maïE NIEUWS uit 6-wze. ww^JtaoU T.O.O.S." ;t drmiende wiel" De liefde van jan Graafhorst SPRITSJES flink Meisje MEISJE Depot C. Jamin Timmergereedschap Handkar Solide en elegant net R.K. Meisje MEISJE KUNSTGEBITTEN- Werkplaats Wintermantel nette Naaister Sport- of Toerrijwiel Rien Boegheim ZWEMMEN. Onze plaatsgenoot B. den Oudsten wist in Boskoop beslag te leggen op de eerste prijs op de 50 meter school slag. iD. Mulder werd tweede,, zo ook op de vrije slag. De polo-wedstrijd tegen Boskoop 1 werd met 41 gewonnen. POSTDUIVENVERENIGING DE SPERWER. Wedvlucht St. Quentin, 265 km. Los 7 uur. Aankomst le duif 11.23.52; aankomst 38e duif 12.07.45 uur. Uitslag: H. van Dijk 1 11 36; C. Versluis 2; Jac. de Beer 3 7 12 20 27; P. Bonefaas 4 15; P. Kersbergen 5 17 29; Nic. v. d. Zijden 6 10 22 23; A. Lam 8; P. Vink 9 25 26; KI. Ver woerd 13; P. Metselaar 14 34; J. de Graaf 16 21 3'0 38; W. v. d. Water 19 33 35; P. Boon 18; Fr. Rip 24 28; W. v. d. Jagt 31; J. v. d- Zijden 37. POSTDUIVENVERENIGING DE ZWALUW. Wedvlucht Ciney, 179 km. Los 11.15 uur. Aankomst le duif 14.40.57 uur; aankomst 33e duif 15.25.00 uur. Uitslag: L. W. Versluis 1 3'0 32; W. Berkestein 2 3 4 15 19; C. de Lang 5 8 12 18 20; H. Ruscher 6 17 24 26; W. Boon 7 9 13 14 29; T. Boere 10 25; F. v. d. Weel 11 33; P. C. Loendersloot 21 27; T. Baan 22 23 28; Abr. de Bruin 16 31. POSTDUIVENVERENIGING DE SPERWER. Wedvlucht Gorkum, 30 km. Los 8.15 uur. Aankomst le duif 8.3'9.29; aankomst 67e duif 8.47.20 uur. Uitslag: L. P. Hoogerdijk 1 16 36 60; W. v. d. Water 2 6 7 18 46 53 67; P. Vink 3 21 41 45 49; P. Metselaar 4 12 14 23 32 44; H. van Dijk 5 26 50 51; N. Rupke 8; H. J. v. d. Berg 9; Jac. de Beer 10 15 17 30 55; A. Lam 11 24 65; KI. Verwoerd 13 3'9 58; J. de Graaf 19 27 64 66; P. Bonefaas 20 37 38 43; Jac. v. d. Zijden 22 34 38 43; Nic. v. d. Zijden 25 3'1 33 47 59; Fr. Rip 28 61; P. Boon 29 40 57; W. v. d. Jagt 35 48 63; C. Hofman 42 62; C. Versluis 54 56. In de nacht van j.l. Zaterdag op Zondag heeft mej. de B.v. Pr. aan het Noordeinde zeer ernstige brandwonden opgelopen, doordat haar kleren vlam hadden gevat uit een petroleumstel. Als middel tegen kramp in haar benen had zij een petroleumstel op de grond geplaatst, teneinde zich hieraan te warmen .Zij viel inmiddels in slaap, waarbij haar rokken vlam vatten en zij ernstige brandwonden aan benen en armen opliep. Zij zag nog kans de buren te roepen die haar eerste hulp ver leenden. De ontboden arts deed haar on middellijk naar een ziekenhuis over brengen. Zondag 30 Augustus hoopt Ds. J. J. Moll afscheid te nemen van de Herv. Gemeente alhier, wegens zijn benoeming tot leger-predikant in algemene dienst. Dinsdagmiddag wilde een club „Kaakjesblikken-trommelaars" in de oefening voor de a.s. wedstrijd, op de Kerkweg van richting verande ren. Hiertoe maakte de „tamboer- maitre" een zodanige draai, dat hij vergat op de Kerkwegvaart te letten en achterover in het water tuimelde. Er was voldoende hulp bij de hand om hem weer boven te halen. Door de fa. C. J. van Kempen Oranjelaan alhier, werden op 8 Augustus de eerste Zaai-uien geëx porteerd naar Duitsland. Aan de fa. Koster en De Rooy, aannemers, alhier, werd opgedragen het werk vallende onder het uitbrei dingsplan der gemeente Nieuwerkerk a. d. IJssel, oa.. aanleg van wegen en riolering, voor een bedrag van f 137.675.