Weekblad voor Waddinxveen NiEUWS uii otvze. wamt, «1 Weekagenda No. 396 Vrijdag 16 Januari 1953 (2e blad) 8e Jaargang Van alle kanten kwamen giften in geld en natura binnen. Waddinxveen in al zijn geldingen liet zich van de goede kant zien en dat was de stimulans voor de initiatiefnemers om op de ingeslagen weg voort te gaan. Daaruit werd „Nooit Gedacht" geboren. Twintig jaar heeft „Nooit Ge dacht" zich kunnen handhaven, al is het ledental wel iets teruggelopen doordat versch. jaren „de Pette'niet berijdbaar is geweest. Wij kunnen (gelukkig) de natuur niet dwingen, -doch afgezien daarvan zal er steeds een langere tijd moe ten verlopen alvorens „de Pette" be rijdbaar is. Daarvoor is het nood zakelijk dat „de Pette" eens „zeer goed" wordt uitgebaggerd. Wij moes ten in dien tijd dat „de Pette" niet berijdbaar is, als overgang, de be schikking hebben over veldijs. Misschien is zulks mogelijk bij de aanleg van dé nieuwe sportvelden. Het is zeker een gemeenschapsbe- lang. Het is voor het bestuur van de ijsclub jammer dat bij een vorst periode niet direct voor een baan gezorgd kan worden. Wij zijn ech ter dankbaar dat de leden de moei lijkheden begrijpen en het bestuur trouw zijn gebleven. A,s. Vrijdag 23 Januari zal ter gelegenheid van het 20-jarig bestaan het bestuur in Hotel „de Unie" 's avonds van 7-9 uur recipieren. Ik verwacht dat vele leden die avond even zullen' komen. Het is niet alleen het bestuur dat jubileert, doch de leden zijn mede jubilaris sen, want het is ook hun vereniging. T. VERVERS, voorz. IJsclub „Nooit Gedacht". Donderdag 15 Januari had in het Vereen.gebouw van de Geref. Kerk de eerste bijeenkomst plaats van de afdeling Waddinxveen voor Vrouwelijke Vrijwillige Hulpverle ning van de Provinciale Federatie Zuid-Holland. Door de vrijwel on begaanbare wegen was de opkomst minder groot dan was verwacht, aangezien 450 uitnodigingen wa ren verzonden aan de leden van de vrouwenorganisaties. Mevrouw van der Torren-Veen- dorp die deze bijeenkomst presi deerde sprak een welkomstwoord speciaal tot Burgemeester Warnaar, die ondanks zijn drukke werkzaam heden aanwezig was en tot Mevrouw 's Jollema-'s Jacob, presidente van de landelijke Federatie. De Burgemeester zei verheugd te zijn dat in zijn gemeente de verschil lend gerichte vrouwenorganisaties het initiatief hadden genomen om op algemeen terrein samen te werken in het belang van de gemeenschap. Grote invloed kan van de vrouw uitgaan in tijden als deze, ook op het al of niet medewerken aan de weerbaarheid van ons volk in tij den van oorlog of andere rampen. Mevrouw 's Jollema vertelt in haar inleiding dat deze organisatie geen nieuwe vereniging betekent maar alleen een vorm van samenwerking van de bestaande vrouwenorganisa tie. Het welzijn van de samenwer king is zeker gebaat wanneer Ne derlandse vrouwen van welke gods dienstige groepering zij mogen zijn, met elkander werken met behoud van eigen zelfstandigheid. Hulp wordt vrijwillig en belange loos verleend: a. op verzoek van de overheid; b. op verzoek van semi-overheids- instanties; c. op verzoek van particuliere in stanties; d. op eigen initiatief met dien ver stande, dat er niet getreden zal worden op het terrein vafn bestaan de organisaties. Het hlijkt dat men in onze ge meente reeds zodanig werkzaam is, als men denkt aan de samenwerking inzake de bazar en oliebollendagen voor het Groene Kruis en de collec tes die op verzoek van de burge meester gezamenlijk werden gehou den. De presidente brengt dank aan burgemeester Warnaar voor de gro te medewerking van het gemeente bestuur, aan Mevr. 