NIEUWS uii &WZC Wbö>H\ilaCl>t$>. avonturen van Duimelot Verstopping sssSE* Sanapirin: elk tablet PUROL GENEEST „HET GROENE KRUIS" VERGADERDE. De vereniging „Het Groene Kruis" heeft haar Novembervergade- ring moeten doubleren, omdat een statutenwijziging aan de orde kwam 'en hiervoor de aanwezigheid van 24 leden wordt vereist. De notulen van de vergadering van 11 Juni jl. werden onveranderd vast gesteld, waarna de voorzitter, de heer D. B. v. d. Most, allereerst het bijna volledige bestuur van het thans opgeheven „Nourrissefonds" welkom heette. Verder deed hij mededeling van de stand van zaken van de in wording zijnde afdeling „Gezinszorg" de bloei van de consultatiebureaux voor zuigelingen en kleuters met grote dank aan de beide wijkver pleegsters, die daarin een belangrijk aandeel hebben en tenslotte het sta dium, Waarin de bouwplannen van de vereniging, namelijk tot bijbouw van een magazijn en stichting van een woning voor de magazijnmees ter, verkeren. De heer A. Vis, laatste voorzitter van het „Nourrissefonds" overhan digt symbolisch het saldo van f 2564.87 zijnde de slotafrekening van het bezit van de opgeheven vereni ging, daarbij in zeer waarderende woorden getuigende van zijn instem ming met het besluit om de eigen dommen van het fonds te storten in het bouwfonds, tevens fonds voor bij zondere doeleinden van „Het Groene Kruis", De Voorzitter brengt warme dank aan het bestuur van het „Nourrisse fonds" voor het aandeel dat het heeft gehad in de nadere bestemming van deze gelden, welke bij het „Groene Kruis" een vruchtbare bodem zullen vinden. De heer A. Oudijk voegt hieraan toe, dat het thans afgetreden bestuur van het fonds en zijn voor gangers wel heel goed hebben ge zorgd voor de instandhouding van het legaat, dat indertijd door de zorg van dokter Nourrisse aan hen is toe vertrouwd. Daarnevens zijn geduren de vele jaren aan zieken en herstel lenden versterkende middelen ver strekt; zeer tot heil van hen, die niet zo met aardse goederen waren be deeld. De voorzitter onderstreept een en ander en dankt de heer Oudijk voor de nadere explicatie. Onveranderd zijn vastgesteld de door het bestuur voorgestelde ver anderingen in de statuten en het huishoudelijk reglement, op welk een en ander de hogere góedkeuring zal worden aangevraagd. De oproepingsbrief voor de alge mene vergadering van de Zuid-Hol landse Vereniging geeft geen aanlei ding tot het maken van op- of aan merkingen. Als afgevaardigde wordt de Voorzitter aangewezen. Het woord is thans aan de beide wijkzusters, die bij monde van Zr. Bartlema verslag uitbrengen over het afgelopen jaar. Het verslag maakt gewag van de grote belangstelling waarin ons nieuwe wijkgebouw zich mag verheugen. Telkens melden zich voor de bezichtiging aan besturen en doktoren, zowel uit hët buiten- als uit het binnenland. Enige malen is ook een excursie gehouden, o.a. van de school voor wijkverpleegsters. Sedert 15 Juli is eveneens onder leiding van Dr. Speelman met kleu terzorg begonnen. Er werden 22 zit tingen gehouden, waarop 257 nieuwe kleuters werden ingeschreven, terwijl 332 consulten werden gegeven. Voor zuigelingenzorg werden 724 bezoeken afgelegd en 48 zittingen van het con sultatiebureau gehouden, waar 117 nieuwe babÉis werden ingeschreven. Het aantal Verleende consulten be droeg 1505. Alle scholen, lagere, Ulo- en kleu terscholen, werden door de zusters bezocht en in verband daarmede 28 huisbezoeken gebracht. Tweemaal werd Eerste hulp verleend, driemaal gingen de zusters mee met zieken transport naar een ziekenhuis. 