KJ II AC Z-IjUV. I utri aa^u Verder kwam nog ter sprake de opstelling van het eerste elftal by de wedstrijd welke ten bate van de kankerbestrijding wordt gespeeld. Deze opstelling werd door de voorzit ter gewijzigd, waarmede de keuze commissie geen genoegen nam en in haar geheel aftrad. Het bleek niet mogelijk te zijn in de vergadering een nieuwe keuze-commissie samen te stellen. Het verslag van de penningmees ter was niet zo rooskleurig als bij de aanvang van het jaar. De ongunstige toestand schijnt mede veroorzaakt te worden door de contributieschuld. Voorts werd nog gesproken over de training. Het bleek, dat de opkomst hierbij zeer gering is. De voorzitter oeed een beroep op de leden en de oud-leden om de junioren bij de training behulpzaam te zijn. Jaarvergadering W.S.E. Donderdagavond hield W.S.E. haar jaarvergadering. De vergadering werd geopend door de heer A. Com peer, die een overzicht gaf over het afgelopen jaar en even stilstond bij de afd. dameshandbal. Daar de altijd actieve penningm., de heer H. Luiten niet herkiesbaar was, werd in zijn plaats benoemd de heer K. Kleiweg. Onder aanbieding van een klein presentje bracht ae voorzitter dank aan de heer Luiten. In dè junioren comm. werden be noemd de heren T. Bunnik, M. v.d. Kroeg en J. Jaspers. De elftal comm. wordt gevormd door de heren L. Rip, Th. Zoethoutmaar, M. Gerts T. Steenland en H. Luiten. Voor het winterprogramma zal ge zorgd worden door de heren G. Wes- seling, T. Steenland, H. Bresser en Th. Zoethoutmaar. Verder werden nog 2 renteloze aan delen uitgeloot. De G.A. woonde een gedeelte van deze goeü bezochte vergadering bij. POSTDUIVENVERENIGING DE SPERWER Uitslag St. Quentin W. van Berkesteijn 1-8-31; W. v.d. Jagt 2-7; Nic. v.d. Zijden 3-30; P. Kersbergen 4-20; W. v.d. Water 5-9- 10-11-27-29-41; P. Vink 6-21-24-42; P. Metselaar 12-19; J. Roggeband 13- 3'6; H. van Dijk 14-25; J. de Graaff 15-22; C. Versluis 16-37; Jac. v-d. Zij den 17-34;F. Rip 18; H. v.d. Berg 23- 26-33,; L. P. Hoogerdijk 28; P. Boon 32; W. van Ringelenstein 35-40; P. Bonefaas 3'8; Jac. de Beer 39. Gelost 7.35. Aankomst le duif 10-28- 08. Laatste duif 10-53-14. In con cours 125 duiven. POSTDUIVENVERENIGING DE ZWALUW Afstand 336 km. Aank. Ie duif 4-57- 16. Laatste duif 8-36-16. A. de Bruin 1-12; V Baan 2-9-15; C. de Lang 3-7-16; T. Bostelaar 4; A. Groenenaijk 5; H. Russcher 6-10; T. Loendersloot 8;S. Versloot 11-14; T. Boere 13. SCHOOLVOETBAL. De uitslagen van de eerste ronde's, deze week gespeeld, luiden als volgt: Openbaqj' BHerv. Brug 130; Ilerv. OnderwegOranjelaan 40; R.K. schoolOpenbare A 0—2; Open baar BMulo 40; Openbaar A Oranjelaan 60; Herv. BrugHerv. Onderweg 010. De stand na 2 avonden is: Openbaar B 2 2 17—0 rierv. Onderw. 2 2 14—0 Openbaar A 2 2 8—0 R.K. School 1 1 0—2 Mulo 1 1 0 -4 Oranjelaan 2 2 0—10 Herv. Brug 2 2 0- -23 FABRIEKSPOORTEN GAAN OPEN VOOR NEDERLANDSE HUIS VROUWEN. Gezinsverband van héél het land. (Door een medewerkster). In de oorlogsjaren hebben wij ge leerd wat nationale belangen zijn. Waarden, waarbij heel ons volk be trokken is en waarvoor bepaalde groepen, zelfs als zij niet altijd ge lijk denken, toch de handen ineen slaan. Zo waè het in de jaren 19401945; gelukkig is die eendracht voor een belangrijk deel blijven bestaan. En dat was nodig, want er dreigde (ja