I Mo-tde-t de Vrouw. Een oud verhaal Dikkie Dapper en Kruimeltje vangen een dief NIEUWS uit &9vze> w<*&Kp>laat$>. Sport 't Uo-d. 1* DRINGEND VERZOEK. In verband met a.s. Hemelvaarts dag verzoeken wij H.H. Adverteer ders dringend hun advertentie reeds Woensdagsmorgens te bezorgen. DE UITGEVER. Het voorjaar is weer gekomen en de natuur is opnieuw in haar volle pracht ontloken. Waddinxveen is arm aan natuur schoon. Maar het gemeentebestuur gaat ijverig voort om waar het mo gelijk is, door het planten van bo men, struiken en bloemen te trach ten ons dorp zo 'veel mogelijk te verfraaien. En nu wil ik opnieuw een beroep doen op de burgerij, haar medewer king te verlenen om alle vernieling zoveel mogelijk tegen te gaan. Ik vraag dat vriendelijk aan onze jeugd. Maar ook aan de ouderen. De politie kan niet overal tegelijk zijn. Daarom moet iedereen medewerken. In de eerste plaats door zelf niet door het gezaaide of geplante te lo pen of te fietsen, en verder door alle baldadigheid en vernieling tegen te gaan. Sommigen doen dit gedachten- loos! Dan zal een enkel woord vol doende zijn. Werkelijk kwaadwilli gen zullen harder moeten worden aangepakt. Het wordt een oud verhaal, maar ik meende, dat het goed was dit nog eens te herhalen. De Burgemeester van Waddinxveen, A. WARNAAR Jz. BOEKEN VOOR STAD AAN 'T HARINGVLIET. In onze geadopteerde gemeente Stad aan 't Haringvliet zijn als ge volg van de watersnood honderden leesbbeken verloren gegaan. Niet al leen van particulieren, maar vooral ook van de uitleeribibliotheek. Door de grote .schade, die hersteld moet worden, is het aanschaffen van boeken een zaak, die naar de laatste plaats wordt verschoven. En het is toch zo belangrijk, dat men zich van tijd tot tijd in een goed boek kan verdiepen. Het adoptie-comité alhier heeft daarom besloten voor de getroffenen een boekenactie te houden. Het be stuur van de Unie voor de vrouwe lijke vrijwillige hulpverlening zal nu met behulp van de padvindersgroe- pen in deze gemeente op 15 en 16 Mei a.s. huis-aan-huis aankloppen om boeken. Kijkt Uw boekenkast eens na en geeft daaruit een of meer goede boe ken voor de getroffen bevolking in Stad aan 't Haringvliet. Laat ook bij deze actie weer blij ken van Uw dankbaarheid dat onze gemeente bij de watersnood is ge spaard gebleven. De Burgemeester, A. WARNAAR Jz. Mars en Concert Rijkspolitie Muziekvereniging. Zoals u reeds door, middel van de opgehangen raambiljetten bekend zal zijn geeft de Rijkspolitie Muziek vereniging op Zaterdag 16 Mei a.s. een concert in de cantine van Louis Dobbelmann N.V. De muziekvereniging, bestaande uit een orkest van 45 man en een drumband van 35 man wordt gedi rigeerd door de heer Tj. Timme, lid van het residentie-orkest. De vereniging bestaat 2j jaar en de leden zijn woonachtig in alle de len van ons land. De nummers, welke ten gehore zullen worden gebracht, zullen tot het populaire genre behoren. Ter kennismaking zal het gehele orkest des middags een mars door de gemeente maken, welke mars on geveer 1 uur zal duren. Te 15 uur wordt gestart bij het sta tion, waarna de volgende route zal worden genomen: Puttelaan, Iep- laan, Esdoornlaan, Sniepweg, Dorps straat, Kerkweg, Hefbrug, Prins Hendrikstraat, terug Henegouwer- weg, Oranjelaan, Noordkade tot fa briekscomplex Louis Dobbelmann N.V. Men wordt dringend aangeraden zich bij de bekende adressen vroeg tijdig van plaatsbewijzen voor het concert te voorzien. Het concert be gint te 19.30 uur precies, terwijl de zaal te 19 uur voor het publiek zal worden geopend. Voor de laatste maal: vacantie. In de loop van de vorige week be reikten mij nog een aantal brieven van lezeressen over het vraagstuk, waaraan we een tweetal artikelen hebben gewijd. Over de vacantie voor het gewone gezin. Aangezien ik in