NIEUWS uit 6-wze. wo-anpiaaU. Het RODE KRUIS U wel... maar wat doet UP Sport in 't Ufict. een redelijke gron om met een ge matigd optimisme verbeteringen te verwachten", zo zeide Prof. Anema. En de andere spreker over dit ver drag, de heer Wibaut sprak dit ze ker niet tegen. Ook hij begreep, dat een totale oorlogvoering, zoals wij die reeds gekend hebben, dergelijke verdragen noodzakelijk maakt. Een gematigd optimisme dus over het naleven van deze verdragen. Er zijn nog wel meer voorbeelden uit de vele bepalingen op te sommen, waarvan men zich kan afvragen of zij ooit vervuld kunnen worden. Zo zullen burgers alleen nog maar kun nen worden doodgeschoten als spionnage en sabotage is bewezen. En dan nog alleen als in het land waar deze feiten zich voordoen ook in normale tijd de doodstraf bestaat. Zo'n bepaling heeft volgens Prof. Anema geen practische betekenis. De vier verdragen ondervonden dus geen enkele bestrijding. Het werd Minister Luns dan ook niet moeilijk gemaakt. En na enige waar derende woorden zijnerzijds ver klaarden fracties zich zonder hoof delijke stemming voor deze ontwer pen. De vereniging „Het Groene Kruis" hield Dinsdagavond haar voorjaarsvergadering. Is het ener zijds geruststellend, dat niet alle le den aan de oproep van de voorzitter, de heer D. B. van der Most, gevolg geven, want in welk gebouw zou men de 1627 leden onder willen brengen, we zijn het roerend met de voorzitter, in zijn openingswoord eens, dat het vergaderingbezoek door de leden van deze mooie ver eniging wel héél bedroevend is. Of schoon ook zelfs bestuursleden ver stek laten gaan, mochten we consta teren, dat van het 12 personen tel lend bestuur toch nog meer dan de helft aanwezig was. En wanneer men dan in aanmerking neemt, dat de penningmeester zware folianten torsend om de leden toch zoveel mogelijk uit de bron-zelve te kun nen inlichten ter vergadering komt, en de beide wijkverpleegsters met de secretaris ieder op zijn terrein zich uitsloven om de in die le denvergaderingen uit te brengen jaarverslagen zo volledig mogelijk té doen zijn, rijst meermalen de vraag of het wel zin heeft om de le den tweemaal per jaar tot een sa menkomst op te roepen. En of dat sobere resultaat de omvangrijke voorbereidingen wel waard is. De notulen van de najaarsverga dering 1953' werden onveranderd vastgesteld en goedgekeurd. Bjj de mededelingen werd breedvoerig van gedachten gewisseld over de gezins zorg, waarbij vooral sterk naar vo ren is gekomen de vraag of dit on derdeel, strikt genomen, wel tot de taak van „Het Groene Kruis" be hoort en niet meer op de weg van de kerken ligt. Een mening, welke van de zijde van het bestuur nogal werd bestreden, te meer omdat de vereniging door aansluiting aan de regionale stichting de beschikking ^bekomt over gezinsverzorgsters van Verschillende kerkelijke gezindten en er steeds naar zal worden gestreefd om daarmede bij de plaatsing goed rekening te houden. Het bestuur is van oordeel, dat dit werk plaatselijk niet afdoende zal zijn tot stand te brengen, doch alleen in samenwer king met de omgeving. Het resultaat van het vooronderzoek, dat nog steeds aan de gang is, zal moeten worden afgewacht. Uit het financieel overzicht van de penningmeester, Dr. W. van den 60 belangrijke vredestaken.» Kent ze...? Denk eens aan hulp bij rampen, bloedtransfusie, hoornvliesoverbrenging voor blinden, moedermelk voor zwakke baby's beentransplantatie, boottochten voor invaliden, welfare-werk in ziekenhuizen en thuis, lectuur voor patiënten, hulpposten langs de wegen... Dit zijn slechts enkele van de meer dan 60 manieren waarop Uw Rode Kruis helpt. U hebt die hulp nog nooit nodig