144 maal werd hoogtezon gegeven en 10 maal werd de laatste hulp verleend. Dertien maal werd een praenataal bezoek gebracht. Het verslag besluit met een woord van dank voor de ontvangen steun en een aanmoediging om onder het motto: „door allen voor allen" het Groene Kruis-werk in onze gemeente te steunen De Voorzitter dankt de wijkver pleegsters voor het verslag en brengt de begroting voor 1954 ter tafel, wel ke tot een gelijk bedrag van f 22.785 in ontvang en uitgaaf door het be stuur is opgemaakt. De verschillende posten geven geen aanleiding tot het stellen van vragen of het maken van op- of aanmerkingen. Het stuk wordt zonder stemming goedgekeurd. Hierop worden de aan de beurt van aftreding zijnde bestuursleden, de heren Dr. W. van den Berg, L. W. Verbakei en H. M. de Wilde, bij ac clamatie herkozen. Als commissie voor het nazien van de rekening over 1953 zijn op voor stel van de Voorzitter aangewezen, de heren H. Jenné, H. Storre en C. de Rooy. Bij de rondvraag informeert de heer Van den Bosch naar de finan ciële gevolgen van de invoering- van Gezinszorg, meer in het bijzonder of de contributie hiervoor zal moeten worden verhoogd, waarop de Voor zitter antwoordt, dat het in de bedoe ling ligt gezinszorg te doen uitoefe nen zoals dat met kraamzorg ge schiedt, dus gescheiden van „Het Groene Kruis", hoewel dat wel z'n aandeel daarin heeft. Tenslotte wordt nog toegezegd, dat na de officiële goedkeuring aan elk lid de aangenomen wijziging van de statuten eji het huishoudelijk regle ment zal worden uitgereikt. Wellicht kan dat plaats hebben tegelijk met de contributie-inning. Met een dankwoord van de Voor zitter is de vergadering gesloten. 1918 1953 „MORGENROOD" JUBILEERDE. In de Dobbelmann-cantine vierde de Arbeiderstoneeivereniging „Mor genrood" Vrijdag 1.1. haar 35-jarig bestaan. De ere-voorzitter A. Bone faas heette bij wijze van opening de aanwezigen hartelijk welkom, hierbij de blik terugwerpend op datgene, wat zich in de voorbije jaren heeft afgespeeld en waarbij sterk naar vo ren kwam de wel en wee's welke ook aan „Morgenrood" niet bespaard zijn gebleven. Het was deze avond verblijdend „Morgenrood" te zien in: „Ik heb gezondigd", een stuk levensernst in 3 bedrijven. Het gaat niet op de spelers te be ijveren op de inhoud van het werk zelf; de rijke inhoud hiervan zou ons hiertoe spoedig laten verleiden en al te hoge getallen uitdelen. Toch kan „Morgenrood" tevreden zijn omdat de keur van deze vereni ging veel goed maakte van wat an deren te kort kwamen. En daar, waar het te kort dreigde, moet ver beterd worden. Dan, ja dan kunnen wij misschien zeggen: van 35 jaar komt de victorie! Velen en dan meer in het bijzon der weten welke triumfen „Morgen rood" in het verleden met klinkende namen heeft gevierd, en als hier met ernst en overleg gebouwd wordt, zien wij met belangstelling de oogst tegemoet. „Ik heb gezondigd" is een biecht van de vrouw welke 24 jaar een ge heim mee draagt tegenover haar ge zin wat het leven voor haar dikwijls tot een obcessie maakt. Haar man past goed in dit millieu, beter als hun enige zoon Bob. Wij geven toe dat dit geen gemakkelijke taak was. Een betere rolkennis had hierin veel verbetering kunnen bren gen. Ook oom Barend zijn de moei lijkheden niet bespaard gebleven, maar deze speler heeft aanleg. Wij misten in hem echter het vierkante van de zeeman en een rechter uit spraak. Bij deze tekortkomingen werden wij verwarmd door het zon netje „Daatje". Jonge( jonge wat een gaaf spel en prima aanpassingsver mogen. In Van Gaaien konden wij geen afd.