De avonturen van Duimelot Sport in 't U&tt. Weekagenda KIKKERS. NIEUWS uit onze wtoHpt Verheul's woestijnbussen gezin? En in het bevestigende geval wordt het gekocht en des avonds laat ik het aan mijn man zien. Die bewondert het en het is een uitge maakte zaak, dat hij er zijn fiat aan geeft. Daarover wordt in ons gezin niet eens gediscussieerd. En als het zover is, dat moeder de vrouw wer kelijk iets nieuws nodig heeft, dan is het in de regel mijn man, die de knoop doorhakt en Zaterdags zegt: „Vooruit, kom mee, dan gaan we eerst even een mantel of een jurk kopen." Ook dan wordt er niet over geredeneerd. En laat ik onbewust wel eens doorschemeren, dat ik graag het een of ander wil hebben, dan gebeurt het vaak, dat mijn man er onverwacht mee komt opdagen. Daarom behoef en wil ik geen zak geld hebben. Al het geld is van ons samen en wy beschikken er dan ook samen over." Juist, mevrouw W., Uw stand punt deel ik voor 100%. En ik ben blij, dat heel wat lezeressen (en le zers) in deze geest hebben geschre ven. Ik mocht hieruit tot mijn gro te voldoening constateren, dat de verstandhouding in vele gezinnen bijzonder goed is, al zal er wel eens een keer zich een moeilijkheid voor doen. Maar in welk gezin komt dit niet voor. Dank ook aan het be jaarde echtpaar uit Boskoop, dat mij op eenvoudige wijze eveneens een dergelijke zienswijze schreef. Ik ben weer versterkt in mijn mening, dat de huwelijken in ons land over het algemeen zeer gelukkig zijn en dat het „probleem": zakgeld voor moeder de vrouw" in de meeste ge zinnen helemaal geen probleem is. Om met mevr. W. uit Gramsbergen te spreken: „Daarover wordt niet geredeneerd." Maarik moet toch één voor behoud maken. Er kunnen zich na melijk omstandigheden voordoen, dat de vrouw inderdaad zakgeld „moet" hebben. Ik denk aan de huisvrouw', die b.v. maatschappelijk werk ver richt, die zitting heeft in verschil lende verenigingen, comité's, vrou welijke raadsleden - op dit punt kom ik binnenkort, naar aanleiding van een gestelde vraag nog eens te rug - e.d. Zy zyn ook veel buitens huis en moeten - evenals de man - geld op zak hebben. Voor deze ca tegorie van vrouwen zou ik zeggen: Jullie moeten er steeds voor zorgen geld bij zich te hebben. En een verstandige man zal dit terstond be amen en adviseren: „Denk er om, dat je privé een paar centen bij je steektj als je de deur uitgaat." De vrouw' zal er haar man des te meer om hoogachten. En hiermede stappen we dus van dit onderwerp af, dat door verschil lende zienswijze m.i. voldoende be licht is. Gestelde vragen: Mejuffrouw L.H. vraagt een mid del om een inktvlek uit een tapijt te krijgen. - Over het algemeen kan men inktvlekken op de volgende manier verwijderen: Week de vlek met citroensap of citroenzuur (des- 25. „Dan zal ik 't Kleine Ding er .eens by halen",besloot vader Hand. „Want ik begrijp er nu niets meer van". Lange Jaap ging zijn kleine broertje halen, 't Kleine Ding kwam op zijn korte dikke beentjes de ka mer binnenwaggelen en keek ver baasd van zyn vader naar Lange Jaap. „Kleine Ding", zei vader Hand streng. „Vertel nog eens wat je wist van die schoen van Baas Timmer?" 't Kleine Ding aarzelde even. Hy keek naar Lange Jaap. Die stond een eindje achter zijn vader en legde zijn vinger op zyn mond, terwijl hij een waarschuwend gezicht trok. noods met azyn) en bleek de vlek zonodig met bleekwater na. Wat inktvlekken betreft, wil ik nog deze raad geven. Sedert een paar jaar is er een inksoort in de handel, die met gewoon water te verwijderen is uit alle stoffen, behalve papier. Uiter aard is het vulpeninkt, maar men kan er ook mee schrijven met een gewone pen. Ik zou willen advise ren: ban alle andere inkt uit Uw huis en vraag Uw boekhandelaar heeft deze uitwasbare inkt.Zelf ge bruik ik ze al een lange tijd en per soonlijk heb ik verschillende vlekken deze uitwasbare inkt. Zelf gebruik ik ze al een lange tyd en persoon- lyk heb ik verschillende vlekken - o.a. op tafelkleed - reeds met ge woon water geheel kunnen verwij deren. Mevr. G.L. van der L.