Weekblad voor Waddinxveen mm i Ht&edw de Vrouw. dt Spieqd van de week Kris-Kras de Statenverkiezing Programma De Paashaas. Huidgenezing NÜTSSPAARBANK te WADDINXVEEN No!462 Vrijdag ~23"April '1954 9e Jaargang Adres Redactie en Administratie: Oranjelaan 30, Waddinxveen, Telef. 438 Verschijnt elke Vrijdag Abonnementsgeld per kwartaal f 1.00 bij vooruitbetaling Advertentieprijs 6 ct, familieadvertenties 7 ct per m-rn. Bijdragen, Verslagen, etc. uiterlijk 's Woendagsavonds inzenden. Dé koude Paasdagen hebben velen niet gebracht, wat zij er van ver wachten. Wij hadden allen zo gaarne gezien, dat de mensen van De Bilt met hun sombere voorspellingen weer eens ongelijk hadden gekregen en dat men de Paasdagen buiten had kunnen doorbrengen. Zo heelt het niet mogen zijn. Zelfs in de zon en uit de wind was het veelal nog te fris voor een terrasje en het ligt dan ook voor de hand, dat vooral de grote steden, die men in warmer omstandigheden zo gaarne ontvlucht gelijk de term luidt, in de achter ons liggende Paasdagen de mensen juist tot zich trokken. Het zijn dit jaar niet de buitencafétjes, die goede za ken hebben gedaan, doch veeleer de steedse, zowel te Den Haag als te Rotterdam en Amsterdam, die met de verschillende musea in die plaat sen het grote bezoek trokken. Heel veel vreemdelingen - een aantal van 200.000 buitenlanders werd genoemd - kwamen over de grens en deze belangstelling was zo groot, dat de hotels in het Westen des lands slechts met grote moeite de gasten onderdak konden verle nen. De radio-omroep bewees nut. Voor Amsterdam, Rotterdam, Den Haag, Haarlem en Aalsmeer werd een beroep gedaan opleegstaan de bedden. Zo werd namens de V.V.V. mensen die anders de nacht buiten zouden moeten doorbrengen nog onderdak verleend. Dertig gezinnen kregen bij de bu ren onderdak, toen te Maastricht een geweldige gasontploffing hen dakloos had gemaakt Gold de buitenlandse belangstel ling in hoofdzaak ook de bloem- bollenvelden een bloembollen- feest heeft Pasen niet opgeleverd dat hebben wij nog te goed, om dat alleen de narcissen en de cro- cussen de velden kleurden. In de Keukenhof te Lisse vonden de be zoekers echter ruimschoots wat zij zochten. Het spreekt welhaast vanzelf, dat bij deze grote drukte, de meer en meer gebruikelijke jammerlijke weekeind-ongelukken niet zijn uit gebleven. Bij Eindhoven, onder Best, vlogen tweede Paasdag bij voorbeeld twee personenauto's op elkaar, waardoor zeven personen ernstig werden gewond. Dezer da gen is een overzicht uitgegeven van het Centraal Bureau voor de Stati stiek. Daarin wordt medegedeeld, dat in 1953 het totaal aantal ver keersongelukken op de openbare weg in ons land bedroeg 85.705. Dat is gemiddeld 235 ongevallen per dag. Niet minder dan 1300 personen werden in dat ene jaar (1953) bij verkeersongevallen gedood en wij kunnen niet aannemen, dat er dit jaar minder slachtoffers zullen val len. In de hoofdstad heeft men nu een bijzondere maatregel geno men, welke de verkeersveiligheid zou moeten bevorderen. Op een ze vental plaatsen in de stad heeft men een vlaggemast opgesteld waaraan een kleurige vlag wappert. Deze vlag zal halfstoks waaien, indien er in de stad een verkeersongeluk met dodelijke afloop is gebeurd. „Houdt de vlag in top", is de leus, die elke weggebruiker hier wordt ingeprent. Met waardering voor de goede be doeling, moet het ons toch van het hart, dat de oorzaak der verkeers ongelukken er niet mee weg wordt genomen. Zo lang wij niet allen een heer zijn in het verkeer, zal de dood langs Qe weg blijven loeren