6ez. de Rooy NIEUWS uit o*vz& wwHptaats De avonturen van Duimelot ÏÏtwcUc de Vrouw Sport in 't Utt. Corsetten Corselets Bustehouders elastieken Kousen de dag iemand nodig voor een of an dere functie dan komt de gewone man, ondanks zijn kennis er niet meer aan te pas. Mijn vader zei al tijd „kennis is macht!", maar als je een kennis ben van de een of ander die bepaalde macht heeft, schop je het veel verder,, dan met alle diplo ma's die getuigen dat je capabel ge noeg bent een functie te aanvaarden. Tot de volgende week. KRIS-KRAS. Donderdag 3 September zal het Lezingen-comité in vergadering bijéén komen, waar o.m. het pro gramma voor het a.s. winterseizoen besproken zal worden. A.s. Zondag zal Ds. J. J. Moll, in de avonddienst afscheid nemen van de Ned. Herv. Gemeente, om zich geheel te wijden aan de gees telijke verzorging voor het leger. Donderdag 27 Augutus was het 25 jaar geleden, dat de heer P. L. J. van Soest in dienst trad bij fa. C. Stolker en Zn., alhier. In verband daarmee werd de jubi laris met zijn gezin 's morgens fees telijk onthaald op de fabriek. De heer C. Stolker richtte enkele hartelijke woorden tot hem, en over handigde de jubilaris daarna een en veloppe met inhoud. Als jongste fir mant nam de heer C. E. Stolker het woord, en liet deze woorden verge zeld gaan met de overhandiging va* een bouquet anjers. Als oudste werknemer schetste de heer K. Stolker in grote trekken de 25 jaar, welke de jubilaris op de fa briek had doorgebracht, en over handigde daarna namens het fa- briekspersoneel een prachtig tafel kleed. Het was een goede dag voor de ju bilaris en zijn gezin, en het heeft hem niet aan felicitaties ontbroken. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer J. Schelling, slaagde te Amster dam voor het Drogisten-diploma. Op Woensdag 2 Sept. a.s. des avonds half acht in het Verenigings gebouw Stationstraat, neemt de heer Tj. van Dam, hoofd van de Chr. School voor g.l.o. en u.l.o. aan de Kerkweg, wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd, offi cieel afscheid van het bestuur en oud-leerlingen der school. Tevens zal deze avond de heer R. J. Zuidema geïnstalleerd worden als nieuw hoofd der school. Woensdag 2 Sept. a.s. zal de Arb. muziekvereniging „Voorwaarts" bij gunstig weer een concert geven in de muziektent aan de Ieplaan. Aanvang 8 uur. Het programma luidt als volgt: 1. Mars Le regiment der Sambre et Meuse, Rauski; 2. In het land van de Indra, ouverture, Lincke; 3. „Versmade Liefde", Wals, Lincke; 4. Selectie uit de Operette „The Geis ha", Jones; 5. Mars „Sons of the Brave", Bidgood; 6. Andante in G., Batiste; 7. Londondery Air, Allan; 8. Suite Qrientale, vier delen. Papy; 9. Mars „Wilskracht", Hartman. Geslaagd te Utrecht voor het Vakexamen behangen 1953 onze plaatsgenoot M. C. Kloet. De ook in onze gemeente zo bekende heer J. Vroegindewey, is Dinsdag j.l. in de ouderdom van 79 jaar te Middelharnis overleden. Nu de gemeenteraad van Gbu- de enkele weken geleden geweigerd heeft medewerking te verlenen aan de oprichting van een Chr. lagere technische school in die gemeente, heeft het bestuur van de stichting Chr. ambachtsschool voor Gouda en omstreken zich met een verzoek tot de gemeenteraad van Waddinxveen gewend voor de afgifte van een noodzakelijkheidsverklaring voor de oprichting van déze school. Op Dinsdag 1 September 1953 des namiddags 8 uur, zal de