dit derde en tevens laatste artikel over dit onderwerp kort wil zijn, zal ik enkel hier nog even de nieuwe gezichtspunten memoreren. Al ben ik erg erkentelijk voor de brieven van onze trouwe lezeressen, die mij danken voor het feit, dat ik het waagde om dit min of meer netelige vraagstuk aan te snijden. Allereerst een brief van een secre taresse van een V.V.V. in een dorp op de Veluwe, dat veel zomergasten ontvangt. Deze V.V.V. heeft in 1950, 1951 en 1952 een enquête gehouden onder de gasten en o.m. gevraagd, of men ieder jaar met vacantie ging, of men er altijd voldoende geld voor had en of men ook ergens op bezui nigde om het benodigde vacantiegeld bij elkaar te krijgen. Deze secreta resse, lezeres van onze rubriek, heeft mij inzage gegeven van de slotresul- taten over deze 3 jaren en werkelijk, ze zijn interessant. In telegramstijl geef ik wat cijfers weer: 86 pCt. verklaart dat men een heel jaar spaart om het vacantiegeld bij elkaar te krijgen. 41 pCt. deelt mede, dat men op bepaalde dingen moet bezuinigen om het benodigde geld voor de vacantie bij elkaar te krijgen. 71 pCt. vertelde, dat men ieder jaar met vacantie ging, 18 pCt. sedert kort en 11 pCt. het betrokken jaar voor de eerste maal. Aardig is ook te lezen, dat 91 pCt. de voorkeur geeft aan volledig pension; slechts 8 pCt. gaf de voorkeur aan het huren van b.v. een zomerhuisje en zelf voor eten en drinken te zorgen; 1 pCt. had hierover geen mening. Over de beste tijd van vacantie is men una niem van mening, dat de periode 15 Juli15 Aug. de beste is (97 pCt.) Mogen we genoemde secretaresse op deze plaats hartelijk danken voor de ons verstrekte gegevens? Een andere lezeres (ik noem dit maal geen initialen) wijst er op, dat bepaalde vakverenigingen beschik ken over eigen zomerverblijven in de mooiste delen van het land en dat leden en hun huisgenoten gedu rende een week gebruik kunnen ma ken van deze vacantieverblijven te gen gereduceerde prijs. Hoewel ik aanneem, dat dit voldoende bekend is, wil ik er ten overvloede nog wel de aandacht op vestigen. Inderdaad, deze mogelijkheid is er ook en ik 16. Met een rustig gangetje reed het wagentje door het bos in de richting van de stad. De chauffeur behoefde niet zo hard te rijden, want de dief was gevangen en zij hadden de tijd. Het autotje had toch al zoveel gele den van de dolle rit. De bewusteloze stoppel hing tussen Dikkie en Krui meltje in op de achterbank. Krui meltje zat trots als een pauw rond te kijken. Hij had meegeholpen om een dief te vangen. Dikkie voelde zich ook voldaan. Het had heel wat moei te gekost, maar hij had de inbreker toch te pakken gekregen. Hij had een groot avontuur beleeefd en als hij thuis was, dan zou hij het aan al zijn vrienden vertellen. De jongens merk ten niet, dat Stoppel langzaam bij kwam. Hij zag met een half open oog al heel gauw hoe de zaken stonderi. Zij hadden hem te pakken gekregen. Maar hij zou geen Stoppel heten, als hij daar niet iets op zou vinden. Tus sen zijn oogharen door zag hij hoe zij op een lange grote tak afreden, waar de auto juist onderdoor kon. len er niet onder lijden. Mevr. B— SI. te H., die al enige weken geleden een recept vroeg voor Spaanse pudding kan ik het thans geven. Hier volgt het: ll ons bis- cüitp, 1 ons bitterkoekjes (die men fijn maakt). Bevochtig dit met 1 d.L. Malagawijn en J d.L. water. Doe er 4 eierdooiers in, 1 lepel frambozen limonadesiroop of frambozenjam, 1 ons rozijnen, ons witte suiker. Klop het eiwit stijf en roer dit er door. Doe alles goed door elkaar ge roerd in een vooraf bereide vorm. Kook hem 1 uur in het waterbad. (Dank voor het recept, Mevr. L.) Stemmen bij volmacht. verzorging van de N.C.R.V.