De nieuwe raad voor het eerst bijeen NIEUWS uil o-nze woonplaats- Gerard van Vuren 2e prijs; Reindert Gouw 3e prijs. Tonnetje rollen: Annie van Rijn le prijs; Dik v. d. Laarse 2e prijs; Kees Olieman 3e pr. De prijswinnaars trommelmars: „Oefening baart kunst", trommelen 26g punt; kleding 24J punt. „Door vrienden opgericht", tromme len 19 punten; kleding 18 punten. „De Troosttrommelaars", trommelen 23' punten; kleding 19 punten. „De Boulevards-tambours", trom melen 25j punt; kleding 30 punten. „Voorwaarts", trommelen 14 punten; kleding 15 punten. „Vrolijke Kabouters", trommelen 18 punten, kleding 26 punten. „Kleine tambours", trommelen 20J punt; kleding 19 punten. „Dapper als leeuwen", trommelen 13 punten, kleding 13J punt. „De Kuil", trommelen 16| punt; kle ding 13 J punt. De jury bestond uit: B. Langen- dam en J. Langendam, van „Concor dia", en F. Rincheval, van „Voor waarts". De Ramp in Griekenland Toen Nederland,op 1 Februari door de watersnoodramp werd getroffen, heeft de gehele wereld hulp geboden. Thans is Griekenland door een Nationale Ramp getroffen. Het moet voor Nederland een ere zaak zijn te tonen, dat Nederland niet alleen hulp wil ontvangen, maar ook bereid is hulp te verlenen. De gemeenteraad vergaderde on der voorzitterschap van burgemees ter Warnaar. Mevr. Van der Torren was nog wegens ziekte afwezig. Nadat de nieuwbenoemde leden de eed of be lofte hadden afgelegd, stelde de voorzitter aan de orde de verkiezing van twee wethouders. De heer Schouten (P.v.d.A.) zeide 4 jaren geleden te hebben geprotes teerd tegen de wijze waarop het col lege toen werd samengesteld en het heeft er alle schijn van, dat de heren dit spelletje thans weer gaan herha len. De grootst mogelijke minderheid wordt geregeerd door de kleinst mo gelijke meerderheid. Dit is zeer on democratisch. Het college van B. en W. behoort een afspiegeling te zijn van de raad en ziende de uitslag van de verkiezingen dan moet de C.H. wethouder wijken voor een lid van de P. v. d. A. Gaan de heren op ou de voet voort dan 'kon het wel zijn dat later met hun wensen geen re kening zou worden gehouden. De protestants-Chr. partijen zitten in de achteruitgang, zodat over 5 ja ren de meerderheid wel eens ver anderd kon zijn in een minderheid. Vervolgens werd tot stemming overgegaan. De heer Oudijk kreeg 8 stemmen, de heer Schouten 4, geko zen de heer Oudijk. Bij de tweede stemming kreeg de heer Buitelaar 9 stemmen, de heer Schouten 2 en 1 blanco. Gekozen de heer Buitelaar. Nadat de beide herkozenen hun ze tels hadden ingenomen, heeft de voorzitter de wethouders gelukge wenst met hun herbenoeming, de wens uitsprekende, dat het in de ko mende periode tot een even prettige samenwerking zou komen als in de afgelopen jaren, waaraan de voor zitter overigens niet twijfelde. Voorts sprak hij woorden van wel kom, tot de nieuwe raadsleden de heren Huizer en Van Oosten. Daarna was aan de orde de ver kiezing van de commissieleden. Ge kozen weföen in de commissie van bijstand in het beheer der gemeen tebedrijven de heren Modderkolk, Schouten, Venema en Noorlander. In DS. J. J. MOLL NAM AFSCHEID VAN DE NED. HERV. GEMEENTE In een zeer druk bezochte kerk dienst nam ds. Moll in de Zondag avonddienst afscheid van z'n ge meente, welke hij ongeveer 3| jaar als herder en leraar heeft gediend. Onder het gehoor merkten wij o.a. op de classis Goude, het volledig college van Burgemeester en Wet houders en vertegenwoordigers van de Gereformeerde Kerk. In zijn afscheidspredikatie richt