—. Wij maken onze lezers attent op de advertentie in de voorpagina van dit nummer, waar het gemeen telijk gasbedrijf mededeling doet om trent gastoevoer-afsluiting op a.s. Woensdag. Zaterdagavond 15 Augustus „Concordia" een concert in de Sta- tonstraat, aanvang 7.30 uur. Het pro gramma is als volgt: 1. Steadfast and Frau, (marsch); 2. Dichter und Bauer, (Ouverture); 3. le Wals Selectie, (Wals-potpourri)4. Stars and Strippes, (marsch); 5. En geland Vaarders, (marsch); 6. Dans la Sud (Dans); 7. Petite Wals (Wals); 8. American Patrol (Amerk. Patrouil le); 9. Mars Finale (Marsch). Verder zal „Concordia" op 29 Aug. een concert geven in Nieuwerkerk a. d. IJssel en op 31 Aug. het Oran jefeest op het Dorp opluisteren. 5 September zal zij deelnemen aan het mars-concours te Boskoop, daarna muzikale medewerking verlenen aan TOOS. Waarschijnlijk zal „Concordia" Za terdag 12 Sepember een concert ge ven in de geadopteerde gemeente Stad aan 't Haringvliet. PREDIKBEURTEN OP ZONDAG 16 AUGUSTUS. Ned. Hervormde Kerk Voorm. 8.45 en 10.30 uur Ds. J. van der Haar Nam. 6.30 uur Ds. J. J. Moll. Gereformeerde Kerk Voorm. 10 uur en Nam. 6.30 uur Ds. W. J. Smidt, Naaldwijk. Ned. Herv. „Wet en Evangelie" Nam. 3.3Ó uur Ds. H. O. Molenaar, Den Haag. Christelijk Afgesch. Gemeente Voorm. 9.30 uur en Nam. 5 uur Leesdienst. Dinsdag 18 Augustus nam. 7 uur Ds. A. Bijkerk, Sliedrecht. Remon. Gereformeerde Gemeente V.m. 10 uur Ds. G. Ch. Duinker. De Zondagsdienst wordt op Zondag 16 Augustus waargenomen door dr. P. v. d. Linde. BURGERLIJKE STAND. Aangiften van 6 t.m. 12 Aug. 1953. P. J. Domburg Geboren: Willem z en A. G. Rooda. Ondertrouwd: C. E. Stol'ker en G. van der Loo. Gehuwd: P. A. Deurloo en S. van der Valk.' GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Gevonden: 1 dasspeld; 1 portemon- naie met inh.; 1 zakje sperciebonen; 1 armband. Verloren: 1 paar zwarte veters; 1 vulpen. ZEGELS MET TOESLAG. Gedurende het tijdvak van 24 Aug. t.m. 23 October 1953 zullen op de postinrichtingen bijzondere postze gels verkrijgbaar worden gesteld, welke met een toeslag boven de frankeerwaarde zullen worden ver kocht. De zegels worden in frankeer- waarden 2, 6, 7, 10 en 25 cent uitge geven; de verkoopprijs is vastgesteld op respectievelijk 5, 10, 12, 15 en 33' cent. De netto-opbrengst boven de frankeerwaarde komt ten bate van het Nederlandsche Roode Kruis. De ze zegels blijven geldig tot en met 31 December 1954. OVER EEN „KUST EN BRANDING" DAG. Ieder najaar en elke winter beleeft U het weer. Buiten stormt het, de ra men rinkelen ervan en U zit genoeg lijk bij de kachel met Uw krantje. 8 Uur, nieuwsberichten. Daar is het al, een schip gestrand op een der verraderlijke ondiepten langs onze kust. Positie hachelijk, het s.o.s.-sein is gegeven en de bemanning moet er af. Nu nemen wij U even mee naar die kustplaats daar vlak bij dat ge strande schip. Een klein groepje mannen met oliejassen en zuidwes ters begeeft zich snel naar de haven. Motoren beginnen te razen en daar gaat reeds een van onze reddingsbo ten naar buiten, branding en grond- zeeën trotserend, om Je trachten de zeelieden uit hun nood te redden. En dan, de andere dag, dan ziet U het weer in de krant. De zoveelste red ding is met succes volbracht, allen behouden aan land, dappere beman ning der reddingsboot, helden der zee, en zo meer. U staat er misschien even bij stil en denkt, je moet maar durven, en dan is er weer iets anders dat Uw aandacht opeist. Maar wat er nu eigenlijk gedurfd moet worden, daar weet U waarschijnlijk weinig van. En ook is U wellicht niet bekend dat dit feddingswerk langs de Neder landse kust een zaak is van particu lier initiatief. Alle kosten daaraan verbonden moeten bestreden worden uit bijdragen van particulieren. Het zal U duidelijk zijn dat hiervoor in deze dure tijd veel geld nodig is. Vooral ook het materieel vraagt veel. Zo kost b.v. een nieuwe motor reddingsboot f 300.000.