7. V VmBSKSL De avonturen van Duimelot NIEUWS uit 6t VE PLAATS VA Sport MOEDER De percentages inzake uitbeste ding van werk worden vervangen door één percentage van in iïét al gemeen 2 pet. Het in het oorspronkelijke wets ontwerp gemaakte onderscheid tus sen het verrichten van diensten voor particulieren en voor anderen komt ie. vervallen. In het oorspron kelijke wetsontwerp was voorge steld de diensten aan particulieren te belasten met 4 pet. en de dien sten aan ondernemers met 5 pet. Dit zou een gedeeltelijke verzwaring van de thans geldende tarieven be tekend hebben. De heffing voor diensten wordt nu over de gehele lijn gesteld op 4 pet. Aan bepaalde bezwaren tegen de overgang van het kasstelsel naar het factuurstelsel is door enige wij zigingen tegemoetgekomen. In de gevallen, dat uitreiking van een fac tuur geboden is, zal de belasting eerst gemiddeld drie en een halve maand na de uitreiking van de fac tuur behoeven te worden voldaan. De eis van vermelding op de even tueel uit te reiken factuur van het percentage van heffing en van het bedrag van de belasting is verval len. Het bezwaar, dat de ondernemers ook omzetbelasting zouden moeten betalen over de in rekening ge brachte bedragen, welke zij niet ontvangen wegens bijv. wanbetaling, is tegemoet gekomen door recht van teruggave. Aan de lijst van geheel vrijgestel de goederen worden toegevoegd gras en andere ruwvoeders, hooi, stro, tijdschriften, boeken, poeliers artikelen, petroleum en bepaalde prothesen. De vrijstelling voor ont bijt- en peperkoek wordt ingetrok ken. De wijzigingen, welke de Rege ring in deze Nota van Wijziging voorstelt, komen de schatkist te staan op 44 mülioen gulden. Er komt nog een ander wetsont werp, waardoor bepaalde goederen, welke nu vallen onder het tarief van 10 pet. en van 15 pet., aan een worden. Wij vernamen dat „Het Groe ne Kruis" de algemene ledenverga dering, welke omstreeks April moet worden gehouden, zal oproepen te gen Dinsdag 18 dezer. Men houde de avond van die dag vrij. Aan de orde komen rekening en verantwoording van de penning meester over het afgelopen jaar, de verslagen, zowel van de Zusters' als van de Secretaris en het verslag van de afgevaardigde ter algemene vergadering. Ook is er een buitengewone ver gadering van de Provinciale verga dering op til. Hierin wordt aan de orde gesteld een voorstel om de werkzaamheden der vereniging uit te breiden. Als gevolg hiervan zul len de bijdragen van de afdelingen verhoogd behoren te worden, het geen z'n terugslag vindt in de con tributie der leden. Deze is hier wel aan de lage kant, zodat het waar schijnlijk niet veel bezwaar zal ont moeten enige verhoging toe te pas sen. Uit een en ander kan wel worden geconcludeerd, dat de vergadering van de 18de een zeer belangrijke zal zijn. In de reeks collecten zal in het tijdvak 13'19 Mei in onze ge meente een rondgang gehouden wor den, teneinde giften te verzamelen voor de Stichtingen Sonnevanck en Zonnegloren. We schreven „in de reeks collecten", want er wordt veel gevraagd, maar vergeet toch vooral deze nuttige stichtingen niet. Geeft met milde hand. Tijdens de Veiligverkeersweek zal door de Vereniging voor Veilig verkeer te Waddinxveen, een be- trouwbaarheidsrit worden gehouden voor auto's, motoren, bromfietsen en fietsen. Voor bromfietsen en fietsen wordt de rit gehouden op 23 Juni a.s., start 19.30 uur, inschrijfgeld 0,25. De afstand voor bromfietsen is 30 km en voor fietsen 20 km. Voor auto's en motorfietsen wordt de rit