gemeen teraad bijeenkomen, ter behande ling der volgende onderwerpen: 1. Beëdiging van de raadsleden; 2. Verkiezing van twee wethouders in de vacatures-Oudijk en Buitelaar; 3. Benoeming van de leden der onder scheidene raadscommissies, a. com missie van bijstand in het beheer der gemeentebedrijven. Vacatures J. A. Modderkolk, M. Schouten en Ir. J. P. H. Venema; b. financiële commis sie. Vacatures J. Berghoef, voorz., H. van Egdom en W. C. Slob; c. bouw commissie. Vacatures C. E. G. Ok- kerse voorz., S. Pille en A. Noorlan- der; d. verordeningencommissie. Va catures mevr. F. T. van der Torren- Veendorp, S. Pille en H. M. Doele- man; 4. Benoeming van een voorzit ter van het burgerlijk armbestuur, vacature W. Buitelaar; 5. Benoeming van leden der advies-commissie voor de verdeling van woonruimte. Va cature mevr. F. T. van der Torren Veendorp, A. C. Kraneveld, W J. Moons, J. van Nielen en M. Schou ten; 6. Verslag van de vergadering 7. Ik zal nu vlug voortmaken, dacht Duimelot, ik heb veel tijd verloren met dat bramen eten. Hier zijn de schoenen voor de vrouw van baas Timmer, en daar Hé, wat is dat? Duimelot zette grote ogen op. Er lag nog maar één he renschoen. Hoe kon dat? Hij wist zeker, dat hij de andere er bij ge legd hae. Duimelot zocht eens aan de andere kant van de boom en toen zocht hij voor de zekerheid een heel eind in het rond, hoewel hij stellig wist dat de schoen daar niet kon liggen. Duimelot was ten einde raad. Wat moest hij nu doen? 8. Moedeloos ging hij op de grond van 3T Juli 1953; 7. Mededelingen, ingekomen stukken enz. om daarop zonodig te besluiten; 8. Voorstel tot vaststelling van een wijziging van het wederopbouwplan dezer gemeen te (ter visie ten kantore van de se cretaris); 9. Verzoek om toekenning vergoeding van reisgeld van een leerling op de b.l.o.-school; 10. Re clame straatbelasting; 11. Verzoeken om ontheffing van schoolgeld; 12. Rondvraag. Voorstel tot vaststelling van een wijziging van het wederopbouwplan. In een vorige raadsvergadering bespraken B. en W. een wijziging van het wederopbouwplan in de om geving van de R.K. kerk, teneinde tegemoet te komen aan de bezwaren van het bestuur dier kerk. Zij hebben overeenkomstig de wensen van voornoemd kerkbestuur de geprojecteerde weg omgelegd, en het plan ter secretarie voor een ieder ter inzage gelegd. Bij het afdrukken van dit voorstel waren geen bezwaren ingekomen. Zij stellen de raad voor deze wij ziging overeenkomstig de tekening vast te stellen. Aan Mej. J. van Oudshoorn, typiste bij Gemeentewerken, is te gen 1 October eervol ontslag ver leend. KANKERBESTRIJDING. In onze gemeente zal Zaterdag 12 Sept. a.s. de jaarlijkse collecte wor den gehouden voor het „Koningin Wilhelminafonds. Volwassen personen, die mede wil len werken aan deze collecte, zijn hartelijk welkom. Zowel voor 's morgens als voor de middag kunnen collectanten gebruikt worden. Men kan zich aanmelden bij mevr. P. G van NielenMooy, Pias- weg 11; mej. C. Blonk, Bloemen- daalseweg 5; L. Rehorst, Kerkweg 198; R. Notten, Kerkweg; A. van Ringelensteijn," Zuidkade. SUCCES VOOR „INTERNOS" IN OBERNKIRCHEN. Het jeugdkoor Internos (Haar- lem-Waddinxveen) heeft een tour naar Duitsland gemaakt en grote successen behaald. Op Zaterdag avond 8 Augustus werd een concert gegeven in Obernkirchen, waarbij de belangstelling zo groot was, dat vele bezoekers zich met een staanplaats