De avonturen van Duimelot CENTRAAL GENOOTSCHAP MetHRfTIEfl Gelei NIEUWS uit aze woonplaats.. VACANTiEFOTO'S CAMERA Sport i*t 't Uoct. DANKBAAR STAD AAN 'T HARINGVLIET Vorige week Vrijdag was het ge meentebestuur van Stad aan 't Ha ringvliet, welke gemeente door Wad- dinxveen geadopteerd werd, de gast van ons gemeentebestuur. De ge adopteerde gemeente was vertegen woordigd door burgemeester J. H. Kruijf en twee wethouders. „Stad aan 't Haringvliet heeft een grote schuld aan Waddinxveen. De bevolking van deze door de waters nood getroffen gemeente heeft veel te danken aan Waddinxveen. De toestand na de ramp was ruïnus. De bevolking was nerveus en in vele gevallen radeloos. De hulp, die door andere gemeenten werd geboden bracht een ware herademing", aldus burgemeester Kruijf. Het doel van deze ontmoeting, welke in de raads zaal gehouden werd, was om namens de bevolking van Stad aan 't Ha ringvliet dank te brengen aan Wad- dinxveen, voor de getoonde hulp na de stormramp in 1953. Behalve bur gemeester en wethouders en de ge meentesecretaris was ook de heer D. B. van der Most, als penning meester van het adoptie-comité bij deze ontmoeting aanwezig. Burgemeester Kruijff wees er op, dat de bedoeling van dit bezoek niet was om de schuld, waarvan hij sprak, te effenen. Dit zou trouwens niet mogelijk zijn. Toch bood hij als stoffelijk blijk van waardering voor de ondervonden hulp een groot Delfts-blauw wandbord aan, waafop de wapens van beide gemeenten voorkomen, en waarop aan de ach terzijde vermeld is. „Met grote dankbaarheid door het Gemeentebestuur van Stad aan 't Haringvliet aan de gemeente Wad- dinxveen aangeboden, ter herinne ring aan de door de laatstgenoem de gemeente en haar bevolking zo spontaan verleende hulp na de overstromingsramp van 1 Febru ari 1953P Burgemeester Warnaar van Waa dinxveen aanvaardde dit geschenk met de opmerking, dat hij dankbaar was burgemeester te mogen zijn in een gemeente, waar de bevolking weet wat helpen is. Het bord zal een plaats krijgen naast een ander bord, dat herinnert aan de hulp, welke de Waddinxveense bevolking bood aan de Rotterdammers, die in het najaar van 1944 het slachtoffer werden van de razzia's van de bezetter. De bur gemeester wees eir op, dat Wad dinxveense bevolking ook in 1953 weer spontaan hulp verleende. Het werk werd met blijdschap gedaan, voor de toekomst van „Stad". U is er nog niet, maar de energie is groot genoeg om onder Gods zegen beter te herrijzen, dan het tevoren ooit geweest is, zo besloot burgemeester Warnaar. Nadat het gezelschap een rondrit gemaakt had door de gemeente Wad- dinxveen en daarbij vooral aandacht schonk aan de vorderingen, welke gemaakt konden worden met de wo ningbouw, werd nog een bezoek ge bracht aan een plaatselijke speel goedfabriek, waar men door de di rectie werd ontvangen. Tevens werd nog een bezoek ge bracht aan het nieuwe Groene Kruisgebouw in de Stationsstraat. Teruggekeerd in de raadzaal sprak wethouder Saarloos uit Stad mede namens de Geref. Kerk. Overal in de gemeente zijn dingen, die aan Waddinxveen herinneren, aldus spr., zoals de lopers in de Geref. Kerk, de gemakkelijke stoeltjes voor de bejaarden, enz. Wethouder Soldaat van Stad be lichtte nog de betekenis van de hulpverlening voor de verheffing van het culturele leven in de getrof fen gemeente. 