Weekblad voor Waddinxveen mzEsm Album-plaatjes De spiegel van de week Kris-Kras NUTSSPAARBANK te WADDINXVEEN Sport U% 't lead. Firma A. VAN EEUWEN EEN MEISJE Melkkrokantjes Depot C. Jamin Kapsalon verplaatst NET MEISJE NET MEISJE Nfet jfleisje Werkster W. ROSKAM Een Halfwas aank. Jongen flink Meisje DUPLO'S G. Huizer H Voor de aanstaande cursus Boekh. Burger Victoria's Jongen of Halfwas No. 427 Vrijdag 21 Augustus 1953 9e Jaargang Amsterdam is en met reden nog altijd jaloers op de Rotterdam se Maastunnel. Sinds jaar en dag wordt er in de hoofdstad voor een betere verbinding met het Noorde lijke, industriële stadsdeel gestreden, maar hoewel de Amsterdamse raad aan het begin van dit jaar een plan tot tunuelbouw goedkeurde' is men er toch niet gerust op, dat die tun nelbouw goedkeurde, is men er toch niet gerust op, dat die tunnel ook binnen afzienbare tijd zal worden gebouwd. Immers nadat dit plan door de Gemeenteraad was aan vaard en door Ged. Staten was goedgekeurd, werd een Rijkscom missie ingesteld, die de verbinding nog eens nauwkeurig zou moeten testen en de minister van advies zou moeten dienen. Het IJ-tunnel-comifé, dat destijds onder de leuze „Zij aan zij voor een tunnel" heeft gevoerd, is er niet gerust op, dat de tunnel er zal komen en daarom nodigde het „de pers" uit, eens een kijkje in dit stadsdeel te korihen nemen. Twee dagen lang zijn wij van dit comité de gast geweest. Men heeft ons ge weldige bedrijven, als de Amster damse Droogdok, de Nederlandse Dok en Scheepsbouwmaatschappij, de Kromhout en de Draka, de Zwa- velzuurfabriek Ketjen, de machine fabriek Du Croo en Brauns en an dere bedrijven aan de Overkant la ten bezichtigen en laten bewonderen. Men heeft ons tal van argumenten genoemd, waarom de tunnel door het If niet langer kan wachten en eerlang zal een rapport verschijnen, waarin de directeur van de Amster damse Droogdok-Mij. met cijfers zal aantonen wat eigenlijk niet no dig moest zijn. Blijven wij met ons nieuws nog even in de hoofdstad, dan zij herin nerd aan de krachtige, landelijke ac tie, die een onzer omroepverenigin gen eind vorig jaar en begin van dit jaar voor het Blindegeleidefonds al daar onder de titel: „De hond in de pot" heeft gevoerd. Zij die des tijds naar dit programma hebben ge luisterd, weten wel, dat deze radio actie met haar blaffende hondjes een financlëel succes werd. Het Neder landse Geleidehondenfonds in middels „koninklijk" geworden heeft er zijn opleidingsschool aan zienlijk door kunnen uitbreiden, wel ke uitbreiding op 2 September door de echtgenote van Amsterdams bur gemeester, mevrouw d'Ally, officiëel zal worden geopend. Als men weet, dat er 5000 blinden in ons land zijn, van wie er 900 geschikt zijn om dank zij een goed-afgerichte geleide hond hun zelfstandigheid terug te krijgen, begrijpt men, dat er die dag vreugde zijn over de uitbreiding van deze niet alleen voor Amsterdam, maar voor geheel ons land unieke school aan de Middenweg. Wij ge ven gaarne door, dat men er dank zij de grotere aanvraag ge brek aan honden, die als blindege- leidehond kunnen worden opgeleid. Heeft iemand een hond, die niet druk is, niet zenuwachtig of agres sief is en een hoogte heeft van 55 cm, dan kan hij, indien hij