—. Het spreekt wel vanzelf dat de mannen die hun leven wagen voor het lijfsbehoud van anderen, recht hebben op het beste materieel dat voor geld te koop is. Nu kunt ook U bij dit reddings werk helpen. U behoeft daarvoor niet Uw leven te wagen of bij storm weer van de warme kachel vandaan. U kunt het doen oP zeer prettige wij ze, deze zomer, door op een vrije dag eens naar Hoek van Holland te gaan. Daar wordt tot en met 6 Sep tember een grote tentoonstelling ge houden onder de naam „Kust en Branding". Hier onthult men U op aantrekelijke wijze de geheimen van dat reddingswerk en van alles wat verder met de zee, kust en scheep vaart te maken heeft. Bovendien kunt U zelf een tochtje *èaan maken met een van die red dingsboten. U maakt persoonlijk ken nis met de bemanning, die U mis schien alleen maar uit de krant kent. U vaart de Waterweg uit, de zee op, naar de loodsboot. Alles wat U ziet wordt toegelicht door de mannen van de reddingsboot. Een gebeurtenis die niet spoedig zult vergeten. Natuuflijk moet U voor dat bezoek aan „Kust en Branding" iets betalen. Volwassenen 60 ct., kinderen 35 ct. Dit geldt gaat echter in een potje, of liever in een hele grote pot. Wanneer die vol is, dan wordt daarvan een nieuwe motorreddingsboot gebouwd voor de Koninklijke Zuid-Hollandse Maatschappij tot Redding van Schip breukelingen. Zo heet de vereniging die het reddingswerk langs het zui delijk deel van de Nederlandse kust verzorgt. Verder brengt U de dag dooï aan het strand, dat prachtige strand van Rotterdam aan Zee. U kunt baden, zonnen, wandelen in de Hoekse Bos jes, hengelen vanaf de pieren, of eens naar het Lunapark, al naar U ver kiest. Vanaf de voornaamste stations kunt U een gecombineerd spoorkaar- je-toegangsbewijs krijgen wat Uw bezoek aan „Kust en Branding" be langrijk goedkoper maakt. Bovendien bedraagt de toegangsprijs voor bezoe_ kers in groepsverband 50 ct. per per soon. Maak deze zomer van een vrije dag dus eens een „Kust en Branding" dag. U heeft dan een ideale combina tie van lering en vermaak en U steunt bovendien een werk dat de schoonste menselijke deugd in prak tijk brengt: naastenliefde. Jan Graafhorst was ruim zeven tien jaar, toen het eigenlijk goed tot hem doordrong, dat hij foei lelijk was en de meisjes een andere kant uit keken, als hij naderde. Dat gaf hem even een schok en hij bedacht, dat het belangrijkste in het leven: de liefde, voor hem een onbereikbaar gebied zou zijn. Op zijn kamer dacht hij er over na. Gelukkig was Jan een nuchtere jongen, dip over een goed stel hersens beschikte in zijn abnormaal gevormde hoofd. En met goede hersens kwam je ook wel vooruit in de wereld, zelfs al had je een min of meer afzichtelijk uiter lijk. Geleidelijk aan kwam hij tot de conclusie, dat er toch nog genoeg dingen waren in het leven, waarvan hij zou kunnen genieten en dus ban de hij het begrip „Vrouw" op die avond voorgoed uit zijn gedachten. Jan hield van lezen en studeren. Aanvankelijk was hij bestemd om naar de Universiteit te gaan, maar de vroegtijdige dood van zijn ouders veroorzaakte een wending op zijn levensweg. Er was wat geld en zijn voogd adviseerde