VAN HS Voor BABY-ARTIKELEN en BABY-UITZETTEN Goudse Sprits farrTTrrarrn Subliem Shampo LADDERS r— EXTRA B burgerlijke stand Boekenschip voor U! Sport in 'i Uut. Eeu Oiiderduiker in Napoleoiistijd. een flink MEISJE Henri Ravo§, een net Meisje (fOWZlV&ÖUl Veldwijk heeft 't KUNSTGEBITTEN- H. VAN SLINGERLANDÏ Bonimanieis, uossen. enz. SHAMPO Satan Doeieman Fa DE JOODE Zeer belangrijk ONBREEKBARE POLSHORLOGEVEREN U&dbfye.cie. Brouwer Aangiften van 29 Jan. t.m. 4 Febr. Geboren: Willem Nicolaas, z.v. J. Boon en A. A. Koster, Zuidkade 57; Jan Johannes, z.v. A. A. van Velde en J. L. Kooman, Noordeinde 110; Antonius Gerardus Gijsbertus Bla- sius Maria, Z.v. F. J. J. Steenland en P. M. C. Rijnbeek, Zwarteweg 2a; Jacobus Jacob, z.v. G. Spek en H. Laferte, Acaciastraat 65a; Jacoba Cornelia, d.v. C. de Wit en A. G. Bos, Zd. Dwarsweg 10a. Ondertrouwd: J. Heijkoop en L. Visser; Gehuwd: J. A. Zuidema en J. van der Starre; Overleden: van der Geur, Jacob, 83 jaren. Gevonden en verloren voorwerpen Gevonden: 1 schut van auto; 1 bruin rondje; Verloren: 1 vulpen: 1 groene want; 1 rode portemonnaie met inh.; 1 nylonkous. Speciale Watersnood Postzegel Ten bate van de getroffenen zal PTT op zeer korte termijn een spe ciale watersnoodzegel uitgeven in de frankeerwaarde van 10 cent, met een toeslag van eveneens 10 cent. De opbrengst van de toeslag komt geheel ten goede aan de slachtoffers. Omtrent het tijdstip, waarop deze zegels, die nog gedrukt moeten wor den, verkrijgbaar zullen zijn, vogt nader bericht. Gedurende de volgende week zal het gepavoiseerd fraai ingerichte Boekenschip „De Vrouwe Eva" ook enige dagen in Waddinxveen voor anker gaan. Aan boord van dit schip is door de Cpmmissie voor de Col lectieve Propaganda van het Neder landse Boek een boekententoonstel ling ingericht, die U gratis zult kun nen bezoeken. De circa 500 boeken, die er liggen uitgestald, handelen over de meest uiteenlopende onder werpen. U vindt er moderne vak boeken over landbouw en veeteelt naast ontspanningslectuur ;encyclo- pedieën naast religieuze werken; boeken voor de vrouw naast boe ken voor de jeugd. Het is de bedoeling van de Com missie C.P.N.B. U eens op de hoogte te brengen van het bestaan van een aantal meestal onlangs verschenen boeken, die U iets te vertellen heb ben. U kunt èr eens op Uw dooie ge mak naar komen kijken. Als U iets wilt vragen is er een deskundige aan boord aanwezig en niemand ver wacht dat U iets zult kopen. Wan neer U op dit schip rondneust, zal het U verbazen hoeveel boeken er geschreven zijn, die U iets te vertel len hebben over onderwerpen die U dagelijks bezighouden. Er is nl. geen onderwerp, dat U bezighoudt of er is een boek over geschreven. Maar laat ons geen reclame maken voor deze tentoonstelling. Gaat U zelf maar eens kijken! Een catalogus van de aanwezige boeken zal gratis verkrijgbaar worden gesteld. De expositie zal geopend worden door de Burgemeester van Waddinx veen op 13 Februari om 16 uur 30. Van 17 uur 30 af staat het schip voor U open. Alle volgende dagen kunt U de tentoonstelling bezoeken van 10 tot 5 uur overdag en van 7 tot 9 uur des avonds. Het schip zal aanleggen aan de Afscheeps plaats, naast de Brug. Over dè sport is niets te vermel den, allen zijn wij diep ontroerd over de zware ramp die ons Vader land getroffen heeft. En aller wegen worden hulp-acties gevoerd tot le niging van de nood. Ook hier ter plaatse beraden de sportverenigingen zich wat zij voor hun medemensen kunnen doen. Zo