-chef van een warenhuis terug vinden, anders was het met Emma en Bep, moeder en dochter, beiden rol vast. Vooral Emma* reeds dikwijls za gen wij haar en met haar intelligente spel heeft zij zich een vaste plaats verworven in de harten van toneel liefhebbend Waddinxveen. Hier heeft regisseur Van Vuuren eer mee ingelegd, al zal het ook voor hem onprettig geweest zijn dat er pe rioden waren waarin door enkelen zo bar „getrokken1' werd. De inhoud zelf heeft zeer veel voor velen te zeggen gehad. Een stukje leven waar wij zelf dikwijls mee te maken heb ben en wat de vinger waarschuwend opheft en zegt: „Let op uw saak," De rij feliciterenden werd geopend door weth. Oudijk namens het ge meentebestuur, een rei welke voorts telde vertegenwoordigers van diverse verenigingen, in en buiten de ge meente. Alle goede wensen gingen vergezeld van bloemen en andere stoffelijke blijken van waardering. Los van alle goede bedoelingen meenden wij ons tijdens de felicita ties te bevinden in een congres van een vakorganisatie. Hierna sprak K. Verwoerd, de he ren A. Bonefaas, A. van Vuuren en F. Renchival toe, welke alle drie vanaf de oprichting verbonden zijn geweest aan „Morgenrood". De krachtige woorden van spr. gingen vergezeld van een ter herinnering aangeboden boek. Zo spoedde ook deze avond weer naar haar einde. Wij zouden onvolledig zijn de heer Luiten niet te noemen, grime en kap, uit de kunst. Een enkel woord nog betreffende het bezoek. Het lijkt ons wenselijk te wijzen op het feit dat niet alle toneelwerken geschikt zijn voor kin deren, zeer zeker niet deze avond. En als wij dan een volgende keer publiek hebben die allen weten wan neer zij wel en niet moeten applau- diseren. Tot een volgende keer! Tr. Het Winkelweekcomité vestigt er nogmaals de aandacht op dat tij dens de winkelweek de winkels ge opend zijn tot 's avonds 8 uur en Za terdagsavonds tot 9 uur. Dezer dagen hebben B. en W. aan de raad doen toekomen een schrijven met begroting inzake de aanleg van sportvelden. Een en an der is nog niet volledig en na gehou den bespreking met de bouwcommis sie zullen zij ook nog een exploitatie rekening opstellen. Van belang is daarbij ook te weten of de sportvelden, zo de raad tot de aanleg zou besluiten, op Zondagen gebruikt mogen worden. De mening van B. en W. is, dat de meerderheid der bevolking tegen sportoefening op Zondag is en daar om stellen wij de raad voor te bepa len, dat eventueel door de gemeente 33. In een hoekje ónder de over kapping stonden ze te wachten. Va der Hand drukte zijn jongens op het hart niet van hem weg te lopen. Het was erg druk op het perron en het zou een hele toer zijn hen dan weer op te sporen. Maar de jongens bleven stil staan. Er was zoveel te zien en te beleven! En het rookpluimpje za gen ze steeds groter worden en dichterbij komen, tot de trein stam pend en snuivend het station binnen rolde. „Komen jullie maar achter mij aan", gebood vader toen. Op een kluitje ging de familie Hand op de trein af. Nu was het zaak een mooi plaatsje te bemachtigen! aan te leggen sportvelden niet op Zondag mogen worden gebruikt. Het college van B. en W. heeft het nodig geoordeeld, enige beper kende bepalingen vast te stellen met betrekking tot het verkeer op de op ritten van de brug en langs de Kerk- weg. Voor de opritten is een algeheel stopverbod noodzakelijk, terwijl van af de opritten tot aan de Kanaal straat een parkeerverbod aan de Noordzijde wel zeer noodzakelijk is gebleken. Zij stellen de raad voor tot vast stelling van deze voorschriften te besluiten. Met betrekking tot het parkeer probleem in de Dorpstraat hopen zij in een volgende vergadering een voorstel aan te bieden. De commissie van bijstand in het