-Van W te Aalsmeer vraagt hoe men een plooi rokje kan persen. - In de eerste plaats de zakken en naden stevig uitborstelen en zo nodig eventuele vlekken verwy deren. Begin te persen bij een zijnaad, dan weet U precies, wanneer U rond bent. Leg een goed uitgewrongen persdoek op de stof en ga over deze lap met een goed warm ijzer, zodat er stoom ontstaat. Het inpersen van plooien doet men by voorkeur aan de linkerkant van het goed. Strijk eerst de ruimte onder de plooi glad, leg daarna de plooien er in, zet ze aan de onderkant vast met een speld in de bekleding van de strijkplank, en pers daarna de plooien onder een doek in. Haal ten slotte de doek van de stof en pers met een plank de stof in elkaar. DORA WERTH. 26. „Weet niet meer, pappa", zei 't Kleine Ding toen. Vader Hand krabde eens op zijn kale hoofd. Hij geloofde het Kleine Ding niet hele maal. „Dan moet je Likkepot er ook maar eens bij halen", zei hij tegen Lange Jaap. En even later kwam Likkepot ook op het matje. Hij keek vol ontzag naar de stok van zyn va der. Maar ook hij zei niet anders: „De schoenen zijn netjes bezorgd. Er mankeerde er niet één. En Baas Timmer was heel tevreden en heeft ons een" dubbeltje gegeven". „Zo, zei vader Hand. Hij keek van Lange Jaap naar 't Kleine Ding en toen weer naar Likkepot. geschakeld worden, welke in de air conditioningmachines is ingebouwd, zodat verwarmde lucht wordt inge blazen. Aan de buitenzijde van de wagens kan deze verwarming in 2 standen geregeld worden nl. half en vol. De electrische installatie voor de airconditioning en de verlichting is geheel volgens Amerikaanse normen uitgevoerd met zekering automaten en automatische aanloop van de mo toren. De verlichting is 110 volt 60 perio den. In de kantoorwagen zyn fluores cent lampen aangebracht. Verder boven iedere buitendeur een water dicht armatuur. Voor ieder bureau is bovendien een losse bureaulamp met fluores cent buizen. Verder bevindt zich in iedere kan toorruimte een oscillerende ventila tor, aangebracht met 3 nelheden re geling. De vloer is belegd met 6| mm wal ton linoleum. Het meubilair van de kantoorwa gen bestaat uit: 2 grote stalen bureaux; 1 klein sta len bureau; 1 stalen schrijfmachine bureau; 2 stalen tafels; 2 houten te kentafels; 5 stalen kasten; 1 houten tafel in het achterste compariment; 2 tekentafelstoelen; 6 draaibare bu reaustoelen. Al het meubilair is vast in de wa gen gevestigd. De slaapwagens hebben dezelfde constructie. De totale ruimte is echter verdeeld in 5 slaapkamers, ieder met 2 bed den. In de eerste 3 ruimten staan deze boven elkaar, en in de 2 laatste, met het oog op de wielkasten, aan iedere zijde van de kamer op de wielkast. Verder is in iedere kamer een hou ten bureautafeltje en 2 stalen kasten aangebracht, terwijl iedere kamer van 2 ventilatoren is voorzien. De bedden hebben een Pullman springverenmatras en daarop een rubbermatras. De stroomtoevoer van 220 volt naar de wagens komt binnen op spe ciale stopcontacten, die van de voor zijde naar de achterzijde van de op legger doorverbonden zijn, zodat de airconditioning machines ook kunnen werken, wanneer de wagens achter elkaar gekoppeld rijden. De stroom wordt opgewekt in een speciale oplegger, welke met gene ratoren is uitgevoerd, aangedreven door verbrandingsmotoren. Een geheel