en zul len er bijzondere veiligheidsmaatre gelen moeten worden genomen. Er zijn tal van drukke wegen waar het oversteken schier onmogelijk is, doordat geen enkele automobilist er aan denkt, de mensen hiertoe in de gelegenheid te stellen. Zo lang het snelverkeer geen eigen autobaan heeft liefst twee banen rechts en links zal het nodig zijn, maatre gelen te nemen als men voor de Leidsestraatweg, bij Wassenaar nam. Ook deze weg was voor voet gangers levensgevaarlijk als zij wil den oversteken. Men heeft nu voor die voetgangers een houten brug in gebruik genomen. Erkend zij, dat men zich de laatst# tijd veel moeite geeft om het verkeer te verbeteren. Zo wordt de Maasbrug bij Gennep vernieuwd. De eerste der drie nieu we landoverspanningen Is er reeds aangebracht. Naast deze spoorbrug zal t.z.t. een nieuwe verkeersbrug worden aangelegd. Ja, het moderne verkeer „weet wat" tegenwoordig. Men herinnert zich, dat de A.N.W.B. voor zijn le den een autobeurs wilde houden. De Bovag, de Bond van Automobiel- en Garagebedrijven kwam hiertegen in het geweer en gaf zijn leden het advies, tegenmaatregelen te nemen. Die maatregelen heeft men inmid dels opgeschort, omdat men alsnog wil proberen, de zaak in der minne te schikken. De „Commissie voor Automobielbelangen" heeft ten deze een delegatie benoemd, die contact zal opnemen met de hoofddirecteur van de A.N.W.B. Sproeten? SP&UÏÖL Bij weerbarstige: Sprutol-Sterk. OOK EEN MAN Je hebt mannen en mannen, zegt mijn vrouw altijd en ik ben blij, dat ik een van de goede mannen ge trouwd heb. Wat zij nu precies met dat woordje „goede" bedoeld weet ik niet, maar wel weet ik, dat ik niet zo ben als de man, die bij mij aan de overkant woont. Aan het doen en laten van die man ergeren wij ons heel dikwijls, mijn vrouw en ik. Die man heeft nu ge woonweg geen tijd voor zijn gezin en laat zijn vrouw alles uitzoeken enalleen zitten. Op de avonden in de week en de gehele Zondag. Wat hij buiten de deur uitvoert gaat ons helemaal niet aan en interesseert ons ook niet. Van regelmatig werken is ook geen sprake, want op de meest ondenkbare tijden, wanneer iedereen bezig is de productie-slag 1954 te helpen winnen, is de man aan de overkant thuis en speelt hij walsen, marsen en engelse sings op de piano. Plotseling krijgt hij dan een bevlieging: schiet in zijn jas, die altijd over een stoel hangt en stapt in zijn auto of op de bromfiets, die dag in dag uit startklaar voor zijn deur staan. Dan het het gebeuren, dat hij met een uur terug is, maar het kan ook zijn dat hij pas laat in de nacht thuis komt. En dan zijn vrouw, met het jongste kind op haar arm, maar voor het raam op de uit kijk staan. Soms uren achtereen. Wat een ander doet gaat ons uit eindelijk niets aan, maar mijn vrouw had nu graag dat ik hier eens over schreef. Want zij heeft bepaald me delijden met dat vrouwtje aan de overkant. Een man behoort vader van zijn gezin te zijn, zegt ze, be hoort leiding te geven en samen met zijn vrouw de kinderen tot voor beeld te zijn. En zegt ze verder, die man aan de overkant weet heel toe vallig wie Kris-Kras is en leest in ieder geval je stukje. Misschien dat het helpt hem van inzicht te doen veranderen en mocht de waarheid bij hem kwaad bloed zetten, welnu, dan neem ik het voor mijn man op, die altijd heeft blijk gegeven te ver staan wat het zeggen wil een man te zijn. Je hebt mannen en mannen, maar ik zou zo'n man niet willen hebben, al bracht hij elke week duizend gulden 'thuis, is het slot woord van mijn vrouw. Tot de volgende week. KRIS-KRAS. ONZE