Sport in 'i Uwt. 'f hnngtenunt van de da? worden. dnrn waav hii no? nooit, was ?eweest. iüu vaKaroeiaers te Kort. de orders zit (voldoende tot voorjaar 1955maar dat al verschillende malen andere grote orders niet kon accepteren, omdat men het werk niet op tijd klaar kon krijgen, ook al wegens gebrek aan voldoende ge schoold en ongeschoold personeel. Wat is hiervan de oorzaak? Het ligt niet aan de sociale zekerheid, die de arbeider in ons land heeft, want die is elders nergens zo uitste kend georganiseerd. Wé denken b.v. aan de werkloosheidsverzekering, de verplichte ziekenfondsverzekering, de kinderbijslag, ongevallenwet enz. enz. De arbeider heeft in ons land geen enkele zorg meer. De lonen zijn in vele bedrijven abnormaal hoog en b.v. in de bouwvakken krijgt men geen timmerman of metselaar, of men moet hem aanmerkelijk meer betalen, dan de rijksvoorschriften (loonplafond) toelaten. M.a.w.: zonder zg. zwarte lonen krijgt men geen enkele bouwvakarbeider meer. En ook in andere bedrijven betaalt men clandestien meer uit, dan wettelijk is toegestaan. Dat weet iedereen. En toch zijn er honderden, nee, duizenden Nederlanders, die liever naar het buitenland gaan. Canada, Nieuw-Zeeland, Australië, Zuid-Afri ka, om daar een minder zekere loop baan te beginnen met een even onze kere toekomst en met geen enkele sociale zekerheid. Maar in genoem de landen kent men dan ook geen reeks van remmende bepalingen, die het particuliere initiatief aan ban den legt, zoals verplichte winkelslui tingswet, vestigingswet,, sanering, klantenbinding, enz. enz. In genoem de landen kan men, door hard wer ken, nog altijd een man in bonus worden. In ons land zorgen voor noemde beperkende wetten, in sa menwerking met de fiscus er voor, dat men geen millionair wordt. Van daar ook, dat vele duizendenNeder- landers er de voorkeur aan geven te emigreren, met alle risico's daaraan verbonden. Omdat men weet, dat men elders binnen vijf jaren meer kan bereiken (ook voor de toekomst hunner kinderen) dan in een heel mensenleven in het vaderland. Het kon niet anders, of deze emi gratie-politiek van onze na-oorlogse regeringen moest zich op de duur wreken. Nu begint men de narigheid ervan aan den lijve te ondervinden: gebrek aan behoorlijke werkkrach ten in tal van vitale bedrijven. Dank zij het feit, dat onze regering al se dert jaren bevordert en subsideert, dat de beste Nederlanders, dus zij, die vakman zijn en een smetteloos crimineel en politiek verleden heb ben, met doorgaans grote gezinnen naar het buitenland vertrekken. Voor goed, Of dit een verstandige politiek is, een politiek, die getuigt van wijs beleid en van een vooruitziende blik, laten "we gaarne aan het oordeel van onze lezers en lezeressen over. GOUDSE HUISHOUDSCHOOL. Verschenen is het verslagvan de school. Wij ontlenen hieraan dat het aantal leerlingen aan de dagschool per 31 Dec. 1953' bedroeg 271 en dat van de middaglessen 40, terwijl dat van de avondlessen eveneens 40- be draagt. Vermeld werd dat gedurende het verslagjaar cursussen gegeven wei'den in burger- en fijne keuker leerling-,verpleegsters en kraam verzorgsters. kantoor- en winkelper soneel. ziekenverpleging en E.H.B.O., handenarbeid, zang, lichamelijke oefening, opvoedkunde en huishoud- naaien. Het verslag getuigt van een opge wekt en bloeiend schoolleven waai de leerlingen zich bekwamen kun nen in allerlei takken van arbeid, zeer tot hun nut. WEDSTRIJD KANKERBESTRIJDING. WaddinvxeenG.S.V. 41. De jaarlijkse voetbalwedstrijd tus sen de elftallen van ...Waddinxveen" en het Goudse G.S.V. ten bate van en georganiseerd door het bestuur van de kankerbestrijding dreigde Zaterdag 1.1. letterlijk inhet water te vallen. Immers, een uur voor de wedstrijd ontlastten zich enige re genbuien, welke een gang naar het sportveld allerminst tot een uitnodi ging maakten. Echter, de kansen keerden en, met een kleine vertraging marcheerde „Concordia" vanaf de Brug west waarts, om de nodige luister bij te zetten. Inmiddels hadden de elftallen zich opgesteld met in de cirkel het be stuur van het K.W.F. en Burg. War- naar, die tevens de bal aan het rol len bracht. De wedstrijd zelf is er één ge weest, waarin het klasseverschi] voortdurend duidelijk zichtbaar is geweest. In het veld wogen de partijen goed tegen elkaar op, maar het spel van de thuisclub was meer gericht op direct succes, recht op het doel af. De Gouwenaars combineerden aar dig, dikwijls zelfs voortreffelijk (be ter aan Waddinxveen), maar voor doel was er altijd nog wel een been, welke elke illusie tot een vroegtijdig einde kon maken. Het was geen hoogstaande wed strijd, het gladde veld stelde hoge eisen aan de spelers en jammer ge noeg moesten velen hierop het ant woord schuldig blijven. Reeds vanaf de aftrap kreeg de Goudse midden voor Crebouw een dot van een kans, de reactie van doelman v. Vuuren was echter sneller dan z'n schot en zo kon het gebeuren dat het spel een half uur op en neer golfde, voor het score bord voor het eerst in de be weging kwam. Dit gebeurde toen de G.S.V.