RAADSVERGADERING NIEUWS uit ftfvze wo-wiptocds: Andere lezeressen waren van me ningen, dat waar twee kijven ook twee schuld hebben. Zo schrijft er een (het is altijd opvallend, dat de tegenpartij nooit deugt. Dat de bu ren hun zoon anders straffen dan mevr. A. doet, is hun zaak. De buur vrouw had niet moeten twisten, maar ze was beledigd om dat niet meer spelen. Om dat te verbieden deed Mevr. A. al fout, niets zeggen was beter en dan de andere dag weer gewoon goeden morgen wensen. Wie er ook schuld heeft, probeer nooit kwaad te blijven, het is meestal om niets." Voor dit standpunt en deze rede nering voelen we inderdaad veel, maar helemaal juist is die toch niet. Want deze burenruzie zou niet ont staan zijn, als mevr. A. terecht ge komen was in een wijk, waarin men sen van haar eigen milieu woonden. We zijn het eens met een onzer le zeressen, die schrijft: „Die bewuste buren horen niet in die wijk. De fa milie A. moet er op aandringen, dat deze mensen verhuizen naar een an dere wijk, waar ze beter op hun plaats zijn." Ja, dat is wel zo, maar hoe wil mevr. V. zulks bereiken? We wonen tenslotte in een vrij land, waar men een mens in zulke geval len - gelukkig overigens! - niet kan dwingen. De jury heeft het erg moeilijk ge had met de beoordeling. Aanvanke lijk kon geen der 201 antwoorden het vereiste minimum aantal punten (24) behalen. Maar na een tweede selectie kwam er ten slotte toch één byief uit de bus, die 25 punten kreeg. De gelukkige prijswinnares had het volgende antwoord: Als ik mevrouw A. was, zou ik rustig doorgaan met ademhalen. Haar probleem is het probleem van vele ouders. Wjj hebben allemaal leuk ondeugende kinderen. En van bijna alle buren zijn de kinderen ge meen ondeugend. Maar in ernst. Een kind moet zo vroeg mogelijk leren de consequentie te dragen van eigen gedrag. En als wij ze leren eerbied te hebben voor al wat leeft en groeit. Dan schieten we al een stuk in de goede richting. Ook het kiezen van vrienden is iets, wat onze kinderen moeten leren. In dit geval, waar het nog heel jonge kinderen betreft, zou ik de afleidingstactiek volgen. Ik haalde de kinderen om vier uur uit school en ging wat wandelen of iets dergelijks. En ook op vrije midda gen trok ik er met de kinderen zo veel mogelijk op uit. Dit is meestal maar enige weken nodig, daar de buurkinderen in die tijd wel een an der vriendje zoeken. Ik zou er met de kinderen niet over praten. En al le burenruzie vermijden, daar een goede buur nog altijd beter is dan een kwade". Voorts krijgen 3 lezeressen eer volle vermeldingen. Origineel waren de adviezen van enkele lezers in dit geval: „Plaats een kleine advertentie voor woning- ruil, en U bent bij voorbaat verze kerd van het succes." Leuk gevon den overigens. En, namens de direc tie van de krant: hartelijk dank voor Uw vertrouwen in de advertentieko lommen! De nieuwe prijsvraag hebt U in middels vorige week al bestudeerd. En we zien graag Uw antwoorden in deze kwestie tegemoet. U weet het: Uiterlijk Vrijdag 7 Mei moeten Uw antwoorden binnen zijn op het bu reau van dit blad. De later binnen komende antwoorden kunnen beslist niet meer meedingen naar een prijs. Elk antwoord, dat minstens 24 pun ten behaalt (van drie juryleden dus elk gemiddeld een 8) wordt bekroond met een boek. Dora Werth. De Vacantie-woningruil. Het aantal aanbiedingen, dat in principe bereid is mee te doen aan de vacantie-woningruil, is beneden de verwachtingen gebleven. Deze week zal een lijstje gemaakt worden met namen, adressen en verdere bij zonderheden, welk lijstje zal wor den toegezonden aan alle lezeressen, die zich opgegeven hebben. Probeert U dan zelf contact op te nemen met dat adres, wat U voor Uzelf het meest geschikt voorkomt. D.W. Zo zult U ze vandaag zien marcheren De Muziekvereniging „VOORWAARTS' in haar fonkelnieuwe uniformen van Woensdag 