83. Na het eten moesten ze direct naar bed. Duimelot vond het niet erg, want hij was wel wat moe van de reis en van al de nieuwe dingen die hjj had ondervonden. En Teen tje, die anders wel eens tegensput terde als hij naar bed moest, treu zelde ook niet, want ze mochten bij elkaar in hetzelfde bed slapen. Dat was nog eens leuk! Ze lagen nog een hele tijd te lachen en gekheid te ma ken. Teentje zei: „Zie eens, hoe groot ik al ben, daar liggen mijn tenen helemaal." En hij stak zijn voet onder de dekens uit. Duimelot moest er om lachen. Maar toen duur de het toch niet lang meer of ze vielen in slaap. 84. De volgende morgen waren ze al vroeg wakker. Het was prachtig weer. De zon scheen door het raam naar binnen, "Gaan jullie na het ontbijt maar gauw naar buiten," zei Tante Voet. „Kom hier, Teentje aan zal ik je wassen." „Kun jij dat nog niet eens zelf?" vroeg Duimelot. Hij zag hoe Tante Voet haar zoon ook nog afdroogde. „Hij vergeet zijn oren altijd", verklaarde Tante Voet, „Dus daarom kom ik er altijd even bij te pas." Duimelot vond de grote vaste wastafel erg mooi. Het was een genot je daaraan te wassen! Thuis moest hij het altijd met water uit een kan doen. voor Kinderherstellingsoorden en Gezondheidskolonies De afdeling Waddinxveen van het Centraal Genootschap voor Kinder herstellingsoorden en Gezondheids- kolonies herdenkt dit jaar een fees telijke datum. Het is in 1954 niet minder dan 40 jaar geleden, dat in deze gemeente met de uitzending en verpleging van zwakke en herstelbe- hoevende kinderen werd begonnen. Door een bestuur, waarin optraden mevrouw Bruin Slot, mevr. Paul, mevr. Lindeman, mevr. van Dort Kroon en mej. T. van Lange, werd in 1914 contact gezocht met de lan delijke organisatie, die het Centraal Genootschap is. Dat uit dit contact een bloeiende afdeling ontstaan is, moge blijken uit het feit, dat in die 40 jaar een kleine 325 kinderen uit Waddinxveen werden uitgezonden, met een totaal aantal van circa 12.126 verpleegdagen. „Besparing op de uitgaven ten be hoeve van de gezondheid van het kind, betekent uiteindelijk verlies aan nationaal vermogen", zo sprak de Oud-Staatssecretaris van Volks gezondheid, Prof. P. Muntendam op het congres dat het hoofdbestuur van het Centraal Genootschap ter gelegenheid van het gouden jubi leum in 1952 te Amsterdam organi seerde. En zo is het, dat de afdeling Waddinxveen haar taak in de afge lopen 40 jaar gezien heeft .Zij heeft daarbij herhaaldelijk de krachtige steun en medewerking van de bur gerij mogen ondervinden. Een op roep werd nooit vergeefs gedaan, een verzoek om financiële steun vond al tijd warme weerklank. Het doel der vereniging moge ge noegzaam bekend worden veronder steld en komt heel in het kort hier op neer: met elkaar voorkomen, dat zwakke kinderen zieke kinderen worden. Dat gebeurt door ze, wan neer huis- of schoolarts dat nodig vindt, tijdig naar een gezondheidsko lonie of herstellingsoord uit te zend en. In een kuur van minstens zes we ken - maar soms veel langer - vinden de kinderen, hetzij aan zee (Oost- voorne) hetzij in bosrijke omgeving (Heelsum, Ellecom e.a.) nieuwe in nerlijke weerstandskracht en daar mee herstel van gezondheid en le vensgeluk. In totaal werden door de 600 afde lingen van het