-er Nuvelstein keihard op z'n doelman terugspeelde en deze de bal tegen de lat werkte. Hierbij kwam hij te val len en de toegesnelde Kortlever had weinig moeite om de stand op 10 te brengen.Hiervoor had Ringelen- stein reeds bewezen nog niet op toe ren te zijn en Geloven, overigens een uitstekend spelverdeler, niet op schot. Na de rust zou het beter vlotten. Men raakte beter ingespeeld en werd het voor G.S.V. steeds moeilijker het tempo bij te houden. Dit resulteerae in nog twee doel punten van Ringelenstein en één van Geloven. De eidstand 41 zegt reeds dat G.S.V.-er verdiend in slaagde de eer te redden. De belangstelling va nde zijde van het publiek, juist voor deze wedstrijd kan, allerminst bevredigend genoemd worden. Hierin heeft Waddinxveen zich niet van haar beste zijde laten zijn. Zij, die verstek lieten gaan, hebben verzuimd het plaatselijk bestuur te steunen en een prettige wedstrijd ge mist, welke in uitstekende verhou ding gespeeld werd. Sensationele wedstrijd tussen de Gouwe en de Zijl uit Leiden. Evenals enige jaren terug is dit een wedstrijd geworden waarin beide ploegen elkaar niets toegaven, waar bij de leiding welke in handen van een Leidse scheidsrechter was, wel een zeer zwakkeindruk maakte. Beide partijen waren van gelijke sterkte. De midvoor van de Zijl J. Prevoo opende de score. Even daar na werden C. van Mourik en van den Wijngaard uit het water gezonden; de strijd golfde over en weer; beide doelen kwamen om beurten in ge vaar. En het was Hans Brok die met een prachtig schot de stand op gelijke voet bracht. 11. Bij een Leidse aanval moest van den Bosch het water uit; de scheids rechter de heer B. Moolenaar, bedui de dat J. Prevoo een strafworp moest nemen, de tijdopnemer maakte de arbitter er op attent, dat zijn fluitsignaal voor de rust gelijk ge klonken had met dat van de scheids rechter voor de overtreding. Géén strafworp besliste de scheids rechter (dit is fout). Van den Bosch protesteerde tegen zijn uit het water- zenden, dit is dan in de rust gedaan, terwijl het spel dood was), neen, zei de scheidsrechter, dan moet de straf worp worden toegekend was het antwoord, geen van beide geschiedde. Na de rust moesten de Gouwe spelers met één man minder spelen. De Zijl zette alles op alles om het winnende doelpunt te scoren, maar vonden steeds weer een Gouwe-spe- ler op hun weg. En op iedere Leidse aanval volgde een uitval van de Gouwe. Geheel onverwachts had N. Brouwer succes, hij plaatste de bal achter de keeper, een ieder juichte, maar te vroeg; de scheidsrechter raadpleegde de grensrechter! Deze wees het doelpunt af, waarop de scheidsrechter aan een Leidse speler een vrije worp toekende; (dit is ge heel in strijd met de spelregels); hij had een scheidsrechters-bal moeten nemen. Nadat nog twee spelers naar de kant verwezen werden, kon de Zijl thans gebruik maken van twee man meer het winnende doelpunt scoren en had de Gouwe deze wedstrijd ge heel onverdiend verloren. Tegen het verkeerd toepassen van de spelregels heeft de Gouwe protest aangetekend. „DE GOUWE". Zaterdagavond om 7 uur zijn er weer belangrijke polo wedstrijden in het Zwembad. Gouwe adsp.GZC. adsp.; Gouwe dames IIGZC dames III; Gouwe IIIGZC 6; Gouwe I- BZC I. JAARVERGADERING VOETBAL VERENIGING „WADDINXVEEN". In lunchroom v. d. Water hield de voetbalvereniging „Waddinxveen" de jaarlijkse algemene ledenvergade ring. Het jaarverslag van de secreta ris, de heer J. Schouten, was niet bepaald gunstig. Er blijkt oneenig- heid bij de leden te bestaan. Het aantal leden was in het afgelopen jaar iets teruggelopen. De resultaten van de elftallen waren in het afgelo pen jaar gunstig. De bestuursverkie zing nam geruime tijd in beslag. Af- tredena waren de heren T. Lammert- se, G. de Knikker en L. Monster, die herkozen werden. De heren J. Schou ten en A. Toor stelden hun mandaat beschikbaar, zonder dat zij periodiek aftredend waren. Voorgesteld wer en de heren H. van Vuuren en C. Kramp. Met een kleine meerderheid van stemmen werd een voorstel van tie heer Van Muijen om i-v.m. dit af treden het aantal bestuursleden te brengen van 9 op 7, aangenomen. Hierna trad het gehele bes-tuur af. Na een langdurig beraad van bestuur en leden afzonderlijk nam de heer Van Muijen zijn voorstel terug en werd de aftreding van het bestuur ingetrokken. Tenslotte werden tot bestuursleden gekozen de heren H. v. Vuuren en C. Kramp. luodvuciaxxxxcx Daarmede is een probleem oencnt,

Weekblad voor Waddinxveen | 1954 | | pagina 4