Dikkie Dapper en Kruimeltje vangen een dief NIEUWS uit an<ze waadplaats Sport in 't Uwt. De duizenden nog hulpzoekende minder-valide landgenoten, de hel pende hand te bieden. Zij plaatste in 1952 via het Cen traal Arbeidszorgbureau, de 57 A.V. O.-adviesbureaux en de 80 afdelin gen: 765 personen waarvan 456 in particulier bedrijf; 28 in Overheids dienst; 113 werden aan eigen bedrijf geholpen; 135 werden geplaatst in een beschuttende werkplaats; terwijl 33 personen aan permanente huisar beid geholpen konden worden. Daarnaast werd nog aan 1915 per sonen andere hulp verleend, waarvan in 591 gevallen met gunstig resultaat. Zij verstrekte: subsidies aan werk plaatsen voor minder-validen ten bedrage van f 5450.en voorschot ten ten bedrage van f 5600.—. 5931 personen had zij gedurende 1952 in haar „zorg" opgenomen. Wilt U een beknopte somenvatting van het soort werk, dat geschiedde? Medische zorg bevorderd, prothese voorzieningen geregeld, beroepskeu ze-adviezen, studie-adviezen gege ven, vestiging in eigen bedrijven ver zorgd, nieuwe arbeidsmogelijkheden gezocht, uitkeringen bewerkstelligd, opname in ziekenhuizen en verple- gingsinrichtingen geregeld, woon- en bedrijfsruimte gezocht, invalidewa gens en andere hulpmiddelen ver schaft, sollicitaties ondersteund. Er worden 342 uitgebracht over ves tigingsvergunningen en wat dies meer zij. De A.V.O. is vertegenwoordigd in 12 commissies, die zich bemoeien met allerlei soort belangenbehartiging van minder-validen. Zij verleende in de loop der tijden haar medewerking aan de oprichting van tal van werkplaatsen voor min der-validen. In 1951 en 1952 kwamen er 14 tot stand. Ons land heeft thans 160 van dergelijke werkplaatsen. Zij is in Hoofdbestuur en langs an dere wegen nauw verbonden met: Afd. Volksgezondheid van het Depar tement van Soc. Zaken en Rijksar beidsbureau. De Werkgeverscentra- len; De Werknemerscentralen; Kruis verenigingen (Groene Kruis, Witte Kruis, Wit-Gele Kruis, Oranje-Groe ne Kruis en het Rode Kruis); De Ge neeskundige Dienst van de Land macht; De Rijksverzekeringsbank, de Arbeidsinspectie; Het Nijverheidson derwijs en het Buitengewoon Onder wijs; de Stichting „Het Nederlands Blindenwezen"; De Nederl. Centrale Veren, voor Lichamelijk Gebrekki- genzorg en vele andere vooraan staande verenigingen op charitatief en maatschappelijk gebied. Zij kan dit werk slechts afdoende doen met de steun van alle Neder landers, die aan een beroep op hun mede-verantwoordelijkheid, ten gun ste van hun in NOOD verkerende Medeburgers, niet zo. maar voorbij gaan. Zy vraagt vanU daartoe geen ka pitalen, maar Uw bijdrage naar vermogen aan de Nationale Col lecte, welke ook in onze gemeente wordt gehouden. Gelijk het brood ontstaat uit koren Wordt uit uw gift geluk geboren. Het Plaatsehjk Comité. SOESTERBERG VIERDE OP INDRUKWEKKENDE WIJZE HET 40-JARIG VLIEGJUBILEUM Wy wisten dat de cyfers welke bij beraming waren opgegeven niet zo maar uit de lucht waren gegrepen. Terwijl wij met onze Ford Utrecht links lieten liggen begon de misère al. Wat wij toen nog passeerden voor dat wy Soesterberg bereikt hadden, was niet alleen een geweldige stort regen, maar ontelbaar aantal auto's, motoren en fietsers. Toen we een maal Amersfoort waren genaderd, ging het weer vlotter en dwars door een