Kind en Dokter. HET 8ste SPORTFESTIJN. (VERVOLG). Meestal huilen de kinderen wel, de eerste keer dat moeder of vader op bezoek komt, vooral als ze een ope ratie ondergingen, want hiervan is 'n kind, evenals trouwens een vol wassene, een korte tijd uit zijn even wicht. Maar dit is normaal en komt terecht. Alle ouders die hun kinderen niet hebben voorbereid, of zelfs maar wat hebben voorgejokt („Dat is maar eventjes, moeder komt je zo halen") ervaren soms dat hun kinderen zich voor hen afsluiten en zich lange tijd niet meer tegen hen uiten, zo diep is dat gevoel van bedrogen te zijn inge drongen. Als we een aardig voorleesboek meenemen of we hebben een spelletje bij ons, dan kunnen we het bezoek uur daarmee opfleuren en het kind ook wat te denken en te doen geven als hij straks weer alleen is. Het kiezen van het juiste speelgoed is belangrijk. Een groter kind kan misschien een nieuw plakboek mee nemen om een ziekenhuisdagboek te maken, of om.de kaarten in te plak ken, die hij ontvangt. Andere kinde ren genieten er van, als de post een verrassing voor ze meebrengt, een legkaart of een spelletje. Veel boekwinkels verkopen uitste kende boeken en tijdschriften voor zieke kinderen, met eenvoudige kruiswoordraadsels, tekenspelletjes en verhalen. De kleuter zullen we het meeste plezier doen met eenvou dig speelgoed, wat hij op verschillen de manieren kan gebruiken, wat niet gauw stuk gaat en wat niet afgeeft. Blokken, plasticine, een lei met grif- fel, vlechtmatjes e.d. zijn beter dan duur en ingewikkeld speelgoed, waar de kinderen gauw genoeg van heb ben. Kralen en knikkers zijn niet ge schikt voor zieke kinderen. Bedenk het volgende: Wanneer U Uw kind moet voorbe reiden voor het ziekenhuis: Probeer hem niet om te kopen Misschien vindt hij de beloning niet de moeite waard en besluit maar ge woon thuis te blijven en dan moet U hem teleurstellen, omdat het niet an ders kan. Vertel hem geen leugens over de plaats waar hij heen gaat. Vertel hem niet dat het absoluut geen pijn zal doen, als U wilt dat hij U ooit weer zal geloven. Laat hem niet merken dat U zelf bezorgd en angstig bent. Praat in het bijzijn van het kind niet met andere volwassenen over zijn operatie of behandeling. Verwacht niet dat de ziekenhuis- regels terwille van U kunnen worden opgeheven. Heb vertrouwen. Kinderen hebben het vermogen zich gemakkelijk in een nieuwe om geving aan te passen, om ongemak ken te verdragen, om pijn te verge ten, wanneer hun gevoel van veilig heid hecht en sterk is. U kunt niet verwachten, dat U de gevoelens van uw kind ten aanzien van pijn en ziekte in de laatste week voordat hij naar het ziekenhuis gaat, kunt ver anderen. Als U kalm optreedt bij het behan delen van wondjes en kleine onger lukken bij huis, bij bezoeken aan de tandarts bij inentingen, dan krijgt uw kind ook een rustige instelling, die hem gunstig beïnvloedt als het eenmaal zover is, dat hij naar een ziekenhuis moet. Door in de hele opvoeding deze rustige instelling tegenover „pijn tjes" te bevorderen en het kind al tijd duidelijk en eerlijk te vertellen wat er met hem gaat gebeuren, geeft U hem alle steun die U menselijker wijs gesproken geven kunt. Wij schrijven 3 Juli 1953, voor sportminnend Waddinxveen een be langrijke datum. Zeer druk is het in de Oranjelaan en op het fraaie plein. Voor de school aldaar verzamelen zich enige hon derden dames en heren, meisjes en jongens. „Voorwaarts" heeft z'n vro lijke klanken op deze