stelt onze Gymnastiekvereniging T.O.O.S. het bruto-inkomen van de jeugd-uitvoering van 14 Februari geheel ter beschikking van het Na tionaal Rampenfonds. Het is met het oog op de beschik bare stoelen gewenst dat de kaar ten zoveel mogelijk in de voorver koop gekocht worden. Diegenen die prijzen voor de te houden verloting beschikbaar wil len stellen kunnen dit opgeven bij de heren T. Alblas, Ieplaan en P. Noorlander in de Burg. Trooststraat. Ook het Sportweekbestuur is ac tief. Zij houdt op 11 Februari een Filmavond in de cantine van de N.V. Dobbelmann, welke voor dit doel geheel gratis beschikbaar is ge steld. Vertoond wordt een uitge breide reportage van de Ramp. Gebr. Buitelaar heeft eveneens haar bussen gratis beschikbaar ge steld voor dit doel. Alles ten bate aan het Nationaal Rampenfonds. 47 door K. JONKHEID. „Probeer nou niet, me wat wijs te maken. Ik moet en ik zal weten, wat daar zit." „Houd je toch stil. Straks horen ze het!" „Wie? Wie horen het?" De vrouw. Dan zou ze sterke oren hebben! Trui Jaedrieg me niet langer. Laat me zien, wat daar zit. Ik ga kijken. „Houd je stil, dan zal ik het ver tellen. Kom zitten. lij zit..! l De soldaten kunnen niet zoeken, om dat ze Teunis Lasper niet vinden. Als de soldaten niemendal vinden, vindt Hannes nog minder dan nie mendal. „Nog minder!" roepen de anderen honend. I^pu! Ik vertel je, schreeuwt Hannes en hij beukt zijn vuist op tafel, ik „De baas?" roept Hannes verrast, vertel jg, als ik zoeken moest, dat met gesmoorde stem. ik vinden zou! „Ja." ..Tut, tut!" „O, is het anders niet." Nou >nou> Hannesje! „Nou ja, aan zo iets heb ik helemaal Hannes schrikt er zelf van. Hij staat niet gedacht." Nu heeft Trui spijt. op en gaat weg- Ze dacht, dat Hannes het had be- °p de namiddag van de Nieuwjaars dag verschijnt een detachement mi- Nou? vraagt Hannes, zodra hij zit „Je weet, dat de baas weg is Ja, dat weet ik. Je weet niet, waar hij is? Natuurlijk niet. „Beloof ]e, dat je me niet verraden zal?" Natuurlijk beloof ik dat. Hier op zolder zit de baas grepen. Hannes is nog niet bekomen van zijn verwondering. „Hoe hebt jelui dat klaar gespeeld?" „Dat vertel ik later wel. Zorg jij maar, dat je je mond houdt." „Dat doe ik zeker." Hannes voelt zich zeer gewichtig, nu hij deelgenoot is in zulk een be langrijk geheim. Trui is onrustig en heeft een slech te nacht. Zodra ze Hannes weer ontmoet, zegt ze: Denk er aan, dat je je mnnd houdt! Ja, daar zorg ik voor. Hij heeft Trui in zijn macht en wil dit zo houden. Dus het gaat goed. litairen, bestaande uit een onderof ficier en zes manschappen en bezet de boerderij van Teunis Lasper. Wat betekent dat? vraagt Daatje. Dat weten wij niet. Wij hebben on ze opdracht uit te voeren en verder niets. Twee mannen worden op post ge zet, een voor het huis en een achter op de werf. Een terrein wordt hun gewezen, waarop ze voortdurend heen en weer lopen en alles over zien. Daatje en Trui zijn angstig, vooral Trui. Ze heeft niets verteld van haar mededeling aan Hannes. Een half uur later verspreidt zich een vreemd gerucht. Hannes de sijsjeslijmer is Hannes bezoekt getrouw De Nieu- door twee gendarmen weggehaald we Baars en praat met zijn beken- De mensen gaan verband zoeken en den. Soms denkt hij: Ze moesten conclusies trekken. Wat kan dat be- eens weten, dat ik de drager ben van tekenen? vragen ze. De een zegt dit, een groot geheim! Hij overdenkt, de ander wat anders. welk een gewichtig persoon hij eens- Trui en Daatje vernemen