Weekblad voor Waddinxveen 1 de. Spieyel van de week Kris-Kras Weddenschap nette Werkster Boekhouder Tuindersknecht houten Woning Luchtbuks R. van de Wal een Dagmeisje WINKELJUFFROUW MEISJE NET WERKMEISJE DAMESRIJWIEL U.U. Landtouwecs, de originele Bietenzaden HET MEISJE Wit Emaille Fornuis Zelfstandig Meisje J. VERHEUL Sport in Uwt. ZOMERMODEALBUMS 1954 Boekhandel „Veldwijk" NÜTSSPAARBANK te WADDINXVEEN No 456 Vrijdag «ÏMaart 1954 9e Jaargang Adres Redactie en Administratie: Oranjelaan 30, Waddinxveen, Telef. 438 Verschijnt elke Vrijdag Abonnementsgeld per kwartaal f 1.00 bij vooruitbetaling Advertentieprijs 6 ct, familieadvertenties 7 ct per m-m. Bijdragen, Verslagen, etc. uiterlijk 's Woendagsavonds inzenden. Het leven van de meeste onzer beweegt zich weer voort langs we gen van geleidelijkheid. Wij hebben veelal een rustig leventje en alleen als wij heel oud worden," zo boven de honderd jaar, komen wij in de krant. Dat kan ook gebeuren als wij een respectabel aantal jaren in de huwelijksboot zitten, doch wij kun nen wel zeggen, dat het leven van de gemiddelde Nederlander vrij rus tig is. Als wij echter om ons heen zien, dan merken wij wel, dat niet bij iedereen lAuan- xy/^ny.tinaokuah zulks vroeger met de Fokker toestellen het geval was. De zeer snelle opbouw van de luchtmacht kern in ons land was volgens de generaal alleen mogelijk geweest, doordien de luchtmacht voor repa ratie en voor onderhoud zich tot de eigen industrie kon wenden. CURSUS. Ik raakte van de week op een avond toevallig verzeild bij een ken- Maar met je buren moet je meer omgaan dan met tante Annie, die in het Zuiden van het land woont, of met Oom Kees, die op de Zuidhol landse eilanden een boerderijtje heeft. En daarom kijk je natuurlijk met grote belangstelling, als je de verhuiswagen ziet naderen. Zujllen het leuke mensen zijn? Jong? Nette lui? Veel of weinig kinderen? Je kunt het treffen met je buren, maar je kunt ook pech hebben. De familie A trof het niet. Zelf hebben ze twee bengels, van 7 en 5j jaar. Ondeugend, als ieder kind op die leeftijd, maar.geen gemene stre ken. De nieuwe buren hebben even eens twee jongens: 8 en 6 jaar. Ook bengels. Maar wèl met gemene stre len hebben we ook nu toestemming van de betrokken familie A. om de ze kwestie te publiceren. Het spreekt welhaast vanzelf, dat namen en ini tialen gefingeerd zijn. DORA WERTH. ONZE FEBRUARI-PRIJSVRAAG. Tot mijn spijt ben ik nog niet in staat de beste antwoorden op de Februari-prijsvraag in dit nummer te publiceren. Vorige week heeft een jurylid tengevolge van de glad de wegen een ongeval gehad. Ge lukkig niet erristig, maar hij is voorlopig nog buiten dienst. Naar alle waarschijnlijkheid zal hij eind dezer week zijn arbeid weer kunnen hervatten en zijn eerste taak zal Mister Brown, een fors Newyorker, Toefde in ons vaderland, Deed zijn zaken, toog naar Marken, Vond het machtig interessant; Hij bezag wat bruggen, sluizen, Hier een hap en daar een snap; Sloot nog gauw met een collega Vóór 't vertrek een weddenschap. Mister Brown, hij is een bouwer. Wedde dan met Van der Sluis: 's Kijken, wie het eerste klaar is Met een tien-ver diepingshuis; Jij in Bussum of in Tilburg, Ik in Boston of New-York, Met getuigen prikte 't tweetal Dat heel netjes aan de vork. Mister Brown ging weer vertrekken; Met grote vreugde geven wij I kennis van de geboorte van jize Dochter en Zusje JOSÉ H. A. VAN DIJK M. H. VAN DIJK-Ultée johnny Cora Tonny Waddinxveen, 27 Febr. 1954 Burg. Tmoststraat 92 Biedt zich aan voor de schoonmaak. Adres te bevr. bur. v. d. blad Mede namens vrouw en kinde ren, wil ik langs deze weg de Directie, Technische leiding, (antoor- en Fabriekspersoneel hartelijk dankzeggen voor de blijken van waardering, onder vonden bij mijn 25 jarig jubileum bij Kempkes' Meubelfabrieken N.V. M. DE BOOIJ Moordrecht. 