De avonturen van Duimelot NIEUWS uit antic wo-OHplaaU Sawapirin 3 goede ^enuwrust. Sport i*t 't Uvt. verwondingen, maar kreeg door het ongeval een schok. Het meisje, dat al deze narigheid veroorzaakt had door haar onoplettendheid, wilde door- fietsen, maar een juist passeerende politieman in burger had het drama gezien en greep haar. Er werd pro ces-verbaal opgemaakt en verder werd er niets van gehoord. Nu kreeg mevrouw de V. dezer dagen een eis tot schadevergoeding: lo. de verniel de fiets van de dame; 2o. verpleeg- kosten (wegens de shock) en loon derving, 3 weken; 3o. herstel van de sigarenwinkelpui en de in de étalage ontstane schade; 4o. een rekening voor de schade, die de autobus had opgelopen bij de botsing. In totaal een bedrag van ruim 1000 gulden. Mevrouw de V. schrijft me ten slot te: „Mijn man verdient 64 gulden in de week; we hebben drie kinderen, dus u begrijpt wel, dat we dit be drag onmogelijk kunnen betalen. Maar zijn wij verplicht dit voor ons enorme bedrag te betalen? Dat kan toch niet mogelijk zijn?" Het spijt me, mevrouw, maar men kan U inderdaad verplichten dit be drag te betalen. Er is zoiets als wet telijke aansprakelijkheid en m.i. valt dit geval er onder. Weliswaar zijn er gevallen bekend, dat de rechter be sliste, dat er sprake was geweest van overmacht (in oorlogstijd bij voorbeeld), maar dit zijn uitzonderin gen, dié de regel bevestigt. U zult verstandig doen om in de eerste plaats naar het stadhuis te gaan en daar een bewijs van onvermogen te halen. Met dit bewijs kunt U pro Deo (dus zonder kosten) een advo caat krijgen en bespreekt U dan eens met hem deze kwestie. We mogen aannemen, dat de autobusmaatschap pij verzekerd was en de sigarenwin kelier, of de eigenaar van het pand eveneens. In deze gevallen zult U misschien tot een accoord kunnen komen met de beide betreffende verzekeringsmaatschappijen. Dit ac coord kan dan bestaan uit een we kelijkse of maandelijkse betaling van een bepaald bedrag. Rest de schade van de wielrijdster, die U waarschijnlijk ten volle zult moeten betalen. Natuurlijk kunt U weigeren; dan wordt U te zijner tijd civielrech telijk gedagvaard en beslist de rech ter, of U al dan niet het bedrag ge heel of ten dele moet betalen. Ook in dit geval zult U verstandig doen een raadsman in de arm te nemen. Aangezien Uw gegevens niet volle dig zijn, kan ik niet beoordelen, of de door de bus aangereden wielrijd ster in loondienst was. In dit geval bestaat de mogelijkheid, dat U vrij komt van de verpleegkosten en de loonderving. Maar de fiets komt ten allen tijd voor Uw rekening. Ook de winkelschade van de sigarenwinke lier. Minnelijke schikking lijkt mij in dit gevel verreweg het beste. Misschien kan dit geval voor onze lezeressen en hun echtgenoten een waarschuwing zijn. Nog te weinig mensen zijn verzekerd tegen wette lijke aansprakelijkheid, terwijl de jaarlijkse premie toch betrekkelijk gering is. Men houdt het mij ten goede dat ik dit even memoreer; het ligt helemaal niet in mijn bedoeling om nu reclame te gaan maken voor verzekeringsmaatschappijen, maar hetgeen het dochtertje van mevrouw de V. overkwam, kan ook met Uw kinderen gebeuren. Ik herinner me, jaren geleden, nog een ander geval. Ergens in Utrecht staat een grote vrachtauto, geladen met pakken pa pier. Het was slecht weer geweest en dus was de lading overdekt met zeil, dat met touwen aan de wagen was