's Jollema voor haar heldere inleiding en beant woording van de vragen en sluit met de wens dat deze Federatie van Vrijwillige Vrouwelijke Hulpverle ning in eendrachtigheid zal mogen werken tot heil van de Waddinx- veense bevolking. Het hestuur bestaat uit; Mevr. A. v. d. Haar-Sterk, Ned. Herv. Vrouwenorganisatie. Mej. G. van Noort, Chr. Bond van Boerinnen. Mevrv A. Pille-FiUe, Vrouwenbond Partij v. d. Arbeid. Mevr. W. Reijm-Smidt, Chr. Vrou wenbond. Mevr. M. A. H. van Stijn-Lamping, R.K. Vrouwenbond. Presidente: Mevr. F. T. van der Tor ren-Veendorp. Te 's-Gravenhage is op 67- jarige leeftijd overleden ir. Ph. van der Breggen, oud-hoofdingenieur van de Rijkswaterstaat. Ir. Van der Breggen was ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Hij werd alhier ge boren. De teraardebestelling heeft plaats gehad op de Algemene Be graafplaats alhier. Op de culturele avoiid van het Lezingencomite die Dinsdagavond in het Centrum werd gehouden, heeft de heer Stuvel, journalist te Voor- - burg, de aanwezigen meegenomen ter haringvangst. Enige tijd geleden maakte de heer Stuvel een reis met een haringlogger mee, op uitnodi ging van de Scheveningse reders. De heer Stuvel bleek behalve een goed verteller ook nog een uitnemend fo tograaf te zijn. Tijdens de reis maakte hij een serie opnamen, waar van hij prachtige lantaarnplaatjes vervaardigde. Na de pauze draaide de heer Stuvel de te Cannes be kroonde documentaire ,,'t Schot is te boord". Voor deze eerste avond van het Lezingencomite in 1953 be stond veel belangstelling. Naar aanleiding van het voor komen van mond-en klauwzeer on der de veestapel van de veehande laar v V. aan de Kerkweg alhier is deze veestapel afgeslacht. De vee stapel bestond uit twaalf stamboek- runderen en 5 kalveren, De verschillende uurloonacties die het afgelopen jaar door verschil lende grotere en kleinere bedrijven, en instellingen alhier werden ge houden hebben in totaal opgebracht een bedrag van 1783,12. De leer lingen van de Herv. school aan de Onderweg brachten 9,— bijeen. Het plaatselijk comité van de stich ting heeft het afgelopen jaar, met inbegrip van de huis-aan-huis col lecte, 2569,15 bijeengebracht. De Rijksbelastingambtenaar S. P. Bax alhier werd overgeplaatst naar de gemeente Ameide, onder gelijktijdige bevordering tot assi- sten-dienstgeleider der directe be lastingen en accijnzen voor de ge meenten Ameide, Tienhoven, Lex- mond, Meerkerk en Nieuwland. Aan de bijzondere avondvakte- kenschool is tot leraar in de vaca ture van de heer Prins benoemd de heer C. Verweij te Bergschenhoek. De nieuwe leraar wordt belast met de vakken technisch schetsen en voorbereidend vaktekenen. Tot leerling-ambtenaar op het kantoor van de Gemeente-ontvanger en der Gemeentebedrijven is be noemd de heer H. Tromp. Maandag 26 Januari, voorm. 