tevreden moesten stellen. Het koor verbleef in Duitsland op uitnodiging van het Schaumburger Marchenkhor, dat ook hier in Wad dinxveen is opgetreden. Uitgevoerd werd onder meer de Avondcantate van Catharina van Rennes, waarbij Mevr. Boodavan der Steen de alt solo vertolkte. Na afloop werden de deelnemers door het gemeentebe stuur van Obernkirchen ontvangen. Op 7 Augustus werd een concert ge geven in de prachtige Kurtuin van het Staatsbad Pyrmont voor een me nigte van ongeveer twee duizend toehoorders. Het programma werd gedeeltelijk door de Westduitse radio uitgezonden. De bijvalsbetuigingen waren zo groot, dat er enkele toe giften moesten volgen. De koorleden zijn in Obernkir chen gastvrij en gul ontvangen; er werden verschillende tochten in de mooie omgeving gemaakt, o.a. naar de Harz en Hannover. Al met al een mooie reis voor het koor en een groot succes voor de dirigent, de heer Jan Booda. Men verzoekt ons de aandacht te willen vestigen op de demonstra tie. welke a.s. Donderdag in het Ver enigingsgebouw gegeven zal worden met Rapidex Handbreiapparaat. Voor de dames is dit een bijzon- deife gelegenheid kennis te maken met deze wijze van breien, een ken nismaking welke de moeite zal be zitten. Hij voelde met zijn hand wat door de bladeren. Onzin, daar onder konden ze niet liggen. Hij had ze op de bladeren gezet, niet er onder. Hoe kon nu toch die ene schoen wegraken? Het was spook achtig! Hij keek eens tussen de bo men door. Er was geen levend we zen te zien, alleen een paar vogels vlogen er heen en weer. Maar nie mand moest het toch gedaan heb ben. Schoenen hebben toch geen pootjes, kunnen toch niet weglopen. Duimelot voelde zich erij onbeha gelijk. Er zou thuis wat voor hem opzitten! En baas Timmer, die zat te wachten. lonen. Men leze de desbetreffende advertentie. Aa« de Henegouwerweg, na bij de garage Van der Spek, is Woensdag j.l. het nieuw gebouwde benzinepompstation in gebruik ge steld. Op een z.g. eiland werd de installatie opgebouvCW, en enkele lichtmasten bijgeplaatst, zodat een fraai geheel werd verkregen. Dorstende auto's kunnen nu hier hun dorst lessen. Woensdag had de melkhande laar K. alhier, zoals gewoonlijk zijn bakfiets met melk geparkeerd langs de oprit van de hefbrug over de Gouwe nabij de Nesse, teneinde al daar zijn klanten te kunnen bedie nen. Toen* hij even later terug ging naar zijn melkwagen, bemerkte hij tot zijn grote schrik dat de fiets aan het rijden gegaan was en nog wel de afrit af. Hij vond de bakfiets te rug op de Afscheepsplaats. De scha de was vrij aanzienlijk. De melk was over de grond gelopen, terwijl diverse eieren eveneens in stukken over de straat lagen. GEZAGSVERHOUDINGEN IN HET GEZIN. Onlangs is er een bijeenkomst ge weest van gezinsverzorgsters en maatschappelijke werksters, waarop verschillende problemen, het gezin betreffende, werden besproken. Er had een langdurige gedachtenwisse- ling plaats over wat men noemde, de gezagsverhoudingen in het gezin. "Daarover waren de meningen nogal verdeeld en aan het einde van de bijeenkomst was men eigenlijk nog niet tot overeenstemmende punten gekomen. Deze bijeenkomst kwam weer in mijn gedachten terug, toen ik een brief ontving van mevr. van E. te E., die mij advies vroeg over een min of meer pijnlijk gezinsprobleem. In het gezin van mevrouw B zijn drie kinderen: twee meisjes: 21 en 19 jaar en een zoon: 16 jaar. Het