mm uitnoöiqinq j. öe qRóAff Af ivauiia De avonturen van Duimelot De heropening voor de verkoop begint Zaterdagmorgen om 8 uur NIEUWS uit orate geworden reis van ouden van dagen staat weer gehouden te worden en wel op a.s. Woensdag. Daar er voor aeze reis veel interesse zal zijn, niet alleen voor deelnemers, maar ook voor de huisgenoten en familieleden, zullen we hieromtrent enige gege vens afdrukken. Het vertrek is bepaald op 10 uur voormiddags vanaf de Stationsstraat. De eerste route is uitgestippeld, te beginnen door het Noordeinde, via Hazerswoude naar Heiden, vandaar naar Sassenheim, Lisse en Hillegom om te Heemstede in Groenendaal de koffie te gebruiken, bmstreeks 12.15 uur wordt de tocht voortgezet via Aardenhout naar Bloemendaal, waar langs het bekende „Hopje" gereden wordt naar Zandvoort. In Zandvoort zal als een bijzondere attractie over de vermaarde autoracebaan gereden worden. Hier worden aan de chauf feurs zwaardere eisen gesteld dan langs de gewone weg. We twijfelen er echter niet aan of 't zal wel luk ken. Omstreeks 2 uur wordt de tocht voortgezet naar Wassenaar, langs Voorhout, om daar omstreeks 4 uur aan. te komen. Hier in Wassenaar zal het 't hoogtepunt van de dag worden, daar het zo bekende Dierenpark be zocht zal worden. Na een kopje thee drinken, is er ruimschoots tijd over om het dierenpark te bezichtigen, met als slot een gezamenlijke maal tijd in dit park. De rekening is nu via Voorscho ten, Leiden en Boskoop te ongeveer 8.45 uur in Waddinxveen terug te zijn. Als naar gewoonte zal in de Bo- menwijk de stoet ontbonden worden en zullen alle deelnemers naar hun woning gebracht worden. Een programma, dat veel belooft en zeker zal slagen als we mooi weer zullen hebben. Alle deelnemende oudjes en hun rijders een genoegelijke dag toege wenst. De Commissie. B I J EXAMENS spelen zenuwen een grote rol Een rustig examen doet U met Mijnhardt Zenuwtabletten recreatie-oord bij uitstek. Nauwelijks zijn de laatste tonen verstorven van het schitterende wa terorgel in Alphen a. d. Rijn, of „Avifauna" staat opnieuw aangetre den met het nieuwste snufje van Europa. Het waterorgel! Toen het Stichtingsbestuur van „Avifauna" haar werkzaamheden be gon is dit een voorzichtig zoeken en tasten geworden, om te komen op de weg van het succes, n.m, het zeer fraaie park rendabel te maken. Er zijn schema's gemaakt en voor lopige plannen uitgewerkt en zo als het thans is zijn alle theoretische be rekeningen verre overtroffen. .Avifauna" is in trek! En hoe! Met Hemelvaartsdag en de Pink sterdagen trok deze unieke gelegen heid zeventigduizend bezoekers. Het was het Stichtingsbestuur be-. kend dat „Avifauna" voor kinderen niet bij uitstek de geschikste plaats was om een gehele dag te vertoeven. Deze aangelegenheid heeft de he ren zodanig bezig gehouden dat de aandacht viel op een speeltuin, maar dan ook een speeltuin bij uitnemend heid. „Avifauna" is een overheidsbezit- ting en dien aangaande kan hier enigzins ruimer gewerkt worden. Tot de exploitatie werd besloten en 16 Juni zijn de poorten van deze droomtuin wijd open gegaan. Wij hebben voor de opening daar onge veer een uur vertoefd, maar waren lang niet uitgekeken. Misschien zegt dit u iets: De nieuw ste en modernste speeltuin van Europa Het is daar alles zo ruim en groots. Deskundig personeel staat klaar om uw kinderen te ontvangen en op te letten dat zij de „perken" niet te buiten gaan. De kinderen zelf zullen één dag te kort vinden om hun hart eens echt op te halen om al het fijne wat het kinderhart trekt en in verrukking brengt. Het kan niet anders of in de ko mende vacantiemaanden