Weekblad voor Waddinxveen 4 C.H.U. C. H. U. MEUBELMAKERS en HALFWAS MEUBELMAKERS »AVIFAUNA« J. J. R, SCHMALL J.J.R. SCHMALL GEVRAAGD: Meubelfabriek WED. G. BOTH: a s.so ooKntKtNSKAOf Ho 461 Vrijdagglö April 1954 9e Jaargang Adres Redactie en Administratie: Oranjelaan 30, Waddinxveen, Telef. 438 Verschijnt elke Vrijdag 1 Bijdragen, Verslagen, etc. uiterlijk Abonnementsgeld per kwartaal f 1.00 bq vooruitbetaling >s Woendagsavonds inzenden. Advertentieprijs 6 ct, familieadvertenties 7 ct per m-m. telaatkomen op zijn werk veront schuldigde hij met de mededeling, dat zijn vrouw die nacht het leven had geschonken aan een dochter. Van de ene leugen kwam de andere. De nu wél uitgeslapen arbeider wil de 55,kraamgeld wel in ont vangst nemen enging met dat geld een dagje vrolijk uit. Het be drog kwam uit, toen de vrouw geen geld had en 'naar de fabriek ging om een voorschot te vragen. Toen gifte bij de politie. De arbeider werd wegens wederrechtelijke vrij heidsberoving vervolgd, waarna bleek, dat de arbeider die dokters verklaring nodig had om zich als werkloze te laten inschrijven. Voorlopig zal dit wel niet gaan. De gewezen patiënt werd gratis onder dak verleend, waarbij hjj heus wel te werk zal worden gesteld. Ma ken sommigen misbruik van de so- ciaje voorzieningen, anderen specu- werken (Mevr. vah G. is zelf oud- ouderwijzeres) en de kleintjes zijn dan onder de hoede van het dienst meisje. Maar soms wil de een mij wel eens wat vragen en dan zegt de ander Ssst, anders kan ik niet le ren. Elke avond ontstaan er zodoen de moeilijkheden, kleine ruzies en dan tijdverlies. Ik ben meer moe van die drie uur toezicht op het huiswerk, dan van mijn gewone dagtaak. Waarom reorganiseert men op len, sluiten. Of dit zo zal zijn, wij weten het nög niet, daar dit vooralsnog niet bekend is en a.s. Maandag op ae afrekeningsavond wel duidelijk zal worden. Zo lang nog geduld. In het verloop van deze beurs wa ren enkele middagen, welke bijzon der in het middenpunt der belang stelling hebben gestaan en wel de beide modeshows. Van het comité ,en de deelnemers was het goed gezien zulks aan deze beurs te verbinden.Noemen we ook nog de verschillende attracties voor het publiek, waardoor diverse be zoekers zich een Glasbeek-wasma- chine of andere artikelen zagen toegewezen. Al met al een tentoonstelling waar op Waddinxveen trots kan zijn en welke zich leent om in toekomst nog eens herhaald te wórden. Prijzen welke nog afgehaald kunnen worden. Fa. Glasbeek, wasmachine, no. 4222; Fa. de Vlaam, taart, no. 11500; Fa. Thèussen, kistje Sisi no, 1.0000 Gezamenlijke Kruidenier», (roos Theebuilén, no. 8466 idem, bus koffie, no. 10098, bij K. van Ringe- lenstein; Kroon Kruideniers, fl. li monade, no. 9106 fl. limonade, no. 7733 fl. wijn, no. 5988 fl. wijn, no. 6833'fl. wijn, no. 9422 bus koek, no. 294bus koek no. 5250 bus koek, no. 6559 bus koek no. 6722 bs. koek, no. 6788 bs. koek, no. 10090 Fa. Joh. Zwijgers, bl. gehakt, no. 3141 blik gehakt, no. 4286 blik gehakt, no. 5961 blik gehakt, no. 7419 blik gehakt, no. 8555 blik ge hakt, no. 9321 blik gehakt, no. 9748; blik gehakt, no. 10221 blik gehakt, no. 11300 Spar-kruideniers. 24-de- lig glasservies, P. Alblas, Brugweg 1 Faam Atlas Verhoef, Zuidkade. H. Koren, Brugweg, gewicht van kaas was 45 ponü, 4 ons, 10 gr. Ie prijs B. van Ruiten, Vrouwesteeg 12, Lei den, 10 p. Remiaj 2e prijs J. P. L. Bilt, Apothekersdijk 30, Leiden, 8 p. Remia; 3e prijs A. D. Arends, Zuid kade, Waddinxveen, 6 p. Remia; 4e prijs Van Leeuwen, Meidoornstraat, Waddinxveen,, 4 p. Remia; 5e prijs Bras, Ieplaan 76, Waddinxveen, 2 p. Remia. Verder enige gevonden voor werpen bij H. Doeleman Kerweg opent haar poorten Thans staat „Avifauna" aan het begin van een nieuwe geheel andere „Avifauna"-periode. Er zijn stor men over de onschuldige vogeltjes heen gegaan, ze zijn bedreigd met verspreiding, maar zijn voor Alphen aan den-Rijn, voor Nederland, voor heel de wereld, behounden geble ven. Het heeft veel moeite gekost, maar het is