vastgemaakt. De chauffeur maakt de touwen los en gooit een eind touw mét een handige zwaai over de lading heen naar de andere kant. Tè handig, want aan de andere kant loopt een mijnheer met een bril op. Die krijgt het stuk kabeltouw tegen zijn bril; het glas versplintert en de scherven komen in het oog. De man wordt naar het ziekenhuis ge bracht, maar het oog is verloren. Het slachtoffer was niet in loondienst, eigenaar van een klein bedrijf en kan, nu hij één oog moet missen, niet meer zijn werk verrichten. Hij diende een eis tot schadevergoeding in en vraagt f 2000.— per jaar ge durende zijn verdere leven. De on fortuinlijke chauffeur weigert te be talen; het wordt een rechtszaak en de rechter beslist, gezien het medi sche rapport, dat het slachtoffer voor 40 pet. slechts zijn arbeid nog kan verrichten. Zijn laatste jaarin komen was f 6000.en de rechter beslist, dat hem een schadevergoe ding van f 3'600.'s jaars moet wor den toegewezen. Dat is dus bijna 2 x zoveel als de man vroeg! De chauf feur gaat in hoger beroep. Enfin, in hoogste instantie wordt beslist, dat de chauffeur f 1600.— per jaar moet betalen. Dat is 2 jaar goed gegaan, toen kwamen er moeilijkheden en heeft het slachtoffer vrijwillig af stand gedaan van zijn bij de wet toegewezen rechten, omdat er een faillissement dreigde. U ziet, hoe ver het komen kan! DORA WERTH. 11. Duimelot zei niets. Hij duwde tegen de schoen onder zijn bloesje. „Ga maar terug, Duimelot", zei Baas Timmer. „En breng mijn schoenen dan gauw hier. Ik moet straks uit met mijn vrouw en ik kan toch moei lijk op mijn pantoffels gaan. Je va der heeft zelf gezegd dat mijn schoe nen klaar zijn, dus haal ze maar gauw. Je hebt ze toch niet verlo ren?" „Nee", jokte Duimelot. Wat voelde hij zich ongelukkig! „Loop maar hard", zei Baas Timmer. „Ik wacht er op". En Duimelot maakte rechtsomkeert. Hij liep hard terug door het tos, naar huis. Zijn broer tjes moesten hem helpen! 12. Hij zuchtte verlicht, toen hij op de weg bij huis zijn broers zag staan. Dat maakte de zaak een stuk mak kelijker. Misschien konden zij hem uit de penarie helpenGelukkig, dat hij nu niet in huis hoefde, want stel je voor dat zijn vader hem zag en dat hij moest vertellen dat er een schoen verdwenen was.. Brrrr! Hij wurmde de schoen onder zijn bloes vandaan en wenkte er mee. Fijn, dat Lange Jaap er ook bij was, die was het grootst en het knapst en die zou nu misschien ook wel een oplossing vinden voor het raadsel van de ver dwenen schoen. (wordt vervolgd). Zaterdagmiddag had te Reeu- wijk oen wedstrijd plaats voor Vrij willige Brandweercorpsen, waaraan door 9 corpsen werd deel genomen, o.a. door onze Vrijwillige Brandweer. Deze wedstrijd was niet gemakke lijk daar de deelnemende corpsen pas bij aankomst te horen kregen waar heen zij een denkbeeldige brand bestrijden moesten, en men daarvoor 140 meter slang uitleggen en drie sloten, waarover een smalle plank en twee schouwen lagen, moest overtrekken. Bovendien lag de waterwinplaats 150 meter verwijderd van de denkbeeldige brand. Na blus sing van dit object, moest een over geslagen brand, 75 meter terug, eveneens bestreden worden. Na blus sing direct opruimen en inpakken. Onze brandweer wist hierbij een 2e prijs te behalen (medaille) met 1650 punten Binnen enkele dagen zal een aanvang worden gemaakt met de be strating van het laatste gedeelte van de Zuidkade en Wilhelminakade, dat