ClUliPIEIRIBIE NIEUWS uit arize A. Brouwer Dikkie Dapper en Kruimeltje vangen een dief fttoedtee: de Vrouw i#Corsetband PRUZEN VANAf A 16.50 worden uitgebreid. Ook het Roode Kruiskorps zelf, dat thans 12.074 mannen en vrouwen telt, zal moeten uitgroeien tot een aantal van onge veer 15.000. De opleiding van die vrijwilligsters en vrijwilligers en hun uitrusting kost veel geld. Langs de Nederlandse wegen bevinden zich 840 Roode Kruishulpposten, die on geveer 3500 maal per jaar goede diensten bewijzen bij ongevallen. Er zullen nog ongeveer 1200 van die hulpposten meer moeten worden in gericht, wil deze vorm van Roode Kruistaak, die geld vragen, meer geld dan tot nu toe. Vol vertrouwen legt het Neder- landsche Roode Kruis zijn lijst met wensen aan het Nederlandse volk voor. Het verwacht van iedere Ne derlander, dat hij het zijne zal bij dragen aan een organisatie, die met terdaad bewezen heeft, dat zij haar belofte van hulp in nood nakomt. Het Roode Kruis vraagt geen subsi dies van de Overheid, omdat het, ge trouw aan zijn doelstellingen, onaf hankelijk moet blijven. Het is dus geheel aangewezen op de steun van het Nederlandse volk. Alleen die steun kan het Nederlandsche Roode Kruis in staat stellen, zijn prachtige werk vóór het Nederlandse volk voort te zetten en, waar nodig, uit te breiden. In het raadhuis te Waddinx- veen werd vorige week de algemene ledenvergadering gehouden van de woningbouwvereniging „Waddinx- veen". De vergadering stond onder voorzitterschap van de heer C. Hoo- gendoorn. Een van de eerste punten van de agenda was de vaststelling van de jaarrekeningen der vereniging over de boekjaren 1950-'51 en 1951-'52. Aan het einde van het laatste boek jaar bedroeg de boekwaarde van de 419 woningen der vereniging, die op dat moment in exploitatie waren f 3.713.226.68. Hiervan zijn 159 wo ningen gebouwd vóór de oorlog en 260 na de oorlog. Het totaal van de verlies- en winstrekening der vereni ging bedraagt f 145.144.46, waaron der een winstsaldo van f 46.024.59. Dit hoge saldo is evenwel slechts schijn-welvaart, omdat de rekeningen van de meeste na-oorlogse com plexen nog niet belast konden wor den met de rente en de aflossing van de voor de bouw ontvangen voorschotten. Het dividend over het aandelenka pitaal werd voor het boekjaar 1951- 1952 vastgesteld op 4 °/o. De be stuursleden H. Jenné, J. L. Koop man en M. Schouten, die aan de beurt van periodieke aftreding wa ren, werden als zodanig herkozen. Een van de belangrijkste punten van 'de agenda was wel het voorstel van het bestuur om machtiging te ontvangen voor de bouw van een aantal woningen in 1953. Uit de uit voerige mededelingen, die over dit voorstel door de voorzitter werden verstrekt, bleek dat het bestuur, be halve het complex van 45 woningen, dat thans in aanbouw is, in 1953 nog 50 woningen wil bouwen. Deze wo ningen zijn geprojecterd aan het thans in aanleg zijnde gedeelte van de Eikenlaan, tussen de Ieplaan en de Sniepweg. Ter weerszijden van deze straat zullen in totaal 48 étage woningen worden gebouwd, met twee eengezinswoningen, mede als overgang naar de lagere bouw. Aan de Z.O.