Sport w* 't Uod. 1 Juni opening Haar eea Earopm eenheid mm Waddinxveen „Zaterdag" weer eerste klasser. Na een afwezigheid van één jaar is het eerste elftal van de afd. Zater dag-voetbal van de v.v. „Waddinx veen" er in geslaagd ongeslagen kampioen te worden in de 2e klasse van de G.V.B. Het geel-zwarte team bezat reeds vanaf het begin van de competitie kennelijk de zin het verloren terrein te herwinnen. Wedstrijd na wedstrijd betekende succes en de zegepraal met 26 punten uit dertien wedstrij den met een doelpuntenverhouding van 6710, is deze jongens van harte gegund. Voor de laatste punten heb ben de loodjes niet zwaar gewogen. Op het G.S.V.-terrein te Gouda werd de strijd aangebonden tegen het elf tal van de Nederl. Spoorwegen. De gastheren verschenen met negen man terwijl net voor de rust nummer tien het elftal niet die stimulans kon ver strekken wat Waddinxveen van het begeerde kampioenschap af kon hou den. Het eerste doelpunt, door A. Mon ster gescoord deed de rijkste belof ten inhouden, verder dan een kopbal van Kramp (20) kwam men voor de rust niet. Of het de warmte was dan wel de futloze tegenpartij, ons niet bekend; wel dit: Er werd erbarmelijk ge speeld. Het leek ons toe dat deze voorhoede nog nooit heeft gehoord van het feit dat een voetballer in hoofdzaak met z'n hersens voetbal speelt. Als Jongbloed en Keizer hun kan sen hadden benut, zeker had De Leeuw voor de rust ook twee maal moeten vissen. Nu ging men na de rust op hetzelfde thema verder en met rommelige doelpunten van Kramp, A. en P. Monster werd het 5—0. Doelman Meent van de Spoorweg mannen speelde een uitstekende wedstrijd en behoudens het derde doelpunt heeft hij geen fout gemaakt. Scheidsrechter Van Berkel had geen moeilijke taak in deze wed strijd, welke, voor wat het fraaie weer betreft een aangename ver kwikking was om bij te wonen. Na afloop werd aanvoerder De Leeuw namens het Waddinxveen- bestuur bloemen aangeboden, ge paard gaande met een felicitatie. Als dit elftal volgend jaar met suc ces in de eerste klas wil spelen en zich handhaven zeker zal dan in de maanden welke ons resten van de competitie meer aandacht besteed moeten worden aan techniek. Zij die hierin boven de middelmaat kwamen waren De Joode, De Lange en Gebr. De Graaf. Veel succes jongens volgend jaar. Tr. maar door het goed verdedigen van Beekman bleef het de eerste minuten dubbelblank. De rust ging in met een 22 stand. Toen was het met S.V.H. gedaan, een G.Z.C. waar bij na alles gelukte en een S.V.H. dat steeds pech had. G.Z.C. voerde de stand op tot 6—2. In de laatste mi nuut wist S.V.H. het doel nog een maal te vinden, zodat G.Z.C. II toch met de eerste prijs ging strijken. S.V.H. II werd 2e, Gouwe 3e, B Z.C. 4e. Zaterdag 30 Mei a.s. speelt De Gouwe I tegen Sleutelstad uit Lei den. De aanvang van de wedstrijd is 8 uur. ZWEM- EN POLOCLUB „DE GOUWE". Uitslagen van de afgelopen week gespeelde wedstrijden. Pinkstertour- nooi: S.V.H. II—B.Z.C. I 6—1; G.Z.C. IIDe Gouwe I 65; De Gouwe I B.Z.C. I 4—3; G.Z.C. II—S.V.H. II 6-3; le prijs G.Z.C. II; 2e prijs S.V.H. II; 3e prijs De Gouwe I. G.Z.C. V—De Gouwe III 8—3, he ren; G.Z.C. A—De Gouwe A 5—1, adsp. Programma a.s. week: Zaterdag 30 Mei De Gouwe A—O.Z.V. A; aan vang 7.15 uur. De Gouwe II—De Gouwe III, heren; De Gouwe I—Sleu telstad I. Vrijdag 5 Juni B.Z.C. I—De Gou- BURGERLIJKE STAND. Geboren: Johanneke d. v. C. van Hofwegen en J„ Metselaar, Onder weg 83; Jan z. v. A. van den Ham en A. C. Blaauwendraad, Tweede Bloksweg 15; Anna d. v. B. Treffers en B. Tuk ker, Brugweg 132; Helena d. v. J. van Harberden en L. C. Faasse, Kerkweg 184; Ondertrouwd: N. Vermeulen en C. A. van Ringelenstein; Gehuwd: H. van Gelooven en N. Len- sen; M. A. de Bruin en L. C. Vos; Overleden: Gerrit van den Berg 68 jr. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Gevonden: 1 autowiel met band; 1 poremonnaie met inh.; 1 tuinders mes; 1 kinderhemdje; 1 geruite tas- 1 bril. Verloren: 1 bos sleutels; 1 badpak met badhanddoek; 1 groen étui met 1 wit tasje; 1 broche; 1 zwart badpak in blauwe badhanddoek; 2 porte- monnaie met inh.; 1 badpak met po lomutsje en 1 hemd; 1 zwarte vul pen; 1 gouden broche. A.s. Maandag opent zich voor de liefhebbers een nieuwe periode van hengelsport en visserslatijn. Dan kan er weer naar hartelust worden ge peurd, gesnoekt en getuurd op grote en kleine dobbers, die het ogenblik moeten aanduiden waarop het ge schubde slachtoffer met de meeste kans op succes kan worden ver schalkt. Hetzij men rechtgeaard visser is of niet, daarom is het toch voor ieder die zich aan deze sport waagt van belang rekening te houden met enke le bepalingen omtrent de visserij, waarom wij hieronder enkele tips ge ven. Vissen zonder acte: Daar er bij velen een opvallende behoefte blijkt te bestaan om te vissen zonder acte en vergunning, willen we alleen wijzen op de enige mogelijkheid die daartoe inderdaad bestaat. Kinderen beneden de 15 jaar mo gen geheel vrij vissen in openbare wateren, b.v. de weteringen langs openbare wegen en de Gouwe. Hetzelfde geldt voor personen bo ven de 15 jaar. Deze moeten echter tijdens het vissen kunnen aantonen dat zij 0.50 hebben bijgedragen tot een eventuele Russische aanval te organiseren. Het zal aan ieder duide- we I, dames; B.Z.C. A-De Gouwe lijk zijn, dat ik hier het oog heb de Marshall-hulp. doen aan de gemeente-secretarie. De Verenigde Staten wijzen er Dit geldt echter alleen voor het vis- daarnaast op, dat alle hulp waarde- sen met één hengel, geaasd met deeg loos zou zijn zonder een Europese in- of worm. Dus niet' voor snoeken of tegratie. Dat had men in Europa peuren, of lepelen. Daarvoor heeft zelf wel door, waarom op uitnodiging men nodig een kleine visacte, die met van een comité van burgerorganisa- inbegrip van de bijdrage tot verbe- ties, die zich allen beijverden voor tering van de visstand ƒ3.— kost. een Verenigd Europa, in Mei 1948 Ook voor het vissen met twee gewo- het Congres van Europa in Den Haag ne hengels heeft men een acte no- bijeen kwam. De besprekingen heb- dig, te weten een hengelacte, waar ben geleid tot de oprichting van de Europese WADDINXVEEN Z 1. Staande v.l.n.r.: P. Monster, A. Monster, C. Kramp, M. Monster, J. van Hoven Knielend: A. Poot, C. De Lang, A. de Joode, D. de Leeuw, (A.V.), T. de Graaf, L. de Graaf. hoorlijk hoge temperatuur voor de tijd van het jaar. Op het laatste ogen blik moest Zian II heren verstek la ten gaan, maar direct heeft G.Z.C. spontaan toegestemd om in te val len. Als eerste wedstrijd werd B.Z.C. IS.V.H. II gespeeld. B.Z.C. was ge handicapt doordat het met enkele in vallers verscheen. S.V.H. bleek over een snelle en doortastende ploeg te beschikken, en het was dan ook geen wonder dat de rust in ging met een 40 stand voor S.V.H. Het einde kwam met een verdiende 6—1 over winning voor S.V.H. De Gouwe I kwam nu tegen de oude rivaal G.Z.C. II, dat een inval ler had. Het begon direct met een aanvallend G.Z.C., maar keeper Den Oudsten was op zijn post. Een ge vaarlijke Gouwe-aanval leverde het eerste doelpunt op van Brouwer, maar toen was G.Z.C. aan de beurt. De Boer was v. d. Bosch tweemaal de baas en het was 1—2. Het spel golfde nu op en neer. De Graaf zwom snel vrij en scoorde met een diagonaal schot nummer twee in het net. De rust ging in met een 42 voorsprong voor G.Z.C., door doel van de Boer. Na rust een gewijzigde Gouwe-ploeg die niet kon verhinderen dat G.Z.C. de stand opvoerde, maar de Gouwe zette een fel slotoffensief in én het einde kwam met 6—5 