hem de studie te staken en werk te zoeken. Jan was gewend om niet over één nacht ijs te gaan. Hij dacht er een poosje over na en besloot toen het advies van zijn voogd op te volgen gedurende de tijd, dat hij nog minderjarig was. Dus besloot hij het binderijvak te leren voorzover dat hem in de kraam te pas kwam. Voor de toekomst had hij zijn plannen klaar. Op zijn een- en-twintigste jaar kreeg hij de vrije beschikking over het geld van zijn ouders en hij dankte zijn voogd voor de goede zorgen. Daarna ging hij naar een makelaar en gaf hem opdracht uit te zien naar een niet te dure boekwinkel. Hij had nu enkele duizenden guldens op de Bank staan en toen na enige tijd de opdracht vervuld was en de "makelaar hem een enigszins verwaarloosde boekhandel liet zien, die voor een zeer schappe lijke prijs was over te nemen, be sloot Jan de zaak te kopen. Hij liet er een beetje aan verbouwen, kocht een failliete leesbibliotheek op en plaatste een paar advertenties. Op de dag van de heropening stond er een beschaafde jongedame achter de toonbank en Jan liet zich slechts dan in de winkel zien, als het absoluut noodzakelijk was. Zijn gezicht was voor- de zaak geen reclame en daar om bleef hij op de achtergrond. Bin nen een paar jaar had hij de boek handel annex leesbibliotheek opge werkt tot de drukste zaak in de om geving. Er kwam een tweede winkel juffrouw en Jan bepaalde zich tot de administratie. Hij was op vieren twintigjarige leeftijd reeds een vrij goed gesitueerde boekhandelaar ge worden. Op advies van zijn bedienden ging hij ook vreemde postzegels verkopen. Zelf had hij er al sedert zijn kinder jaren wat aan gedaan, zodat hij er enig verstand van had. En al gauw kwamen de phialtelisten van de stad naar zijn zaak, want Jan kocht grote partijen op diverse veilingen en kon dan meestal tegen concurrerende prijzen de zegels weer van de hand doen. Hij kreeg er zo'n schik in, dat hij zijn eigen verwaarloosde verza meling ook weer ging bijwerken en de philatelie werd langzamerhand zijn voornaamste hobby. Hij bezocht alle veilingen en was op de postze- gelmarkten, reisde naar het buiten land en stond op zijn dertigste jaar in vakkringen bekend als een der grootste postzegelhandelaren en, wat belangrijker was, als iemand, die verstand had van de philatelie. Maar wat Jan nooit gedacht had, gebeurde door de philatelie: de lief de kwam. Geheel onverwacht. Op een dag in het vroege najaar was hij op een veiling in het Zuiden van het land en zat naast een aardige jonge dame. Jan kocht voor grote bedra gen en rekende na de veiling me teen af, terwijl hij het gekochte in zijn tas pakte en daarna naar het station liep. De dame, die naast hem gezeten had, volgde hem en in de trein ging ze tegenover hem zitten. Jan keek even verbaasd naar zijn overbuurvrouw, die vriendelijk knik te. „We hebben, geloof ik, op de vei ling naast elkaar gezeten, niet?" zei ze. Jan knikte. „Ja, inderdaad". „Moet U ook naar Amsterdam?" Opnieuw knikte Jan toestemmend. De dame vertelde, dat ze een grote verzameling had en meestal op de veilingen datgene kocht, wat ze nog miste. Het ijs brak langzamerhand, want als het over postzegels ging, dan werd Jan's belangstelling leven dig. Of mijnheer ook verzamelaar was. Ja, verzamelaar en handelaar. Jan noemde zijn adres en toen zei de medereizigster, dat ze al een paar malen by hem in de zaak geweest was om een paar zegels te kopen. Jan boog en antwoordde, dat hij haar gaarne vaker van