Cenootschap al meer dan 200.000 kinderen verpleegd en de afdeling Waddinxveen heeft in dit gigantische werk haar steentje bijgedragen. De vereniging wil dit blijven doen en het bestuur weet zeker ook in de toekomst op de sympathie der inge zetenen te mogen blijven rekenen. De behoefte aan uitzending neemt eerder toe dan af. Nieuwe catego rieën kinderen - naast de lichame lijk zwakken vragen thans ook de psychisch bedreigden de aandacht - gaan de koloniehuizen van het Cen traal Genootschap bevolken, zij stellen zware eisen aan de financiële draagkracht van het afdelingsbe stuur en daarom organiseert de af- honden om trots op te zijn deling Waddinxveen in de periode van 1 tot en met 7 Juli a.s. een jubi leum-collecte. Niet om van de op brengst te feesten, maar om elk dub beltje en elke cent te besteden voor het kopen van eenvoudig kinderge luk. Mochten er sympathieserenden zijn, die de afdeling éénmaal een extra jubileumgave willen doen toe komen, of jaarlijks willen steunen, kan dat doen door zich tot een der volgende bestuursleden te wenden. Mevr. van dep Most (Voorz.) Mej. Herfst (Secr.) Mej. van Dort Kroon (Penn.) Mevr. BitterDoelman. Mevr. BoonstoppelNieuwland. Het bestuur van de Vereniging voor Veilig Verkeer zegt langs deze weg gaarne dank aan allen die heb ben meegewerkt aan het welslagen van de Betrouwbaarheidsrit op 26 Juni jj. In het bijzonder dankt zij mej. Hogendijk en de heer Karre- man voor hun onmisbare medewer king, die zonder twijfel een bijdrage is geweest tot het bevorderen van een veilig verkeer. Dat de prijsuit reiking, niet precies op het vastge stelde uur kon plaatsvinden moet zeker gezocht worden in de „Test" na afloop van de rit. Dit was iets geheel nieuws en past buitengewoon in het streven van de Vereniging. Ds. G. Boer te -Gouda heeft bedankt voor het op hem uitgebrach te beroep bij de Ned. Herv. Kerk, alhier. De opbrengst van de gehouden collecte ten bate van de gezamenlij ke mliitaire fondsen bedroeg f 190.49. Tot tijdelijk onderwijzeres aan de Rehobothschool, alhier, werd be noemd mej. S. Bos te Hekendorp. Onze plaatsgenoten A. Alblas en J. van Beek, slaagden deze week voor het vakexamen Typografie. De Anjerfondscollecte heeft opgebracht f 87.95. Vorige week herdacht de heer T. Bikker het feit, dat hjj 25 jaar geleden in dienst trad bij het land bouwbedrijf van de heer J. F. Hij- koop Mz. aan de Plasweg. De betrouwbaarheidsrit, voor auto's en motoren, uitgeschreven door de Vereen, voor Veilig Verkeer, j.L Zaterdag, is een groot succes geworden. Door ongeveer 60 rijders werd aan deze tocht meegedaan, en niet alleen uit Waddinxveen, maar zelfs uit verschillende gemeenten uit de omtrek. Het parcours voerde door de Zuid- plaspolder, aoor Moerkapelle, Ze venhuizen, Nieuwerkerk a.d. IJssel, Bleiswijk en Moordrecht. Er werd gereden met 30 km sneiheid, waar geheime tijdcontrole plaats had, be nevens onbekende controleposten, om de verkeersregels na te gaan. Niet een der deelnemers had fout loos gereden, zulks werd bij de prijsuitreiking door de voorzitter medegedeeld. Daar deze wedstrijd bedoeld was als een veilig-verkeer- rit, werd als vanzelf grote aandacht besteed aan de naleving van de ver keersregels. Bovendien werden de deelnemers nog extra getest op him kennis voor de