-zijde van de straat zullen de woonkamers van de étage-woningen aan de achterzijde zijn gelegen, en de slaapkamers aan de straatzijde, aan de overzijde van de straat zal dit juist andersom zijn. Van de 48 étage woningen zijn 36 woningen gedacht met twee slaapkamers en 12 met drie slaapkamers. Verder krijgen alle bovenwoningen een balcon. Uit de besprekingen bleek verder dat de plannen voor dit complex reeds maanden geleden gereed waren en ingezonden werden. Nog steeds is evenwel uit „Den Haag" geen toe stemming tot aanbesteding ontvan gen. Dit werd in hoge mate betreurd, niet alleen, omdat het thans het meest gunstige seizoen voor woning bouw is, maar ook in verband met de nog steeds zeer grote woningnood in de gemeente. Het bleek dan ook dat niet alleen door het bestuur van de woningbouwvereniging, maar ook door het gemeentebestuur al het mo gelijke wordt; gedaan om de nodige toestemming zoveel mogelijk te be spoedigen. De gevraagde machtiging voor deze bouw werd aan het be stuur verleend. Op voorstel van het bestuur werd verder nog machtiging verleend tot het aanstellen van een tweede ambachtsman in dienst der vereniging, die dan speciaal belast zal worden met het schilderwerk voor het onderhoud der woningen. Aan het einde van de vergadering bracht een der leden nog de gebre ken aan de eerste na de oorlog in de Bomenwijk gebouwde complexen ter sprake. De voorzitter deelde mede dat de doorslaande muren in de maand Juni nogmaals met een pre paraat bespoten zullen worden. De leverancier van dit preparaat geeft onvoorwaardelijke garantie voor af doende resultaten. Voorts bleek een complex woningen waarvan de dak beschieting uit z.g. Oostenrijkse bouwplaten bestaat, vooral bij sneeuwval te lijden te hebben van ernstige lekkages. Het bestuur bleek van mening, dat de enig afdoende op lossing is de rietplaten te vervangen door een meer deugdelijke dakbe schieting. toegzegd werd dat hier voor plannen uitgewerkt zullen wor den. (Trouw) Het fanfarecorps „Concordia" hoopt op Dinsdagavond 2 Juni aan vang 7.30 uur, in de gerestaureerde muziektent aan de Stationstraat een concert te geven. Met grote onkosten gepaard, is de stormschade, welke in de bekende Februaristorm, de tent gedeeltelijk vernield, door de leden weer zover gerepareerd, dat deze weer gebruikt kan worden. Er is energiek aangepakt en het heeft flink aan de kas geknaagd. Maar er kan weer geconcerteerd worden. Laat het publiek zich ook eens van zijn goede zijde laten zien en in grote getale, opkomen om naar het volgen de programma te luisteren: Death or Glory, R. B. Hall; Rakoczy Ouverture, Kemler-Bela (concours nummer); Fantasie Duo, Alfred Del- becq (saxophoon duo); Engeland Vaarders, W. Schild; Pauze. Concordia's Jubelklanken, G. van Gent; Lichte Cavalerie, Franz vom Suppé; Wiener Exrta Blatter, Hans Kliment (Walspotpourai); Paraphrase über, „Harre Meine Seele", E. Ruh; Marsch Finale.. Het geheel onder lei ding van de heer C. van Gent, Schie dam. In een der lokalen der o.l. school B werd vorige week Vrijdag het examen voor E.H.B.O. afgenomen. Van de 14 deelnemers, die zich voor dit examen hadden opgegeven, slaag den C. J. Mooijenkind, J. van Vliet, C. van der Spek, A. de Joode, J. J. Priester, J. G. M. Vaneman, D. van Wijk, Rous, K. Schaart, J. A. M. Rip en W. J. Hardendood. Aan de afd. U.L.O. van de Chr. Mulo-school alhier is tol onder wijzer benoemd de heer M. Dijks hoorn, thans als zodanig werkzaam aan de Meester Schabergschool der Ned. Herv. Gemeente te 's Graven- hage. De heer Dijkshoorn is lid van de Ned. Herv. Kerk. Hij hoopt 1 Sep tember a.s. zijn nieuwe functie al hier te aanvaarden. Dinsdag heeft in hotel Neuf te Boskoop de verkiezing plaats ge had van een Heemraad van de Voor- ofsche polder, ter voorziening in de vacature, ontstaan door het overlij den van de heer W. C. Hage. Met op 2 na algemene stemmen is als zodanig gekozen de heer G. J. van Noordt te Boskoop. De agenda voor de vergadering van de gemeenteraad, die op Vrijdag 29 Mei a.s. nam. 8 uur ten gemeente huize wordt gehouden, vermeldt in totaal zestien punten. Behalve de reeds afzonderlijk vermelde voorstel len noemt deze agenda de vaststel- ilug van de rekening van het bur gerlijk armbestuur over 1952, een voorstel van B. en W. tot wijziging van de touw verordening, een voor stel tot toekenning van reisgeld voor een leerling van een b.g.l.o.