oudste meisje is verloofd. Mevr. B. schrijft: „We zijn nu ruim 23 jaar getrouwd; mijn man is 44, ik 41 jaar. De har monie is in ons gezin goed. Maar on langs ben ik geschrokken, want toen kwam mijn oudste dochter thuis met het volgende verhaale: bij de fami lie X. verwachten- ze een baby; be spottelijk gewoon. Mevrouw X. is zeker al over de veertig en hun jongste dochter is al twaalf, terwijl hun oudste zoon zelf al een baby van een jaar heeft. Snap je nu zul ke mensen? We zijn er niet op inge gaan, maar een maand later merkte ik, dat ik in verwachting was. Nu moeten we vandaag of morgen het zeggen, dat in December in ons ge zin een baby verwacht wordt. Wat moeten we nu doen, als mijn oudste dochter op een dergelijke wijze gaat reageren? Mijn man isoverdag steeds weg. Mijn oudste dochter is thuis". Ja, mevrouw B., uw geval staat niet opzichzelf. In Uw eigen omge ving is iets dergelijks gebeurd, blij kens uw brief en ik ken ook in mijn eigen kring gezinnen, waar nog een nakomertje zich meldt: Het spreekt natuurlijk vanzelf, dat de uitlating van Uw oudste dochter erg ongepast is. U moet dan ook vrij voor de dag komen met het blijde bericht want dat is het immers! dat er nog een zusje of een broertje komt. En snijdt dan meteen iedere ongepaste reactie zonder meer af. Breng Uw dochter, die toch geen kind meer is, rustig, doch beslist aan het ver stand, dat het hoogst ongepast is om aldus te reageren. Zij mist ten enemale ieder recht om critiek uit te oefenen op haar ouders. Wat blijft op deze wijze over van het ouderlijke gezag? Er mankeert in deze tijd heel wat aan de eerbied voor vader en moe der. Nu is het wel zo, dat we dik wijls zelf daarvan de schuld zijn. Wij, als ouders, dienen er voor te zorgen, dat het respect voor vader en moeder onaangetast blijft. Zodra een kind dit respect verliest, om wel ke reden dan ook, worden de ge zagsverhoudingen in het gezin scheef getrokken. Wanneer moeder bijvoor beeld haar man in het bijzijn van de kinderen kleineert, dan ligt het voor de hand, dat de kinderen het respect voor vader verliezen. Een veel voor komende fout in vele gezinnen is ook het volgende: vader verbiedt het een of het ander, maar moeder geeft achteraf toch toestemming. Het ge volg zal zijn, dat men voortaan de vragen stelt aan moeder en vader wordt gepasseerd. Omgekeerd kan natuurlijk ook het geval zijn. Daar om moeten vader en moeder in al les, wat betreft de opvoeding, het eens zijn. Moeilijker worden de gezagsver houdingen in het gezin, als er grote kinderen zijn. Het is noodzakelijk ik schreef het al eerder dat men het kind bij het klimmen der jaren, meer vrijheid gaat geven. Een kind van acht jaar gaat om zeven uur naar bed, maar een kind van zestien jaar mag langer opblijven. En kind van twaalf moet voor donker thuis zijn, maar iemand van achttien of negentien kan men dit, voorname lijk in de wintertijd, niet bevelen. Een ouder kind wordt dus even an ders behandeld dan een jonger. Maar ondanks dit moet het oudere kind het respect bewaren. Verliest het dit, dan kunnen er zich dingen voordoen, zoals onze lezeres voor noemd schrijft. Wat doe je nu met een dochter van 21 jaar (meerderja rig dus), die critiek gaat uitoefenen op het intieme leven van vader en moeder? Ik ben een tegenstander van lijfstraffen en dergelijke straf fen moeten slechts sporadisch toege diend worden. Mijn ervaring