voor G.Z.C., v. d. Linde miste nog jammerlijk voor open goal door nonchalant over te schieten. De verliezersronde bracht B.Z.C. I De Gouwe I. Een op laag peil len alles in het werk stellen ongesla- staande wedstrijd, grotendeels te wij gen te blijven. Waddinxveen Z 2 dat thuis Bodegraven 2 ontvangt zal met lede ogen aanzien dat de winst met de bezoekers medegaat. Waddinx veen c gaat bij Sportlust c op bezoek en kan met de beide puntjes naar Waddinxveen terugkeren. W.S.E. W.S.E. 1 ondernam tweede Pink sterdag de reis naar Groot Ammers met goede moed, hopende op een overwinning, om zich hiermede in de eerste klas te kunnen handhaven. Voor de rust scoorde Bosman het eerste doelpunt. De rust ging dan ook in het een voorsprong van 10 voor W.S.E. Na de rust maake de midden voor van Groot Ammers al spoedig de gelijkmaker. Uit een vrije trap werd het 21 en toen de linksbinnen 3—1 maakte was het pleit beslecht. Ontmoedigd speelde W.S.E. door. Tot slot werd de rechtsbuiten nog uit het veld gezonden zodat er met tien man moest worden gespeeld. Door deze uitslag heeft Groot Am mers een punt meer en Bergambacht heeft drie punten meer dan W.S.E. Het ziet er dan ook niet hoopvol voor W.S.E. uit. V.V. WADDINXVEEN. De b-junioren deelde met W.S.E. a 2—2. Waddinxveen c gaf O.N.A. d zeer goed partij, maar moest ten slotte met 1—2 de vlag strijken. De benjamins gingen bij Lekkerkerk c op bezoek en kwamen met de kous op de kop naar Waddinxveen terug 14. Waddinxveen Z 2 speelde thuis tegen Rijnstreek 2 en moesten met 2—4 de meerderheid van Rijnstreek erkennen. Ook Waddinxveen 4 kon in Gouderak niet tot winst komen en verloor met 03. Waddinxveen Z gaat Zaterdag a.s. bij Groot Ammers op bezoek en zul- A, adsp. KORFBAL. Zaterdag 16 Mei jl. speelde onze korfbalclub „Unitas" een uitwed strijd tegen Asso in Schipluiden. Door verschillende omstandighe den kon Unitas maar met 10 perso nen uitkomen. Het was op deze ma nier ook niet makkelijk om stand te houden. De eindstand was dan ook 61 in het voordeel van Asso. Zaterdag 23 Mei speelde Unitas tegen dezelfde club, maar nu thuis. Dit is van het begin tot het eind een zeer spannende wedstrijd geweest. De rust ging in met 10 voorsprong voor Unitas door een doelpunt van Gerrie van Dorp. Na de rust maak ten achtereenvolgens Chiel Jonker, Co Snoey en Teun Plomp nog een doelpunt, zodat deze wedstrijd ein digde met een 42 overwinning voor Unitas. Ook nam Unitas deel aan de Bonds dag van de C.K.B. 1953 op het sport complex „Birkhoven" te Amersfoort op 2e Pinksterdag. Door te late aankomst op het veld liep Unitas de eerste wedstrijd mis, wat 1 verliespunt betekende. De daarop volgende wedstrijd tegen Oranje-Zwart II eindigde met 0—0. In de 13e ronde namen we de strijd op tegen Niod II. De uitslag hiervan was 3—0 in het voordeel van Unitas. Als laatste was Ado aan de beurt. Na 1—0 voorsprong voor Unitas kwam de gelijkmaker in de vorm van een strafpunt (1-1). Unitas stond hiermede op de tweede plaats, wat een goede prestatie is. A.s. Zaterdag speelt Unitas een thuiswedstrijd tegen Nestor uit Den Haag. Aanvang 4 uur. POSTDUIVENVERENIGING DE ZWALUW. Wedvlucht Guivrain 191 km. Los 11.45 uur. Aankomst le duif 2.14.02 uur. Aankomst 50e duif 2.34.34 uur. Beweging te Brussel October 1948. Reeds op 17 November daaraanvolgend kwam tot stand de Nederlandse Raad der Europese Be weging. In artikel 2 van zijn statu ten stelt hij zich als doel: „Voort bouwende op de resoluties van het Congres van Europa, in Mei 1948 in 's Gravenhage gehouden, en in over leg met het „Comité International du Monverment Européen", werkzaam van de kosten totaal 1.50 bedra gen-. De schriftelijke vergunning: Men dient er echter goed aan te denken dat voor het vissen met één gewone