Gez.de Booy NIEUWS uit on Corsetten Corselets Bustehouders elastieken Kousen Sport i*t 't U&d. We ek agenda Kindje verkouden? Pluimvee- en andere Veevoeders DE HOOP" Voor een matig bezette zaal sprak Woensdagavond in het jeugd- gebouw voor de plaatselijke afdeling van het Ned. Bijbelgenootschap, de heer Brugmans, adj.-secretaris dezer instelling Nadat Ds. J. van der Haar, als voorzitter der afdeling, de ze samenkomst met een kort woord geopend had. waarbij hij wees op de rijke inhoud en grote zegen van het „levensboek", nam de heer Brugmans het woord, om in een prettige cau serie het oprichten van het Ned. Bij belgenootschap en de loop van de Bijbel door de wereld te schetsen. Bedoeld Bijbelgenooschap, opgericht in 1814, heeft gedurende dit tijdsver loop, in samenwerking met buiten landse genootschappen, millioenen exemplaren van de Heilige Schrift in. de gehele wereld verspreid. Van de 2500 verschillende talent welke over de gehele aarde worden ge sproken, zijn op heden ongeveer 1100 vertalingen van de bijbel gereed Een groot aantal taalgeleerden uit alle landen werken samen om deze ver talingen mogelijk te maken. Boven dien worden alle bijbels of bijbelge- ddelten tegen zeer geringe prijs ver spreid, zodat van winstmaken geen sprake is. Dit is mogelijk door de contributie van al die duizende leden in het genootschap, verdeeld over 700 afdelingen. Toch kan dit aantal gro ter worden, ja zal groter moeten worden. Het gesproken woord werd toege licht door een prachtserie lichtbeel den, waarbij ons het zegenrijke werk van het Bijbelgenootschap dichtbij gebracht werd. Ds. Snoey, die de samenkomst sloot, wees er op dat ook de plaatse lijke afdeling verstrekt moest wor den en wekte op tot lidmaatschap. Enkele nieuwe., leden traden toe. Het Nederlands Comité voor Kinderpostzegels organiseert een Na tionale Kerstprijsvraag „Voor het Kind". Deze wordt per radio uitge zonden op Donderdag 17 Dec. en Maandag 21 Dec. door (AV.R.ol en N.C.R.V.) van 7.45 uur tot 8 uur 's avonds. Deelnemerskaarten voor deze Kerst prijsvraag, met inhoud een zakje kin derzegels van f 1.00, zijn verkrijgbaar bij de heer 'J. C van Soest, Burgem. Trooststraat 86, alhier. De winkelweekdrukte is weer voorbij. Maandagavond had de laat ste toewijzing plaats en ontvingen weer een aantal winnaars bericht, dat zij voor een prijs in aanmer king .kwamen. En dit zijn er tijdens deze actie heel wat geweest. Duizenden guldens werden in waardebonnen uitgereikt, zodat deze I "<fg weer eens bij de winkeliers ter plaatse besteed 'kunnen worden. De totale omzet ligt beduidend ho ger dan vorige jaren en bedraagt ruim f 283.000.Voor het organise rend comité een voldoening, dat deze actie zulk een schitterend verloop ge had heeft. Meer en meer drong tot het kopend publiek de gedachte door, dat men hier ter plaatse evengoed kan kopen als in andere plaatsen. Bovendien heeft het succes nog een mooie kant, en wel dat hierdoor in de a.s. zomer de reis voor ouden van dagen weer is verzekerd. Bij het comité werden meer dan 11.000 volgeplakte vellen met zegels ingeleverd. Omgerekend betekent dit, dat per hoofd voor pl.m. f .30 is gekocht geworden Al met al een compliment aan de organiserende Middenstandsvereni gingen. Zelden