verkeersvoorschrif- ten. De voorzitter bracht dank aan de motorclub Gouda en de verkeerspo litie, welke hun onmisbare hulp aan de organisatie hadaen verleend Burgemeester A. Warnaar Jz. die de prijzen aan de winnaars uitreikte wees er op dat de activiteit van de afdeling van Veilig Verkeer, gezien de grote animo voor deze rit, kenne lijk weerklank gevonden had bij de weggebruikers. Van de autorijders werd de eerste prijs gewonnen door de heer S. G. Groothuyse uit Alphen a.d. Rijn, die 8 strafpunten had. De heer Vernooy uit Waddinxveen won de 2e prijs met 12 strafpunten en de heer An- genent uit Bodegraven de 3e prijs met 14 strafpunten. Bij de motorrijders werd eerste de heer G. de Wit uit Waddinxveen met 5 strafpunten, gevolgd door de heren P. van der Tak uit Gouda en K. Tensen uit Ter Aar, die met 9 straf punten ieder een 2e prijs hadden. De derde prijs won de heer P. Versloot te Waddinxveen. De wisselbeker voor de beste rijder kreeg de heer G. de Wit te Waddinxveen, die het geringste aantal strafpunten had. De jubilaris werd door zijn werk gever hartelijk toegesproken, waar in hij hem een ijverig werknemer noemde een hem een geschenk onder couvert overhandigde. Namens de Holl. Mij. van Land bouw overhandigde de heer G. Bos aan de jubilaris een getuigschrift. Na wekenlange voorbereiding zal Woensdag 7 Juli a.s. op de beide Hervormde Kleuterscholen een open bare les worden gegeven, die voor iedereen toegankelijk is. Deze openbare les vangt aan om twee uur des middags. Gezien de goeae voorbereiding die voor deze les is besteed, twijfelen wij er niet aan, of het belooft een prach tige middag te worden, waar de ou ders en belangstellenden ongetwij feld ruim kennis kunnen nemen van het werk dat op deze scholen wordt verricht. In Hotel de Unie te Waddinx veen is aanbesteed voor Dijkgraaf en Heemraden van de Zuidplas-pol- der in Schieland; het maken en in- hangen van een ebdeur voor de Snellesluis in de IJsseldijk onder de gemeente Moordrecht. Er waren vier inschrijvingen nl.. Fa. J. J. Juffermans Zn te Am sterdam voor f 4700,—; D. de Graaf te Moerkapelle f 5925,C. van Leeuwen Zn, Nieuwerkerk a. d. IJssel f 5997,—; B. Hertog, Moer kapelle f 6140, Verder werd aanbesteed: Het verbeteren van een gedeelte van de Tweede Tochtweg onder Nieuwerkerk a. d. IJssel en van een gedeelte van de zgn. Oude Spoorweg onder, de gem. Moordrecht Hiervoor waren zes inschrijvingen nl. N.V. ZH Wegenbouw i.o. L. J. Zoete- meijer, Nieuwerkerk a. d. IJssel f 20770,C. A. Langeveld, Alphen aan de Rijn f 21080,—; Fa. van Sta veren Versluis Gouda f 21300,—; H. Rienstra Rotterdam f 21370,M. P. Hol van Ooijen Gouda f 21400, Fa. Geb'r. Schelvis Heemstede f 23265,— Door Gedeputeerde Staten de zer Provincie is aan de N.V. Neder landse Spoorwegen toestemming ver leend tot het veranderen van de spoorwegüraaibrug over de ringvaart van de Zuidplaspolder in een vaste brug. De brug zal een doorvaarthoogte bekomen van 1.10 meter boven het peil van de ringvaart, zodat alleen vaartuigen zonder opperlast zullen kunnen passeren. Voor hen, die met een woonark in de vaart ligplaats hebben ingenomen, zal dit wel een punt van overweging worden, daar zij hierdoor in een afgesloten gedeel te komen te liggen en de opbouw zullen moeten slopen bijaldien zij de brug wensen