-rubriek „Volk en Staat". Velen kennen al leen zijn stem, zijn rustige wijze van spreken. Velen zullen ongetwijfeld Bij de verkiezing van de leden van de gemeenteraad kan een kiezer op verzoek bij volmacht stemmen in- gelegenheid aangrijpen nader «uchon' 1 shawl (geel met zwart)* dien hij blijkens een geneeskundige snre_ Shf verklaring tengevolge van zijn Ondertrouwd: A. Bos en A. Oudijk; Gehuwd: G. van Nimwegen en R. van Beek; C. M. Moons en J. C. van Tol; N. Flikweert en J. Hoogendoorn; C. M. van Houweling en J. H. van Noort; GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Gevonden: 1 parel ketting; 1 rozen krans; 1 ballpen; I bruine glacé hand schoen; 1 rode portemonnaie met inh. 1 zwarte ballpen; 1 goud speldje; 1 zak anthraciet. Verloren: 1 donkerblauw jack; 1 zwarte vulpen; 1 witte shawl; 1. had die over het hoofd gezien. Dan is er nog een derde lezeres, die een lans breekt 'voor de z.g. vacan- tïeruil. Zelf, zo schrijft zij, ruilt ze al sedert 1946, ieder jaar met een an der gezin en er zijn nog nooit moei lijkheden geweest. Ik wil er bet nog eens de aandacht op vestigen, doch aanbevelen wil ik het niet. Men kan het treffen, zoals bovengenoemde le zeres. Doch niet iedereen is van plan om wildvreemde mensen zo maar een week in zijn woning te laten. Treft men behoorlijke mensen, dat is er natuurlijk alles voor te zeggen. Ik ken gevallen, waarin deze vacantie- ruil voortreffelijk gaat; maar ook zijn er moeilijkheden door ontstaan, waaraan zelfs de politie te pas is moeten komen. Weet dus wel, met wie U ruilt, als U het van plan bent. En zo stappen we dan van dit on derwerp af. De Meimaand is inmid dels in het land en over een paar weken zullen de eerste vacantiegan- gers de centra betrekken. Hoort U ook onder de a.s. vacantiegangers? Dan wensen we U van harte veel plezier. En de anderen, die nog geen plannen hebben: bezie eens de mo gelijkheden, welke wij in deze drie artikelen hebben opgesomd. Mis schien is er toch iets voor U bij! DORA WERTH Mevr. L. G. de B.—M. te E.V. vraagt, hoe matglas te reinigen is Er zijn verschillende methoden. U kunt het doen met salmoniak-geest, druppelsgewijs er op laten lopen en daarna er goed over vegen. Goed af spoelen en zonodig herhalen. Even tuele vlekken kunnen verwijderd worden met de verschillende reini gingsmiddelen, die er in de handel zijn (b.v. Abro) en natuurlijk ook met zeepwater. Een derde mogelijk heid is benzine (voorzichtig met vuur!) Mevr. F. M. L.L. te N. heeft een grote vetvlek gekregen in wit mar mer en vraagt, hoe dit er uit kan. Maak een brei van magnesia en ben zine. Besmeer de vlek er zeer dik mee. Een dag en een nacht er op la ten zitten. Als de vlek na de eerste behandeling niet weggetrokken is, deze behandeling herhalen. Uitein delijk verdwijnt de vlek geheel. Dezelfde vraagstelster heeft ook vetvlekken in de parketvloer. Neem een met benzine bevochtigd wit, dik vloeipapier en wrijf daar mede net zo lang over de vlek, tot ze verdwenen is. Het papier moet meerdere malen vernieuwd worden. Kleur en glans van het parket zul- lichamelijke toestand vermoedelijk niet in staat zal zijn in persoon aan de stemming deel te nemen, of hij op de dag der stemming vermoedelijk buiten de gemeente, waar hij op de dag der candidaatstelling in het kie- zersregister was opgenomen, zal ver blijven. Formulieren hiertoe zijn kosteloos ter gemeente-secretarfe verkrijgbaar en dienen uiterlijk 13 Mei a.s. te zijn ingediënd bij burgemeester en wet houders. „Concordia" trok Zaterdag avond volledig uitgerust, op mars om de beide Ridderkruisdragers, de he ren A. Kempkes en G. Okkerse, een muzikale hulde te brengen. Door omstandigheden kon helaas de muzikale hulde bij de fam. Kemp kes niet doorgaan, wel de bloemen hulde. Bij de fam. Okkerse werd „Concor dia" feestelijk onthaald na de feli citaties van de heren De Knegt en Van der Laarse. Onder de