mooie zomerse avond reeds gedragen geweten naar alle windhoeken en de wandelaars hebben deze roep uitnemend ver staan. Want dat zijn het, wandelaars, welke met een mars van 10 km. door de gemeente de gong laten lui den voor het sportweekprogram 1953, een week waarin elke sport een kans krijgt, een week waarin vreugde zal zijn om de overwihning, maar ook een week waarin de verliezer zal kunnen tonen een even zo goed sportman te zijn, als die welke zich gedragen weet door de erepalm. Het is druk in Waddinxveen. Hon derden staan langs de weg als het kleurige lint in gestadig tempo weg finisht naar de startplaats. Een ieder voelt zich ruim en blij behalve het sportweek-comité in de volg-auto. Wanneer zij in de nabij heid van de R.K. Kerk dat wankele brugje over moeten naar de Zuidka de. Het kraakt daar verdacht en het gaat niet vlot, maar wat hindert het voor deze wakkere kerels? Tenslotte mag je daar ook niet rij den met een auto! Precies op tijd verzamelen allen zich 9.15 uur weer op het plein en daar spreekt de heer T. Ververs, voorzitter van het comité de volgen de woorden: „Met grote vreugde hebben wij mo gen constateren een geweldige be langstelling voor de sportweek 1953, zowel van deelnemers als publiek. Spr. dankt van harte voor de bereid heid overal ondervonden en dat de ervaring weet dat nooit vergeefs wordt aangeklopt, wanneer het voor de sportweek gaat". De heer Ververs wijst ook op de noodzakelijkheid om voortvarend te zijn. Hierin ligt de kracht om, wan neer alle acties een zekere tegenslag ondervinden, juist de sportweek al tijd weer in het teken van de belang stelling staat. Hierdoor juist is voor dit sportevenement burgerrecht ver kregen! In z'n openingswoord zegt Burge meester A. Warnaar: „Met graagte wil ik een enkel woord spreken. Ik ben zeer dankbaar voor dit historisch geheuren. Dat er belangstelling bestaat voor de sportweek bewijst wel het feit dat een voor-program moest worden afgewerkt, reeds voor de officiële datum. Ik wil de verdienste niet verklei nen, maar wijzen hierop d-at dit alles niet vanzelf is tot stana gekomen. Zeer erkentelijk ben ik de commissie, mede door het feit dat zij het zijn die steeds weer de belangstelling weten op te wekken, in en buiten de gemeente". Burgemeester Warnaar spreekt vervolgens zijn blijdschap uit over net ideale weer voor wandelaars. In de hoop dat Waddinxveen ook in de toekomst veel zal kunnen genieten van de schone en edele sport in een vrij land, besloot hij z'n toespraak, met het verzoek te zingen het Wil helmus, begeleid door „Concordia". Als een uitbarsting van vreugde en symbool van eenheid vormden dfc wandelaars onder de vrolijke tonen van „Concordia" grote dansende kringen, een geste, rijk aan belofte. Wie Zaterdag een kijkje heeft ge nomen bij N.V. Dobbelmann heeft meteen geweten dat W.I.K. een goed organisator is. Met „Excelsior" uit Boskoop voor op, tippelden ongeveer 1000 personen weg om resp. 10, 18 en 25 km. lang hun verdiensten te tonen. En hét was heus niet de jeugd al leen welke alle lauweren voor zich opeiste; 75-jarige is Opa van Yperen uit Rotterdam, maar die 25 km. is voor hem maar een bagatel. Een demonstratie van kunnen was wel het feit dat enige wandelaars van „Rademaker" na hun 25 km., rustig naar Rotterdam koersten. Al vast voor de 4-daagse. En dan nog Arie Hoek, pas 11 jaar, maar ook hij koos het langste traject. Burgemeester Warnaar reikte de volgende prijzen uit: 25 km. Bedrijfs