zal de bietencampagne het zo getroffen hebben met de- weersomstandigheden als dit najhar. Andere jaren was het of modder of vorst, welke een regelmatige aan- en afvoer van de bieten tegenhield. Dit maal droog en nog eens droog. Geen vuiltje op onze straten, welke andere jaren wel eens levensgevaarlijk wer den door de blubber. Ook al door deze omstandigheid was de tarra dit jaar gering. De ge middelde opbrengst kon voor onze omgeving gesteld worden op 55 ton per hectare. Het suikergehalte be droeg nu 16.3 pet. Naar de suikerfa briek te Dinteloord werden vervoerd 26 millioen kg., en naar die te Am sterdam 20.8 millioen kg. Op de weegbrug aan de Noordkade werden 21 millioen 'kg. bieten gewo gen. PUROL DOET HIER dan genezen; maakt ook dé huid door en door zuiver en gezond. Zaterdag 12 en 19 December zal door de Geref. Ontspanningsclub „Retomuza" opgevoerd worden het mooie en ernstige stuk „Het witte le gioen". Een stuk, eenmaal gezien, om nooit te vergeten. Zij die hiervoor belangstelling heb ben worden aangeraden zich tijdig van toegangsbewijzen te voorzien op 'de adressen, vermeld op de raam- ibiljetten. De baten van deze avond komen ten goede aan Stad aan 't Haring vliet. Woensdag a.s. hoopt de Herv. Gem. Zangver. „Vox Jubilate" en het bij haar aangesloten meisjeskoor „De Zangvogels" in de Ned. Herv. Kerk haar jaarlijkse Kerstzangavond te geven. O.m. zal worden uitgevoerd een ge heel nieuw werk „De dag des Heren", gecomponeerd door de Rotterdamse toonkunstenaar Mar. Egberts, dir. van „Vox Jubilante". De organist Henny Brinkhorst zal het Pas gerestaureerde orgel bespe len, terwijl ds. J. v. d. Haar een kort Adventswoord zal spreken. Maandag a.s. zal de gemeente raad te 7 uur in openbare vergade ring bijeenkomen ter behandeling van de gemeentebegroting. De heer P. Antheunisse, wacht meester by de rijkspolitie alhier, is bevorderd tot wachtmeester le klas. Aan de firma H. Rienstra te Rotterdam is door B. en W. opdracht gegeven tot het maken van twee nieuwe straten in de Bouwwijk en van een speelterrein voor de peugd, voor een bedrag van f 59.850. De vorige week in de openbare school B geopende Onderwij s-ten- toonstelling, zal tot 17 December ge opend blijven. Maandagavond moest de brand weer uitrukken voor een schoorsteen brand aan de J. Dorrekenskade. Door dat de bewoners het vuur ondertus sen reeds geblust hadden behoefde de spuit geen dienst te doen. De heer IJ. Amels, commies op het kantoor van de Gemeente-ont vanger én van de gemeentebedrij ven Jaagde te 's Gravenhage voor het diploma Gemeente-financiën (le gedeelte). Bij de keawwtle huurverhoging zal, wat het percentage van de ver hoging betrett. rekening Worden ge houden met een klasseindeling, die zal worden vastgesteld overeenkom stig de indeling volgens de noodwet ouderdomsvoorziening. Onze ge meente is daarbij ingedeeld in de klassen 3 en 4. Onder klasse 3, waarvoor de ver hoging 23 °/o zal gelden, valt de be bouwde kom der gemeente. Daaron der wordt in dit geval verstaan het gedeelte van de gemeente dat ligt binnen de volgende grens: Noord einde t.m. no. 34 (het oneven ge nummerde deel is klasse 4); Onder weg t.m. no. 105 (oneven) en Onder weg t.m. no. 12 (even): de Kleikade geheel; de Plasweg