B., Blf Brand 458 NIEUWS uit dHze woonplaats-. T.O.G. PUK EEN MAAND KINDERZEGELS! kolenaspa'd tegenover de Troost- straat. Mevr. van der Torren pleite voor een goed toezicht op de woon wagenkampen. B. en W. beschouwden dit plan wel als een verloren zaak. Bij mon de van de voorzitter kregen de raadsleden het verzoek eens naar stig uit te zien naar een geschikt plekje (liefst ver van de bebouwde kom.) De voorzitter merkte op dat hoe dichter dit plan bij de betrok- kennen kwam, hoe meer protesten en hoe verder het van de betrokke nen verwijderd werd, hoe groter de instemming. Voorlopig blijft dus het woonwa genkamp op zijn oude plaatsje. De urgentienota die B. en W. terzake, de plannen voor 1953,aan de raad hadden aangeboden, verkregen in het algemeen de instemming van de raad. Over de woningbouw, deelde de voorzitter mede, dat aan de woning bouwvereniging „Waddinxveen" ver zocht zal worden bouwplannen op te stellen voor de bouw van enke le complexen arbeiderswoningen in de Bomenwijk. De heer Pille brak een lans voor een speelterrein voor de bomenwijk- jeugd. 'Ter voorkoming van ontijdige uit putting van het beschikbare bouw terrein, verkreeg het college vanB. en W. van de raad de machtiging het instituut stad- en landschap op dracht te verlenen tot het ontwer pen van plannen voor de uitbreiding van de woningwetbouw in de Put- tepolder. Dit plan Waddinxveen- noord zou de mogelijkheid kunnen scheppen tot een beschikbaar krij gen én openleggen van een geheel nieuw bouwterrein gelegen tussen „Ziekenzorg" en de spoorbaan. De heer Okkerse zag gaarne op korte termijn het openleggen van het bouwterrein (reeds opgenomen in het uitbreidingsplan) tussen de Kanaalstraat en de Julianastraat. Hierdoor zou een aardig centrum verkregen worden waarvoor bij par ticulieren zeker de nodige belang stelling zal bestaan. Door de aanvaarding van de ur gentienota, zal nu ook kunnen wor den overgegaan tot ontsluiting van het wederopbouwplan Zuid. Door de aanleg van een hoofdweg door dit plan zql het mogelijk zijn, dat zo wel de wederopbouw als verder bouw tot uitvoering kan komen. Het voorstel van B. en W. tot overname van de Kleikade, waar door deze weg ook eindelijk eens verbeterd zal kunnen worden, le verde niet veel stof tot spreken op. Na de toelichting door de voorzit ter waaruit de grote noodzaak van dit plan wel kwam vast te staan, aanvaardde de raad dit voorstel. Voorzitter had woorden van waar dering voor hetgeen de eigenaar van deze woningen deed en nog doet voor de verbetering van deze wo ningen. De verbreding van het trottoir tussen de winkelgalerij en de Geref. kerk en het doen verdwijnen van de verroeste afscheiding had de in stemming van de raad. Het probleem van de straatverlichting zal in de raadsvergadering ter sprake komen. Betreffende de waterleiding werd ook geen definitief besluit genomen. Vooral de watervoorziening van de buitenwijken vormt een probleem. De heer Slob wees op de grote nood zaak van een goede drinkwater voorziening voor de buitenwijken in belang niet alleen van de mens maar ook van het vee. Het bleek uit de besprekingen dat een en an der reeds de aandacht van de be- drijvencommissie had. De heer Van Tol vroeg of in de urgentie-nota niet de bouw van een bejaardencentrum was vergeten. Hij zou toch gaarne plannen in die geest hebben willen zien. Ofschoon dit niet zo urgent werd geacht