is, dat men ook zonder slaan een kind be hoorlijk kan opvoeden. Doch ik zou in het onderhavige geval geneigd zijn om mijn oudste dochter meerder jarig of niet een flinke draai om de oren te geven. Ik veronderstel, dat het psychologische effect verras send zou zijn. Onze oudste dochter krijgt tegen woordig ook neigingen om in huis dingen te zeggen, die onbehoorlijk zijn. Dat is niet verontrustend en bovendien begrijpelijk. Ieder kind, dat een zekere mate van zelfstandig heid krijgt, dreigt nogal eens uit de band te geraken. Die vrijheid is na melijk een weelde, die lang niet alle jonge benen kunnen dragen. Wij mijn man en ik horen rustig de confidenties aan en als zij uitgepraat is, corrigeren we de fouten. Mijn man zei laatst eens, in antwoord op de mededeling van mijn dochter: „Wat heb je eigenlijk aan al dat le ren? Ik wil gauw trouwen en veel kinderen en natuurlijk een man met geld.": „Zeg zoiets nooit tegen je vriendinnen of leraren, meisje, want dan lachen ze je uit. Zulke dingen denk je alleen maar; je spreekt ze nooit hardop". Mijn dochter ant woordde: „En waarom niet?" Waar op mijn man zei: „Omdat je nu spreekt in een opwelling, in een be paalde stemming. Als je morgen of overmorgen hierover nuchter na denkt, dan lach je om je zelf. Denk veel, maar spreekt minder. En voor al: flap niet alles er, te pas en te onpas uit". Twee dagen later zei ze ik stond in de keuken en kon het precies horen „Paps, U had toch eigenlijk gelijk, hoor Kinderen opvoeden is een zeer moeilijke taak. Menige jonge vrouw en jongeman, die huwen, denken daar te licht over. „Dat komt van zelf wel in orde", meende een jonge moeder, die ik onlangs bezocht en die met trots haar drie maanden oude spruit liet zien. Maar de fouten beginnen dikwijls al, als de eerste ling nog in de wieg ligt. Fouten, die naderhand meestal niet meer ver beterd kunnen worden. En die zich op latere leeftijd wreken. Doch wie in staat is om te bewerkstelligen, dat zijn kinderen onder alle omstan digheden het resepct voor vader en moeder bewaren, die is in vele op zichten al geslaagd. DORA WERTH. T.O.O.S. De uitgestelde Gymnastiek-demon- stratie van T.O.O.S. is nu vastge steld oP Zaterdag 5 September. Me dewerking zullen hieraan verlenen de Haagse keurploeg met de kam pioene van Nederland, mej. D Krul en de Haagse veren. Donar, Ned. kamp. tafelspringen 1953'. WATERPOLO. Na een week van rust zijn de wed strijden weer begonnën. BURGERLIJKE STAND. Aangiften van 20 t.m. 26 Augustus Geboren: Anna Geertruida Maria, d. v. W. J. M. Verbakei en N. M. Stor- re. Oranjelaan 32; Elizabeth Maria. d. v. W. van Eijk en E. M. van Rhijn, Burg. Troost- straat 3. Ondertrouwd: A. J. Voshol en L. van Rijswijk; A. L. Oudijk en A. N. Graveland. Gehuwd: C. E. Stolker en G. van der Loo; E. Haverkamp en C. de Mul; D. J. C. Hoogeveen en J. C. de Mul; A. van Gelderen en P. Heij. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Gevonden> 1 armbandhorloge; 1 armband; 1 damestas; 1 blauwe muts. Aankomen lopen: 1 grijs poesje. Verloren: 1 portefeuille met foto's; 1 blauwe regenjas; 1 zilveren scha kelarmband; 1 pochette met houder. Grote sortering Tevens maatwerk en reparatie en aanmeten van In de Nationale Driekamp welke in Bilthoven gehouden is hebben de ploegen van de Gouwe geen enkel succes kunnen behalen. Op de zwemnummers was het de Zijl uit Leiden, die op alle nummers de