zal „Avifau na" drukte kennen als nimmer te voren en zullen de gezinnen haar in grote getale bevolken. „Avifauna" ligt gunstig en vooral de omtrek zal een kans als deze om eens heerlijk een dag te genieten daar, niet laten ontglippen. Want dat is het juist! En de kinde ren en de ouders vinden daar ont spanning en tevens rust omdat ieder zijns weegs gaat. Het was met genoegen dat wij dit alles zagen en ook dat wij dit schrij ven, maar, neemt u de moeite en be zoekt minstens 1 dag „Avifauna". Ongetwijfeld zullen meerdere dagen volgen. „Avifauna", enig in de wereld! Oord van ontspanning, enrust. HALTE 79. Ze zouden met de bus naar het huis van Oom Voet gaan. Dat was op zichzelf al een pretje. Duimelot zat zelden of nooit in de bus, en nu mocht hij er wel een uur lang in blijven zitten! Duimelot trok Oom Voet aan zijn hand mee naar de hal te, zodat Oom Voet lachend zei: „Maak toch niet zo'n haast jongen, we hebben tijd genoeg. Anders moe ten we toch lang wachten bij de hal te". En zo was het ook. Ze waren veel te vroeg bij de bushalte. Dui melot stond ongedurig op zijn voe ten te wippen. Maar tenslotte kwa men er nog een paar mensen aan die met de bus mee moesten. Nu zou het toch niet lang meer duren! 80. En ja, na een paar minuten kwam de bus er aan. Oom Voet betaalde en gaf de buskaartjes aan Duimelot, die ze diep wegstopte in de zak van zijn matrozenbroek. In het begin zat hij alle mensen te bekijken die in de bus zaten. Het was een mooie nieuwe bus met banken van rood fluweel. Toen Duimelot dat alles goed had bekeken mocht hij van Oom Voet bij het raam zitten. Nu kon hij zien langs welke straten de autobus reed. Wat gingen ze hard! Duimelot keek zijn ogen uit. Ze reden nu door een dorp waar hij nog nooit was geweest. Wat was de wereld groot! (wordt vervolgd) N.V. VERHEUL ZAL IN APEL DOORN EEN FABRIEK STICHTEN. De N.V. Carrosseriefabriek Ver heul is voornemens in Apeldoorn een fabriek te stichten, tengevolge van het feit dat nijpend tekort aan ar beidskrachten noodzaakt elders ex pansie te zoeken. De productie-capa citeit in Waddinxveen is door het grote aantal orders te gering door dat in onze omgeving niet voldoende arbeidskrachten zijn aan te trekken. Daarom heeft de N.V. Verheul het besluit genomen om naast het be drijf te Waddinxveen een fabriek in Apeldoorn te bouwen ter vergroting van het productie-apparaat en om het hoofd te kunnen bieden aan het tekort aan vaklieden, die in Apel doorn wel beschikbaar worden ge acht. Er is een terrein aangekocht aan de Brouwersmolenweg aan de weg naar Ugohelen. Het biedt gele genheid voor de bouw van een fa briek van gelijke grootte als die in Waddinxveen. De N.V. Verheul hoopt nog dit jaar in Apeldoorn met hon derd arbeiders te starten. Verheul heeft in Waddinxveen 430 man in dienst en komt daar 100 150 vakarbeiders te kort. Bij zonnebrand, doorzit ten, schrijnen, smetten VRIJDAG 18 JUNI van 6 tot 9 uur namiddag wordt een ieder in de gelegenheid gesteld om ons geheel gemoderniseerd bedrijf te bezichtigen Als extra reclame geven wij Zaterdag 250 gram TRIPLO's voor 45 cent Voorts bij aankoop van f 1.— iwet QcatU bij aankoop van f 2. 