APRIL - PRIJSVRAAG niet aanwezig. Toch accepteert ze hem, als hij haar ten huwelijk vraagt. Wantze wordt ook een dagje ouder. Ze huwen en haar man, Gerard, wordt na enige jaren benoemd tot directeur in een der grote steden van het land. Hij blijkt een expert te zijn op financieel gebied en moet dikwijls voor de Bank op reis. Twaalf jaar, nadat Kees en Jeanne naar Zuid-Amerika vertrokken zijn, wordt Gerard ontboden bij de hoofddirectie. Er schijnen in Zuid- Amerika moeilijkheden te zijn ont staan. Er is weliswaar geen sprake van fraude, maar wel van een chaos Kees schijnt achteraf niet de juiste man op de juiste plaats te zijn. Ge rard krijgt de opdracht op het filiaal in Zuid-Amerika - waar dus Kees directeur is - orde op de zaken te stellen. Hij krijgt vérstrekkende vol machten, die hier op neer komen, dat Gerard voorlopig de plaats van Kees zal innemen. De hoofddirecteur laat doorschemeren, dat Kees te zijner tijd teruggeroepen zal worden en dat hij, Gerard, op de duur zijn plaats definitief zal moeten innemen. Het is derhalve wenselijk, dat zijn gezin meegaat. Gerard vraagt een paar dagen be denktijd en komt 's avonds thuis. Hij vertelt alles aan zijn vrouw Emmy. Het betekent voor hem natuurlijk een geweldige promotie. Maar Em my weet, dat Kees en Jeanne daar zijn. De Jeanne, die eens haar Kees heeft ingepalmd. En de Kees, die promotie belangrijker vond dan lief de en een eens gegeven woord. Nu zal ze wraak kunnen nemen, nu zal ze hem kunnen vernederen. Maar vooral ook haar, Jeanne. Maar zal ze het doen? Gerard en Emmy slapen er een nacht oyer. Maar bij Emmy komt van slapen niet veel. De volgende morgen heeft ze haar beslissing ge nomen. Hoe zal deze beslissing lui den? Wat is haar antwoord aan Ge rard? Tot zover deze geschiedenis. Wij vragen onze lezeressen zich in Em my's toestand te verplaatsen en ons het antwoord te geven, dat voor Ge rard bestemd is. Het komt dus hier op neer. Wat zoudt U doen, wanneer U Emmy geweest was? Antwoorden, liefst zo beknopt mo gelijk, doch maximum één zijde kwarto briefpapier beslaande, wor den ingewacht vóór Zaterdag 8 Mei a.s. Alle antwoorden, die dus na Vrijdag 7 Mei op de redactie buin- nenkomen, dingen niet meer mee naar een prijs. Voor de beste antwoorden worden als gewoonlijk, weer boeken be- We hebben deze maand weer eens een bijzonder orgineel geval en het zal voor onze lezeressen niet moei lijk zijn het juiste antwoord op de straks te stellen vraag te geven. Het zal een kwestie van tact worden en misschien een tikje diplomatie. Maar dat kunnen we gerust aan U overla ten. Hier is dan het geval van de maand: Emmy is van school af 'op een Bankinstelling gekomen. Geleide lijk aan klom ze op van typiste tot secretaresse van de „baas". Die baas is een jongeman, met veel am bities en zijn ideaal is directeur te worden van een der filialen in het buitenland. Tussen Emmy en de baas groeit geleidelijk aan een gezonde gene genheid. Hij neemt haar een enkele maal mee om te lunchen en als hij op een middag voorstelt met hem mee te gaan naar een avondconcert, stemt ze toe. Het wordt een prettige avond en als hij Emmy na afloop naar huis brengt, verklaart hij haar zijn liefde. Zij beantwoordt die. Met het oog op de promotiekansen van de baas, die nu Kees heet, als ze entre nous zijn, besluit het jonge paar de verloving voorlopig geheim te houden. Zodra Kees directeur ge worden zal zijn op een buitenlands filiaal, zullen ze gaan trouwen. Na enkele maanden komt die kans. Kees wordt ontboden bij een der hoofddirecteuren en na