groepen: 1. Scheepswerf Boele, Bol nes; 2. Rademakers Machinefabriek, Rotterdam. Bij de wandelsportveren, wisten Natuurvrienden uit Ridderkerk te zegevieren met op de 2e en 3e plaats resp. Wik uit Nieuwerkerk en Trek vogels uit Kralingse Veer, Bij de 18 km. als volgt: 1. Ons Genoegen, Capelle a.d. IJssel; 2- Ex celsior, Gouda; en 3. De Kievit uit Hazerswoude. Op het korste traject gingen de prijzen naar: 1. D. J. T. uit Bolnes; .2. Ons Genoegen, Capelle a. d. IJssel, en de derde prijs naar De Gidsen uit Boskoop. Aan de Stationsstraat hebben zich acht drumbands opgesteld om in figuurlijke zin de degen te ki*uisen. Begunstig door schitterend weer is het een fantastisch schouwspel ge worden waarin „Concordia" uit Bos koop met 13'0 punten de hoogste titel verwierf. Hier had vooral de maitre Chris Boer in rood tenu zeer terecht veel bekijks. Met 126 en 122 punten hadden eveneens een eerste prijs de „Vrolijke Trommelaars" uit Gouda en de Goudse Padvinderij. Dat „De Vrolijke Trommelaars" met hun kaakjesblikken aller sym pathie genoten, zulks is begrijpelijk. Bij de wedstrijd drumbands met corps wist „Excelsior" uit Boskoop met lof der jury beslag te leggen op de eerste prijs met 138 punten. De drie beste tamboer maitre's werden beloond met een „Verheul's asbak", n.m. „Vrolijke trommelaars", Goudse Padvinderij en „Concordia". De voetbalwedstrijd Waddinxveen- Ona (2e kl. Gouda) trok wederom veel belangstelling. W.S.E. bestaat 5 jaar en zij hadden de meeste rechten. Hiervoor dankte voor de wedstrijd de heer Compeer. Het is een strijd geworden met de beste kansen voor Ona. Verdiend wonnen ook de Gouwenaars met 1-3. Met de rust leidde zij met 20, nadat het eerste doelpunt een cadeautje was van de verdediging. Ringelestein zocht het doel veel te hoog en toen Hofstede weer last kreeg van z'n onwillige knie, was de voorhoede-vleugel lam. Wel wist Gelooven met een schit terend schot 12 te noteren, maar het antwoord van Ona bleef niet lang uit. Wanneer er nog moeilijkheden be staan omtrent1 een keus voor een passend geschenk voor W.S,E.. laat men vooral denken aan een appa raat welke het „speelveld" weer te rug kan brengen zonder het knie hoge gras. Terwijl zich de sportgebeurtenissen aaneen rijgen, worden wij voor enige uren weggeroepen van de sportweek naar een gebeurtenis welke wel los staat van het plaatselijk karakter, maar indirect toch nauw verbonden is er mee. In Zandvoort wordt het Nederl. wegkampioenschap verreden en als het startschot valt krommen, om pre cies te zijn 331 sterke kerels hun rug op de fiets 'om het zware circuit van 176 km .af te leggen. Al spoedig blijkt dat velen niet in staat zullen zijn dit te volbrengen. Ze rijden ook ongeveer 40 km. per uur! Ronde, na ronde slinkt de groep en als de bel voor de laaste ronde gaat blijken er nog 12 over te zijn. En onder deze besten der besten zit ook de Waddinxvener Frans Ver sluis. Ach, iedereen kent hem. Enige jaren geleden reed hij ook al met succes in de sportweek mee. En al is het dat hij op zeven finishte, dit is een prestatie waar niet alleen hij, maar geheel Waddinxveen met recht trots op kan zijn. Van deze plaats Frans: Hartelijk gefeliciteerd. Wij hebben diverse malen een kijk je genomen bij de schoolwedstrijden en dikwijls getuige geweest van de verwoede strijd der jeugd. Maar ook die ouders! Wat leven zij mee en wat dansen zij als hun school of zoon het net laat trillen. Een volgende maal zullen wij in details