cordon Verkeers-politie arriveer den we tijdig op het vliegveld, waar bij je duizelig werd by het aanschou wen van een mensenmenigte welke ver over de 200.000 ging. In een indrukwekkende demonstra tie hebben vliegtuigen van de ver bonden landen (veertien in getal) ruim 3'J uur lang de duizenden adem loos doen toezien op de techniek van de luchtvaart welke in de laatste ja ren met enorme sprongen is gerezen, tot een hoogte welke de beste belofte inhoud voor de toekomst en een pa raatheid demonstreerde, welke ons meer het gevoel van natie geeft dan ooit te voren. Toen het koninkiyk gezin arriveer de (tegen 3 uur), maakten zij een extra rit langs de tribune, waar de kapellen van de luchtmachten van Amerika en Nederland, in samenwer king met het muziekkorps van de hu zaren van Boreel hun muziek ten beste gaven. Het uitgebreide pro gram, liet niet lang wachten, want motorengeronk kondigden 14 Pipers L-18c aan, in een vlaggenparade, elk vertegenwoordigend een land. Wy za gen machtige tegenstellingen! De stunt van de cijfers 40 der Harvard maar ook een toestel uit 1913 (85 km per uur), de Spin van Fokker. De Fransman Jean Clicquet was de voorvlieger bij de zweef demonstra tie van drie waarbij de looping fan- 27. Ziezo, knaapje, zei Kruimeltje, daar ga je nou. W ezullen je wel eens brengen, waar je niet graag wezen wil. Dat komt er nou van. Na een poosje gereden te hebben kwamen zij bij een groot gebouw, met een bord aan de muur „Politie". Dikkie deed de deur open en Kruimeltje nam de dief bij de kraag en sleepte hem bin nen. Na een korte toelichting van het geval aan de politie, zeide deze tegen de jongens: breng hem maar hierheen, we hebben hier een aardig kooitje, met een raampje er in, daar kan hij lelyke gezichten trekken. We zullen wel eens zien, wat we met die knaap aanmoeten. Jullie zijn flinke kerels, en bedankt voor je moeite, om dat Stoppeltje hier af te leveren. Ja, zegt Kruimeltje, maar Dikkie heeft het 'm gelapt. Hij was hem 't eerst op het spoor. Hier heb je een hand, zei de agent, je bent een reuzenkerel. Einde. Men verzoekt ons mede te de len: Vrijdagavond 24 Juli zal er doopzitting gehouden worden vanwe ge de Herv. Kerk, nam. half 8 in de consistoriekamer. Voor het diploma linnen- en cosjjuumnaaien slaagden de dames M Noordhoek en G. Weerheim uit Ze venhuizen, R. van der Neut alhier. Zij genoten hun opleiding op de „Modevakschool Waddinxveen", lerares mej. E. van Herpen. Bij de gehouden examens, slaagden de leerlingen van de Chr. Muloschool alhier, T. Postma en Agaath Gorissen. Voor het Mulo-examen slaagde onze plaatsgenote Harmke Ververs, leerlinge van de openbare Mulo- school te Boskoop. Als bijzonderheid kunnen we nog vermelden dat van deze school alle dertien candidaten zijn geslaagd. De Gouweruiters wisten weer 2 weken achter elkander prijzen te winnen en wel op het concours te Willemstad op 11 Juli voor 4-tallen een 3e prijs. Klasse B J. Visser met Hannie 4e prijs; Klasse L.M.Z. P. H. Koetsier met Sjors 2e prijs, en Py- ramide 2e prijs. Ook op het concours te Zevenhuizen Zaterdag 18 Juli be haalden zij weer 5 prijzen, en wel: 4- tallen le prijs met ere-prijs een be ker, Klasse L.M.Z. P. H. Koetsier met Sjors 3e prijs met medaille; Klasse B J. Visser met Hannie 2e prys met medaille; Pyramide 