deze hond kwijt wil, zich in verbinding stellen met het Fonds, dat onder het Amsterdamse telefoonnummer 55653 is te bereiken. De radio-actie „De hond in de pot" moest na de bekende Ramp worden vervangen door „Beurzen open, dijken dicht" de nationale inzameling. Nog zijn wij niet zo ver, dat alle dijken dicht zijn en steeds weer bereiken ons berichten over pech die men nu eens hier, dan weer daar beeft. Gelukkig is er ook grote vooruitgang te bespeuren. Zo kon de bevolking van Kruiningen weer terugkeren, zij het dan ook op eigen verantwoordelijkheid en al werd daarbij medegedeeld, dat de dijken vooralsnog niet betrouwbaar zijD. Bij de Schelphoek, waar 22 caissons tot zinken werden gebracht om een 450 meter lang en 30 meter diep gat te dichten had men de pech. dat drie van die caissons begonnen te verzakken, waardoor het gehele werk weer kan worden opgehouden. Ja, de strijd tegen het water is een moeilijke strijd. In deze strijd is, tot veler ontsteltenis, inzonderheid op Terschelling, de bekende redder van vele mensenlevens, schipper Klaas Tot van de Brandaris gebleven, toen hij bij een zeiltocht over de Wad denzee overboord sloeg. Dat deze kloeke redder, die de zwaarste stor men trotseerde op een mooie zo merdag moest verdrinken, heeft al om in den lande diepe indruk ge maakt. TROMMELEN Wat was Waddinxveen vroeger toch een rustig dorp met rustige mensen. Zo af en toe kwam het» eens voor dat enkelen in de late avond een warm croquetje wilden hebben en daarbij wat luidruchtig te keer gingen gingen, maar in het algemeen was er nooit veel lawaai. Waddinxveen was een dorp waar vacantiegangers volop van rust kor den genieten. Maar het rustige dorp van weleer is veranderd in een hek senketel. De oorzaak is geweest die advertentie in dit blad betreffende d; komende wedstrijd voor kaakjes - bliktrommelaars op 31 Augustus a.s. Door de advertentie is de rust in ons dorp verdwenen en dan zijn er nog altijd meusen die zeggen dat adverteren geen publiciteitswaarde heeft. Waar de trommelaars van daan komen is een raadsel; waar dé kaakjesblikken en verdere attributen waarop getrommeld wordt vandaan komen is een nog groter raadsel. De een maakt al meer herrie dan de ander en het geluid van trom melende trommelslagers wordt met de dag groter. Hele legers trekken door ons dorp met of zonder tam- bour-maitre. Voorheen had ik de gewoonte 's middags na het eten een dutje te doen. maar nu kan een mens geen oog dicht doen vanwege dat trommelende volkje. Ik wil nog niet eens praten over de klachten van vele moeders wier baby niet kan slapen. Ja, die Oranje-vereni ging heeft wel een goede keus ge daan om deze wedstrijd te organi seren: er is een reuze belangstelling voor. En we nemen nu al bij voor baat aan dat op 31 Augustus het toeziend publiek de handen tegen de oren zal houden om het kaak- jesblik-trommel-lawaai iets te ver minneren. We kunnen er zeker van zijn, dat de komende week nog duchtig getraind zal worden. Ik heb zo hier en daar opgevangen dat ook een bepaald college van Waddinxveen gaat trommelen. Een tambour-maitre is voor dit doel al gecontracteerd. Dat college trekt de korte broek aan en zullen hun gezichten laten schminken, zodat een zeer verjeugd uiterlijk wordt