1 7,aad vwi f 0.50 (Verkoopwaarde f2. Uitgezonderd hiervan zijn brood en Triplo's HET IS DE KOEK VAN DE GRAAFF DIE 'T DOET zuiök&öe 2 telefoon 313 pen. Dus het vraagt vanzelf ook een ruime gift, daar de inkomsten moe ten worden verdeeld over: Ereschuld en Dankbaarheid, Prins Bernharö- Stiahing, Stichting van Weerden Poelsman, Fonds nagelaten betrek kingen 1815, Karei Doormanfonds en Vereen. Stamiel. Deze week kwam de motorrij der, de heer S. zodanig over een hond te vallen, dat hij zwaar ge kneusd werd en de hond het leven er bij inschoot. Het motorrijwiel werd behoorlijk vernield. De heer J. de Graaff heeft zijn banketwinkel een grondige ver andering doen ondergaan, met als re sultaat dat het interieur onherken baar is veranderd. Met alle te dien ste staande middelen is een geheel modern geheel ontstaan, waarvan we noemen de prachtige lichtgekleurde betimmering en de verlichting. Het eesrste is werk van de fa Kalmeyer te 's Gravenhage en het andere is de fa. Van Dorp alhier, terwijl de fa. Rehorst alhier de verbouwing tot stand bracht. Bovendien is in de winkel een koelvitrine aangebracht en zijn in de bakkerij enkele moder ne bakkerijmachines geplaatst. Al met al een verbetering, waar mede we de heer De Graaff succes toewensen. De opening heeft Zaterdag a.s. plaats, terwijl de winkel en bakkerij vooraf bezichtigd mogen worden. Men leze de advertentie. De Arb.Muziekver. „Voor waarts" zal op Zaterdag 19 Juni a.s. ;s avonds half acht bij gunstig weer een concert geven in de muziektent aan de Ieplaan. Het programma luidt als volgt: 1. Forward in Fulldress, marsch, C. v. d. Knaap; 2. Ouverture der Opera „Nabucco", G. Verdi; 3. „La Housarde", wals, L. Ganne; 4. Fantasie uit „de Dochter v. .d Tam- bourmajoor", Offenbach; 5. Ouvertu re v. d. Opera „Tanerède", G. Rossi ni; 6. „Doornroosjes Bruidsvaart", M. Rhode; 7. Fantasie uit „Hoffmans Vertellingen", Offenbach; 8. Maneu- vre Marsch, Stenz. De leden van „de Paddestoel" worden er aan herinnerd, dat er morgenmiddag een feestje georgani seerd is voor him kinderen. Ze zullen dan aan een ballon-wedstrijd mee kunnen doen. Ook wordt er mede werking verleend door een gooche laar. Terwijl de kinderen tevens een tractatie zullen ontvangen. Deze middag zal, na verkregen goedkeuring, worden voorafgegaan door een mars van de drumband „Oefening Baart Kunst", door het Sniepkwartier, waarachter de kinde ren zich kunnen aansluiten. Komt allen, het belooft een mooie middag te worden. Mevr. C. E. Schuttevan Ker sen heeft haar benoeming als lid van de Woonruimte Advies-commissie aangenomen. Aan de Ned. Herv. School „Eben Haezer", hoofd de 'heer J. Vlieg, zijn tot onderwijzers benoemd de heren A. Besteman te Rotterdam en C. Russcher, alhier. De heer A. de Vries, die een be noeming ontving uit Putten, zal de ze benoeming niet aanvaarden. Tot onderwijzer aan de Rehoboth school, hoofd de heer D. G. van Hoeven, werd benoemd de heer F. J. Vos te Leiderdorp1. De Chr. Mulosehool ontving van de Stichting Nieuw Schouwen- Duiveland vier certificaten voor het planten van een boom op Schouwen- Duiveland. Deze certificaten werden uitge reikt uit erkentelijkheid voor de door de leerlingen betoonde medewer king aan de wederopbouw van het op 1 Februari 1953 zo zwaar getroffen eiland. Zondagmiddag had op de He- negouwerweg, nabij het polderge maal een vreselijk auto-ongeluk plaats, toen een volkswagen met gro te snelheid In de bocht, van de weg of reed en onder aan de berm tegen een boom verpletterd werd. De in zittenden, onze plaatsgenoot, de 29- jarige E. S. en zijn 32-jarige broer A. B. S. uit Amsterdam werden hier bij zo ernstig gewond dat zij onmid dellijk naar het ziekenhuis te Gouda vervoerd moesten worden. De heer E. S. is aan zijn verwon dingen overleden. Onze deernis gaat uit naar de ge troffen familieleden. Dinsdag 22 Juni a.s. zal de plaatselijke afdeling van Veilig Ver keer een betrouwbaarheidsrit organi seren voor wielrijders en bromfiet sers. Des avonds te half acht zal in de Stationsstraat de start plaats vinden voor een parcour van resp. 20 