2e prijs; P. H. Koetsier met Sjors, Vrijheids dressuur 4e prijs. Gefeliciteerd met deze successen! Woensdag had op de Rijksweg onder onze gemeente een driedubbele aanrijding plaats. Door een onvoor zichtige manouvre kwamen drie personenauto's in de knel. Alhoewel de materiële schade aanzienlijk was, had alleen een der bestuurders een lichte verwonding opgelopen. Aan de firma J. Reijm en Zn. alhier, is opgedragen, na onderhand se aanbesteding,, het bouwen van 77 woningen te Krimpen a. d. IJsel. De welpen en verkenners van de Pieter Maritzgroep hebben hun jaarlijks kamp in Soest betrokken. Mej. W. Berkouwer, alhier, is te Utrecht geslaagd voor het examen onderwijzeres nuttige handwerken (akte K.) De firma P. Rehorst alhier was voor f 52.700 laagste inschryf- ster bij de door B. en W. van Bleis- wyk gehouden aanbesteding van het aanleggen en herstraten van straten in het uitbreidingsplan „Oost". Bij de gehouden examens van de Goudse Huishoudschool zijn o.m. geslaagd onze plaatsgenoten Annie Arends, getuigschrift Primaire oplei ding, en getuigschrift Hulp in de Huishouding Miep Okkerse. De gehouden collecte ten bate van Santos en Herwonnen Levens kracht heeft opgebracht f 172.45. Een woord van dank voor de milde ge vers en geefsters is zeer op zijn plaats. Van de centrale cursus tot op leiding van het middenstandsexa mens behaalden de volgende leerlin gen het Middenstandsdiploma: de da mes T. Lagrouw, mevr. Brouwer Boon, Boskoop, B. van Klaveren, Boskoop, L. Los en A. Verbakei, de heren: P. van Es, D. Sonneveld, C. Overdam, C. van Triet, W. Vermeu len, C. Plomp, Reeuwijk, W. Hart man, Benthuizen. Stoelen en boeken voor Stad aan 't Haringvliet. Het adoptie comité voor de getroffen gemeente Stad aan 't Haringvliet heeft weer van zich kunnen doen spreken. Vo rige week zijn door de secretaris van het plaatselijk comité 63, gemakke lijke stoelen weggebracht, bestemd voor de gedupeerde ouden van dagen. De zending werd in ontvangst geno men door Burgemeester Brinkman en de voorzitter van het hulpcomité, de heer Saarloos, wethouder dier ge meente. Uiteraard leeft ook de bevol king met deze hulpverlening mee en het gaat als een lopend vuurtje door het dorpje „dat er weer een vracht auto uit Waddinxveen is". Spoedig vormt zich een groepje om de wagen met hulpvaardige lieden, om de zaak te helpen lossen. Het is dan heel prettig te ervaren, hoe zeer deze hulpverlening op prijs gesteld wordt. Trouwens daarvan getuigen ook de brieven met dankbetuigingen, die by het gemeentebestuur alhier binnen komen. Naast de zending stoelen waren er de boeken, die onlangs door, de pad vinders zijn ingezameld. Deze boeken zyn bestemd voor de uitleenbiblio theek, die nogal wat „vermissingen" had. Het gebouwtje van de boekerij zelf had geen waterschade, maar ver schillende uitgeleende boeken zijn bij de leners weggespoeld. Burgemeester Brinkman heeft voor al deze gaven zyn hartelijke dank betuigd en verzocht deze dank aan de inwoners van Waddinxveen over te brengen. En nu gaat binnenkort „Concordia" in de geadopteerde gemeente een concert geven, waarover nog nadere byzonderheden zullen volgen. Het ziekenhuisverplegings- en operatiefonds „Waddinxveen" hield zijn jaarvergadering in „De Unie" onder voorzitterschap van de heer J. C. Moons. Uit het verslag van de secretaris-penningmeester bleek, dat er in het afgelopen jaar een nadelig saldo was geweest van ruim f 2900.