9.30 uur zal Ir. C. P. Scheepers een lezing houden uitgaande van de Be drijfsvoorlichting in Midden Zuid- Holland, over het onderwerp: „Be- worteling en opbrengst". Nieuwe telefoon aansluiting onder nr. 628, J. Boon, Brugweg 25, onder nr. 677 Sjaak Noteboom, Zuid kade, onder nr. 674 firma Verbakei, Oran jelaan 32. De vereen. E.H.B.O. zal mor gen Zaterdag deelnemen aan de se lectie-wedstrijden te Gouda. Voor het praktijk-examen Boekhouden slaagde onze plaatsge noot de heer J. Burger. Hij werd op geleid door de heer R. J. Zuidema. Zaterdagavond 24 Januari a.s. geeft het Mannenkoor „Onvermoeid Vooruit" zijn jaarlijkse 'Uitvoering in de cantine van de N.V. Dobbel mann alhier. Op (jeze avond wordt een uitge breid zangprogramma ten gehore gebracht, waaraan het Boskoopse Mannenkoor „Die Gouwe Sanghers" medewerking verleent. Zangliefhebbers worden in de ge legenheid geboden enkele uren van schone zang te genieten. Men ver- zuime deze avond niet. Voor verdere bijzonderheden, ver wijzen wij U naar de advertentie in dit blad. Zaterdag 17 Januari houdt de Postduivenvereniigng „De Sperwer" haar jaarlijkse clubtentoonstelling in het „Centrum". Een bezoek aan deze tentoonstelling is zeer zeker de moeite waard 180 duiven worden hier in modern tentoonstellingsma teriaal tentoongesteld, welke ge keurd zijn door de bekende keur meester J. Heerschop te Haarlem. De tentoonstelling is geopend Za terdagmiddag en avond, tevens hou den wij 's avonds de trekking van de gehouden verloting. De toegang is vrij en een ieder is welkom. Het Fanfarecorps „Concordia" zal op 16 Maart 55 jaar bestaan en hoopt dit met een Jubileum-uitvoe ring te vieren in de cantine van de N.V. Dobbelmann, op 18 Maart a.s. „Concordia" werd opgericht 16 Maart 1898, het kroningsjaar van H.K.H. Prinses Wilhel'mina. Het was dan ook destijds de bedoeling op de ze kroningsfeesten voor de vrolijke noot te zorgen, wat dan ook geleverd is, hoewel het nog proefles was. Doch Concordia was er en is er nog steeds en hoe! Nog springlevend en kern gezond. Ondanks de verschil lende tegenslagen (o.a. twee oorlo gen) gaat Concordia voort en staat thans op de bovenste sport van de ladder. Aan het uiterlijk is ook wel het een en ander gebeurd, vanaf de bolhoed is tharis het uniform wel een bewijs van de energie en werk kracht die er van deze vereniging uitgaat. Concordia is een sieraad voor de gemeente waarvoor wij Waddinxveners de handen op elkaar moeten brengen en hulde brengen aan hen die zich thans nog de op richters kunnen noemen maar ook aan alle Waddinxveners die er toe bijgedragen hebben om Concordia te maken, wat ze nu is. Al met al gaat Concordia dit feit vieren met een mooie uitvoering, waar niemand an ders zal optreden dan André Meurs bekend om zijn vele populaire lied jes, als conferancier, en daarbij zijn pianist Cor van Gooi en de googelaar kunstsschilder Eddy Schuijer en an deren. Loop der bevolking. In het afgelopen jaar is de bevol king alhier met 125 zielen gegroeid, waardoor het inwoneraantal opliep van 8896 op 1 Januari 1952 tot 9021 op 1 Januari 1953. Deze bevolkings toename is in de allereerste plaats te danken aan het geboorte-over schot van het afgelopen jaar. In 1952 werden; nï. 229 kinderen geboren, (v.j, 210waarvan 106 jongens en 123 meisjes. Dit betekent een ge boorte-cijfer van ongeveer 25.5 per 1000 inwoners. In het afgelopen jaar zijn 47 inwoners van de gemeente overleden (v.j. 64), waarvan 20 man nen en 27 vrouwen, zodat het sterf