als de woningbouw, zullen B. en W. zich terzake toch beraden. Zonder hoofdelijke stem ming werd besloten tot het aangaan voor Nederlandse gemeenten nl. een van f 250.000,voor diverse open bare werken en een voor resp. f 99.000,Deze leningen werden resp. aangegaan voor de duur van 40'jaar ad i pet. en van 25 jaar tegen 4 pet. Zeer belangrijk was de medede ling van de voprzitter, dat er een uitspraak was gedaan inzake de pachtkwestie A. de Jong. De heer de Jong was pachter van de grond welke bestemd was voor de aanleg van de straat naar het terein van de N.V. Kempkes, de grondkamer bij het gerechtshof te Arnhem heeft besloten de pacht, ingaande 22 Fe bruari 1953 wordt ontbonden en dat de schadeloosstelling bepaald is op f 2606,De héér de Jong zal kos ten moeten betalen. De pachter had in hoger beroep een schadeloosstel- DE AVONTUREN VAN „HUMPO HOTSFLOTS' 42. „Het zit zo," begon Humpo, toen ze binnen waren in de kamer van Steven Steenrijk. „Toen ik dat geld van u gekregen had, ben ik eerst een pakje sigaretten gaan kopen, en toen ik terugkwam, was de lijst ver dwenen! Toen ben ik op het dak ge klommen, omdat ik zag, dat mijn raam openstond en ik zag inderdaad de dief net om de hoek van het dak verdwijnen. Ik ben toen echter naar beneden gevallen, omdat de dak goot losliet. Ik viel dwars door een glazen dak in een badkuip vol wa ter. Ik kwam toen mijn buurmeisje tegen en samen zijn we in een taxi achter de dief aangegaan. We volg den hem tot het station waar we hem in de trein zagen stappen. Ik kon nog net op de trein springen, zocht de coupe op, waar de dief zich bevond en probeerde de lijst terug te krijgen. Hij sloeg me echter voor een poos naar de andere wereld. En verder weet ik niets meer!" Dus de lijst is weg? riep Steven Steenrijk ontzet uit. Maar dat is verschrikke lijk! Dat is ontzettend! ONTZET TEND! Toen mengde Evy zich plot seling in het gesprek. „U bedoelt na tuurlijk", zei ze zoetsappig," dat het ontzettend zou zijn geweest, als dit belangrijke stuk weg geweest zou zijn? Nietwaar? Humpo en Steven stonden allebei perplex. BURGERLIJKE STAND Aangiften van 20 t.m. 26 Nov. 1952 Geboren: Andreaas Ewaldus Ma ria, z.v. J. Nobel en C. M. de Vos, Bloemendaalseweg 58; Hendrik, z.v. C. van Beek en A. E. Merkies, Zuid kade 63a; Marina Christina, dj v. Boersma en A. van den Berg, Zuid- kade 113; Ondertrouwd: H. Koren en M. vjan der Hengst. Gehuwd: J. L. Boogh en W. Glas beek. Ovèrleden: Pieter van Wilgén, "86 jaren; Marchand, Simon, 58 jaren. Gevonden en verloren voorwerpen Gevonden: 1 rubber dameslaars; 1 bruine glacé handschoen; 1 voetbal kous; 1 want; 1 bruine glacé hand schoen; 1 zilverbon ad f 1,1 pad- vindersriem. Verloren: 1 paar zwarte motor handschoenen; 1 vulpen en 1 vul potlood in etui; 1 achterklep van auto; 1 kinderportemonnaie met inh.; 1 want; 1 paar gym. schoenen; 1 paar wanten. ling geëist van f 63.000, Een uitgaaf door de vereniging voor chr. nationaal schoolonderwijs ad f 1095 werd geschrapt voor de vergoeding. Aan de nieuwe Chr." H.B.S. te Gouda werd een subsidie toegekend voor de uit Waddinxveen afkomstige leerlingen ad f 250, per leerling. De raad besloot tot de aanschaf fing van een nieuw torenuurwerk Opdracht tot levering zal worden gegeven aan de heer W.J. Koek te Heerde tegen een prijs van f 1500, met 10 jaar garantie. De nieuwe klok zal electrisch zijn en een nieu