te passeren. De brug is gelegen op de grens van de gemeente Moordrecht in de spoorlijn Gouda-'s-Gravenhage. Gisteren herdacht de heer H. M. van den Dool, het feit dat hij 25 jaar bij het onderwijs werkzaam was. Na in Delft en Alphen aan de Rijn als onderwijzer gewerkt te heb ben, is hij sinds ruim 8 jaar als hoofd aan de R.K. lagere school, al hier, verbonden. Deze dag werd kerkelijk herdacht, waarna een bijeenkomst voor de ju bilaris met het bestuur en de leer lingen der school plaats had in het gymnastieklokaal der school. Zaterdag 26 Juni gingen „de Gouwe-ruiters" onder stortregen nog weer eens proberen om een prijsje te halen en wel op het Concours Hip- pique te Zuidland. Zij mochten nog weer geluk hebben en wel 2e prijs voor het viertal klas B, plus medail le; 2e prijs equipe springen, elk dei- drie deelnemers een zilveren vulpot lood. Klas B dress. Mevr. van Dijk, 3e prijs; Klas L dress. W. Schipper met Jach, 5e prijs; P. H. Koetsier met Sjors, 6e prijs. U kunt Uiv tot een blijvend genot maken, wanneer U fotogra feert met een DE ROOIJ's Fotobedrijf Afscheepsplaats 6 - Telef. 302 Bij een te Leerdam gehouden concours op 23 Juni wist het Man nenkoor „Onvermoeid Vooruit" in de ere afd. een mooi resultaat te beha len, n.m. een 1 prijs met 303 punten. Gezien dat dit koor voor de eerste keer in deze afd. Uitkomt, is dit een prachtige prestatie. Dank zij de voor treffelijke studie en leiding die het ontving van de dirigent Gé v. d. Beek wisten zij deze moeilijke op gave tot een goed einde te brengen. Maar nu moeten ze verder want de naam zegt het al, ze moeten „Onvermoeid Vooruit". Dus nu is het woord aan de mannen en jongens van Waddinxveen. Komt deze Ver een: steunen door werkend lid te worden. Het is zo prachtig als men over cultuur spreekt dat men zeggen kan tot zichzelf en misschien odk tot anderen daar werk ik nu ook aan mee, om in het bijzonder de mooie mannenzang op een zo hoog mogelijk peil te brengen. Komt Vrijdagavond eens kijken, zij hebben u hard nodig. Enkele jaren geleden waren het er tachtig, dat kan toch weer!! Elke Vrijdagavond repetitie in het Gymnastieklokaal aan de Brug om half acht. De gemeenteraad is in open bare zitting bijeengeroepen tegen Maandag 19 Juli a.s., des avonds om half acht Aan het postkantoor alhier werd gedurende de maand Juni '54 ingelegd f 21189.63 en terugbetaald f 13207.57. Alle vier leerlingen der Chr. Nat. School, Oranjelaan, slaagden voor het toelatingsexamen der Chr. H.B.S. te Gouda nl.: Lia de Nooy, Tineke Oudijk, Wim Los en Gerard Mulder. Veel wordt in de laatste tijd gesproken en geschreven over Vrije tijdsbesteding. Een mooi staaltje hiervan is wel te zien aan de Brug weg, waar de heer C. P. de Leeuw, geheel op eigen initiatief een prach tige caravan vervaardigde. Dit voer tuig, om 't afgezaagde woord te ge bruiken, is werkelijk van alle ge makken voorzien. De afmeting is 5X2 meter. Een product, de maker alle waardering waardig. Voor het toelatingsexamen aan de Chr. H.B.S. te Gouda, slaag den: A. Hardijzer, L. Hogebrug, C. Sekeris, allen leerlingen van de Ned. Herv. Eben Haëzerschool. KERKCONCERT OP 29 JUNI Ter gelegenheid van de verjaardag. Van Z.K.H. Prins Bernhard gaf Dins dagavond onze plaatsgenoot Teun Plomp een orgelconcert, welk in vele opzichten