REMI1TÜ 60 De avonturen van Duimelot Met de Ouden van Dagen een dagje uit A. Vim der Sloot Doe beheerst in het verkeer NIEUWS uil owz>e> woMiptuais*. over dat „spieken" wat zij deed voor een zuurtje, maar daar wilde zij niet veel over horen; haar man mocht eens een verkeerde indruk krijgen van die school. Afijn, haar man en de vrouw van hem (van dat vroegere ventje met dat steile haar) hebben met veel aandacht naar alle verhalen zitten luisteren en van commissie-werk is niets gekomen, maar dat gebeurt wel een volgende keer Toch leuk, zo'n ontmoeting na der tig jaar. Het kan raar lopen in het leven van een mens. Wat ik U wil vragen: ik hoef zeker niet te vertel len dat ik dat ventje was met die leren lap op z'n knie en dat korte steile haar KRIS-KRAS 'n Applaus voor de commissie, die deze dag heeft voorbereid, aldus de loco-burgemeester, de heer A. Oudijk, aan de maal tijd in het Wassenaar's Die renpark, aan de avond van de autorit van de Ouden van Da gen. Nu dit applaus werd grif gegeven en het was verdiend ook. Niet velen weten wat aan zulk een tocht vast zit, aleer de start kan beginnen. Bergen werk moeten verzet worden, plannen gemaakt en gewijzigd, met redelijke en onredelijke wensen re kening gehouden worden, eil nog veel meer. Is eenmaal het plan ge reed, is het een kwestie van opstel len aan de Stationsstraat en de zaak loopt als vanzelf. Vooral als de rijks verkeerspolitie zich aan de kop van de stoet stelt en allerlei ver keersproblemen oplost. Zoals gezegd, omstreeks 10 uur startklaar en, 78 wagens in getal, vertrokken, uitgeleid door talrijke belangstellenden, koers genomen naar Leiden, via Boskoop en Hazers- woude. Zonder enig beletsel werd Groenendaal in Heemstede bereikt, waar koffie en koek gretig aftrek vonden en vanwaar, na een prettige verpozing, de richting gezocht werd naar Zandvoort. Men moet met de stoet mee gereden hebben om zich in te denken, hoe meesterlijk zulk een lengte door de rechte en bochtige wegen langs Haarlem en door Bloe- mendaal werd geloodst, 't Kopje werd met gemak genomen en na een interessante rit door de duinrand was de zee in 't zicht. Ook hier in Zand voort kon vertoefd en een consump tie opgenomen worden. Zulks is heel vlug neergeschreven, maar in wer kelijkheid kost dit veel hoofdbre kens. 87 wagens parkeren aan de overkant van een boulevard is geen peuleschilletje. Bovendien zijn er bij de stoet velen die het stoepjes en trapjesnemen niet best meer afgaat. Dank zij de „zusterhulp", ging het vlot. Toen als extra attractie, (meer voor de chauffeurs, dan voor de passagiers) de rit over de auto-race baan. Hoe graag hadden de heren, mogelijk ook de enige dame, die chauffeurde, 100 a 120 km gegeven, maar zulks was niet mogelijk, gezien de kostbare lading, die dergelijke snelheden niet konden verdragen. Na al de bochten zonder strafpunten genomen te hebben, werd richting Wassenaar gezocht om de dag in het bekende dierenpark te besluiten. Het was hier als overal „lest best", want niet alleen dat hier een warme maaltijd gereed stond, maar ook het dierenpark maakte dit slot tot een „happy end". De oudjes en hun ge leiders hadden ogen tekort voor het geen daar te bezien was. Roofdieren, apen, vogels, alles wat zoal in een diergaarde thuis hoort. Het viel dan ook niet mee, alle gasten op de afge sproken tijd aan tafel te krijgen. Maar ook dat lukte. En het eten niet minder, want keurig gedekte tafels en goede spijzen hadden veel aantrekkelijks en brachten de aan wezigen spoedig in een opgewekte stemming, waaraan de aanwezige accordeonist een, groot aandeel had. Geen wonder dat de heer Verburg zich de tolk maakte van de aanwe zigen, door op de hem eigen wijze, het comité te danken voor het vele goede dat deze dag genoten was, er tegelijk de opwekking aan verbin dende de plaatselijke middenstan ders in het dagelijks leven, niet voorbij te gaan. Zij hebben het