t.m. no. 27; Ver der loopt de grens langs de Noord zijde van de Sniepweg; de Oostzij de van de Kanaaldijk. Wilhelmina- kade t.m. no. 98. Noordkade t.m. no. 3'07 aan de met evennummers ge merkte zijde en t.m. no. 40 aan de andere zijde; Brugweg t.m. no. 203 (oneven) en t.m. no. 130 (even) als mede de gehele Henegouwerweg en d egehele Bodegraverstraatweg. Het overig deel van de gemeente js in gedeeld in Klasse 4, waarvoor het percentage van de verhoging 26 °/o is. Grote sortering Tevens maatwerk en reparatie en aanmeten van T.O.O.S. Mej. v. d. Flier heeft voor de 4e maal beslag op het kampioenschap van de turnkring Gouda en omstre ken weten te leggen. De heer Dulle- meyer werd tweede bij de heren. SCHAKEN. W.S.V. speelde haar 10de ronde voor de comp. De uitslag is: K. Slin gerlandS. Verlaat 01; W. v. Vuu- renH. v. Vuuren afgebr.; F Koster J. Tol 0—1; W. Verstoep—j. Kleij- weg 10; A. van DijkenA. Bone faas. afgebr., 2de 10-tal: H. SchildtA. v. d. Gaarden 0—1; W. D. Hartog—A. Doomhein 01; A. van OortJ. v. 't Slot 10; H. KerverW. D. Hartog 10. W.S.V. speelde haar 11de ronde voor de Competitie. De uitslag is als volgt lste lOtal: S. Versloot-J. Tol 0-1; W. Verstoep-F. Koster 0-1; H. van Vu ren-A. Bonefaas afg.; J. Kleiweg-W. van Vuuren 0-1. 2e lOtal: K. v. d. Gaarde-C.Broer 1-0 H. Schildt-A. Doornhein 0-1. Heren van het 2e lOtal a.s. 15 Dec. naar Goude tegen Donk. DAMVERENIGING „EXCELSIOR". Uitslag damwedstrijd: Excelsior 1 Schoonhoven ^.-e. H. KrampG. A. van Egmond: 20; A. Blom—M. Droog 0—2; A. 'Blonk—N. W. Veer 2—0; T. Twigt—B. de Hoog 0—2; C. BlonkW. v. d. Horst 11; D. Zwa nenburgA. Bouter 02; A. N. Lit- tooij—A. Mesker 1—1; P. van Tol— P. de Jong 2—0; D. la Grand—N. N. 20; A. A. Rietveld—C. Oosterom 0—2. Toaal 10—|0t. Excelsior 2Schoonhoven 2. J. TimmermanW. v. d. Hek 20; W. v. d. HeijdenJ, Huisman 20; G. Heeren—K. Kroon 1—1; N. T. Hil- gersH. van Loon 20;; A. Zwa nenburgH. Duêl 1—1; H. Schuur- hannesA. de Groot 02; C. Stolker P. de Jong Jr. 02; J. de Heer J. Schild 0—2; N. O.—S. Rietveld 02; N. O.J. van Veen 02, Totaal .8—12. Uitslag 9de ronde: C. H. Kramp A. A. Rietveld 11; W. v. d. Heijden T. Twigt 20; D. Zwanenbturg N. T. Hilgers 2—0; C. Stolker—A. de Vlaming 02; D. la GrandP. van Tol 2—0; A. Zwanenburg—A. N. Lit- tooij afgebr.; G. HeerenH. Schuur- hannes 02; H. TroostA. Blom 0-2. De eerstgenoemde speelde met wit. VOETBAL. Waddinxveen I heeft haar suppor ters reden tot juichen gegeven een 6-1 overwinning op C.K.C. geeft de burger weer moed. Waddinxveen 3 stelde niet teleur. Lekkerkerk 4 was met 6-1 het 12e slachtoffer van het derde, Waddinxveen 4. handhaaf de zijn record om thuis niet te verlie zen, ditmaal was G.S.V. 6 met 2-1 het slachtoffer. Waddinxveen Z trok zich van het ongeslagen Verheul niets aan, en na IJ uur zwoegen en zweten was het gebeurd, een 2-1 overwinning voor de Geel-Zwarten en de eerste nederlaag van Verheul. Ja, ja, die goede Sint. In de j.l. Zaterdag gespeelde wed strijd Verheul I-Waddinxveen Z I had leider Verheul een volslagen offday waarvan Waddinxveen dank baar gebruik maakte. Bovendien kreeg Verheul's goal- getter Hofstede na 20 min. spelen last van een onwillige spier, zodat hij voor het verdere gedeelte van de wedstrijd was