dreigt nog) een nieuwe vijand: Werk loosheid en armoede. Een uitgeplun derd land moest meer dan tevoren zich toeleggen op industrie. Goede ren gaan maken die zelve van nut kunnen zijn voor de gebruikers; al leen zo werkt men productief. Als het slechts gaat om werk te ver schaffen, dan kan men eindeloos zandheuvels opwerpen, afgraven en opnieuw beginnen. Maar willen wij uit de moeilijkheden raken, dan die nen fabrieken producten af te leve ren, welke in een behoefte voorzien, en de kopers waar voor hun geld te krijgen. Kwaliteitsartikelen in de eerste plaats, en als het enigszins mogelijk is tevens opvallend aoor goede vorm, practisch in het gebruik, kortom, een vreugde voor wie er mee omgaat. Deze dingen zijn geen pas ontdek te wijsheid, alleen van belang voor wie leiding geven aan ae ontwikke ling van ons volk. We hebben er al len mee te maken; de leden der re gering maar ook de arbeiders, mid denstanders en fabrikanten zelve. Zij die voor hun gezin de kost ver dienen en wie thuis de verzorging van de familie leiden door dat loon weer op een verantwoorde wijze uit te geven. Ja. vooral de huisvrouwen van Nederland dienen hiervan een goed begrip te krijgen. Liefst door ze zelf te laten zien. Met vier millioen En zo kwam het besluit tot stand om al die vrouwen gezamenlijk een week lang rond te leiden langs een aantal industrieën. Moeders van gro te gezinnen en onderwijzeressen, uit dorpen en steden, van iedere ont wikkeling, geloofs- of levensopvat ting. Tezamen ruim vier millioen. Een groots plan, een nuttige voor lichting, maar onuitvoerbaar. Daar om koos ae instelling die dit organi seerde een betere oplossing: er is geen vrouw in Nederland of zy leest één of meer bladen: nieuws- of dag blad, een geïllusreerde wekelijkse uitgave, een „vakblad" van een vrou wenbond of organisatie van platte landsvrouwen. Al deze bladen zijn in de gelegenheid gesteld een redac trice op reis te zenden, die de leze ressen thuis zou kunnen overbrengen wat zij zelve had gehoord en gezien. De omroepverenigingen hebben er een medewerkster voor beschikbaar gesteld die regelmatig de voorlich ting van de huisvrouwen door de mi crofoon bespreekt. Kortom, er is geen huis overgeslagen en de ruime touringcar, die een groot deel van het land heeft doorkruist, had in wezen de vier millioen „aan boord", die voor het gehele gezinsgebruik, voor de speciale behoeften van man en kinderen (en natuurlijk ook voor zich zelf) in Nederland vrijwel het gehele bedrag beheren dat voor ge bruiksgoederen wordt besteed. Wij zullen u in enkele artikelen vertellen van het vele belangwek kende, dat wij voor u mochten zien. Maar laten we eerst voorstellen wie onze, beter gezegd wie uw gastheren zijn geweest: de Vereniging Neder lands Fabrikaat. Laten wij bij deze naam twee misverstanden voorko men. Deze organisatie wil niet doen of we alleen op de wereld zijn. Vroe ger ging dat al moeilijk, maar nu kan het bepaald niet meer. Geen land zou op zichzelf kunnen bestaan, alleen leven van eigen producten en die verwerken. Evenmin: graag zijn eigen productie-overschot uitvoeren maar niets er voor in de plaats ont vangen dan baar goud. Tussen in voer en uitvoer kan geen wanver houding bestaan. Wat bedoelt Ne derlands Fabrikaat dan wel? Dat wij streven naar kwaliteitsproducten, welke