gehad Wees blij Maar dan reden te meer Uw Rode Kruis bij te staan; te geven! Zoveel U missen kunt... Berg, blijkt, dat het afgelopen jaar vrij onvoordelig is geweest. De uit gaven hebben de ontvangsten met 1052,overtroffen. Doordat het jaar 1952 een voordelig saldo van 1651,heeft opgeleverd, was er gelegenheid het tekort op te vangen en zijn we het jaar 1954 ingegaan met een batig saldo van 599, Als gebruikelijk is met veel aan dacht kennis genomen van de di verse jaarverslagen, waarna ten slotte de aangekondigde voorstellen van het Hoofdbestuur tot uitbreid ding van de diensten der Provin ciate vereniging ter tafel kwamen. De vergadering nam met instem ming kennis van de verdere uit breiding van de zorg van „Het Groe ne Kruis" en heeft goedkeuring ge hecht aan de verhoging van de mi nimum-contributie, welke daarvan liet gevolg zal zijn. Deze is gebracht van 3.50 op 4, Na rondvraag is de vergadering gesloten. By het gehouden examen van de Waddinxveense Modevakschool slaagden voor het lingerie-diploma de dames Andrea de Bruin, Gerda van der Laan, Nel van Dijk, Annie Bulder, Ypie Rijsbergen en Annie van Straten. Het programma van het con cert dat „Concordia" a.s. Dinsdag avond hoopt te geven in de tent aan de Stationsstraat, is als volgt: Florentiner Marsch, J. Fueik arr. F. de Coninck; Reims, Ouverture, F. Andreu, (verplicht nummer con cours); Ungarische Lustspiel, ouver ture, Keler-Bela, arr. G. Mol (vrij nummer concours); Death or Glory, marsch, Rhal, arr. Tierolef. Pauze. Sambre et Meuse, marsch, Rauski Nabucco Sur l'Opera, G. Verdi, arr. Alyne Delhaye; Colonel Bogeö on Parade, Kenneth, J. Alford; Mars Finale. Aanvang 7.30 uur. De nummers 1 en 2 zijn concoursnummers, welke Hemelvaartsdag in 's Gravenmoer gemaakt moeten worden. HHÜIËiFi hand üeSei Een vorstelijke handverzorging - Tot besluit van het wintersei zoen heeft de vereniging E.H.B.O. afd. Waddinxveen examens afgeno men van de leden, die inde afgelopen winter aan de cursussen, die onder leiding stond van dokter J. W. H. Helleman, hebben deelgenomen. Het examen werd afgenomen door dok ter S. J. P. te Boekhorst uit Gouda. Het diploma behaalden: mej. E. J. van Oostenbrugge, en de heren: L. Roos, P. de Man, C. Metselaar, A. Glree, J. Roggeband, P. Antheunis- se, P. van Soest, M. A. Boere, J. van Egdom, P. Frederikse, J. H. G. Smith en T, W. van Dijkhuizen. Twee candidaten werden afgewe zen. Na afloop van het examen werd de' cursisten toegesproken, door dok ter te Boekhorst, die er op wees dat. ze nu wel het diploma behaald heb ben, maar dat ze er nog niet waren. Hij wekte hen op ook het volgende jaar de cursussen trouw te bezoe ken, om zo doende volleerd E.H.B.O— er te worden. Ook Dr. Helleman sprak hun in de zelfde geest toe. Hij zei jullie zijn nu precies zo ver als een chauffeur die zijn rijbewijs haalt en op het verkeer wordt los gelaten, maar door dagelijks te rij den pas volleerd chaüffeur wordt. Ten slotte nog even een rectifica tie. Het bestuur van de Kon. Ned. Ver. E.H.B.O. afd. Waddinxveen is als volgt samengesteld: Voorzitter de heer R. Bezoen, secretaris de heer D. van Wijk; penningmeester de heer N. Vink; Verbandcomm. de heer L. Roos; 2e secr. de heer P. v. de Starre; 2e voorzitter de heer A. Vink; Algemeen adjunct de heer J. G. H. Vaneman. Woensdagavond kwamen de besturen der beide middenstands verenigingen bijeen om de traditio nele uitgaansdag der Ouden van da gen te bespreken. Na een korte be spreking werd Woensdag 23 Juni vastgesteld, 's Morgens pl.m. 10 uur. Te zijner tijd zal in ons blad het bekende aanmeldingsformulier ge plaatst worden. D§ verenigingen rekenen weer op de sympathieke medewerking