NIEUWS uit üHizt Huidgenezing 1 ZJÈ. 1 j X J ij Tot de grote gebeurtenissen van deze dagen behoort voorzeker het houden van de grote middenstands- beurs „Gouwe-Stad". 't Is al beurs, wat de klok slaat. En geen wonder, want, als we op het Sniepkwartier de geweldige tent zien verrijzen, ontkomen we niet aan de indruk, dat het iets gewel digs zal worden. We vragen onszelf af, hoe durft men zo iets aan, is er niet te hoog gegrepen, maar als we dan weer letten op het enthousiasme en de ijver, waarmede het comité is ver vuld, twijfelen we ook weer' biet aan het slagen. Wat een bergen werk zijn hiervoor verzet, alleen al bij de voorbereiding en niet minder bij de inrichting van zulk een expo sitie. Door samenwerking is hier iets moois bereikt. Zakenmensen hebben hier schouder aan schouder gestaan en de handen ineengeslagen, met het doel een uiting van durf en door zetten te geven, teneinde het ge wenste resultaat te bereiken en wel „omzetvergroting". Het laatste is nog niet te beoordelen, het eerste wel. Zowel het comité als de deelnemers een woord van hulde. Zo zullen dan a.s. Dinsdagmiddag de poorten opengaan en kunnen de stromen bezoekers van heinde en ver binnengelaten worden, teneinde de exposities te bewonderen en za ken te doen. Alhoewel het comité voldoende propaganda heeft gemaakt, om be zoekers te trekken, achten wij het niet ondienstig hieraan deze uiteen zetting toe te voegen. Zoals bekend nemen ruim 70 standhouders aan de tentoonstelilng deel, waaronder enkele fabrieken. Verder worden enige modeshows gehouden, welke voor de dames zeer aantrekkelijk zijn, bijv. Op Woensdag 31 Maart 1954, 's middags 2 en 4.30 uur, mode-show van Dames- en kinderkleding, ver zorgd door de firma Verbakei te Waddinxveen en op Donderdag 1 April 1954 's middags 26 uur mode-show, zeer chique modellen wollen gabardine mantels, merk „Grandiose" e.a. Dames yersey complètes uit binnen- en buiten land, bruidstoalettes, damesrokken en blouses, verzorgd door de firma's A. Brouwer en J. van Heezik te Waddinxveen. Iedere avond en Zaterdagmiddag grote muziekshow van bekende ra dio-orkesten, waaraan medewerken: Eddy Christiani en zijn orkest onder leiding van Frans Poptie Tom Erich en zijn orkest met medewerking van Johnny Meyer, accordeon en Karei van den Velden, zang. The Three Jacsons (versterkt). Het wereldbe roemde accordeon-ensemble. Gerard van Krevelen met zijn orkest met zang van Mieke Telkamp. Het Show en Amusementsorkest „The Topli- nérs" onder leiding van Con de Vries. Buitendien zullen er op het bui tenterrein verschillende attracties zijn, o.a. een verlichte vijver, een nagebootste Hefbrug, en naar men ons mededeelde is het niet uitgeslo ten dat er een aardige verzameling dieren uit het Wassenaars Dieren park aanwezig zal zijn. Al met al een tentoonstelling, welke in het middelpunt aller be langstelling zal komen in de eerst volgende dagen. Vanzelfsprekend hangt het al of niet slagen af van het aantal be zoekers dat de controle passeert. Eigenlijk behoeft hiervoor geen vrees te bestaan, want niemand uit Waddinxveen of uit de omtrek wil zo iets missen. Een opwekking hier toe is vrijwel overbodig. Ten overvloede nog even de uren van openstelling Iedere middag van 2.306 uur en 's avonds van 711 uur. Dat Waddinxveen in de komende dagen dreune van het aantal nieuws gierigen en wat beter isvan kooplustigen. Want uiteindelijk daar gaat het in deze om baarheid. 