1953. Het voorlopige pro gramma opgemaakt door het bestuur werd door de afgevaardigde overge nomen om in hun vereniging bespro ken te worden. Men weet nu vroeg genoeg de plannen, dus kan sport week 1953 op tijd in kannen en kruiken zijn. Nadat de rondvraag niets bijzonders opleverde, werd de ze geanimeerde vergadering geslo ten. „Concordia" in de schijnwerper. Ja het was Woensdagavond alles „Concordia" wat de klok sloeg, u weet wel het Waddinxveens muziek corps. De heer L. de Knecht als voor zitter richtte woorden van speciale aard tot burgemeester Warnaar en diens huisgenoten, hij vertelde ons dat de burgemeester nu beslist voor Concordia klaar staat ,ook op de meest ongelegen momenten. Nadat de talrijke bezoekers staande naar het Wilhelmus hadden geluis terd werd in een adem naar punt zes van het programma gemar cheerd. De „Bleu Devils" bracht goe de stemming door goed marsmuziek terwijl hierna de ouverture „Buga- tella" ons speciaal liet genieten van instrumentaal technisch verant woord werk van enige muzikanten in het bijzonder. Amerian Patrol, deskundige voorgelicht door diri gent van Gent vormde een aange naam affest in het programma wat tevens de rust inleidde van het eer ste gedeelte. In „Weense Parels" mochten wij genieten van Soupe, Strauss en an dere grootheden. Naar het applaus te oordelen heeft het publiek het meest genoten van Gebed voor dè Vrede met als zangsolist G. Hoo gendoorn als tenor welke, gezien z'n amateursschap hiermee een goede beurt heeft gemaakt en zeer zeker vele harten heeft gewonnen. De drumband onder leiding van B. Langendam heeft hierna 20 mi nuten onze aandacht gevraagd en hoewel dit een zuiver machts ver toon betekende, de vrijwel onge merkte verlenging had achterwege gelaten kunnen worden. Wij geloven echter niet dat dit het heengaan van Burgemeester Warnaar heeft bespoedigd. „De rauwe grond" van Arie van der Lugt ligt het Concordia toneel wel. Het brengt ons op het platte land bij grootgrond beziters waarin wij een getrouwe capri van de prac- tijk voorgelegd krijgen van het kou de, harde leven waarin mammon ze geviert over vrij wel de meeste ge voelens, zo sterk wordt het door gebr. Fopkens uitgebeeld dat het verschijnen van Kasper Sietsma een weldaad betekend. Deze mars kramer bezit humor, niet alleen echter, hij draagt z'n hart op de goede plaats en wat denkt U van z'n opmerking: Je hebt mensen en boeren? De koning op dit schaak bord, lepe Damsma is een pracht fjguur (slot eerste bedrijf). In een wirwar van moeilijkheden dreigt lange tijd het „mat" maar en de wilskracht wier trouw uiteindelijk het wolkendek breken, brengen voor hem het gelukkige einde. Lobke, Peer, Stiene en Feit zij maakten dit spel mede volkomen. Dit spel heeft ons bekoord, het werd gebracht in eenvoud, zonder opsmuk en wij hopen dat Damsma, verdwenen uit onze gezichtskring, de vette jaren tegemoet is gegaan. Erevoorzitter P. v. d. Laarse sloot deze avond waarbij hij zeer terecht opmerkte dat het publiek zich deze avond bij uitstek gedragen hebben als dames en heren voor de ont vangende vereniging. Besluiten wij met een woord van lof voor grimeur Luytjes van Moerkapelle welke ons heeft doen genieten van prachtig kapwerk het welk de hand van de meester verried. J. T. GEVRAAGD, zelfstandige hulp indehuishouding werkster en andere hulp aan wezig. f 80.— per maand. Dr. Helleman, Kerkweg 222 Gevraagd Fa. J. A. HOGENELST, Werkplaats Kromme Esse 9 HuisBrugweg 81 Wegens huwelijk Dinsdag 25 en Woensdag 26 November GESLOTEN Schoenmakerij H. C. STRENG Dorpsstraat VOOR Bruiloften EN Feestavonden JAN ROOZEBOOM Accordeonnist) Groeneweg 47, Telefoon Propaganda-avond Waddinxveense Besturenbond N.V.V. op Zaterdag 22 Nov. Vertrek: Noordeinde (Witte brug) 6.45 Kerkweg (Kerkhof) 6.50 Vertrek: Kanaaldijk (R.K. kerk) 6.45 (hoek Trooststr.) 6.50 Te koop z.g.a.n. zwarte Te bevr. Prunusstraat 24 Weggelopen: Gelieve terug te bezorgen Burg. Trooststraa) 39 Astroloog, Psychometrist, geeft schriftelijk consult met voorspellingen over 1 jaar. Opg. geb. bep f I Met 3 vragen foto insl. f 2.50. Molenstraat 9, Woerden uit de best gesorteerde Voor iedere beurs bereikbaar Gekl.en Delftsblauwe Schemerlampjes vanaf 2.95 Wandlampjes hout 4.50 koper 5.95 Ganglantaarns 6.25 Haardjes 6.95 Leeslamp rokkapjes 7.25 enz. enz. enz. Enorme keuze in Electrische Klokken, Stofzuigers, Leeslannpen, enz. De beroemde BRAUN- Scheerapparaten en PHILISHA VE f 54— en f 47 - Doelestraat 10, GOUDA Bergweg 218, ROTTERDAM Verzoeke de St. Nicolaas-advertenties voor het volgend nummer tij dig in te zenden Predikbeurten op Zondag 23 November 1952 Ned. Hervormde Kerk Voorm. 8.45 en 10.30 uur Ds J. v. d. Haar Nam. 6.30 uur Ds G. Boer, Gouda Gereformeerde Kerk Voorm. 10 en nam. 5.uur Ds. J- Snoey N. H. Evang. »Wet en Evangelie* Voorm. 9-30 uur Ds. M. C. Koole, uit den Haag Christelijk Afgesch. Gemeente Voorm. 9.30 en n.m. 5 uur Leesdienst Vrijdag 28 Nov. nam. 7 uur Ds A. Bijkerk, van Sliedrecht Reroonstrantsch Gereformeerde Gemeente Geen dienst SW De Zondagsdienst wordt Zondag 23 Nov. waargenomen door Dr. Hemminga Tot onze spijt moesten velschillende stukken tot de volgende week blijven over staan. De uitgever. Bontwerker, Gouwe 130, Gouda Maakt en vermaakt alle soorten en daarom van Profiteer van onze weikreclame REPARATIES KUNSTGEBITTEN Sneller, beteren.goedkoper J. C. POL, Kerkweg 181, W'veen VERLOREN Gaarfie terug bezorgd bij NIC. VIS, Kanaalstraat 1 ONTVANGEN de nieuwste STOFFEN voor herfst en winter. G. LEEFLANG, Dames- en Herenkleermakerrj IJssellaan 84, Gouda. Tel. 4015 Vraagt Stalen of bezoek STOPPAGE - INRICHTING Blanken tel. 311

Weekblad voor Waddinxveen | 1952 | | pagina 3