28 April Het portret van H. M. de Koningin RaadszaaLrestauratie De sportvelden komen er De gemeenteraad van Waddinx- veen heeft Woensdagavond o.m. lang gesproken over een restauratie van de raadzaal, terwijl bij de aan vang van de vergadering reeds een belangrijke wijziging had plaats ge vonden. De gemeenteraad had nl. het vorige jaar aan B. en W. mach tiging verleend om een portret te la ten schilderen van de H.M. de Ko ningin en de kunstschilder Cees Boldingh uit Den Haag had zijn op dracht zo klaar gekregen, dat het schilderij vóór de aanvang van de vergadering was opgehangen. Het levensgrote portret van onze Konin gin is inderdaad een waardevol kunststuk geworden en de raad sprak unaniem zijn waardering voor het werk van de schilder uit. Met enkele woorden heeft burgemeester Warnaar aandacht geschonken aan deze aanwinst en de raad dank ge bracht voor het indertijd genomen besluit om tot aankoop van een der gelijk schilderij over te gaan. Het eerste belangrijke voorstel dat toen aan de orde kwam was de ver der gaande electrificatie van de straatverlichting, waarvoor B. en W. in samenwerking met de bedrij- vencommissie hadden voorgesteld enkele straten in de omgeving van de brug, waarvan de kosten werden geraamd op ƒ19.000, De heer Okkerse maakte in zo verre bezwaar tegen dit plan, dat wederom de Wilhelminakade in dit plan niet was opgenomen en dat toezeggingen van B. en W. om de nachtverlichting te verbeteren tot dusverre, ook niet in vervulling wa ren gegaan. De Voorzitter merkte naar aanlei ding hiervan op, dat met de Wilhel minakade moet worden gewacht tot dat de werken tot verbetering van de Oevervoorziening van de Gouwe aldaar eerst tot stand moeten ko men, voor de straatverlichting kan worden verbeterd. De toegezegde extra naohtverlichting zal nog eens onder de aandacht van de directeur worden gebracht. Het voorstel werd daarna met algemene stemmen aan genomen. Het voorstel tot overname van het onderhoud van de Kanaaldijk van de Zuidplaspolder tegen uitkering van een som ineens van 15.000, werd zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Hierbij vestigde de, heer Okkerse er de aandacht op, dat door de Ka mer van Koophandel zal worden geadresseerd aan de spoorwegen voor verbetering van de spoorweg overgang in de Kanaaldijk. Aange zien deze overweg* in de gemeente Moordrecht ligt, zou spr. het op prijs stellen indien B. en W. aan dat adres adhaesie zouden betuigen. De Voorzitter zegde toe, hieraan gevolg te zullen geven. De prijzen- commissie werd onder dankbetui ging voor het werk der leden opge heven. De salarissen van de wethou ders was een volgend punt van be spreking. Ged. Staten hadden voor gesteld 1300,per jaar, maar aan gezien gebleken was dat het voorstel voor Boskoop ƒ1400,— was, stelde de burgemeester voor deze wedde ook voor Waddinxveen aan te hou den. Dit voorstel werd met algeme ne stemmen, (de wethouders hadden bij dit punt de vergadering verlaten) aangenomen. De heer Huizer vroeg aandacht voor het toekennen van presentie geld voor het bijwonen van commis sievergaderingen. Boskoop kent deze vergoeding wel toe en aangezien geoordeeld wordt dat Waddinxveen en Boskoop en Waddinxveen gelijk dienen te staan, moet Waddinxveen hierin volgen. De Voorzitter zegde een onderzoek toe. De kapperswinkels zullen op de Dinsdagen voor feestdagen geopend mogen blijven. De restauratie van de raadzaal gaf veel stof tot spreken. De voorzitter deelde mede, dat het gedane voor stel moet worden gezien als een compromis tussen de stromingen die terzake bestaan. De heer Modder kolk gaf de voorkeur aan een oplos sing in oud-Hollandse stijl, waarvan de kosten zijn begroot op ruim 16.000,Hij gaf als zijn mening te kennen, dat de thans voorgestelde moderne oplossing de consequentie had, dat ook de raadszetels vervan gen .moesten worden. Het