dit gerucht klaps in hun ogen worden zou, als niet. Ze zijn volkomen afgesloten, hij dat geheim openbaarde! Maar hij Hannes houdt zich goed. Hij doet moet zwijgen. En dat doet hij. een tang verhaal over zijn verblijf Op Oudejaarsavond is de kroeg jn He Nieuwe Baars en over de ge- vol. De bezoekers praten ernstig. sprekken daar gevoerd. Er is in het afgelopen jaar heel wat gebeurd. „Ja, heel véél!" KOmt zeg dat wei, man. een zeer bijzonder boek Ze blijven niet lang ernstig. Het wordt later en er wordt ten slotte Zie de advertentie. zwaar gedronken. „Ze hebben dien Gerrit Eedelcoert Hij wil tijd winnen. Verscheidene toch maar nergens kunnen vinden!" mensen hebben zijn gevangenneming „En Teunis Lasper dan? Evenmin!" gezien. Ze zullen vrouw Lasper Die lui kunnen niet zoeken. waarschuwen en Trui zal wel een Wat zeg je, Hannes? Kunnen ze niet uitweg weten, waarlangs Teünis tij- zoeken? Kun jij het beter? dig verdwijnen kan. Zeg Hannes! Jij vrijt met die meid. Je hebt gezegd, te weten waar die Kun jij niks te weten komen? boer verborgen is. Dus vertel het Wat moet ik we.ten? ons dadelijk, zonder praatjes. „Waar die vent zit. Kom, Hannes, Och, mijnheer, we hadden goed ge- drink eens uit. Kastelein, schenk dronken en mijn kameraden plaag- nog eens in!" den me. Toen ben ik aan 't pochen Hannes drinkt en drinkt nog eens. geslagen. Hoe doet een man, die te Maar hij zegt niets. Hij geniet van veel gedronken heeft? zijn glorie als middelpunt van de Maar de ondervragers verklaren groep. kort en duidelijk, dat hij niet vrij Er zijn lui, die kleinerend gaan pra- komt, voordat hij de waarheid heeft ten. gezegd. Ze zetten de ondervraging „Hannes beweert ,dat hij. zo goed voort met zoveel kruis- en strik- kan zoeken." vragen, dat het geen anderhalf uur Wat heeft hij dan gevonden? duurt ,of alles wat Hannes weet, we- Nog nooit wat! ten zij ook. De anderen lachen. Dadelijk worden de nodige maatre gelen genomen. Er komt nóg een detachement bij Daatje aan het hek. In hun midden voeren ze een man met zich. Trui besterft het bijna van schrik. Ze herkept Hannes! De troep loopt naar de zijdeur. Is daar het achterhuis? En is daar de trap? Hannes knikt met stom gebaar. Gevolgd door twee manschappen loopt de commandant de trap op. Ontsteld kijken de vrouwen toe. Ze horen een luidruchtige woordenwis seling en herkennen de stem van Teunis. Het pleit is beslist. Gedwee daalt Teunis de trap af. Zijn handen wor den geboeid. Een der soldaten opent de tussendeur en drijft de vrouwen naar binnen. .De wachtposten wor den ingehaald, de stoet vertrekt. Aan het hek wordt Hannes vrijge laten. Hij holt weg naar huis. Voor lopig zal hij de mensen niet onder de ogen komen. Trui en Daatje barsten uit in wan hopig krijten. Maar het gegil van de twee verschrikte kinderen dwingt hen tot bedaren. De avond valt, de nacht gaat in, de slag is gevallen. De dag breekt weer aan. Er volgen dagen en nachten van onzekerheid. Antoon doet zijn best en tracht te ontdekken, waarheen Teunis is weggevoerd. Men vértelt hem, waar de arrestant gevangen zit, maar bezoek wordt niet toegelaten. Na veertien dagen vraagt Antoon toegang voor de vrouw van de ge vangene. Ik zal'uw verzoek doorgeven. Teunis, aanvankelijk zeer terneer geslagen, heeft zich weer opgericht. Hij begrijpt, wat zijn lot zal wezen. Langdurige gevangenschap of, waar schijnlijk, de dood. Hij denkt terug aan de dag, toen hij achter in 't land liggende, gewaarschuwd door de wit te plank, zijn