indruk van deze geste dankte de heer Ok kerse voor dit alles en sprak van de band tussen de familie en Concordia en meende dat deze band hiermede nog versterkt was. Met het spelen van het Wilhel mus en een driewerf hoera voor on ze Koningin ging men huiswaarts met de voldoening zijn plicht gedaan te hebben tegenover Waddinxveen en haar Ridders in de Orde van Oranje-Nassau. Als uitvloeisel van de adoptie van Stad aan 't Haringvliet door ons gemeentebestuur, werd Zondag door de predikanten der Geref. Kerk van beide plaatsen van dienst geruild. In de dienst hier ter plaatse werd voor die getroffen gemeente een extra collecte gehouden welke f 518.50 heeft opgebracht. In het verloop van de werk loosheid in onze gemeente is een voortgaande daling te constateren. Stonden eind Maart nog 45 werkzoe kenden bij het Gewestelijk Arbeids bureau ingeschreven, eind April be droeg dit aantal 26, nl. 3 uit de aar dewerk-industrie, 2 uit de bouwnij verheid, 6 uit de houtwaren-indus trie, 1 metaal-, 1 textiel-, 1 uit de voedings- en genotmiddelen-indus trie, 4 uit de landbouw, 2 vertegen woordigers, 1 chauffeur, 1 kantoorbe diende en 4 uit de algemene dien sten. i Zondag a.s. des namiddags, zullen de drie gezamenlijke Goudse Meisjescongregaties een bloemenhul de brengen aan O. L. Vrouwe in de Parochiekerk St. Victor. Op 6 Februari j.l. stelde de ge meenteraad een nieuwe algemene po litieverordening vast. Thans is het vereiste bericht van hogere instan ties ontvangen, zodat B. en W. de nieuwe verordening hebben afge kondigd. De nieuwe politieverorde ning zal in werking treden op Vrij dag 8 Mei. Wij vestigen de aandacht op de advertentie van de vier Protes tants-Christelijke Kiesverenigingen alhier, die bij de a.s. Gemeenteraads verkiezingen met een gezamenlijke lijst zullen uitkomen. In de Maandagavond -te houden openbare vergadering zal spreken Prof. Mr. Dr. I. A. Diepenhorst. Deze jonge hooggeleerde heeft gro te bekendheid verworven door de met deze begaafde, eenvoudige spre ker kennis te maken, en te genieten van zijn principiële woorden. Dinsdagmiddag is het 2-jarig zoontje van de fam. Scheurwater aan het Noordeinde, terwijl het bij de woning aan het spelen was, in de sloot geraakt en verdronken. De moeder, ongerust over het lang weg blijven van de kleine, ging zoeken en deed de verschrikkelijke ontdek king dat het kind om het leven was gekomen. Maandag 11 Mef zal op het kerkhof alhier, evenals vorige jaren een eenvoudige herdenking plaats vinden van de militairen, die in de dagen van Mei 1940 zijn gesneuveld en die op onze begraafplaats een laatste rustplaats hebben. Zaterdag 9 Mei zal in onze ge meente een huis-aan-huis collecte gehouden worden voor de Stichting '40—'45. Alhoewel door de burgerij reeds- grote bedragen zijn geofferd voor de watersnood, doet het comité toch een beroep op de burgerij deze col lecte gul te gedenken, opdat het werk van de Stichting ongestoord kan doorgaan. Ook doet het comité een beroep op de bedrijven, ook dit jaar weer in de vorm van uurloon-^ actie de Stichting te willen steunen. Bij de Spaarbank van de Coöp. Boerenleenbank werd gedurende de maand April ingelegd een bedrag van f 97.645.64, en opgenomen f 115.753.53. In dit tijdvak werden 29 nieuwe spaarboekjes uitgegeven. Een huwelijksdag kan gere kend, worden onder die dagen, welke men nimmer vergeten zal. Als er echter een avontuur aan is verbon den, zoals het bruidspaar F.H. Woensdagmiddag overkwam, is het dubbel gedenkwaardig. Wat toch was het geval. Toen de bruidegom zijn bruid in de gereedstaande auto wilde laten stappen, ging hij een pas achteruit, zonder er erg in te hebben, dat de brug niet breed ge noeg was, met gevolg dat hij wan kelde en in de Noordeindse vaart te recht kwam. Onmiddellijk werd raad geschaft