eerste plaats bezette en Bran denburg de tweede. Ook de polo wedstrijden werden allen verloren. Brandenburg dames-Gouwe dames 40; Brandenburg heren-Gouwe he ren 5—0; Gouwe heren- de Zijl 0—3. Het was een leerzame avond en de Gouwe zal zich, wil de ploeg de plaats behouden welke zij thans be zet, meer op de training van het zwemmen moeten toeleggen. Woensdagavond speelde Gouwe II dames tegen Donk I dames gelijk 11. Donk is door dit gelijke spel kampioen geworden. Gouwe III won met 2—0 van G.Z.C. V. WIELRENNEN. Onze plaatsgenoten de Gebr. Ver sluis wisten ook nu weer hun goede vorm van dit jaar te behouden. In de ronde van Zwijndrecht bezetten Frans de tweede en Piet de achtste plaats. De ronde was 100 km. Ter wijl Gebr. Versluis deze afstand op de fiets aflegden was het P. Treffers die het te voet deed, hij volbracht de 84 km lange afstand mars uitge schreven door de Rotterdamsche wandelsportbond. Volgende week hoopt hoopt, hij aan een mars van 150 km. mee te doen. Wij wensen hem veel succes en geen blaren aan zijn voeten. VOETBAL. Het voetbalseizoen begint ook al weer. Waddinxveen I speelde tegen Feienoord II en verloor na mooie strijd met 34. De seriewedstrijden van W.S.E. le verden geen enkel succes voor onze plaatsgenoten op. De uitslagen zijn: Esto 1R-V.C. 1 30; Waddinxveen 3—G.D.S. 3 00; Waddinxveen wint door strafschop pen. Nieuwkoop 2W.S.E. 2 3—0; Waddinxveen 2Nieuwkoop 1 10; Esto 3 R.V.C. 0—0. R.V.C. wint door strafschoppen. G.D.S. 1—W.S.E. 1 1—0. W.S.E. zet haar serie-wedstrijden voort met de volgende wedstrijden: A. Waddinxveen III—R.V.C. III om 1 uur B. G.D.S. IEsto I om 2 uur; Nieuwkoop IIwinnaar A om 3.30 uur; Nieuwkoop Iwinnaar B om 4.30 uur. Zoals men ziet verschillende zeer spannende wedstrijden die een be zoek rechtvaardigen. DIPLOMA ZWEMMEN. Vrijdagavond zullen in het zwem bad de zwemvaardigheidsdiploma's voor de K.N.Z.B. afgenomen wor den. Ieder die zo'n diploma behalen wil kan zich opgeven bij de bad meester. Iedereen is welkom, de kos ten zijn voor het eerste 25 cent, de andere diploma's 50 cent. Zaterdagmiddag 2.3'0 uur zullen de schoolwedstrijden plaats vinden om de Weekbladbeker. Deze beker is reeds tweemal door de M.U.L.O.- school gewonnen en wij zijn be nieuwd wie thans met de prijs naar school zal gaan. Ook zijn er aan de ze wedstrijden persoonlijke prijzen. verbonden. ie Aangezj het verb] wij voorl van ongf met eenl buitenkaj gen. De i van de zeer belal Het k| door bepl in staat 1 ten, biji| katten Dan maal vlieggelel hok blijfl De dier! ten kunnl aan de K eer gaas afgeloetel ken, waaM zon nen zitteMietei de frisse Over Er zijn v( ven op geen slecl vooral lucht is. slechts vens die! genheid denken de de da vlieg ivoor; ■belai zijn. DaaBrj d; duif bes» toch verdragerijpen maar noMer waardoor! Voor wij geen| hok, wand. gaan dan één I ken zitpla het bestel plankjes Wij twintig timeter kaar plankjes I der elkal onderling! veertig er wel minstens moet blij koude enl De vloei uit tegel| met ruim vijf! sel. Het I binnenka| treft, bedekt, sheuje c| dierte. Hiermel km vanl Het betnf ten, waa breekt, vl te kleinl Natuurlij! de hoofdl de inricli komt nol Daarovl POSflGlN Wedvlucl uur. Aa®7.49 ^AankomL Uitsla* 30 de Graal*52 Boon 3 P- gerdijk Berd H. v. dB/ Je Beer UB*"1 W. v. d B 31 42 44 4cBl4 H. van B°m :23; P. bSd. :3'2; A. J; 43; Nic.

Weekblad voor Waddinxveen | 1953 | | pagina 10