CONDUCTEURS ROZIJNEN Aanbesteding MM ROSKAM NiEUWS uit tow&bHplaats- Sport in 't Uott. Een Onderduiker in Napoleonstijd. N.V. Carr. fabriek Verheul Jonge Kantoorbediende Hwnt tuistec&i NET MEISJE Dagmeisje Croquetten Ua^uiy Lammers r Een kwestie van vertrouwen JAC. SATON, Uu'UpecU Allerhande BakkeryJ. Verheul KRANSJES Solo-n Doeleman Donkerrode Herensjaal HELPT U flinke Loopjongen Landarbeider Weel wat tl cd LAMMERS Cylinder(Iips)SleuteIs KUNSTGEBITTEN- Fa DE JOODE „HET GROENE KRUIS" Op verzoek van het bestuur van „Het Groene Kruis" vestigen wij hierbij er de aandacht op van naar deze gemeente geevacueerden op: dat het wijkgebouw der vereniging is gevestigd in het pand Stations straat 12; dat de vereniging de beschikking heeft over een uitgebreide hoeveel heid verplegingsmateriaal, opgesla gen in het gebouw „Ziekenzorg" staande Kerkweg nr. 196; dat de vereniging in exploitatie heeft een consultatiebureau voor zuigelin gen en een consultatiebureau voor kleuters; dat aan de vereniging zijn verbon den twee gediplomeerde wijkver pleegsters-huisbezoeksters, die ge huisvest zijn in het wijkgebouw; dat de wijkverpleegsters gaarne ter beschikking staan voor de gehele bevolking der gemeente en zoveel mogelijk bemiddeling zullen verle nen in alle tot de taak dezer zusters behorende werkzaamheden, bijv. het inroepen van hulp van kraam verzorgsters en dergelijke; en dat het Hoofdbestuur van „Het Groene Kruis" gaarne de beschik king heeft over de namen, functies, adressen en andere gegevens om trent personen, die uit de geevacu- eerde gebieden afkomstig, en te Waddinxveen verblijven, zomede al le gegevens betreffende uit de ge- evacueerde gebieden alhier verblijf houdende Groene Kruisleden. Men wende zich voor een en ander tot de Wijkverpleegsters in het Wijkgebouw, Stationsstraat 12. Wij maken onze belangstellen de lezers er nog op attent dat heden Vrijdagmiddag het „Boekenschip" ligplaats zal nemen aan de Af- scheepsplaats. Dit schip bavat een showroom, waar een 500-tal van de nieuwste boeken zijn tentoongesteld. Deskundige (voorlichting is hierbij tegenwoordig zodat ieder boekenlief hebber hier vrijelijk kan rondneuzen en toelichting en advies kan krijgen. Hetgeen wordt besteld, zal gele verd worden via de plaatselijke boekhandel. De burgemeester was bereid deze tentoonstelling te ope nen. De toegang tot het schip is vrij. Men leze de advertentie hierover. De Nederlandse Heide Maat schappij verzorgt op 10 Februari a.s. een lezing voor het lezingencomité, waarbij ook enkele films zullenwor- den vertoond bver het werk dier in stelling. De Heide Mij. is ingeschakeld bij de herstelwerkzaamheden in de rampgebieden en ongetwijfeld zal de spreker ook hierover het een en an der kunnen vertellen. Een gedeelte van de lezing wordt ook des middags voor de rijpere schooljeugd gehouden met vertoning van film „Langs ongebaande klin gen". Bij de Rijkspostspaarbank op het postkantoor werd gedurende de maand Januari ingelegd 14.157,49, terwijl werd terugbetaald 16.532,61. Het laatst uitgegeven boekje draagt nummer 2727. Op uitnodiging van de Staat kundig Gereformeerde Kiesvereen. sprak jl. Woensdagavond ds. H. A. Leenmans, Ned. Herv. Predikant te Driebergen, over het onderwerp „Op het plein te Samaria". Als uitgangs punt van zijn rede koos ds. Leen mans de geschiedenis van Koning Josafath van Juda en Koning Achab van Israël, die samen een verbond sloten om op te trekken tegen Ra- moth in Gilead. Spr. legde er de na druk op, dat niets bestand is tegen de Waarheid Gods, ook niet in dit verbond van een Godvrezende ko ning met de goddeloze Achab. Het gevolg was, dat beide koningen ver slagen werden. Naar de raad van de profeet Micha werd niet geluisterd. Ook de naderhand door Josafath on dernomen expeditie om met sche pen goud