mo gelijk gemaakt een reis, als deze, te organiseren. Goede woorden werden gesproken, zowel door de heren De Wilde en Van Nielen, als ook door de waarne mende burgemeester, de heer A. Oudijk. Ook de heer Louwman, eigenaar van het dierenpark, had een compli ment in ontvangst te nemen voor de gegeven reductie op de prijs van deze maaltijd. Een en ander lokte herhaalde hoera'tjes uit. Maar, zoals de heer De Wilde op merkte, is er een tijd van komen en gaan, ook in een dierenpark. Wilde men de Waadinxveners niet al te lang laten wachten, was het nood zaak te vertrekken. Na veel zoeken en speuren hadden de gasten hun eigen wagen teruggevonden en kon de terugtocht beginnen. Een tocht door Voorschoten, langs Leiden en Hazerswoude, door Boskoop, welke eindigde in een glorieuze intocht in Waddinxveen, waar een brede haag van belangstellenden opgei stond, om de stoet te verwelkomen. „Concordia" aan de brug en „Voor waarts" op het Dorp deden hieraan dapper mee. Een tocht, met verheu ging tegemoet gezien, vlot verlopen en met voldoening beëindigd. Met voldoening zeggen wij, want wie we er over hoorden, 't was één antwoord: 'n prachtdag geweest. Dit is juist het bijzondere van de ze tocht, gemeenschapszin van het goede soort. Spontaniteit om geheel belangeloos, tijd en middelen be schikbaar te stellen om z'n mede mens iets moois te geven. Dit alleen is al een kroon op het werk voor het comité. Voldaan werden dan ook allen huiswaarts gebracht. Het comité wil van deze gelegen heid gebruik te maken, allen, nie mand uitgezonderd, dank te zeggen voor de verleende medewerking aan deze geslaagde dag. Voor de Vacantie een prachtig SCHEERAPPARAAT geprobeerd, bij: DAMES- EN HERENKAPPER ORANJELAAN 24 - TELEFOON457 VEILIG VERKEER In vlammende letters, geachte le zers, hebt U dit Opschrift deze slagzin zoals U wilt op de raam biljetten en in het „weekblad voor Waddinxveen" kunnen lezen. Deze week deVeiligverkeerswéek is in het bijzonder geschikt om even stil te staan bij het achter ons lig gende jaar. Is ieder weggebruiker er van overtuigd een Veilig Verkeer te hebben bevorderd door in het ver keer „BEHEERST" te doen? Ik schrijf weggebruikers omdat ik alles wil omvatten wat aan het verkeer deelneemt. Zo is het mij opgevallen dat da mes zeker niet beheerst doen als zij midden op de weg een buurpraatje maken, met de kinderwagen op de rijweg wandelen enz., terwijl er een voetpad is. En de heren der schep ping kunnen zij zich op de borst slaan omdat zij de beheersing in hoogst eigen persoon zijn? Neen he ren, zo is het niet! Waarom op of nabij hoekeiF van straten te plakken en rond te hangen en waarom een straat, ja zelfs een kruispunt schuin overgestoken. Ik zou zo kunnen doorgaan met het opsommen van slechte ja zelfs verboden gedragin gen van weggebruikers. Als U na het lezen van deze regels tot de ont dekking bent gekomen dat ik over U heb geschreven, ga dan U gedrag van nu aan beteren. Beheerst U! Rijdt niet zonder deugdelijke voer tuigen of zonder voorgeschreven ver lichting. De Vereniging voor Veilig Verkeer zou het U wel willen toe schreeuwen. In onze gemeente, U kunt het vrij wel iedere week in het weekblad lezen zijn ongevallen zeker geen uit- De Ideale Gezinszalf zondering. Doden, gewonden en ma teriële schade is de balans van een jaar verkeer in onze gemeente. Vrij wel altijd zijn deze ongevallen een gevolg van misdragingen in het ver keer die niet zouden zijn voorgeko men als ieder „BEHEERST" had ge daan. Wij zijn er van overtuigd dat wanneer U zich de moeite geeft een eenvoudig optel sommetje te maken van de ongevallen met dodelijke af loop te Waddinxveen, U vanaf he den zult meewerken aan een Veilig Verkeer. Lezers de Vereniging voor Veilig Verkeer doet haar best om door middel van voorlichting en in de praktijk de verkeersonveiligheid te beteugelen. Zij houdt vergaderingen, lezingen, vertoont films, geeft