na de vernieuwing van de Gouwe oever zo belangrijk werd verbreed. In verband hiermede zal van 10 Sep tember dit weggedeelte voor onge veer 14 dagen voor alle verkeer zijn afgesloten. Maandagavond vond in hotel „De Unie'' de uitreiking plaats van de diploma's aan 11 geslaagde cur sisten van de E.H.B.O. Dokter J. W. H. Helleman reikte met een toepas selijk woord de diploma's uit. Hij waardeerde het ten zeerste, dat alle candidaten geslaagd war en. Hij roemde de werkijver der cursisten en noemde dit diploma een waardige bekroning van hun uiterste inspan ning. De navolgende personen ont vingen het diploma: de dames C. Mooijekind, C. v. d. Spek en A. van Vliet, en de heren J. P. H. Vane man, J. Rip, A. de Joode, K. Schaart, D. van Wijk, W. Hardendood, C. Priester en E. Rous. Uit waardering voor de opleiding schonken de cur sisten aan dokter Helleman een boekwerk aan „Drie eeuwen genees kunde". Fanfarecorps „Concordia'' heeft Zaterdag 5 September op het mars concours te Boskoop weer een mooi succes geboekt. Het corps behaalde, evenals de drumband, een eerste prijs, terwijl 's avonds bij de mars van de gymnasten, georganiseerd door TO.O.S., wederom een eerste prijs behaald werd. Dus drie op één dag. Zaterdag gaat „Concordia" met 2 bussen naar Stad aan 't Ha ringvliet, om een concert te geven, waarvoor aldaar grote belangstelling bestaat, en met spanning tegemoet gezien wordt. geneesmiddelen in elk tablet. Niet méér, want overdaad schaadt. Geest en lichaam worden er door verkwikt en pijnen verdwijnen Aan het aannemersbedrijf van de fa. Rehorst alhier, is door de Wo ningbouwvereniging „Waddinxveen" opdracht gegeven tot de bouw van 48 woningen aan de Eikenlaan, alhier, voor een bedrag van f 524.680. B. en W. van Bleiswijk droegen deze firma op het aanleggen en her straten in het uitbreidingsplan voor een bedrag van f 52.700. De Zaterdag j.l. op het sport terrein gehouden collecte voor de E.H.B.O. bracht op f 30.50. De col lecte voor het T.B.C.-fonds voor het N..V.V. bedroeg f 326.84. Tot tijdelijk onderwijzer aan de Herv. School, Onderweg, is be noemd de heer W. 't Hart uit Delft. Door de voor het Oranjefeest opgerichte jongens-drumband „Oefe ning baart Kunst" is nu reeds een derde prijs behaald op het con cours te Boskoop. Alhoewel het voor deze jongens een gedurfde onderne ming was, hebben zij succes gehad. Dezelfde club bracht Woensdagavond bij een tweetal gezinnen in de Lijs terbesstraat een trommel-serenade. Aan activiteit ontbreekt het deze jongens dus niet. Zondagmiddag zal in een godsdienstoefening Ds. W. Koole als voorganger bij „Wet en Evangelie" worden ingeleid doer Ds. M. C. Koole uit Den Haag. De Chr. Vrouwenbond kwam Dinsdagavond in eerste vergadering bijv.en waar als spreker optrad Ds. G. Toornvliet uit Leiden, die sprak over „Levensnood en Levensaan vaarding". Voor deze bijeenkomst bestond grote belangstelling. PROBLEMEN VAN DE HELICOP TER BESTAAN NIET MEER VOOR VLIEGER ZIJLSTRA. Als laatste van een groep van zes is hij in Amerika opgeleid. Na in de Verenigde Staten een speciale helicopteropleiding te heb ben ontvangen is sergeant-vlieger Doedenias Zijlstra van de Marine Luchtvaart Dienst (M.L.D.) onlangs op zijn basis, het Marine Vliegkamp Valkenburg bij Leiden, teruggekeerd. Als gast van de Amerikaanse mari ne is hij gedurende ongeveer twee maanden op „Ellyson Field" te Pen- sacola in de staat