uitgerust kamp zal be staan uit: 1 machinewagen, 1 win kelwagen, 1 keukenwagen met dou chegelegenheid, 1 kantoorwagen, 9 slaapwagens. De chassis voor deze opleggers worden geleverd door DAF te Eind hoven, de bureaux door de N.V. Lips, de airconditioning door HAPAM te Amersfoort,de alluminiumplaat door de N.V. NAM te Utrecht. Teneinde het transport door het zand mogelijk te maken ontbreken de veren. Door banden met kolossa le afmetingert op een lage spanning verkrijgt men een breed loopvlak, waardoor verzakken in het zand on mogelijk wordt en tevens voldoende vering mogelijk wordt. Zo zal Verheul dus met deze op dracht een groot gedeelte van een klein rijdend dorp in de Arabische woestijn hebben geleverd, waardoor de geologen in de hete zandvlakten onder de best denkbare omstandighe den kunnen verblijven en hun be langrijke werkzaamheden voor de aardolie exploratie kunnen verrich ten. De verkoopactie, georgani seerd door de Ned. Herv. Meisjes vereniging „Tyfena", waarvan de ba ten bestemd zijn voor het Zendings werk der Herv. Geref. Bond, heeft het bedrag van f 962.opgebracht. Vorige week geraakte op hoek Bredeweg—Plasweg, naby Willem II, een auto te water, doordat de leer ling-bestuurster inplaats van de rem te gebruiken, op het gaspedaal trap te. Als een wonder liep dit ongeluk goed af en liepen de inzittenden al leen een nat pak op. Zaterdagavond is naby de bocht in de Onderweg een luxe auto, uit Overschie, met vijf inzit tenden aldaar te water geraakt. Dit ongeval was te wijten aan de onbe kendheid der bestuurder met de si tuatie daar ter plaatse. Zij waren op weg naar Moerkapelle. Ook hier hadden geen persoonlyke ongevallen plaats. De auto is met de kraanwa gen uit de sloot gelicht. Onze plaatsgenoot A. van Ringelenstein, had groot succes met zyn herdershond op de wedstryd van de Politie Hondenvereniging „R.O. D.A." te Bleiswyk. Hij behaalde de 3e prys, een beker. Voor bewaking van voorwerpen een extra prijs, met het hoogste aantal punten. Voor de wijze van voor brengen en appèl eveneens een extra prijs met het hoogste aantal punten. De keurmeesters waren de heren Roos en Steiger, te Rotterdam. De dresseur is de heer P. Roozendaal te Bleiswijk. Op initiatief van het hoofd der Chr. Muloschool alhier heeft het be stuur van de Ve.r voor Chr. Nat. Schoolonderwys besloten een bazar te organiseren ten bate van de afd. U.L.O. van genoemde school. De opbrengst van de bazar zal worden aangewend tot dekking van het tekort op de exploitatie-rekening en zo mogelyk tot aanschaffing van leermiddelen en meubilair. Er is een comité gevormd uit oud leerlingen en voorstanders van Chr. Nat. Schoolonderwijs en, zoals ons werd medegedeeld, is de organisatie al in een zeer ver gevorderd sta dium. Op 13 en 14 November hoopt men de bazar te houden, waar veel at tracties de bezoekers wachten. Nadere bijzonderheden zullen nog per advertentie worden bekend ge maakt. We wensen het bazar-comité veel succes toe! In de vacature van wylen de heer W. C. Hage te Boskoop, tot lid der Kamer van Koophandel (Groot handel en Tussenpersonen) is be noemd de heer H. J. Grootendorst, Burgemeester Colijnstraat 219 te Boskoop. Onder presidium van mevr. A. van der HaarSterk wordt op Woensdag 11 November te Utrecht de Bondsdag gehouden van de Bond van Herv. Vrouwenverenigingen op G.G. BURGERLIJKE STAND. Aangiften van 22 t.m. 28 Oct. 1953. Geboren: Teunis Hendrik Pieter z. v. T. K. Prins en M. A. Brand, Bloe- mendaalseweg 54; Ondertrouwd: H. B. van Reeuwijk en E. Huizer. Gehuwd: E. C. Klomp en P. de Zwart; W. Oosterom en M. de Jong. B. A. J. van Eijmeren en W. P. Cammeraat. Overleden: Cornelia Elizabeth Moons 59 jaar; Willemijntje Koster e.v. L. J. Dek ker; Jan van den Berg 77 jaar. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Gevonden: 1 groen vulpotlood; 1 grendel van geweer; 1 broche; 1 mi litair gelaatsnet; 1 sleutel; 1 schroe vendraaier en nijptang; 1 handschoen Verloren: 1 gouden ring; 1 bruine portemonnaie met inh.; 1 broche; 1 zilveren armbandje; 1 bruine porte monnaie met inh.; 1 bruine glacé handschoen; 1 dekzeil. WATERPOLO. Zaterdagavond heeft „de Gouwe" een prachtige zege op het Leidse L.Z.C. bevochten. Deze wedstrijd blonk uit door het zeer snelle zwem men van de Leidenaars, en de bui tengewone goede doelverdedigers. De gasten waren het eerste bij de bal, en de achterhoede van de Gouwe werd direct al op de proef gesteld, maar de Oudsten stopte de bal, plaatste hem naar de Graaf, die naar Overdam, een doorslag bal volgde en het was 10. Steeds kwamen 'de Leidenaars terug, maar de gehele achterhoede van De Gouwe was een voudig niet te passeren, en met de kostbare 10 voorsprong kwam de rust. Na hervatting was het Snijders van de L.Z.C. die met een onhoud baar schot de stand op 1—1 bracht. Daarna was het Brouwer die met een formidabel schot De Gouwe op nieuw de de leiding bezorgde 21. Hierna volgde een periode van overwicht van De Gouwe-spelers. De Leidenaars werden in de verdedi ging gedrongen, maar steeds wist de uitstekend in vorm zijnde doelman te verhinderen dat De Gouwe voor hoede konden doelpunten. Nadat Van der Linde zes maal achter el kaar een vrye worp genomen had, werd hem eindelijk een strafworp toegekend. Hij benutte deze onberis pelijk en de stand was 31 voor Dg Gouwe en tevens de eindstand. VOETBAL. Zaterdag j.l. verloor Waddinxveen Z met 50 van Rijnstreek, deze ne derlaag was verdiend, doch geheel onnodig. Het klopte deze middag niet bij de Geel-Zwarten, en ook doelman De Leeuw deelde mede in de misère. Hopelijk komt de rust van deze week het elftal ten goede. Beter deed Waddinxveen d het, met de re gelmaat van een klok werd de score opgevoerd tot 8 en daar de achter hoede stand hield, ging Donk h met een 80 nederlaag naar Gouda terug. Waddinxveen 2 speelt thuis tegen Stolwijk 2 en mogen we eens weer een overwinning verwachten van de reserve's? Waddinxveen 4 gaat G.S.V. 13. en 14 November: Mulo-school- bazar. Vrydag 6 November Jaarvergadering A.R. Kiesvereniging. bekampen en we rekenen er op dat de winst naar Waddinxveen komt. Waddinxveen a gaat op bezoek by Jodan-Boys a, dit kan een overwin ning worden. Waddinxveen b ont vangt Nieuwerkerk b en met de bes te wil van de wereld kunnen wij geen overwinning voorspellen; mis schien mogen we op een draw reke nen. Waddinxveen d ontvangt O.N.A. h, gezien de uitslag van vorige week rekenen we op een overwinning van de benjamins. VOLLEY-BALCLUB „SALVO". De eerste wedstryd in de competi tie van de Ne Vo Bo is gespeeld, op j.l. Woensdagavond. Het was een mooie wedstryd, die de heren van Salvo 1 speelden. Ik durf haast wel zeggen, de mooiste wedstryd, die ze ooit hebben gespeeld. Het samenspel was zeer goed; het serveren ging practisch zonder fouten en de wed strijdkoorts is zo langzamerhand aan het afnemen bij de spelers. Dit alles heeft er toe geleid dat Salvo 1—L.D.W. 1 uit Leiden wist te slaan met 30 en wel verdiend de overwining behaalde. Deze wedstryd werd gespeeld in Leiden en na een goede heenreis en een goede wedstryd, kon de auto pech die de heren op de terugreis kregen, de goede stemming niet be derven. Salvo: een goed begin, is het halve werk. Laten we dit hopen. B. WINTERCOMPETITIE „W.S.V." De schaakclub W.S.V. zette haar wintercompetitie voort met het spe len van de 6e ronde. Na deze ronde heeft P. Broer de leiding genomen met 5 punten uit 6 partijen op de voet gevolgd door A. Bonefaas en G. Heikamp. De uitslagen van deze ronde zyn: lste groep: P. BroerW. van Vuuren 1—0; J. KleijWegH. van Dijken hs', G. HeikampP. Broer 01; W. VerstoepH. van Vuuren afgebr.; W. van VuurenF, Koster afgebr.; A. BoonefaasJ. Tol 10. 