leven kon vergeven in Gods handen. Want hij is opstandig geworden en verbitterd om de vreemde overheersing en om de daad van zijn vrouv^, die zoveel in de waagschaal stelde, om haar broer te redden en waarvan hij nu het slacht offer is. Openlijk verweten heeft hij het nooit maar wel in zijn hart. Nu wil hij haar vertellen dat alles vergeven is. En zij moet hem ook alles vergeven, zoals God hem vergeven wil. Daar heeft hij om geworsteld in de dagen van zijn gevangenschap. Nu is hij tot rust gekomen. Men heeft hem enige keren in ver hoor genomen, om te vernemen waar Gerrit Eedelcoert gebleven is. Maar hij weet het niet. Mag ik mijn vrouw of de kinderen eens ontmoeten? Zeg ons, waar de deserteur zit, dan moogt ge bezoek ontvangen. Mis schien volgt er - zelfs lichtere straf. Dat kan ik niet zeggen, 'want ik weet het zelf niet. (wordt vervó^d) TELEFOON 437 DORPSSTRAAT 37 Heden overleed geheel onverwachts, tot onze diepe droefheid, onze ge liefde Man, Vader, Be huwd- en Grootvader, de Heer J. C. HOOGERDIJK in de ouderdom van ruim 63 jaren W. M. HOOGERDIJK Nieuwerf Koudekerk a. d. Rijn H. C. j. KOOMEN- HOOGÉRDIj K Waddinxveen W. J. HOOGERDIJK Kleinkinderen Willy Wim Waddinxveen, 5 Febr. '53 De teraardebestelling vindt plaats op de Algem begraafplaats teWaddinx- veen Maandag 9 Februari tussen !1 en 12 uur. GEVRAAGD voor hele dagen. Mevr. T. van Dam, Kerkweg 123 Astroloog, Psychometrist, geeft schriftelijk consult met voorspeilingen over een jaar. Opg. geb. ber. f 1.10 Met 3 vragen f 2.60, Molenstraat 9, Woerden. Terstond gevraagd voor de Maandag en Vrijdag. J.den Hartog,Zuid.Dwarsweg 16 De laatste f 1.per pond 6 8 pond per stuk A. VAN DER SPEK, PLASWEG 16 a Zilver plakkaatverf Gim-Gom het beste plakmiddel f 0.70 Radex wist alle vlekken uit f 1.45 Parker Quink f 1.45 Talens C.C. inkt f 0.70 Plastic-lijm f 0.40 Kladbloc slechts f 0.38 Balpennen vanaf f 0.75 ook rood Prima Vulpenhouder spotprijs f 2.50 Pracht Schooletuis REPARATIE leplaart 70 Noordkade 1 Profiteer er Vrijdag en Zaterdag van van 70 voor 60 cent 250 gram Zuidkade 5 Telefoon 535 MAATCOSTUUMS in elke prijsklasse Kleermakerij - Stoppage-inr. G. LEEFLANG, IJssellaan 84, Gouda. Tel. 4015 Vraagt Stalen of bezoek Bontwerker, Gouwe 130, Gouda Maakt en vermaakt alle soorten 'n extra voordelige aanbieding 75 cent per flacon. Zeer sterk geconcentreerd. DAMES, in Uw kousen 's Morgens gebracht, 's avonds klaar. Leert FRANS voor üw reis bij Talenschool „Gouda" Fluwelensingel 35 -r Tel. 4059 Predikbeurten op Zondag 8 Februari. Ned. Hervormde Kerk Voorm. 9.30 uur Ds J. v. d. Haar, nam. 6.30. uur. Ds J. J. Moll. Bidstond voor de Nationale Ramp en extra collecte hiervoor. Gereformeerde Kerk Voorm. 10 en nam. 5 uur, Ds J. Snoey. Bidstond voor de Nationale Ramp. N. H. Evang. »Wet en Evangelie» Voorm. 9-30 uur, Ds A. Offeringa, Scheveningen. Christelijk Afgesch. Gemeente Voorm. 9-30 en nam. 5 uur, Leesdieust Remonstrantsch Gereformeerde Gemeente Nam. 7 uur, Ds G. Ch. Duinker. Heden hebben wij ontvangen Wij kunnen' hierdoor nu onze reparatie en alle soorten en merken nieuwe Polshorloges leveren met onbreekbare veer- De vastgestelde prijs per veer bedraagt f 15.— Wij hebben hiervan de ALLEENVERKOOP. Zo juist aangekomen Extra maat en kwaliteit. Prijs 95 1.25 per stuk in mooie verpakking a 6 stuks. ETER Ook voor Uw GEHELE BABY-UITZET sJ®" De Zondagsdienst wordt op Zondag 8 Febr, waargenomen door Dr. J. W. H. Helleman.

Weekblad voor Waddinxveen | 1953 | | pagina 3