beheer der gemeentebedrijven heeft zich andermaal beraden over de mogelijkheid om te komen tot uit breiding van het waterleidingnet. Zoals de situatie thans is kan het be drijf geen enkele uitbreiding finan cieren: De commissie is evenwel tot de conclusie gekomen, dat het arief, dat thans in rekening wordt gebracht voor het meerverbruik van water te gering is. De prijs is thans 15 cent per m2, terwijl het gemiddelde ligt op ongeveer 22 cent. De commissie stelt voor dit tarief in den vervolge toe te passen. Dan kan het bedrijf rekenen op een meerdere inkomst van f 4000.per jaar. Wanneer dit voorsel wordt aange nomen adviseert de commissie te vens om over te gaan tot verdere aanleg van waterleiding aan de Pias- weg, waarvan het jaarlijks verlies wordt begroot op f 176.09 en dan dus door het bedrijf zou kunnen worden gedragen. B. en W. kunnen zich met de ziens wijze van de commissie geheel ver enigen en stellen voor overeenkom stig het vorenstaande te besluiten. In aansluiting op het voorstel tot verkoop van grond aan de heer H. A. van Berkesteijn zijn zij thans ook tot overeenstemming gekomen met de heer W. Verwaal inzake over dracht van grond. Voor de uitvoering van het weder- opbouwplan is van de heer W. Ver waal 430 m2 grond onteigend, waar bij hem medegedeeld is, dat hij een gelijke hoeveelheid grond tegen de onteigeningsprijs zou terugkrijgen. Dit betreft derhalve een grondrui- ling voor het rechtmaken van de bouwpercelen. Genoemde 430 m2 kan de heer Verwaal worden overgedra gen voor f 215. Thans heeft de heer Verwaal ge vraagd naar de grond vóór zijn fa briek liggende langs de Zuidkade ter groottte van plm. 1250 m2, die B. en W. hem aangeboden voor f 8.per m2, totaaal f 10.000.waarmede aanvrager accoord gaat. Vlug, zacht en pijnloos werken Mijnhardt's Laxeertabletten 65 et In vervolg op de opsomming van vorige week van de nieuwe of vernieuwde winkels in onze gemeen te kunnen we ditmaal nog bijvoegen de opening van het levensmiddelen- bedrijf aan de Ieplaan, van de heer K. van Ringelenstein. Als laatste der drie aldaar gebouwde winkels heeft deze zijn filiaal in gebruik gesteld. Als men dit winkelgebouw van bin nen nader beziet, staat men verbaasd over de ruimte welke zich nog ach ter zulk een bescheiden gevelbreedte bevindt. Het is de heer Ringelenstein gelukt een prachtwinkel in te rich ten waarmede hem in dit zo druk be woonde deel der gemeente succes wordt toegewenst. Het architectenbureau Stuur man en Zoon heeft namens de heer J. A. Broer het bouwen van een dub bel woonhuis gegund aan S. J. van Vliet, alhier, voor f 42.300. Dinsdag had op de Rijksweg onder onze gemeente een zeer gecom- 34. En vader Hand had geluk. Hij vond een hele lege coupé, waar ze met hun allen mooi de ruimte had den. De jongens gingen vlug voor het raam staan om nog eens naar de mensen op het perron te kijken en het vertrek van de trein gade te slaan. Daar kwam de stationschef aan. Wat een mooi uniform had hij aan, en zo'n knalrode pet op! „Wat heeft hij daar in zijn hand, vader? Het lijkt wel een spiegelei", vond Duimelot De chef keek nog eens op zijn horloge, hief toen het spiegelei op en ja, daar kwam beweging in de treip! Eerst langzaam, toen steeds vlugger reed hij weg. Op reis! pliceerde aanrijding plaats tussen een vijftal auto's. Doordat een volkswa gen een veewagen wilde passeren kwam deze op het linker weggedeel te terecht, wat tot gevolg had dat de Volkswagen hier door een tegenlig ger werd aangereden. Een en ander had tot gevolg dat vijf auto's in de knel kwamen, waarbij enkele wagens vernield werden en de inzittenden