als zeer geslaagd mag genoemd worden. Eerstens de idee. Een dag als deze moet toch als een bijzondere voor het Nederlandse volk onderstreept worden. Daarom was het zo prettig dat nog tweehon derd belangstellenden in de Gerefor meerde kerk saam waren gekomen om Teun Plomp te beluisteren. Deze jeugdige organist bezit talen ten en zal deze zeker uit kunnen buiten, mits hjj zich de opoffering wil getroosten, die elke organist heeft moeten ondergaan tot de weg naar het succes. Teun Plomp had zich verzekerd van de medewerking van mej. Willy Valk, sopraan. Deze twee hebben kans gezien de verwachtingen te overtreffen en een aandachtig gehoor een ruim een uur aangenaam bezig te houden. In het programma troffen wij werken van J. S. Bach, Jan Zwart, G. F. Handel en Cor Kee. De organist opende vrij goed met Praeludium en Fuga van Bach ter wijl later de koraalbewerkingen van Bach meer indruk gaven van de stijl van de organist. Wij hebben genoten van mej. Valk vooral in „U kan ik niet missen", van Cor Kee, wat uiterst gevoelig werd gezongen. Ook het Largo van Handel werd vlot door haar voorgedragen terwijl „Dierbre Heer Jezus" nodig was om haar de juiste stemvastheid te geven. Kennelijk ligt dit genre Willy Valk en graag in een soortgelijk program later nog eens wat meer. Teun Plomp en Willy Valk moeten vooral aan deze datum veel aandacht schenken. Mogelijk zijn hier kansen voor een traditie, welke, juist op de ze Prinsendag een aangenaam ka rakter draagt en zal dragen voor Waddinxveen. J.T. BURGERLIJKE STAND Aangiften van 24 t.m. 30 Juni 1954. Geboren: Antje Pieternella, v.d. C. Wapenaar en P. Monster, Jan Dor- rekenkade 70; Cornelia Johanna Maria, d.v. W. P. Wesseling en J. A Gerts, Eikenlaan 116; Theodora Anthonia Henrica, d.v. W. P. Wesseling en J. A. Gerts, Eiken laan 116; Ondertrouwd. J.M.C. Jonkheid en D. Stoffels; G. G. van der Veen en E. Roggeveen. Gehuwd. G. L. de Jong en A. Rupke; H. Hoogerbrug en A. Hoogendoorn; J. Verkade en M. Hofman; Gevonden en verloren voorwerpen Gevonden: 1 beige portemonnaie; 1 zilveren armband; 1 armband; 1 vulpen 1 vulpotlood in étui; 1 kanarie; 1 Engelse sleutel; Verloren: 1 hoofddoek; 1 glacé hand schoen; 1 dubbele fietstas; 1 doos m. papieren; 1 portefeuille met inh.; 1 DE GOUWE—S.V.H. 2-3 Zaterdagavond speelde de Gouwe een oefenwedstrijd tegen de jeugd van de hoofdklasser S.V.H. uit Hil- legersberg. Aanvankelijk beheerste de verdediging en werd gedraaid met een 0-0 stand. Na de rust nam de Gouwe met 2-0 de leiding door een doelpunt van H. van der Linde middels een straf- worp en een goed schot van Brok. De dekking werd echter nadien zo zeer verwaarloosd dat S.V.H. vrij gemakkelijk in. korte tijd op 2-9 kwam te staan. Wij misten bij de Gouwe het flit sende, wat zo noodzakelijk is voor een adspirant-kampioen. De spelers schijnen zich niet bewust van de schietkansen waarin zij zich bevin den. Hierdoor kwam van het verras sende element zo goed als niets te recht. De Gouwespelers moeten nog wel iets meer aandacht besteden aan de techniek. Plaatsen b.v. En dan het uitzwemmen. Kennelijk zoeken de spelers naar hun plaats. Ga b.v. eens bij GZC kijken. Daar weten de spe lers waar zij moeten gaan liggen en daar komt ook bijna altijd de bal.

Weekblad voor Waddinxveen | 1954 | | pagina 2