van de H.H. Autobezitters en verzoeken hen met deze datum rekening te willen houden. Naar we vernemen zal burge meester Warnaar 22 Juli a.s. per vliegtuig naar de Verenigde Staten van Amerika vertrekken tot het bij wonen van een congres van het I.C.C. Ds. Snoey is voornemens Woens dag 9 Juni met de „Waterman" naar Canada te vertrekken, teneinde de geestelijke verzorging van de met dit schip vertrekkende emigranten op zich te nemen. Na een verblijf van 5 weken in Canada en in Ame rika hoopt hij met de „Grote Beer" weer te keren. Nog korte tijd geleden heeft de Fa. W. de Wit Zonen aan de Bou levard haar winkel geheel gemoder niseerd, doch ruimtegebrek noopte hun weer uit te breiden. Daarin is zij nu geslaagd door in het resterende gedeelte aan de straat in een keu rige show te herschapen. Voortgaande op het succes welke zij oogstte op „De Gouwestad" kan nu ook hier men keuze maken uit vele sanitaire artikelen. Het is dan ook de moeite waard a.s. Zaterdag hier eens een kijkje te gaan nemen. Ieder is zeker van harte welkom. Leest maar de nadere aankondi ging elders in ons blad. Ook wij wensen de ondernemende firma goed succes toe. Donderdagmorgen, op de dag van zijn 40-jarig huwelijksfeest, mocht de 71-jarige heer G. Steen- land aan de Brugweg alhier, uit handen van de Zeereerw. heer Pas toor van Dijk de onderscheiding „Pro Ecclesia et Pontifice" ontvan gen. De heer Steenland is ruim 33 jaar kerkmeester en de oudste in het col lege van Kerkmeesters van de pa rochie van de H. Victor. Na een plechtige H. Mis vond in de pastorie een samenzijn plaats en in tegenwoordigheid van de familie deelde pastoor G. J. W. van Dijk mede, dat het Z. H. de Paus behaagd had aan de heer Steenland deze ho ge onderscheiding toe te kennen voor het vele werk in het belang van de kerk gedurende een lange reeks van jaren verricht. De heer G. Steenland is in het verenigingsleven evenmin een onbe kende. Hij was 25 jaar voorzitter van de plaatselijke afd. van de L.T.B. De collecte voor Zonnegloren en Sonnevanck heeft opgebracht 300.—. Ter tijdelijke vervulling in de vacature Ds. J. Moll, heeft de Ker- keraad der Herv. Gemeente alhier cand. van W. van Hennekeler uit Nijkerk bereid gevonden als leer-vi- caris in de gemeente werkzaam te zijn. De heer Hennekeler zal a.s. Zondagmorgen in een dienst in het Wij'kgebouw voorgaan. In de ouderdom van 71 jaar is te Axel overleden Ds. W. Veder, die van 1925 tot 1929 de Geref. Kerk al hier als predikant gediend heeft. Voor de afd. Waddinxveen van de Holl. Mij. van Landbouw sprak Vrijdagavond de heer J. Zwarten dijk uit Boskoop over zijn reizen door de Verenigde Staten van Ame rika. Toegelicht door een serie lichtbeelden hield spr. een causerie over de levenswijze, stedenbouw, landbouw, veehouderij en planten groei in die landen. Voor deze le zing bestond veel belangstelling. In de week van 2025 Mei zal ten bate voor de Rheumabestrijding een collecte gehouden worden. In de gehouden ingelanden vergadering van de polder Bloemen- daal werd op zijn verzoek eervol ontslag verleend aan de heer G. J. Spruyt als secretaris-penningmees ter, zulks in verband met zijn ver trek uit de gemeente. Hij heeft deze functie 21 jaar lang vervuld. De voorzitter sprak hem enkele waar derende woorden toe, voor het vele werk dat door hem voor de polder is verricht. In zijn plaats werd benoemd de heer W. C. Slob, alhier. In een voor de aanvang der ver gadering gehouden Verkiezing wer den tot Heemraden herkozen de he ren J. C. Moons en A. A. Moons. Tot onderwijzeres aan de Re- hoboth-school alhier is benoemd mej. E. van de End te Gouda, in de plaats van mej. Lekkerkerker, die wegens