Florida volledig ingewijd in de geheimen van de he- licoptervliegerij. Een klein certifi caat, erkenning van het voorgeschre ven aantal vlieguren per hefschroef- vliegtuig, is daar het bewijs van. Zijlstra, die zijn opleiding heeft te danken aan het Programma voor Wederzijdse Militaire Bijstand (M.D. A.P.) is op 14 Juni van dit jaar per vliegtuig naar Amerika vertrokken. Na een intensieve grondtraining van ongeveer een week, gedurende wel ke periode hij vertrouwd is gemaakt met de technische bijzonderheden, het onderhoud en de vliegtheoreti- sche moeilijkheden der „wentelwie- kers", heeft Zijlstra vijftig uur prac- tische ervaring opgedaan in een he licopter van het type Bell HTL-5 en tien uur in een Piasecki HUP-2. De 32-jarige sergeant-vlieger Zijl stra is de laatste van de zes Neder landse marinevliegers, die dit jaar in Amerika theoretisch en praetisch zijn voorbereid op de uitbreiding van de helicoptervloot der M.L.D. Zoals bekend, zijn dezer dagen drie hef- schroefvliegtuigen van het type Si korsky S-55, waarvan de levering eveneens is geschied als onderdeel van het „Mutual Defense Assistance Program", op „Valkenburg" gearri veerd. Tot voor kort beschikte de Koninklijke Nederlandse Marine slechts over één hefschroefvliegtuig, dat aanzienlijk kleiner van afmetin gen was dan de Sikoresky's, waarvan er, zoals men zich zal herinneren, vorig jaar twee de Atlantische Oceaan zijn overgestoken. Sergeant-vlieger Zijlstra, die op 1 November 1920 te Leeuwarden is ge boren en in 1936 zijn studie aan de R.K. Mulo aldaar beëindigde, trad in November 1939 in dienst van de va rende marine. Zijn carrière als mari nevlieger begon in 1943, toen hij in Canada tot de training werd toege laten, een opleiding, die ruim een jaar later met het brevet werd be kroond. Tot Mei 1946 vloog Zijlstra voor de Engelse marine, in Decem ber van hezelfde jaar werd hij, nu weer in Nederlandse dienst, overge plaatst naar het toenmalige Neder lands Oost-Indië. In September 1950 keerde hij naar Nederland terug. Doedenias Zijlstra woont met zijn Canadese vrouw en zijn drie kinde ren in de Lijsterbesstraat 38 te Wad dinxveen. BURGERLIJKE STAND. Aangiften van 3 t.m. 9 September Geboren: Arina d. v. A. Verblaauw en E. Plokkaar, Noordeinde 69; Jansje d. v. M. de Kruijff en J. Ver schoor, Kleikade 18; Cornelia Klazina d. v. P. Verbree en A. Olie, Noordeinde 16; Dirk Johannes z. v. H. Hofstede en L. de Beer, Onderweg 79; Johanna d. v. P. Broer en G. Wuis, Noordeinde 51f; Jan z. v. T. van Gils en J. Deelen, Henegouwerweg 59. Gehuwd: A. J. Voshol en L. van Rijs wijk; A. L. Oudijk en A. N. Graveland. Overleden: Willem van der Kroef 67 jaar. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Gevonden: 1 doublé armband; 1 aardrijkskundeboek; 1 vest met hor loge; 1 moor-tas; 1 zakdoek met f 0.50; 1 zwarte portemonnaie; 2 rol len jutezakken; 1 broche. Verloren: 3 portemonanies met inh. 1 doublé armband; 1 badpak en 1 gele handdoek. Zwaarmoedige gedachten, tobberijen en angstgevoel worden verdreven door MIJNHARDT'S ZENUWTABLETTEN Versterken het zelfvertrouwen en stemmen U weer moedig en rustig. SPORTWEEK MET EEN VERLENGSTUK. Al is de sportweek al weer gedeel telijk uit onze herinnering wegge vaagd door de vele gebeurtenissen welke onze tijd kenmerkt, toch wer den wy Zaterdag nog éénmaal be paald bij dit grootse sportgebeuren. De turndemonstraties welke op