f t m VERBAKEL Dikkie Dapper en Kruimeltje vangen een dief NIEUWS uit onze. plaats.. Sport in 't Uod. INGEZONDEN (buiten verantwoordelijkheid der redactie) Aan de heer C. Krijgsman. M.H. Naar aanleiding van Uw ingezon den stuk in het „Weekblad voor Waddinxveen" van 3 April j.l. me nen wij het voor de redacteur van de rubriek „Uit het Parlement" te moeten opnemen. U schrijft dat volgens U de zon dagswet van 1815 nog wel degelijk op de praktijk slaat, dit is echter niet juist.. Tussen het Nederland van 1815 en het Nederland van nu ligt een he melsbreed verschil. Dit verschil is zo groot, niet al leen omdat, zoals U schrijft, zeer ve len van de godsdienst zijn afgewe ken of minder stipt zijn, waarmede U de leden der A.R. en C.H.U. be doelt, maar te meer, daar er tus sen 1815 en 1953 aangrijpende ver anderingen in de politiek hebben plaats gevonden. De wetten worden tegenwoordig in zekere zin gemaakt door het volk, en wanneer nu het grootste deel van ons land de Zondagswet niet meer wenst (en dat is zeker) is het slechts een grote fout dat deze wet niet veel eerder is opgeheven. Het stemt ons dan tot grote tevre denheid, dat bij uitstek Christelijke Partijen zoals de A.R. en C.H.U. dit bekende standpunt der S.G.P. niet ten volle delen. U schrijft verder van overschrij ding der Vrijheid van het volk door de overheid in het verplichte inenten en afslachten van vee, inenten van militairen e.d. U zult begrijpen dat dit standpunt te onhoudbaar is om er verder op in te gaan. De overheid tast hierin niet de vrijheid van het volk aan, maar deze maatregelen zijn zeer ze ker een bescherming der bevolking en van onze veestapel. Ook verplichte verzekering voert U aan. „Als God ons slaat zal God er ons ook wel weer bovenop helpen" zo redeneren velen leden van S.G.P. dan hoeft deze hulp niet va.n een i verzekering te komen. Maar wel van andere hulpvaardige mensen, die er voor bloeden, al gaat het helpen nu nog zo van harte, dat hebben we met de afgelopen ramp gezien. Waarde heer, is het waar dat de rechtse afgevaardigden meervaren in het linkse bootje? Wanneer U geregeld de stukjes van onze geachte „Uit het Parle- ment"-redacteur leest zult U wel anders denken. Dit is de grootste be lediging die men de rechts georiën teerde partijen kan aandoen. „De dag des Heeren is een ravot en zondedag geworden" gaat Uw re laas verder „Wat men op werkda gen nog niet doet, doet men Zon dags", Hoe kan de gemiddelde werkman zich op een werkdag ontspannen? Hij leeft in zijn werk op het week end aan,, en wie zou deze mensen Zondags hun ontspanning niet gun nen? Niet iedereen wil de Zondag in meditatie doorbrengen. Wat iemand Zondags doet moet - hij o.i. zelf weten, Hij zal zich er zelf voor mpeten verantwoorden. Hier heeft de overheid géén taak, we le ven niet meer in de Middeleeuwen of in de 19e eeuw toen de Zondags wet tot stand kwam, U eindigt met „Moge God U van het juiste stand punt der S.G.P. overtuigen". Wij willen eindigen, met te zeggen: „Mo ge God U leren, dat wanneer men de wereld verbeteren wil, men bij zichzelf dient te beginnen", waaraan het bij velen nogal eens ontbreekt. Met dank voor de plaatsruimte. M. VAN BERGEN Kerkweg 146 a Onderschrift: We zullen de 12. MET ZIJN hand over de pijn lijke plek op zijn hoofd was Stop pel een heel eind de hoogte inge sprongen. Wie had hem die tik op zijn hoofd gegeven? Voordat hij daar over na kon denken, voelde hij, dat hij met een doffe plons ergens in te recht kwam en toentoen was er niets meer. Stoppel was bewuste loos, daardoor wist hij niet, dat hij in de bak van de vrachtauto lag, die juist