voorstel van deze spreker, de ouderwetse stijl te volgen kreeg geen ondersteu ning. Mevr. Van der TorrenVeendorp, medé sprekende namens de bouw commissie, deelde mede( dat de ge vonden oplossing sober is opgezet, maar er moet gerekend worden, dat binnen afzienbare tijd een nieuw raadhuis zal moeten worden gesticht. Daarom moeten de kosten van ver betering niet al te veel worden op geschroefd. De heer Van Egdom was van me ning, dat de nieuwe stijl met oude meubelen niet toegepast mocht wor den, terwijl de heer Pille er de aan dacht vestigde, dat bij uitvoering in oud-Hollandse stijl, ook de overige deuren op de bovengang moesten worden vernieuwd. Op voorstel van Mevr. van der Torren, werd aan de raming een post van 1000,— toege voegd voor onvoorziene uitgaven, zodat voor verbetering van de raad- zaal 10.000,ruim beschikbaar werd gesteld. De aanleg van sportvelden was daarna een punt van bespreking. De voorzitter deelde mede, dat de opge stelde exploitatiebegroting een te kort aangaf van ƒ6000,—, maar dat B. en W. toch niet konden zeggen, dat dit bedrag te veel of te weinig wou zijn. De heer Huizer deelde mede met dit voorstel niet te kunnen meegaan. Hij was van oordeel, dat dit een uit- gaaf was, die onder de huidige om standigheden niet verantwoord was. Bovendien zijn er andere objecten, die zeker de voorkeur moeten heb ben, waarbij hjj noemde de verzor ging van de ouden van dagen. De heren Noorlander en Modder kolk verklaarden zich eveneens te gen het voorstel van B. en W. Daarentegen spraken Mevr. van der Torren en de heren Okkerse en Ve- nema zich voor de aanleg uit, er op wijzende, dat de sportbeoefening een goede vrije tijdsbesteding was voor de jeugd. De heer Okkerse zegde daarbij verder, dat hij hoopte, dat in de toekomst het beoefenen van de sport op Zondag zou worden toegestaan. De voorzitter antwoordde, dat de financiële positie van de gemeente hierbij niet in het geding mag wor den gebracht. Indien de gemeente de rijksuitkeringen kreeg, die tallo ze andere gemeenten reeds jaren ge nieten, dan was er van financiële zorgen geen sprake. De werken die in het belang van de gemeente be horen te worden uitgevoerd moeten worden gedaan. Dat zijn thans de sportvelden, maar indien de ge meente de plannen voor de verzor ging van ouden van dagen klaar kon hebben, dan waren deze ook hedenavond ter tafel verschenen. De heer Noorlander repliceerde door op te merken, dat indien de kans zou bestaan, dat in de toe komst toch op Zondag zou worden gevoetbald de raad thans moet be sluiten niet tot aanleg van de sport velden over te gaan. Dit betoog kon niet helpen. Het voorstel van B. en W. werd met 10 tegen 3 stemmen aangeno men. Tegen de heren Modderkolk, Huizer en Noorlander. Op verzoek van Gedeputeerde Staten werd in de begroting van 1954 een bezuiniging aangebracht van ongeveer ƒ30.000,—, waardoor het tekort kon worden terugge bracht tot 100.000, Achtereenvolgens werden de voor stellen tot verkoop van grond aan de firma Sliedrecht.en tot aankoop van grond van de polders Achterof en de Putte en van de Nederlandse spoorwegen aangenomen. Met alge mene stemmen werd tot directeur van de gemeentebedrijven in vaste dienst benoemd de heer H. Schutte. Bij de rondvraag werd na een vraag van de heer Schouten uitvoe rig stilgestaan bij de vraag of het gemeentepersoneel op de bevrij dingsdag een vrije middag moest hebben. De voorzitter deelde mede, dat het personeel tot dusver steeds vrijaf had gehad. Mevr. van der Torren en de heren Okkerse, Modderkolk en Venema achten het vrijgeven overbodig. De wethouder Oudijk meende, dat toch iets moest worden gedaan om de gedachte aan de bevrijding levend te houden en dat de regering daar aan niets wenste te doen, achtte spreker onjuist. De voorzitter kon zich met deze opvatting verenigen. Daarbij werd dan nog opgemerkt, dat