380 1.1. bezochten de scho- vele weggebruikers, len. Laten wij eerlijk zijn, wat weten De heer Lindhout gaf e en open- de meeste wielrijders van de ver- bare les en behandelde het begin keersborden die bij vele wegen zijn van de Tachtigjarige oorlog. Hierna geplaatst, van het voorrangspro- volgde samenzang van Ps. 89 7 en bleem op kruispunten en het gedrag 8. In de pauze werd royaal koffie als wielrijder op de weg? Nu dat is en koek gepresenteerd. ronduit gezegd „Zeer weinig". Na de pauze hield de heer Van der Het verbond van Veilig Verkeer Hoff een inleiding over de opvoeding stelt u thans in de gelegenheid zo'n van de wil, getiteld „Leren willen", kosteloze cursus te volgen tot ver- (Op ons verzoek gezien de grote hoging van de veiligheid op de weg. instemming, der aanwezigen heb- Liefhebbers kunnen zich opgeven ben wij de heer v. d. Hoff bereid ge- bij mevr. Kerver, (bakker), Ieplaan, vonden dit onderwerp welwillend in Politiebureau, Kerkweg 9 en bij de zijn geheel aan ons af te staan, zo- heren C. P. de Leeuw, Brugweg en dat wij in staat zijn deze geheel te D. Niezing, Prunusstraat 18 alhier, plaatsen in een volgend nr.) Bij voldoende deelname zal de Daarna kreeg de heer Vlieg het theoretische cursus worden gegeven woord en maakte van de gelegen- op drie nader te bepalen avonden heid gebruik om afscheid te nemen van mej. Hol in verband met haar De voorzitter van de N.K.J.B., vertrek naar 'schoonhoven. Spr. re- Wlm van Berkesteijn, opende deze leveerde hoe droevige omstandighe- vergadering met gebed en een harte- den haar hadden genoopt Waddinx- bjk welkom aan de leden, veen te verlaten en node, zo ging hij In bet bijzonder heette hij van voort, zullen we haar missen. Ook barte welkom de aalmoezenier J. J. tot de heer Van den Hoff richtte hij Verlaan, en Henk de Reuver, dis woorden van waardering en af- trictsleider van Rotterdam, die het scheid. Uw werk, zo zei hij, is van onderwerp behandelde: „Het apos- uitzonderlijke kwaliteit geweest. U tolaat onder de jonge arbeiders", beschikt over buitengewone gaven. Henk ae Reuver begon zijn inlei- Dat u wijsheid van Boven moge ding met een uiteenzetting te geven worden geschonken in uw nieuwe van de priestersarbeiders in Frank- werkkring. riik- Ben priester kan geen arbeider Vervolgens wees de heer Van Hoe- z,in en een arbeider geen priester, ven op de grote schaarste in het on- maar we moeten hier wel degelijk derwijzend personeel, met als gevolg een onderscheid in maken. Een grote mutaties. Want de heer Lind- Priester is door God geroepen om als hout, de eerste onderwijzer der Herv Priester te staan in de maatschappij, School gaat ons nu gauw verlaten en en een arbeider als arbeider, maar vertrekt als hoofd naar Meeuwen, dan ook een arbeider voor 100 pro- Hij legde er de nadruk op dat het cent> want arbeider is ook een roe- hoofd-zijn van een school een moei- pi"g van God- Dat een priester meer wil weten Plattegrond Tentoonstelling lijke taak is en sprak de wens uit dat hij lerende geleerd wordt. Mej. Lekkerkerker, zo deelde hij mede, zal misschien haar plan tot vertrek ken wijzigen en haar reis naar En geland enige tijd uitstellen. Van bestuurszijde werd medege- van de problemen van de arbeider is zijn volle recht. Spreker betreurde het dan ook, dat de bordjes van „verboden voor onbevoegden" rfog steeds verbieden aan de priester om ook eens een deeld dat 75 nieuwe leerlingen zich kÜkje in de fabriek te nemen, om aangemeld hebben. zodoende dichter bij de arbeiders te Na Ps. 150 1 te hebben gezongen, komen. Maar daarom ook moeten eindigde de heer Van Hoeven deze wij Katholieke arbeiders Christus druk bezochte ouderavond met ge bed. Onbetwist de beste tandpasta GROOTSE ORANJEFEESTEN TE WADDINXVEEN OP 30 APRIL a.s. De Oranjevereniging Waddinxveen hield Woensdagavond, onder leiding van haar voorzitter,, de heer H. K. v. d. Loo, een ledenvergadering, ten einde de feestelijkheden van 30 April a.s. te bespreken. Het resultaat van deze besprekin gen was, dat Waddinxveen weer met een programma voor de dag zal ko men, dat in de belangstelling zal staan niet alleen van de leden, doch van de gehele omtrek. 