-scnool en de behandeling van verschillende bezwaarschriften tegen aanslagen in het schoolgeld en de hondenbelas ting. In het jaarverslag van Van der Heem N.V. te 's Gravenhage, wordt medegedeeld, dat het te Waddinx- veen aangekochte leegstaande ge bouw de voormalige meubelfa briek van de firma Matse momen teel in gebruik is als opslagruimte. Voor de rechtbank te Rotter dam werd in een zitting met geslo ten deuren de strafzaak behandeld tegen de 26-jarige H. H. S., beschul digd in Augustus 1951 een 18-jarig meisje met oneerbare bedoelingen te hebben aangerand. Subsidiair was schennis der openbare eerbaarheid ten laste gelegd. Het O.M. eiste 3 maanden waarvan 2 maanden voorwaardelijk met 3 ja ren proeftijd. Voor het bestuur van de Ver eniging voor Chr. Nat. Schoolonder wijs was het 1.1. Dinsdag wel een bij zondere dag, toen de nieuw gebouw de kleuterschool aan de Esdoornlaan geopend werd. Indertijd had dit be stuur de wenselijkheid ingezien om in het zich steeds uitbreidend Sniep- kwartier een kleuterschool te stich ten. Een commissie toog aan de ar beid, met als resultaat dat aan giften een zodanig bedrag werd bijeen ge bracht, dat het verantwoord was een 19. Goed om zich heen kijkend, kwamen zij bij het heuveltje aan. Hoe zij ook zochten, Stoppel was verdwenen. Nergens konden zij hem vinden. Wat had hij hen nu weer voor een poets gebakken?Langzaam liepen zij om de boom heen. Wat zagen zij daar? Aan de andere kant van de stam zat een heel groot gat in de boom. Zo groot, dat er makkelijk een volwassen man door kon. Het leek wel een poortje. Stom verbaasd bleven de jongens staan. Zou Stop pel daar in verdwenen zijn? Beslui teloos keken zij naar het gat. „Zullen we er in gaan?" mompelde Dikkie I zachtjes. Hij vertrouwde Stoppel I niet. Misschien stak er wel iets ach- 1 ter. Je kon nooit weten. (Wordt vervolgd). school te bouwen. Aan de architect L. Roggeveen werd opdracht gegeven een gebouwtje te ontwerpen. De heer F. M. van Tol, voorzitter van Chr. Nat. Schoolonderwijs, kon dan ook in de openingsvergade ring getuigen van aller medewerking, niet alleen door geldelijke bijdra gen, maar eveneens van belangeloze arbeid en het afstaan van materialen. Verder deelde de voorzitter mede, dat zo juist van het Paleis Soestdijk toestemming was binnengekomen de school „Prinses Marijke Kleuter school" te mogen noemen. De heer Ming aanvaardde namens het kleuterschool-comité, de nieuwe school en sprak er zijn dankbaarheid over uit, dat zovelen hun schouders onder dit werk hadden gezet. Er is veel gebeden en geofferd. Toch is het voor het comité een zwa re taak om de financiën in goede or de te houden, maar hij vertrouwde dat men de vereniging niet in de steek zal laten. Burgemeester Warnaar, hierna het woord nemend, merkte op dat het soms zijn goede zijde kan hebben, als de overheid op een bepaald ogenblik te kort schiet, daar dan kan blijken dat met offervaardigheid in eigen kring nog wel iets tot stand gebracht kan worden. Spr. was er trots op dat in Waddinxveen zulks mogelijk bleek en hij sprak de hoop uit, dat het bestuur tevreden zal zijn met het geen de regering doet