uitgeschakeld, na slechts een doelpunt te hebben ge scoord. Daar Waddinxveen twee treffers tegenover plaatste, kwam het einde met een verdiende 2-1 overwinning voor Waddinxveen. Verheul staat in punten thans ge lijk met het Oudekerkse Spirit, ech ter met een wedstrijd minder ge speelde, dus geen steken meer laten vall Verheul. Waddinxveen I aanvaart de reis naar Maassluis om daar V.D.L. te ontmoeten en we rekenen er op dat de puntjes mee naar Waddinxveen komen. Voor Waddinxveen 2 dat bij Bodegraven 2 op bezoek gaat, ver wachten we niet veel heil. Waddinx veen 3 dat thuis R.V.C. 3 ontvangt, kan de volle winst opstrijken, ter wijl Waddinxveen het bij Rijnstreek zwaar te verduren zal krijgen, maar moed verloren al verloren. Chr. VOETBALVERENIGING Hier ter plaatse is opgericht met aanvankelijk 80 leden de Chr. Waddinxveense sport- en voetbal vereniging. Voorzitter is de heer G. Graafland, secretaris de heer A. P. Breedijk en penningmeester de heer M. A. Alblas. De vereniging is door de K.N.V.B. erkend en zal tot de Za terdagmiddagcompetitie worden toe gelaten. WATERPOLO Ook G.Z.C. heeft het tegen de Gou- we-ploeg af moeten leggen. Het eer ste zevental van de heren is het na spannende strijd gelukt om een G.Z. C. ploeg met 2-1 te kloppen. De eerste aanvallen waren voor de G.Z.C. en het was de Grauw die zijn ploeg de leiding gaf. Wat de Gouwe ook probeerde, de gastheren gaven hun voorsprong niet prijs eh met 1-0 achterstand kwam de rust. Na hervatting was het Brok, die met een onhoudbaar schot de gelijkmaker scoorde 1-1, de Gouwe hierdoor ge ïnspireerd zette alles op alles en het werd beloond. De bal werd door de achterhoede keulrig aangegeven en, met een mooie doorslag was het van Triet die de stand op 2-1 voor de Gouwe bracht. Door deze overwin ning staat de Gouwe thans sterk bo ven aan de ranglijst. Zaterdag avond komt St. Nicolaas in het Spaardersbad de zwemmers van Waddinxveen bezoeken. Maandagavond zal een ploeg zwem mers uitkomen in de zwemcompeti- tie van dekring Gouda. de huurder met het maxima-percen tage der huurverhoging niet accoord gaat, dan kan de verhuurder ontrui ming van het bedrijfspand vorderen. Alvorens deze ontruiming te bevelen, zal de kantonrechter voorgeilcht door de Huuradviescommissie die nen uit te maken, of de voorgestelde huurprijs redelijk is. Indien de rech ter de voorgestelde huurverhoging redelijk acht, kan aan de huurder alsnog één maand worden gegeven, om zijn verplichtingen na te komen. Reeds nu kan de huurder van een bedrijfspand zich tot de bevoegde Huuradviescommissie wenden en een advies over de na 1 Januari a s. ver schuldigde huurprijs vragen. De kos ten van zo'n aanvraag bedragen f 2.50. Bij verschil van inzicht over de juistheid van de geadviseerde huurprijs kan daarna bij ongezegeld verzoekschrift onder overlegging van het advies aan de Kantonrechter een uitspraak omtent de betalingsver plichting worden gevraagd. Gebouwen, niet zijnde een winkel woning, worden als woning be schouwd, indien meer dan 60 pet. van het, totale vloeroppervlak behoort tot ZWARTE PIETPUZZLE. HORIZONTAAL: 1. heilige 2 oogholte 5 knolgewas 6 zangstuk 7 list 8 sportartikel 11 vr. munt 13 geogr. aanduiding 14 dus (eng) 15 verbinding 17 opera 19 