gehouden op 26 Juni a.s. over een afstand van 50 a 70 km., start 15 uur, inschrijfgeld ƒ0,50. Het traject zal lopen over uitslui tend verharde wegen, terwijl iedere deelnemer na het beëindigen van de rit op zijn verkeerskennis zal wor den getest. Zij die aan deze rit wensen deel te nemen, kunnen zich opgeven aan het adresKerkweg 18, Burgemeester Trooststraat 9, en Brugweg 59 te Waddinxveen. Waardevolle prijzen staan voor de winnaars ter beschikking. Collectieve inschrijvingen van ver enigingen worden eveneens geaccep teerd. Een gunstig verloop van de werkloosheid alhier is wel bewezen door het feit dat bij het arbeidsbu reau deze week als werkzoekenden 8 personen stonden ingeschreven, terwijl het aantal aanvragen om werkkrachten 145 personen bedroeg —Voor het examen pedicure, af genomen door de Alg. Ned. Organi satie voor Voetverzorging, slaagde onze plaatsgenote mej. C. Geluk. Ds. C. van den Bosch te Bruchem-Kerkwijk heeft bedankt voor het beroep naar de Ned. Herv. Gemeente alhier. Aan het postkantoor alhier werd gedurende de maand April in gelegd j 10.075,53; terugbetaald 22.429,05. Bij de spaarbank van de Coöp. Boerenleenbank alhier werd gedu rende de maand April ingelegd 145.530,63, en opgen. 150.150.22. Het laatst uitgegeven boekje is num mer 6908. De muziekvereniging „Con cordia" alhier, heeft een uitnodiging ontvangen van het bestuur der N.C. R.V. om mede te werken aan de Jubo, op 2e Pinksterdag te Arnhem. De jongens van de hoogste klassen van de openbare school-B hebben een pracehtige paasvacantie achter de i*ug. Onder leiding van het hoofd der school, de heer Blonk, brachten deze jongens een drie daags bezoek aan de Betuwe. Reeds aanstonds na de aankomst in Tricht vond de eerste voetbalwedstrijd plaats. Er stond nl. een competitie op het programma tussen enige scholen o.a. uit Tricht en Gelder- malsen. De jongens van school-B 69. Na deze vacantiedag ging het leven weer zijn gewone gangetje. De jongens mochten wel veel buiten vogelen, maar toch hadden ze in huis ieder een taak, die eerst af moest. Duimelot hielp zijn vader altijd in de schoenmakerswerkplaats met het poetsen van de schoenen die weer heel waren. Het was nog een hele kunst om dat goed te doen. Hij moest er op letten dat hij zo weinig mogelijk schoensmeer gebruikte, en dan toch de schoenen zo glimmend poetsten, dat je je erin kon spiege len. Maar Duimelot verstond die kunst wel. Hij poetste of zijn leven er af van hing. En hoe voldaan voelde hij zich dan, wanneer er Aank. Ie duif 1.47.36 uur; Aank. 3'4e duif 1.57.55 uur. Uitslag: C. de Lang 1 15; H. Ru seher 2 8 10; P. Borstelaar 3 5 6 25; L. W. Versluis 4 13 2/ 3,u; A. Groe- nedijk 7 24; W. Boon 9; x. noere 11 12 31 32; P. Loendersloot 14 16 26 33'; Abr. de Bruin 17 18 x9 20 28; L. La Grand 21; Tamerus 22 23 34; j. x\ ue Wit 29. POSTDUIVENVERENIGING DE ZWALUW. Wedvlucht Roosendaal 58 km. Los 13.30 uur. In concours 13'3 duiven. wisten in deze competitie een derde Aank. duif 14.20.03 uur. Aank. *xe Prijs in de wacht te spelen. Aan het duif 14-31.46 uur. aangename werd ook het nuttige gekoppeld. Zij brachten een geza menlijk bezoek aan een fruitkoel- huis waar voor de jongens heel wat te zien en te eten viel. De jongens werden ondergebracht bij ouders van de schooljeugd in Tricht. De hartelijkheid van de ontvangst was hier wel bijzonder groot. Geen won der dan ook dat dejongens zich spoedig thuis gevoelden en prachtige avonden bij hun pleegouders door brachten. Tal van vriendschapsban den