achter hem voorbij reed. Krui meltje en Dikkie zagen alles voor hun ogen gebeuren en moesten machteloos toezien, hoe de inbreker, die door Kruimeltje op het laatste nippertje zo mooi onschadelijk was gemaakt, achter in de vrachtauto ontsnapte. „Wat moeten wij nu doen?" vroeg Kruimeltje bedrem meld. Dikkie dacht eens na. Zo hard konden zij niet lopen, dat zij de au to zouden inhalen. Maar wacht eens, als zij nu zelf eens een auto namen. Hij liep naar de hoek van de straat. Ja hoor, daar kwam juist een taxi aan. bate van de eigen kas, besloot de opbrengst eveneens aan Stad aan 't Haringvliet ten goede te doen ko men. Nu geeft de afdeling Toneel van „Concordia" Zaterdagavond een uit voering in de cantine van de N.V. Louis Dobbelmann, waarbij de Tiro- ler Alpenkapel „De Astra's" onder leiding van G. Geukens met jodel- zang van Ria Kersbergen haar me dewerking zal verlenen. Het belooft een mooie avond te worden. Ik hoop, dat de zaal vol zal worden, en dat een mooi bedrag aan ons Comité ter beschikking zal kunnen worden gesteld. Onze schoonmaakpakketten heb ben de huisvrouwen van Stad zeer verheugd. Thans wordt gewérkt aan een plannetje om de ouden van dagen een gemakkelijk stoeltje aan te bie den. Er is nog veel meer te doen. Ik vertrouw, dat de burgerij ons dit mogelijk zal maken. De Burgemeester van Waddinxveen, A. WARNAAR Jz. De Burgemeester is verhin derd op Vrijdag 10 April spreekuur te houden. Door de kiesvereniging van de Staatkundig Gereformeerde Partij is de volgende candidatenlijst opgesteld Voor de komende verkiezing voor de gemeenteraad: 1. J. A. Modderkolk; 2. H. C. Kooyman; 3. G. van Tilburg; De heer Modderkolk heeft ook thans zitting in de gemeenteraad. Door de Herv. Kiesvereniging „Groen van Prinsterer" zijn de na volgende personen op de candidaten lijst geplaatst voor de a.s. Gemeente raadsverkiezing. 1. W. Buitelaar; 2. A. Noorlander; 3. H. Huizer; 4. F. Al- blas; 5. P. Lamens. Woensdag 15 April zal voor de beide plaatselijke Middenstands verenigingen optreden de heer C. H. Hagedorn, secr. van de Kamer van Koophandel te Gouda, met een le zing over middenstandsaangelegen heden. Men deelt ons van de zijde van „Concordia" mede, dat in afwijking van eerder gegeven berichten de to neel-uitvoering ten bate van Stad aan 't Haringvliet, niet wordt opge luisterd door de Jodelkapel uit Gou da, maar door de Maluka Hawaaians uit Boskoop, met jodelzang van Wil ly Valk. „Het Groene Kruis heeft met goedkeuring van het Gemeentebe stuur de Emmabloemcollecte voor dit jaar bepaald op Zaterdag 18 April a.s. De vereniging doet ook nu weer een beroep op de jonge dames van rijpere leeftijd om de zo zeer ge waardeerde medewerking te verle nen en zich op te geven voor de verkoop van het bloempje. Telkenjare loopt de opbrengst te rug, ondanks het feit dat het zielen tal van Waddinxvéen zich vrij snel in opwaartse richting beweegt. Daaróm wordt een ernstig beroep gedaan op allen om daarin verbetè- ring te brengen. Jonge mensen, die zich voor het werk willen geven en voor die ene keer de Zaterdagmiddag eens voor het algemeen belang willen opoffe ren, worden verzocht zich tijdig te heer Krijgsman nog éénmaaï gele- melden b« de Wijkzusters der ver- i. - -t Pnicfincf arlvoa* genheid geven in kort te beant woorden en dan sluiten we hiermede de discussie. jje(j CONCORDIA SPEELT VOOR STAD AAN 't HARINGVLIET Het doet mij een groot genoegen dat onze actie voor de geadopteerde gemeente Stad aan 't Haringvliet zich geleidelijk begint te ontwikke len. Zoals bekend heeft de gemeente raad voor dit doel f 10.000,— be schikbaar gesteld. Maar hier