-. Hierdoor is de reserve tot ruim f 5000.gedaald. Op voorstel van het bestuur werd besloten de contri butie te verhogen van 20 op 30 cent per week, voor kinderen van 10 op 15 cent per week, met een maximum van f 1.25 per gezin per week. Bo vendien werd de uitkering per ver- pleegdag gebracht van f 5.25 op f 6.25 per dag. Deze maatregelen zullen ingaan op 1 Augustus a.s. De aftredende bestuursleden, de heren P. J. Kleiweg en Dr. W. van den Berg werden bij acclamatie her kozen. In de vacature ontstaan door het bedanken van de heer Doeleman, werd met algemene stemmen geko zen de heer H. M. van den Dool. Vorige week hebben een drie tal doctoren uit Iran, w.o. een vrouwelijke, een bezoek gebracht aan het wijkgebouw van het „Groe ne Kruis" alhier. Dit bezoek viel juist samen met het consultatiebu reau voor zuigelingen. De gasten werden ontvangen en rondgeleid door de voorz. de heer D. B. v. d. Most, terwyl namens het gemeentebestuur de burgemeester aanwezig was. tastisch was en de toestellen schitte rend bij elkaar bleven. Het Nederl. formatievliegen onder luitenant R. J. Idzerda en luit.-kol. G. de Zwaan. Niet minder sensatio neel was het neerlaten van ruim 200 parachutisten. Voor de groep Bosko pers was dit een dubbele sensatie, daar hun plaatsgenoot Leen Oostrum zich onder de springers bevond. Gelukkig liep ook dit goed af, want wq hebben eerlijk ons hart wel eens vastgehouden. Vooral de Rot terdammer Wansink heeft angstige spanning veroorzaakt met het z.g.n. rugvliegen. De technische dienst was zich ech ter ook terdege bewust van de drei gende gevaren, gezien de uitgebreide voorzorgsmaatregelen. Machtig was het gedreun wanneer een escorte straaljagers hun start maakte, dan dreunde de gehele omtrek en wisten de arme haasjes amper een goed heenkomen te zoeken. Het was half zeven geworden en wachtten we nog of de doorbraak van Duke naar de geluidsbariëre zou gelukken. Toen hy met z'n „Hunter" voor de tweede maal hoogte zocht kondigden twee donderende knallen de geslaagde vlucht aan. In duik vlucht raasde hij zeer laag over de mensenmassa hen alsof hy zo z'n vreugde wilde uitleven, met hem verdwenen nog 300 toestellen in de eindeloze verte; sneller dan wij, want het verkeer zat 2 uur goed vast. Tr. BURGERLIJKE STAND. Aangiften van 16 t.m. 22 Juli 1953. Geboren: Rachel Adriana d. v. W. J. Hardendood en W. D. van der Laan, Meidoornsrtaat 18; Abraham Cornelis z. v. P. Noorlan- der en J. Bulk, Burg. Trooststr. 70; Elizabeth Maria d. v. J. Captein en J. G. van Vliet, Tweede Blokweg 6; Ondertrouwd: A. van der Kraats en W. C. M. de Booij; A. Sanner en D. Pors. Gehuwd: D. van der Starre en C. van Driel; C. Th. de Jong en A. M. Boekhorst; J. W. van Muijen en W. Kooijman; C. P. M. van der Zwaan en H. G. van Os. Overleden: Pietje Pauk 92 jaar wed. van C. Bontenbal. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Gevonden: 1 windjack; 1 regenjas; 1 dekzeiltje. Verloren: 1 bruin jasje; 1 schooltas met boeken plus 1 regenjas; 1 arm band; 1 baduak met badhanddoek; 1 zilveren armband (aandenken); 1 blauwe regenjas; 1 zwarte gummi re genjas; 1 doublé armband. WATERPOLO Zaterdagavond speelde Gouwe 1 tegen D.V.Z. uit Den Haag. De Gou we kwam met een gewijzigde opstel ling in het water en dit bracht de tegenpartij volkomen in de war, zij hadden onder elkaar afgesproken de middenvoor met twee man te bewa ken. Al direct had Van der Lnde suc ces met een fraai achterwaarts schot 10 voor de Gouwe. Hierna volgde een periode van op en neergaande strijd met om beurten beide doelen in gevaar. Zo kwam de rust. Na hervatitng was het weer van der Linde die de bal keurig van Brouwer kreeg en de stand op 20 bracht. By het opnieuw uitzwem- men was het Brouwer die geheel on verwachts naar voren kwam en on houdbaar voor de niet onverdienste lijk kiepende Haagsche doelman scoorde 30, daarna was het Over dam die uit mooi samenspel de stand op 40 bracht. Daar te veropdringen van de achterhoede was het rechts voor van D.V.Z. die de eer van de gasten redde en de in zeer goede vorm zijnde doelman van de thuis club het nakijken gaf. De dames verloren van de dames uit de Zilverstad met 12. Nadat Nelly Dijken de Gouwe de leiding gaf met een mooi strak schot was het mej. Pluut die voor de gelijkma ker zorgde, zo kwam de rust. Na de rust waren de Gouwe-dames het meest in de aanval maar door slecht plaatsen gingen alle kansen verloren. Het was weer Pluut die met een ver schot de dames uit Schoon hoven de overwinning bezorgde. De dames II verloren van de dames uit Bodegraven met niet minder dan 91. Ook de heren III moesten hun meerdere erkennen in de B.S.P.C. heren en verloren 31. De adsp. hielden de eer van de Gouwe hoog en wonnen met 31. Zaterdagmiddag worden in ons mooie zwembad de Kringkampioen schappen gehouden. Het is jaren ge leden dat deze zo mooie wedstrijden in een open bad werden gehouden en wij zien dan ook met grote belang stelling deze wedstrijden tegemoet. Vrijwel alle verenigingen uit de kring nemen aan deze wedstrijden deel en het zal deze middag niet aan spanning ontbreken. Zaterdagavond speelt Gouwe I te gen het kringzevental. Dit zevental samengeseld uit de sterkste spelers uit de omtrek, zal zeer zeker probe ren de Gouwe een nederlaag toe te brengen. Het tweede zevental zal de strijd om de punten aanbinden met B.Z.C. En de dames ontmoeten de B.Z.C. dames. VOETBAL Zaterdagavond heeft het eerste elftal getoond dat de nederlaag tegen de 4de klasser G.S.V. een misver stand geweest is. Zy wonnen de wed- strijd tegen Moordrecht I met 32. De competitie-indeling van het eerste elftal is thans bekend. Zij ko men in een geheel nieuwe omgeving En wij geven de Geel-zwarten een goeden kans zich te handhaven. De indeling is: Ammerstol, C.K.C (Capelle a.d. IJssel), Dubbeldam, Leo nidas (Rotterdam), Moordrecht ,O.D S. (Dordrecht), S.V.M. (Gorinchem)J Transvalia (Rotterdam), V.D.L (Maassluis), V.F.C. (Vlaardingen) V.O.C. (Rotterdam). WIELRENNEN. Pat wielrennen een zeer hardel sport is, dat weten wij allen. En wan neer je niet by de eerste behoor dan wordt je naam gewoonweg nie genoemd. Zo is het ook met onz plaatsgenoot Fr. Versluis. Hij heef in de ronde van Limburg uitstekend gereden; een tijd lang heeft hij zelf de leiding gehad. Hij werd 20ste met een verschil van 55 sec. op de win naar. POSTDUIVENVERENIGING „DE SPERWER". Wedvlucht Maastricht, 150 km, Los 10.15 uur. Aankomst le duif 12.42.19 uur. Aankomst 50e