gelukt„Avifauna" is herboren, en gaat een toekomst te gemoet van grotere zekerheid en van succes. „Avifauna" is thans op een stevige leest geschoeid en staat op een behoorlijke ondergrond. Gezien de veelzijdigheid van „Avi fauna", te weten vogels, park en restaurant, was het een eerste ver eiste, om de juiste en geschikte krachten aan te trekken. Deze zijn gevonden in de heren Van Geffen en Joostenj de eerste als restaura teur en de heer Joosten, als een van üe beste vogelexperts in Nederland. Het gehele personeel staat klaar, bezield] met frisse moed en grote toewijding om het succes te doen bereiken. In het verleden heeft „Avifauna" reeds ondubbelzinnig bewezen, méér te zijn dan alleen maar een oord van vermaak van zeer gepast vermaak overigens. „Avifauna" wil méér zijn en is ook meer. Natuurlijk komen de bezoekers voor hun ple zier maar ongemerkt kunnen zij hier in üe eerste plaats héél wat kennis opdoen. Aan onderhouden en uitbreiden van de vogelstand zal Avifauna steeds de grootste aandacht wijden; nimmer mogen üe vogels een „voor wendsel" zijn voor het bestaan van het Vogelpark, maar zij zijn en blij ven het belangrijkste deel daarvan, de grondslag. Het is echter een gezonde gedach te om het één mogelijk te maken door het ander - om nut en genoe gen, lering en vermaak aan elkaar te verbinden. Daarom is dit vogel park een prachtig park, dat door aanleg en onderhoud een lust is voor het oog en waarin bezoekers zeker gaarne uren zullen ronddolen en zullen genieten van bloemen én planten. Vlak nabij het vogelpark verrijst een groot zwembad. Alles wordt in het werk gesteld om dit zo spoedig mogelijk in gebruik te kunnen ne men.' Het is bestemd voor groot en klein, voor dames en heren. Men kan er met de kinderen gezond ge nieten Over kinderen gesproken, voor de lieve jeugd, komt er iets héél bij zonders. Iets, üat ze prachtig zullen vinden Een heel eiland, een speel- eiland, een sprookjeseiland, midden in hét water, midden in een wijde kanovijver, waarin ze kunnen rond varen en desnoods overboord vallen zonder te verdrinken, want door is de vijver veel te ondiep voor. Wanneer de bezoekers van het vo- g "rk dikwijls van heinde en ver- r. 3 bezichtiging van de vogeltjes ei: Je wandeling in het paradijselijk park, ongelaafd naar huis gaan. Er is een restaurant naar de meest ver wende smaak zal bevredigd zijn. Voor de kleine beurzen zal er ge legenheid bestaan om héél best aan spijs en drank te komen, in het nieuwe zèlfbedieningsrestaurant. Ook zit er „Muziek" in „Avifau na". Voor de Paasdagen komen dé Skymasters en voortdurend zullen de bekendste orkesten weer in Avi fauna optreden, hiermee een goede traditie voortzettende. „Avifauna", het vogelpark, het recreatieoord,1 het vermagkcentrum, het kindèrparadijs is een belang voor velen, maar ook een gemeen- schapsbezit, een gemeenschapsbe lang. Tallozen zullen zich hier ge zond vermaak en ontwikkeling ver schaffen. HOE GEBRUIKT DE NEDERLAN DER ZIJN RADIO In een zojuist verschenen publica tie van het Centraal Bureau voor de Statistiek, getiteld „Radio en vrije tijdsbesteding", zijn de resultaten vermeld van een door de Minister van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen aan het C.B.S. opgedragen onderzoek naar de radiobeluistering door de Nederlandse bevolking van 18 jaar en ouder, geprojecteerd te gen een, zij het schetsmatige, ach tergrond van de overige vrije-tijds besteding. De uitkomsten zijn gebaseerd op een steekproefonderzoek bij de Ne derlandse bevolking, gecombineerd met een statistische analyse van de beluisterde programma's, terwijl een aantal „vrije" interviews aanvullen de inlichtingen verschaffen ovej- de •invloed van de radio op het gezins leven, de samenhangen van levens stijl en luisterstijl, enz. Als algemene samenvatting kan gezegd worden dat voor het over grote deel der bevolking de ver schillen in luistervoorkeur tussen de diverse sociale en leeftijdsgroepen gering zijn, vergeleken met die in overige recreatiegewoonten. Voorts, dat