te halen mislukte. In ver band hiermede wees spr. op de wa tersnood. Dit zijn oordelen Gods, die een ieder treffen. Veelal wordt even wel over deze waarschuwingen heengeleefd, evenals in Josafaths dagen, die ook herhaalde malen doof bleef voor Gods waarschuwingen. De C.H. "Kiesvereen. had jl. Woensdagavond in een propaganda- bijeenkomst belegd, waar zou spre ken het lid van de Tweede Kamer, de heer F. H. van de Wetering. De belangstelling voor deze vergadering was evenwel zo gering, dat deze tot nader aankondiging werd uitgesteld. Nieuwe telefoonaansluitingen: 690 fa. K. Broer, Burg. Trooststr., 683 H. Hartog, Noordkade. Door de firma G. Okkerse, al hier, werd een auto met speelgoede ren aan het Rampenfonds afgestaan. De gezamenlijke padvinders zullen a.s. Zaterdag een „Stroop de mouwen op"-actie voeren, ten bate van het Rampenfonds. Zij willen bij de particulieren allerhande kar weitjes opknappen en de betaling hiervoor afdragen aan bedoeld fonds. Konden we vorige week mel ding maken van een grote offer vaardigheid onzer gemeente ten op zichte van de door de watersnood getroffenen, thans kunnen we nog mededelen, dat dit eindbedrag aan zienlijk is verhoogd geworden en wel in de eerste plaats door de col lecten in de verschillende kerken 1.1. Zondag gehouden. In de kerken werd totaal 12.253.85 ingezameld t.w. Ned. Herv. kerk 4.758.25; Geref. kerk 3.924.—, R.K. kerk 2.100.—, Chr. afgesch. Gem. 575.Ver. Wet en Evangelie 538.en Rem. Geref. kerk 353.60, terwijl boven dien door de tuinders op de veiling bijna 9500.bijeen, nl. een dag productie van alle Waddinxveense tuinders. De tabaksfabrieken van de N.V. Louis Dobbelmann zamelde 6.398.in. De totaalstand bedraagt op heden 59.753.55 ƒ25.per gezin.) Het personeel van Dobbel mann stelde van de eigen rantsoe nen 23.000 sigaretten en 150 pakjes shag ter beschikking, terwijl de di rectie daarboven nog 110.000 siga retten ten bate van de slachtoffers afstond. Bij deze bijdragen moet nog wor den bijgeteld de giften, binnengeko men tijdens de actie „Beurzen open, Dijken dicht" zoals deze werd ge houden tijdens de filmvoorstelling Woensdagavond door het Sport weekcomité, in de cantine N.V. Dob belmann Dit bedrag was 4336. (Men leze onder Sport in 't kort hier over meer.) Waddinxveen heeft op voortreffe lijke wijze medegeholpen de nood te lenigen, door 't bedrag van 64.089.55 bijeen te brengen. Ook het damescomité legt een prij zenswaardige ijver aan de dag met de uitdeling der kledingstukken. Reeds 65 personen konden aange kleed worden en van het nodige voorzien. Zelfs in Boskoop, waar de goederen reeds verzonden waren, werd hulp geboden door 20 mensen aan kledingstukken te helpen. Voor de dames is het pasklaar ma ken der kleren een hele puzzle. Men beweert dat er onder de evacué's nogal „gezette" personen zijn. Dit geeft nog wel eens moeite. Maar al zoekende komt men tot een oplossing. Wel had het comité nog gaarne te beschikken over en kele grote pannen en teilen en wat werkgereedschap zoals borstels, stof fers, enz. Nu er toch al zoveel gevraagd is, durven we ook deze vraag te stel len. De in deze gemeente gehou den collecte ten bate van het hos pitaal-kerkschip „De Hoop" heeft 687,opgebracht. Onze plaatsgenoot de heer C. Alblas slaagde te Gouda voor het examen Ned. Bedr. Adm. Hij werd opgeleid door Dr. Hooftman te Gouda. BURGERLIJKE STAND Aangiften van 5 t.m. 11 Februari '53 Geboren: Anna, d.v. L. Grooten- dors en G. de Best, Noordeinde 43; Antonia Johanna, d.v. H. J. van Vliet en A. J. Th. Janmaat, Kerkweg 220; Andries Marinus, z.v. G. de Vos en J. M. Verkleij, Bloemendaalseweg 64 Pieter, z.v. M. L. Lindhout en W. M. Vlieg, Jan Dorrekenskade 54; Maria A^etta, d.v. A. W. Matse en M. A. Martens, Acaciastraat 53; Albertus Teunis, z.v. T. Angenent en