duif. 13.06.50 uur. Uislag: P. Kersbergen 1; W. v. Jagt 2 39 40 47; Jac. de Beer 3 12 15 17 20 45; P. Vink 4 31; A. P. v. d. Graaf 5 18 19 30; P. Bonekaas 6 43 44; Abr. v. d. Graaf 7; P. Boon 8 22 38; Fr. Rip 9 10; H. van Dyk 11; J Roggeband 13; P. Metselaar 14 23; W. v. d. Water 16 24 29; Jac. v. d, Zijden 21 42; H. v. d. Berg 25 48; N. Rupke 26 46 49; Nic. v. d. Zijden 33'; J. de Graaf 28 32 41; C. Versluis 34; A. Lam 36 37 38. PO STDUIVERENIGIN G „DE SPERWER". Wedvlucht Bordeaux, 888 km. Los Zaterdag 13 uur. Aankomst le duif 9.31.24 uur. Aankomst 12e duif 11.33.10 uur. Uitstlag: W. v. d. Jagt 1; H. van Dyk 2; A. P. v. d. Graaf 3 5 6 11; W v. d. Water 4; Nic. v. d. Zijden 8; Fr. Rip 9; P. Vink 10; Abr. v. d. Graaf 7; J. de Graaf 12. POSTDUI VERENIGING „DE ZWALUW". Wedvlucht van Weert, 113 km Los 13.15 uur. Aankomst le duif 15.01.22 uur. Aankomst 48e duif enl5.27.51 uur. Uitslag: W. Boon 1 3 5 45 46; L. VI Versluis 2 7 9 25 26 32 33 35 44; V Ringelstein 6 23 38 41; P. Loender- sloot 8 14 16 19 28 43.; W. Berkesteir 4 27 47; C. de Lang 10 24 3'1 42; T Boere 11 17 20 39 40 H. Ruscher 1! 18; J. de Koot 13 22; Jac. v. <i. Wijn- gaard 15 36 48; Noordermeer 21; L de Bruin 30; Abr. de Bruin 29 34 3' POSTDUIVERENIGING „DE ZWALUW". Wedvlucht van Limoges, 730 km Aankomst le duif Vrijdag 18.42.4! uur. Aankomst 10e duif Zaterdag 7.08.24 uur. Uitslag: T. Boere 1 3 4; C. de Lang 2 5 7; H. Ruscher 6 8; L. W. Versluis 9 10. EINDELIJK EEN REGELING VOOR BROMFIETSEN. ..RIJDEN OP RIJWIELPADEN VERPLICHT; Een dezer dagen zal de wijziging van het wegenverkeersreglement welke per 1 Augustus 1953 in wer king zal treden, in het Staatsblad verschijnen. In deze wijziging is on-| der meer opgenomen een regeling voor rijwielen met hulpmotor, die df naam van „bromfiets" hebben gekre gen. Onder bromfietsen worden ver staan motorrijtuigen, die naar he oerdeel van de Miniser van Verkeei eu Waterstaat uitgerust zijn met eet verbrandingsmotor met een cylinder- inhoud van ten hoogste 50 cm: waarvan het merk en het type doe de minister voornoemd in de Neder landse Staatscourant zullen wordei bekend gemaakt. Onder bromfietsei worden ook verstaan bromtandem invalidewagentjes met hulpmotor ei| bakfietsen met hulpmotor. Het za de bestuurders van bromfietsen ver boden zijn met een aanhangwagen t rijden, een andere fietser of brom fietser voort te duwen of een dier t geleiden. Ook mogen bestuurders va: bromfietsen niet meer dan één per] soon meevoeren (uitgezonderd hieifl van is de brom-tandem). Van belang is vooral, dat de brom fietser, voor wat betreft zijn gedra gingen op de weg, gelijkgesteld met de gewone wielrijder, zodat h in beginsel van het rijwielpad ge; bruik moet maken. Rijwielpaden zij herkenbaar aan een rond blauw bor met witte fiets. Dit betreft dus verplichte rijwielpaden. In bepaal gevallen zal men ook van de rybaa gebruik mogen maken, wanneer da een bord staat „ry wielen met hul motor toegestaan". Hierby is gedac aan gevallen, waarin wegens tyd lyke drukte het rijwielpad practise' niet voldoende capaciteit zou hebbes Op de z.g. toeristische rywielpa den, kenbaar aan rechthoekig zwa[ bord geschakelde motor. In bepaal gevallen zal ook hier ontheffing wof den verleend, kenbaar aan een bo

Weekblad voor Waddinxveen | 1953 | | pagina 2