vertrek naar Engeland ont slag geyraagd had. De afd. Waddinxveen van de Bond van Plattelandsvrouwen heeft Dinsdagavond in lunchroom van de Water een laatste bijéénkomst ge- heelden in dit seizoen. Nadat mevr. Rippingvan de Breggen een kort openingswoord had gesproken werd de agenda afgewerkt, waarna men in feestelijke stemming nog enige tijd nableef. verloof Baarn Ge tro Het echtpaar J. Q. Treur—de >Jong, welk op 24 Mei a.s. 60 jaar gehuwd zijn. BURGERLIJKE STAND. Geboren Gerritje Cornelia d. v. W. Jansen en A. Happel, Lijsterbes- straat 71a; Johannes z. v. J. Asscheman en T. Möhle, Ieplaan 82a; Cornelia Johanna Dirkje d. v. C. Koedam en J. D. van Tintelen, Plasweg 31; Adriaan Heins, z. v. G. Tiele en M. H. Custers, Zuidkade 160; Johanna d. v. G. van Vuuren en G. C. Looij, Prunusstraat 9. Ondertrouwd G. P. Lammers en A. J. Brabers; D. Heeren en P. W» Versluis; R. van Eijk en J. Hoogendoorn. Gehuwd: J. Vermeulen en L. Jonge- neel; A. Tol en A. de Waal; J. W. A. van Berkesteijn en C. M. Heemskerk. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Gevonden: 1 portemonnaie met inh.; 3 doublé armbandjes; 1 schil derij; 1 zwarte hond; 1 kaas. Verloren: 1 handboormachine; 1 schilderij; 1 bril in étui; 1 bruine portemonnaie met inh.; 1 vulpen; 1 bruine glacé handschoen; 1 rode autoped. WANDELEN. Zaterdag zal WIK de tweede Nat. Wandelmars organiseren. Meer dan 1000 wandelaars uit Waddinxveen en omgeving hebben zich aangemeld. Er zijn een achttal extra prijzen be schikbaar gesteld, w.o. een beker van het gemeentebestuur. „Concor dia" en „Voorwaarts" zullen de wan delaars een eind vergezellen. De start heeft plaats om 2-3 uur vanaf de Cantine N.V. Dobbelmann. POSTDUIVEN VERENIGIN G DE SPERWER Wedvlucht „Guievrain". Los 11.40 uur. 194 km. Aankomst le duif 15.02.27 uur. Aankomst 73e duif 15.38.35 uur. Uitslag: W. Berkesteijn 1 15 35 36 42; Jac. de Beer 2 13; A. Lam 3; W. v. d. Jagt 4 12 41 56; P. Vink 5 27 47 49 54 59 72; W. v. d. Water 6 9 11 21 31 53 71; P. Metselaar 7 18 28 44 46 61; H. van Dijk 8 14 23, 73; Abr. v. d. Graaf 10 33 69; N. Rupke 16 45; Fr. Rip 17 29 55 70; P. Bonefaas 19 24 3'0 58; L. P. Hoogerdijk 20 52 62; P. Kersbergen 22 26; H. v. d. Berg 25 38 48 57 66; Jac. v. d. Zijden 32 39 40; C. Versluis 37; Ringelstein 60; P.. Boon 50; A. P. v. d. Graaf 65; Nic. v. d. Zijden 67 68. POSTDUI VERENIGIN G DE ZWALUW. Wedvlucht „Chimoy 223 km. Los 11 uur. Aankomst le duif 14.51.56 uur. Aankomst 31e duif 15.36.18 uur. Uitslag: P. Loendersloot 1 5; Abr. de Bruin 2 17 21; W. Boon 3' 4 23 25; L. W. Versluis 6 15 29; A. Groene- dijk 7; F. v. d. Weel 8; H. Russcher 9 16 18 19 27 30; C. de Lang 10 31; Hogerbrug 11; S. Hogendoorn 12 28; T. Baan 13 24; P. Bostelaar 14 20; T. Boere 22; T. Aiherus 26. L. R. „DE GOUWERUITERS" Het rij seizoen voor de landelijke ruiters is weer aangebroken. Zo had 15 Mei jl. een streek wedstrijd plaats, georganiseerd door het streekver- bond Gouda. Voor de Gouweruiters was dit een succesvolle dag, daar zij beslag wisten te leggen in de kl. B.L. M. en Z.-dressuur, een 4e prijs; P. H. Koetsier met Sjors. In kl. V-dres- suur, een Ié prijs: W. Schipper met Quibis en ereprijs met medaille, en een vijfde prijs: N. Breedijk met Max. Springen kl. B, le prijs P. H. Koetsier met Charl. 4e prijs N. Breedijk met Max.En in viertal- dressuur een derde prijs. Voor de Gouweruiters dus een ge slaagde wedstrijd. Laten we wensen dat zij nog op meerdere wedstrijden zulk een succus mogen behalen. SCHAKEN. W.S.V. speelde haar 3e ronde voor de beker, de uitslag is: A. v. Oort W. van Vuuren afg.; H. S. Schild t— A. v. d. Starre 0-1; A. BonefaasH. van Vuuren afgeb.; K. Slingerland P. Broer 0-0; A. DoornheimW. Verstoep 0-1; J. KleiwegH. Ker- ver 1-0. DAMMEN. Het clubkampioenschap van de damclub „Excelsior" is gewonnen door de heer A. Blom, hij behaalde uit 18 partijen 31 punten. Tweede werd C. Blonk met 25 punten. De PREDIKBEURTEN ZONDAG A.S. EN HEMELVAARTSDAG Ned. Hervormde Kerk. Voorm. 