we automatische opwind-inrichting hebben. Bij de aanbieding van de gemeen terekening kwamen er geen opmer kingen doch bij de aanbieding van de bedrijfsrekening wel. De heer Pille informeerde naar het grote gas- en vooral naar het z.i. zeer grote waterverlies. Dit punt heeft de volle aandacht van de bedrijven. De raad besloot tot benoeming van de heer M. G. Trommelen uit Leeuwedorp tot onderwijzer aan de openbare lagere school a. Ook ver kregen B. en W. machtiging van de raad met plannen te komen tot de bouw van een nieuw gymnastieklo kaal nabij de school a. De bouw van dit lokaal is urgent. Het nieuw te bouwen lokaal moet centraal zijn gelegen voor alle scho len. De raadsleden waren het verga deren moe en besloten de zitting te beëindigen en te verdagen tot Vrij dagmiddag. Met toestemming van de verslag gever uit R. en G. overgenomen. INGEZONDEN (buiten verantwoordelijkheid der redactie Geachte redactie! Ik moge U beleefd verzoeken on derstaande in Uw eerstvolgend blad op te nemen. Bij voorbaat hartelijk dank. Onder het hoofd „Raadsvoorstel len" in Uw blad van vorige week las ik o.m. „De bewoners van de Onderweg in de omgeving van „Eigen Haard" en die van de 6e Tochtweg hebben tot B. en W. het verzoek gericht om aansluiting op het waterleidingsnet.' „De bedrijvencommissie (de Wet houder Oudijk en de Raadsleden Modderkolk, Schouten en Ir. Vene- ma) adviseert op dit verzoek niet in te gaan en wel om o.m. de volgende reden. „De bewoners van de 2e Bloks- weg ,Plasweg en Zuidelijke Dwars weg zijn op gelijke lijn te stellen met die van de Onderweg 6e Tocht weg. Zouden deze laatste aangesloten worden dan zou er moeilijk een motief te vinden zijn om dit te wei geren voor eerst genoemde gedeel ten, indien hiertoe een aanvrage zou binnen komen." Ik mag hieruit wel concluderen dat onze vroede vaderen wachten met het aanbrengen van noodzake lijke voorzienningen totdat er aan vragen binnen komen, en dat zij te vens willen zorgen dat, mocht er een aanvrage binnen komen, er ge makkelijk een motief te vinden is om de aanvrage te kunnen afwijzen. Ik vind het niet fraai. Aan de straatbelasting mogen de ze bewoners wel meedoen. Dan is er niets te moeilijk om hen, die er ei genlijk buiten vallen, toch mee te laten doen. Als ik Voorts het bedrag dat als te kort is geraamd rond 1500 gld- vergélijk met de subsidie voor 12 leerlingen die een H.B.S. te Gouda bezoeken, groot 12 maal 320 is 3840 gld. dan slaat men m.i. een bepaalde groep inwoners van Waddinxveen niet hoog aan. Ligt ook' mogelijk hieraan ten grondslag het voorstel van B.W. om het woonwagenkamp naar een der genoemde wijken te verplaatsen? M.i. te ver voor behoorlijk politie toezicht. Of krijgt men door de vesting van het tweede woonwagenkamp in de huidige omgeving teveel van hef goede? Voorz. Afd. Waddinxveen. H.M.v.L. J. F. Hijkoop. Dé toneelvereniging T.O.G. bracht Zaterdag 1.1. voor een uitverkochte zaal bovengenoemd toneelwerk van Jan Timmer onder regie van K. Stuiver. Voorzitter M. Asscheman opende vlot en gaf hierna het woord aan burgemeester Warnaar. Deze ge- gewaagde overbodige bladvulling zijns woords en des te meer hebben wij naar zijn woorden mogen luiste ren in volle waardering. Het hospitaal „Oog in Al" aldus spr., zal julie dankbaar zijn voor jullie prachtige werk en die jongens ginds zullen je dankbaar zijn. Burgemeester Warnaar betoogde