de functie van de radio voorna melijk in het ontspanningsvlak ligt. Tenslotte, dat de aan radio-beluis tering bestede tijd, in vergelijking met de overige recreatiemogelijkhe den, groot is. De agrarische bevolking toont voor vrijwel alle onderzochte re creatie-aspecten, incl. radio, minder belangstelling dan andere bevol kingsgroepen. Vermoedelijk bestaat bij deze groep geen specifieke aver sie tegen de aard der uitgezonden programma's, maar is haar ontspan ningsbehoefte anders gericht. De luisterfrequentie der arbeiders is weinig hoger dan die van de ge middelde Nederlander. Hun belang stelling is, als gevolg van een gro tere ontspanningsbehoefte, sterk ge richt op de lichtere programma's. Zij luisteren als gevolg van factoren als huisvesting, opleiding en ver moeidheid minder naar andere pro gramma's. Hun overige vrijetijdsac tiviteiten vertonen wat frequentie en veelzijdigheid betreft, vrijwel de zelfde kenmerken als bijv. die der kleine zelfstandigen. (wordt vervolgd.) Damvereniging „Excelsior" Uitslag 24e en 25e ron^e. A. BlonkH. Schuurhannes 0-2 P. van TolW. v. d. Heijden 0-2 J. TimmermanA. Blom 0-2 H. Troost—A. Blom 0-2 Uitslag Groepwedstrijd. A. ZwanenburgN. T. Hilgers 0-2 C. H. KrampJ. de Heer 2-0 G. HeerenA. A. Rietveld 0-2 T. TwigtA. Blom 0-2 W. v. d. HeijdenN. T. Hilgers 0-2 J. de HeerA. A. Rietveld 0-2 T. Twigt—C. H. Kramp 2-0 C. BlonkH. Schuurhannes 1-1 De eerstgenoemde speelde met wit. uur >ren n". igen iro- da- age, Per- de te het >are me Ho lden lan- serd het ssen aats eze- het be ling oak ling G.—L. te Leersum, vraagt zich af, waarom wij nog steeds op de mid delbare scholen vasthouden aan 3 vreemde talen. Zij ziet er het nut niet van in, dat er nog Frans en Duits geleerd wordt. Engels is als wereldtaal nummer 1 natuurlijk zeer belangrijk. Inplaats van Frans en Duits zou Spaans voor heel wat leerlingen (met het oog op hun late re leven) veel nuttiger zijn. Met de ze twee talen immers komt men vrijwel de héle wereld door, als men alleen maar in aanmerking neemt, dat men in vrijwel de mees te Zuid-Amerikaanse staten Spaans spreekt. Persoonlijk voel ik wel iets voor deze gedachtengang. Ook ik acht het nut van Duits b.v. vrij gering. Voor- al'in deze na-oorlogse jaren hebben heel wat mensen in Duitsland En gels geleerd en men kan in Duits land dat is mijn persoonlijke er varing met Engels daar al heel goed terecht. Een lezer, eveneens iemand, die veel bezwaren heeft tegen „de tas vol huiswerk", die zijn zoon iedere middag mee krijgt, breekt een lans voor Esperanto in plaats van Frans, Duits en Engels. In een lange brief somt hij tal van voordelen op en noemt tevens een aantal scholen in andere lander}), waar de kinderen onderwijs krijgen in Esperanto. Tja, daar is natuurlijk veel voor aan te voeren, maar ik geef Esperanto in ons land op de middelbare scho len voorlopig nog geen schijn van kans. Alleen al vanwege het feit, dat 99 pet. van de leraren van Ulo„ H.B.S., enz. beslist positief afwij zend staat tegenover deze kunstma tige taal. In de tweede plaats is in de internationale handel nog steeds Engels de voertaal en als gevolg van de tegenstand, die er ook t.o.v. Es peranto bestaat in Engeland en de Ver. Staten, zal het wel nooit ge lukken het Engels te verdringen en daarvoor Esperanto in de plaats te stellen. Overigens, mijnheer B. uit Baarn, hartelijk dank voor Uw uit voerig schrijven. Doch met dit al hebben we nog geen oplossing gevonden voor het probleem „huiswerk". Ik wacht nog even af met mijn mening weer te geven en wil gaarne andere lezeres sen en lezers in de gelegenheid stel len hun mening kenbaar te maken. Vooral uit onderwijskringen zie ik gaame reacties tegemoet. Mag ik vooral het oordeel eens horen van hoofden van Ulo-scholen? Ik zal hun brieven zeer op prijs stellen en gaarne voor de belangrijkste passa ges plaatsruimte verlenen. DORA WERTH 4 LEERLINGEN VOOR MEUBELMAKERIJ, MACHINALE HOUTBEWERKING en SPUITERIJ

Weekblad voor Waddinxveen | 1954 | | pagina 1