on derricht aan ouden en jongen en or ganiseert puzzle ritten. Hebt U zich wel eens afgevraagd dat dit allemaal veel geld kost en hebt U zich gerea liseerd dat U mogelijk nog tot dege nen behoort die geen lid zijn? Als rim. -i 81. Maar eindelijk moesten ze toch uitstappen. Oom Voet wees Duime lot het huis aan. „Ik zie Tante en Teentje al staan", zei hij. „Die wachten ons op, daar voor het huis". Duimelot tuurde en tuurde en ja, eindelijk ontdekte hij heh ook. Hij herkende zijn tante en zijn neefje bijna niet meer. Het was ook erg lang geleden dat ze elkaar hadden gezien. Teentje had een grote bos blönd krulhaar en het leek Duime lot toe dat het een fidele jongen ge worden was. En Tante Voet? Ja, die zag er lief uit. Het zou een fijne tijd worden, daarvan was Duimelot overtuigd. 82. Nadat ze elkaar hadden be groet, loodste Teentje zijn neef di rect mee naar zijn speelgoed. Duime lot zag dat Teentje mooi speelgoed had. Het zou leuk zijn daarmee te spelen! Teentje duwde Duimelot een trommel met stokken in de hand en greep zelf een trompet. „Nu zijn we een orkest", verklaarde hij. „Sla 'r maar op". En Duimelot begon uit alle macht te trommelen, terwijl Teentje zijn best deed zoveel moge lijk geluid uit de trompet te krijgen. Tante en Oom Voet keken elkaar eens aan. „Tjongejonge wat een la waai", lachten ze. „Dat belooft wat". En zij stopten hun vingers in hun oren. dit zo is meldt U dan nog heden als lid aan voor slechts 1,per jaar. Een briefje in de brievenbus van Kerkweg 9 met Uw naam en adres en de mededeling dat U lid wordt van Veilig Verkeer en U geeft blijk het streven van Onze Vereniging te hebben begrepen. C. P. DE LEEUW 9e SPORTWEEK. MOTORPOLO. Het is de verdienste van het Sportweek-comité, dat zij geen gele genheid voorbij laat gaan om een nieuwe sport in Waddinxveen te propageren. Hoewel motorpolo voor onze ge meente niet geheel onbekend is, toch is de kennis van deze bijzondere tak van sport niet van die aard dat we mogen zeggen: „Daar weten we al les van". U moet dan weten dat het stam land van het motorpolo Frankrijk is. Frankrijk-motorpolo sensatie; dan bent U er echter toch naast. Trouwens alleen het feit dat een serieuze instelling als de K.N.M.V. de wedstrijdreglementen voor het motorpolo heeft goedgekeurd zegt genoeg. Motorpolo heeft veel gemeen met gewoon voetbal. Het gemotoriseerd zijn van de spelers heeft echter en kele bijzondere voorzieningen nood zakelijk gemaakt, al was het alleen maar uit het oogpunt van veilig heid. Als veld wordt een gewoon voetbalveld gebruikt, compleet met goalpalen, doelgebied, strafschopge bied en strafschopstip. Om de nodige bewegingsvrijheid over te houden is het aantal spelers van één partij beperkt tot vijf, allen met rugnummer, nl. 1 midvoor, 2 rechter- en 3 linker-vleugelman' 4 back, 5 keeper. Dat is erg handig voor het pu bliek en ook voor de scheidsrechter. De achterhoedespelers mogen b-v. de middellijn niet passeren als ze in het bezit zijn van de bal. De spelers lijden op motorfietsen van maximaal 125 cc, die ontdaan zijn van alle gevaarlijke uitsteek sels. Er is aan de motor een speciale beugel gemaakt om. de bal gemak kelijk mee te kunnen rollen. De bal heeft een middellijn van 40 cm. en is stevig uitgevoerd. Tijdens een wedstrijd schijnt er nog al eens een bal te bezwijken, want we lezen in het reglement dat iedere partij verplicht is minstens één bal mee te brengen, die dan ge durende de helft van de wedstrijd wordt gebruikt. De keeper wordt in z'n bewegings vrijheid belemmerd door z'n motor, die overigens niet echt behoeft te zijn. Een frame is al voldoende. Al spelende moet de doelman in contact blijven met z'n motor. Het gebeurt wel eens dat een doelverde- diger z'n fietsje rustig op de grond legt, er op gaat staan en als een ech te Leo Halle de bal uit de lucht plukt. Dat is toegestaan. De andere spelers mogen de bal alleen