dat nog veel gedaan kon en moet worden voor de militairen, aldaar verpleegd en prees het feit dat er gelukkig nog mensen zijn welke hun eigen genoegens om weten te zetten ip het denken aan anderen. Tot slot feliciteerde spr. T.O.G. met haar 5 jarig bestaan, waarna het scherm valt om ons enige tijd later te laten geniéten van een 3 delige klucht met in de hoofdrol de architect Dirk Hoek. Een serie dolle gebeuren doen ons kennis maken met diverse ver makelijke personen waarvanvooral Jaap en Elias (bravo grimeur) zeer komische indruk maken. Elias dan is de verdrukte en dit de draad van het verhaal. Tante Mia heeft een zeer moeilijke rol maar deed het uit stekend evenals haar jongere zus ter Ella. De historie kennend rolt alles naar een goed'eind, maar al vorens wij hier aankomen heeft de zaal talrijke malen gedaverd van het lachen. Vooral die kunstschilder met z'n malle phase en zotte dingen was het geliefkoosde voorwerp. Malukki Hawaians uit Boskoop, stond op het program en onwille keurig verhaasten we onze stap. Dit betekerlt immers vrolijke klanken in songs en cowboyliedjes met zang van Teun Koster en jodelzang van Willy Valk. Zij volmaakten de avond met hun fleurige optreden en wij vonden dat deze Zaterdagavond uit stekend besteed is geweest. Men deelt ons nog mede dat de opbrengst van de verloting door me dewerking van fabrikanten en win keliers f 282.80 heeft opgebracht. Tr. Door de grote belangstelling' en de velen die teleurgesteld moesten worden, geeft T.O.G. op Zaterdag 13 December in de cantinezaal van de N.V. Louis Dobbelmann opnieuw een opvoering van de klucht „Een vriend komt over oo k ditmaal met medewerking van de Maluku Ha- walians. Men voorziet zich tijdig van plaatsbewijzen om teleurstelling te verkomen. Er rijden bussen vanaf: Hoek Dorpsstraat 7 uur, hoek Oranjelaan 7.10 uur, Burgem. Trooststraat 7 uur, Oranjelaan 7.10 Woensdag 26 November sprak voor het „Lezingencomité" de heer Jhr. van Nispen tot Sevenaer over de kastelen in ons land. Zowel door lezing als door licht beelden gaf de spreker de aanwezi gen een beeld van het ontstaan van de kastelen, alsmede van verbou wing en vernieuwing hiervan. Deze monumenten geraken echter hoe langer hoe meer in verval. Hoofdzakelijk door de buitengewoon hoge onderhoudskosten en lasten, was men niet meer in staat, zelfs de noodzakelijkste herstellingen aan te brengen. Door monumentenzorg en andere instanties wordt al het mogelijke gedaan om de nog bestaande kaste len voor verder verval te bewaren en ze een nuttige bestemming te geven. Uit een en ander is wel dui delijk gebleken dat het voor het nageslacht van grote waarde is dat kastelen, die zelfs van de 13e eeuw dateren in zo goed mogelijke staat bewaard blijven. De voorzitter, de heer van der Most dankte de spreker voor de zeer interessante lezing. Het is weer duidelijk gebleken dat ook thans de thuisblijvers onge- lijk^hadden. De bazar ten bate van de Herv. kleuterschool alhier, heeft op gebracht ruim f 2300, Ook voor de bazar van de Rem. Geref. Gemeente was grote belang stelling. Hedenmiddag komt de ge meenteraad weer bijeen in openbare vergadering, ter voortzetting van de Dinsdag afgebroken zitting. In de ze vergadering komt ook ter tafel het voorstel van B. eh W. tot ver lenging van de tijdelijke aanstelling van de heer J. Bitter als adviseur van het. gemeen telijk gas- en water