mag het natuurlijk niet bij blijven. Op de vergadering van de Her vormde Schoolvereniging werd ruim f 100,gecollecteerd, die beschik baar gesteld werden voor de ver dronken bibliotheek van het Hoofd der Chr. School. Het Gemeentepersoneel, dat over de maand Februari reeds meegedaan had aan de uurloonactie, besloot dit over Maart opnieuw te doen en stel de de opbrengst ad f 265,09 ter be schikking van ons Comité. De Gereformeerde Meisjesvereni ging, die een bazar zou houden ten wondingen emging, adres: Wijkgebouw Stations straat. De Rijvereniging „de Gouwe ruiers" organiseerde 2e Paasdag een afstandsrit met hindernissen, waar aan ook werd deelgenomen door de landelijke rij verenigingen uit Gouda, Benthuizen en Zevenhuizen. In de Puttepolder was een parcours uitge zet, waarin verschillende hindernis sen waren opgenomen. De opgave was om dit parcours in de kortst mo gelijke tijd af te leggen. De Gouwe- ruiters kwamen met L. Lamens als: eerste aan de finisch. Tweede werd mej. Ruigrok uit Zevenhuizen, derde J. Visser en vierde PI. Koetsier, bei den van de Gouwe-ruiters. Jammer was het dat de prestaties bij deze rit nadelig werden beinvloed door ongunstige weersomstandigheden. Bij het afladen van een ma chine bij de meubelfabriek van de N.V. Kempkes alhier geraakte de werknemer A. G. met zijn linker hand beklemd tussen een staaldraad.. Hierbij werd de helft van de ring vinger geheel afgeklemd en aan de andere vingers liep hij ernstige ver- Donderdagavond 9 April a.s. kwam om 7.30 uur de Gemeenteraad in openbare zitting bijeen. De Agenda voor deze vergadering was niet erg lijvig. In de eerste plaats zou het nieuwe benoemde raadslid de heer H. M, Doeleman (KVP) worden beëedigd. Voorts stond op het program een benoeming van een lid van de ad viescommissie voor de verdeling van de woonruimte. Bij de ieder jaar terugkerende benoeming van de le den dezer commissie is verschillende keren de opmerking gemaakt, dat de Ned. Herv. groep in die commissie niet was vertegenwoordigd. B. en W. hebben toen telkens medegedeeld, dat zij geen aanleiding hadden om in de commissie veranderingen aan te brengen. Thans is er evenwel een vacature ontstaan door het bedan ken van de heer S. C. J. van Tol. B. en W. noemden toen twee namen van candidaten t.w. de heren F. Al- blas en W. J. Moons. De Raad zal ook beslissen over de vraag of de leiding van gas-licht- en wa terbedrijven in één hand zullen wor den gebracht. De tijdelijke aanstel ling van de heer Bitter als adviseur van het gas- en waterleidingbedrijf loopt nl. 1 Juni a.s. af. B. en W. stelden de Raad voor de heer Schut te voor de tijd van één jaar te be lasten met de waarneming van de leiding. De heer H. J. Sikkema zou dan benoemd kunnen worden tot chef-hoogspanningsmonteur en de heer W. v. d. Laak zou worden be vorderd tot chef-opzichter. Dit alles voor de tijd van 1 jaar. Tevens stelden B. en W. voor om aan de buurt-en belangenvereniging „Bodegraverstraatweg" een subsidie te verlenen van f 2.per leerplich tig kind, overeenkomstig het subsidie aan de Oranjevereniging. Woensdag maakte de Chr. Avondvaktekenschool haar jaarlijkse excursie. Per bus van Buitelaar trokken leraars en leerlingen naar Utrecht, waar eerst een bezoek werd gebracht aan Werkspoor. In de cantine werd koffie aangeboden, waarna een rond gang werd gemaakt over heli fa brieksterrein (1000 x 400 meter!) Onder deskundige leiding werden verschillende afdelingen bezichtigd. Allerlei machines in vol bedrijf vroegen de aandacht. Nog even een kijkje in de personentreinen bestemd voor Argentinië, een order te dan ken aan de reis