afloop blijft Kees dineren. De hoofddirecteur heeft een aardige dochter, Jeanne, die op Kees een diepe indruk maakt, Kees komt naderhand nog enkele ma len bij de hoofdredacteur overhuis en deze laat heel voorzichtig doorsche meren, dat Jeanne hem wel sympa thiek vindt, en dat zij ook wel naar het buitenland zal willen. Kees be grijpt een en ander volkomen. Wan neer hij bij Jeanne zijn aanzoek zal doen, betekent dit voor hem tevens promotie en de begeerde directeurs- baan in het buitenland. Kees is eer zuchtig. Hij verbreekt zijn geheime verloving met Emmy, vraagt Jeanne ten huwelijk en deze accepteert hem. Kort daarop volgt zijn benoeming. Na het huwelijk vertrekt het jonge paar naar Zuid-Amerika, terwijl Emmy, ontgoocheld, een illusie ar mer en een ervaring rijker, alleen op de Bank achterblijft. Na een paar jaar is zij over alles heen. Er is een procuratiehouder ge komen, die zij ook wel sympathiek vindt. Ze acht hem hoog en mag hem wel. Maar de diepe liefde, die ze eens voor Kees gevoelde, is hier schikbaar gesteld. Om voor een boek in aanmerking te kunnen komen, moet het totaalcijfer van de drie juryleden minstens 24 zijn (dus ge middeld 8). We zullen trachten de juiste antwoorden en de namen en adressen der prij-swinnaressen (win naars) in de week van 10—15 Mei hekend te maken. Laat .Uw gedach ten dus over dit geval gaan en geeft ons Uw mening te kennen. Dora Werth. Onze Maart-Prijsvraag. Ik moet nog één week uitstel ver zoeken voor wat betreft de uitslag van de Maart-prijsvraag. De jury is het namelijk nog niet eens over de toekenning van de prijzen. Er is na melijk geen enkele der 201 lezeres sen, die een antwoord inzonden, welke het vereiste aantal punten (24) kon halen. Er zal dus nog geloot worden tussen degenen, die 21 en meer punten behaalden. Dus tot de volgende week nog geduld. D. W. Woensdag heeft iedere Neder landse staatsburger weer zijn stem kunnen uitbrengen ter verkiezing voor de Provinciale Staten. Nu duurt het weer enkele jaren aleer we voor de Tweede Kamerverkiezingen zul len worden opgeroepen. Ditmaal was de stemming zeer tam. Als van ouds loopt de kiezer niet warm voor een verkiezing voor de Prov. Staten, 't Is alsof gedacht wordt, dat deze verkiezing van minder ge wicht zou zijn, als die van Kamer en Gemeenteraad. Toch is dit niet juist gezien, daar de samenstelling van de Eerste Kamer er nauw mee samen hangt. Hoe 't ook zij, de stembus heeft gesproken en de uit slag is bekend. Een uitslag, welke de één zal bevredigen en de ander teleurstelt en ook weer anderen on verschillig laat. Bezien we de zaak landelijk en gaan we af op de mededelingen door radio en pers, weten we dat de Partij van de Arbeid, als winnaar voor de dag komt en dit ten koste van vrijwel alle andere partijen. Plaatselijk toont de uitslag vrij wel eenzelfde beeld. Ook hier haalde de P. v. d. A. het hoogste stemmen- cijfer, zelfs belangrijk meer dan bij dezelfde verkiezing in 1950. Hierop volgt de V.V.D., welke eveneens in stijgende lijn is. Zo ook de K.V.P., de A.R. en de C.H.U., welke alle winst geboekt hebben, wat echter meer is toe te schrijven aan het meerder aantal stemmers, als wel aan politieke winst. Wel kan van winst gesproken worden als we de cijfers van de lijst Weiter bezien, daar deze lijst verhoudingsgewijs de grootste stijging toonde. Daaren- gen bleef het cijfer van de S.G.P. vrijwel gelijk en gaf alleen de lijst van de C.P.N. een vermindering te zien. Na te gaan welke de redenen van deze verschuiving kunnen zijn, ligt niet op onze weg, dit kunnen we