werden aangeknoopt. Verschil lende jongens kregen uitnodigingen om nog eens terug te komen en de Trichtenaren zullen ook Waddinx veen nog wel eens komen bekijken. Hoe de vriendschapsbanden in deze enkele dagen waren gegroeid, bleek wel bij het vertrek van de Waddinx- veners toen zij door schooljeugd en ouders uitgeleide werden gedaan. De terugreis werd onderbroken' in Utrecht, waar de oude domstad werd bezichtigd en de jongens een prach tig uitzicht genoten vanaf de Dom. Geen wonder dat de jongens, ver moeid maar opgetogen 's avonds weer naar Waddinxveen terugkeer den, waar de ouders een enthousiast verslag te horen kregen. De meisjes van school-B behoeven niet jaloers te zijn, want zij gaan van de zomer enkele dagen naar 't Gooi De Volleybalclub „Salvo" is voornemens op Woensdag 12 Mei a.s. in lunchroom v. d. Water een uit voering te geven met medewerking van de toneelclub de „Gouweruiters". Niet alleen leden maar ook belang stellenden. zijn welkom. Men raad plege hieromtrent de advertentie. Uitslag Abr de Bruin 1 5 6 7 90 31 34; L. W. Versluis 2 22 28; C. de Lang 3 21 23 43; P. Loendersloot 4 8 35; D. Lagrand 9; T. Boon 10 37; S. Hogendoorn 11 12 15; H. Ruscher 13 14 29; T. Boere 16 19 20 26 32 33 38 42; Groenendijk 17; W. Boon 18; J. N. de Wit 24; Tamerus 25; A. Ho- gerbrug 27 3'6; P. Bostelaar 39 40 41 44. SCHAKEN. W.S.V. speelde haar 1ste wedstrijd voor de beker. De uitslag is W. Verstoep—J. Tol 1—0; S. Versloot— W. van Vuuren 0—1; K. Slingerland A. Doornhein 1—0; J. Kleyweg— W. D. Hartog 1—0; P. Broer—A. van Oort A. v. d. StarreH. Kerver. VOETBAL Het eerste elftal heeft het er tegen Transvalia zeer slecht afgebracht; zij verloren met 20. W.S.E. 1 klopte Boskoop 2 met 5-1 Waddinxveen gaat zijn laatste wedstrijd spelen tegen Ammerstol. Dit is voor de gastheren een zeer belangrijke wedstrijd. De Geelzwarten zijn aan hun stand verplicht om te winnen en wij zul- ien dan ook de wens uitspreken dat Waddinxveen zijn sportieve plicht zal doen. Over sportief gesproken. Tijdens de herdenkingsplechtig heid heeft een vereniging gevoet bald, inplaats van de twee minuten stilte in acht te nemen. Zo moet het niet heren. Het was een onderling partijtje. Wat kunnen mensen toch gauw vergeten! Be fair Junioren verloren van Donk Junioren met 90. De oefenavonden van Be fair zijn Dinsdagavond voor de heren en Don derdagavond voor"de junioren. KORFBALLEN. Zaterdag 1 Mei speelde „Unitas" een thuiswedstrijd tegen S.V.O.W. uit Oude Wetering. Reeds vlak na het beginsignaal zette Unitas het of fensief in. Tijdens de hele wedstrijd bleef dit zo. Door de sterke wind die voor de rust over het veld blies ble ven echter in dit tijdvak de doelpun ten. Al werd herhaaldelijk goed op de korf geschoten. Na de rust werd de meerderheid die Unitas had be loond. Jan de Gier was wel de goal- getter, tweemaal achter elkaar wist hij met feilloos schot de korf te door boren (2-0). Na vakverwisseling werd er nog éénmaal gedoelpunt (3.-0), waarna het einde kwam. Een ver diende overwinning, van een goed- spelend „Unitas". Mei i*t 't koet. POSTDUIVENVERENIGING DE SPERWER. Wedvlucht „Roosendaal 58 km. Los 10.20 uur. In concour 279 duiven. Aank. Ie duif 10.58.42 uur; Aank. 93e duif 11.16.06 uur. Uitslag W. Berkestein 1 30 92; J. de Graaf 2 4 38 43 52 86; H. van Dijk 3 21 46 79 80; W. Ringelstein 5 16 19 56 72; N. Rupke 6; Fr. Rip 7 28 82; H. v. d. Berg 8 15 22 36 41 57 58 67 78; W v. d. Water 9 1 014 23 24 26 31 54 81 84; Abr. de Graaf 11 25 68; L. P. Hoogerdijk 