de laatste sportwéekdag waren verre gend vonden Zaterdag 5 Sept. plaats onder grote belangstelling. Deze belangstelling zorgde er mede voor dat het financiële gedeelte geen zorgen meer geeft voor alles wat ten koste is gelegd aan dit groots sport festijn. De opmars was een impone rend gezicht terwijl de deelnemers voor wat betreft de prijzen in twee groepen waren gesplitst. In de eerste plaats de specifice turners en daar naast andere deelnemende vereni gingen. Bij de turners luiden de prijzen: 1. „Hou Vast" Boskoop 38 pnt.; 2. „Hercules" Bodegraven 28 pnt.; 3'. „O.S.S." Zevenhuizen 28 pnt.; 4. „Ex celsior" Gouda 25| pnt. De overige deelnemers: 1. „Con cordia", Waddinxveen, 32J pnt.; 2. „Voorwaarts", Waddinxveen, 28 pnt.; 3. „W.I.K.", Waddinxveen, 26J pnt.; 4. Padvinders", Waddinxveen, 23J pnt. Om 6.30 uur (precies op tijd) vin gen de demonstraies aan, waarbij de dames zich onderscheiden aan de ringen, op de evenwichtsbalk en in de vrije oefening. De heren leverden hun prestaties aan de rekstok, op de brug en met de vrije oefening. Vooral de adspirant dames en de meisjes van T.O.O.S. hebben zich ho gelijk onderscheiden met de hoepel en knotsoefeningen en tot slot de rhytmische oefening. De Nederl. kampioen turner tafel- springen heeft minuten van grote in- spanning gebracht met datgene wat hij te zien gaf, prestaties welke steeds een daverend applaus voor zich opvroegen. Met bengaals vuur sloot deze de monstratie welke een groot succes genoemd moet worden. Tot slot een dankwoord van de E.H.B.O. voor de offervaardigheid welke op deze avond voor deze ver eniging aan de dag werd gelegd. Tr. SCHOOLZWEMWEDSTRIJDEN OM DE WEEKBLADBEKER. Verrassende overwining van de Oranjelaanschool. Dinsdagmiddag zijn geheel onver wachts de wedstrijden gehouden. Het was mooi weer en de badmees ter trok er op uit, waarschuwde de scholen en het is een zeer spannende kamp geworden. Bij de meisjes was het Andrea de Bruin (Muloschool) die eerste werd op de schoolslag en Miep Noorlan- der (Ned. Herv. school Onderweg) won de rugslag. Bij de jongens was het Ef Meurs (R.K. School) die op de schoolslag de eerste plaats bezette, en Gerrit van Tilburg (Oranjelaanschool) op de rugslag. Voor iedere school moesten 5 deel nemers op ieder nummer starten. De stand na de 50 meter schoolslag jongens was: Mulo met 4 min. 17 3/5 sec.; Oranjelaan 4 min. 24 3/5 sec.; School B 4 min. 28 2/5 sec.; Herv. School Brug 5 min. 2 sec.; R.K. School 5 min. 9 sec.; School A 5 min. 33 sec. De Herv. School Onderweg had op dit nummer maar 4 deelnemers. Na de 50 meter rugslag was de stand: 1 Oranjelaan 9 min. 26 4/5 sec. 2. Mulo 9 min. 34 3/5 sec.; 3. School B 10 min. 6 2/5 sec.; 4. Herv. school Brug 11 min. 38 4/5 sec.; 5. R.K. School 11 min. 44 sec.; 6. School A 12 min. 29 sec. Ook op dit nummer waren te wei nig deelnemers van de Herv. School Onderweg. Daarna kwamen de estafetten 5 x 50 meter rugslag Jongens. Dit werd een klinkende overwinning voor de Oranjelaan School, en de stand van de estafetten was: 1. Oranjelaan 4 min. 30 4/5 sec.; 2. School B 4 min. 39 1/5 sec.; 3. Mulo 4 min. 39 4/5 sec.; 4. Herv. school Brug 4 min. 55 1/5 sec.; 5. School A 5 min. 15 sec.; 6. R.K. School 5 min. 19 sec. Herv. School Onderweg niet ge start. Zodat de eindstand bij de jongens is: 1. Oranjelaan 13' min. 57 3/5 sec.; 2. Mulo 14 min. 14 2/5 sec.; 3. School B 14 min. 45 3/5 sec.; 