9.30 uur Ds. G. Boer, Gouda. Nam. 6.30 uur Ds. J. van der Haar. Hemelvaartsdag voorm. 9.30 uur Ds. J. van der Haar. Wijkgebouw Bomenwijk. Voorm. 9.30 uur Cand. W. van Hennekeler, Nijkerk. Nam. 6.30 uur Dhr. A. J. Kruithof Gereformeerde Kerk. Voorm. 10 en nam. 6.30 uur Ds. Jonker, Voorburg. Hemelvaartsdag voorm. 10 uur Ds. J. Snoey. Ned. Herv. Vereen. Wet en Evangelie Voorm. 10 uur Ds. A. Offringa van Scheveningen. Hemelvaartsdag Voorm. 9.30 uur Dr. W. H. Beekenkamp van Delft. Chr. Afgesch. Gemeente. Voorm. 9.30 en 5 uur Leesdienst. Hemelvaartsdag nam. 7 uur Ds. G. v. d. Breevaart Rem. Geref. Gemeente. Geen dienst. Zondag- en Hemelvaartsdag wordt waargennomen door Dr. E. M. L. Hemminga. heer A. Blom kwam met deze over winning in het bezit van de van Eeuwen wisselbeker. In de tweede afd. was het W. v. d. Heijden die de eerste plaats bezette en tweede G. Heeren. De prijswinnaars van de Goudse Dambond zijn 1. D. la Grand 2. W. v. d. Heijden P.S. Plaatsgebrek noopte ons de standen te laten vervallen, wel heb ben we hierbij een resumé gegeven. MOTORSPORT. Mej. W. Hoogerdijk alhier, wist in Groningen een prijs te winnen bij een stertocht van de Noord-Neder landse Motorclub, waaraan door driehonderd voertuigen en vijfhon derd personen werd deelgenomen. Onze plaatsgenoot P. Versloot was eerste in een puzzlerit voor motoren, uitgeschreven door de motorclub Gouda. Kroes wederzij vele bik jt bij hunjk Baflo (GS Hier',» mens dï dank viet stellingiet Dr. E. :m Bartleniu: voor <Vc ling, tiiz lijden t T de heeRc SPORTMIDDAG W.S.E. De sportmiddag welke W.S.E. op haar terrein organiseerde, mag ze ker geslaagd heten. Ondanks de vrij Om 1 uur werd begonnen met de junioren handbalwedstrijd W.S.E.- Unio (Oudewater). Unio was hier de sterkste, gezien de uitslag van 5-0 in haar voordeel. De 2e wedstrijd ging tussen de dames van W.S.E. I en Unio II. De grotere routine van Unio deed ook hier de balans in haar voordeel overslaan. Nadat de rust met 20 voor Unio, wisten zij na de thee de stand op te voeren tot 5—0, maar toen kwam W.S.E. ge ducht opzetten en door Riet van Rhijn werd de eindstand gebracht op 52. Hierna betraden Unio I en HIOS (Den Haag) het 'veld. Deze twee teams gaven elkaar geen duimbreed toe. In een mooie en snelle strijd wist uiteindelijk Unio ook hier vooral door prachtig spel van haar middenvoor Elly Snel beslag te leg gen op de volle winst 32. Als laatste werd de voetbalwed strijd gespeeld tussen Waddinxveen I en Scheveningen. Scheveningen trapte af met de wind schuin in de rug. Ondanks de betere techniek kon den zij voor de rust niet tot scoren komen. Zodat na 20 minuten spelen het een gelijk opgaande strijd werd, met wisselende kansen. Uit een van die kansen was het rechtsbinnen Kortlever die de rust deed ingaan met 10 voor Waddinxveen. Na de thee was het Scheveningen die ge brand was op de gelijkmaker en voor het Waddinxveen-doel ont stonden vele hachelijke momenten, en uit een van de aanvallen joeg de rechtsbuiten der vissers met een diagonaal schot de bal in de touwen. Hoe beide ploegen ook streden, in de uitslag kwam geen verandering meer. Naar wij vernemen wordt op Zaterdag 12 Juni a.s. de traditionele voetbalwedstrijd voor de kankerbe strijding gespeeld. Waddinxveen I G.S.V. I. Houdt allen deze datum vrij. Ge'

Weekblad voor Waddinxveen | 1954 | | pagina 2