op deze wedstrijden terug komen. Ook de film neemt een grote plaats in in ons leven. Dit was goed waar te nemen toen Abbot en Castello op glad ijs uren van aangename verpo zing wist te brengen. Wij willen deze recencie besluiten met in het kort de waterpolowed- strijden onder de loupe te nemen. Het is niet prettig om in mineur stemming te eindigen en het verzacht veel dat er nog een heel program te wachten staat, maar wat in het bas sin vertoond werd, leek enigszins op de lucht, troosteloos en grauw. Di versen hadden verstek laten gaan en hierdoor werd het een onder onsje wat met wedstrijd karakter weinig te maken hadden. De G.Z.C. jeugd won van de Gou we, met 61; de G.Z.C. dames van dito de Gouwe met 40; terwijl een GouweBodegraven comb. 43 op leverde. Hiermee is van dit zwem- evenement alles gezegd, maar toch rekenen wij op een volgende keer beter. Laten wij vooral de commissie hierover geen verwijt maken. Voor wat betreft de andere sport gebeurtenissen verwijzen wij naar het blad van 17 Juli a.s. Als het tweede gedeelte van de sportweek zo veel spaninng en fleur weet te brengen als het eerste, dan zal ook dit treffen in de diverse tak ken z'n opbouwende taak zeker heb ben verstaan n.m. dat niet alleen sport veredeld, maar tevens de mens een body schenkt welke meer ge hardheid geeft in de strijd van het leven. J.T. SCHOOLVOETBAL. R.K, SchoolHerv. School Dorp 50, met doelcijfers 300 definitief en de wisselbeker voor de derde ach tereenvolgende maal gewonnen. Openb. A.Oranjelaan 1-0 R.K.—Herv. Onderweg 5-0 R.K. school 6 5 1 - 11 30-0 Herv. Onderw. 6 4 11 9 12-8 Openbaar B. 5 3 2 - 8 15-1 Openbaar A. 6 3 - 3 6 6-10 Mulo 5 2 - 3 4 5-8 Oranjelaan 6 1 - 5 2 2-13 Herv. J.D.-kade 6 - - '6 - 0-32 W.S.E.—WADDINXVEEN, ZATERDAG, werd een grote overwinning, met liefst 51 wist W.S.E. te winnen. Toen de wedstrijd een aanvang nam, W.S.E. de aftrap, maar bracht het niet verder dan de back's. Waddinxveen nam de aanval over en was gevaarlijk voor doel, maar het beslissende schot ontbrak. Toen Fens na ongeveer twintig mi nuten de bal te pakken kreeg, was SCHOOLZWEMMEN Door de lage temperatuur-zijn de schoolzwemwedstrijden afgelast, en zullen nu gehouden worden op Dinsdag 14 Juli n.m. 7 uur. Het sportweekbestuur ge troffen door de grote mede werking en de buitengewone giften welke binnen kwamen voor het kopen van de prijzen, geeft hiermede kennis van de firma's en personen welke het mogelijk gemaakt hebben, de ze prijzen te kopen: (in volgor de van binnenkomst). Gemeentebestuur, N.V. Van Schaik en Berghuis, C. v. d. Linde, Dr. v. d. Linde, Ultee, Firma Verzijden, Van Hattum, Van Alkema, Dr. Helleman, A. Oudijk, A. M. de Oudsten, J. C. P. Janmaat, W. Mastop, J. van Pruisen, C. Smit, J. G. v. d. Arend, P. W. Kloet, Coöp. Ons Voordeel, K. v. d. Torren, Fa. C. P. Broer, N.V. H. Glas beek, J. W. Verbakei, Week blad voor Waddinxveen, IJs club Nooitgedacht, De Oranje vereniging, Middenstandsver eniging, Van Dijken, C. van Leeuwen, Van Dort Kroon, L. W. Versluis, Van Hemert en Co., H. Doeleman, Boerenleen bank, N. van Rooyen, A. War naar, N.V. H. A. van Berke- steyn, Wed. Boonstoppel, W. Verwey, IJssalon Ververs, J. Sa ton, E. Doeleman, Van der Loo, Nutsspaarbank, Dr. Hem- minga, D .de Vlaam, Slagerij Lammers, M. Noteboom, Reuni Gouda, Goudsche Courant, Van Pinxteren. Nu is het heel goed mogelijk dat er hier en daar nog for mulieren zijn, welke nog niet afgehaald zijn. Dit is door de grote drukte. Nu