J. Zalm, Zuidkade 136. Overleden: Hoogerdijk, Johannes Cornells, 63 jaren; de Man, Metta Joppina, 56 jaren, e.v. W. T. Hoek stra. Gevonden en verloren voorwerpen Gevonden: 1 gouden ring; 1 bro che; 1 bruin hondje; 1 paar bruine wanten; 1 sleutel 1 blauwe pet; 1 portemonnaie met inh. Verloren: 1 schrift; 1 paar groene wanten; 1 want; 1 zwarte hoed; 1 groene want. Op dit terrein is thans weinig te vermelden. In de Cantinezaal van de N.V. Dobbelmann organiseerde het Sport- weekbestuur een filmavond onder het motto: „Beurzen open, Dijken dicht." Deze avond is uitstekend geslaagd, de kaarten waren uitverkocht en de zaal tot in de uiterste hoeken gevuld. De aanwezigen hebben met diepe ontroering gezien welke een name loos leed in de bewuste nacht over de geteisterde gebieden gekomen is. Het Sportweekbestuur dankt allen voor hun spontane medewerking. Aan hen is het te danken, dat de thermometer, welke de stand van de ontvangsten aangaf, voor het einde van de avond gesprongen is. Het eindbedrag is dank zij de gro te giften van verschillende vereni gingen gestegen tot 4336.Een mooie geste was vooral de gift van de plaatselijke winkeliers en ande ren welke bij de kleinhandel betrok ken zijn, die een bedrag schonken van totaal 2894.Hier is een sym bool van samenwerking. Nu wil het Sportweekbestuur nog een ding oplossen en daar roepen zij de medewerking in van allen. Zoals bekend gemaakt is stond de ze avond in het teken van „Beurzen open, Dijken dicht" en nu is met de Radio-omroep contact opgenomen, bm dit bedrag a.s. Zaterdagavond in Hilversum aan te bieden. De Voetbalvereniging Waddinx veen heeft de eerste thuiswedstrijd bestemd voor het Rampenfonds. Ook T.O.O.S. heeft haar bruto in komsten van de te houden uitvoe ring van a.s. Zaterdagavond een zelfde bestemming gegeven. Damvereniging „Excelsior" Uitslag 19e ronde A. N. LittooijW. v. d. Heijden 2-0 D. ZwaanenburgT. Twigtxj 1-1 A. Blom—C. H. Kramp 0-2 A. de VlamingD. la Grand 1-1 A. BlonkA. A. Rietveld 2-0 H. TroostJ. Timmerman 2-0 A. N. Littooij G. Heeren 2-0 A. BlamW. v. d. Heijden 2-0 A. A. RietveldG. Heeren 1-1 T. Twigt—C. Blonk afgebr. C. H. KrampA. Zwaanenburg afg C. BlonkG. Heeren 1-1 De eerstgenoemde speelde met wit. 48 door K. JONKHEID. De ontmoeting is heerlijk. Ze be grijpen niet, waaraan ze dit te dan ken hebben. Het geeft hun moed en hoop. Opgewekt komt Daatje thuis. Ze heeft een goede avond en een rus tige nacht. Als de zon opgaat, is ze weer present. De zon gaat ook op boven een ge vangenis. In dg vroege morgen is daar enige beweging op de binnenplaats. Een kleine groep gevangenen wordt bui ten gebracht, geboeid en geblindoekt. Een uur geleden is hun vonnis aan gezegd. Men drukt hun rug tegen een der hoge muren ,het executie- peleton plaatst zich op voorgeschre ven af standi Commando's klinken, een salvo knalt, de ter dood veroor deelde slachtoffers storten ter aar de. Slechts enige beambten wete i wie het zijn. XXII. RUDOLF Notaris Neuteboom heeft zijn nota risschap weer ter hand genomen. De wettelijke regeling laat zulks toe. Nu is het winter geworden, fel, win ter. Van Rudolf heeft men in maan den niets gehoord. En er lopen ge ruchten, die onrust wekken. Het gaat verkeerd met de veldtocht. Dit wek': blijdschap in de harten, die hopen op Napoleons ondergang, maar tevens angst bij hen, wier zoon of broeder meetrok met het Grota Leger. De notaris doet grote moeite, ten einde iets zekers te vernemen. H'j rijdt naar Gouda en informeert bij de remplagantenbazen, of een va:: de mannen, die door hem zijn aan gemonsterd is terug gekeerd. Maar dat is niet zo. Wel zegt een van her: „Ik heb gehoord, dat er één teru.; is. Het is de zoon van een klein boertje in de Tempel, onder de ge meente Reeuwijk." „Weet u zijn naam!" Zijn naam heb ik niet gehoord. Maal