schrijfbehoefte 21 voorzetsel 22 meisjesnaam 23 bijb. naam 25 ik (lat) 27 flink 28 de somma van 31 muziekterm 32 voegwoord (fr.) 33' voorzetsel 36 te zijner plaatse (lat) 37 vers 38 verlaagde toon 39 bos 41 geogr. aanduiding 42 bijwoord 43 nummer (afk) 44 voegwoord (fr.) 48 vogeleigenschap meisjesnaam dus (lat) 52 boom 56 deel v.e. Jiuis 59 verstand 60 elk 62 dunne 63' zangnoot 64 noordpool (afk.) 65 boom 68 .vluchtheuvel 70 vloerbedekking 73 lidwoord 74 bar 76 zangstem 77 godsdienst 81 visnet 82 gissen 83 lidwoord (fr) 84 de oudere 85 plant tijdperk snelle greep 50 Zaterdagen 12 en 19 December Ont spanningsavond „Retumoza" Dinsdag 15 December Filmavond Aigemene Metaal Bedrijfsbond. Donderdag 17 December Kerstwij ding van de N.C.V.B. Donderdag 17 December Filmavond Raad van Overleg in het R.K. V erenigingsgebouw. Woensdag 16 December 7.30 uur Kerstzangavond in de Ned. Herv. Kefk door „Vox Jubilante" en Herv. Meisjeskoor. Vrijdag 18 December Ledenvergade ring A.R. Kiesvereniging. Maandag 21 December Propaganda- avond „Veilig Verkeer'' in 't Cen trum. Dinsdag 22 December Kerstavond Bond van Plattelandsvrouwen. Dinsdag 22 December Uitvoering „Inter Nos" Cantine N.V. Dob- belmann. Dan rug, keel en borstje inwrijven met een niet-zelfstandige woning. Hier voor geldt dus direct het maximum der toegestane huurverhoging. Als voorbeeld kan dienen een pand, waarin zowel een werkplaats, maga zijn, stalling of andere bedrijfsruimte (mits niet gebruikt als winkel) met daarbij behorende woning is onder gebracht. Omvat het woongedeelte minder dan 60 pet. van de totale vloeroppervlakte, dan vindt even als bij winkelwoningen dus een nadere vaststelling van de huurver hoging, met inachtneming van het wettelijke maximum, op de aangege ven wijze plaats Uit het vorenstaande moge duide lijk zijn, dat de schrikwekkende fcriefjes dus slechts betreffen de nieu we overeenkomst met betrekking tot de huurverhoging en dat er dus geen sprake van is, dat hier inbreuk kan en mag gemaakt worden op de be- jstaande huurbescherming. HM. Piuifni/eeHoudus Wij vestigen Uwe aandacht op onze sinds 17 December 1 923 welverzorgde Het is een bewezen feit Pluimveevoederfabriek 9» 87 levert kwaliteit. Beleefd aanbeveltrd, J. Hoogendoorn Hz. Deze puzlle bleef vorige week we gens' plaatsgebrek geheel overstaan. VERTICAAL: 1 vieze lucht 2 stukje carton 3 naam van verschillende ri viertjes 4 lekkernij 5 tocht 8 bevel 9 pers. vnw. 10 vragend vnw. 12 deel v .d. mast 13 germ, godheid 14 pl. in België 16 geziohtsharen 18 land in Azië 20 ontkenning 23 werpstrik 24 van adel 26 klaar 27 hoofddeksel 29 soort groet 30 lidwoord (fr.) 34 zeemacht 35 eng. drank 40 jongensnaam 41 langwerpig rond 42 aanzien 43 bijwoord van tijd 46 deel v. h. dak 47 drank 48 strafwerktuig van Zwarte Piet 51 gewicht 52 bekende heilige 53 lekkernij 54 de somma van 55 smalle strook 56 verzoek 57 pl. in Nederland 58 goud (fr) 61 het romeinse rijk 66 keizerkoninkrijk (afk) 69 rijksgrens (afk.) 71 gids 72 voedsel 73 zangnoot 75 deel v.e. huis 79 vogel 80 pers. vnw. 84 niet sterk 86 bid (lat) Bij een goede oplossing ontstaat op de nummers 10, 29, 45, 67 78 horizontaal een toepasselijke zin voor 5 December.

Weekblad voor Waddinxveen | 1953 | | pagina 3