4. Herv. school Brug 16 min. 34 sec.; 5. R.K. School 17 min. 3 sec.; 6. School A 17 min. 44 sec. Ook bij de meisjes was de strijd fel. De 50 meter schoolslag werd ge wonnen door de Mulo-school. De stand was: 1. Mulo 4 min. 33 3/5 sec.; 2. Oranjelaan 4 min. 41 sec.; 3. R.K. School 4 min. 44 sec.; 4. School B 5 min. 2 sec.; 5. School A 5 min. 33 sec.; 6. Herv. School Brug 5 min. 48 4/5 sec. Na de 50 meter rugslag was de stand: 1. Oranjelaan 10 min. 30 1/5 sec.; 2. R.K. School 10 min. 48 sec.; 3. Mulo 10 min. 55 sec.; 4. School B 12 min. 7 1/5 sec.; 5. Herv. school Brug 13 min. 30 3/5 sec.; 6. School A 14 min. 7 sec. De estafetten werden met handslag gewonnen door de Oranjelaan school 1. Oranjelaan 4 min. 51 4/5 sec.; 2. Mulo school 4 min. 51 4/5 sec.; 3/ R.K. School 5 min. 7 sec.; 4. Herv. school Brug 5 min. 16 1/5 sec.; 5. School B 5 min. 25 2/5 sec.; 6. School A 5 min. 32 sec. De eindstand bij de meisjes is: 1. Oranjelaan 15 min. 22 sec.; 2. Mulo school 15 min. 46 4/5 sec.; 3. R.K. School 15 min. 55 sec.; 4. School B 17 min. 32 3/5 sec.; 5. Herv. School Brug 18 min. 47 3/5 sec.; 6. School A 19 min. 39 sec. De einduitslag is: 1. Oranjelaan 29 min. 19 3/5 sec.; 2. Mulo School 30 min. 2/5 sec.; 3. School B 3'2 min. 18 1/5 sec.; 4. R.K. School 32 min. 58 sec.; 5. Herv. School Brug 35 min. 20 4/5 sec.; 6. School A 37 min. 23 sec. Herv. School Dorp geen voldoende deelnemers, zodat zij in de eindstand niet opgenomen zijn. De Weekbladbeker is dus voor een jaar in het bezit van de Oranjelaan school gekomen. De jury werd gevormd door de on derwijzers van de scholen. De bad meester was starter. Men kan van deze wedsrijden zeggen dat zij de kroon op het werk van de badmees ter zijn, die de kinderen een geheel jaar zwemonderwijs heeft gegeven. De beker voor het schoolzwem men werd gewonnen door de Herv. School Brug. Deze beker werd gegeven aan de school met de meeste deelnemers aan de schoolzwemwedstrijden. WANDELSPORT. Onze plaatsgenoot P. Treffers heeft de lange afstandmars van 150 k.m. zonder blaren volbracht, de mars was van Rotterdam naar Leeuwarden over de Afsluitdijk. Het was buiten gewoon wandelweer. De Afsluitdijk was het zwaarste stuk in de mars. VOETBAL. Waddinxveen 1 heeft zijn laatste oefenwedstrijd gespeeld tegen Sparta 2 en heeft deze met 24 verloren. Voor de rust was het een zeer goede wedstrijd, maar na de thee speelden de Rotterdammers te hard en werd het spel er minder door. Voor de lagere elftallen is de com petitie reeds begonnen en Waddinx veen 3 startte met een 3-1 nederlaag tegen B.S.V. 3, een resultaat dat ons tegen viel. Beter deed Waddinxveen 3 het, want deze verpletterde Nieuwerkerk 3. met niet minder dan 7-1, ook Waddinxveen 4 dat vorig jaar ne derlaag op nederlaag leed, is op het goede pad, want N.S.V. 3 werd met 6-1 in de pan gehakt. Waddinxveen a had ook een zeer goede start want met 6-2 werd van Jodan-Boys a ge wonnen; Waddinxveen b had een ofi day want zij keerde met een 7-1 ne derlaag uit Nieuwerkerk terug; Waddinxveen c deed prima werk door met 3-2 van Jodan-Boys d te mirinen. W.S.E. I wist een achterstand van 1-4 weg te werken en een gelijk spel te behalen. Het 2de won met 4-1 van Gouderak III. De Junioren werden met een 9-0 nederlaag naar huis ge stuurd. Waddinxveen 1 gaat naar Dor drecht om O.D.S. te bekampen en we hopen dat deze wedstrijd één

Weekblad voor Waddinxveen | 1953 | | pagina 2