doet het sportweekbe stuur een beroep op u, wilt u deze aan het bekende adres in zenden. het direct raak, want hard en on houdbaar vloog de bal in het doel, even daarna hetzelfde, weer schoot Fens onhoudbaar ih doel 20. Nog voor de rust wist Waddinxveen Z. door Kramp met een mooi doelpunt op prima wijze, te doelpunten. Na de rust werd het spoedig weer door Fens 31. Tien minuten voor het einde weer een góede aanval. Fens zwenkte naar buiten. Bresser liep naar het midden, kreeg de bal van Fens toegespeeld en schoot de bal achter De Leeuw. In de laatste minuten kreeg W.S.E. nog een straf schop en Fens schoot de bal onhoud baar voor de Leeuw in de touwen. Eindstand 51. Vrijdagavond op het Waddinxveen- terrein dus de strijd om de Hageman- beker tussen Waddinxveen II en W.S.E. KORFBALCLUB „UNITAS" Zaterdag 4 Juli speelde de Chr. Korfbalclub „Unitas" op het veld van W.S.E. alhier, tegen V.E.S. (Den Haag) haar laatste competitiewed strijd in dit seizoen. In het begin van de wedstrijd was reeds duidelijk te zien, dat „Unitas" sterker was; het spel ontwikkelde zich grotendeels in het aanvalsvak van „Uriitas". Na ongeveer een 25 minuten gespeeld te hebben, maakte Miep Snoey het eerste doelpunt. Nu werd het spel, waarin eerst niet zo veel vaart zat, wat levendiger en er Werd met meer enthousiasme ge speeld. V.E.S. deed zijn uiterste best om nu toch maar een tegendoelpunt te maken, doch in plaats daarvan maakte Jan de Gier de stand op 2-0. Na van vak gewisseld te hebben ging men met nieuwe moed verder. Na enkele behoorlijke aanvallen slaagde Unitas er wederom in, en nu door middel van Giel Jonker, met een keurige doorloopbal de mand te doorboren. Resultaat: 30. Na de rust gelukte het V.E.S. toch eindelijk een tegenpunt te maken, waarmede hun eer tenminste gered was. Het gebeurt niet vaak, dat Unitas „geluk" heeft met schieten, doch de ze keer mochten ze heus niet klagen: vier goals werden er in deze wed- strijd gemaakt. Als hekkensluiter fungeerde nl. Henk Jager, die de bal eveneens netjes door de mand liet glijden. Hierna kwamen er geen ver anderingen meer in de stand, zodat deze wedstrijd eindigde met 41 in het voordeel van Unitas. Wij zeggen maar „lest best"! VOLLEY BALCLUB „SALVO". Vorige week Donderdagavond zijn de voorwedstrijden gespeeld van de driekamp om- de wisselbeker. Na loting kwam Salvo tegen het Gymn. van Gouda uit. Dit was een zeer aantrekkelijke en goed gespeel de wedstrijd, waarin de kansen voor beide teams heen en weer schommel den. Het eerste game werd gewon nen door Salvo met 1513. Dit gaf ons moed. In het tweede game was de spanning niets minder en zo bracht de laatste schommeling de stand op 1513 in het voordeel van het Gymn. Dus het laatste game moest de beslissing brengen. Ja en daar bleek, dat het Gymn. toch nog iets beter speelde dan de jongens van Salvo. Want na 8 minuten spelen was het al 10—2 voor de gasten, maar toen kwam Salvo weer op en de heer Pols bracht de stand op 107, hierna de heer v. Oosten op 109 en al smashte de heer Den Boon nog zo goed, toch was de kans ook dit jaar, op de wisselbeker, voor Salvo weer verkeken. Daarna speelde Salvo nog tegen N.S.A. uit Alphen. Dit was ech ter een gemakkelijke partij, en na 20 minuten was de strijd geëindigd in het voordeel van Salvo met 20. Tussenstanden 415 en 715. De dames van Salvo I speelden nog een demonstratie-wedstrijd tegen de dames van N.S.A. I. Dit werd een overwinning voor Salvo. In het eerste, game