zware verwondingen opliepen. Diezelfde dag slipte de heer v. D. nabij de Rijksbrug met zijn scoter, met gevolg dat hij viel en zodanig verwond werd dat hij naar het Van Iterson ziekenhuis te Gouda ver voerd moest worden. bevat een veelvdud van de beste ge neesmiddelen, daardoor werkzamer dan andere bij kou - griep - koorts en pijn. Zaterdagmiddag j.l. gaf een bij zondere drukte langs onze straten toen St. Nicolaas zijn intocht deed. Na eerst de Wilhelminakade en Zuidkade met 'n bezoek vereerd te hebben deed hij een rondrit door het overige deel van ons dorp, gevolgd door het Winkelweekcomité, in open rijtuig, geflankeerd door enkele Gou- we-ruiters en omstuwd door de jeugd, welke laatsten door Zwarte Piet rijkelijk met pepernoten be dacht werden. Ook de beide muziek verenigingen werkten mede aan deze rondgang. Tegelijk was hiermede de winkel week geopend. Naar we vernemen zit de gang er reeds goed in, zodat Woensdag de eerste toewijzing van de prijzen kon plaats hebben en een tweetal gelukkigen met een behoor lijke prijs verrast konden worden. Nu a.s. Zaterdag de Winkelweek in haar gehele breedte aanvangt, zal de drukte ongetwijfeld toenemen en naar we durven veronderstellen een zodanige hoogte bereiken dat de ver wachting van het comité zal over troffen worden en daardoor tevens de kas voor de uitgaansdag ouden van dagen zal gevuld worden. Een ieder werke hieraan mede! Naar we vernemen zal Dinsdag 22 December het kinderkoor „Inter Nos" onder, leiding van de heer Jan Boda een Kerstuitvoering geven in de cantine van N.V. Dobbelmann. Aan deze uitvoering zal medewerking verleend worden door Rosa Spier, met harpspel. Mej. C. M. H. kwam Vrijdag avond tot de ontdekking dat op de Brugweg, een tas van haar rijwiel was gestolen, waarin zich f 35.en voor haar belangrijke papieren be vonden. Hedenavond komt de gemeente raad in openbare vergadering bijeen ter behandeling van de agenda met 25 onderwerpen. Uit al deze punten is wel zeer belangrijk de aanleg en openstelling van de gemeentelijke sportvelden. De Coöp. Boerenleenbank alhier, heeft op originele wijze haar jeugd- spaarders aan 'zich verplicht. Sinds vier jaar bestaat het z.g. schoolspa- ren, waaraan door 900 scholieren wordt deelgenomen welke in dit tijd perk ruim f 7000.gespaard hebben. Vorige week onthaalde de Bank deze schoolspaarders in het Vereni gingsgebouw op een gezellige mid dag, waarin enkele films vertoond werden en een goochelaar optrad. Bovendien kregen zij allen een aan denken mee naar huis. B. en W stellen aan de raad voor om aan de fa. W. Verwaal te verkopen een terrein voor zijn fa briek aan de Zuidkade, groot 1250 vierkante meter, voor totaal f 10.000. Vorige week werd onder lei ding van Ds. J. van der Haar in het Herv. Verenigingsgebouw een ge meenteavond gehouden, waarin de heer H. C. Kooyman een inleiding hield over het onderwerp: „Wat zijn de vereisten voor het ouderling schap". Verder had op deze samenkomst de verkiezing plaats van enkele ker- keraadsleden, waarin de heren T. Burger en B. Oosterom tot ouderling werden gekozen. In een Woensdag j.l. gehouden ver gadering tot verkiezing van twee no tabelen werden gekozen de heren J. I/. Koopman en T. de Waarclt. Dinsdagmorgen vond ten Ge meentehuize de openbare aanbeste ding plaats voor de doortrekking van de Lijsterbesstraat en de Acaciastraat vanaf de Ieplaan naar de Snieuweg, alsmede de aanleg van een sportter rein en de bijkomende rioleringswer ken. Voor deze aanbesteding werden 14 inschrijvingsbiljetten ingeleverd. Laagste inschrijver was Gebr. Keevel uit Amsterdam voor f 59.795.Op een na laagste