het rijks personeel op de bevrijdingsdag geen verlof krijgt, maar dat daarentegen de gehele Goede Vrijdag met de daarop volgende Zaterdag vrij ge geven is en dat ook de Zaterdag volgende op Koninginnedag niet zal worden gewerkt. Het vermoeden werd uitgesproken, dat het volgende jaar wel weer een andere regeling zou gelden. Op voorstel van wethou der Buitelaar werd geadviseerd deze zaak voor een volgend jaar nog eens te bezien, zulks naar aanleiding van een mededeling van de voorzitter, dat dit jaar een middag vrij zal worden gegeven. Nadat de voorzitter nog vragen van Mevr. van der Torren en van de heer Van Egdom had beanwoord, ging de raad over in geheime ver gadering, die nog lange tijd in be slag nam. der personeelsleden, woonachtig te Bodegraven, zijn hand door een bovenfrais beschadigde. Hij zal zijn duim moeten missen. Heden Vrijdag wordt in ons Dorp feest gevierd ter ere van de verjaardag van onze Vorstin, en wel op het terrein van de heer M. P. van Tol aan het Noordeinde, voorafge gaan door de aubade van de school kinderen nabij de Oranjelaanschool. Om 10 uur beginnen de kinderspe len, waarbij het comité alle school kinderen uitnodigt hieraan deel te nemen. Verder volksspelen en namiddags 2 uur zal het groot nationaal Spring concours plaats hebben, waaraan rijders van naam aan deelnemen. Het avondprogramma vangt te 7 uur aan met een kindervoorstelling van komisch gehalte, waarna de be kende Tyroler Holzhacker Bub'n op treden. Laten we hopen op een mild Oranjezonnetje en een goede stem ming, zodat op aardige wijze de ver jaardag van onze Koningin zal ge vierd kunnen worden. Doordat een staaldraad van de losinrichting, bij het terrein van de bouwmaterialenhandel van de firma De Waard aan de Noordkade, brak, is Dinsdag een ongeluk ge beurd, waarbij de 53-jarige heer F. Overdam van de Noodkade ernstig werd gewond. Deze werkte in het ruim van een schip dat werd gelost, toen de draad, waaraan juist enkele balen cement hingen, brak. De balen stortten in het ruim en troffen de heer Overdam, die inwendige kneu zingen kreeg. Hij is naar een zie kenhuis te Gouda overgebracht. Zijn toestand is ernstig. In de gehouden ledenvergade ring van de Woningbouwvereniging „Waddinxveen" werd met algemene stemmen besloten tot de bouw van 60 woningen aan de Meidoorn- en Acaciastraat. Verder heeft de voor zitter met enkele hartelijke woorden afscheid genomen van de heer C. J. Spruijt, die wegens vertrek uit de gemeente ontslag had genomen als bestuurslid. De heer Spruijt heeft Sedert de oprichting, waaraan ook hij zijn aandeel had, in het bestuur gedurende 42 jaren zitting gehad. Hem werd dank gebracht voor het vele werk, dat hij tal van jaren heeft verricht en hij ontving de toezegging dat hem voor zijn ver trek uit de gemeente, een stoffelijk blijk van waardering zal worden aangeboden. Als voorz. van de bouw commissie heeft de heer D. B. van der Most enkele hartelijke woorden van dank en waardering gesproken. De heer v. d. Most memoreerde het feit, dat het scheidende bestuurslid nog de eerste steen heeft gelegd voor de nieuwbouw in de Sniepweg- wijk, die inmiddels tot een dorp is uitgebreid. Op de 51ste verjaardag van de N.V. Carrosseriefabriek Verheul was het een zeer bijzondere dag voor de vier personeelsleden de he ren D. Jolink, P. van Vliet, J. Fok ker en H. Vermey. Zij herdachten namelijk de dag dat zij 25 jaar ge leden in dienst van de N.V. waren getreden. JLast van Zenuwen't Mijnhardt's Zenuwtabletten helpen U er overheen. De jubilarissen werden van huis gehaald met auto's en naar de fa briek gereden, alwaar de Directie, staf en Kern hun opwachting had den gemaakt. Na een hartelijke toespraak door de heer Jan Verheul en de voorzit ter der Kern de heer J. Terlouw, werd de jubilarissen een gouden armbandhorloge alsmede een cou vert met inhoud overhandigd. De