verkregen. Maar de ze groep laat zich niet eerder zien dan op de feestdag; zij oefenen in een gebouw dat voor dit doel ge luiddempend is gemaakt. Ter ge ruststelling zij nog medegedeeld, dat deze verjongde groep buiten mededinging aan de wedstrijd mee doet. En nu, Waddinxveners, kijkt niet kwaad om al dat lawaai van die trommelaars. Helpt een handje mee door kleding enz. te zorgen. Maakt de wedstrijd tot een hoogtepunt van de dag. Tot de volgende week. Kris-Kras. Nieuws uit onze woonplaats Dinsdag herdachten drie leden vaiviet personeel van de speelgoed en houtwarenfabriek Okkerse hun zilveren dienstjubileum bg deze fir ma. Het waren de heren G. van Eijk, W. van Leeuwen en C. Riet- veld. De huldiging vond plaats in de cantine van de fabriek, waar zij werden toegesproken door de heer C. E. G. Okkerse, die de drie jubi larissen een enveloppe met inhoud en aan de dames een bloemstuk overhandigde. Namens het personeel sprak de heer Gennep de jubileren de procoratiehouder, de speelgoed maker Van Eijk en de machinaal houtbewerker Van Leeuwen toe. Hij liet zijn hartelijke gelukwensen na- «mens het personeel vergazeld gaan van rookartikelen voor de heren en vaste planten voor hun dames. In verband met vacantie van Dr. N. Speelman is er Vrijdag 21 Augustus geen consultatiebureau voor zuigeiingen en Maandag 24 Augustus niet voor kleuters. Vrijdag 28 Augustus kunnen alleen die baby's geholpen worden die terug moesten komen voor controle of inenting. Geslaagd voor diploma Cou peuse Leni Kleiweg en Riet van den Berg. Zij werden opgeleid door de Modevakschool St. Anna, Westha ven, Gouda. Nieuwe telefoonaansluitingen. 641 Berkestejjn, N.V., Stoel- en Meubelfabriek H. A. v., Wilhelmina- kade 69; 621 Exalto, J. H-, Kapper, Zuid kade 210; 640 Krans, H. v. d., Fourage- en mesth., Noordeinde 29; 600 Reclame Bureau A. Snoek Azn., Zuidkade 204; 288 Rijkspolitie, woonh. wmr. J. v. d. Houten, Rijksspeurhondgeleider, Meidoornstraat 47; 695 Vermey Horlogerie, Kerkw. 193. Gewijzigd nummer J. Hageman, thans nr. 205. Dinsdag heeft de 8 jarige G. van Kempen, alhier, met zijn hen gel een grote levende wolhandkrab opgehaald in de Gouwe. Vol trots kwam de visser, in gezelschap van wel 12 kameraden, dit dier aan ons bureau tonen. Tot voorganger van de Herv. Geref. Evangelisatie te Moordrecht is benoemd de heer G. Mouw. Hij zal aldaar op Woensdag 9 Sept. door Ds. J. van der Haar be vestigd worden. Tot voorganger van „Wet en Evangelie" alhier, is benoemd de heer W. Koole, theol. cand. te Am sterdam. Dinsdag 11 Augustus jl. was het voor de Kroonjeugd een bijzon dere dag, namenlijk een reis naar Rhenen. Dit reisje georganiseerd door de Heer A. van der Sluijs, kroonwin- kelier alhier, kon plaats vinden door dat vele ouders 300 kroontjes, wel ke zij bij de boodschappen ontvan gen, inleverden voor elk persoon die mee wilde. Gezien de grote deelname bleek dit wel in de smaak te vallen voor al bij de jeugd, die niet alleen veel gezien maar ook veel genoten heeft. 