ais u de Tempel inrijdt en hier en daar vraagt, zal men u wel terech. helpen." Het is laat geworden voor verder onderzoek. Op de thuisweg stopt hij bij Eedelcoert en vertelt zijn weder varen. „Morgen ga ik er heen. Ik wil dien jongen spreken. Daarna kom ik hier om alles te vertellen." Bij het afscheid nemen van Anna zegt hij: „Houd je goed, kind, ver lies de moed niet. Morgen heb ik misschien goede tijding." Hij slaagt er in, den boerenzoon te vinden. Het is een jonge robuste ke rel met handen als spaden en een 'rond dterk hoofd. Zijn gezichtis verweerd en grof, zijn ogen liggen diep. „Ja, mijnheer, ik ben nu vijf dagen thuis en aardig opgeknapt. Ik was meer dood dan levend." Zijn moeder staat er bij. (wordt vervolgd) Gevraagd aan het kantoor van de fabriek aan de Kleikade, een vrl. of mnl., kunnende typen. Sollicitatie zo spoedig mogélrjk aan Afd. PERSONEELSZAKEN Henegouwerweg 100 a Zondag 15 Februari, 8 uur, in het Verenigingslokaal achter de Geref. Kerk Toegang vrij Geref. Evangelisatie-Comm. GEVRAAGD Voor halve dagen, bij vrouw alleen boven 16 jaar. Adres: Lijster besstraat 54. Waddinxveen GEVRAAGD een voor hele of halve dagen, bij J. E. v. d- Maas. Noordeinde 142 RE PA RATI ES KUNSTGEBITTEN Sneller, beteren.goedkoper I. C. POL, Kerkweg 181, W'veen Zaterdag speciale reclame per stuk 25 cent S HALEN 4 BETALEN CITOSA N.V. BOSKOOP vraagt enige Schriftelijke sollicitaties aan het adres PARKLAAN 2, BOSKOOP Inderdaad, dat is het, wanneer U een horloge koopt. Bfj ons kunt U rekenen op een vakkundig advies. De zaak van vertrouwen op uurwerk-gebied. Als reclame onze heerlijke van 55 voor 50 cent p. 250 gr. MAATCOSTUUMS in elke prijsklasse Kleermakerij - Stoppage-inr. G. LEEFLANG, IJssellaan 84, Gouda. Tel. 4015 Vraagt Stalen of bezoek Predikbeurten op Zondag 15 Februari. Ned. Hervormde Kerk Voorm. 9-30 uur Cand. J. Kruyt Ermelo. Nam. 6.30. uur. Ds J. v. d. Haar, Gereformeerde Kerk Voorm. 10 en nam. 5 uur, Ds J. Snoey. N. H. Evang. »Wet en Evangelie* Voorm. 3.30 uur, Ds G- v. Veldhuizen, Rotterdam Christelijk Afgesch. Gemeente Voorm. 9-30 en nam. 5 uur, Leesdienst Maandag 16 Februari nam. 7 uur, Ds Mieras, Krimpen a- d. IJsel Remonstrantsch Gereformeerde Gemeente Voorm. 10 uur, Ds G. Ch. Duinker. De Zondagsdienst wordt op Zondag 15 Febr. waargenomen door Dr. E. M. L. Hemminga Zaterdag begint verkoop van 55 cent per 500 gram (gedroogd) (Maaswaterschade) goedgekeurd door keuringdienst. W. BROER, Dorpsstraat 46 Onze zijn overheerlijk Vrijdag en Zaterdag van 70 voor 60 cent 250 gram Dr v. d. HOOG artikelen. Wij verzorgen graag Uw bestellingen, (wachttijd plm. 4 dagen) Per abuis meegenomen uit can tine Dobbelmann in plaats van TERRA DAMESSJAAL Adres: Kerkweg 29 eerst de evacuées, doch daarna R.K. Jongelui, welke over enige tijd wensen te trouwen. Zij vragen WOONRUIMTE met kookgelegenheid Br. onder no. 400 bur. v. d- bl. HOOFTMAN'S Levensmiddelenbedrijf Bootstraat 2, Boskoop vraagt voor direct of aankomend BEDIENDE GEVRAAGD met half Maart een VASTE ARBEIDER Alle boerenwerk verstaande Adres: C. v. d. SAR, Noordeinde 136 Tegen 15 Maart aankomend gevraagd P. KROES, Noordeinde 122 Tevens aan het zelfde adres een DEELBOUWER met Spruitenvergunning gevraagd Voor een voordelige WEEK-RECLAME SLAGERIJ Deur op slct Sleutel kapot Sleutel kwijt Wij helpen U op tijd. onze specialiteit REPARATIE leplaan 70 Noordkade 1 Burgemeester en Wethouders van WADDINXVEEN zullen op Vrijdag 27 Februari 1953, des voormiddags 10 uur in het Raadhuis in het openbaar aanbesteden: „De aanleg van een zij straat van de Jan Dor rekenskade te W'veen met bijkomende werken Bestek en tekening zijn te verkrijgen ter Gemeentesecre tarie, Zuidkade 8 vanaf 16 Februari 1953 tegen betaling van 1,50 per stel.

Weekblad voor Waddinxveen | 1953 | | pagina 3