hengel in particulier water, b.v. tus sen de weilanden, zowel voor per sonen beneden als boven 15 jaar, te vens een schriftelijke vergunning no dig is, welke moet zijn afgegeven door de eigenaar van het viswater en waarin moet zijn omschreven in 4^ v uuisuucvcil lil te zijn voor het tot stand komen ener welk water mag worden gevist en Federatie van Europese landen ter met welk vistuig verzekering van de vrede en veilig- Voor elke visserij waarvoor een vrii r ha"dhavine van acte nodiS is> is altijd een schriftelij- en rechten der Europese ke vergunning van de rechthebbende volken en van de bewoners dier lan den; alsmede ter bevordering van de welvaart en sociale gerechtigheid voor allen in Europa". Bij de Raad zijn een zestal Neder landse organisaties aangesloten. In een circulaire van September op het visrecht nodig, onverschillig of die visserij wordt beoefend in een openbaar water, b.v. de Gouwe of langs de openbare weg. Wie met twee snoekhengels, twee peuren of twee sleephengels wil vis sen heeft een grote visacte nodig. heet het- dL^e^?dSe,beV°lking EV6nals wanneer men vist met uit- Twlnf to 6 van de staande vistuigen, zoals netten, scha- Tweede Wereldoorlog zijn de demo- kels, fleur en dergelijke vistuigen cratische landen van Europa zich Ook voor het vlsen in eigen vis- steeds meer bewust geworden van water heeft men de voorgeschreven hun verzwakte positie in de Wereld, acte nodig. Een visacte is geldig van De verwoestingen van de oorlog I Juni tot 30 Juni van hft voteend enerzijds en de snelle vooruitgang der jaar. techniek anderzijds maken het voor Bij de afzonderlijke staten onmogelijk binnen het te klein geworden eigen gebied de mogelijkheden der moderne productie- en distributie methoden te benutten. Het is vooral °P economisch terrein dat dit gebrek Uitslag: W. Berkestein l;~D.~La zich doet gevoelen, doch de terugslag ervan vinden wij evenzeer op politiek en cultureel gebied. Het oude Euro pa, overbevolkt, verarmd en verdeeld, heeft zijn invloed grotendeels verlo ren en kan zich nog slechts met hulp van buiten staande houden. En toch beschikt Europa over Chr. de Bruin 17 36 49; C. van Dijken ®™"me gefstelijke en materiële hulp lijn of stek, de strik de'snoekdrëê - H. Ruscher 21 38; P. ^d„- hetwelk geëigend is de vis meer dan normaal te verwonden. Grand 2; C. de Lang 3 35; Jac. v. d. Wijngaard 4 30 40; L. W. Versluis 5 6; D. M. de Gelder 7 24 27 31 45; And. de Bruin 8 23 43 44; C. Smit 9 37; L. de Bruin 10 12; T. Boere 11 19 20 29 32; W. Boon 13 33; T. Baan 14; Noordermeer 15; De" Kooter 16 28 47; zogenaamde schei-sloten mag de sloot over de gehele breedte wor den bevist bij vergunning van één der eigenaren. Men is verplicht de vereiste acte en vergunning terstond op aanvraag aan controlerende ambtenaren te to nen. Bij overtreding is voorgeschreven dat het vistuig, alsmede de gevangen vis, in beslag moet worden genomen. Het is dus wel wenselijk de papieren in orde te hebben. Verboden middelen: Het is onder meer verboden te vissen met: de zet- WIELRENNEN. Onze plaatsgenoot P. Versluis heeft een belangrijk succes behaald. In de ronde van midden Nederland, van 260 deelnemers kwam hij als 27 binnen. F. Verf luis bezette de eerste plaats in het Fruitmarkt Criterium. Deze rit was over 80 km. PINKSTERTOURNOOI VAN „DE GOUWE". Op 2e Pinksterdag werd een polo- tournooi georganiseerd door de Gou we uit Waddinxveen. Het tournooi is een succes geworden. Het weer was uitstekend en het water had een be ten aan de vermoeidheid der spelers. B.Z.C. nam een 31 voorsprong door doelpunten van Schouten 2 x en Bakker en voor Gouwe scoorde Brouwer die er deze middag niet zo erg veel van terecht bracht. Na de rust was Gouwe gedecideerd sterker. Er werd niet meer op de