was Samsom uit Oegstgeest voor f 73.000.Hoogste inschrijver was H. Zanen uit Berg ambacht met f 73.500.De gunning werd aangehouden. ruwe huid, ruwe handen, ruwe lippen rtlllllil De N.V. Carrosseriefabriek Verheul alhier heeft nieuwe opdrach ten gekregen voor de bouw van zes- en-zestig autobussen. Het „Valken nest" te Valkenburg heeft twee reis wagens besteld volgens het panora ma-model, elk met 47 zitplaatsen. Voor de stadsdienst te Utrecht zullen dertig zelfdragende lichtgewicht autobussen worden gebouwd. De M.E.G.G.A. te Rotterdam laat twee panorama-coaches bouwen, met een vervoerscapaciteit van vijftig" perso nen. Ook de Gelderse Tramweg Maat schappij gaat haar wagenpark aan zienlijk uitbreiden. De N.V. Verheul zal vijftien lijnbussen bouwen. De B.B.A., de Brabantsche Autobus-on derneming vergrootte de lopende or der van twee stads- en vijf lijnbus sen met een opdracht voor tien lijn bussen, waardoor de totale leveran tie aan de B.B.A. dus zeventien stuks gaat bedragen. De burgemeester is verhinderd om op Vrijdag zijn gebruikelijke spreekuur te houden. Woensdagmiddag ging een zoontje van de heer v. D. aan de Brugweg aan een der afsluitbomen voor de provinciale brug over de Gouwe hangen. Bij het openen van de bomen raakte het kind bekneld tussen de boom en het hekwerk en liep enkele kneuzingen op. Van de zijde der rijkspolitie wordt er op ge wezen, dat het hangen aan deze af sluitbomen, wat nogal eens voor komt, groot gevaar kan opleveren. Bij de brug is destijds door dit spel een kind om het leven gekomen. a.s. Donderdagavond 7.30 uur zal het gerestaureerde orgel in de Ned. Herv. Kerk in gebruik genomen worden in e enspeciale dienst. Het instrument zal bespeeld worden door de organist van de Nicolaaskerk te Utrecht, de heer Lamb. Erné. Mede werking verleent de zangvereniging „Vox Jubilante". Dit door de fa Vulpen te Utrecht ge restaureerde orgel zal door oud mi nister Mr W.F. Schokking namens de orgelcommissie aan de Kerkvoog dij worden overgedragen. Van het Winkelweekcomite ontvingen wij de mededeling dat de heer J. van Erk, Dorpsstraat 94, zich ook onder de rij van deelnemers heeft geschaard. Dit jaar is zeker wel het topjaar van deelnemers. Verkouden en hoestende kinderen Mijnhardt's Kinder Hoestsiroop Verzachtend, Losmakend, Hoeststlllend Burgerlijke Stand. Aangiften van 19 t.m. 25 Nov. 1953. Geboren: Antonie z. v. A, Senner en D. Pors, Noordeinde 19; Johannes Christinus Maria z. v. J. C. C. Boekhorst en M. P. den Hol lander, 2e Bloksweg 2; Pieter z. v. R. van Kooten en D. van Laar, Prunusstraat 25; Gehuwd: G. J. van Dodewaard en M. E. Koese; J. J. Bakhuizen en C. Korlever; H. C. P. Geers en C. H. Cappenrath A. A. Heijkoop en H. Hoogendoorn; J. H. M. van der Laan en J. de Jong; Overleden: Alida Verzijden, w.v. W. A. van der Starre 75 jaar. Gevonden en verloren voorwerpen. Gevonden: 1 geruite shawl; 1 dou blé armbandje 1 zadeldek je; 1 zwart mesje; 1 zilver ringetje; 1 zwarte glacé handschoen; 1 fciarel oorbel; 1 paar bruine kinderwantjes; 1 witte gyma.schoen; 1 bruine glacé heren- handschoen; 5 muntbiljetten. Verloren: 1 portemonnaie met inh.; 1 broche; 1 paarlenketting; 1 bruine tas; 1 reserve wiel met band; 1 cein tuur; 1 grijze shawl; 1 donker blau we want. DE WAARDEBONNEN Met het oog op de a.s. St. Nicolaas zullen we deze week een dubbel aan tal waardebonnen beschikbaar stel len. Zoek dus in de advertenties naar een getal uit drie cijfers bestaande tussen Op vertoon dezer courant ontvangt U een waardebon, welke U bij een der adverteerders kunt beste den.

Weekblad voor Waddinxveen | 1953 | | pagina 2