3 Maart 1954 heeft nog enkele avonden beschikbaar voor het bij houden van administraties. Br. onder nr 5-3-54 bur. v. d- bi Gevraagd 15 Maart leeftijd 16-21 jaar. Aanmelden 's avonds na 6 uur. W. Oosterom, Bloemendaal 13 Te koop aangeboden: een ruime uitneembare gebouwd door de HAHBO te Neder-Hardinxveld in het jaar 1946. Te bevragen bfjN. Both Jr Bloemendaalseweg 43a Post Gouda Een nette Jongedame zoekt lanes deze, voor haar onsym pathieke weg, kennismaking met jongeheer niet ouder dan 30jaar. Br. (foto insluiten) onder nr. 5-3-54/1 bur. v. d. blad. TE KOOP een zware Noordeinde 72 OOOB EN DOOP VLEKVWJ Nesse 12 Telefoon 566 Gevraagd: Mevr. Van Berkesteijn, Wilhelminakade 68 Gevraagd en voor opleiding winkel en een MAISON VERHOEFF Hoogstraat 23, Gouda TE KOOP: 1 Meubelmakersbank 1 prima Bokje 1 Citer (dubbelsnarig) moet gestemd worden 1 Schrijftafelbureau 1 witte Sporttrui half geld Te zien 's avonds na 7 uur Henegouwerweg 68 Te bevragen bur. v. d. blad Te koop aangeboden een gebruikt merk Juncker Predikbeurten op a.s. Zondag Ned. Herv. Kerk. Voorm. 9.30 en nam. 6.30 uur Ds J. van der Haar. Woensdag 10 Maart Biddag voor het gewas Voorm. 9.30 uur Ds H. G. Abma van Rotterdam-Delfshaven Nam. 7.30 uur Ds J. van der Haar Wijkgebouw Sniep: Voorm. 9.30 uur Ds A. van Eyk van Benthuizen Nam. 6.30 uur Ds H. van den Akker van Gouda Gereformeerde Kerk Voorm. 10 en nam. 5 uur Ds. J. Snoey. Woensdag 10 Maart Biddag voor het gewas Nam. 7.3'0 uur Ds J Snoey Ned. Herv. Ver. „Wet en Evangelie" Nam. 3.30 uur Ds J. van Vliet van Maasdam Chr. Afgesch. Gemeente 9.30 uur v.m. en 5 uur nam. leesdienst. Vrijdag 12 Maart nam. 7 uur Ds G.v.d.Breevaart van H. I. Ambacht Rem. Geref. Gemeente Nam. 10 uur Ds G. Ch. Duinker ■.m~ De Zondagsdienst wordt Zondag a.s. waar genomen door Dr J W. H. Helleman. Wij leveren U met een enorme opbrengst Vraag inlichtingen en prijsopgaaf bij K. Perdijk, 's Graven- broekseweg 56, Reeuwijk. Teleloon 305. Vertegenwoordiger van de Friesche Zaadhandel j. J. Wouda, Oranjewoud, (br.) GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Gevonden 1 bruine want; 1 dou blé armbandje; 1 blauwe ceintuur; 1 zilveren ketting; 1 motorhand schoen; 1 zwarte damesportemon- naie met inh.; 1 sleuteltje. Verloren 1 lederen want; 1 brui ne portemonnaie met inh.; 1 sport riem. Biedt zich aan 16 jaar, voor 4 dagen per week tot 's middags 3 uur- f 3.— per dag. Adres te bevr. bur. v. d. Blad Te koop: Burgemeester Trooststraat 44 Telefoon 539 Gevxaagd per 1 Mei in klein gezin te den Haag, voor dag en nacht, wegens Huwelijk der tegenwoordige, v. g. g. v. Mevr. J. Barendrecht van Charlos Willem de Zwijgerlaan 45 den Haag Elke bestelling wordt met de meeste spoed uitgevoerd. BAKKERIJ een mooie sortering Modeplaten voor Zomer 1954 VOETBAU WaddinxveenO.D.S. 1-1 Het is de Geelzwarten gelukt de ongeslagen leiders een puntje af te snoepen en de wedstrijd was het aankijken volkomen waard want on danks het zeer zware terrein heb ben de jongens van aanvoerder Biesheuvel fair en sportief gevoch ten van het begin af tot het einde. Zaterdag a.s. komen de junioren na de rust periode weer aan bod en dan ontvangt Waddinxveen a— Olympia a hetgeen wel een te zwa re opgave voor de Geel-Zwarten zal zijn. Wij zijn benieuwd hoe of Wad dinxveen Z overwinterd zal zijn én voor d ewedstrijd Waddinxveen Z— Ibis durven wij ons niet aan een voorspelling wagen. Voor a.s. Zaterdag zijn vastgesteld. Verheul I—Sportlust II 4 uur; Waddinxveen Z I—Ibis I 4 uur; Rijnstreek 3—Ibis II 4 uur. Ook de junioren competitie begint a.s .Zaterdag weer te draaien. De verdere competitie ligt stil in ver band met de interlandwedstrijd. Zoals wij in ons vorig nummer reeds mede deelden wil W.S.E. naast de afdeling voetbal trachten, een afd. dames handbal oprichten. Gezien de animo die hiervoor is onder de da mes zal op Maandag 8 Maart a.s. 