spelen als ze zich in het zadel bevinden. Meenemen van de bal door hem tus sen been en motor vast te klemmen is verboden. Om het gevaar tot het uiterste te beperken is bepaald dat „aanvallen" alleen is toegestaan in dezelfde of tegengestelde richting als de tegen stander rijdt en dan nog alleen aan de kant waar zich de bal bevindt. De aangevallene is verplicht uit te wijken. Op de naleving van de genoemde en nog veel meer niet genoemde re gels wordt gelet door een scheids rechter bijgestaan door twee grens rechters en twee doeldeskundigen. En gelooft u maar dat er streng de hand gehouden wordt aan de spel regels 1 Enfin, dat kunt u zelf zien wan neer u a.s. Zaterdag 3 Juli gaat kij ken naar de wedstrijd die 3 x 20 mi nuten zal duren, onderbroken door 2 x 10 minuten rust en die gespeeld wordt tussen twee van de in Neder land totaal aanwezige vijf clubs. En dan hopen wij dat u na afloop van de wedstrijd zult zeggen: „Waarom wij ook geen motorpolo club". Waddinxveen heeft toch wel in meer dingen tot de eersten gehoord? M. V. Voor gezonde regelmaat MIJNHARDT'S LAXEERTABLETTEN Werken vlug, zacht en pijnloos HOE MOOI HET WAS EN HOE WARM! Zaterdag 19 Juni werd de „Lande lijke Speeltuindag" op gepaste wijze gevierd in de, in aanbouw zijnde speeltuin in het Sniepkwartier. Het was om elf uur al te zien, dat er iets bijzonders aan de hand'was in de Speeltuin. Een gesjouw en ge sleep van „heb-ik-jouw-daar!" Het gebouwtje werd aad één kant dicht gemaakt met gekleurd golfkarton en aan de voorzijde werd het afgesloten met een groot zeil. Er werd een loopkabel uitgelegd vanaf het ge bouwtje van de fa. P. Rehorst en Zn., die belangeloos stroom verstrek te voor de gramofoon-versterkér van de Gebroeders Smith van de Ieplaan. Ook werden de twee cylin ders met ballongas aangevoerd op iets, dat eens een kinderwagen ge weest moet zijn. Daarna begon de bedrijvigheid pas goed. Als bij een bijenkorf zwermden de bestuursle den met hun helpers en helpsters heen en weer; terwijl er ook volop gewerkt werd aan het vullen van de 450 ballons. Zo nu en dan bleek er wel eens een ballon niet sterk ge noeg, zodat men opgeschrikt werd door een luide knal, doch over 't al gemeen verliepen de voorbereidin gen allen even vlot, dank zij de hulp van de vrouwen van het bestuur en de grotere jongens, die behulpzaam waren bij het aanbinden van de kaartjes aan de ballonnen. Zodoende kon de drumband „Oefe ning Baart Kunst", toen ze om even twee uur voor de ingang versche nen, meteen het veld betreden, waarna de leden en hun kinderen het veld ook konden betreden. De middag werd geopend door de voorzitter, die o.a. het Gemeentebe stuur bedankte voor het mogen ge bruiken van de speeltuin. Voorts werd dank gebracht aan die firma's die deze middag mogelijk hebben gemaakt, zoals de N.V. Unielever voor de gratis verstrekte ballons. Ook een hoera'tje voor de heer Ver vers, die een gratis ijsje beloofd had voor elk kind. Terwijl ook een woord van dank op z'n plaats was voor fa. Zijderveld uit Alphén a. d. Rijn die op deze middag een 300 flesjes Coca-Cola verstrekte, welke een welkome verfrissing betekenen zou op deze warme zomerse dag. Ook aan de gebr. Smith werd dank gebracht voor de verleende assisten tie met gramofoon-versterker en microfoon. Na nog een toepasselijk woord van de voorzitter over de Speeltuin vlag, welke op dat moment onder een roffel van de drumband, gehesen werd door de 2e voorzitter; de vlag die wij ontvingen als ge schenk van de N.U.S.O. bij ons toe treden als 400e lid van die organisa tie; en ontworpen is door de voor zitter van de Paddestoel, in wiens brein ook de naam „Paddestoel" ont- j. sproot, kort na de geboorte der ver- i eniging. Daarna werd begonnen met het uitreiken der ballons. Voor ieder kind was een ballon, voorzien van kaartje, beschikbaar, doch aangezien het te lang duurde, deze allen persoonlijk, op naam, uit