's Morgens om 8 uur vertrokken 3 bussen vol met zingende gasten Ouwehands Dierenpark was het doel van de reis. Vandaar naar het bos en via een speeltuin in Maarn weer naar huis waar men om negen uur aankwam. Dat deze dag voor de kroonjeugd tot een onvergetelijke fijne dag ge worden is, blijkt wel uit het feit, dat bij aankomst in Waddinxveen aan Mevrouw van dér Sluijs een fraai bloemstuk werd aangeboden uit dankbaarheid voor reis en trac- taties. De heer v. d. Sluijs deelde ons mede dat de jeugd nu reeds in de gelegenheid is om kroontjes te spa ren voor het volgend jaar. Een foto konden we deze week door plaatsgebrek niet opnemen en hopen dit volgende week t# doen. Voor het examen vakbekwaam heid Detailhandel Haarden en Ka chels en vloeibare brandstoffen slaagde onze plaatsgenoot E. J. Ros kam. BURGERLIJKE STAND Aangiften van 13 t.m. 19 Aug, 1953 Geboren: Cornelia Wijnanda Maria, d.v. P. Magielse en J. M. Toor, Zuidkade 164; Gerrit Jan, z.v. H. A. Gelderblom en M. Dodewaard, J. Dorrekenskade 21. Ondertrouwd: J. A. Heemskerk en J. M. den Haan. Gevonden en verloren voorwerpen Gevonden: 1 duimstok, 1 tangetje, 1 plastic hoes, 1 rode portemonnaie, 1 luchtvilter, 1 jongensjasje, 1 tas je, 1 badpak met handdoek en kam, 1 bruine portemonnaie, 1 pijp. Verloren: 1 badhanddoek, 1 arm bandhorloge, 1 badhanddoek met zwembroek, 1 windjack, 1 blauwe handdoek met directoir, 1 zak vee- Door een machinedefect wer den we genoodzaakt vandaag ons blad in verkleinde vorm te doen verschijnen. De Uitgever. aan te binden tegen de nieuwe eer ste klasser Brandenburg en tegen een oude rivaal De Zijl. Deze po lowedstrijden worden bij kunstlicht gehouden. Er worden in het begin van de avond zwemwedstrijden ge houden met o.a. 10 x 50 m. esta fette heren en dames. Er is in de bus, die 5.30 uur vanaf de brug vertrekt, nog plaats voor enige sup porters, die zich op kunnen geven bij P. de Graaff, Zuidkade 2. Zwem en Poloclub „DE GOUWE" In de beslissingswedstrijden van het algehele kampioenschap van de Kring Gouda voor adsp. hebben de jongens van De Gouwe de thuis wedstrijd met 4—1 van G.Z.C. A gewonnen en de uitwedstrijd met 51 verloren, zodat nu nog een beslissingswedstrijd nodig is op on zijdig terrein. Waterpolo-liefhebbers kunnen Za terdagmiddag de wedstrijd Neder- land-Italë om de Profeo Italia via televisiescherm gade slaan in café Sport bij de heer v. d. Sluis. Zaterdagmiddag 29 Augustus zul len de schoolzwemwedstrijden ge houden worden in het zwembad. Aanvang 2.30 uur. Het ligt in de bedoeling om Vrij dagavond de diploma's der K.N Z B. te laten verzwemmen. Men kan in schrijven om diploma A, B, C en D te zwemmen. Inschrijfgeld voor A 25^ cent, en voor de andere di ploma's 50 cent. Opgave worden ingewacht bij de badmeester. De aanvang is 6.30 uur. Wandelsport. Maandagavond 17 Augustus j.l. nam de voorzitter, de heer Bergeijk, officieel afscheid an de Wandel sportvereniging W.I.K. Door zijn vertrek naar Lemmer De zorgen van morgen bestrijden is 't heden van zorgen bevrijden. Bespaart onnodige zorgen, tijd en last. Laat de Nutsspaarbank kosteloos voor U betalen Gas, Water, Electriciteit, Telefoon, Periodieken, School gelden, Polderlasten, Leveranciers. Sluit U aan bij de OPHAALDIENST van de Kanaalstraat 9 Telefoon 668 Bijkantoor van de Nutsspaarbank te Gouda voeder, 1 armband, 1 rood badpak. 