midvoor gespeeld, doch over de vleugels. Brak in de eerste wedstrijd misschien niet zo actief, begon zich vrij te zwemmen en zo leidde dit tot 3 doelpunten uit combinaties van v. d. Linde, De Graaff en Brok. De Gouwe legde dus beslag op de derde prijs. De winnaarsronde leverde een snelle wedstrijd op met een produc tiever G.Z.C., dank zij goalgetter De Boer. Al moet gezegd worden, dat het niet altijd op de juiste manier ging, waarop hij zich los maakte van zijn tegenstander. Bij S.V.H., dat een homogener ploeg bezat blonk. Dokter uit. sloot 22; S.Hoogerdoorn 25 48; C. Verwey 26; S. Versloot 34 42; Tama- rus -39 50; Ringelstein 41 46. POSTDUIVENVERENIGING „DE SPERWER". Wedvlucht van Corbeil 411 km. (Fr.) Los 6 uur. Aankomst le duif 1.01.08 uur. Aankomst 49e duif 2.13.15 uur. Uitslag: P. Boon 1 29 94; W. v. d. Water 2 15 22 25 30 43; W. v. d. Jagt 3 5 11 33; P. Vink 4 20; Jac. v. d. Zijden 6 13 35; Nic. v. d. Zijden 7 16 42; H. van Dijk 8 24 26 34; Jac. de Beer 9 14 39; P. Metselaar 10 45; Fr Rip 12 37 44; L. P. Hoogerdijk 17 21 28 41; Abr. v. d. Graaf 18; H v. d Berg 19 23 31 één geheel zouden worden georgani seerd, ons werelddeel in staat zou den stellen een nieuwe welvaart te scheppen en zijn stem in de wereld te laten horen". Hier treffen ons dezelfde gedach ten, ja dezelfde woorden van graaf Coudenhove—Kalergi in 1923, en ge deeltelijk zelfs van Leroy-Beauiien in 1892. Maar er is toch verschil! Wat vroe ger werd gesproken en geschreven, vond weinig weerklank. Door dé druk der omstandigheden echter heeft zich de publieke opinie radicaal gewijzigd. Dit is nog niet lang gele den gebleken bij proefstemmingen, Een schepnet mag alleen worden om gevangen vis op te 27 36 47; A. Lam 38 48; N. Rupke 40. Enige kanttekeningen. VIII. Ook in Amerika onderkende men glashelder het gevaar en ondersteun de men de gezamenlijke Europese vrije landen met vele milliarden gul dens, zulks aanvankelijk om de door de oorlog ontwrichte economie weer op gang te brengen, en na de staats greep in Czecho-Slowakije en de in- tt j val der Noord-Koreanen in Zuid- Voor de rust was S.V.H. sterker, Korea óók om de verdediging tegen A. P. v. d. Graaf die inzake de Europese integratie in gestelde maat - - November 1952 werden gehouden te 66816106 maat Delft en te Bolsward, waar na voor lichtende uiteenzettingen door des kundigen van verschillende richting, de overweldigende meerderheid der kiezers zich vóór aaneensluiting uit sprak. Intussen moet wel worden toegegeven, dat aan de uitslag dezer stemmingen maar een betrekkelijke waarde kan worden toegekend. Mo gelijk hebben een aantal kiezers hun stem meer laten bepalen door de persoon van de een of andere spreker dan door hun juiste inzicht in deze tamelijk ingewikkelde materie. Noch tans acht ik de uitslag als geheel een verheugend verschijnsel. gebruikt scheppen, over te zetten of te vervoël ren. Het bij zich hebben van deze ver boden middelen in de nabijheid van een viswater, of het zich met enig geoorloofd vistuig bevinden in de na bijheid van een water zonder dat het vistuig gedekt is door een acte of vergunning, is eveneens strafbaar. Men is er dus niet mee klaar om bij naderend onheil de hengel eventjes gauw naast zich neer te leggen. Ondermaatse vis: Er is een vast- op de hiernagenoemde vissoorten. Ondermaatse vis moet terstond weer in het water worden vrijgelaten. Enkele belangrijke maten zijn de volgende: blankvoorn en kolblij (z.g.n. witvis): 15 cm.; baars: 22 cm.; zeelt, brasem en paling: 28 cm.; karper: 35 cm.; snoek en snoekbaars: 40 cm. De houder van een snoekacte mag 20 ondermaatse aasvisjes in voor raad hebben. Gesloten tijden: Het is in het al gemeen de sportvisser verboden met

Weekblad voor Waddinxveen | 1953 | | pagina 4