en na verloop van enige tijd kwam de bruidegom weer keu- rig gekleed uit het huis van de bruid, zodat dit géval aan kant was. Maar alle leed was nog niet geleden, want vooraleer de trouwstoet het Noordeinde uit was, moest men nog eerst een aanrijding meemaken, want door een tegenligger moest een der chauffeurs snel remmen, en reed op zijn voorganger in. De ge volgen waren zodanig dat de inzit tenden in een andere wagen moes ten overstappen. Een en ander was vanzelf oorzaak dat de stoet te laat bij het gemeentehuis aankwam. BURGERLIJKE STAND Aangiften van 29 April t.m. 6 Mei 1953: Geboren: Andreas Petrus z. v. A. van Leeuwen en M. C. Matze. Mei doornstraat 6; Cornells z. v. W. E. Tijsterman en J. van Leeuwen, Dorpstraat 62; Jan z. v. D. Oskam en S. de Jong, Noordkade 87; Jan Adriaan z. v. W. van Berkel én T. P. Huisman, Noordeinde 102; Cornells z. v. C. van der Bas en H. Stolker, Wilhelminakade 50; Johanna Tanneke d. v. F. de Wit en, T. M. Noteboom, Zuidkade 90e; iipssleutel; 1 bruine glacé hand schoen; 1 groene glacé handschoen. DE 1-MEI-VIERING IN WADDINXVEEN. Zaterdag 2 Mei had het „Centrum"' zich nagenoeg geheel gevuld met de kern uit de socialistische beweging, ter viering van het 1-Mei-feest. Bij het betreden van de zaal merk ten wij de aan de wand aangebrach te vlaggen op van de Besturenbond, I.V.A.V. en de partij-vlag. De leuzen, welke naast deze vlag gen prijkten, zoals „welvaart voor Nederland", „Eenheid voor Europa" en „Vrede voor de mensheid", hier van mogen wij hopen dat de ganse mensheid er naar moge streven. De heer M. Schouten opende met een kort woord, wijzende naar de grote inhoud van de 1-Mei-dag. De strijdmarsen welke „Voor waarts" hierna liet horen vormden èen inleiding op de rede, welke hierna werd uitgesproken door de burgemeester van Den Briel, de héér H. van Sleen. Met zijn groet aan partijge noten, geestverwanten en belang stellenden symboliseerde deze be gaafde spreker de winter als voor stelling van de strijd, welke gevoerd wordt door de Partij v. d. Arbeid. Zo als de winter, lang, bar, veel nat en kou, schier eindeloos, echter, de lente komt en dan onweerstaan baar. Deze komst van de lente is zelfs niet vaag, neen een weten schap dat het voorjaar komt. Spreker gaat verder en wijst yoor- al op de twijfel-periode uit de twee wereldoorlogen, toen alle opbouw vruchteloos scheen te zijn geweest. De opbouw en groei na 1946 heb ben echter bewezen dat niet alle werk van Troelstra en de zijnen ver geefs is geweest. Spr. wees nog wat door strijd is bereikt t.o. van de slechte toestand welke heerste op diverse terreinen. Na nog gewezen te hebben op het belang van inter nationale samenwerking voor meer welvaart wees burgemeester Van Sleen nog op de noodzakelijke be wapening, wijzende naar Rusland. Met de uitroep: Eens wordt het Mei! eindigde spreker deze met klem uitgesproken rede. „Voorwaarts'"' speelde hierna de „Internationale" welke door de aan wezigen staande werd mee gezongen. Met medewerking van het Tam- bourcorps speelde „Voorwaarts" nog enige marsen, terwijl de Voorwaarts- kapel „Alphen-Echo's" met mede werking van Bep Oosterwijk met jodelzang, het program veel fleur gaven. Een 2-acter van „Morgenrood" n.fti. „Bennie als Huisknecht" bracht het einde van deze 1-Meidag. J. Tr. Het is voor de. Geel-Zwarten geen gelukkig weekend geweest, Waddinx veen 1 verloor van Papendrecht met 24 en dit was geheel onnodig want weer werd er veel te veel gepingeld inplaats van open spel over beide vleugels. Waddinxveen 2 verloor met 0—1 van.O.N.A. 4, terwijl Waddinx veen 3 thuis van G.D.S. met 02 het onderspit delven moest, hier was scheidsrechter Bos de slechtste man van het veld, Waddinxveen 4 deed wat hij kon maar moest aanzien dat

Weekblad voor Waddinxveen | 1953 | | pagina 2