1 beige regenjas, 1 portemonnaie, Weggelopen: 1 poesje. Polotournooi voor adsp, te Bergambacht Hier behaalden De Gouwe adsp. de eerste prijs door loting omdat de finale tegen B.Z.C. A gelijk ge ëindigd was nl. 1 1. Dinsdag 25 Augustus vertrekt De Gouwe met een dames- en heren zevental naar Bilthoven om de strijd verliest deze vereniging een grote kracht en sportvriend. Als blijk van waardering werd hem door de leden een zuil met in scriptie aangeboden, waarvoor hij op een vlotte wijze zijn dank be tuigde. Door het vertrek van de heer Bergeijk heeft een bestuursverande- ring plaats gehad, en zijn gekozen tot leider en voorzitter L. C. 't Hart, le seeretaris J. van Arnhem, 2e se cretaris G. Verweij, penningmeeste- resse Mevr. van NielenMooij.alg. adjunct C. J. Post. Enige kennisgeving VERLOOFD G. VAN NOORT Noordeinde 47, Waddinveen J. VAN DAM Gouderak, B 16 14 Augustus 1953. Wegens familieomstandigheden geen receptie. Voor direct gevraagd: flink Winkelmeisje Levensmiddelenbedrijf N.V. HOUTHANDEL v/h SCHWARTZ VERZIJDEN vraagt flinke Jongeman op de houtwerf, leeftijd 18-19 j. Op een kantoor te Waddinxveen is per 1 September plaats voor van plm- 16 jaar voor lichte kantoorwerkzaamheden, 'r. onder no. 444. bur. v. d. bi. 35 cent per 100 gram. Licht en voordeliig. JAM 45 cent per pot. Uspaartgelddoor te kopen in MAANDAG 23 AUGUSTUS naar Kleikade 2 W. J. v. d. Water Telefoon 381 Gevraagd voor de huishouding. Zelfstandig kunnende werken, niet beneden 18 jaar. MARKUS, Kerkweg 177. Complete series van Pinocchio. Ook nog enkele Bambi-plaatjes verkrijgbaar bij B. van Mourik, Pr. Hendrikstraat 13 Gevraagd: Zelfst. kunnende werken. Mevr, H. Kempkes, Zuidkade 30 gevraagd boven 18 jaar. Mevr. Van Berkesteijn, Wilhelminakade 68 gevraagd voor Vrijdags Zuidkade 97 Smederij en Constructiewerkplaats vraagt voor direct of spoedig GEVRAAGD Mevr. Booy, Zijde 175 BOSKOOP Weekend-reclame 'n heerlijk koekje met choco lade en vanille smaak van 80 voor 60 cent per 250 gram Elfhoefjes 15 cent Siroopwafels 8 en 10 cent Ruim gesoorteerd in Chocolade en Suikerwerken Zuidkade 11 van ambacht en avondschool zijn wij ruim voorzien van: Alle soorten cahiers, gum, penselen, Talens verf en inkt, passers, trekpennen, teken dozen, linialen, kladblocs, enz. Tevens zij n wij ruim voorzien van vulpenhouders, vulpotlo den, stifthouders en ballpennen tegen de laagste prijzen. Dit alles vindt U bij MANTELCOSTUUMS naar maat Dames- en Herenkleermakerij <3. LEEFLANG, IJssellaan 84, Gouda. Tel. 4015 Vraagt Stalen of bezoek Stoppage-lnrichting Vrijdag en Zaterdag van 70 voor 60 cent 250 gram Predikbeurten op Zondag 23 Aug. Ned. Hervormde Kerk Voorm. 8.45 uur en 10.30 uur Cand. j, Kruyt, ber. pred. te Neer langbroek;. Nam- 6.30 uur Cand- C. 't Lam te Hilversum. Gereformeerde Kerk Voorm. 10 en nam- 6.30 uur Ds. Meijnen van Soerabaja. N. H. Evang. »Wet en Evangelie« Voorm. 9.30. uurde heer A. v. d. Berg, Godsd.-Onderwijzer te Valkenburg Christelijk Afgesch. Gemeente Voorm. 9-30 en nam. 5 uur Leesdienst Donderdag 27 Augustus nam. 7 uur Ds. G. v. d. Breevaart van H. 1. Ambacht. Remonstrantsch Gereformeerde Gemeente Geen dienst ïlC De Zondagsdienst wordt waargenomen door Dr. P. v. d. Linde. syaiTTa 3 fff! voor de Smederjj te Boskoop. Aanm. geviddgu Fa VERBAKEL Zn. Oranjelaan 32

Weekblad voor Waddinxveen | 1953 | | pagina 1