tecijfer ongeveer 5,3 per 1000 inwo- Donderdag 19 Februari Jaarverga dering Ned. Chr. Landarb. bond Lunchroom van de Water. Donderdag 22 Januari R.K. Vrou wenbeweging spr. Mej, Segboer. R.K. Bondsgebouw Vrijdag 23 Januari Receptie IJsclub „Nooit Gedacht". Hotel „De Unie". Zaterdag 24 Januari Uitvoering Mannenkoor. Cantine Dobbelmann. Vrijdag 30 Januari Verg. Chr. Best. Bond. Spr. de heer M. Ruppert. Vereen.gebouw Stationsstraat. Dinsdag 27 Januari Jaarvergadering Middenstandsvereen. Lunchroom van de Water. Zaterdag 31 Januari Uitvoering Geref. Reciteerclub. Vereen, ge bouw Stationsstraat. ners bedraagt. In 1952 werden alzo 182 kinderen meer geboren dan er inwoners overleden zijn. Het beeld van vestigingen in de gemeente en vertrek naar elders is hieraan te gengesteld. Er vertrokken nl. in het afgelopen jaar 57 personen meer dan zich in de gemeente vestigden. Het aantal gevestigde personen bedroeg 288 (v.j. 295), waarvan 122 mannen en 161 vrouwen. Daartegenover ver trokken 345 inwoners naar elders (vj.) 368), waarvan 161 mannen en 184 vrouwen. In 1952 werden 63 hu welijken voltrokken (v.j. 68), een echtscheiding werd ingeschreven en in totaal 481 personen verhuisden binnen de gemeente (v.j. 439), Ge durende het afgelopen jaar zijn 57 inwoners vertrokken nanr het bui tenland (30 mannen en 27 vrouwen). Hiervan emigreerden 36 inwoners naar Canada, 16 vonden in Austra lië hun nieuwe vaderland ,3 inwo ners vertrokken naar de Verenigde Staten van Noord-Amerika en 2 gin gen naar Zuid-Afrika. De mannen hebben in de gemeente nog de over hand gehouden. Op 1 Januari j.l. waren nl. 4517 mannen ingeschreven tegen 4504 vrouwen. HALLO, HIER IS HILVERSUM. En de Vara was Vrijdag 9 Janu ari in „Dobbelmann" waar een gro te groep medewerkenden de vrij goed bezette zaal enige uren aange naam heeft weten bezig te houden. Voor een plaats als Waddinxveen had echter de zaal nog beter bezet behoren te zijn. Na een welkomstwoord van de voorz, de heer K. Verwoerd, die o.m. wees op de gestadige groei van de plaatselijke afdeling, werd nog het woord gevoerd namens het hoofd bestuur. Spreker gaf een beeld van hoe het reilt eh zeilt waarbij hij o.m. wees op het feit dat de Vara oog en oor open moet houden óm niet te behoren bij hen die in het hoekje zitten, waar de slagen vallen. Onder het motto: „Kom er in, zet je hoed af" stellen de medewerken den zich orgineel voor aan net publiek, waarna het Majoco Trio enige liedjes zingt en direct een goede indruk achterlaat. Het paard Betsie met de koetsier Jan Lemaire brengen ons in een an dere genre van kunst en voor hen wiens begrip het toelaat was deze declamatie alleszins te waarderenen een culturele verheffing. Accordeola o.l.v. Jan Gorissen af en als Jan Lemaire in ernst de „Fakkeldrager" declameert is het Max van Praag welke met drie le vensliedjes z'n aanvang niet weinig pleziert om later in de populaire reeks de zanglustigen beslist met uitgedroogde kelen achter te laten. De Cow girl Tini Visser weet het wel ,te versieren ep in „De veilige Haven" heeft zij een leeuwen aan deel. De man op de achtergrond was deze avond Bert Visser. Onbegrijpe lijk voor ons kreeg deze talentvolle jongeman deze avond slechts twee maal de kans ons te laten genieten fhwoni

Weekblad voor Waddinxveen | 1953 | | pagina 1