's Morgens zal het programma, zo als ieder jaar, aan de schoolkinderen worden gewijd, 's Middags zal weer een groot Nationaal Springconcours voor Burgerruiters worden georga niseerd, onder auspiciën van de Ned. Hyppische Sportbond. Gezien het ge weldige succes van vorig jaar heeft het bestuur en de leden gemeend, ook dit jaar weer de beste spring paarden van ons land hiervoor uit te nodigen. Veren zullen de klinkende namen van vorig jaar nog niet ver geten zijn. Dit jaar zullen tevens wedstrijden worden gehouden in het barrière- springen, hetgeen zeer aantrekelijk en spannend is voor het publiek. Het avond-programma zal ook dit jaar weer in het teken staan van de amusementsmuziek. Voor de kinde ren zullen enkele clowns optreden, terwijl voor het grote publiek „Die Tiroler Holzhacken Bub 'n" zullen worden gecontracteerd. Een en an der zal worden afgewisseld door an dere artisten en ensembles. U ziet, ook dit jaar is de Oranje vereniging erin geslaagd een pro gramma samen te stellen, dat de eer van deze vereniging zal hoog hou den. Uit het jaarverslag van Kemp- kés' Meubelfabrieken N.V., ontlenen we, dat in het afgelopen boekjaar de vraag naar meubelen groot was, ge tuige het feit dat de omzet met 25 pet. was gestegen. Ook wordt in 1954 een goede be zetting verwacht, terwijl de export orders een belangrijk deel van de productie vormen. De winst is niet onaanzienlijk ho ger dan in 1952. Zij bedraagt na af trek van de normale afschrijvingen 113.276 (vorig jaar 74.328). Het komt de directie wenselijk voor om over de nieuwe investeringen de toegestane extra afschrijvingen toe te passen van 30.576. Met inbegrip van de onverdeelde winst 1952 (divi dendreserve) van 2.345 (ƒ3.267) is dan beschikbaar 85.053 (ƒ77.595). De directie stelt voor hiervan te bestemmen voor belastingreserve 35.320 34.000) en uit te keren een dividend van 3 pet. (onv.) op prioriteitsaandelen en 6 pet. (v.j. 5 pet.) op gewone aandelen en over te brengen op nieuwe rekening 383 2.345.) - Wegens bedanken van Zr. van Driel als wijkzuster, werd in haar plaats benoemd Zr. K. Olie uit IJs- selmuiden. Tot tijdelijke wijkver pleegster werd benoemd Zr. van der Waals uit Zutfen. Zaterdag a.s. hoopt de fa. L. W. Verbakei alhier, haar geheel ver bouwde confectie-afdelingen te ope nen. Door inwendige verbouw is de zaak van aanzien veranderd en hier door aanmerkelijk verbeterd. Niet alleen wat het interieur be treft, heeft er een wijziging plaats gehad, ook de verkoopsmogelijkhe den zijn groter geworden en wel door belangrijke uitbreiding van de afdeling herenconfectie, benevens de verkoop van damesmantels en -mantelpakjes. Het zal deze vooruitstrevende firma a.s. Zaterdag wel niet aan be drijvigheid ontbreken, zo ook Vrij dag, bij de receptie, welke voor deze opening gegeven wordt. Onzerzijds succes toegewenst. Men deelt ons mede dat het standnummer op de Beurs van de heer De Knecht is gewijzigd in no. 49 en van de fa. Booy is no. 4. brengen op de werkplaats niet door preken of iets dergelijks, maar door voorbeeld. Hierna werd in een groepsbespre king nog verschillende problemen aan de orde gesteld, die alle werden besproken door Henk de Reuver, kapelaan J. J. Verlaan, en Wim van Aan de Openbare School aan de Berkesteijn, voorzitter N.K.J.B. afd. Brug zal ingaande 1 April a.s. een Waddinxveen. Verder niets aan de voor Waddinxveen geheel nieuwe orde zijnde, sloot W. van Berkesteijn taai-methode worden ingevoerd. Een deze vruchtbare avond, methode waarbijde kinderen door gehoor en gezicht de taal zullen op nemen en waarbij hij grotere vrij- heid zal worden bijgebracht om de ha_ar_jaarli]kse ouderavond. Van 6.: De Chr. M.U.L.O. school te eigen gedachten uit te drukken, zo- 7.30 uur was er yoor de ouders der wel in spreken, vertellen als stellen. teerlingen gelegenheid in de lokalen Dit deelde de heer Blonk, hoofd van de sch°o1 -het werk hunner kin van de openbare school-B Donder- deren te bezichtigen en met het on- dagavond mede in de zeer druk be- der wij zend personeel te spreken zochte ouderavond, die in het gym- °ver de vorderingen. Hiervan werd nastieklokaal werd gehouden. Reeds gebruik gemaakt, in Juli hoopt de heer Blonk het re- °m 7 45 uur kwam men bijeen in sultaat van deze nieuwe methode te de, grote zaal van het