2e Groep: K. v. d. GaardenJ. Kerver 10; W. D. HartogA. v d. Starre 1—0; J. ScheeleH. Schildt 01; A. DoornheinA. van Oort 0—1. In deze groep heeft G. van 't Slot de leiding gevolgd door C. Broer. A.s. Maandag speelt W.S.V. I tegen S.R.A. I. Houd je taai jongens, we beginnen met even veel stukken als de tegenpartij. DAMVERENIGING „EXCELSIOR". Uitslag Damwedstryd. Excelsior 1 Gouda 1: C. H. Kramp-P. v. d. Linde 11; A. BlomJ. Guodriaan 1—1; A. Blonk—H. Lorjê 1—1; T. Twigt—A. A. de Jong 11; C. Blonk P. Schouten 20; D. Zwanenburg A. den Ouden 20; A. N. Littooij —Th. v. d. Veer 1—1; H. Troost—D. Stuurman 20; D. la GrandC. Bouter 11; A. A. RietveldP. v. d. Pouw 1—1, Totaal 13—7. Excelsior 2Gouda 2: J. Timmer manD. v. d. Linde 02; W. v. d. HeijdenJ. Prosman 11; G. Heeren G. Potharst 2—0; N. T. Hilgers—G. van Ardenne 20; A. Zwanenburg— J. van Buren 20; A. de Vlaming— T. Bak 2—0; P. van Tol—P. Bouter 11; H. SchuurhannesJ. Woerlee 0—2; C. Stolker—J. R. de Jong 0—2; J. de Heer—C. v. d. Pouw 0—2. To taal 10—10. Een komische schets. „En waar is Maxje?" vroeg mijn tante Therèse, toen ze goed en wel in de erker gezeten was. „Die zal wel hier of daar over de wei zwerven", veronderstelde ik. Mijn vrouw, die door de komst van Tante wel vijf hele minuten achter een verzuimd had even naar haar vierjarigen zoon uit te kijken, stond reeds voor het raam en ontdekte zijn blond kopje en dat van zijn nog iets jonger vriendinnetje Elly tussen het hoge, reeds hooiachtige gras van het stuk weiland dat het zomerverblijf van onze overburen, de koeien, is en ons, stedelingen, desgewenst de illu sie verleent van. „buiten" te wonen. Het jeugdige tweetal vermaakte zich in een droge greppel, bedrijvig heen en weer dribbelend, springend en juichend, en met hoge jubelstem metjes de stilte van de mooie na-zo mermiddag verbrekend. Max' Vlie gende Hollander stond verlaten op het tegelpad aan de overzyde van de rijweg. „Ze zullen straks wel boven water komen", meende mijn vrouw, „want ze hebben nu zéker al drie ij scowa gentjes laten voorbijgaan zonder een aanslag op mijn portemonnaie te doen". En nog geen tien minuten later, toen de schorre stem van Wimpie- IJs langs de huizen klonk, werd er nadrukkelijk gescheld en constateer den we door het erkerzijraam dat het onze zoon was die, op zijn Hol lander staande, met grote overtui ging het schelletoetsje indrukte. We hadden het stel niet zien aankomen doordat we onder het savoureren van een kopje thee aandachtig naar tante Therèse hadden zitten luiste ren, die ons mededeelde dat ze naar de stad gekomen was om een lezing te houden, en persé nog dezelfde avond thuis moest zijn zodat ze tot haar spijt geen gebruik kon maken van onze dringende uitnodiging een zijn. Ja, dringend want onze over Wanneer onze lezers eens een reis mochten gaan maken naar het onbe kende deel van Arabië, en zij gezeten op de rug van een kameel door het mulle woestynzand draven, dan is de mogelijkheid niet uitgesloten, dat zy daar opeens een dorp ontwaren. Gy behoeft dan niet Uw ogen uit te wrijven denkende dat Gy een fata-morgana aanschouwt. Dit dorp nl. zal dan grotendeels bestaan uit in onze gemeente geproduceerd mate riaal. Stapt U gerust maar even binnen, dan zult U daar het welbekende emblëem ontdekken van de N.V. Verheul, Waddinxveen. Dit super-luxe uitgevoerde kamp zal de verblijfplaats zyn van de geo