dienst wilde zijn. Toen men in Amsterdam uit elkaar ging, wist Jan, dat ze Ina Wildeman heette en kreeg hij de belofte, dat ze spoedig eens zou ko men. Thuisgekomen was Jan helemaal in de war. Drommels, wat had die Ina een leuke toet. Zou ze helemaal niet gelet hebben op zijn apekop? Zo aantrekkelijk was hij anders ook niet. Enfin, hij had aardig reisgezel schap gehad en verder moest hij haar maar weer vergeten; als ze in zijn winkel kwam, hielp een der winkeljuffrouwen haar. Hij bleef immers achter het matglas van Zijn kantoor? Maar Jan kon juffrouw Wildeman niet vergeten. Het was uit met zijn gemoedsrust en zijn evenwicht was verstoord. De volgende dag betrapte hij er zich op, dat hij luisterde naar de damesstemmen in zyn winkel. Een enkele keer keek hij even om de hoek, of Ina er soms ook was. Het werk vlotte niet en hij moest erkennen, dat hij telkens aan Ina dacht. Drie dagen later waarschuwde een der winkelmeisjes hem, dat er een dame was, die "persé hem wilde spreken. Jan ging naar de winkel en zag haar staan. Ze glimlachte vrien delijk en stak hem haar slanke hand toe, waarna ze hem bepaalde zegels vroeg. En de beide winkelmeisjes za gen met stomme verbazing, dat de klant heel familliaar met hun pa troon omging. Ze bleef een uur in de .winkel en kocht wat. Een paar da gen later was ze er weer en toen ze voor de derde maal kwam, nam Jan haar mee naar zijn kantoor, waar hij Ina een deel van zyn privé-ver- zameling liet zien. (slot volgt.) Voor het hartelijk mede leven tijdens de ziekte en de innige deelneming bij het overlijden van onze Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder KAATJE VERMEULEN weduwe van Robbert Cornelis de Bruin zeggen wij hartelijke dank. FAMILIE DE BRUIN W'veen, Augustus 1953. Zuidkade 158 Vrijdag en Zaterdag van 70 voor 60 cent 250 gram Zuidkade 5 Telefoon 535 Th. RIP, Onderweg 23 Vanaf Maandag 17 Aug. a.s. zullen de repetities weer een aanvang ne men. In verband met de grote demonstratie op Zaterdag 5 September a.s. rekenen wij op Uw aller aanwezig heid. HET BESTUUR. Wegens vacantie gesloten 17 tot 22 Aug. J. A. COK, Schoenhersteller, Burg. Trooststraat 118 GEVRAAGD niet beneden 20 jaar, zelftandig kunnende werken, voor nood hulp in de morgenuren. H. MULDER, Sniepweg 2B Gevraagd boven 18 jaar Zelfstandig kunnende werken voor Maandag- Woensdag- en Vrijdagmorgen Adres te bevr. bur. v. d. bDd Bij Jamin kopen is geld besparen. zie de prfjzen in de etalage maar ook in de winkel, o.a. groot pak Beschuit (14st) 25 ct Heerlijke Limonade 80 cent TE KOOP: enig gebruikt en een BevragenBrugweg 38 het kenmerk van onze rijwielen L. W. VERSLUIS Biedt zich aan als huisnaaister of winkel en huishouding. Br. onder no- 426 bur. v.d. blad Voor direct gevraagd voor halve dagen T. VERVERS, Dorpsstraat 17 Dames- en Herenkleermakerrj G. LEEFLAHG, IJssellaan 84, Gouda, Tel. 4015 Vraagt Stalen of bezoek Stoppage-inrichting REPARATIE leplaan 70 Noordkade 1 Te huur: aan de Onderweg Te bevrNOORDEINDE 104 Ter overname aangeboden: een goede bruin, maat 42 Te bevr.: T. BURGER, Boekh. Biedt zich aan: voor elk voorkomend naaiwerk Te bevr T BURGER, Boekh. Voor een solied en lichtlopend is en blijft het aangewezen adres Oosthaven 19 - GOUDA - Teler. 2392 Alleen toonaangevende merkrijwielen vindt U bij ons Locomotief, Magneet, R.S. en Vesting U kent onze zaak! Betaling desgewenst in overleg Speciaal ingericht voor Mosquito service

Weekblad voor Waddinxveen | 1953 | | pagina 3