van Prins Bernhard, en dan moest afscheid genomen worden van deze fabriek, die werk geeft aan 5500 man personeel. De Domkerk beroemd om haar ar chitectuur werd bezichtigd, de Dom toren werd beklommen. Het tweede bedrijf, dat bezocht werd, was de gasfabriek, die per dag een 350 ton kolen verwerkt. De fa bricage van lichtgas, de zuivering er van, de verwerking van de bijpro ducten werden aan de hand van uit voerige technische uiteenzettingen nagegaan. Zo werd het een prettig en leer rijke dag, die de leerlingen een goe de gelegenheid bood, ook eens met andere bedrijven kennis te maken. De voorjaars-stierenkeuring, uitgaande van de Provinciale Com missie voor de bevorderina van Rijkswege van de veefokkerij, wordt gehouden op Maandag 13 April a.s. nam. 1 uur op het plein voor het Station van de Ned. Spoorwegen- Zwem- en Poloclub „De Gouwe" Uitslagen en verslagen van ge spelde wedstrijden: SZ en PC IIDe Gouwe comb. 0-7 dames RZC IDe Gouwe I 6-1 heren De dames zijn tot nu toe ongesla gen gebleven, 6 wedstrijden gespeld en 12 punten. Dinsdag werd Schoon hoven weer verpletterd met 7-0. De heren konden het in Rotterdam niet bolwerken. De rust ging in met een 4-0 voorsprong. Na rust wist de thuisclub nog tweemaal te scoren en de Gouwe wist de eer te redden. Programma a.s. week. Dinsdag 14 April G.Z.C. BDe Gouwe A A.Z.C. IDe Gouwe comb, heren. Damveréniging „Excelsior" Uitslag 26ste ronde J. TimmermanN. T. Hilgers 1-1 W. v. d. HeijdenT. Twigt 0-2 A. N. LittooyH. Troost 1-1 A. A. RietveldC. Blonk 0-2 N. T. HilgersJ. Timmerman 0-2 G. HeerenD. Zwaanenburg 0-2 A. BlonkA. Blom 0-2 D. la GrandN. T. Hilgers 2-0 T. TwigtA. Zwaanenburg 0-2 W. v. d. HeijdenC. H. Kramp 0-2 J. TimmermanD. Zwaanenburg 0-2 A. N. Littooij—N. T. Hilgers 2-0 De P.V. „de Sperwer" kwam in ledenvergadering bijeen in de zaal van de heer Blanken. Het bestuur onderging enige ver anderingen en is thans als volgt sa mengesteld: Jac. de Beer, voorz., A. P. v. d. Graaf secr., Jac. v. d. Zijden, Penn en W. v. d. Water en K. v. Dijk commissa rissen. Op deze vergadering werd het vliegprogramma voor het a.s. sei zoen samengesteld. Er werd besloten dit jaar in 2 groepen te concoursen n.l. een A klasse bestaande uit de 14 sterkste vliegers van het afge lopen jaar en een B klasse uit de 10 overige leden. In beide klassen worden voor ie dere africhting 3 kampioenschappen vervlogen n.l. Vitesse, middenfond, fond, jonge duiven en oud en' jong en daarboven over beide klassen 3 kamp oude duiven en 5 Generaal. Het bestuur verwacht, dat dit de animo onder de minder sterke spe lers zal verhogen nu deze mensen ook de kans hebben een kampioen schap te veroveren. Met een toepasselijk woord reikte de voorz. hierna de prijzen uit aan de winnaars van de déze winter ge houden foktentoonstelling. H. J. v. d. Berg leverde hier wel een pracht prestatie door zowel bij de oude als de jonge duiven de le prijs te winnen met een extra prijs over het geheel. K. v. Dijk was de 2e bij de oude en W. v. d. Water met de jonge dui ven en 2e over het geheel. Het was al laat in de avond toen de voorz. de vergadering sloot met alle leden een gelukkig vliegseizoen 1953 toe te wensen met veel sportief genoegen. De postduivenvereniging „De Sperwer" hield een paasvlucht vanaf Schoonhoven. De uitslag was als volgt: 1 L. P. Hoogerdijk; 2 N. van der Zijden, 3 Jac. de Beer; 4 N. Rupke. Postduivenvereniging „De Zwaluw" Hield haar Traditionele Paasvlucht vanuit Woerden en Montfoort. De prijzen zijn als volgt: Abr. de Bruyn 1; D. la Grand 2; J. de Kooter 3; D. M. de Gelder 4; S. Hoogendoorn 5; W. van Berkestein 