ds. Moll zich voor het laatst tot z'n gemeente aan de hand van Hand. 20 32. „En nu, broeders, ik beveel U Gode, en het Woord zijner genade, die machtig is, u op te bouwen, en u een erfdeel te geven onder al de geheiligden". Als Paulus op doorreis naar Rome via Jeruzalem Efeze pas seert heeft hij hierin aanleiding ge vonden de ouderlingen van de ge meente bij zich te roepen en aan het strand afscheid te nemen. Paulus heeft in deze gemeente lange tijd gewerkt en kent zo goed de omstan digheden. Efeze is zeer gehecht aan Paulus en als hij zegt: „Gij zult mijn aangezicht niet meer zien" heffen Officieële Mededelingen WEG AFSLUITIN G. Burgemeester en Wethouders bren gen ter openbare kennis, dat de Zuid'kade vanaf de woning no. 231 tot de nieuwe verbindingsweg vanaf Donderdag 10 September 1953 gedu rende 14 dagen voor alle verkeer, met uitzondering van voetgangers en wielrijders, zal zijn afgesloten. De Wilhelminakade zal langs voornoemde verbindingsweg bereik baar zijn. Waddinxveen, 2 September 1953. Burgemeester en Wethouders De Secretaris, De Burgemeester, H. JENNé. A. WARNAAR Jz. Het Griekse volk heeft toch al zeer zwaar geleden. Zowel door de oorlog, als door de onrust en binnenlandse strijd die daarna door de communis ten is veroorzaakt. Griekenland is een belangrijk steunpunt van de vrije naties op.de Balkan. Daarom heeft het in dubbe le mate recht op steun. Het was moeilijk om voor dit ge val weer een collecte te organiseren. Maar ik doe een ernstig beroep van het Nederlandse Rode Kruis op de burgerij om gaven voor dit doel te storten op de postrekening no. 777, onder vermelding van „Hulp voor Griekenland". Laten wij allen onze plicht ver staan! De Burgemeester van Waddinxveen, J. WARNAAR Jz. de financiële commissie de heren Berghoef, voorzitter, Van Eg dom en Van Oosten. In de bouwcommissie de heer Okkerse, voorzitter, mevr. v. d. Torren-Veendorp en de heren Pille en Huizer. In de verordeningen commissie tenslotte de heren Mod derkolk, berghoef en Pille. Tot voorzitter van het burgerlijk armbestuur werd gekozen de heer W. Buitelaar met 7 stemmen, 4 op de heer Schouten en 1 op de heer Oudijk. Verschillende voorstellen werden daarna met algemene stemmen, zon der voorafgaande discussie aangeno men. Het wederopbouwplan in de omgeving van de R.K. kerk werd ge wijzigd en het besluit tot onteige ning van een perceelsgedeelte van de heer Van de Water wel inge trokken, wijl inmiddels een minne lijke oplossing is verkregen. Bij de rondvraag deelde de voor zitter op een vraag van de heer Schouten mede, dat de woningbouw vereniging de bouw van 50 woningen heeft mogen gunnen. De heer Pille informeerde naar de voortgang van de speeltuinplannen en de heer Venema wilde iets weten over het rioleringsplan. In beide ge vallen kon de voorzitter antwoorden, dat aan deze zaken wordt gewerkt. De heer Venema kwam nog even terug op de rede van de heer Schou ten, ontkende dat de verkiezing van de wethouders ondemocratisch zou zijn en vertelde dat over deze kwes tie zeer ernstig en langdurig was ge sproken. De heer Schouten was van mening, dat men gemakkelijk een wethouder uit de minderheid had kunnen kiezen. Spr. was van oor deel, dat de heer Venema het ook niet leuk zou vinden, als hij later bij dergelijke verkiezingen zou zijn uit-; gesloten hetgeen deze beaamde. Nadat de heren Huizer en Van Oosten de voorzitter hadden dank gezegd voor de welkomstwoorden, medewerking vroegen en toezegden, werd de vergadering, die als immer in een prettige sfeer