dames, die deze 25 jaar achter de schermen hadden meegemaakt, wer den ook niet vergeten. Zij ontvingen een prachtige mand met bloemen en een heerlijke taart. Na het maken van foto's met at tributen uit de oude doos" zoals een arreslede, en de eerste fiets, werd deze zeer gezellige bijeenkomst gesloten". Donderdag had in de Meu belfabriek H. A. van Berkesteijn N.V. een ongeval plaats doordat een Voor het laatst in dit seizoen hield het Lezingencomité Dinsdag avond een lezingenavond, ditmaal verzorgd door „eigen krachten". Dit in de zin hiervan dat niet een spre ker van buiten onze gemeente op trad, maar de lezing werd gehouden door plaatsgenoten, t.w. de heer P. van Zonneveld, hoofd van school A, en de heer H. Jenné, gemeente-se cretaris. Ondanks dit is de lezing niet minder geslaagd als voorgaan- den. De eerstgenoemde spreker leidde ons in de wereld van de bijen, een wereld voor een niet ingewijde, vol komen vreemd. Maar toch ook een wereld, waarin veel, ja heel veel, te beleven valt. Aan de hand van een ó0-tal filmstroken heeft spr. de aan wezigen het leven van deze nuttige insecten getoond, hun arbeid, hun intelligentie, hun lichaamsbouw, hun wapen, hun product, kortom alles wat het leven der bijen inte ressant maakt. Na de pauze voerde de heer Jenné ons, aan de hand van 100 projectie- beelden, door ons dorp. Spr. had een pracht collectie oude foto's en kaarten verzameld, waarbij enkele zeer oude. Frappant was het te zien hoe ons dorp in de loop der jaren is veranderd enverbeterd. Het toen en nu valt in het voordeel van nu uit. Plasweg, Dorpstraat, Kerk weg, Noordkade, omgeving Brug, Zuidkade, kortom onze hele ge meente is onherkenbaar gewijzigd. Beide heren hebben hun gehoor van begin tot eind weten te boeien en wij kunnen niet anders constate ren dat allen hoogst voldaan huis waars gingen. Dit bewees trouwens wel het applaus, welke de sprekers oogstten. Ter gelegenheid van de ver jaardag van H. M. Koningin Juliana werden een tweetal onderscheidin gen uitgereikt aan inwoners onzer gemeente en wel aan T. van der Klaauw, oud eerste-ploegbaas bij de Ned. Spoorwegen een ere-medaille in zilver en aan P. Hertog, landar beider bij de fam. K. van der Tor ren, Bredeweg, een ere-medaille in brons. Beide geridderden gelukge wenst. In verband met het Konin- ginnefeest is er Vrijdag 30 April geen Consultatiebureau voor Zuige lingen. De opbrengst van de Emma- bloem-collecte is dit jaar wel zeer teleurstellend geweest. Het schijnt dat niet ieder het belang van de t.b.c.-bestrijding voldoende inziet. Door de stijging van de verpleeg- prijzen der sanatoria, wordt van de plaatselijke vereniging toch al grote offers gevraagd. En daarom is dit resultaat te meer verontrustend. Wat betreft de medewerking van de collectanten, hierover niets dan lof. Omdat niet ieder het bedrag wat door haar werd opgehaald weet, volgt hieronder een lijst van de wij ken met 't opgehaalde bedrag: Dorps straat 11,84; Zuidelijke Dwarsweg 9,11 Twede Blokweg 12,95; Oran jelaan, Nesse, Julianastraat ƒ18,04; Zuidkade tot Burg. Trooststraat 10,79; vanaf Henegouwerweg rechts 14,77; Burg. Troosstraat ƒ15,96; Onderweg en Kleikade 15,83; He negouwerweg links ƒ6,41; Woning bouw 11,85; Stationsstraat en Ka naalstraat ƒ16,10; Kerkweg vanaf station tot de Brug 15,05; Sniep- kwartier 28,99; Kerkweg vanaf station tot het Dorp ƒ11,69; Bloe- mendaal en Noordkade 13,75; Noordeinde tot v. Noort 6,79; Noord einde vanaf v. Noort ƒ10,97; Brug weg ƒ18,19; Wilhelminakdde ƒ9,80. Plasweg, Bredeweg, 6e Tocht 15,16 Totaal 277,04. De heer T. Plomp alhier, slaagde vorige week met lof voor het diploma Kerkorganist, afgeno men door het N.O.V. te Amsterdam. Hij was leerling van de bekende or ganist W. Goedhart te Gouda. ORANJE-ZANGAVOND. De Hervormde zangkoren „Vox-

Weekblad voor Waddinxveen | 1954 | | pagina 2