leidingbedrijf. Woensdag geraakte mevr. Al verna op de Brugweg, tengevolge van de gladheid met haar auto in de sloot, welk ongeval geen persoon lijk letsel ten gevolge had, wel schade aan de auto. Een ander ongeval, ook met goede afloop, had plaats op de Zuidkade, waar de heer K. door een bestel auto aangereden werd enop de grond geslingerd werd. Alleen een verwonding aan de arm was het ge- volg. Op het gehouden toneelcon cours, uitgeschreven door E.N.O.S. te Gouda, ontving gisteren K.T.W. de 3e prijs. Voor de best gespeelde vrouwelijke rol viel aan mevr. T. Bosman-Boere een eerste prijs ten deel. Zij vertolkte de rol van Angela. Wij als Waddinxveners waren al lang vertrouwd geraakt met het nieuwe gebouw op de hoek Kanaal straat-Stationstraat en wij wisten ook dat dit gebouw bestemd was als bankgebouw van de Nutsspaar- bank te Gouda. De architect Mer- tens heeft in een betrekkelijk klein object een prachtig kantoor, waar naast een hal met loketten en een safe ontworpen, waarboven een keurige kassierswoning. Na enkele jaren onderdak te heb ben gehad in een woonhuisgedeelte, beschikt de Bank nu over een ei gen gebouw, dat aangepast aan de landelijke omgeving, een keurige in druk maakt. Maandag zal het kan toor voor de spaarders geopend worden. Men leze de advertentie. Aan" het architectenbureau Fledderus en Roggeveen, alhier, is de bouw opgedragen van een „Groe ne Kruis" gebouw te Alblasserdam. Bedoelde architecten hebben onlangs eenzelfde gebouw te Zoetermeer aanbesteed. De afd. Waddinxveen van de Chr. Boeren- en Tuindersbond kwam Dinsdagavond in alg. leden vergadering bijeen in hotel „De Unie". De vergadering stond o.l.v. de heer C. van der Sar. Als gast-spreker trad op de heer J. Aantjes van Heemstede over'„On ze houding op sociaal terrein". In zijn aandachtig aangehoorde re de besprak hij de houding van het liberalisme op het sociale terrein, vervolgens ontleende hij het streven van het socialisme in dit opzicht. Scherp deed de spreker uitkomen, welke houding de Christen op dit terrein heeft aan te nemen. Ook op sociaal terrein geldt, dat het Ko ningschap van Christus moet gel den. Hij wees op de grote betekenis die de C.B.T.B. op dit terrein in neemt. 'Binnen het kader van de winkelweek zal morgen door Sint Nicolaas een bezoek aan onze ge meente gebracht worden. Omstreeks 3 uur zal Sint bij de Gasfabriek aan land gaan, en zijn rondrit aanvan gen.- Donderdagavond had onder grote belangstelling de eerste prijs toewij zing plaats van de winkelweekprij zen. De hoofdprijs a f 200,viel ten deel aan de heer G. de Joode, die de Fri;deer St. Nicolaas en de com missieleden, begeleid door Concor dia, werd thuis bezorgd. Leggen we ons oor te luisteren, vernemen we dat de winkeliers te vreden zijn over het verloop van de verkoop-actie. Een ander geluid vernamen we eveneens en wel: Zou er geen mo gelijkheid bestaan, bij de laatste toe wijzing ook de gedeeltelijk beplakte vellen, bijv. min. 10 bonnen, mee te laten delen voor een hoofdprijsje? Er zullen dan nog wel heel wat ge gadigden zijn. We geven het even door. Het fanfarecorps „Concordia" maakt langs deze weg bekend, dat de waardebonnen van de verloting waarvan de trekking Woensdag 3 December plaats heeft in het Cen trum om 8 uur, inwisselbaar zijn bij alle Waddinxveense winkeliers tot 20 December 1952.

Weekblad voor Waddinxveen | 1952 | | pagina 2