werd gehou den, gesloten. zij een groot geween aan, maar dit wil Paulus juist niet; Paulus maakt er geen drama van! Dit zegt hij ook onomwonden tot Efeze: van mij moet ge het niet heb ben want: Ik ga weg, maar God blijft, want, God maakt zich zich be kend in Zijn Woord, ook als bepaal de gevoelens ons beheersen. Spr. legt vervolgens in het bijzon der het accent op „Het Woord". Wie houdt God tegen door en met z'n Woord? Paulus heeft ook niet meer te zeg gen! God, volkomen middelaar, een weg ter zaligheid en behoud en daarom: Waar het beter te vinden dan bij God en z'n Woord. God, die alles leidt, alles bestuurt en schikt. In en bij het afscheid moeten wij (hetgeen Paulus leert) vertrouwen höbben. „Het Woord" waar in God zich be kend maakt moet zijn het richtsnoer voor de gemeente. God schenkt z'n geest en zo moet alle moeite aan Hem voorgelegd worden want: Gods Woord is een macht in de wereld. Ds. Moll besloot zijn predikatie met de woorden: Wij moeten weten gewassen te zijn door Zijn bloed, de gemeente moet één zijn in God, en genoeg hebben aan Zijn welbeha gen. In een persoonlijk afscheidswoord richtte ds. .Moll zich allereerst tot zijn collega, ds. v. d. Haar en de ker- keraad, memorerend dat over alles heen de handreiking de boventoon heeft gevoerd. Hij dankte voor de samenwerking welke heeft bestaan gedurende de tijd dat hij in Wad dinxveen heeft mogen arbeiden. Vervolgens dankte ds. Moll de kerkvoogden en notabelen voor de prettige samenwerking welke on derling bestond. Een zelfde dank bracht ds. Moll aan Burgemeester Warnaar, verte genwoordigers van de Gereformeer de Kerk en de classis Gouda, kosters, organist en collectanten. Hierna richtten zich tot ds. Moll met afscheidswoorden burgem. War naar, de heer P. de Bruin namens de classis en ds. v. d. Haar welke laat ste ds. Moll met diens gezin Gods zegen toewenste voor de toekomst. Tot slot zong de gemeente staande ds. Moll toe de zegenbede uit Ps. 121: „De Heer zal u steeds gadeslaan". Na afloop van de kerkdienst heb ben velen ds. en Mevr. Moll welke zich verbonden heeft als legerpre- dikant in vaste dienst tot afscheid de hand gedrukt. Tr. Geslaagd te Utrecht voor het Vakexamen behangen 1953 onze plaatsgenoot A. C. Buitelaar. Wil degene die in het nummer van 28 Aug. j.l. een advertentie ge plaatst heeft van een haard te koop zich vervoegen bjj Boefch. T. Burger. Woensdagmiddag reed een tractor met aanhangwagen, op de Kerkweg door het hek van „Beuken hof", waarbij het hek gedeeltelijk werd beschadigd. Zaterdagmiddag moest de heer de J. op de Kerkweg zijn auto plot seling remmen voor een startende auto. Door de gladheid van de weg reed de auto op het trottoir en reed een jongen met rijwiel omver, welke op zijn beurt weer tegen een kin derwagen op botste. Verder veroor zaakte de auto nog een tweetal aan rijdingen welke alle zonder enig on geluk verliepen. Wel hadden fiets en kinderwagen grote schade. Doordat de heer de W. met zijn auto op de Brugweg, nabij de afrit de bocht te nauw nam, veröor- zaakte hij een aanrijding met een tegenligger uit Reeuwijk. Hoewel beide auto's aanmerkelijke schade beliepen, kwamen geen persoonlijke ongevallen voor. Als derde verkeersongeval kan genoteerd worden een aanrijding met rijwiel en motorrijder op de He- negouwerweg. Mej. K. werd over de straat geworpen en het rijwiel be schadigd. Ook hier kwam geen per soonlijk letsel voor. Onze plaatsgenoot P. Treffers zal zaterdagmiddag om 12 uur star ten voor een wandeltocht van 150 