en 30 km. De extra prijs voor deze groepen zal bestaan uit wisselbekers. Andere prijzen zijn bekers, medailles en rijwiel-attributen. Voor motorrijders en automobilis ten zal een betrouwbaarheidsrit wor den gehouden op 26 Juni as.. Ook vrachtauto's tot 4 ton kunnen hier aan deelnemen. Behalve op tijds-con- trole zullen de deelnemers ook op naleving van de verkeersvoorschrif- ten worden getoetst. Het parcour strekt zich uit over een afstand van 57 km. Het een gemiddelde snelheid van 30 km. In de week van 1724 Juni zal in onze gemeente een huis-aan-huis- collecte gehouden worden voor de gezamenlijke militaire fondsen. Dit gezamenlijke betekent dat een aantal stichtingen hun collecten hebben sa mengebundeld, teneinde niet telkens bij het publiek te moeten aanklop- Onder voorzitterschap van de heer J. C. Moons hield het Zieken- huisverplegings- en Operatiefonds de jaarlijkse vergadering. Volgens het verslag van de pen- nigmeester, de heer H. Jenné, bleek dat over het afgelopen jaar een na delig saldo ontstaan was, welk even wel niet verontrustend is. Door con tributieverhoging konden hogere ver_ goedingen uitgekeerd worden. De heer W. C. Slob werd in het bestuur gekozen. BURGERLIJKE STAND. Aangiften van 10 t.m. 16 Juni 1954. Geboren. Janna Cornelia d. v. A. Radder en C. F. van den Heuvel, Wilhelminakade 23; Gerrit z. v. J. Kraijesteijn en A. H. Lekkerkerker, Brugweg 7; Johanna Maria d. v. A. Th. Wijsman en J. Vink, Tweede Bloksweg 4; Ondertrouwd: R. J. Zuidema en A. P. Gorissen; J. Verkade en M. Hofman; C. Zalm en A. E. M. Kaptein; H. Hoogerbrug en A. Hoogendoorn. Gehuwd: A. Copsy en T. D. van Soest Overleden: Arendje Stam 61 jaar wed. van L. van der Spek; Eduard Schoonackers, 28 jaar. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Gevonden: 1 roeiboot; 1 armband je; 1 speelgoedbeest; 1 heren horloge; Verloren: 1 bruine kaboutermuts; 1 aktetas met inh.; 1 zwarte glacé handschoen; 1 schakel armbandje; 1 doublé spiraalarmbandje; 1 paar bruine motorhandschoenen; 1 doublé armband; 1 groene vulpen. Emigratie Politiek gaat zich wreken Personeelstekort begint ver ontrustend te worden. De minister van Sociale Zaken, de heer Suurhoff, heeft aan het einde van de vorige week in de Tweede Kamer openlijk moeten erkennen, dat er momenteel, naar ruwe schat ting, 80.000 man personeel tekort is in het Nederlandse bedrijfsleven. Dit verklaarde deze bewindsman in ant woord op de vragen, welke het Ka merlid, Mr Van Leeuwen hem had den gesteld naar aanleiding van de toenemende moeilijkheden in be paalde bedrijven. Daarmede is een probleem belicht, dat voor de economie van ons land verontrustend begint te worden. Kampten we in de laatste tien jaren vóór de oorlog met een groot over schot aan arbeidskrachten (op het moment, dat de oorlog in 1940 uit brak, waren er ongeveer een half millioen werklozen), op het ogenblik bedrijven zijn er in ons land, die niet op normale toeren kunnen draaien, om de eenvoudige redenen, dat men niet voldoende personeel kan krijgen, ondanks de zeer aanlokkelijke ar beidsvoorwaarden. Dit tekort manifesteert zich niet alleen in de fabrieken. En ook niet alleen in de bouwvakken. Ook b.v. in de grafische branche is een tekort aan behoorlijk geschoold personeel. Wij kennen b.v. een drukkerij in het midden des "lands, dat een dagblad drukt, maar dat iedere dag met grote moeite de krant op tijd klaar kan krijgen, ondanks de moderne outil lage van het bedrijf. Men heeft niet voldoende geschoolde arbeidskrach ten. We kennen een metaalWaren- fabriek in ons land, dat tot de nek in

Weekblad voor Waddinxveen | 1954 | | pagina 2