12 3'4 48 59 87; J. Rog geband 13 55 93; Jac. v. d. Zijden 17 77 88; P. Vink 18 40 45 62 83; P. Bo nefaas 20 29 61; P. Boon 27 44 75 85; Jac. de Beer 32 33 76; Nic. v. d. Zij den 3'5 42 64 65 71 73 74; KI. Ver woerd 37 50 66 90; A. Lam 39; C. Versluis 47 70; Kersbergen 49 53 63 69; W. v. d. Jagt 51 60; P. Metselaar 89 91. POSTDUIVENVERENIGING DE ZWALUW. Wedvlucht „Vilvoorden" 124 km. Los 12.45 uur. In concours 103 dui ven. Snelheid 2000 m. per minuut. Wat vaders en kinderen vóór moeten bedenken. „MOEDER!" Hoeveel malen op een dag weer klinkt die kreet niet uit de kinder mond. „Moeder", altijd maar „moe der". En haast géén „vader", tenzij ze van vader iets moeten hebben.. Er zijn verbolgen vaders al ge weest, die geklaagd hebben bij hun ega, dat ze de kinderen eenzijdig opvoedde. Dat het grut, dat toch ook zijn grut was, nauwelijks naar hém omkeek en alleen met hart en ziel bij haar wilde behoren. Aan die op voeding ligt dat natuurlijk niet: ook al zou mama de gehele dag van papa vertellen, de kinderen hechten zich nu eenmaal toch aan haar. En dat is heel begrijpelijk. Het is tenslotte de moeder, die dag-in dag-uit voor de kinderen zorgt, in hun prilste jeugd wekt, wast, aankleedt, voedt en wat ver went erbij. Vader mag dan wel eens in èen royale bui een aardig stukje speelgoed meebrengen, of op Zondag met z'n kinderschaar gaan wande len of zelfs een ijsje kopen; als er eentje van streek is en gaat huilen, weet hij het niet te troosten. Daar voor is toch weer moeder nodig Alleen een moeder kan op echt moederlijke wijze met het kleine grut omspringen. Alleen een moeder is bij machte te sussen, te troosten en traantjes te betten, zó dat ze ook ophouden te stromen. Hoe begrijpelijk is die kreet ,7moe- der!" als een kind in angst of vreze of met schrijnend verdriet rond loopt. Daarmee wordt het aandeel van vader in de opvoeding zeker niet als onbelangrijk of niet ter zake doende aan de kant geschoven. Inte gendeel, in bepaalde omstandighe den zal elk klein kind zich dank- in het gezin. baar herinneren een vader te heb ben; zal het ook die vader te hulp kunnen roepen. Maar in 't algemeen in de dagelijkse gang van zaken is het altijd moeder, die het eerst moet helpen, omdat moeder immers elke dag dicht bij de hand is. Vader- is meestentijds een hele dag weg, naaf zijn werk. Vader zien de kinderen alleen een paar keer per dag bij het eten. Soms zelfs maar één of twee keer. En als vader 's avonds thuis is, moeten de kinde ren naar bedJa, dan roepen ze wel eens om vader Dan willen ze graag op blijven. Bij hem, om nog eventjes te spelen op zijn knie. Maar dan moet moeder onverbidde lijk zijn: kinderbedtijd.... naar bed Het zou voor vele varders verstan dig zijn, dit alles nog eens even te overdenken, nu het Zondag a.s. moe derdag, is. Moederdag betekent niet, dat ze een presentje moeten kopen voor hun vrouw. Verre van dat. Ook al 'is moederdag door handige Ameri kaanse reclamemensen ingesteld om de verkoop van .bloemen en taarten te stimuleren. De grondgedachte van moederdag is goed. En mooi. Moe derdag is er, om ons even te laten realiseren, welke plaats moeder in neemt in het gezin. En dat is een voorname plaats. Want moeder is nog altijd het mid delpunt, waar heel het gezin om draait. Moeder bestiert de huishou ding. Moeder beheert in vele geval len de huishoudkas en regelt ieders aandeel in de werkzaamheden. Moe der zorgt dat elk lid van de kleine gemeenschap zijn portie krijgt plus en dat is heel belangrijk de speciale persoonlijke noot hierbij Want het zou nog heel wat anders zijn, indien Onverwachts moeder er GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Gevonden 1 muntbiljet; 1 vest; 1 paar blauwe wantjes; 1 dameshorlo ge; 1 bruine kinderportemonnaie met inhoud; 1 padvindersriem; 1 sleuteltje; 1 armband; 1 reserve wiel met band; 1 paar beige glacé hand schoenen. Verloren 1 bruine portemonnaie met inh.; 1 zilveren broche; 1 rode autoped; 1 bankbiljet. weer zo n paaar schoenen hem te- tegenglom! 