voor het kleu teronderwijs. Van Ds. J. van der Haar was een schriftelijke gelukwens binnengeko men en Ds. Snoey sprak de hoop uit dat God deze school rijkelijk zou wil len zegenen. Ook de heer Van Dam sprak namens het personeel van de Chr. Muloschool enkele woorden van gelukwens. De heer Ming sprak hierna een kort woord tot het personeel van de nieuwe school, de dames Van Veen en Vermeulen, de wens uitsprekende dat zij hun werk biddend zouden mogen verrichten in afhankelijkheid tot God, welke woorden door mej. Van Veen werden beantwoord met de mededeling dat zij zich reeds thuis voelden in deze kleuterschool en hoopten hiervan een goede en waarlijk christelijke kleuterschool te maken, och meende zij, dat de school de steun van allen niet kon mis sen, daar er nog veel nodig was en zij nog veel wensen koesterde, o.a. een schommel en een wip voor de kleuters, waarop een der aanwezigen spontaan deze beide speeltuigen aan bood. Van de gelegenheid het gebouw te bezichtigen werd zowel Dinsdag avond als Woensdagmiddag druk ge bruik gemaakt. Allen waren een- steuning in hun lof over dit gebouw, dat ondanks de beperkte middelen waarover beschikt kon worden, toch fraai en practisch gebouwd en inge richt was. Twee flinke lokalen aan de zonzijde, een hal en keurige toil- letten maken het geheel tot een schoolgebouw dat als een aanwinst voor het plaatselijk chr. onderwijs gerekend mag worden, temeer daar ook de allernieuwste leermiddelen aanwezig zijn. Er is plaats voor pl.m. 100 kleuters, waarvoor er momen teel reeds 70 aanvragen binnen ge komen zijn. Wel een bewijs dat een kleuterschool in dit deel der gemeen te bestaansrecht zal hebben. Door de architect, zowel als door de uitvoerders, de heren J. Rogge veen, De Wit, Van der Zwaard en Koster (Boskoop), is een gebouw op geleverd, dat als om strijd door een ieder bewonderd werd. De nieuwe Chr. Kleuterschool „Prinses Marijke" aan de Esdoornlaan. Mej, Tiny Kleiweg slaagde te Rotterdam voor Kleuter-onderwijze res. Zij genoot haar opleiding bij de Eerw. Zusters te Rotterdam. Nu de tijd weer is genaderd, dat over de reis van ouden van da gen gedacht wordt, kwamen de be sturen der beide Middenstandsver enigingen bijeen, om zich over deze réis te beraden. De grote moeilijk heid was ditmaal de financiën, gezien het te kleine overschot van de laatst gehouden winkelweek. Besloten werd om aan de aangesloten leden te ver zoeken een zeker percentage van een weekomzet voor dit doel af te staan, aan welk verzoek vrijwel allen ge volg gaven. Door deze geste is het nu mogelijk de reis te doen door gaan. Als datum werd vastgesteld Woensdag 17 Juni. In dit nummer is een invulbiljet afgedrukt, welk inge vuld dient te worden en bezorgd bij een der aangegeven adressen, vóór 3 Juni a.s. Tevens doet het comité een ver zoek uitgaan, evenals vorige jaren, aan de heren autobezitters, hun auto weer disponibel te stellen voor dit zo sympathieke doel. Ook hiervoor zijn de adressen bekend. Naar we vernemen zullen de besturen der beide Middenstandsver enigingen aan hun leden voorstellen om bij de binnenkort te houden Sportweek hun étalages bijzonder te verzorgen, om op deze wijze mede te werken aan het welslagen van de Sportweek. SCHOONHEIDSMIDDELEN GOED OF SLECHT VOOR DE HUID In ons vorige artikel hebben we wat verteld over de taak van de huid. Een gezonde- huid is dus van zeer grote betekenis voor de andere in- en uitwendige organen van het lichaam. Wat gebeurt er nu, als we onze huid gaan bewerken met aller lei poedertjes en smeerseltjes? Ik riskeer