zowel het eigen- als het bui tenland graag koopt. En bovendien het inzicht bevorderen dat onze in- austrie heel wat mans is, veel kan maken dat even goed en niet duur der is dan een aantal importgoede ren, zodat we eens afraken van het vooroordeel: dingen zijn goed omdat ze van ver komen. Natuurlijk: er zal altijd een reeks producten blijven, die een ander land op grond van bijzondere omstandig heden beter maakt dan wie ook, maar dan moet dat oordeel op feiten berusten. Alleen een voor-ingenomen heia zonder grond is misplaatst en schadelijk voor onze belangen. Een andere misvatting zou zijn te denken, dat Nederlands Fabrikaat alleen fabrikantenbelangen dient. In ue samenstelling van dit lichaam komt het tegendeel uit; daarin wer ken 20 van de grootste bonden en organisaties samen welke in Neder land bestaan, sommige met enorme leöencijfers. En hier kunt ge nu zien wat wij in het begin zeiden: op het eerste oog groepen met tegengestel de belangen, die toch voor dit doel eendrachtig samenwerken. De drie grootste organisaties van werkge vers, maar evenzeer de drie belang rijkste vakbonden. Middenstand en evenzeer de Raad voor 't Groot-win kelbedrijf. Dan nog de Vereniging van Nederlandse huisvrouwen en de Nederlandse Bond van Plattelands^ vrouwen. Als het bestuur van Ne derlands Fabrikaat in Den Haag ver gadert, dan is dat niet in een zake lijke zaal, maar in een hartelijke huiskamer. Vader Staat, Moeder Maatschappij en alle kinderen. Met de zelfde zorgen om de eindjes aan elkaar te knopen als er voorkomen in de huiskamers waar deze artike len worden gelezen. Wat wij u te zeggen hebben is géén propaganda: het is gezonde gezinszorg om te ma ken dat wij samen, Neerlands volk, ons nationale huis weer schoon en bewoonbaar krijgen zoals het met inspanning van aller krachten is ge schied in het rampgebied van vorig jaar. SPORTWEEK WADDINXVEEN Van 2 Juli tot en met 10 Juli a.s. zal de Waddinxveense Sportweek gehouden worden. De officiële ope ning van de sportweek is op Vrijdag avond 2 Juli a.s. Er zal een wandel mars gehouden worden en tevens zijn voor die avond volleybalwedstrijden georganiseerd. Zateroag 3 Juli zal een spuitbalwedstrijd worden gehou den, waarvoor de plaatselijke vrij willige brandweer al aan het oefenen is. Verder een voetbalwedstrijd voor veteranen, een motorpolowedstrijd tussen clubs uit Vlaardingen en Dor drecht en worden in het zwembad waterpolowedstrijden gehouden. Maandag 5 Juli wordt de halve fina le gespeeld in de competitie tussen de plaatselijke voetbalclubs en van het school voetbal. 6 Juli wordt de 2 km. Nationale zwemwedstrijd in de Gouwe gehouden. Woensdag 7 Juli worden de finales gespeeld van de competitie tussen de plaatselijke voetbalclub <en het schoolvoetbal. Verder zijn er korfbalwedstrijden van de Chr. Korfbalclub „Unitas". Donderdag 8 Juli geeft de Waddinx veense gymnastiekverenig. T.O.O.S een grote openlucht-demonstratie. Vrijdag 9 Juli worden school-zwem- wedstrijden gehouden en wordt in het zwembad een polowedstrijd ge speeld tussen de Gouwe veteranen van G.Z.C. uit Gouda. Zaterdag 10 Juli zal de sportweek worden geslo ten. Dit geschiedt met een grote marsweustrijd, een voetbalmatch tussen „Waddinxveen" I en Xerxes I en een openlucht-filmvoorselling.

Weekblad voor Waddinxveen | 1954 | | pagina 3