's avonds 8 uur in het R.K. Bonds- gebouw een oprichtingsvergadering gehouden worden, waarbij al de da mes uit de parochie worden uitge nodigd. ZWEMMEN Het bestuur van de Gouwe maakt bekend dat in verband met de zwemwedstrijden van de G.Z.C. a.s. Zaterdagavond in het spaardersbad geen zwemmen voor de Waddinxve- ners is. Voor de feestavond is veel belang stelling en het bestuur raadt een ie der aan de invulformulieren zo spoedig mogelijk in te zenden, de kaarten worden in volgorde van binnenkomst uitgereikt. Volgende week heeft de trekking urai met uie ueienmgen met een paar dagen had kunnen wachten. Waarschijnlijk zal deze vraag ook wel door een der Kamerleden wor den gesteld. Enfin, de betrokkènen hebben weer eens Wat beleefd. Prins Bernhard, die lang geen ge makkelijk en rustig leventje heeft, vertoeft in de V. S. om daar van al lerlei militaire opleidingen op de hoogte te worden gebracht. De Prins heeft het er druk mee. Hij heeft la ten weten, dat hij geen tijd heeft voor zijn talrijke particuliere vrien den. Ook militaire vliegtuigen in de V. S. hebben de grote, deskundige belangstelling van Prins Bernhard.. Inmiddels heeft de bekende vlie ger Luit-generaal I. A. Aler voor" studenten in de vliegtuigbouw te- Delft gezegd, dat het een nationale^ winst zou zijn, indien de K.L.M. weer met Nederlandse toestellen zou kunnen vliegen. Men weet dat- moet een huis hebben". Hij trok er op uit, ging zelfs naar Den Haag en kreeg ten slotte, met medewerking van verschillende instanties dan een huis toegewezen in een nieuwe wijk van de groeiende stad. Daar domiliceert het gezin A met vier kinderen thans sedert verleden jaar Juli. Ze waren de eersten, die in dit blok een woning betrokken; nu, enkele maanden later, zijn alle huizen bewoond. Zoals dat in deze na-oorlogse tijd meer voorkomt, wordt kaf en koren ■door elkaar gegooid. Middenstan ders en arbeiders wonen broeder lijk naast elkaar en om aan alle" •eventuele boze brieven bij voorbaat het nutteloze aan te tonen, voeg ik hieraan toe, dat ik met kaf en ko ren natuurlijk niet middenstanders en arbeiders bedoel. Onder de mid denstanders vindt men kaf en koren ■en onder de arbeiders ook. «AJCOfcCllXUl A3 miiiivxxrtxo baar geworden. Er is inmiddels een nood-oplossing gevonden, maar deze is tijdelijk. Het leek mij belangrijk genoeg, om hier de vraag van de maand aan te verbinden. We vragen dus onze lezeressen (en de antwoorden van lezers zijn eveneens welkom) Hoe zoudt U handelen, als U me vrouw A. was? Antwoorden moeten ingezonden worden uiterlijk 31 Maart a.s. en mogen niet meer beslaan dan één vel kwarto papier, éénzijdig be schreven. Wilt U er aan denken vol ledige naam en adres op de brief zelf (dus niet alleen op de enve loppe) te vermelden? De beste ant woorden zullen worden beloond met een boek en zullen, zo mogelijk, ge publiceerd worden in de week van 5-10 April a.s. Ik zie met belangstelling Uw ad viezen tegemoet. Zoals vorige ma- verkeer hun eigen taal te mogen ge bruiken. De tweetaligheid is in ons land geen voordeel, 2o moest de be windsman erkennen. Maar het leven is nu eenmaal sterker dan de leer. Van de Regering mag niet verwacht worden, dat zij in Friesland levende verlangens geen uitweg geeft. Zij gesteld, die het georuiK van ae Friese taal in de rechtszaal en op de scholen zal regelen. Prof. Diepen horst werd dan ook verweten dat hij op die gelegenheid had moeten wachten. Aan het gebruik van deze taal zullen beperkingen worden ge steld. Niet allen die sparen worden rijk Maar bijna allen die het niet doenblijven arm. SPAART voor Uw toekomstige grote uitgaven. Ge blijft zonder schulden, ge zijt gelukkig. Maakt gebruik van een rekening bij de Kanaalstraat 9 Telefoon 668 Bijkantoor van de Nutsspaarbank te Gouda

Weekblad voor Waddinxveen | 1954 | | pagina 1