het aan de stok te krij gen met de diverse fabrikanten van schoonheidsmiddelen, als ik zeg en ik bevind me dan in goed medisch gezelschap! dat vele schoonheids middelen, die als „onschadelijk" worden aangeprezen, het in vele ge vallen niet zijn. Men diene dus in dit opzicht steeds voorzichtig te zijn. Nu is het wel niet zo, dat gebruik van een bepaalde crêmesoort of poe der binnen een week ziekte ten ge volge zal hebben. Die fabrikanten kijken ook wel uit. Op de lange duur echter kan 'het gebruik of misbruik ernstige gevolgen hebben. Aangezien ik geen reclame wil maken voor bepaalde middelen, noem ik geen namen en bepaal me in dit artikel dus tot enkele algemene wenken. Het gebruik van lippenstift is niet schadelijk, noch voor de huid, noch voor de maag. De lippen-po riën, die door het lippenrood dicht komen te zitten, werken zich spoedi ger los dan die op de huid van het ge zicht. Dit komt voornamelijk, omdat de lippen veel meer in beweging zijn dan andere huiddelen en bovendien f gaat de tong er nog wel eens langs. 1 De tong voert de verfstof ook naar binnen, naar de maag. Wetenschap- I pelijke onderzoekingen hebben echter j aangetoond, dat de maag er geen 1 bezwaar tegen heeft. Er is echter één restrictie: schone lippen vóór j men gaat slapen. En eigenlijk nog 1 één: gebruik van violet-kleurige lip- penstift is wél af te raden. Gebleken I is, dat er in deze verfstof aniline zit en dit is wel schadelijk, zowel voor 1 de lippen als voor de maag. Poeder. Over het algemeen is het gebruik van poeder af te raden. Ech- I ter zijn 'de hoeveelheden, die men I doorgaans gebruikt op het gezicht zó gering, dat de schadelijke gevolgen vrijwel nihil zijn. In dit verband wil- len we het volgende opmerken: poe- i der dringt vaak dieper in de poriën j dan b.v. crème. Poeder is ook hard- j nekkiger en laat zich niet zo gemak- I kelijk uit de poriën verdrijven. Nu is dit ook al weer niet zo erg, want de 1 wang bijvoorbeeld heeft vele hon-1 derden poriën en er blijven er altijd wel open. Iemand, die zich vaak poe- j dert, zal b.v. met warm weer dat bekende „drukkende" gevoel krijgen. I Als men zich dan eens goed wast met weinig zeep en lauw water, zullen de I poriën weer haar natuurlijke taakl kunnen verrichten en men zal zichf opgefrist voelen. Ten slotte nog de verschillende crêmesoorten, dag- en nachtcrème.! Crème kan een gunstige werking verrichten b.v. om zonnebrand tef voorkomen. En ook om de pijn van l een verbrand vel te verzachten. Dus f als voorbehoed- en geneesmiddel. I Wie gezond is, moet geen crème ge- j bruiken, ook niet als schoonheids-1 middel. Vele artsen staan er seep-f tisch tegenover, al spreken ze daar j niet altijd over. Een feit is, dat be- I paalde z.g. schoonheidscrêmes mis- j schien prettig ruiken en enigszins* uw teint verfraaien, maar uit onder-1 vinding weet ik, dat vele van dief middelen, die in de handel zijn,! sléchts bestaan uit wat vet met een geurtje. Mijn man drukt dat kern-1 achtig uit en definieert: het is alle-1 maal Jan Klaassen. Sommige crème- soorten zijn bovendien beslist scha-| delijk voor de huid en moeten dani ook beslist afgeraden worden. Er zijnl bekende merken in de handel, diel onschadelijk en dus betrouwbaar! zijn. Maar met gewone vaseline b.v.j bereikt u in vele gevallen hetzelfde! resultaat. Dora Werth. f He! kosfbaarsfe bezü is Uw gezondheid en een mooi figuur. Draag! daarom OCTROOI 17 *0« steunt de buikspieren geeft steun in de rug en verschuif! niet Magazijn „De Gunst"

Weekblad voor Waddinxveen | 1953 | | pagina 2