Verenigings- kunnen tdnen. gebouw. Met grote voldoening kon de Ge voorzitter, de heer Van Tol, voorzitter van de oudercommissie, sPrak in zijn openingswoord z'n vol de heer C. Rietveld, die deze avond doerdnS uit over het feit, dat de werd herkozen, mededelen, dat voor ouders 'n z° grote getale gekomen het nieuwe cursusjaar 28 leerlingen waren, dat de zaal haast te klein werden ingeschreven. In verband was. Hij releveerde de in het afgelo- met dit mooie resultaat werden har- pen cursusjaar gehouden bazar, die telijke woorden van dank gericht zo'n gr0°t succes was geworden en tot het actieve schoolhoofd, de heer waarvan de ouders de vruchten in Blonk en diens echtgenote. Met luid de scbool konden zien. applaus werd de mededeling ontvan- Bnige leerlingen van de Mulo-klas gen dat deze stijging van het leer- sen droegen hierna op zeer verdien- lingen-aantal het mogelijk maakt, Olijke wijze enkele gedichten voor, dat een 4e leerkracht kan worden ingestudeerd ohder leiding van. de aangesteld. beer Dijkshoorn, waarvoor ze een Een andere verheugende medede- welverdiend applaus kregen. ling was, dat voor' het onlangs inge stelde school-fonds reeds 178 ontvangen. De kinderen van de hoogste klas sen staan er goed voor de meisjes zullen onder leiding van mevr. Blonk Het hoofd der school de heer Zui- js dema, hield vervolgens een causerie over het onderwerp „Waar gaan wij heen Spreker behandelde de principiële zijde van het Chr. Onderwijs en Huidzuiverheid - Huidgezondheid Woensdagavond werd de ouderavond gehouden van de Herv. Chr. Scholen. De secretaris van het schoolbe stuur, de heer W. Buitelaar, opende deze avond door het laten zingen van Ps. 65 1. Na Pred. 12 te hebben voorgelezen, heette hij allen hartelijk welkom, in 't bijzonder mej. Hofman, die pas uit het ziekenhuis was ontslagen en deelde mede dat Ds. v. d. Haar was verhinderd. Een terugblik op het - afgelopen schooljaar gaf reden tot grote dank- - met de Paasvacantie gaan kamperen wces °P bet belang van de vakken in het Gooi; de jongens gaan deze Bijbelse- en Vaderl. Geschiedenis, zomer naar de Betuwe. Maar ook de zakelijke kant dient De Stichting „De Opbouw" stelde volkomen verantwoord te zijn. Dat door woord en beeld de vele aanwe- e*s' trouw en nauwgezetheid bij de zigen in kennis met het werk voor vervulling van de dagelijkse taak. het verwaarloosde kind en deed een Hiertoe wekte spr. personeel, ouders beroep op de offervaardigheid om en leerlingen in het slot van zijn dit belangrijke werk te steunen. boeiend betoog op. Van de gelegenheid om het werk Ben nieuw nummer op het pro der leerlingen te bezichtigen werd gramma was het afscheid van de een druk gebruik gemaakt. Vooral leerlingen die in 1953 de school ver- het tentoongestelde werk van de lieten- Hun werd namens .het be- kleuterschool en de bijzonder goede stuur door de heer Van Dam handwerken van de meisjes dwon- oud boofd der school met enkele gen ieders bewondering af. welgekozen woorden een Bijbel aangeboden, naar keuze van de leer- Bij het geven van de practi- lingen gedrukt in één der moderne sche verkeerslessen voor de school- talen. jeugd, werd door enkele personen Na de pauze voerde de heer Zui- de vraag gesteld „Waarom wordt dema met de leden van de hoogste er voor ons oudere mensen, ook niet kjlassen een Paas-Declamatorium zo'n cursus gegeven, want de school- uit. Met gespannen aandacht volg- jeugd weet meer van het verkeer op den de toehoorders de steeds wisse- de weg dan wij". lende samenzang, koorzang en deela- Het bestuur van het Verbond van maties. De solo-partijen werden ge- Veilig Verkeer te Waddinxveen, zongen door Gonnie Buurman, heeft die vraag in overweging geno- De voorzitter vertolkte de dank men en kwam tot het besluit dat van alle aanwezigen aan leider en zo'n cursus voor wielrijders drin- leerlingen voor dit uitstekend uitge- gend nodig is, gezien de rijwijze van voerde werk. *H s'o

Weekblad voor Waddinxveen | 1954 | | pagina 6