70. Lange Jaap waste altijd de vaat. Dat was altijd een heel kar wei, want zeven mensen maken veel vuilZeven bordjes, vorken, messen, lepels, kopjes, schoteltjes. En dan nog de schalen en de pan nen De pannen waren soms moei lijk schoon te krijgen en daaraan had Lange Jaap ook wel een erge hekel. Maar verder vond hij het prettig in het warme zeepsop te plassen en te wassen. En wanneer hij moeders blijde gezicht zag, wan neer hij zonder iets gebroken te hebben, de schone vaat binnen bracht was hij de vuile pannen al weer vergeten. ook Uw keuzei WALA - beho nr. 2208 met korte maagband Ideaal voor slanke en volslanke figuren met iets zwaardere buste In poplin 5.95 In satijn 7.75 Onze WALA Pas eerst, kies dan niet meer was en een andere vrouw dezelfde plaats in dat gezin tijdelijk of voorgoed moest innemen. Wie anders dan moeder weet er wat ieder nodig heeft of prettig vindt? Alleen de echte moeder kan zich instellen op de behoeften en verlangens van haar man en haar kinderen. Zij „moedert" over hen. En dat kan men soms wel eens overbodig vinden, of zelfs vervelend, de meeste „slachtoffers" laten zich dit bemoederen maar al te graag welgevallen. En waarderen hun „moedertje" er dubbel en dwars om. Misschien grijpen ze deze ené ge legenheid in het jaar nu wel aan om ook dat moedertje eens even te ver troetelen. Moederdag is er niet voor niets. Moeder mag best merken, dat zij door het hele gezin geacht, gewaar deerd en bewonderd wordt. Het zou een belediging en grove ondank baarheid zijn, als we haar dat niet bewezen Jeugd Natuurwacht Donderdagavond is op het gemeen tehuis de Jeugd Natuurwacht geïn stalleerd door burgemeester War- naar. Door de hoofden van alle scholen zijn een 35-tal jongens en meisje? aangewezen op te treden als natuurwachters. De burgemeester wees de jonge functionnarissen er op dat zij tot taak zullen hebben bo men, planten en dieren te bescher men, hun makkers aan te sporen dit ook te doen en bij geconstateerde baldadigheid dit te melden aan het hoofd der school. Aan alle leden werd hét insigne van natuurwachter uitgereikt. De vergadering werd bijgewoond door de heer Voorhoeve, uit Voor burg, dir. der stichting „Jeugd-Na- tuurwacht." Een commissie werd samengesteld tot behartiging der belangen van de ze jeugdinstelling, w.o. het houden van lezingen, excursies e.d. Deze commissie bestaat uit de heren bur gemeester Warnaar, de heer Jenné, gem. secr. vervolgens de heren v. d. Eyk, com. Rijkspolitie, en de hoof den der scholen en onderwijzers van den Dool, Blonk, van Zonneveld, van Hoeven, Visse, Klunder en Russcher. Laten we deze jongeren-organisa tie mogen toewensen grote activiteit en voortvarendheid ten opzichte van de natuurbescherming in onze ge meente. WAARDEBON In dit nummer zijn enkele ex. een getal van 3 cijfers afgedrukt tussen de adver tenties. Degene, die ons zulk een blad toont, krijgt een waardebon a f 2.50 te besteden bij een der adverteerders.

Weekblad voor Waddinxveen | 1954 | | pagina 6