te reiken, kreeg elk kind een wille keurige ballon uitgereikt, zodat toch voor alle kinderen een ballon is op gelaten. Voor de niet aanwezige kin deren der leden lieten de bestuurs leden met helpers en helpsters de ballonnen op. Toen alle kinderen voorzien waren van een ballon, wer den dezen, als commando allen tegelijk losgelaten, zodat inderdaad van een massale luchtvaart der bal lonnen gesproken kon worden. De aaaaahhh..ssss en oooohhs's wa ren niet van de lucht. Wat ook geen wonder was, daar het machtig en imposant gezicht was, deze 400 bal lons de lucht in te zien gaan. Toen ze goed en wel uit 't gezicht verdwenen waren, werd een aan vang gemaakt met de uitreiking van het beloofde ijsje, waarvoor aan 't begin van de middag een bonnetje verstrekt was, tegelijk met een rol fruit-snips. Na uitreiking van het ijs, was het de beurt aan de gooche laar. Ook deze weerde zich, ondanks de warmte, zeer handig. Hij ontving menig applaus. Hoe hij 't klaar speelt snap je niet, maar verdwenen en verbrandde guldens toverde hij weer terecht. In de pauze werd aan alle kinderen een gratis flesje, ijs- gekoelde, Coca-Cola verstrekt, wat natuurlijk zeer in de smaak viel met die warmte, zelfs de ijsbakken wer den leeggelikt. Ook ontvingen de kinderen allemaal een Coca-Cola- zonneklep, wat op zichzelf al een leuk gezicht was, al die rode ver hitte snuitjes onder die gekleurde kleppen. Nadat allen voorzien waren van een flesje en een klep, werd weer het één en ander ten beste gegeven door de goochelaar, die zijn optre den voor dit jeugdige publiek be sloot met het plukken van een enor me hoeveelheid bloemen uit een lege kist, wat weer menige uitroep der kinderen uitlokte. Hierna werd door de voorzitter een woord van dank gebracht aan allen die deze middag tot een feest hadden helpen maken; en daarbij sprak hij de wens uit, dat het spoe dig een „tot weerziens" zou zijn bij de opening, zo mogelijk deze zomer nog, waarna een ieder voldaan en de kinderen opgetogen huiswaarts keerden. Doch het bestuur bleef nog even na ,om de tuin weer wat repre- sentabel te maken; en te ontdoen van de aangebrachte attributen. Al met al kan het bestuur van de ze actieve vereniging terug zien op een volkomen geoorloofde en prima geslaagde middag. s. Maandagmiddag hadden vier kinderen op de Henegouwerweg de onvoorzichtigheid samen op een fiets te gaan rijden. Het gevolg was dat het beentje van een der kinderen tussen het rijwiel bekneld raakte. Het achterwiel van de fiets moest uitgehaald worden om het gekneus de beentje te bevrijden. Onze plaatsgenoot de heer L. R. geraakte bjj zijn werkzaamheden met zijn arm tussen een draaiende cirkelzaag. Met grote verwondingen moest hij zich onder dokters behan deling stellen. De financiële opbrengst van de gehouden voetbalwedstrijd, ten bate van de Kankerbestrijding, be droeg 135-17. In aansluiting op ons bericht omtrent de verbouw van het win kelpand van de heer J. de Graaff, diene nog dat de opening hiervan vorige week Vrijdag plaats heeft ge had. Voor deze opening bestond grote belangstelling, veel bloemstukken versierden de nieuwe winkel. De burgemeester en de gemeente-secre taris woonden deze opening bij. Het echtpaar A. VisBroer hoopt 30 Juni a.s. te herdenken dat zij 50 jaar geleden in het huwelijk verbonden werden. We willen van deze plaats het gouden echtpaar ge luk wensen. De heer Vis is geen on bekende in Waddinxveen; hij heeft meerdere openbare functies bekleed. In 1904 nam hij de scheepswerf over, welke nog steeds in bedrijf is. 20 jaar lang was hij lid van de ge meenteraad, en ongeveer 30 jaar se cretaris van de Ver. voor Chr. Nat. Schoolonderwijs. Eerst 20 jaar lang notabel van de Ned. Herv. Kerk en daarna lid van het bestuur van ;,Wet en Evangelie", jarenlang be stuurslid van de plaatselijke mid- denstandsvereniging, secr. van het

Weekblad voor Waddinxveen | 1954 | | pagina 2