km. RotterdamLeeuwarden. Gedurende de maaand Aug. werd bij de Rijkspostspaarbank ten postkantore alhier ingelegd f 14.993.08, terwijl werd terugbetaald f 10.254.79. Het laatste door dit kantoor uit gegeven spaarbankboekje draagt het nummer 2774. Bij de Stichting Spaarbank van de Goop. Boerenleenbank alhier werd gedurende Aug. ingelegd f 145i.906.10, terugbetaald werd f 92.507.23. Het laatste spaarboekje heeft het nummer 5685. geeft. Dit scheiden betekend het Bij de gehouden Goudse Vee- en Kaastentoonstelling „Goveka" werden door onze plaatsgenoten de navolgende prijzen behaald: P. Oudijk, merrie veulen, Jeanette; Semonica; A. Ph. v. d. Breggen met Sarin; P. Lamens met Sophillia en Lidia; J. van Reeuwijk met Sonja; A. Ph. v. d. Breggen met Polina en Raymonde Sophia en Polly. Afscheid en Installatie Wegens het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd van het hoofd van de Chr. Muloschool, de heer T. van Dam en de installatie van het nieuw-benoemde hoofd" aan deze school de heer R. J. Zuidema, had het bestuur van de Vereniging voor Chr. Nat. Schoolonderwijs, Woensdagavond een bijeenkomst belegd in het Geref. Jeugdgebouw, om afscheid te nemen van eerstge noemde en om het nieuwe hoofd te verwelkomen. De voorzitter der vereniging, de heer F. M. van Tol, kon bij de ope ning tot zijn blijdschap constateren, dat velen aan de oproep hadden ge volg gegeven en hier aanwezig wa ren. De zaal was overvol. Hij ver welkomde burgerlijke,, kerkelijke autoriteiten, de Inspecteur van Chr. Nat. Schoolonderwijs, enkele oud onderwijzers, de ere-voorzitter, ver schillende collega's schoolhoofden, en veel oud-leerlingen. Verder me moreerde hij, dat op deze avond bijzondere gevoelens ons aller deel waren, nu het hoofd der school zijn taak neerlegde. Hjj wilde dit zien als een bekroning op zijn werk. Zijn taak was nu beëindigd. Terugblik kende op het achter liggende tijd perk, meende spr. dat zowel vreug devolle als zorgvolle dagen het lot geweest waren geweest van het scheidende hoofd. Vele leerlingen werden door hem opgeleid en op ve ler leven heeft hij een stempel ge zet. Gelukkig werd het werk hem niet afgenomen, slechts overgedra gen aan zijn opvolger. Wij zullen u missen, aldus de voor zitter, maar daniken U voor het vele werk dat door u is-verricht in het belang der beide scholen. Wij wen sen u een gelukkige levensavond toe, Als blijk van waardering werd hem een enveloppe met inhoud aangebo den. Vervolgens deelde de voorzitter mede, dat een commissie uit de oud leerlingen een oproep had gedaan aan pl.m; 600 oud-leerlingen, ver spreid over het gehele land, ten einde de heer Van Dam te huldigen. Spontaan was hieraan gevolg gege ven en een som gelds bijeengebracht, waarvoor enkele geschenken konden worden aangekocht, in de vorm van overgordijnen in het woonhuis van de heer Van Dam, een polshorloge en een kist sigaren. De heren R. Boonstoppel en Van 't Wout over handigden, met een korte toespraak hierna deze geschenken. Ds. Snoeij, sprekende namens de Geref. Kerk, deed onder het motto: Scheiden is een weinig sterven, uit komen dat het neerleggen van een taak altijd weemoed en droefheid geeft. Dit scheiden betekent het neerleggen van uw werk, maar er staat tegenover dat de heer Van Dam dit werk 45 jaar lang heeft mo gen verrichten, al was het ook in zwakheid en onvolmaaktheid. Hem wordt door Gods genade een gelukkige levensavond toegebeden, ook de heer Zuidema wordt kracht en wijsheid toegebeden. hoofd Chr, Mulo-school Wethouder Buitelaar sprak