logen in dienst van de Aramco (Combinatie van de vier grootste we reldoliemaatschappijen). De eerste aflevering nl. van de kantoorwagen vond Woensdag, langs een speciale route Waddinxveen- Amsterdam plaats, onder het wa kend oog van de verkeerspolitie. Zo blijkt Weer opnieuw welke be langrijke plaats de steeds groeiende Waddinxveense industrie inneemt en steeds meer gaat innemen op de we reldmarkt. Éinde October is de eerste kamp- trailer van een bestelling van 10 stuks aan de Aramco afgeleverd. De verscheping zal weer plaats hebben door de Holland Perzische Golf Lijn, welke ook het vervoer van de 22 personeeltrailers heeft verzorgd. De totale bestelling van 10 stuks bestaat uit 1 trailer ingericht als kantoor en 9 trailers ingericht als slaapwagens. De thans afgeleverde is de kan toorwagen. In algemene constructie komt deze nieuwe serie veel overeen met de personeel trailers. De belangrijkste verschillen zijn de volgende: De langsdraagbalken Din 24 zijn nog met een half duims plaat boven en onder over de gehele lengte ver sterkt. De koppelpen van de oplegger is zodanig geconstrueerd, dat deze in langsrichtihg scharnierend is. Aange zien de koppelplaat op de tractors in dwarsrichting scharnierend is, kan de koppeling dus elke beweging zon der wringing opnemen. De oplegger is nog langer dan de personeelsoplegger nl. 15 meter, ter wijl de slaapwagens nog een extra platform achteraan hebben van 75 cm. lang. De luchtdrukreminstallatie is zo wel voor- als achter aan de oplegger vast te koppelen, terwijl achteraan een zware trekhaak gemonteerd is. Deze opleggers zullen nl. met meer dere achter elkaar door één tractor getrokken worden. Hiertoe wordt dan een dolley met 4 wielen onder de koppelpen aangebracht. Het stalen carrosserieframe is on geveer gelijk geconstrueerd aan dat van de personeelsopleggers, doch de daktogen zijn aanzienlijk zwaarder, omdat deze een imperiaal dragen, waar minstens 2,5 ton op vervoerd moet kunnen worden. De buitenbeplating is van een spe ciale aluminium legering. Aan de binnenzijde zijn tegen het gehele frame houtvullingen aangebracht, waartegen de hardboard binnenbe- timmering is geschroefd. Hierdoor is op geen enkele plaats een doorgaan de stalengeleiding, zodat geen warm te naar binnen geleid kan worden. Dak, vloer en wanden zijn met slakkenwolplaten geïsoleerd. Het dak 88 mm. dik, de wanden 75 mm. dik en de vloer 25 mm. dik. De deuren sluiten tegen speciale rubber profie len. Enkele ramen zijn vast en de andere naar binnen te openen. Ze zijn uitgvaerd met dubbel glas, nl. blank veiligglas en antizonglas met een luchtrüimte daartussen, die vochtvrij is gemaakt en geheel lucht dicht afgesloten is door speciale rub ber profielen. ,De tussenwanden zijn eveneens met slakkenwol geïsoleerd tegen geluid. In het verhoogde gedeelte van de oplegger zijn 2 airconditioning ma chines aangebracht, welke geheel ge lijk zijn en naar voren uitgeschoven kunnen worden. Ze zijn op silent- blocs gemonteerd. Alle electrische verbindingen zijn met stekkers en stopcontacten uitgevoerd. De lucht wordt door een kanaal voorzien van staalglasluchtfilters uit de compartimenten aangezogen en door een ander kanaal voorzien van diffusers, teruggevoerd. De lucht kan door beide machines te laten werken gekoeld worden van 127° Fahrenheit tot 85° by een rela tieve vochtigheidsgraad van 50 Alle motoren zijn 220 volt 60 pe rioden. De compressoren hebben een koel- capaeiteit van 24000 BTU per uur. De compressormotor is 5 P.K. De condensormotor is 1 P.K. De ventilatormotor is 3 P.K. Wanneer koude nachten optreden, kan een electrische verwarming in-

Weekblad voor Waddinxveen | 1953 | | pagina 2