beter overlaten aan de politieke bladen, welke het ondertussen reeds volop hebben gedaan. Voor het overige verwijzen we naar het meer uitgewerkte bulle tin, wat ook in ons blad is opgeno men. van de feestelijkheden op 30 April KONINGINNEDAG Door de Oranjevereniging is een programma vastgesteld voor de vie ring van de verjaardag van onze Koningin op Vrijdag 30 April. In de morgenuren zal de zo be kende kinderaubade plaats vinden bij de Oranjelaanschool, waarna kinderspelen voor ae schooljeugd Verder volksspelen voor dames en heren boven 14 jaar. De paashaas had een ijsmuts op tot over allebei zijn oren; Zo bibberde hij halfbevroren in 't waterkille ochtendgloren daar ergens op een duinentop. Hij zag de hemel vaalgetint, gewelfd van Lisse tot aan Schoten; De koude 'heeft hem zeer verdroten, hij heeft een hazentraan vergoten, zijn wollig staartje naar de wind. Zo'n Pasen vond de haas een sof, al trokken vele autobussen met mensen, hangend aan de lussen, als een troep kwetterende mussen aan één stuk door naar Keukenhof. Maar 's middags, in een duinvallei, zag hij, beschermd door regenjassen, met leeftocht-in twee actetassen, na twintig lentes haast volwassen, een eenzaam paar, een hij en zij. Een hazenwenkbrauw ging omhoog, „Ei-ei", zo dacht het schuchter [diertje, „Ik gun aan ieder zijn pleziertje, doch bollenschoon is hier geen [spiertje, en 't blijft geen vijf minuten [droog Doch wat de haas niet had gehoord, zo ijsgemutst en zeer beschei- [den was, wat de jonge mensen beiden in weer en wind elkander zeiden géén bollennaam werd daar gehoord. Geen rooie tulp of hyacint, geen narcis, door de wind gebogen, vond er een plaats in hun betogen; Al waren dan hun dialogen niet bloemrijk, toch wel eensgezind. Een paashaas heeft niet veel [verstand, dat is 't gebrek van alle hazen; Want anders zou hem niets [verbazen: zelfs op een witbesneeuwde Pasen zijn jongelui gauw in extase; Wanneer het Lente is geblazen komt er warm bloed in Nederland! JAAP MIJDERWIJK Huidzuiverheid - Huidgezondhe.id 9\ Het middagprogramma bevat een groot nationaal Springconcours met jacht- en rijpaarden; verder Bar rière springen. Het Parcours zal worden gebouwd door Kolonel G. P. de Kruyff uit Zutphen. Juryleden springconcours: A. van Hoboken van Hoedekenskerke uit Scheveningen en A. J. Richters uit den Haag. Juryleden Jachtpaarden: D. C. T. Modderman, Wassenaar, C. van Rijckevorsel uit Den Haag en A. Kle- be uit Rotterdam. Als ringmeesters zullen fungeren H. J. van Winger den uit Scheveningen en F. de Kort uit Voorburg. 's Avonds 78 uur wordt een kindervoorstelling gegeven door de Votelli's. Daarna optreden van de zo bekende „Tiroler Holzhacker bub'n", waaraan medewerken 12 mu sici, 2 zangers, 2 zangeressen en een kunstfluiter. De feestelijkheden hebben plaats op een terrein va'n de heer M. P. van Tol, aan het Noordeinde. BURGERLIJKE STAND Aangiften van 15 t.m. 21 April 1954 Geboren Leenaert z. v. G. Heeren en A. van Grieken, Noordeinde 23; Maria Geertruida d. v. J. Droog en G. L. C. van Vliet, Meidoornstr. 33 Ondertrouwd A. van Ardenne en A. Schoenmaker. Gehuwd M. C. van der Spek en T. van der Knijff. Wat men niet nodig heeft, is voor een cent te duur. Koopt slechts indien ge het, in verband met Uw huishoudgeld en Uwe behoeften, kunt verantwoorden. Besteedt Uw inkomen met overleg. Legt steeds voor de aanschaffing van grote stukken in Uw huishouding, een klein bedrag opzij bij de Kanaalstraat 9 Telefoon 668 Bijkantoor van de Nutsspaarbank te Gouda

Weekblad voor Waddinxveen | 1954 | | pagina 1