was het mooiste spel té zien en de kansen gingen langzaam over in het voordeel van Salvo, en zo werd het eerste game gewonnen door Salvo met 15—13. Het tweede game was de stand al gauw 44. Hierna kwam Tonny Hijkoop aan de opsla g en dit ging haar vlot af, zo bracht zij de stand van 44 op 144; goed gedaan Tonny. De laatste serve kwam uit de han den van Ina van Noort en de wed strijd was gewonnen met 154 en 15 —13, dus 2—0! Het programma van de sportweek kon door het slechte weer niet op het plein aan de Oranjelaanschool worden gespeeld. Het grootste ge deelte is echter in de R.K. school aan de Kanaalweg gespeeld. Maar de grote demonstratie-wedstrijd tussen de eersteklassers van deNeo. Vo. Bo. Rotterdam I—R.V.C. I is uitgesteld tot September. Eerst werd de belangrijkste wed strijd gespeeld en wel de dames van D.E.S. I uit Alphen a. d. Rijn tegen de dames van Salvo I .Inzet was de Volleybal-medaille aangeboden door het Sportweek-comité. Deze wedstrijd begon al met geluk, doordat mej. Hoogendoorn de toss won en zo had Salvo de serve, waar van mevr. de Bas-Erkelens gretig ge bruik maakte en de stand door zeer goed te serveren op 59 bracht. De dames van D.E.S. serveerden slecht, de dames van Salvo echter niet én zo bracht mej. Haspels de stand op 80. Dit ging alles zeer snel in zijn werk en overblufte de tegenpartij. Het anders tussen deze twee teams zo fifty-fifty spel was nu geheel in handen van de dames van Salvo, die vochten voor hun eerste medaille, die hun niet mocht ontgaan en hun vechten werd beloond, de eerste game werd gewonnen met 154. Het tweede game ging niet zo ge makkelijk. Maar de dames gaven zich 100 pet. en zij vielen aan. De aanval len van Salvo waren goed en on houdbaar voor de tegenstanders. De verdediging was minder goed, en zo kwam de stand in het 2e game dan ook op 1110 voor Salvo. Maar toen kreeg D.E.S. geen voet meer aan de grond en verloor zij dan ook met 1510. De eerste stand was dus 20 in het voordeel van Salvo, de medaille was 100 pet verdiend door de dames: Hijkoop, Hoogendoorn (Capt.), Appel, Haspels, Van Noort, De Bas, Vis (res.) Wij stemmen dan ook met de voor zitter van Salvo, de heer M. de Bas, in, die o.a. zei: „Dames, wij zijn zeer trots op jullie. Nadat onze club thans een goed jaar bestaat, hebben de da mes, zowel als de heren meer gepres teerd, dan wij in onze stoutste dro men durfden vermoeden. Het enthou siasme in Waddinxveen is groot voor de Volley-balsyurt en de club groeit gestadig. Als wij eens omzien, dan is er in één jaar veel bereikt, maar als wij vooruit zien, dan kan er nog veel meer bereikt worden, maar wij zijn nu zeer tevree. Hierna overhandigde de heer De Bas, mej. Hoogendoorn als capt. van het team de medaille namens het sportweek-comité. Verder werden er nog twee vriend schappelijke wedstrijden gespeeld en de wedstrijd tussen het Gymn. en N.S.A. om de wisselbeker. Deze werd gewonnen door het Gymn., die nu de tweede keer in het bezit is gekomen van de beker. N.S.A. was voor de Gymn. een gemakkelijke prooi en na 20 minuten had het Gymn. gewonnen met 20. Tussenstanden 154 en 15 —10. BEKENDMAKING In verband met werkzaamheden aan de Gas- en Waterleiding in de Zuid kade te Boskoop vanaf de gasfabriek tot aan de Julianabrug zal het door gaand rijverkeer vanaf de Noordka de voor onbepaalde tijd gestremd zijn. De Directeur van de Gemeentebedrijven van Boskoop, M. G. CONSTANDSE

Weekblad voor Waddinxveen | 1953 | | pagina 3