6; H. Noordermeer 8; W. van Rin- gelenstein 9; C. Toor 10; L .de Bruyn 11; P. C. Loendersloot 12; A. Hoo- genbrug 13; W. Boon 14; J. v. Wijn gaarden 15; S. Versloot 16; C. v. Dij ken 17; A. de Wit 18. De prijzen be stonden uit eieren en krentenbroden. B.E.C. liep Waddinxveen onder de voet Deze wedstrijd is voor de honder den voetballiefhebbers op tweede Paasdag wel een heel grote teleur stelling gewórden; het Delftse Bec gaf duidelijk blijk niets voor de rode lantaarn te voelen. Na de glorierijke opmars van Waddinxveen in de laatste weken had niemand er op gerekend dat de geelzwarten met zo grote cijfers (3-8) zouden verliezen; zij die hier getui ge van zijn geweest kunnen alleen de verklaring tekenen. Zonder de crack Rupke was de defensie buitengewoon zwak, maar wij hebben ook de strijdlust gemist, het geladen zijn om middels een overwinning de koploper op de voet te gaan volgen, temeer daar deze ook z'n thuiswedstrijd met 1-3 ver loor. Direct na de aftrap zagen we een ver op dringend Bec met onzekere en verre van trapvaste Waddinx- veense achterhoede. Invaller van Dijk kon zich bij dit tempo moeilijk aanpassen en het gevolg hier van was dat het hele stel uit positie gespeeld werd. De halflinie waarin vooral P. Kant door bleef vechten kon deze bres niet stuk slaan en zo stond de thuisclubvoorhoede moederziel al leen in het veld. Hier moesten doel punten komen! En zjj kwamen ook, aan de lopende band. Het zou onbillijk zijn doelman van Vuuren hier voor alleen aansprake lijk te stellen. Zeker, deze nerveuze doelman had zeker drie a vier doel punten voorkomen maar door het stuntelige werk van Bonefaas en van sPijk wist hij zich voor problemen geplaatst, waarop hij het antwoord veelvuldig moest schuldig blijven. Hex poor van Bec was bijzonder actief. Hij was de man die spoedig door had waar" het lek zat en hoe krampachtig halfspeler Romijn ook werkte, na 25 minuten was het door doelpunten van Hex poor vane vnb en v. d. Kraan 5-0 voor de gasten. Bonefaas maakte er ook nog een en toen v. Vuuren vergat een bal weg te stompen was de stand 0-6. Met 0-7 werd gedraaid en toen wist iedereen dat deze strijd alleen maar qua goede les voor Waddinx veen nog winst kon opleveren. 15 minuten lang hebben wij toen voetbal gezien van de bovenste plank. Toen bleek weer over hoe een uitstekende voorhoede Waddinxveen beschikt met de geraffineerde Hof stede op de middenvoor plaats. Ge noemde speler Biesheuvel en Kort lever. maakten er 3-7 van en toen kort voor het eind de achterhoede van Waddinxveen weer vergat aan te vallen was het Zijlman van Bec wie het weinig moeite koste er 3-8 van te maken. Dat is nu onze ploeg zei een Wad- dinxveense supporter langs de lijn Laten wij echter niet vergeten dat deze zelfde ploeg reeds dikwijls heel verrassend de kelk van het succes heeft weten te ledigen. Laten wij ook hopen dat zij deze smaak niet zijn vergeten, want: Dit taam alleen kan zorgen dat deze wedstrijd spoedig vergeten is. J. T. fetsf fraSfot, in zalm Satin No. 605-1725 onovertroffen in coupe, af werking en duurzaamheid Speciaalzaak voor WALA CORSETS en BEHA'S W.S.E. W.S.E. I ontvangt Bodegraven 7 wat een spannende strijd kan wor den. Bodegraven heeft 11 punten en W S E. 8. We hopen daaoom ook nu W.S.E thuis speelt op een kleine ^ege, vooral nu op het ogenblik Bo degraven niet zo daverend is. Het tweede gaat naar Nieuwerkerk III en of z enog enige winst mede zul len brengen zal een grote vraag zijn. W.S.E 2 verloor de wedstrijd tegen Stolwijk 3. Na een half uur had W. S.E. de leiding met 2-0. Bij de rust

Weekblad voor Waddinxveen | 1953 | | pagina 2