hierna namens het gemeentebestuur en deed uitkomen, dat de grote belangstelling voor deze avond wel een grote vol doening voor het scheidende hoofd moet zijn. Ook het gemeentebestuur wilde belangstelling tonen en wenst hem eveneens een gelukkige levens avond toe. De heer Binnekade, onderwijzer aan de school van de heer Van Dam, sprak enkele woorden namens het personeel en memoreerde een samen werking van 23' jaar. Hij herinnerde aan enkele feiten gedurende deze ja ren en bood hem een Bijbel aan. Hierna had de installatie plaats van de heer Zuidema als opvolger van de heer Van Dam. U is, aldus de voorzitter, geen vreemde voor ons bestuur. Jarenlang was u werkzaam aan onze school. Dit is ook een kroon op uw werk. Spreker wenst de heer Zuidema geluk met zijn be noeming en verzekert hem van de steun van het bestuur en collega's. Onze verwachtingen zijn zeer hoog gespannen. Hij hoopt dat hem de kracht gegeven zal worden voor zijn taak en wenst hem toe, eenzelfde dag te mogen beleven als de heer Van Dam nu. Als Inspecteur van het Chr. Nat. Schoolonderwijs spreekt de heer Schildt enkele waarderende woor den, hierbij verschillende momenten uit de periode van samenwerking met de heer Van Dam .naar voren brengende. Ook, de heer Zuidema wordt hierin betrokken. Ds. Smidt uit Naaldwijk spreekt als oud-vriend en gebuur. 18 jaar hebben wij naast elkaar gewoond, aldus spr. en hebben elkaar leren kennen en waarderen. De jeugd is critisch, maar hedenavond laat de zelfde jeugd haar dankbaarheid zien ten opzichte van de heer Van Dam. Spr. wil het levenswerk van de heer Varf Dam zien als een weekkalender. Eerst werkdagen, dan Zaterdagmiddag, een middag van rust, dan de Zondag, de sabbath een voorsmaak van de eeuwige rust De heer Van Hoeven, hoofd der Herv. Chr. School, spreekt mede na mens zijn collega, de heer Vlieg, goe de woorden en wenst hem Gods kracht toe voor veel werk dat nog is overgebleven en een gezegende levensavond met mevrouw Van Dam. Aan de heer Zuidema roept spr. toe „Ave Rector" (wees gegroet). Als oud-onderwijzer en tegelijk als leer ling geeft de heer Kamerling uit Utrecht enkele herinneringen ten beste uit de periode van samenwer king. Verder zegt hij, dat het hem niet verwondert dat de heer Zuide ma is benoemd, men wist wat men aan hem had. Een aardig intermezzo had plaats toen de heer Postma naar het po dium geroepen werd en hem bij zijn 25-jarige onderwijzersjubileum door het bestuur een gelukwens, verge zeld van een enveloppe met inhoud en een bloemenmand werd aange boden. Geheel hierdoor verrast dank te hij voor het gebodene. Als colle ga, hoofd der Oranjelaanschool sprak de heer Ming woorden van waarde- ïpng aan de heer Van Dam en goede wensen voor de heer Zuidema. Na mens het onderwijzend personeel overhandigde hij de heer Van Dam enkele boekwerken. De heer Zuidema, het woord ver krijgende, geeft verschillende her inneringen uit zijn onderwijzersloop baan, uit Indië en Waddinxveen, hierbij de heer Van Dam dankende voor „de leiding aan de school en het gegeven voorbeeld. Veel mutaties in het bestuur heeft spr. meegemaakt, maar nog nimmer zulk een actief als nu, met deze voortvarende voorzitter. Hij hoopt in Gods kracht het ver trouwen waardig te worden en weet zich gedragen door de gebeden der ouders. Spr. doet enkele mededelin gen over de vernieuwe schoollokalen De beide wethouders herkozen De benoeming van diverse commissieleden Het gouden bruidspaar JennerVan Tienhoven

Weekblad voor Waddinxveen | 1953 | | pagina 6